L'illustration Européenne van 9 schoone Woonhuizen van 2 Hofsteden en Landen, "kööphandelsregtbank van aelstT Burgerlyken Stand. A.WOYUEY. BEDROG!!! Inklpraeparaten. BERICHT. PERSONELE BELASTINGEN EN PATENTEN. van eene behuisde Hofstede van schoone BOOMEN, en van eenen Wijmenier, Verknoping. Vendilie van MEUBELS, van eene behuisde Hofstede BEBICHT. Eiijpolhekaire Kas Uit er hand te koop. Uit er hand te koop. Men spreekt op dit oogenblik veel van de overneming der brusselsche tramwegen, door M. Philippart. Deze heeft voor eene maend.ten pryze van 2,100,000 fr. de linie Morris aenge- koclit die van Terkamerenbosch naerden llaeclit- schen Steenweg leidt. Deze linie was door den bezitter aengekogt voor 1,000,000 fr. Met Phi lippart betaelde 8,200,000 fr. voor de linie Vaucamps, die van Anderlecht naer Laken ligt, en nu is er spraek van den aenkoopder linie van de Braziliaensche Maetschappy, welke langs de oude boulevards, van de Noorder-naer de Zuiderstatie leidt. Indien die aenkoop ge sloten wordt zal er slechts nog de linie Elsene- Etterbeek overblyven, die aen dien verzamelaer van tramwegen niet zal toebehooren. By den horlogiemaker Hosse.in de Goud- slraet te Brussel, kocht dezer dagen een heer eene horlogie, doch daer hy by de betaling 90 frank te kort kwam, verzocht hy den horlogie maker zynen leerjongen mede te zenden naer zyn huis, waer hy hem de ontbrekende som zou medegeven. De horlogiemaker stemde toe en de jongen volgde den heer met de horlogie, tot deze na een groot getal straten doorloopen te hebben, eenen gang intrad, eenen trap opklom en bovengekomen zynde, zich omkeerde, den knaep een hevigen vuistslag in het aengezicht gat, en met de horlogie de vlucht nam. Tot nog toeheeft men niets vandien booswicht gehoord. De vlasmarkt van Gent was gisteren wei nig voorzien. De verhandelingen waren nog al talryk by de kutsers, aen vaste pryzen, zonder verandering. Op de lynwaedmarkt zyn er weinig zaken verrigt; de grove geweefsels om te schilderen en te behangen, waren alleen gunstig; eenige stukken lynwaed voor zeilen zyn ook verkogt. Men heeft te Hasselt eene geheime stokery ontdekt, alwaer dagelyks niet minder dan eene som van 114 fr. in accynsregten aen den staet ontrokken werd. De ketel, die tot deze smok- kelary diende kon, ruim 2400 liters inhouden. HOLLOWAY'S PILLEN. Hartklopping wordt dikwyls niet alleen gevoelt maer ook gehoord; zy verhinderd den slaep en vcroorzaekt de ergste vrees voor dreigende verstikking. Deze Pillen worden byzondcr acnbevolen om die aendoening te verdryven, omdat zy de zenuwarhtigen en zwakken ver sterken, die veel vatbaerdcr zyn voor de ziekte dan andere per- soonen. Holloway's Pillen verbeteren zoo zeer de spysverte lering, vermeerderen zoo zeer de werking der lever en geven zooveel werkzaemheid aen de ingewanden, dat duizeligheid, hoofdpyn en misselykheid verdwynen zoodra de hartklopping vermindert, en de lyder ondervindt dadelyk deonbeschryfelyk- ste verligting van benauwdheid. Holloway's Pillen vormen de beste genezende purgeermiddelen iu alle gevallen van herstel ling van koortsen, ontstekingen, zenuwpynen en alle langdu rige ziekten, die het bloed en de hersenen hebben verarmd. Aan heeren Apothekers