BUREEL van PLAATSING van Woonhuizen en Grond, van 3 HUIZEN en WEIDE, Burgerlyken Staiul. axnonckn. Men vraegt dienstknechten en meisjes. 'STAD ANTWERPEN. van Doornen en Slaghout, 2o allerschoonste Veulens, LAND, te Aalst-Mijlbeek. Groote Boomverkooping van Kanada Doornen, Verkooping van DÖÖMËN, Nemen wy tot voorbeeld eenen appel. Voordat hy geheel ryp is, maekl men er met eene stopnaeld ver scheidene tamelyk diepe galen in. Men hangt onmid- deliyk daerna den appel in eenen kroes met eene likeur die men verkiest. Na eenige seconden slorpen de galen de likeur in, en deze dringt in het mijden van de vrucht door. Men herhaelt dit twee of drymael in den lusschentyd van tien dagen, en dan lact men den appel rypen. Daerdoor verkrygt men alle soorten van fruit, door de onderscheidene smaken welke men er kan aen geven. De Bameveldschc Courant van Holland van den 25 september, bevat een aenkondiging.waerin doktor Beijcn zyne diensten by min gegoede tegen komptante betaling aen 40 centen het dagvisict aen huis, en aen 25 centen voor konsultatie te zynen huize, met bylevering van de noodige geneesmiddelen daeronder begrepen, aenbeveelt. Dit heeft de konkurrentie opgewekt, wacrdoor in dezelfde courant van den 2 October laetslledon, doktor Viller deze aenkondiging liet plaelsen: Doktor Viller, K. K. geheim hofarts Ridder van 25 orden, lid van 99 geleerde genootschappen, geeft by dezen kennis.dat hy van heden af, de boeren, burgers en buitenlieden, niet tot de armen der ge meente behoorende, behandelen zal legen komptante betaling van 39 centen het dagvisiet enz. met byleve ring van de noodige geneesmiddelen (Aqua Pompa), door een geëxamineerden boerenarbeider klaerge- maekt, daeronder begrepen. Doch dit is nog niet alles: Ieder patient, die zich aenmeldl,, ontvangt gratis 1 doosje anysdrop, i/a fleschje beste eau de Cologne, 1 stuk zoethout om aen te zuigen; maer let wel, nog daerenboven geef ik een verzegeld pakket, inhoudende: 4 slok lak, 24 beste stalen pennen, 4 uitmuntend potlood, dat dubbel schryft, en 4 memorandum of notitieboekje. Hoe is het inogolyk, zult gy zeggen; maer luistert, uwe verbazing is nog niet ten einde. De eerste 400 patiënten ontvangen nog een nieuw onopengesneden schoon boekwerk, getiteldDe ge heimen uit een Harem, en wat nog alle tot dusverre gedane aenbiedingen onzer konkurrenten overtreft, in iedere tien exemplaren van genoemd boekwerk, is er één, waerin een bewys ligt om gratis eenen tand getrokken te worden, terwyl de 9 anderen, die niets trokken, als konsolalieprys gratis een lavement toe gediend wordt. Krrkeljk Nieuws. Den cerw. heer Car. Sterck, directeur van het gasthuis onzer stad, is woensdag 44 dezer na eenige weken ziekelykheid, in den ouderdom van 54 jaren, schielyk overleden. De eerw. heer Lambrecht, onderpastoor van St-Jacobs te Gent, is doorZ. D. H. tot secretaris geko zen in vervanging van wylen den eerw. heer Blariau. De eerw. heer Poelman, pastoor van Heikant, is pastoor van Lembeke benoemd. De eerw. heer Van Loo, onderpastoor van Adegem, is directeur van *t klooster van Mclsele benoemd. Rampen en Ongelukken. Men schryft uit Gent: Eenverschrikkelyk ongeluk heeft eergisteren op den yzerenweg, lusschen Mciz en Thionviile plaets gehad. Twee convooien zyn op elkander geloopen.en een aental reizigers zyn gedood of erg gewond. Dry onzer stadsgenoolen behooren tot de slagtoffers: de heer baron Bethune van Yde- walle is een been gebroken, en zyn zoon Paul is onder het rytuig verpletterd en dood opgenomen. Het lichaem van