Markt. OPSTELLING Stad en Omtrek. FEEST Te huren terstond: Marktprijzen. 27 BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 13) Vrouw elijk geslacht 14) Huwelijken. Ph. De Leeuw, hovenier, met M. De Schrijver, br. J. Van der Hulst, vleesch. met E. De Backer, kleerm. L. Bombeec.k, schoenm. met E. Van Renterghem, kleerm. H. Van den Bremt, kleerm, met R. Wei- reld, kleerm. C. Spaens, schallied. met L. Verbestel breister. P. Van Gucht, metser, met T. Vermoe- sen, tw. OvERLIJDENS. R. De Smedt, wed. Coen z.b. 78 j. Leo- poldstraat. L. Bomon, wed. Strickz.b. 40 jLange ridderstraat. A. Van Vaerenbergh, wed. Steenhaut z.b. 85 j. Leopoldstraat. A. De Quick, vr. De Roeck landbster. 71 j. Oonegem. F. Roelandt, waar. Herreman dagl. 75j Binnenstraat. J. Van Vooren, broed, der Soc. Jesus. 72 j. Pontstraat. 6 kinderen onder de 7 jaren. Katholieke Vereeniffing: des Arron- dissements Aalst. De algemeene ver gadering der Afgeveerdigden bij het Mid- den-Comiteit, zal dees jaar gehouden wor den te Aalst, ten lokale van den Katho lieken Kring, Groote Markt, op Zondag 29 April aanstaande, om 12 1/2 ure 'smid- dags. Het banket om 2 1/2 ure 's namid. Nieuw Hospitaal. Wij lezen in De Dender bode, gewoonlijk wel ingelicht over dergelijke zaken: De Aalslersche corres- fmndent van Het Volk slaagt den bal lee- ijk mis wanneer hij beweert dat de opbou wing van ons Nieuw Hospitaal op de lange baan is geschoven door de schuld der bu- reelratten van Genten Brussel die de stuk ben inhouden. Die beschuldiging is gansch onrechtveerdig en gansch onverdiend. De Overheden van Gent en Brussel hebben se dert lang de plans bestekken en kohier van lasten goedgekeurd. Alleenlijk moesten die plans aan 't onder zoek der commissie van de openbare ge bouwen onderworpen worden en deze com missie, na den heer Góethals, stadsbouw meester gehoord te hebben en eenige raad gevingen aangaande zaken van onderschikt belang, heeft een gunstig advies uitge bracht. Buiten eenige kleine wijzigingen aan den voorgevel, door de commissie ge- wenscht, werd een groot plein voor de bij zonderste ingangpoort aanbevolen. Die raad zou voorzeker kunnen gevolgd wor den zoo de Commissie den heer minister, kon bewegen totdies eene bijzondere toe lage te verleenen. Het is dus te hopen dat de aanbesteding der werken eerstdaags zal kunnen plaats grijpen. Bloedig gevecht. Maandag avond, rond half negen waren drij personen in de Leopoldstraat, zoo zat als jenevertonnen, die tegen elk ruzie zochten. Frans Ver- donck, kleermaker, passeerde daar, om naar huis te gaan, toen de drie zatterikken hem bijua omver stootten. Verdick deed hun deze handelwijze opmerken, waarop zij hem vastnamen en ten gronde sloegen. De kleermaker heeft eene groote bloedende wonde bekomen. Gelukkiglijk dat onze waakzame policie daar in tijds was om de vechters te scheiden. Aan de Renbaan Sosman. Terwijl deze renbaan zondag avond om 8 uren, pa rade maakte, is er ten nadeele van een meisj e van de Vischmarkt, den geldbeugel geknipt, die 3,50 fr. inhield. Vier perso nen, die volgens het zeggen van 't meisje, hem zouden gestolen hebben, waren in de cirk gegaan. Maar de agenten Gits en De Rouck trokken ook in de cirk en terwijl de pantomiene aan gang was, sloten deze de vertooning door het aanhouden der die ven, waarvan ongelukkiglijk een kon weg vluchten. Diefstallen op de Nieuwstraatpoort. In den nacht van 18 April is er diefstal gepleegd ten nadeele van Jan De Mulder, drankslijter, Gentschestraat, 91. Men stool er eene