O.L.V.van Lourdes. Markt. Eerste Communie. -D- Verschillend Nieuws. Stad en Omtrek. 17 BELGISCHE BEDEVAART KLEEDING DER POLICIEAGENTEN. Deze week zal het bestuur van den stoet, waarvan MMde Limburg-Stirum, oud-se- nateur, en de Maere-Limnanderoud-volks- vertegenwoordigpr, voorzitters ziju, zich bij MM. den gouverneur de Kerckhove d'Exaerde, burgemeester Lippens en ge neraal Streitz begeven, ten einde hun het eerevoorzitterschap aan te bieden, hetgeen zij voorzeker niet zullen weigeren. Er is spraakZ. M. den koning te vragen, om den stoet te komen bezichtigen. Koninklijke Vlaamsche Academie. Woensdag namiddag, hield de Konink lijke Vlaamsche Academie hare maande- lijksche vergadering. Na de lezing van liet verslag der laatste bijeenkomst, droeg de heer Em. Hiel, een puik gedicht van langen adem voor, geti teld 1382. Daarna werden eenige punten van huis- houdelijken aard besproken en de zitting werd geheven. CTCM UTD hiedt. gratis aan te doen ttlM ncLn kennen, aan allen die zijn aangetast door eene huidziekte, uitslag, ecze- inas, brand, jeuksel, sleepende bronchitis, borst en maagziekten, rhumatism en breuken, een onfeilbaar middel om zich spoedig te genezen, rooals hij zelf het radicaal was na geleden en vruchteloos alle vooruitgezette middelen te heb ben beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievond doel zal waardeeren, is het ge- vols eener belofte. Schrijven per brief of per postkaart aan den heet VINCENT, place Victor Hugo, 8, te Grenoble, welke gratis eu franco per keeren den post, zal antwoorden eu de gevraagde in lichtingen zenden. BRUSSEL. In de hoogere kringen is een gerucht, verspreid, dat door zijne on verwachtheid grooten opgang zal maken. Jufvrouw Helena de Burlet, oudste dochter van den heer Jules de Burlet, mi nister van binnenlandsche zaken en open baar onderwijs, verlaat de wereld. Mejuffer de Burlet was door hare geest- tes- en lichaamsgaven geroepen, om op den eersten rang te schitteren in onze hoogste kringen. Vrijwillig verlaat zij bloedverwanten, eer en rijkdom en treedt op 15 Mei aansiaaude, in het klooster der Dames van het H. Iiart. Mejuffer de Burlet is gesproten uit het ëerstê huwelijk van den achtbaren heer minister, met mejuffer Van Put, dochter van wijlen den oud burgermeester vau Antwerpen, onder het Meetingsbestuur, en zuster van M. Emiel Van Put, den hui- ditreil Senator van Antwerpen. De toekomende kloosterlinge is 19 jaar en niets .leed voorzien dat zij het kloos terleven wdde omhelzen. Het. is de eerste maal dat in de familie de Burlet eene vrouw iu het klooster treedt OOSTENDE. Eeu heer die zich graaf Piolo de Caselli noemt is op de Schouwburgplaats aangehouden op bevel van den procureur des konings. Die ge noemde edele heer verbleef sedert een drietal maanden, in onze stad, eerst op van iseghemlaan, 49, dan in de Renbaan plaats, en had allerlei groote ontwerpen in het hoofd hij zou alhier een groot, bankhuis oprichten, verzendingen van pluimgedierte doen naar Engeland enz. Daartoe zocht hij nog enkel agenten die echter eenige duizenden franken waarborg moesten storten... De man had hier en daar wat schulden gemaakt, zoo het schijnt. Hij zegt... zeer rijk te zijn. LUIK. Zondag morgend rond 10 1/2 ure, zag men op den hoek der Hopvelden straat eene sardienendoos staan, met ijzerdraad omwonden, en waaruit een soort van lont hing. Niemand dierf nade- deren, want 't was zonder twijfel een helsch machien. Een schutter werd ge haald en loste van verre een geweerschot op de doos. Men bevond dan dat zij enkel potaarde bevatte. 