INSTALLATIE o.y houdt herberg; hebt gy nooit ruzie gezien in huis met Jan en August Van Droogcnbroeck? Neen, ik heb dat nooit gezien. V. Wist gy dat Lucia met Van Daele verkeerde? A. Ik wist dat wel, raaer ik moeide my er niet mede. V. Hebt gy nooit hooren zegg#n, dat Lucia met Van Daele zou willen trouwen ol' is er nooit van trouwen gesproken? A. Neen. V. Heeft Jan u nooit g^'egd, dat hy Van Daele zou op straet werpen als hy,Aog in zyn huis kwam? A. Neen liv heeft dat nooit gezegd, dal weet ik toch niet. V Gv hebt gezegd lagen den onderzoeksregler dat gy uw geheugen kwyt zyt, is hel daermede dal gy niets weef.' - A. Ja, sinds de dood van mynen broe der hel) ik myn geheugen verloren. r,etu.igeverkberd op al walde voorzitter antwoordt, da. /.y het mei weet ofwel datzy het hooren zeggen heeft, maer niets kan met zekerheid zeggen. V. Hebt gy hooren zeggen, dat Van Daele iets ge had heeft van Lucia, helzy geld, wyn of wat anders? A. Ik lieb wel iels hooren zeggen, maer weel niet wat. Getuige ondervraegd of de deur van het huis van Jan gestadig open of toe was, zegt dal de deur op de klink stond. Zy heeft ook den avond der moord gezien dat het deurken van'den moeshof open stond en heeft het aen den vrederegtcr doen opmerken even als het openslaen der tfeur van hel gemak. Lueie Van Droogenbrocck, 45 jaren, huisvrouw Stevens, koopvrouw te Sohaerbeek. Zy is sinds tien maenden getrouwd. - V. Gy waert te huis als uw broeder is doodgescho ten, vertel ons dat eens? A. Myn broeder zat in de keuken en ik zat er by, op eens hoor ik een gerugl en ik zei: Jan het glas springt. Neen, Lueie, zegde hy my, het is een scheute dal ik kryge. Ik ben terstond naer de deur geloopen, die gesloten was en heb om hulp geroepen, de oud-burgemeester Priëels, was daer juist met zyn ryluig, die binnen is gekomen. Weduwe Van Ginderdeurcn heeft Stoffyn gezien den avond van don dag op wolken de moord werd gepleegd; hy is maer eenige minuten in hare herberg gebleven. Stoffyn, ondervraegd* beweert er te zyn gebleven tot zeer laet in den nacht. Lucia Van Droogenbróeck, echtgenote Stevens, zus ter van hel slagtoffer. Jan Van Droogcnbroeck heeft geene vermoedens jegens iemand uitgedrukt. Sedert de laelste kiezingen, leefde Jan in oneenigheid met den burgemeester Barbier. Zy was sedert 17, 18 jaer in innig betrek met den schepen Van Daele; hy zond haer somlyds eelwaren in geschenk. Van Daele heeft haer eens 12,000 frs. in leen gevraegd. Jan er kennis van gekregen hebbende, heeft zync zuster eene scène ge- maekt. Jan had geen vertrouwen in Van Daele. Eens heeft deze laelste haer verklaerd dat hy voornemens was geweest haer en Jan beiden dood te schieten. Van Daele heeft dikwyls de getuige bedreigd, raaer zy dierferaen haer broer niet van spreken. Na de moord van Jan, heeft Van Daele met Lueie niet meer gesproken en heeft in eens met haer afge broken. Zy heeft vermoedens opgeval tegen Van Daele en zy heeft ze aen den regter medegedeeld; deze ver moedens steunden op de tegenkanting van Jan in hare betrekkingen met Van Daele. Jozef Vaerman, olieslager te Denderleeuw. Hy weet niets regtstreeks van de moord. Hy weet, dat Jan in groote oneenigheid leefde en geleefd had met veel persoonen. Jan heeft aen den getuige dikwyls ge sproken van zyne oneenigheden met Augusten andere leden zyner familie, alsook over zyne hevige verbit tering tegen Van Daele, verbittering welke, volgens de getuige heeft hooren zeggen, voortvloeide uit de jalouzi van Jan legen Van Daele. De getuige heeft Dclanncy hooren zeggen: Willen ze den dader heb ben der moord, dat ze my pakken; en aen denzelfde getuige heeft vrouw Neupclmans in het huis van Bar bier gezegd, dat vrouw Stoffyn haren echtgenoot be schuldigde uil wraek. De heer Voorzitter doet lezing van eenen bric! ge schreven door Jozef Vaerman aen den regter van instructie, waerin hy, Vaerman voorhoeft, dat het onderzoek partydig gedaen werd, dat men enkel de vyanden van Barbier hoorde en zyne vrienden niet, enz. De Voorzitter zegt dat de opmerkingen van den getuige geheel en al builen zyne rol waren. Felix De Backer, boschwaehler te Sl-Catharina- LomCo.