van Onroerende Goederen. MOBIL IER van Woonhuizen en Grond, van 3 HUIZEN en WEIDE, Burgerlyken Stand. AAAOACEA. Openbare Verkooping Verkooping van LANDEN, Verkooping van BOOMEN, van LAAD on MEEBSCH. sclioonen EIGENDOM, 25 allerschoonste Veulens, van een parceel LAAD, WIAKELIIMI SEA, van Boomcn en Slaghout, Groote Boom verkooping gcr betreft, deze is dood. Reeds in don morgend schynt hy in de herberg gekomen te zyn, macr toen hy zag dat er te veel volk was, ging hy heen en zegde aen vrouw Huberte: Heden is uw laets'.e dag geko men! Woensdag namiddag viel een scbildersgast van eene stelling ter hoogte der derde verdieping van een huis in de Wetslraet te Brussel; toen men hem opnam was hy een lyk. Er is proces-verbael opgemaekt tegen den aenucmer. De genaemde Hippoliet Vanschelle, geboren te Vladsloo, bakkersknecht te Koekelare, die zondag avond, te Korlemark het konvooi miste, is langs den yzerenweg van Torhout gegaen, en dooreenen trein verrast en op den slag gedood. Ecnverschrikkelyk ongeluk is verleden zaterdag, te Frameries (Bergen), op den spoorweg der maet- schappy Agrappe, voorgevallen.-Een onbekende die armoedig gekleed was en 34 of 35 jaer oud scheen, is door eenen trein, die met steenkolen geladen was, in verscheidene stukken gereden. Verleden maendag is boven Aubel (Verviers) een verschrikkelyk onweer losgebroken. Rond 2 ure namiddag, werd de lucht zoodanig donker, dat hel onmogelyk zou geweest zyn op de straet te lezen, en eensklaps scheurden de wolken met een onbeschryf- lyk geweld open; de bliksem zette de gansche lucht in gloed, de donder ratelde en rommelde onophou- delyk, de hagel viel als werd hy uil de lucht gegoten, de straten werden in stortvloeden veranderd, hel vee vluglte verschrikt in alle rigtingen door de duisternis rond, kortom het was een zoo verschrikkelyk als groolsch vertoog. Buizende vensterruiten werden vcrbryzeld; al de gevels der huizen langs de weslzyde, zyn als waren zy met jagtlood beschoten; zelfs de jalousiën hangen aen stukken in de vensters. De hagel werd met zoo veel geweld door den wind voortge- zweept, dat hy op sommige plaetscn de vensterruiten slechts met kleine gaten doorboorde, als waren zy er met kogels doorgeschoten. Eene halve uer na hel onweer heeft men nog hagel steencn gevonden, die de grootte hadden van een duivenei. Zondag heeft te Walkenraedl (Verviers) eene ontriggeling op den spoorweg plaets gehad. Verschei dene waggons zyn tegen elkander verbryzeld; geluk kig zyn er geene dooden te betreuren, alleen zyn ér een tiental gekwetsten. Het verkeer op den spoorweg is aldaer gedurende eenige uren onderbroken ge weest. De stoffelyke schade door deze spoorwegontrig- geling veroorzaekt, wordt op 70,000 fr. geschat. De trein der linie van het centrum, die ten 7 ure 20 minuten 's avonds, in de statie te Charleroi moet zyn, heeft verleden maendag, op eenen afstand van ongeveer een kilometer der statie van Marchienne- au-Pont, een lokomotief ontmoet, die op hetzelfde spoor liep. De schok was zeer hevig; de beide loko- motieven zyn byna gansch vernield en verscheidene waggons zyn erg beschadigd. Gelukkig hebben de reizigers niet erg door deze botsing geleden en men heeft slechts