Markt. Vervalsching van t bier. Verschillend Nieuws. Stad en Omtrek. Eerstdaags zal een hoogst belangrijk koninklijk besluit verschijnen, dat al de brouwers aanbelangt. Vooreerst zal het streng verboden zijn in het brouwen voortbrengsels te gebruiken welke grondstoften bevatten, nadeelig voor de gezondheid, alsook bier te verkoo- pen, dat deze gronddeeleu bevat, of bier dat bedorven is. De vaten, flesschen, enz., waarin het bier getrokken wordt, moeten in leesbare letters den naam of de firma, alsook het adres dragen van den brouwer of van den koopman. De kranen, darmen, gewonetrekpompen luchtdrukkingspompen, toestellen met drukking van koolzuur, al welke dienen tot het tappen van bier, moeten in vol maakten staat van reinigheid gehouden worden. Wat voornamelijk het stortbier betreft, het zal verboden zijn stortbier te verkoo- pen, te koop te stellen te bewaren of voor den verkoop te vervoeren, dat in de drank huizen opgenomen wordt op den bodem der glazen, of op tafels en toog, tenzij het der wijze ontaard wordt dat men het niet meer als bier kan benuttigen men mag het ook niet gebruiken om het bier te versnijden of om er mede azijn te maken. De herbergiers zullen gedwongen zijn het stortbier in de riool of in den beerput te gieten. Op den buiten zal men het nog- tans aan de beesten mogen geven. Ziedaar hoogst belangrijke voorschriften die met 1 mei 1894 zulten van kraeht zijn. BRUSSEL. M. de Burlet, minister van binnenlandsche zaken en openhaar onderwijs, heeft het grootkruis van le klas van het S. Michielsordc van Beieren ont- vaugen tot erkenning der diensten, aan de kunst bewezen door M. de Burlet, en tot bedanking voor het aandeel door de belgische kunstenaars aan de tentoonstel ling van Munchen genomen. De dagen van carnaval hebben veel beweging teweeggebracht, op de binneu- waartsche boulevards, en het werpen met confetti 's ging er lustig op toe de steen weg lag er van vol. Voor zooveel wij verno men hebben, heeft men geene baldadighe den te betreuren het publiek gedroeg zich over het algemeen zeer deftig. De nacht is daartegen zeer woelig ge weest, en op menige plaatsen werd er ge vochten en is de policie moeten tusschen- komen. Men verzekert dat er zondag alleen te Brussel voor ongeveer 200.000 franks con fetti 's en serpentijns verkocht werden. Hoeveel arme huisgezinnen hadden niet kunnen geholpen worden met dat geld ANTWERPEN. De 14 jarige Ste phanie Thys, wonende Lange Proekers- straat, 23, was maandag avond bij de echt- genootcn Podet Humplet, wonende zelfde straat, 27, op de kinderen gaan passen, terwijl de ouders vastenavond vierden. Toen deze terug kwamen, vonden zij het meisje vermoord. Diefstal was de drijfveer der misdaad geweest. De dader is nog on bekend. Het parket is ter plaats geweest en een onderzoek is ingesteld. Paardenvleesch. In 1892 wer den er slechts 2362 paarden bestemd tot de slachterij uit Engeland te Antwerpen aan gebracht. In 1893 was dit getal geklommen, tot dertig duizend en vier Voor de gezondheid leveren de paarden, levend ingevoerd, en dus hier gekeurd eer ze geslacht worden geen gevaar op. Doch er wordt ook paardenvleesch in vaten uit Engeland hier ingevoerd en dat levert dezelfde waarborgen van onscha delijkheid niet op. In 1892 werden er 24,3000 kilos zulk paardenvleesch in België ingevoerd in 1893 steeg de invoer tot 228,600 kilos uit Engeland. Nu, het schijnt tot hiertoe onmogelijk met zekerheid vasttestellen of dat gezouten vleesch wel zeker van gezonden dieren voortkomt. Dat is hoogst te betwijfelen. In Engeland en bijzonderlijk rondom Londen heerscht hetsnot n onder de paarden de invoeders pogen niet meer zieke dieren levend in België te brengen, het is immers veel gemakkelijker de paai den in Engeland te slachten en het vleesch in te voeren. Ons dunkt dat al dat gezouten paarden vleesch verdacht moet toeschijnen. In