's Avonds vond men in dezelfde wijk aan de deur van een burgershuis een zorgvul dig toegebonden pakje, waaruit ook een soort van lont te voorschijn kwam. Met groote voorzorgen werd het pakje geopend en men vond er eene doode rat in, waar van de steert de lont uitmaakte. Of er ge lachen werd Zaterdag nacht heeft een schild wacht der Citadel een geweerschot gelost op een soldaat, die langs de glacis uit de kazerne ontsnapte. De vluchteling werd niet gekwetst. De krijgsoverheid heeft een onderzoek ingesteld. De vluchteling is door de soldaten der wacht kunnen achterhaald worden en is m het gevang opgesloten. VERVIERS. Een droevig ongeluk gebeurde maandag morgend op den spoor weg van Dolhain naar Verviers. Mev, Jan- claes, uit Limburg, kwam met hare twee kinderen, waarvan de eene 8 jaar oud is, in i en rijtuig van derde klas met den trein welke om 7 u. 35 uit Dolhain vertrekt. De Sjarige kuaap liep iu den wagon heen eu weer, als, gekomen in den tunnel voorbij Nasponé, hij tegen de portel leunde welke openging en de knaap stortte onder de oogen zijner bedrukte moeder en broeder op ile spoorbaan. Onmiddelijk deed men den trein stop pen en men ging op zoek. Men vond den knaap badend iu eenen bloedplas, maar nog levend. Hij was tegen de wanden van den tunnel gebotst en had drie wonden be komen, waaraan eene diepe aan het. hoofd en aan de bil en kneuzingen aan de armen. Men bracht hem iu het. nabijgelegen huis je van eenen baanwachter, waar een dok tor hem verzorgde. Het zal twee of drie da gen duren vooraleer de geneesheer uit spraak zal kunnen doen. VIELI-SALM. Maandag was de graf maker van Ourthe bezig eenen put te ma ken toen eene instorting plaats greep. Eene kist waarin een lijk lag, sedert eeni- gen tijd begraven, wierp den grafmaker omver, en stortte hem in den put. De aarde bedekte den doode en den levende, die om hulp riep. De pastoor van Ourthe, de Z. E. H. Sou- viguy, die zich op het kerkhof bevond, kwam toegeloopeu en met de hulp van eenige mannen kon men de grafmaker ont graven, die een uur in zulken toestand had gelegen. Het gekend spreekwoord die een put maakt voor een ander, valt er dikwijls zeifin, werd daar ook toegepast... maar in zonderlinge omstandigheden BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 14) gj Vrouwelijk geslacht 17) OvERLIJDENS. S. Van Achten z. b. 73 j. Gentschestr. E. Hymans Wever 19 j. Langeridstr. V. De Decker z. b. lij. Saskaai L. Vermuelen ve Bické z. b. 33 j. binst. J. Gits m. Huysman Venver 62 j. St- Annastr. H. Joos z. b. 15 j. overle.-te Ninove L. Van Santen z. b. 90 j. Leo- poldstr. A. Van Essche dagl. 29 j Mijlbeke. 12 Kinderen onder de 7 jaren. Stadsleening1. Ziehier de nummers der loten, uitgekomen in de verschillige trekkingen der leening van 1891 onzer stad en welke nog niet uitbetaald zijn Trek. van 27 juni 1892. N08 146, 2806. van 27, december 1892. N08 137, 267, 2464. van 26 juni 1893. - N08 2335, 2474, 2572, 2728, 3066. van 28 december 1893. N08 312, 2347, 2512, 2738. Avondschool. Verleden dijnsdag avond, om 8 1/2 ure, heeft alhier de prijs- deeliug der Jongens-Avondschool plaats gehad. Geknipt. Verledene week is op de markt, gestolen, ten nadeele van de ge naamde Elisa Eeckhout, oud 20 jaar, wo