groote grijze vooi met 8 jongenen en nog eene andere vooi Men denkt dat de schelmen langs den hof binnengekomen zijn. Dezelfden nacht poogde men in te breken in den stal van Benoit De Koninck, schoenmaker, wonende nevens De Mulder de grendel was reeds van de deur gescho ven doch, met eene sclir.p die r achter to gen ston-l, konden zij die niet openkrijgen. Nog dezelfde nacht is een diefstal met braak gepleegd bij Gustaaf De Reu, winkelier, ook Gentschestraat. Rond 3 ure hooide M. De Reu en zijne vrouw eene ruil breken, waarop ze gelijktijdig uit het bed opsprongen en eene venster openden; zij zagen vier kerels de vlucht nemen in der diting der Nieuwe Beekstraat. Toen De Reu beneden gekomen was zag hij dat eene groote vensterruit uitgeslegen was en dat er een doos zeep, eene mand boeling, een bloedpens, enz. gestolen was. De ledige mand van den boeling vondt men aan het huis van Hofman, poelier. De lantaarnopsteker Janssens heeft de dieven zien loopen hij verklaard dat er eenen bij was met schoenen aan en hoed op en hij dacht dat het schelmen waren, die eene lantaarn aan stukken hadden ge worpen. Men denkt op hun spoor te zijn aangezien verscheidene personen verkla ren hun gezien te hebben. Aanranding-. - Zaterdag a w.nd rond 11 1/2 ure. is er eene aanranding gebeurd in de Groenstraat (Aalst Mylb< ke). De g«> naarnden Petrus Schelck. «,ud 28 jaren, .gladslijper, en Victor Schollaert, oud 20 jaren, ook gladslijper, beiden wonende in de Groenstraat, en werkende te Brussel, waren zaterdag avond met den trein van 7 ure 10 uit Brussel vertrokken, om hun werkloon der geheele week naai huis te brengen. Hier toegekomen, zijn zij in 't naar huis gaan in de herberg van Romanus Rogiers een glas bier gaan drinken. Daar bevonden zich twee kerels, die hun voor stelden om eene partij op den vloer te bol len. De twee gladslijpers stemden toe en verloren twee spelen. Zij moesten bijge volg twee pinten bier 'betalen. Schelck had zijn geld uit zijnen zak genomen, het welk door de anderen gezien werd. De twee kerels vertrokken en Schelck en Schollaert werden door ander volk, dat in de herberg was binnengekomen, verwit tigd dat zij moesten voorzichtig zijn, want dat de twee vertrokken kerels hen wel zou den achtervolgen aangezien zij hun geld gezien hadden. Schelck en Schollaert, ongerust, wilden zich naar huis begeven, maar toen zij in de Groenstraat kwamen, werden zij aange rand door vier kerels, waaronder 'de twee spelers van daar straks, welke hun veel slagen toebrachten en Schelck op den grond smeten, terwijl Schollaert de vlucht nam. Een der aanvallers beroofde Schelck van zijn geld, eene som van 18 fr. en 11 of 12 centiemen. Dan zijn de aanvallers weggeloopen en is Schollaert terug bij Schelck gekomen, die, met het aangezicht gansch bebloed, nog op den grond lag. Beiden gingen voort, en gekomen aan de boven van Boeykens-Müylaert, werden zij opnieuw aangerand, en kreeg Schelck we derom slagen, terwijl Schollaert op den hof vau Edouard Muylaert vluchtte. Hij werd daar echter ook achtervolgd door dezelfde kerels en erg mishandeld, tot op het lawijd de geburen ter hulp kwamen en de daders op de vlucht dreven. Schelck is aan de linker wang, lip en oog gekwetst en klaagt over hevige pijnen in de schouders; zijne blikken koffijkan is gansch platgeslagen. Schollaert heeft «le bovenlip geheel open geslagen en klaagt ook van pijnen in het lijf. Zij zijn onmiddelijk eene klacht op het policiebureel gaan neerleggen in de han den van M. Vernaeve