stoffelyke schade aen te slippen. De rei zigers zyn te voel gegaen tot in de statie van Mar- chicane, alwaer zy een uer daerna, door een speci- alen trein zyn opgenomen en verder gebragt. Verleden maendag heeft eene gansche reeks on- weders opvolgens boven Condroz (Luik) gewoed. De regen plaste byslroomen neer en de donder rommelde onophoudend. Een elljarige -koewachter werd door den bliksem getroffen en op den slag gedood. Ver scheidene koewachters schuilden achter eene koorn- myt; zy zonden dit kind om het vee terug te brengen dat wegvluchtte, en het was terwyl hy do dieren ach terna liep, dat hy door den bliksem werd getroffen. Nog twee erge spoorwegrampen: Te Esncux werd een werkman verpletterd door den trein, die uit Marloie ten 2 u. 40 m. te Luik aenkomt; te Biersch wilden twee buitenlieden, hunnen regenscherm voor het geiaet houdende, over de baen loopen om spoedi ger den trein naer Luik te hebben, die op het punt stond te vertrekken. Zy zagen noch hoorden den snel trein, die langsden tegenovergestelden kant aenkwam, en welke hen op den slag doodde. Hunne lyken waren onkennelyk. HOPPEM ARKTEN. AELST, 24 oct. Heden waren ter markt HO balen hop. Men betaelde van 120 tot 125 fr. voor de hop van 1874. ANTWERPEN, 22 oct. De markt voor dit artikel is allyd stil, en de pryzen zyn zeer zwak gehouden. Men meldt nieuwe aelslersehe fr. 140 a 145, en Pope-1 ringher en omstreken fr. 100 a 165. Den handel is zonder belang. N1EUWKUIK, 15 oct. Sedert de vorige week is op de algemeene hopbeurs, vooral in belgische soor ten, eene flauwere stemming vvaergenomen. Voor Aelslersehe wordt fr. 150 a 160 besteed. Poperinghe en Namen met meer vraeg, maer geen omzet, dewyl houders hoogere pryzen verwachten. In Bischwillcr blyft de handel steeds levendig. Men noteert fr. 200 a 230. In Londen is de markt gedrukt, zoowel voor nieuwe als jarige soorten; Kent 1874 liv. 6.10 a 16, Belgische liv. 6.15 a 7.10. OVERLEDENEN. C. Sterck.almoesscnier van het burgerlyk hospilacl, 54 j., Vischm. D. De Boom, z. b. 75 j., Mylb. C. Vcrmoesen, z. b. 39 j., Pontstr. Dry kinderen onder de 7 jaren. HOLLOWAY S ZALF EN PILLEN. Oud en Jong. Deze edele geneesmiddelen kunnen niet te hoog geprezen worden om den heitzamen invloed dien zy uitoefenen over de menige ziekten iederen leeftyd en stand eigen. Oude wonden, zweren, zeere beenen en huidziekten, die de gezondheid heimelyk on- dermynen en het'leven eene langdurige marteling maken, wor den spoedig verdreven door de hulp van deze reinigende en heeiende Zalf, bygestaen door Holloway's zuiverende Pillen. Deze medicynen bevatten in den kleinsten omvang, de beste middelen om het grootste aental ziekten te voorkomen of te verdrvven, die de menschhcid kwellen door hare onwetenheid, zorgeloosheid, moeijelykheden of toegeven aen lusten. Zy wor den daerom ernstig aenbevolen aen hen, die, döor onvoorzich tigheid in hunne jeugd lydende zyn. AELST, merkt van Tarwe Mestelum Rogge Geerst Haver Hoppe (1873) de 50 kil. Idem nieuwe (1874). Raepzaed de -100 kil. Lynzaed Raepzaed-olie Lynzaed-olie Raepzaedkoeken. Lynzaedkoeken. Aerdappelen (roode) per 100 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Viggens het koppel Lynwadcn