nende te Schoonaerde, eeu geldbeugel, in houdende 10 of 11 fr. De dader is onbe kend. Diefte. In den nacht van 17 tot 18 dezer zijn kwaaddoeners in den hof gebro ken van M. Camiel Van Geem, Gentschen steenweg, alhier, en hebben er 33 fruit boom en de kruin afgekapt. Men denkt dat dit uit wraak gedaan is. De schade be loopt tot 150 fr. Die zulke schelmstukken uitvoert, is meer dan dobbelen dief. Verloren. Den 16 Maart heeft Ma dame René Van den Bossche, Keizerlijke Plaats, eene gouden broche verloren. Goede beleoning aan die ze vindten weder- brengt. Opgehangen. Zekere J. B. Mahieu, geboren te Aalst, 57, jaar, bakker, wonen de Brugschen steenweg te Gent, heeft zich woensdag avond, tusschen 9 1/2 en 10 1/2 ure, in zijne bakkerij verhangen. De man was sedert verscheidene weken ziek en schijnt in eene vlaag van ijlhoofdigheid gehandeld te hebben. Hij was rond 8 3/4 ure slapen gegaan; rond 10 1/2 ure stelde eene werkvrouw, die bij hem woont, vast dat hij niet meer te bed lag, en dat er licht was in de bakkerij. Zij liep er heen en vond Mahieu aan de balken opgehangen. Nieuwerkerken. Inden nacht van zondag op maandag zijn op den Kleinen Dries, ten nadeele van Ivo De Schryver, eene schoono geit en konijnen gestolen. Volgens de verklaringen van eenen ouder ling, zouden de dieven ten minste een uur op de hoeve geweest zijn, maar hij dacht dat het geburen waren. Erembodegem. Verleden week wa ren werklieden bezig eene schuit met hop staken te lossen, toen een jong verken op het water kwam gedreven. Een der werk lieden sprong in het water om er het beestje uit te halen, doch verkeerde zeil iu gevaar, en zijne makkers hebben hem en zijne vangst slechts met groote moeite kunnen redden. Meire. Zaterdag nacht heeft men aldaar al de kleine fruitboomen afgesne den. De plegers van die laffe schurkerij zijn dan naar het klooster en de pastorij gegaan, waar zij de ruiten ingeworpen nebben. Denderleeuw. Wij hebben het on geluk gemeld, overgekomen aan den agrée Wyuant, welke onder den trein van 6 u. 's morgeus gevallen was en zijnen arm verbrijzeld had. Woensdag 21 meert, heeft zijn broeder Adolph. insgelijks bediende in dezelfde static, zich aangeboden om het vel laten afnemen van zijnen linker arm, ten einde de genezing zijns broeders te bespoedigen. Hij heeft met moed de operatie ondergaan en men denkt dat al les zal gelukken. Zulke daad dient voor zeker vermeld te worden. Professor. Ja maar, moeder, heeft uw zoontje nog al 'nen goeden kop Moeder. 'Nen goeden kop, menheer? 'k gelooft well Hij is thuis al 3 keer vau de trappen gevallen, zonder dat hij van iets geweten heeft; hij heeft 'ne kop van ijzer, menheer. 1 IN WEKELIJKSCHE KAPITTELKEN S. III. 1° Het schoonste dat men aan zijne kin deren kan geven is eene goede opvoeding. VJ 2" Met dezen waarmede men verkeert wordt men geerd. W 3° De edelste en de schoonste wraak is de vergiffenis. U 4° Hebt nooit een gedacht op de lippen en een ander in het hart. U 5° Wanneer men vermaak schept in kwaad van iemand te hooren zeggen is men van het getal der kwaadsprekers. W 6° Spreken zonder denken is schieten zonder mikken. U 7° Looft noch veracht nooit hetgeen gij niet kent. kD 8° Onder eerlijke lieden is het woord een kontrakt. 9° Weinige rijkdommen, weinige bekom mernissen. W 10® De luiheid is de sleutel der armoede. W der Meimaand naar Onder de hooge bescherming van Z. E. den Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en het Eere- Voorzitterschap van Mgr. Mercier Huisprelaat van zijne Heiligheid. 