adjunkt-kommissa- ns, die onmiddelijk een onderzoek heeft begonnen en de daders door MM. Alfons Pilaete, dienstdoende als agent secretaris, Claessens Frederik heeft doen aanhouden! De plichtigen zijn ter beschikking van het Darket gesteld, dat maandag namiddag lier is geweest. Men bericht ons verder dat Schelck ge trouwd is en vader vau 3 kinderen. Het is Zondag morgen dat drij daders aangehou den zijn. Ze zijn weêr in vrijheid gesteld. Gewelddaden. Dijnsdag morgend belde een wel gekleed persoon aan de poort der Me Van der Steen-Eeman, Damlaan alhierDe vreemdeling droeg eenen nog al langen kiel. De meid die opende, liet hem zonder achterdenken binnenkomen doch eens binnen, vroeg hij 2 franken. Daar de meid niet haastig genoeg was, bedreigde hij haar met een mes. De meid verweerde zich, doch hij bracht haar drij messteken toe, die gelukkiglijk, op de stalen veeren van haren corset afgleden. De policie doet alle mogelijke opzoekin gen om den dader in handen te kunnen enigen; naar het schijnt heeft deze de richting van Brussel genomen. VOOR GOD EN VADERLAND Katholieke Werkmanskring van Aalst van het PATROONSCHAP van den H. JOZEF, beschermer van den kring, OP ZONDAG 22 APRIL 1894, 's Morgens 1. Om 10 uren, ter hoofdkerk van St. Marti- nus, Plechtige Mis, volgens art. 22 van het re glement, voor de welvaart van den kring. Men zal vergaderen om 9 1/2 ure stipt, in het lokaal des krings, om zich stoetsgewijze van daar, met vaandel en muziek aan het hoofd naar de kerk te begeven. Het bestuur verzoekt al de eere- en werkende h'den, «leze plechtigheid met hunne tegenwoor digheid te willen vereeren. 2° Na de Mis, terugtocht naar den kring, Ver slag over de werkzaamheden van het verloopen jaar door den Secretaris van den kring en ver volgens aanspraak doorM. baron Leo Bethune, voorziller van den kring. Prljsloting voor al de aanwezige leden van den kring de inschrijving voor deze loting zal plaats hebben voor de Mis van 8 tot 9 1/2 ure, ieder bij den hoofdman zfjner sektie. s' Avonds om 5 1/2 ure VERMAKELIJK FEEST voor al do eere- en werkende leden met hunne familie. 1. Openingsluk voor symphonie. 2. De Angelus, koor. 3. Kluchtlied, te zingen door G. M. 4. DE VRIJDENKER Tooneelspel in twee bedryven. 5. Lied, te zingen door G. M. e- QTJI VIVE I kluchtspel in één bedrijf door Sax. N. B. Ingang langs de Zonnestraat voor de leden van den katholieken Werkmanskring, langs de Zoutstraat voor dezen van den Bur gerskring. De deuren zullen stipt om 5 1/2 ure geopend en tijdens de uitvoering gesloten zijn. kinderen onder de 12 jaar zullen geweigerd worden. I)e leden worden vriendelijk verzocht zulks goed in aanmerking te nemen om alle on gemakken te vermijden. l)e kaarten zullen stiptelijk geëischt worden door de hoofdmannen en kommissarissen van den kring. kaarten, bevonden in handen van aan den kring vreemde personen, zullen afgenomen worden. Hel is streng verboden in de zaal te rooken of op stoelen te staan. GORDIJN OM 6 URE. STAD AELST. van de Lijsten der kiezers voor de Samenstelling der Wetgevende kamers. De Burgemeester en Schepenen willende de nauwkeurige opstelling der Kieslijsten voor de samenstelling der wetgevende Kamers verzeke ren, nemen bij deze de volgende schikkingen: 1° I)e politie-agenten zullen de huwelijkboek jes komen afvragen der personen die door hun nen ouderdom 35 jaar op 1 september 1894) het dubbel stemrecht voor de samenstelling der wetgevende Kamers kunnen genieten mits de andere ver ei.