ter merkt gebragt heden. fr. 2800 a 28—00 22—50 25—00 20—00 21—50 24—00 00—00 26—00 28—00 i 000—00 000—00 120—00 125—00 33—50 30—50 66—50 64—00 21-00 25—00 6-00 6—75 8—91 2—36 5—40 40—00 00—00 33—00 67—00 64—50 00—00 30—00 7—00 7—50 9—81 2—54 0—00 50—00 37 verkocht 10 GEBOORTEN. MANNELYK 10 VROUWELYK 4 HUWELYKEN. S. Wellekens, landb. met H. Podevyn, z. b. C. Van Assche, schryriw. met M. De Moor, kanlw. Te bekomen ten bureele dezes blads: Alleinnnsgcrief, almanak voor (875. 0 10 De Kluchtige Geutennur, almanak voor 1875. 0 12 Studie van den Notaris DE VRIENDT, te Aalst. van een WOONHUIS met ERVE, te Aalst,in het Windmolenstraatje, groot 1 aar 40 centiaren. Bewoond door den verkooper Joannes Ballinckx. Instel, Dijnsdag 3 v, .Q-. Verblijf* Dunsdac 10 November 1874; Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg het Brouwershuis, bij d'heer Emile Vernimmen, te Aalst, aan de Kerk. Bovengenoemden Notaris De Vriendt/ zal op Maandag 9 Novembeii 1874, om 1 uur namid dag ter herberg het Klein Gent, te Aalst, Nieuw- straatpoort, openbaarlijk verkoopen, eene hoe veelheid Olmen, Eiken en Wilgen Planken; Abeelen en Kanada Berd, enz. te Aalst. De Notaris De Vriendt, tc Aalst, zal op Woensdagen 4 en 11 November 1874, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg het Bloemhofken bewoond bij Constant Van Hoef, openbaarlijk verkoopen 1° 14 aren 21 centiaren Land, te Aalst-Mijl- beke, aan de Langestraat. 2° 8 aren 88 centiaren Land, gelegen als vo ren, op 't Groot Eeokhout. Beide in paclite bij Egidius De Wit. 3° 11 aren 26 centiaren Land, in deHertshage. Gebruikt door den verkooper Keymeulen. te Ottergem en Vleckem. De Secretaris Schockaert, te Erondegem, zal door bevoegd ambt, op Maandag 26 October 1874, om 10 uren voormiddag, openbaar ver koopen 106 koopen Kanadas, 4 koopen Abeelen en 1 Olm, alle gestaan te Ottergem, aan de Rijk hofstraat, Sportstraat en Vissenstraatjen; eii te Vleckem, wijk Oliemeersch en Opstal, nabij de Windmolen. Te vergaderen en beginnen te Ottergem, aan de Rijkhofstraat, om 10 uren voormiddag fix. OPENBARE VERKOOPING De Notaris Verbrugg*hen, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen de Onroerende Goederen, nagelaten door M. Desiré Vander hei/den, Vrederechter des kantons Aalst, bestaande in de volgende te weten: Aalst. Een Huis met Hof, inde Nieuwstraat en een Huis in de Pontstraat. Moorsel. 22 aren 20 centiaren Land. Smetlede. 43 aren 26 centiaren Bosch. Erpe. 9 hectaren 20 aren 20 centiaren Land en Meersch. Erondegem. 4 hectaren 47 aren 27 centi aren behuisde Hofstede, Land en Meersch. Lede. 99 aren 30 centiaren Land. Ilofstade. 22 aren 60 centiaren Land. Gijsegem. 74 aren 74 centiaren Land. Ottergem. 69 aren 80 centiaren Land. Elene. 2 hectaren 62 aren 20 centiaren Land. Heldergem. 33 aren 28 centiaren Land. Denderhautem. 3 hectaren 29 aren 20 cen tiaren Land en Meersch. Erembodegem. 1 hectaar 23 aren 38 centi aren Land. Liedekerke. 30 aren 80 centiaren Meersch. Teralphene. 47 aren 89 centiaren Land. Esschene. 