ïU, hooft Pior Do Neef hooien verklwon dal, nu 14 jaer geleden, Van Daele hem geld had acngebo- den om Jan Van Droogcnbroeck te vermoorden. De Neef wordt opgeroepen, en loochent hel feit. Zitting van22december. De beschuldigde Stoffyn, ondervraegd nopens het gedrag zyner vrouw te zynen opzichte, valt uil in bittere klachten tegen haer; zy was jaloersch bovenmate en bezat haer volle versland niet. Vrouw Stoffyn wordt onderhoord, maer zonder eed te doen. Zy maekt het ongeregeld gedrag kenbaer van haren man die sveigerde te werken. Hun huis was afgebrand, en zy ontvingen 2,200 fr. schadevergoeding, ielswal hun toeliet zich te Ryssel te gaen vestigen en er een kleinen handel te beginnen. Te Ryssel heeft Stoffyn zich wel gedragen. Zy vernieuwt tegen de dry beschuldigden, de besehuldiging van de moord te hebben gepleegd; zy stelt de feiten voorgelyk de be- schuldigingsakle dezelve heeft voorgebra'gt. M. De Meren, raedsheer by het Hof van Appel te Gent. Hy werd gelast met de instructie der zaek, ten gevolge der openbaringen van vrouw Stoffyn. Hy haell de verklaringen aen van deze, gedaen in het eerste verhoor voor den regter. Alsdan beschuldigde zy Van Daele niet. Heeft zy dezen toetsten later beschuldigd als medepliglig in de moord, het is omdat zy, te biechten gegacn zynde, zy werd aengemaend door haren biechtvader de waerheid te zeggen, geheel en onbewimpeld, in weerwil zy haren man gezworen had niets uit te brengen. De eerw. heer Pastoor van Liedekerke, onderhoord in de instructie, heeft de beste beluigenis gegeven nopens de moraliteit van vrouw Stoffyn. Zitting van 23 december. L. Christien.daglooner te Liedekerke, was in dienst by Barbier wanneer de moord werd gepleegd. Hy komt terug op reeds be kende feilen. Hendrik Herkenraedt, commies te Rysel, is somtyds in betrekking geweest met Stoffyn. Op het verzoek van deze, heeft hy vele brieven geschreven aen Bar bier, maer heeft de antwoorden nietgezien. Eensheefl hy bemerkt dat Stoffyn gekwetst was aen de hand: het was weinige dagen na den moord. van den eerw. heer Pastor van St-Jozefskerk alhier op Zondag December I§14. Om 2 uren namiddag, zullende HeerenGees- telyken, de achtbare Leden van den Gemeente leed, van de Kerkfabriek van St-Jozef en van St-Martinus, zich verzamelen in de Dekeny, en zich van daer Stoetsgevvyze begeven naer de Kerk van St-Jozef, waer onmiddellyk na hunne aenkomst de plechtige ceremoniën der installatie zullen plaets grypen. Des anderendaegs, om tien ure des morgens, zal in de nieuwe Kerk eene plechtige Mis ge zongen worden door den nieuwen Herder, om 's Hemels zegen door de magtige voorspraek van den H. Jozef, over de Parochie af' te smee- ken. By het eindigen der plechtigheid, zal er aen den ingang dei- Kerk, van wegens den heer Pastor, eene brooddeeling gedaen worden aen den armen der Parochie. Dagen der loting voor de milicie-ligting van 1875. 29° Kanton, Haeltert, maendag 8 february, om 2 ure, ten gemeentenhuize. 33" Kanton, te Geerardsbergen, dynsdag 9 dito, om 10 ure, ten stadhuize. 25" Kanton, te Aelst, woensdag 10 dito, om 9 ure, ten stadhuize. 35e Kanton, te Ninove, donderdag 11 dito, om 9 i s ure, ten stadhuize. 28" Kanton, te Erondegem, vrydag 12 dito, om 2 ure, ten gemeentenhuize. 