15-24 Mei 1894 De reisweg zal rechtstreeks en zonder verandering van rijtuigen geschieden Vertrek uit Charleroi en Bergen den 15 Mei 's middags. Aankomst in Lourdes den 16 Mei rond 6 uren 's avonds. Vertrek uit Lourdes, den 22 Mei rond 10 ure 's morgens. Aankomst in Charleroi en Bergen den 23 Mei rond 3 uren 's middags Prijs van de reiskaart, heen en weder. Eerste klas 147 frs. - 2" 97 fr. 3" 65 Werk der 7ieken. Het komiieit zal arme zieken aan de kostelooze reis aan nemen voor zoover het de gedane almoe- zen toelaten. De godvruchtige lieden die eene airnoes ten gunste van dit zoo schoon en verdiens telijk werk willen geven worden verzocht ze te zenden aan M. Crahay, schal be waarder, Groote Hertstraat, 6. Brussel. Een geneesheer en een apotheker zullen aan de bedevaart deelnemen. Voor nadere inlichtingen en voor den prospectus en inschrijvingen, zich te wen den bij M. L. Stainier, Waverschen steen weg, 80, Brussel, ot bij M. R. Moyersoen, advokaat, statiestraat, 19, alhier. Stedelijk Bestuur van Aalst. in 1894. De belanghebbenden bekomen bericht dat op Maandag 9 Aprii- aanstaande, om 11 ure voormiddag, ten Stadhuize, liet, Gemeentebestuur zal overgaan tot de openbare aanbesteding voor de levering van het stof uoodig tot de kleeding der po li cieagenten in 1894, te weten: 38 meters blauw laken (marengo) 27 n n ii (satiu chine) 18 n zwarte fransche satijn (satin francais) 60 grijze voedering (croisé) 20 n gekruiste zwarte (croisé) 59 n cout.il. 55 blauw laken voor kapottcu (agenten) 65geruite flanel (baai) 30 blauw laken (grof) voor ka- potten (nachtwakers) 35 grijze katoen. De stalen zullen daags voor de aanbeste ding aan het Gemeentebestuur moeten toegezonden worden. Gedaan te Aalst, den 19 Maart 1894, De Burgemeester en Schepenen, VAN WAMBEKE. De Sekretaris, Edm. SCHEERLINCKX. AALST, 24 Maart 1894. Tarwe fr. 15,50 a 16.00 Masteluin 12,50 a 13,50 Rogge 10,75 a 11,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver, per 100 kilos 16,00 a 17,0q Spelt 00,00 a 0,00 Aardappelen roodedelOOk. 4,00 a 5,00 Aardappelen geele nieuwe 0,00 a 0,00 Boter de 3 kilos 7,00 a 8,18 Eiersde25 1.55 a 1,65 Vlas, per 3 kil. 4,00 a 4,36 Viggenen, per stuk fr. 30.00 a 35,00 Ajuin, 100 kilos,volg. kw. 0,00 a 0,00 Hopmarkt. GEWAS 1893. Heden werden ter markt gebracht0 h 0 balen geprimeerde of geplukt bel voor bel en verkocht tegen fr. a 000 0 balen 1° kw. gewone pluk en verkocht tegen fr. 00 a 00 0 balen werden afgekeurd. BOTERMARKT. Zaterdag werden 907 klonten boter ter markt gebracht., wegende te samen ongeveer 7260 kilo grammen. Ik neem de vrijheid de aandacht van het Ge acht Publiek te roepen op de allerschoon.ste en fij ne keus van BOT1NNEN voor Jongens en Meiskens, (eerste communiekanten). Verder is er bij mij altijd voorhanden een schoon assortiment van Mans- en Vrouwbotiri nen, naar de laatste mode en sterk gemaakt. Ook gelast ik mij met alle slach van reparation. Bemind enkel uw profijt. Ik stel mij tevreden met eene kleine winst J"_ZVIN~ IDE TROOH. (bijgenaamd De Kapper), VRIJHEIDSTRAAT, N°' 30, AALST. (Tegen de Sladsjongenschool) N. B. Alle Zaterdagen zal ik mij ook met mijn groot Kraam op de Markt bevinden. Naar den kant der Zoutstraat.het laatste kraam

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3