en Drogisten in Belgie. Mijne Heeren, Gedurende verscheidene jaren zijn Holloway's Pillen en Zalf geregeld in de nieuwsbladen van België, geadverteerd geworden, en het is mijn voornemen met deze publiciteit voort te gaan en die nog te vermeerderen. Dit doende, acht ik het noodzakelijk aan alle verkoopers mijner medicijnen in Belgie, kennis te geven, dat in dien zij zulks verlangen en mij daartoe hunne namen en adressen willen opgeven, ik dezelve in het vervolg aan de voet mijner advertentiën in hunne lokale nieuwsbladen zal toen opnemen. Met achting ben ik uwe dienstw. dienaar THOMAS HOLLOWAY. Londen, 533, Oxford Street, W. C., 1 Januarij, 1874. Berigt aen de schuldeischers van sieur Josef Fouriau, koopman en. herbergier te Aspelaere. De erkende en aengenomen schuldeischers tot het passief der failliet van sieur Josef Fouriau, koopman en herbergier te Aspelaere, zyn in al- gemeene vergadering byeengeroepen op Don derdag 31 December 1874, ten 11 uren voormid dag, ter Zittingzael van de Koophandels-Regt- bank van Aelst,om het verslag van den Curator over den staet der failliet, de regtsgebruiken waervan men zich gekweten heeft en de wer kingendie plaets gehad hebben, alsook de voor stellen van den gefailleerden, indien hy noodig vindt er te doen, te aenhooren,om tot een kon- kordaet te komen, zoo niet de vereffening voort te zetten. De Grefper, H. J. PAPPAERT. 18 GEBOORTEN. MANNELYK 8 VROUWELYK 10 HUWELYKEN. P. Steleman, koopmansklerk, met P. Bogaert b. J. Van Branteghem, z. b. met A. Brison, z. b. J. Verleyscn, twynder, met M. De Wolf, dagloonsl. E. Nyst, bediende, met E. Gombcr, z. b. te Brussel. G. Houba, onderluitenant kwartiermeester, met M. Boin z. b. OVERLEDENEN. T. Libaut, m. Lebers, koperslager, 65 j., Molestr. M. De Clerck, vr. Beaudin, herbergierst, 65 j., Schaerb. J. Waulhier, wedr De Witle, z. b. 77 j., Molenstr. 0. Vander Straeten, z. b. 18 j., Koophan- delstr. T. Van Thienen, z. b. 40 j., Schaerb. dry kinderen onder de 7 jaren. AELST, merkt van lieden, Tarwe fr. 28—00 it 27—00 Mesteluin 2200 2400 48-50 40—50 2580 00—00 26—00 27—80 Geerst Haver Hoppe (1873) de 50 kil. Idem nieuwe (4874). Racpzacd de 400 kil. Lynzacd Raepzaed-olie Lynzaed-olie Racpzaedkoeken. Lynzaedkoeken. Aerdappelen (roode) per 400 kil. Idem nieuwe (witte) Boter per 3 kil. Eyers de 25 Vlas de 3 kii. Yiggens het koppel Lynwaden ter merkt gebragt 000—00 000—00 478—00 180 34—50 32—00 60—00 61—00 20—00 24—00 7—50 0—00 9—45 3—09 5—34 40-00 00—00 33—00 00—00 00—00 21—00 31—00 8-25 0—00 10—36 3—27 0—00 80—00 40 ve» kocht 6 Tarwe Rogge Geerst Haver Boekweit Paerdeboonen Koolzacd-olie Lynzaed-olie Koolzaed Lynzaed Koolzaedkoeken. Boter per kil. Eyers de 25. merkt van 81 december. 27—25 it 00—00 00—00 00—00 46—00 16—50 49—50 66—00 60—00 34—00 34—00 20—00 3—35 3—40 00—00 00—00 47—80 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 21—00 3—45 3-50 Belangrijk bericht aan het publiek. Ik heb de eer het publiek le verwittigen dat een groot getal Apothekers van Bclgié een grof namaaksel van mijne Pillen en van mijne Zalf, door hun zelve gereed gemaakt, onder mijnen naam verkoopen. Deze Doozen en de Pollen myne echte geneesmiddelen be vallende, dragen eene eliket op de