32° Kanton, te Sottegem, zaterdag 13 dito, om 2 ure, ten gemeenten huize. 31* Kanton, le Steenhuize-Wynhuize, maen dag 13 dito, om 10 ure, ten gemeentenhuize. 36e Kanton, te Meerbeke, dynsdag 16 dito, om 9 4/2 ure, ten gemeentenhuize. 34" Kanton, te Idegem, woensdag 17 dito, om 1 ure, ten gemeentenhuize. 30e Kanton, te Herzele, donderdag 18 dito, om 9 ure, ten gemeentenhuize. 27® Kanton, te Lede, vrydag 19 dito, om 2 ure, ten gemeentenhuize. 26® Kanton, te Moorsel, zaterdag 20 dito, om 2 ure, ten gemeentenhuize. By koninklyk besluit van 21 december, worden de kiezers van het arrondissement Dendermonde byeengeroepen tegen 11 january aedstaende, ten 9 ure 's morgends, ten einde eenen volksvertegenwoordiger te kiezen, in vervanging van M. Vermeire, overleden. Er worden aen het hof te Brussel groote toebereidselen gemaekt voor de aenstaende feesten, en voor het hu welyk der prinses Louiza. De leening van Brussel van 7 millioenvan 1836 telt niet minder dan 656 obligatiën van 100 fr., waervan de intrest heeft opgehouden te loopen en dieniet ter uitbetaling aengeboden zyn. Verscheidenedezer obligatiën zynmet pre- miën uitgekomen, die verschillen vtfn 25,000 tot 200 fr. Van de leening van 7 milliocn van 1853 zyn eveneens vele loten niet afgehaeld. Van de leening van 25 millioen van 1862, wa ren op 10 October laetstleden 2059 obligatiën niet ter uitbetaling aengeboden,'waeronder er eene was die met 40,000 fr.was uitgekomen. Volgens men meldt zou een wisselaer, die op den Middenboulevard te Brussel woonde, op reis zyn gegaen en in zyne overyling, waer- scliynlyk by misgreep, de koopwaren meege nomen hebben, die aen zyne vitrien lagen, benevens eene aenzienlyke som die het eigen dom van zyn geassocieerde, een Luikenaer, was. Ten titel van gedenkenis heeft hy zyne vrouw en kinderen eene som van 300 fr. ach tergelaten. Daer de benadeelden hoopten dooi de familie van den wisselaer schadeloos gesteld te worden, hebben zy de zaek eerst, lang nadat die geschiedenis plaets had, aen het geregt kenbaer gemaekt. Maendag morgend kwam een persoon by eeneiï horlogiemaker, op den Noorderboule vard te Brussel, onder voorwendsel van eene horlogic te koopen, doch nauwelyks had hy den winkel verlaten of men bemerkte dat eene dei- gouden horlogicn verdwenen was. Onmiddellyk liep de horlogiemaker om de policie te verwit tigen toen hy den dief op het Muntplein ont moette en hem deed aenhouden. Hy was nog in het bezit van het bergbriefje, waervoor hy de horlogie verpand had, en werd door de politie achter de grendels gezet. Zondag nacht is in het midden van Brus sel, namelyk op de Kiekenmarkt, eenen heer aengerand en gepoogd hem zyne horlogie te ontnemen; doch zy hielden slechts de ketting in de hand en-de booswichten namen hiermede de vlucht. De centrale Hallen te Brussel zullen eerst op 1 mei aen linnne bestemming overgeleverd worden. De vlas- en lynwaedmarktvan Gent waren donderdag onbeduidend. De vragen waren kalm en de pryzen onveranderlyk. De verhandelingen hebben by de kutsers plaets gehad. Den 20 dezer rond 9 ure 's avonds, werd de genaemde Engel Willems, landbouwer, oud 52 jaren, op den openbaren weg te Baeygem (Gent) aangevallen door dry mannen, waervan de eene, de genaemde August Deraedt, koop man in kalveren, hem op den grond wierp, by de keel vatte en hem dreigde te worgen, als hy *een 5 frank gaf. Middelerwyl hield een onbe kende de armen van Willems vast en nam De raedt dezen 10 frank af. Deraedt werd door de gendarmen van Gavere aangehouden en ter beschikking van den procureur des konings, te Gent, gesteld. De twee medeplichtigen schynen ook van de zelfde gemeente te zyn en worden