26 aren 40 centiaren Land. Verdeeld in 50 koopen, volgens bezondere affiches, dewelke te bekomen zijn ton kanloore van voornoemden Notaris VERBRUGGHEN, aan de Esplanade. Instel, Maandag 16 at ,0_, Verblijf! Maandag 30 November 1874; Ten 9 ure 's morgens, ter herberg genaamd de Biekorf, bij d'heer Victor Van den Eynde, te Aalst, aan de Kerk. Door Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING vaneenen sclioonen op het Kasteel van Regelsbrugge (St-Job) bij Aalst, te Nieuwerkerken. De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal met tusschenkomst zijner ambtgenooten Mle,s Van Bevere en Delporte, te Brussel, op Woens dag 4 November 1874, en des noods den volgen den dag, telkens om 8 uren 's morgens, op liet bovengenoemd Kasteel, openbaarlijk verkoopen: Eenen sclioonen MOBILIER, bestaande na- mentlijk in vele Meubelen in Acajou, Kleerkas- sen, Kommoden, Lavabos, Stoelen, Secretaire, Bedstoelen, Coulisse en andere Tafels,Spiegels, Pendulen, Suspensiën, verscheidene Wollen Matrassen en Kussens, Bed- Venster en andere Gordijnen, Koffijserviesen, Porcelein,Gleir- en Glaswerk, veel Tin- en Koperwerk, Jachtkom- fooren, Kcukengerief, Horlogie, Quinquets, Canapés, Hofbanken en Stoelen, Laurierboomen, Bloempotten, Kuipen, ijdele Flesschen, Hofgo- rief en eene hoeveelheid verdere Huismeubelen, Balans en Brandhout. De voornaamste Meubels zullen den Woensdag 4NovEMBERom 1 ure namiddag, verkocht worden. MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN BOOMEN, KAPHOUT EN SNOEI, op bovengenoemd Kasteel van Regelsbrugge. Zeiven Notaris Verbrugghen, zal aldaar, op Maandag 23 November 1874, te beginnen om 8 uren 's morgens, openbaarKjk verkoopen: 50 Kanadas en Abeelen van 2 tot 3 meters dikte. 20 Esschen van 2 meters dikte. 10 groote Olmen. 60 koopen Kaphout. 20 koopen Snoei. Op gewoone konditiën en tijd van betaling. OPENBARE VERKOOPING De Notaris Verbrugghen, te Aalst, zal, al daar ter herberg het Hof van Brussel, aan de Botermarkt, met gewin van palmslag en gela gen, in het openbaar verkoopen, om er met Kersdag aanstaande, in liet gebruik van te treden: I. 68 aren 57 centiaren Land, te Baalegem, op de Herselarenliaag. Gebruikt door de wed0 Angelus Van den Spiegel. II. 15 aren 23 centiaren Land, te Baavegem, op den Bousselgem. Gebruikt door Henri Mae- german. III. 12 aren 67 centiaren Meersch, te Baave gem, aan den Hollemeersch. Gebruikt door de wed* Edouard Smekens. IV'. 14 aren 75 centiaren Land, te Baavegem, op den Bousselgem. Gebruikt door Franciscus Otté. V. Een hektaar 50 aren 88 centiaren Land, te Baavegem, op bet Rapenveld. Gebruikt door 'd'heer Leo Van den Mcersscliout. VI. 85 aren 30 centiaren Land, te Overmeire, op bet Mosseveld.Gebruikt door J.-B. Verbeke. VII. 19 aren 37 centiaren Land, te Wou- brechlegem, nabij bet Dorp. Gebruikt door de wede Alexandre De Vuyst. Instel, Maandag 26 October toir. Verblijf, Maandag 9 November Telkens ten 3 uur namiddag. VERKOOPING VAN EENEN bestaande in een Rentiershuis, Huidevetterij en Leertouwerij, te Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal, in het openbaar verkoopen Eenen sclioonen Eigendom, te Aalst, aan de Houtmarkt, bestaande: 1° Uit eene groote Meesteiv.vooning, heb bende menigvuldige Kamers en Zalen, Koets poort langs de Sterrestraat, groolen Hof, groot 22 aren 33 centiaren. 