het land zelf is de vleesch keuring in gevoerd, in het belang der openbare ge zondheid men zou dus van vreemd paar denvleesch dat daarbij den veekweek hier konkurencie komt aaudoen strenge waarborgen moeten eiscnen. Is het niet mogelijk die waarborgen te bekomen, men verbiede den invoer van «lie verdachte waar, en men late alleen de le vende dieren inkomen, die men kan keu ren. BRUGGE. Zondag nacht omtient half een bevonden zich in de herberg La FraUrnité, Westghistelhof verscheidene personen waaronder de genaamde Edmond Heysse soldaat bij het 6e kanonniers, in garnizoen te Berchem-bij-Antwerpen, thans in verlof, alsook vier inwoners van Assebroeck. Men besloot er te dansen, doch nauwe lijks was de dans begonnen, of een twist oustoud tusschen den soldaat en vier boe ren die hem beleedigden, en hem uitdaag den om op straat te komen vechten. Heys se lachte met hunne uitdaging. Eenige oogenblikken nadien verlieten de boereu, die dronken waren, de herberg. De kanonnier ging een kwart uurs latei- uit om zich naar huis te begeven. Ten ein de de straat gekomen, werd hij aangeval len door de vier boeren, die in een hoek verborgen, hem afgewacht hadden. Zij wierpen hem ten gronde, en vooraleer de soldaat, die eene buitengewone kracht be zit, zich in staat van verdediging had kun nen stellen, bekwam hij zes messteken, die zijn leven in gevaar brengen. Op de nood kreten van het slachtoffer snelden geburen toe en de aanvallers namen de vlucht. Het slachtoffer werd in de herberg de Wever gebracht, voor welke de aanran ding was gebeurd, en waar hem de uoodige zorgen werden toegediend. Het parket heeft het onderzoek geopend. Een der daders is gekend en wordt door de gendarmerie opgezocht. De gekwetste is zaterdag nammiddag naar het krijgsgast- huis gebracht. KORTRIJK. Een kleermaker moest nieuwe kleeren afleveren te Roubaix. Om uitvoerrechten te ontduiken, trok hij twee vesten, broeken, jassen en overjassen over elkander aan. Maar de douane merkte het en de kleennaker zit nu in de gevangenis. MECIIELEN. Woensdag morgend, omtrent 6 ure zijn vijf geuzen, die vasten avond gevierd hadden en pas van eene braspartij schenen te komen, in de Ste- Cathelijnekerk gedrongen. Zij vloekten er luidop en beleedigden op schandalige wij ze de geloovigen, die zien in de kerk be vonden. De koster poogde hen te doen buiten gaan, doch werd met een stok op het hoofd geslagen. Eenige personen gingen toen de policie halen, die twee der baldadigaards kon aauhouden. De drie anderen zijn kun nen ontsnappen. Een dier schandalige kerels is verkoo- per van een vuil geuzenblad van Brussel. GEERAARDSBERGEN. Donderdag was de genaamde Paulina de Backer, oud 62 jaren, echtgenoote van Dominicus Van- dendriessche, gaan water putten aan eene bron. Ongelukkig verloor zij het evenwicht en viel in het water. Toen men haar bo venhaalde was zij reeds een lijk. NAMEN. Op 22 januari 1894, ten 3 ure 's morgends, is te Mettet overleden de genaamde Louis Henrotte, die te Bos- sières geboren was op 22 januari 1704, ingsgelijks ten 3 ure 's morg«;nds. Hij heeft dus juist honderd jaar geleefd. LUIK. Toen de pastoor van Chai- neux dinsdag morgend in de sakristij kwam, vond hij er alles overhoop gewor pen. Dieven die zich waarschijnlijk maan dag avond in de kerk hadden laten opslui ten, hebben alles doorzocht, doch niets anders meegenomen dan den inhoud van eenen offerblok, dien zij doorgezaagd heb ben. Dinsdag nacht ontmoetten een groep gemaskerden, mannen en vrouwen, een rustige voorbijganger, zekere Georges Bier- wart, woonachtig te St. Nikolaas. Zij sprongen op hem, overlaadde hem met sla gen en wierpen hem vervolgens in een zeer diepen put. Bierwart gelukte er in zich aan eenen uitstekenden steen vast te klam pen en boven water te blijven. Eenige per sonen kwamen op de noodkreten van het slachtoffer toegesneld en wierpen