den ongelukkigenjongeling is eerst na twee uren zoekens onder de stukken van het ry tuig teruggevonden. De heer baron Bethune, vader, is dezen ochtend op eene berrie van de statie naer zyne wooning ge- bragt. Zyne echtgenoote heeft eene wonde aen den voot bekomen. De familie van den heer baron Bethune was op reis naer Beuron (in 't prinsdom van Hohenzollern), om tegenwoordig te zyn by de plechtige geloftenaflegging van eenen zoon en broeder, den heer Felix Bethune, in de Benediktyner-abdy der gemelde plaets. Hel verschrikkelyk ongeluk, dat de achtbare familie treft, zal, wy zyn er zeker van,door onze stadsgenoo- ten met innige deelneming, met diep' leedwezen ver nomen worden. Dynsda'g avond werd in eene hoedenfabriek, aen de zuiderstatie te Brussel, een leerjongen door het raderwerk der mokanieken verrast en zoodanig ver minkt, dat hy op den slag dood bleef. De brandstichter, die sedert dry jaren ongestraft de omstreken van Nyvel verwoest, zegt de Courtier de Nivelles, schynt den kring zyner misdaden verder te willen uitbreiden. Twee brandstichtingen, die ongetwyfeld door dezelfde hand bewerkt zyn, hebben deze weck plaets gehad. De eerste legde eene hoeve, te Petit-Rceulx, in assche en de tweede vernielde de pachtery Ballieu, te Bornival. De landlieden der gan- sche streekzyn in verslagenheid gedompeld en hebben patrouifles ingerigt, om met gewapende hand hunne goederen te beschermen. Dry persoonen van Perwez, (Hoei) keerden ver leden zondag terug van eene bedevaert naer St-Odilia, en daer zy den weg niet kenden, deden zy zich te Couthuin vergezellen door zekeren Dormal. Na eeni- gen tyd te hebben gegaen, ontmoetten zy zekeren Dony, die in dronken toestand verkeerde en een der beévaertgangers ten gronde stiet. Dormal verweet Dony zyne onbeschoftheid; doch deze keerde zich om en bragt Dormal eene dolksteek in de volle borst toe. Het slagtoffer bevindt zich in een gevaervollen toe stand, en de dader der woeste daed is door het geregt in hechtenis genomen. Verleden donderdag 's morgends, had in de statie van Gouylez-Piéton (Charleroi) eene botsing tusschen twee koopwaren treinen plaets. Een trein kwam van Manage en reed tegen de ryluigen van een tweede trein, die in de statie stond; de machinist had de signalen niet verstaen, die men hem gedaen had en reed in volle vaert eene linie op,die niet ledig was. De schok was verschrikkelyk, de dikke kettin gen, waermeê de waggons aen elkander gehecht zyn, werden als spiimewebben verbroken en een der ry- tuigen dat van de rails bonsde, werd op eenen afstand van meer dan acht meters, in den hof van den statie oversten, geworpen. De stoffelyke schade is zeer aen- zienlyk; een groot aental waggons zyn gansch vernield en de stukken der ryluigen met de koopwaren, welke zy bevatten, lagen over de gansche breedte van den weg verspreid. Door een gelukkig toeval heeft men geene grootere ongelukken te betreuren, alleen de machinist is ligt gewond, doch dit zoo weinig erg,dat hy onmiddellyk op zoek ging naer zynen stoker, die verdwenen was. Men meende dat deze laetste onder de verbryzelde ryluigen begraven lag; doch weldra bemerkte men dal hy van den trein was gesprongen, op het oogon- blik dat hy zag dat de botsing onvermydelyk was. Men is onmiddellyk begonnen met de baen te ontruimen en den dienst heeft zeer weinig vertraging geleden. Dynsdag morgend is te Dour, (Bergen) de ketel eener lokomotief gesprongen waeraen vier werklie den bezig waren met eenige herstelling te doen. Een hunner werd op den slag gedood-, een