welke men kan lezen: Pil len Holloway of Unguent Holloway, 832 Oxfort Street, W. C.; echter opzichtens do Zalfpotten van groote en middel- mal igc grootte maakt het opschrift, deel van het druksel op het porselein zelf geplaatst. Op destempel van het Britisch gouver nement welke gedeeltelijk gezegd eliket of druk bedekt zijn de woorden: Holloway's Pills and Ointment London gegraveerd (cn deze stempel namaken is een crimineel delie.) De zeilde woorden zijn inwendig in het papier geplaatst waarop de kleipc brochuren gedrukt zijn, waarmede elke Doos van mijne Pillen cn elke Pot van mijne Zalf omwikkeld zijn. Mijne Medecijnen wettiglijk gedeponeerd geweest zijnde,«oo zullen dc namakers streng door de wet gestraft worden en in het belang van het publiek, verzoek ik liet om ze mij des noods bekend te maken. De inlichtingen die mij zullen gegeven wor den aangaande de onwettige handel in kwéstic zullen door mij als gansch vertrouwelijk aanzien worden. 532, Oxfort Street, W. C., LONDEN. Belangrijke Prijsvermindering! Door bet steeds toenemend debit van het Universeel" /uiverlngs-/oul is de prijs van dit artikel voor ge heel Belgie vermindert en zijn de ijt pakken op fr. 4-40 cn de ji op 75 centni. gedaald. Üuitendien heb ik, om eeno kleine proef mot dit uitmuntend middel tegen maagkwalen te kunnen nemen, hetzelve nog in 1/4 pakjes a 40 ccnlm. verkrijg baar gesteld, te Aalst: P. G. Sciiai.tin, Apotli.; te Zele: 14. Vei.iks, idto Dendermonde: L.Van der Spekten en F. Bruy- lant-Van Aerde, id. Brochures over gebruik, Getuigschriften enz. gratis. Bij den aankoop van dit artikel wachte men zich voor scha delijke namaaksels cn lette niet alleen op de prijzen maar, er ook bijzonder op, dat ieder pakje tot waarborg der echtheid de handteekening draagt van Emmerik a. d. B. 81. von Cilmborn, Apotheker en Pabrik, v. chem.-technische Praeparalen. Met betrekking op voorstaande advertentie diene tol verdera aanbeveling dezes artikels navolgende üeiieziiig vim eene verouderde Maagkwaal. Waarde Heer von Gimborn Meer dan 20 jaren was ik aan maagpijn lijdende, en dit in de twee laatste jaren zoo hevig, flat de pijn geheel ondragelijk werd. Alle gebruikte middelen mijner Heeren Doctoren bleven vruchteloos; doch door het gebruik van Uw Universeel- Xniverings-^ont werd do pijn dragelijk en is langza merhand geweken. Nu kan ik mijne werkzaamheden weer voort zetten tot wonder van een ieder die mij in mijnen jammerlijken locstand gekend heeft, cn ben derhalve gaarne genegen all) -maaglijders Uw uiislekcnd fabrikaat aantebevelen. Veendaalen (Prov. Utrecht). G. Bos. Al mijne alizarin-, anllin-, tannin-, sallon-, zwarte galius- schrijf- en andere inktsoorten en stempelinkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd cn onderschei den zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle droogen van alle andere inklfabrikaten. Decopiéerinkten leveren nog na eenige dagen-scbcrpc afdrukken, beschimmelen niet cn geven, half met water vermengd, goedkoope en goede sehrijfinkten. Verkrijgbaar bij ieder solied boek- cn kantoor- handel. Emmerik a. d. Rijn. II. von Gimborn, Apotheker en Fabrik. v. chem.