2" Eene Huidevetterij en Leertouwerij in volle wérkz'aamheid, bewogen door eon Stoom tuig, t'zamcn groot 20 aren 67 centiaren. Alles breeder beschreven bij aangeplakte affichen. Voorschreven Eigendom makende uit eenen blok groot 43 aren. DEFINITIEVE VERKOOPING, Zaturdag 31 October 1874. Om 3 uren namiddag, ter Estaminet de 4 Winden, te Aalst, Keizerlijkeplaats. MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN van alle ras, van 6 maanden tot 2 jarenoud, allen Hengsten of Ruins, MAANDAG 26 OCTOBER 1874, om 1 ure juist nanoen, te Oordegem, Dorp, door het ambt van den Notaris De Windt. De Veulens zijn te zien ten dage der verkoo ping van 8 ure 's morgens ter Afspanning De Zwaan. VERKOOPING te Nieuwerkerken. De Notaris Verbrugghen, te Erpe, zal den Donderdag 29 Oktober 1874, om 4 uren nanoen, ter heiberg l)e Vlasbloem, onder koop twee, eindig toewijzen: 1° Eenen Eigendom, ter grootte van 29 aren 90 centiaren, met de er op staande 5 Woonhui zen, tc Nieuwerkerken, ten wijk Restert. Verdeeld in 3 loten. T'zamen maar ingesteld fr. 3,450 2° Een schoon Woonhuis, met twee Verdie pen en eene groote Stal, te Nieuwerkerken, aan de Kwalestraat, groot in Erf 74 centiaren, zijnde de herberg De Vlasbloem. Slechts ingesteld fr. 1,200 VERKOOPING te Wichelen, Heide. De Notaris Moens, te jLede, zal ten aanzoeke van wien het behoort, op navolgende Zitdagen, in het openbaar te koop bieden: Een parceel Land, gelegen te Wichelen, Heide,, aan de Platinestraat, groot ongeveer 20 aren 60 centiaren, palende oost Petrus Van Geert, zuid de Platinestraat, west de weduwe Charles Van Hauwermeiren en noord den Armen van Wichelen. Boomprijs 20 franks. In gebruik zonder voorwaarde tot Kerstavond 24 December 1874 bij Ch, Van Aceoleyn. ZITDAGEN: Instel, 5 AT .0-, Verblijf, 19 November 4874; Telkens eenen Donderdag, ten 3 uren namid dag, te Wichelen, Heide, ter herberg het Kas teel Sijp,bewoond door deweduween kinderen Luyckx. EINDELIJKE TOEWIJZING onder Aelst. De Notaris Victor Griek, te Assche, zal to Hekelgem, Boukliout, aan de Groote Kasseide, op Aelst, ter herberg het Kruis van Bourgondiën, gehouden door d'heer Coppens-Boseleth, open- baarlijk en met profijt van palmslag en Imogen, verkoopen, de leeger beschreven zeer wel ge legen goederen onder Aqlst, ten dezen gemeten en gespleten door den Landmeter Waedemon, te Assche: Deze koopen staan maar op de zeer gqringe prijzen leeger uitgedrukt. 1 koop. Een Huis, te Aelst, in de Niéuw- straal, sectie A, nummer 893, groot van grond 1 are 03 centiaren, palende: de heeren Dieu- donné Degrez en Joseph Le Ciercq; bewoond door den lieer Dë Spiegeleer, vlceschhouwcr. Slaat maar op fr. 7,050 Koopen 2, 3 en 4. Eene Weide, groot 58 aren 11 centiaren, gelegen té Aelst-Schaerbeek, op S'-Apolonia, sectie C,N° 219,palende: 1° de Oude Gentsche Baan, de kinderen Joseph Roels en Joannes Claes, 2° de Broekslraat, 3° de kin deren Osselaere, Erpe, en 4" den heer Gustave De Coen; gebruikt door de kinderen Roels. Staat maar op fr. 3,350 Kooji 5. Een Huis, (wezende de herberg in de Boerin), te Aelst, in Sl-Joorisstraat, groot van grond 29 centiaren, sectie A, N° 1059a, pa lende: aan Mejuffer Sophie Vliebergh en aan den heer August Van Vaerenbergh; gebruikt door den heer