hem eene koord. Ongelukkiglijk brak zij, en de ongelukki- ne, uitgeput van krachten, viel terug in het water. De redding werd zeer moeilijk, en toen Bienvart teiug verscheen was 'hij meer dood dan levend. Hij had het lichaam vol kneuzingen, en werd in bedenkelijken toestand naar het Engelsch hospitaal over gebracht. Bierwart is 49 jaar oud, gehuwden huis vader. De policie heelt den genaamden L,. aangehouden, verdacht een «lor daders te zijn dezer afschuwelijke daad. VLADSLOO. Verleden zou«lag is al hier eene moord gepleegd op den landbou wer De Puydt. De moordenaars zijn de ge naamden K. Verbeke en A. Janssens Zij hadden tusschen 2 en 3 ure 's nachts, in eene herberg, twist gehad met De Puidt. Door de gendarmerie ondervraagd leg den zij tegenstrijdige verklaringen af, en spraken elkander tegen. Door de vragen in het nauw gebracht, deden zij eindelijk be kentenissen. Zij hadden De Puydt gevolgd, toen deze, na den twist, de herberg had verlaten. Op eenige afstand van het dorp. waren zij op hem toegesprongen, en hadden hem met messteken doorkorven, Op het lijk heeft men een twintigtal wouden bestadigd. Diefstal is de drijfveer der misdaad. De moordenaars dachten dat hun slachtoffer eene aanzienlijke som gelds bij zich had, doch zij werden teleurgesteld zij vonden op hem sleehts ongeveer 3 frank, die zij verdeelden. Een der daders is Verbeke, is 22 jaar oud de andere heeft nog niet ge- lot,. GENT. Donderdag avond, een wei nig voor acht ure, is op de Vrijdagmarkt eene moordpoging gepleegd, gevolgd door zelfmoord. Zekere Capiau, heeft op zijnen schoon broeder, den heer J. Stevens, in dezes wo ning op de Vrijdagmarkt, 5, hoek der Zui- velsteeg, waar hij een magazijn van ge maakte manskleederen hoodt, een revol verschot gelost. Na deze moordpoging vluchte de dader in den kelder, waar hij zich eenen kogel door het hoofd brandde hij was op den slag dood. FRANKRIJK Spoorwegramp. Een spoorwegon geluk is gebeurd in de omstreken van Compiégne, met den exprestreiu dinsdag avond, om 11 ure, uit Parijs naar Brussel vertrokken. Een reiziger heeft het volgen de verteld: Het was roud 1 ure. Wij wa ren ingesluimerd, als wij eensklaps eenen geweldigen schok gewaar werden. De trein had een hinderpaal ontmoet, namelijk ee ne groote kist inhoudende vensterglas en spiegels. De kist werd geworpen in de gracht links; den tender medeslepende ter wijl de wagons losgerukt en op den weg en in de gracht omvergeworpen werden. Iedereen trachtezich te redden. Ik sprong op den weg, voegt de reiziger er hijom de reizigers toe te roepen, zich uit den weg te maken voor eenen koopwarentrein, die in volle snelheid aankwam. Inderdaad, nau welijks had ik den tijd gehad omin degracht te springen, of een koopwarentrein, ko mende van Charleroi, kwam aangestoomd, die al de wagons die op den weg lagen voor uit stiet eu de personen, die er zich in be vonden, verpletterden. Twee reizigers wer den gedood en 20 anderen gekwetst. Er werden dadelijk reddingswerken ingericht. Men denkt dat de kist, oorzaak van het ongeluk, vau eenen trein op den weg zal gevallen zijn. aillant heeft een testament na gelaten, waarin hij den anarchist Sebasti- aan Faure belast met de opvoeding der kleine Sydonie. Aan het slot van dit stuk verzekert hij nogmaals dat hij niemand haatte de aanslag, dien hij gepleegd heeft ten voordeele van allen, gelijk een heel meester niet schroomt een der ledematen af te zetten om den persoon te redden. Wat Comedie Het graf van Vaillant is door veel werk lieden bezocht geworden. Enkelen hebben er bloemen erop neergelegd. In de volgende maand zullen in do bekende verkoopzaal van Christies te Londen eenige juweeleu en andere klei- uoodiën verkocht worden, waaronder een collier, ooringen en broche, die aan Marv, Queen of Scots, hebben toebehoord. Arme Maria Stuart Hare pereien, misschien door den iongen