andere zoo erg gewond dal men voor zyne genezing wanhoopt. Do twee andere zyn niet in levensgevaer. Men schryft uit Quimper (Frankryk): Eene mis- daed, onder de afschuwelykstfe omstandigheden ge pleegd, heeft de gemeente Penmarck, in het kanion Pont l'Abbé, in opschudding gebragt. Bertrand Bodéré, oud omtrent 30 jaer, had zich op 1 October naer het dorp Kerguévoën begeven en zich aldaer, volgens zyne noodloltigogewoonteaen den drank overgegeven. Inden avond kwamen zyne vrouwen neef dozerlaetste, een jongeling van 49 jaren, hem afhalen; zy waren echter gekomen met het inzicht om Bertrand te ver moorden, en het was onderweg dat zy hun misdadig ontwerp ten uitvoer bragten. Vooraleer te vertrekken hadden zy een soort van koek bereid, Cuiquc genaemd, waerin zy kopersulfael hadden gemengd, hetgeen,zoo zy meenden.de oogen- blikkelyke dood van hun slagtoffer moest ten gevolge hebben. Bertrand at van den koek, zonder acht te geven op den smaek, maer buiten de verwachting van zyne vrouw en haren gezel, werkte hel vergif niet aen- stonds. Dit ziende verloren de moordenaers hun ge duld, en zich wapenende met de steenen die zy op den weg vonden, sloegen zy hun slagtoffer letterlyk den kop in. Eindelyk meenendo te bemerken dat Bodéré nog teeken van leven gaf, wrongen zy hem den hals om, na gansch zyn lichaem overtrappeld te hebben, had den zy zyn geld uit zynen zak en lieten het lyk op den openbaren weg achter. 's Anderendaegs vernam men dat hel kind der ech telingen Bodéré, oud zes maanden, in denzelfden nacht der misdaed, te Kerguévoën, overleden was. De go- neesheer die het wichtje onderzocht, bevond dat hetzelve van honger was bezweken. Zoohaest deze beide misdaden bekend waren, viel het vermoeden op de ware daders. Vrouw Bodéré bekende alles; haer medeplichtige echter loochende krachtdadig by het eerste verhoor. Men zegt dat hy nadien bekentenissen gedaen heeft. Zyne plichtigheid lydt overigens geen twyfel, want men heeft in zyne woning een som geld gevonden, waervan hy het bezit niet kon reglveerdigen, alsook eene hoeveelheid van hetzelve vergif, dat men terug gevonden heeft in den koek door de moordenaers hun slagtoffer aenge- boden. Do zaek zal in den zittyd van january voor het assi senhof opgeroepen worden. HOPPEM ARKTEN AELST, 47 oct. Heden waren ter markt 175 balen hop. De verkoop was zeer traeg. Men betaelde van 440 tot 443 fr. voor nieuwe en 430 fr. voor hop van 1873. NINOVE, 43 oct. Het artikel wordt voortdurend goed gevraegd in de pryzen van fr. 150 per 50 kil. en er zyn gedurende de laetste acht dagen groote hoe veelheden verhandeld. Heden worden de verkoopers zeldzamer en hopen later hoogerc pryzen te bekomen. POPERINGHE, 9 oct. Er heersehte heden op onze markt eene zekere levendigheid. Er zyn belangryke aenkoopen gedaen aeil de pryzen van fr. 460 a 165 per 50 kilo. De oogst, by de planters, zal weldra uitgeput zyn. Men rekent, dat slechts een derde deel van den oogst by de planters zal overblyven. ANTWERPEN, 13 oct. In het begin der weck waren de afdoeningen in nieuwe hop uiterst kalm en dicnsvolgcns daelden de pryzen trapsgewyze lol 450 fr. voor aelstcrsche hop en'lot 4C0 fr. voor Poperin- gher (dorp); later, evenwel, by het ontvangen van gunstiger berigten van Duitschland, heeft de speku- latie wéér eenige aenkoopen gedaen en hierdoor zyn de pryzen een weinig gerezen; men heeft dus laetsle- lyk 5 fr. meer betaeld of fr. 455 voor oogst van Aelst en fr. 165 voor dito van Poperinghe (dorp). Heden bly- ven er nog eenige verkoopers aen deze