Luyckx. Staat maar op lr. 2,420 Koop 6. Een Huis met Hof en Achterhuis, gelegen te Aelst, in de Nieuwstraat, sectie A, N° 50 en 53, groot van grond 3 aren 04 centi aren, palende: 1° de Nieuwstraat, 2" de heeren Joannes De Vylder en Notaris Boone, 3° den heer doktoor De Windt, en 4° de heeren Gus tave Dc Coen en Roelandt; gebruikt door d'heer Henri Blommaerl, boekbinder. Staat maar op fr. 7,500 De goederen worden verkogt voor vrij, zui ver en onbelast van alle schulden en pandstel lingen boegenoemd, en zonder geschreven buur. De palmslag is van 5 Iranks, de hoogen van fr. 10, waarvan 9 franks ten profijt van de ver- koopers en 1 lr. ten profijt van den verdierder. Eindelijke Toewijzing, op Woensdag 28 Octo- rer 1874, ten 1 ure namiddag. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van twee sclioone welgelegene in de Lange Zoutstraatete Aalst. De Notaris Arents, ter verblijfplaatsc van Haaltert, zal met gewin van palmslagen en ge lagen, openbaarlijk verkoopen: Eerste koop. Een schoon en welgelegen Huis met Erve en Hof, te Aalst, in de Lange Zoutstraat, bekend bij kadaster sectie A, N° 1043ft, met eene grootte van 1 are 90 centiaren. Bewoond door de erven Bogaert-Peleman. Tweede koop. Een Huis met Erve, te Aalst, in de Lange Zoutstraat, nevents bel voorgaande, bekend bij kadaster sektie A, N" 1044a, met eene grootte van 50 centiaren. Bewoond bij sieur Modeste De Schryver, fr. 38 par maand. ZITDAGEN Instel, Maandag 2 AT aoir. Verblijf! Maandag 46 November 4874; Om 4 uren namiddag, ter herberge genaèmd liet Nieuw Zaagsken, bij d'heer Constant De Vuyst, te Erembodegem, aan de Zoutstraatpoort, te Aalst. VENDITIE te Oordegem. Op Woensdag 11 November 1874, zijnde Sl- Martensdag, om 1 uur juist namiddag, zal de Sekretaris Galmart, le Oordegem, onder be voegd ambt en gewone bespreken, binnen de gemeente Oordegem, openbaar verkoopen: 50 koopen lange en gavige Kanadas waaron der verscheide van 1 4/2 k 2 meters omtrek. 4 koopen Wilgen. 2 koopen Olmen waarvan de eene een omtrek heeft van circa 2 meters. En 1 zwaren Abeel. Mitsgaders van 2 hectaren Eiken en Notelaren Slaghout, verdeeld in koopen telkens gerief. Te vergaderen om 12 4/2 ure namiddag, te Oordegem, wijk Kiinkaart, aan het Hof van den lieer Karei Braet, bewoond bij Livien De Meester. in het Beluik van het Kasteel, te Oordegem De Zaekwaernemcr Mattliys,te Oordegem, zal onder behoorlyk ambt, namens Madame ,Limpens-Dhondt, te Gent, Woensdag 4 November 1874, ten 1 uer juist namiddag, in den Enclos van het Kasteel, te Oordegem, openbaerlyk verkoopen 90 koopen allerschoonste, langstammigeSpar renen Lariksen.waeronder verscheide van 14/2 tot 2 meters omtrek; 3 koopen Eiken; 3 dito Beuken; 1 sclioonen Esch; 2 idem 01 ms; 1 dikke Linde; 1 zware Moerbeziënboom; 3 koopen Abeelen; 5 dito Kanadas; 20 idem oude dikkeFruitboomen,zynde Ker- selaers, Appelaersen Pruimelaers; 30 koopen jonge Fruitboomen,Pyramiden en andere, zooalsPeerlaers, AppelaersenNotelacrs; En verscheide koopen jonge Sparren Ceders en treurende Beuken. De genegene laten zich gemelde dag en uer vinden, ter bovengezeide plaets voorzien van solvabele medekoopers.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 3