dauphin van Frankrijk haar om den hals gestrengeld, onder den hamer en toegewezen aan den rijksten Ci ty, makelaar. Vergankelijker dan de glorie, die ver bonden is en toch eenigszins verbonden zal blijven aan de sieraden van Maria Stuart, is het huis, waarin de beroemde Johson leefde, zijn beroemd woordenboek voor hei grootste gedeelte schreef en... voor schuld gevangen genomen werd Het nog stevige oude huis, met zijne eiken houten balken, zal weldra van de aarde verdwijnen, nu het wereldverkeer ruimer straten eu breeder pleinen eischt. AALST, 10 Februari 1894. Tarwe fr. 15,00 a 10 75 Masteluin 13,00 a 14.00 Rogge 10.50 a 11,00 Garst 00,00 a 00 00 Haver, per 100 kilos 15,00 a 1« 00 Spelt 00,00 a 0,00 Aardappelen roodede 100 k. 4,00 it 4 .30 Aardappelen geele nieuwe 4,00 it 4 50 Boter «1e 3 kilos 6,00 a 7,03 Eiers de 25 1,00 a 2,18 Vlas. per 3 kil. 4,36 a 5,63 Yiggenen, per stuk fr. 30,00 a 35.00 Ajuin, 100 kilos,volg. kw. 0,00 a 0,00 Hopmarkt. GEWAS 1893. Heden werden ter markt gebracht: 0 1». 0 balen geprimeerde of geplukt bel voor bel en verkocht tegen fr. it 000 0 balen 1" kw. gewone pluk en verkocht tegen fr. 00 it 00 0 balen werden afgekeurd. BOTERMARKT. Zaterdag werden 938 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongeveer 7500 kilo grammen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 11) Vrouwelijk geslacht 8) OvERLIJDENS. A. Loomans m. Clement gepens. kap. 87 j. Esplanadestraat. J. Millot broed, der krist. leer. 20j. keiz.pl. .1. Vermeulen w" Thybaert wink. 44 j. leo- poldstraat. A. Beullens passementm. 21 j. burcht. L. Van Mol broodb. 39 j. molendriesch. J. Michiels m. Maes kleerm. 70 j. overl. te Gheel. P. Vieillefont wever 63 joverl. te Gent. J. Noël bez. 72 j. statieplein. 10 kinderen onder de 7 jaar Een das. Heden zaterdag is een boer- ken van Ghysegem op ons bureel van Poli tie een das komen brengen, welke hij ge schoten had. De beest woog 8 kilos en de felle schutter zal ongetwijfeld van wege de Staat eene goede belooning ontvangen. Belangrijk Bericht. Wie van onze ge achte Lezers bezorgt ons de nummers 15 van ons blad van Zondag 4 februari 1894?. Wij betalen ze den brenger aan 0.05 cent. het nummer. Wij hopen wel dat de Lezer die de nummers nog bezit, ons het ver maak zal doen ons die te bezorgen. Opgehangen. In den morgend van 6 dezer heeft men den genaamden Ijcou Van Mol, bakker, Ouden Dendermondschen Steeuweg, alhier, in zijne woonst opgehan gen gevonden. De ongelukkige was 39 jaar oud. Onweer. Woensdag heeft een hevige storm over onze stad gewoed. Verscheidene schouwen en platvormen zijn afgevlogen; pannen uit de daken, vensterruiten en vlaggestokken werden verbrijzeld. De storm «luurde geheel den nacht. Nochtans zijn er God lof geene persoonlijke ongelukken te betreuren. De Mis der Anti-Socialisten Zondag laatst had de jaarlijksche Mis van Requi em plaats voor de afgestorvene Leden van den Bond, nog uooit was de stoet werklie den zoo machtig als dit jaar. In het lokaal gekomen, greep eene schoone prijsloting plaats, waarvan de kleedingstuklcen, enz., in goede handen vielen. Waarschijnlijk zal de Anti-Socialistische Vak vereen igiug binnen acht dagen eene belangrijke open bare vergadering houden. Carnaval. De vastenavonddagen zijn rustig voorbij gevlogen. Men is het alge meen om te bekennen dat het getal vasten- avondzotten dit, jaar veel kleiner was dan vroeger alleenlijk 's avonds zag men groo te massa 's de Hoogstraat en Zoutstraat op-en af zwermen. De cvnfetti is hier ook, evenals te Gent en Brussel, verschenen. Confetti, dat zijn klein ronde gekleurde pa piertjes, die men in het volk werpt, doch geen de minste schade toebrengen. Schurkenwerk. Maandag nacht om 4 uren, hebben twee deugnieten eene ruit ingeslagen van den winkel van Alexander Mortier, wonende fabriekplaats.

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3