laetste pryzen. VLYMEN, 8 oct. De plukking loopt ten einde; de sorteeringen zyn grootendeels geschied. Over het ge heel is de uitslag bevredigend. De handel is sedert vorige noteering slapper. Op de europeesche hopmarkt is daling merkbaer; de koopers zyn met panischen schrik bevangen, alleen 't hoog noodige maekt markt, lnlandsche soorten gl. 65 a 70; belgische dito fr. 455 a 170; engelsche dito 40sh lager. BISCHW1LLER (Elzas), 7 oct. De afdoeningen in hopzyn altooszeer levendig op onze markt; de vreemde kooplieden waren nooil in zoo aenzienlyk getal, en onze planters, verre van te houden aen den prys van 300 fr. zooals hy was in het begin van den oogst, acn- veerden de aenbiedingen der koopers, welke verschil len, volgens de kwaliteit, tusschen 230 en 260 fr. per 50 kilo. Op het einde der verledene week kocht men zelfs aen 240 fr.; doch heden wil men aen dien prys niet meer verkoopen. LONDEN, 42 oct. De markt is zonder verandering en de afdoeningen zyn zeer beperkt. Al de goede soor ten worden verkocht in daling van 10s., terwyl de ord. kwaliteiten 30s lager worden afgedacn HOLLOWAY'S PILLEN. Wyze Voorzorg. De ongezonde dampen en gedurige koude, brengen in eene grooto male ver warring in de diprlyke huishouding en ondermynen voortdu rend de gezondheid, tenzy nu en dan het bloed gezuiverd worde, de afscheidingen verbeterd en de zenuwen versterkt. HoHoway's Pillen bewyzen deze verschillende noodzakelyke diensten met zekerheid, veiligheid en spoed. Oud en jong, krachtigen en zwakken, mannen en vrouwen, zullen ondervinden, dat deze Pillen een onfeilbaer huismiddel zyn, niet alleen by ligte on gesteldheden, maer ook in de meer ernstige en gevaerlyke ziekten, die uit het verwaerloozen van vroegtydige kenteeke- nen voortspruiten. Echter, onder den zuiverenden en verbete renden invloed van HoHoway's onwaerdeerbare geneesmidde len verbetert de eetlust, wint de spysvertering in kracht, werkt de lever vry, scheiden de qieren overvloedig af en zegeviert de gezondheid. Aan heeren Apothekers en Drogisten in Belgie. Mijtte Ileeren, Gedurende verscheidene jaren zijn HoHoway's Pillen en Zalf geregeld in de nieuwsbladen van België, geadverteerd geworden, en liet is mijn voornemen met deze publiciteit voort te gaan en die nog te vermeerderen. Dit doende, acht ik het noodzakelijk aan alle verkoopers mijner medicijnen in Belgie, kennis te geven, dal in dien zij zulks verlangen en mij daartoe hunne namen en adressen willen opgeven, ik dezelve in het vervolg aan de voet mijner advertentiën in hunne lokale nieuwsbladen zal doen opnemen Met achting ben ik uwe dienstw. dienaar THOMAS HOLLOWAY. Londen, 533, Oxford Street, W. C., 1 Januarij, 1874. GEBOORTEN. MANNELYK. 6 - VROUWELYK 4 HUWELYKEN. P. Gabriel, vuerstoker, met C. Simons, kanlw. C. Schauvliego, werkman, met M. Jacobs, kanlw. OVERLEDENEN. Een kind onder de 7 jaren. AELST, merkt van heden. 26—00 k 28—00 Mesteluin 23—00 24-50 Kogge 20—00 24—50 Geerst 24—00 00—00 Haver 25—00 28—00 Hoppe (4 873) de 50 kil. 430—00 000—00 Idem nieuwe (4874). 440—00 143—00 Raepzaed de 400 kil. 33—50 00—00 Lynzaed 30—50 33—00 Raepzaed-olio 66—50 67—00 Lynzaed-olio 64—00 64—50 Raepzaedkoeken. 21—00 00—00 Lynzaedkocken. 25—00 30—00 Aerdappeten (roodc) per 400 kil. 6—00 6-75 Idem nieuwe (witte) 5—00 5—25 Dolor per 3 kil. 8—91 9—84 Eyers de 25 2—45 2—63 Vlas de 3 kii. 5—40 0—00 Viggens het koppel 40-00 50—00 Lynwaden tor merkt gebragt 34 ve kocht 6 GENT, merkt van 46 October. Tarwo fr. 27—00 k 29—00 Rogge 00—00 00—00 Geerst 00—00 00—00 Haver 48—00 20—00 Boekweit 47—00 00—00 I'aerdebooncn 21—00 00—00 Koolzaed-olio 67—00 00—00 Lynzaed-olio 63—50 00—00 Koolzaed 33—00 00—00 Lynzaed 34—00 00—00 Koolzaedkoeken. 