-technische Praeparalen. On s'abonne au bureau du Journal: 5e année d'existence. LE 1« NUMÉRO EST DÉJA PARU. 10 fr. pour Alost, fr. 10-50 pour la province. PRIME GRATUITE: La descente de Croix, d'après Rubens, magni- fique tableau tiréen 22 couleurs et disposé pour 1 encadrernenl. Valeur 10 francs. Stad Aalst. Het Kollegievan Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, brengt ter kennis van het publiek, dat de uildraging der verklaringen voor de per sonele belastingen en patenten van 1875, in deze stad zal plaats hebben te rekenen van den 15 dezer maand en dat de afhaling zal beginnen met den 2 Januarij 1875. Gedaan en afgekondigd te Aalst den 12 De cember 1874. Het Kollegie: De Sekretaris, De Burgemeester, (gel.)Jn. VERLEYSEN. (get.) VAN WAMBEKE. OPENBARE VERKOOPING EN EEN PARCEEL LAND, TE EREMRODEGEM De Notaris Arents, te Haaltert, zal open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, te Erembodegem, wijk Kapellen, zijnde het drde deel ten oosten van meerdere, groot 40 aren 30 centiaren, sectie A, N"8 2745, 2746, 2747, 2749, 2751,2752. Bewoond door Constant Lepage en andere. Tweede koop. Een parceel Land, te Erem bodegem, inde Kapellemeersschen, groot 7 aren 69 centiaren, sectie A, N° 1853, met eene grootte van 9 aren 20 centiaren. Gebruikt door Frans Van den Driessche. VERBLIJF, Woensdag 23 December 1874, om 3 uren namiddag, ter herberge van Franciscus Van den Driessche, te Erembodegem, tegen de Statie van den IJzeren Weg. VENDITIE van 40 koopen zeer zware, zuivere en hoog- stammige Kanada en Abeelo BOOMEN en van 23 koopen zuivere Wilge BOOMEN, slaandj aan Meersschen genaamd d'Helst, gele gen onder Denderleeuw, aan het gescheed van Liedekerke en Ükegem, tegen het getrachte' Bakergem, op Woensdag 23 December 1874, om 9 ure voormiddag, ten verzoeke van Jufvrouw De Leemans en andere, door het ambt van Deurwaarder De Deyn, te Ninove. VENDITIE te Erpe en te Nicuwerkerken De Notaris Verbrugghen lot Erpe, zal open baar verkoopen den Dingsdag 22 December 1874: Om 9 uren 's morgens, te Erpe in de Halfbun- ders, 100 koopen allerschoonste Kanadas, waar onder van 3 meters omtrek. En om 2 4/2 uren nanoen, te Nieuwerkerken- Maal, schoone Aheelen, Kanadas van 2 meters en meer omtrek, eenige Esschen, Wilgen en Eiken. Goede borgen te stellen. Studie van den Notaris De Vriendt, te Aalst. OPENBARE GROOTE VERKOOPING met ERVE en LUSTHOF, AL TE AALST, TE ERPE. J ZITDAGEN: Instel Maandag 28 December 1874, ter herberg St-Eloi, bij d'heer Jan Meert. Verblijf Maandag 11 Januarij 1874, ter herberg .1 l'Univers, bij d'heer Charles Van den Broeck. Reide te Aalst, aan het Esplanadeplein, telkens om 3 ure namiddag. Men zie de plakbrieven. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal, op Maandagen 14 en 21 December 1874, om 3 ure namiddag, ter herberg bewoond bij Pieter Jan Meert, te Moorsel, Hoeksken, openbaarlijk ver koopen, 25 aren Land, te Moorsel, aan het Hoeksken. In gebruike bij Meert en van Mal- deren. [BeestialenLandbuuwersalm VruchtenHoppestaken, Hout, Bert, enz., TE OPW1JCK, Ten Hove van de kinderen van wijlen den heer Judocus Franciscus Meert, op Droeshout, aan den Steenweg naar Merchtem en nabij den Steenweg van Assche naar Dendermonde. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal door bevoegd ambt op Woensdag 20 Januarij 1875, ten gemelde Hove, openbaarlijk verkoopen, al de ten hoofde gemelde voorwerpen. VERKOOPING TE OPWIJCK. De Notaris De Vriendt, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen, de volgende goederen in gebruik bij de verkoopers de kinderen van wijlen den heer Judocus Franciscus Meert OPWIJCK. Eerste koop. Eene behuisde Hofstedeke- staan en gelegen op Droeshoute, aan den Steen weg naar Merchtem en nabij den Steenweg van Assche naar Dendermonde, groot bij meting 13 aren 97 centiaren, palende oost de Straat, zuid Jufvrouw Van Lierde te Hekelgem, west volgenden koop en noord Frans Meyskens. De kooper van dezen koop mag in pachte overnemen tot 92 aren 53 centiaren Land. Tweede koop. Eene behuisde Hofstede, ge staan cn gelegen alsvoren, groot bij meting 14 aren 61 centiaren, palende oost voorgaandeu koop, zuid Jufvrouw Van Lierde te Hekelgem, west den Steenweg van Merchtem en noord Frans xMeyskens. Den kooper van dezen koop zal mogen in pachte overnemen tot 53 aren 18 centiaren Land. Derde koop. Eene partij Hoppelochting, gelegen alsvoren, groot bij meting 17 aren 15 centiaren, palende oost den Steenweg van Merchtem, zuid Frans Dc Valck, west Louis Vermoesen en noord Frans Meyskens. Vierde koop. Eene partij Land, gelegen op de Wolvekoten, groot bij meting 17 aren 37 centiaren, palende oost Petrus Verseel, zuid Louis Vermoesen als pachter, west Petrus Meert en noord Jan Baptiste Dc Zaeger. Vijfde koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, groot bij meting 17 aren 14 centiaren, palende oost Jan Baptiste De Zaeger, zuid de weduwe Petrus Meert, west Xavier Van den Broeck en noord de weduwe Vereerlbrugghen. Zesde koop. Eene partij Land, gelegen op Droeshoutkauter, groot bij meting 22 aren 10 centiaren, palende oost Petrus De Smet, zuid Louis Van Doorn, west den beer Pastor De Smet te Maxenzele en noord Henricus Michiels. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 5 Januarij .Q_j, Verblijf, id. 12 id. 1875; Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg De Halve Maan, bewoond bij den beer Joostens, Brouwer en Gemeente-Sekretaris, te Baarde- gem. GELD. Bovengenoemden Notaris De Vriendt, is gelast met het plaatsen van groote en kleine Kapitalen. VERKOOPING van Kanadas, Eiken, Esschen en Olmen BOOMEN, te Gijsegem. De Notaris Moens,te Lede, zal op Woensdag 30 December 1874, ten 9 uren 's morgens, ten aanzoeke van Mijnbeer den Baron de Broque- ville, Grondeigenaar te Postel onder Moll,open baar verkoopen A. Te Gijsegem, Munt, Land gebruikt door Leonard Everaert: 6 koopen schoone Olmen. It. In de Kweekerij80 koopen Eiken en Ka nada Snoei. C. Kasteelbosch4 zware Eiken ter dikte van 2 tot 2 meters 25 c'. D. Aan bet Sluisken: 2 koopen Olmen. E. Aan de Veldekens llelleboscli, gebruik van Judocus Lambrechl5 koopen Olmen en 2 koo pen Kanadas. F. Osseweide: 29 koopen Kanadas en 2 koo pen Esschen. G. Kanadabosch: 7 koopen Esschen. II. Coppensboscb9 koopen Kayadas, 1 Abeel en 1 koop Esschen. I. Klein Denderland: 4 koopen Esschen. J. Kamphof: 29 koopen Kanadas. En K. Bosch in de Blekte en Ommering: 30 koopen Elzen Slagbout. Gewoone voorwaarden, tijd van betaling mits goede borgstelling. VENDITIE van