door de gen darmen opgezocht. Volgens de Patriexan Brugge meldt, heeft de arrondissements-kommissaris van Gent- Eecloo, M. Dommer, uit hoofde van gezond heidsredenen, zyn ontslag gegeven. Men spreekt van nog andere arrondissements-kommissaris- sen, die den ouderdom bereikt hebben, waerop zy regt'hebben op pensioen gesteld te worden, zooals onder andere M. Joye Ghys, arrondisse ments-kommissaris van Veurne-Oixmude; Van den Berghe, idem van Thielt-Rousselare, enz. Verleden zaterdag, tusschen 5 en 6 lire 's avonds, was M. D..., notarisklerk te Dudzeele (Brugge), in de herberg de Hesp, in de Spaen- schestraet, afgestapt en een gauwdief maekte van deze gelegenheid gebruik om uit het rytuig van M. D..., eene som van 1130 fr. te stelen. Tot hiertoe is de deugniet niet gekend. Men vreest voor eene aenstaende uitber- sting van den Vesuvius in Italië. Een vyftiental dagen geleden, steeg een zwaer g vuerberg op, dat door de gansche boord werd. Langs buiten was de b stil en alleen des -nachts bemerkte vlammen op den top. Deverledenew werd de stad Napels geschokt door e beving, die hevig genoeg was om de d schudden en de bellen te doen klink seismographe van het observatorium op Vesuvius, heelt gedurende verscheidene dag de gewoonlyke teekens eener aenstaende aerd- beving aengeduid. M. Borelly, sterrekundige van het obser vatorium te Marseille (Frankryk), heeft aen de akademie van wetenschappen getelegrafeerd, dat hy een nieuwe, zeer schitterende steertster heeft ontdekt, in het noorden. Deze ster is nog alleen met tien telescoop zichtbaer, doch zy zal waerschynlyk binnen eenige weken met het bloote oog kunnen waergenomen worden. Zaterdag avond heeft te Berlyn de uit- spraek van het vonnis in de zaek von Arnim plaets gehad. De oudafgezant is veroordeeld tot dry maenden gevangenisstraf, waervan de maend voorloopige gevangenis, welke liy heeft uitgedaen, zal afgerekend worden. Dus, de Ryksdag heeft vrydag de politiek van den heer von Bismark toegejuicht, en de reg- ters van Berlyn hebben 's anderendaegs den graef von Arnim veroordeeldDit zyn twee schitterende zegepralen voorden kanselier. Het is van weinig belang, dat de oudafgezant van Parys maer tot het minimum der stral veroor deeld is; het is genoeg voor de glorie van den kanselier, dat zyn mededinger door de regt- bank veroordeeld is, en dit op het oogenblik zelf, dat het Duitsch Parlement den prins-kan selier waerdig verklaerde van gansch het ver trouwen des lands Men weet dat de algemeene Compagnie der omnibussen van Londen hare talryke paerden spyst by middel van stroo gemengd met geplet- ten maïs. Het dagelyksch ratioen voor elk paerd bedraegt 7 4/2 kil. maïs en 7 kil. stroo. Deze spyzing schynt te verkiezen te wezen boven die met haver: zy zou meer voedzame zelfstandig heden inhouden. Dit stelsel verdient op de proef gesteld te worden, vooral als haver en ander paerdenvoeder aen hooge pryzen staen; het ware goed dat de landbouwers de zaek onder zochten, om zich te overtuigen of zy bezuini gingen zouden kunnen doen. Wy lezen in den Mesmger Franco-Ameri ca! n (Amerika): Debyzonderstewapenfabrieken der Vereenigde-Staten zyn op dit oogenblik be zig met de uitvoering der belangryke bestellin gen welke zy van verscheidene europeeschè gouvernementen ontvangen hebben. Turkye heelt aen de Providence Toot Company zes hon derd duizend geweeren, van het stelsel Peadoby- Martini, gevraegd, welke hem toegezonden worden in leveringen van vyll.ien tot twintig duizend per maend. De stoomboot Gange die onlangs naer Konstantinopel vertrokken 'is, had twaell'duizend geweeren en een millioen kar doezen aen boord. Men maekt ook een groot getal Remington geweeren