20—00 00—00 Boter per kil. 3—30 3—40 Eycrs de 25 2—55 2—65 Te bekomen ten bureele dezes blads: Allemnnagcrlcf, almanak voor 4875. 0 40 De Kluchtige Gciitcnnur, almanak voor 4875. -012 eenen HULPONDERWYZER voor de gemeente Baerdegem. 1,000 fr. toelage. VOOR Vrouwe LOUIS GOOSSENS, te Zele, Kauter. Leuning van 725,000 Obligation van 100 franken aan fr. 86-50. Men schrijft in van lieden aan lol 24 Oktober, zonder tysien bij DE COEN en Ci8, Aalst. VENDITIE te Oordegem. Op Woensdag 11 November 1874, zijnde Sl- Martensdag, om 1 uur juist namiddag, zal de Sekretaris G-almart, te Oordegem, onder be voegd ambt en gewone bespreken, binnen de gemeente Oordegem, openbaar verkoopen: 50 koopen lange en gavige Kanadas waaron der verscheide van 1 4/2 h 2 meters omtrek. 4 koopen Wilgen. 2 koopen Olmen waarvan de eene een omtrek heelt van circa 2 meters. En 1 zwaren Abeel. Mitsgaders van 2 hectaren Eiken en Notelaren Slaghout, verdeeld in koopen telkens gerief. Te vergaderen om 12 4/2 ure namiddag, te Oordegem, wijk Klinkaart, aan liet Hol van den heer Karei Braet,bewoond bij Livien De Meester. VERKOOPING te Nieuwer kerken. De Notaris Verbrugghen, te Erpe,zal den Donderdag 29 Oktober 1874, om 4 uren nanoen, ter herberg De Vlasbloem, onder koop twee, eindig toewijzen: 1° Eenen Eigendom, ter grootte van 29 aren 90 centiaren,met de erop staande 5 Woonhui zen, te Nieuwerkerken, ten wijk Restert. Verdeeld in 3 loten. T'zamen maar ingesteld fr. 3,450 2° Een schoon Woonhuis, met twee Verdie pen en eene groote Stal, te Nieuwerkerken, aan de Kwalestraat, groot in Erf 74 centiaren, zijnde de herberg De Vlasbloem. Slechts ingesteld Ir. 1,200 MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN van alle ras, van 6 maanden tot 2 jarenoud, allen Hengsten of Ruins, MAANDAG 26 OCTOBER 1874, om 1 ure juist nanoen, te Oordegem, Dorp, door het ambt van den Notaris De Windt. De Veulens zijn te zien ten dage der verkoo- ping van 8 ure 's morgens ter Afspanning De Zwaan. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal al daar ter herberg de Arvan Noë, aan de Molen straatpoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen, drij perceelen Land, gelegen te Aalst-Mijlbcek, hel eerste op den Ber- genkauter, groot 39 aren 20 centiaren; het tweede in de Bergemeersschen, groot 31 aren, en het derde op de Boek, groot 27 aren 10 centiaren, alle gebruikt door Jan Longé. Instel 10 en Verblijf 24 Oktober 1874, telkens eenen Zatuiidag ten 5 uren namiddag. OPENBARK VERKOOPING onder Aelst. De Notaris Victor Crick, to Assclte, zal te Hekelgem, Boukbout, aan de Groote Kasseide, op Aelst, ter herberg het Kruis van Bourgondiën, gehouden door c^'heer Coppens-Roseleth, open baarlijk en met profijt van palmslag en hoogen, verkoopen, de leeger beschreven zeer wel ge legen goederen onder Aelst, ten dezen gemeten en gespleten door den Landmeter Waedemon, te Assche: 1 koop. Een Huis, te Aelst, in de Nieuw- straat, sectie A, nummer 893, groot van grond 1 are 03 centiaren, palende: de heeren Dieu- donné Degrez en Joseph Le Clercq; bewoond door den lieer De Spicgeleer, vleeschhouwer. Koopen 2, 3 en 4. Eene Weide, groot 58 aren 11 centiaren, gelegen te Aelst-Schaerbeek, op Sl-Apolonia, sectie C,N° 219,palende: 1° de Oude Gentsche Baan, de kinderen Joseph Roels en Joannes Claes, 2° de Broekstraal, 3° de kin deren Osselaere, Erpe, en 