«elite voorwaarden te bezitten de ze personen worden verzocht onmiddelijk ge- ïen ekj° ler beschikking der agenten te stel- 2° De personen die vermeenen recht te heb ben tot de toekenning van drie stemmen, krach tens art. (i, 17 en J9 kiesbekwaamheid van nel ontwerp Kieswet worden verzocht en zon der verwijl hunne verklaring van te doen, en tevens het diploma of andere stuks hunner hoe danigheid bewijzende neerleggen. 3° De Kiezers bezittende eene inschrijving op her grootboek der openbare schuld of een boek je van Belgische rente op de algemeene Staat- spaarkas van ten minste 100 franken rente, en die uit dien hoofde vermeenen recht te hebben tot de toekenning van een bijvoegelijke stem krachtens art. 5 van ontwerp Kieswet worden verzocht en zonder verwijl de verklaring van te doen en hunne titels voor te brengen. De verklaringen hierboven moeten geschie den ten Stadhuize, bureel der bevolking, alle werkdagen van 10 lot 12 ure 's voormiddags. Gedaan ten Stadhuize, den 12 April 1894. De Burgemeester en Schepenen, De Secretaris, V. VAN WAMBEKE. Edm. SCHEEkLINCKX. Leening: der stad Gent (100 fr.) van 1868. 102e TREKKING. 16 APRIL 1894. Nr 168726 uitkeerbaar met Fr. 5,000 47852 166838 67431 154322 11383 98321 115836 2,000 1,000 590 500 250 250 250 Een schoon en gerieflijk Winkelhuis, gestaan op den hoek der Bisschopstraat en der Werf, (bewoond door M. Van Belle, koperslager). Zich te bevragen bij Mad. wed. Van Breugel, Werf, te Aalst AALST, 21 April 1894. Tarwe fr. 14,50 a 15,50 Masteluin 13,00 a 14,00 Rogge 10,50 a 11,25 Garat 00,00 a 00,00 Haver, per 100 kilos 16,00 a 17,oo Spell, 00,00 a 0,00 Aardappelen roodede 100 k. 4,00 a 4,50 Aardappelen goeie nieuwe 0,00 a 0,00 Boter de 3 kilos 6,55 a 7,60 Eiersde25 1,55 a 1,72 Vlas, per 3 kil. 4 00 a 5,00 Viggenen, per stuk fr. 25.00 a 30,00 Ajuin, 100 kilos.volg. kw. 0,00 a 0,00 Hopmarkt. GEWAS 1893. Heden werden ter markt, gebracht: 0 b. 0 balen geprimeerde of geplukt bel voor bel en verkocht tegen fr. a 000 0 balen 1° kw. gewone pluk eti verkocht tegeu fr. 00 a 00 0 balen werden afgekeurd. W BOTERMARKT. Zaterdag werden 916 klonten boter t,er markt gebracht, wegende te samen ongeveer 7400 kilo grammen. GEERAARDSBERGEN. Maandag Tarwe de loo kiles Masteluin Rogge Haver Boonen Aardappelen Koolzaad, per hectoliter Lijnzaad Boter de kilo Eieren, per 25 Ruw vlas 1 kil. 13,oo a 13.oo 12,oo a 12,oo ll,oo a ll,oo 16,oo a 16,oo 16,oo a 16,oo 5,oo a 5,oo oo,èo a oo,oo 32,oo a 32.oo 2,41 a 2.72 l,5ó 1,14 DENDERMONDE. Maandag Lijnolie Bruine koolzaadolie Gezuiverde koolzaadolie Lijnkoeken, inlandandsthe Koolzaad koeken Raapkoeken, Raapkoeken Jamba Ravisonkoeken NINOVE. dijnsdag. Tarwe de loo kilos, Rogge Haver Boonen Garat Aardappelen Boter, Eieren de 25, 46,5o 44,oo 48,5o 18,oo 14,5o 14,5o lo,oo 8,75 15,oo a 16.5o lo,oo a lo,5o 15,5o a 16,oo 13,5o a 14,oo oo.oo a oo,oo 3,5o a 4,oo 1,15 a l,3o l,5o a l,6o Tarwe per 100 kilos, Rogge, Garst, Haver, Aardappelen, Boter, per kilo, Eieren, per 25, Viggen, per stuk, Kiekens, per stuk, Konijnen, per stuk. Hespen, per kilo, Hop, per 50 kilo, ASSCHE. dijnsdag. ]4,oo lo,oo 12.oo 16,oo 00,00 2,34 1,62 25,oo 1,75 l,5o 1,40 9o,oo a 14,5o a 1l,5o a 13,oo a 17,oo a oo,oo a 2,7o a 1,71 a 3o,oo a 3.5o a 3,oo a l,5o a 00,00 ANTWERPEN. dijnsdag PRIJZEN DER BLOEM Tarwebloem inl. N° 0 fr. 18,oo a 18 50 Tarwebloem inl. N°00 J9,ooal95o Roggebloem inl. i(fi00 a oo'H0 Lijm, van de zw. zee 26 1/4 a 26 1/2 oo Lijnzaad van Bombay 25,oo a 27,oo

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3