die, ofschoon in den schyn voor En geland bestemd, waerschynlyk door Carlistische agenten besteld zyn. Eenigen tyd geleden wer den zes duizend van die geweeren verzonden. Het gouvernement van Rusland heelt onlangs honderd duizend revolvers, stelsel Smith en Wesson laten maken. Men zegt dat Pruisen in de Vereenigde-Staten een gedeelte van het ge reedschap en de machienen heeft laten verveer- digen, die thans dienen tot de fabrikalie van zyn nieuw naeldgevveer, uitgevonden door Mauser. Kerkelyk Nieuws. De volgende priesters der laetste wyding zyn benoemd: M. De Namur coadjutor van den Zeereerw. heer Kanunnik Janssens, voor liet hospitael der ongeneesbaren, enz. te Gent; M. Verhelst coadjutor te Bambrugge; M: Van der Linden coadjutor te Pamele. M.Walraet, subdiaken, is professor benoemd in de middel: bare school van Zottegem. Rampen en Ongelukken. Zondag nacht stond de vrouw van den drogist, die op den hoek der Joncker- en Jöur- danstraten te Brussel woont, op, ter oorzakc eener hevige hoofdpyn en ging in den winkel 0111 aldaer eenig hulpmiddel tegen die pyn te halen. Zy hield eene petroollamp in de hand en men denkt dat zy deze zal hebben laten vaL len en de brandende olie zich aen de ontvlam bare stoffen, die zich in den winkel bevonden, zal meegedeeld hebben. In een oogenblik was de brand zoo hevig dat de vlammen door de deur en vensters naer buiten sloegen. Er werd om hulp geroepen en een der persoonen die de bovenverdieping bewoonden, sprong uit zyn bed en gelukle erinopstraette komen. Inzynen loop struikelde hy over het reeds hall verkoolde lyk der arme vrouw. Dank aen spoedig aenge- wende middelen, gelukte men er in de overige bewooners der bovenverdiepingen te redden. Toen de brand gansch gebluseht was, be merkte men dat alleen eenezolderkamérgansch was gespaerd, en, o wonder! daer lag nog een man zoo vast te slapen, dat men hem met ge weld moest schudden ten einde hem te wek ken. Deze was 's avonds in volkomen dronken toestand te bed gegaen, en hy was niet weinig verwonderd,toeninenhem toondeen verhaelde wat er gedurende zynen slaep gebeurd was. Maendag bad aen het eindeder Florentyn- schestraet, te Elsene (Brussel) eene aerdinstor- ting plaets, die den dood van twee werklieden ten gevolge had. Dry mannen werden in de doorgraving bedolven; doch een hunner werd nog by tyds door zyne makkers opgehaekl. Toen men erin gelukte de twee andere slagt offere boven te halen, leidden zy reeds opge houden te leven. De ramp bad plaets op onge veer dertig meters afstand van de plaets waer over nauwelyks twee maenden twee andere werklieden het leven verloren. Een der slagt- ve ren v briefje een zilve Een reiz is op 20 dezer te geloopen. Niemand dat een treinwachter t 1000 meters werd weggesm letsel te bekomen. Een barreelwachter SimoriS tusschen Verviers en Dolhain, door ee vermorzeld. Gedurende den nacht van 19 tot 20 dew. ber is de nachtwaker eener koolmyn, A.Colson oud 40 jaren en wonende te Marebienne-au-Pont' naby Jumet (Charleroi) in zyn wachthuisje doodgevonden. Hy lmd eene breede wonde aen liet hoofd en lag met het aengezicht in eenen plas bloed. Niet verre van hem vond men eenen hamer, waermede waerschynlyk de mis- daed gepleegd is. Eene algryselyke misdaed heeft woensdag, de stad Arles (Frankryk) in verslagenheid ge dompeld. De echtgenoten Bosc, die een klein buitenhof bewoonden, in de nabyheid van den faubourg des Templiers, zyn gedurende den nacht door moordenaers aengevaltenDe booswichten waren, by middel eener ladder, langs liet ven ster de kamer binnengedrongen, waer de beide slagtoffere sliepen, die, schieiyk gewekt, geen den minsten tegenstand konden bieden. De moordenaers hebben