4° den heer Gustave De Coen; gebruikt door de kinderen Rocls. Koop 5. Een Huis, (wezende de herberg in de Boerin), te Aelst, in S'-Joorisstraat, groot van grond 29 centiaren, sectie A, N° 1059u, pa lende: aan Mejuffer Sophie Vliebergh en aan den heer August Van Vaerenbergh; gebruikt door den heer Luyckx. Koop 6. Een Huis met Hof en Achterhuis, gelegen te Aelst, in de Nieuwst raat, sectic A, N° 50 en 53, groot van grond 3 aren 04 centi aren, palende: 1" de Nieuwstraat, 2° de heeren Joannes De Vylder en Notaris Boone, 3° den heer doktoor De Windt, en 4° de heeren Gus tave DcGoen en Roelandt; gebruikt doord'heer Henri Blommaert, boekbinder. De goederen worden verkogt voor vrij, zui ver en onbelast van alle schulden en pandstel lingen liru'genojjmd en zonder geschreven buur. De palmslag is van 5 franks, de hoogen van fr. 10, waarvan 9 franks ten profijt van de ver koopers en 1 fr. ten profijt van den verdierder. Inmeining, op Woensdag 21 A„ ,Qn/ Toewijzing, op Woensdag 28 0cTOBE*1874' Telkens ten 1 ure namiddag. in het Beluik van het Kasteel, te Oordegem. De Zaekwaernemer Matthys, te Oordegem, zal onder behoorlyk ambt, namens Madame Limpens-Dhondt, te Gent, Woensdag 4 Novemrf.r 1874, ten 1 uer juist namiddag, in den Enclos van het Kasteel, te Oordegein, openbacrlyk verkoopen 90 koopen allerschoonste,langstammigeSpar renen Lariksen,waeronder verscheide van 14/2 tot 2 meters omtrek; 3 koopen F.iken; 3 dito Beuken; 1 schoonen Esch; 2 idem Olms; 1 dikke Linde; 1 zware Moerbeziënboom; 3 koopen Abeelen; 5 dito Kanadas; 20 idem oude dikkeFruitboomen,zynde Ker- selaers, Appelaers en Pruimelaers; 30 koopen jonge Kruithoornen, Pyramiden en andere, zooalsPeerlaers, Appelaers en Notelaers; En verscheide koopen jonge Sparren Ceders en treurende Beuken. De genegene laten zich gemelde dag en uer vinden, ter bovengezeide plaets voorzien van solvabele medekoopers. OPENBARE VERKOOPING te Hof stade. Het Kollegievan Burgemeester en Schepenen van Hofstade, Arrondissement AalsT, zal, op Dijnsdag 20 Oktorer 1874, om 9 uren des mor gens, openbaar te koop bieden 120 koopen Kanada Boomen, staande te was sen aan de Gemeente Eigendommen van Hof- stade, in de wijken Beekdijk, Bleekte en Kam- driesch. Al deze Boqmen zijn van zuiveren opwas en van buitengewoone lengten. Men zal vergaderen en beginnen aan d.o Beekdijk. Op bevelNamens het Kollegie, De Sekretaris, De Burgemeester, H. J. DE RYGK(Get.) P. F.' MATTHYS. VERKOOPING VAN 230 koopen Boomen en 20 koopen Elsonschaarhout. De Secretaris Schockaert, te Eroridegem, zal door bevoegd ambt, op Maandag 19 0ctorer 1874, om 9 uren voormiddag, openbaar ver koopen Te Erpe, in de Halfbunders 133 koopen Boschkanadas van 14/2 tot 2 me ters dikte, 1 Abeel en 1 Eik van 1 meter 80 centimeters dikte, alsmede 20 koopen Elsen- schaarhout. Te Impe, aan den Watermolen 10 Kanadas van 2 tot 2 meters 20 centimeters dikte. In de gemeente Erondegem 80 koopen Kanadas en 5 Olmen, staande in den Oostpias, Kleine Kalseide en aan het Dorp. Te vergaderen in de Halfbunders. te Otter gem en Vleckem. De Secretaris Schockaert, te Erondegem, zal door bevoegd ambt, op Maandag 26 October 1874, om 10 urep voormiddag, openbaar ver koopen: 106 koopen Kanadas, 4 koopen Abeelen en 1 Olm, alle gestaan te Ottergein, aan de Rijk hofstraat, Sportstraat en Vissenstraatjen; eri te Vleckem, wijk Oliemeersch en Opstal, nabij de Windmolen. Te vergaderen en beginnen te Oltergem, aan de Rijkhofslraat, om 10 uren voormiddag lix.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 3