SCHAARHOUT en eenige BOOMEN, te Erembodegem, wijk Ter Joden. De Notaris De Smet, te Erembodegem, zal op Dijnsdag 29 December 1874, om 2 uren nanoen, openbaarlijk verkoopen 40 koopen Elzen Schaarhout en 6 dikke Kanada Boomen, op eenen Bosch te Erembodegem, wijk Ter Joden, ter plaats genaamd bet Eijland of anderen Broeck. OPENIIARF VERKOOPING EN ALLERBESTE MEERSSCHEN. TEEREMBUBEGEM KA'.4ELST-MYLBEKE. Dc Notaris De Smet, te Erembodegem, zal met gewin van palmslagen en gelagen, open- baeriyk verkoopen 1° Eene behuisde Hofstede, te Erembode gem, op 'l Ronscvael, aen den steenweg van Aelst naer Brussel, gekend by cadaster sectie A, Nos 47, 48 en 49, met eene grootte van 18 aren. 2° 61 aren 47 centiaren volgens titel en 60 aren 10 centiaren volgens cadaster, Meersch, te Aelst-Mylbeke, in deGestjens,aenhctNieu\v- straetjen, sectie G, N° 55. 3° 32 aren 94 centiaren volgens titel en 33 aren 30 centiaren volgens cadaster, Meersch, gelegen te Aelst-Mylbeke, ten zuiden van koop 2, sectie G, N08 71a en 71 b. ZITDAGEN: Instel, Maendag 28 December, 1874; Verblyf, Maendag 4 January, 1875; Telkens om 3 uren nanoen, ter herberg van Franciscus Van Pottelsberg, te Erembodegem, aen de Statie. De verkooping van bet Huis, Erf, Hof, Leertouwerij en Huidevelterij, te Aalst, aan dc Houtmarkt, aangekondigd om plaats te hebben op Zaterdag 26 dezer loopende maand December is ingetrokken. VERKOOPING VAN BOUWMATERIALEN EN BOOMEN, te Audegem. De Notaris De Pauw, le Aalst, zal door bevoegd ministerie, op Donderdag 7 Januarij 1875, om 9 ure voormiddag, verkoopente Audegem, wijk Eegenen, verscheid© Bouwma terialen en eenen koop Wilgen, Eiken, Kanadas, Esschen, Notelaars, Boomen, staande aan d'Hol- stede lest bewoond geweest door J. B. Van den Abbeele. bemachtigd door Koninklijk besluit van 19 Meert 1833 EN GEVESTIGD te Brussel, Cijprèsstraat N° 8. Ten kant'oore van den Notaris De Pauw, le Aalst, Keizerlijkeplaats N" 26, kan men be komen* Kapitalen van de Hijpothekaire Kas op voldoende goederen gelegen in Belgenland en aflegbaar bij gedeelte ieder halfjaar. Dezelve Kas geeft ook Obligatien uit van ft'. 50, 100, 200, 500 en 1000 en geven volgens bunnen duur 4 of 4 4/2 ten honderd intrest, be- aalbaar per 6 maanden. Deze Obligatien zijn allen gewaarborgd door goede bijpotheken en door het maatschappelijk kapitaal van Hijpothekaire Kas. Dezelve loopen van 2 tot 5 jaren en langer naar verkiezing. Zij zijn nooit aan eenige daling noch verlies onder worpen, zoodat er geen beterol geruster middel bestaat om zijn geldmet zekerheid uit te zetten. 1° Eenen goeden Wagen met alle gereed schappen voor een en twee Paarden. 2° Eene Karre, sijsteem Bascule zeer gediens tig voor Kool- of Kalkkoopman. 3° Dry volledige goede Harnassuren, Karre- kussens, enz. enz. Zich te bevragen bij d'heer Domain De Boom te Denderleeuw. Eene partij LAND, gelegen te Erembodegem, op den Boucht, groot volgens meting 26 aren 78 centiaren, sectie B, N° 958, palende noord Frans Callebaut,zuid de Straat, oost den Armen van Erembodegem, west Jean Baptist Verbestel en Adriaan De Gliendt. Zich te bevragen bij den Eigenaar Josef Bollier, te Aalst,St-Jorisstraat N° 23.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 3