zich bediend van eene speek van een wagenwiel, waermeê zy hunne slagtoffere verscheidene slagen op liet hoofd toebragten, vvaerna zy beide voor dood bleven liggen. Ofschoon men verondersteld dat diefstal de drytveer der misdaed moet geweest zyn, moeten de moordenaers in hunne plannen verhinderd geweest zyn, want zy bobben niets meegedragen. In eene schuif bevond zich nog- tans eene som van SOO frank, welke de echtge noten Bosc ill den dag omvangen hadden.lie slagtoffere zyn nog in leven; men hoopt den man te redden, doch de vrouw verkeert in een hopeloozen toestand. Een yersshrikkelyk ongeluk, heeft woens dag laetstdeganschestad Angers,(Frankryk in opschudding gebragt. Om dry en half uor i.a noen, op t oogenblik dat de sneeuw overvloe dig viel, is liet dak der openbare markt met ib steenen.muren die het hielden, ingestort. Al de persoonen die er zich bevonden, werden onder liet puin begraven.Gelukkiglyk waren er g ne koopers ter markt, en de verkoopers hadden byna allen den tyd om onder hunne tafc!s te schuilen; nogtans zyn er niettegenstaende dit nog veel slagtoffere, Eene vischvrouw, oud 77 jaren, werd gedood en acht andere persoonen bekwamen min of meer erge wonden. Dank aen den spoed, waer mede men liet pninwegruimde,heeftmëngeene andere ongelukken te vermelden, want de ver koopers, die onder hunne stallen gekropen waren, zouden het niet lang meer hebben kun nen uithouden zonder verstikt te zyn. Het inge storte was een groot en lang gebouw in jam- en hout gemaekt, en met ruiten belegd. Het stond alleen te midden der markt, op got int fondeeringen, en men kan niet vermoeden aen welke oorzaek die schielyke val te vvyten is. Er is een onderzoek aengevangen. Men leest in een blad van Gaillac (Frank ryk)De gewoonte die zekére persoonen hes- ben, wanneer zy met kinderen spelen, van ze by't hoofd te nemen en op te heffen, kan de noodlolligste gevolgen hebben, want eeneeenig- zins ruwe beweging is voldoende om de hals aders te breken en eene onmiddellyke dood te veroorzaken. De heer 1)..., horlogiemaker, bat! een jongetje van 6 jaer, waermede hy in zyne wye uren.speelde, bn als de knaep soibs ver schrikt v b over die gymnastiek, dan schater lachte <Mwkkige vader er om. Onlangs ging jmcr aerfhet spelen met zyn kind, en do banden boven de ooren nemende, hief liy liet Kind op, niettegenstaende zyn et schreeuw. Eensklaps hield de kleine op mei. schreeuwen, maer rolde vervaerlyk de oogen en trok vreeselyk den mond. Aenstonds zette de horlogiemaker het kind ten gronde en liet hem los; maer het lichaem van den knaep zakt ineen en valt loodzwaer ten gronde: bv-A^as dood! Een noodlottig ongeluk is verleden f dag voorgevallen, rond 4 uren 's murgèbs in den put La Réussite, te Snim-Yji ,i Ta-Mant (Frankryk). Het grauwvuer is in eene i - caender^r uit gebarsten, ondanks de nauwkeurigem door de reglementen voorgesel; reven; •fthmSSf-, den werden gedood, 4 nmir-i en ere ..iiyK-v Deze ramp word toegeschreven aen.»ïnr^$ voorzichtigheid van twee der slagtoffere, d ;eene rekenschap hadden gehouden van bet 'ormeele verbod dat men hun had gedaen van het vuer aen de myn te steken. Men meldt uit Baltimore,(Amerika)3doe: De reusachtige brug; hangende over het meer Roland, langs de spoorweglyn Northern en tral, op eenen afstand van 6 mylen dezer stad, is gisteren schieiyk ingestort,onder het gew J van twee reizigerstreinen. Een ontzettend nood- geschreeuw steeg op uit de beide treinen, v .hot.;. alies onder het water verdween. Het get., slagtoffere moet overgroot zyn, want de beide treinen waren met reizigers opgekropt. Een persoon die den valscben naem J je.

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2