EEN HEER Markt. BKHB3ET Gezusters Mouton, P Stad en Omtrek. Verandering van Woonst Marktprijzen. verdediging dier heeren op zich neemt, dreigen van hem op de straat te smijten. Heeft de kliek D., misschien het jaar 1894 vergeten, toen zij met ons naar Brussel toog, om voor denzelïden M. Woest» die nu voor niets goed is. gaan slagen te krij gen Om het kort te maken, de meeting is er op een ellendige fiasco uitgeloopcn, en in naam van liet volk van Hofstade, laat ik spieker L..., weten dat wij hem eene tweede maal verwachten, maar dat er dan gansch anders zal toegaan, en, met, of te gen dank, harde waarheden zal moeten hooren. Gelukkig dan nog voor hem, als hij niet zal varen, zooals de drij socialis ten, die Zondag avond in Hofstade wilden blijven om propaganda te maken, maar met klank overal aan de deur zijn gevlo gen. Aanvaardt, enz. (Handteeken). Over beide meetingen komt ons nog het volgende ter oorewij hechten er gemak kelijk geloof aan, doch staan voor de echtheid niet in. Te Hofstade wilden eenige katholieken tegenspreken, doch werden op brutale wijze het woord geweigerd en aan de deur geworpen. Zonder de aanwezigheid van gendarmen, zou er daar voorzeker een gevecht in regel geleverd zijn geweest. Ook werd er daar eene zeer ophitsende taal gevoerd. Over do meeting op den Dobbelen Arend verzekert men ons dat de Christene Volks mannen de Socialisten op alle punten ge lijk gaven, om redewille van de rust Zoo gaat hetde Zwanspartij belegd ee ne meeting, de Socialisten komen en ma ken er de hunne van En de scheurma kers moeten laten begaan, uit vrees van ook op hunnen toren te krijgen z'En zijn zij immers ook zoo zuiver van consciëntie niet; 't is genoeg geweten 23 BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 12) V rouwelij k geslacht 11) Huwelijken. J. Van den Bossche, twijnder, met M. De Meyer, dagloonster. C. Van Driessche, landbouwer, met S. Vlassenrood, dienstmeid. P. Van Calenbergh, apotheker, rnetG. Nys, zonder beroep. OvERLIJDENS. Alb. Eeman, scholier, 9 jaren, Leopold- straat P. Van Londerzele, daglooner, 43 ja ren, woonachtig te Erembodegem. 6 kinderen onder de 7 jaren. biedt gra- ■i tis aan te .i< doen ken nen, aan allen die zijn aangetast door eene huidziekte, uitslag, eczemas, brand, jeuk- sel, slee pende bronchitis, horst- en maag ziekten, rhumatism en breuken, een on- onfeilbaar middel om zich spoedig te ge nezen, zooals hij zelf het radikaal was na geleden en vruchteloos alle vooruitgezette middelen te hebben beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal waardeeren, is het gevolg eener belofte. Schrijven per brief of per postkaart aan den heer VINCENT, place Victor Hugo 8, te Grenoble, welke gratis en franco per keerenden post, zal antwoorden en de ge vraagde inlichtingen zenden. Onderscheiding. Wij vernemen met genoegen datM. Leop. Kregersman, komt vereerd te worden-met de burgerlijke deco ratie van Ist klas, voor 25 jaar dienst als Bibliothckaris onzer stad. Wij weuschen den werkzamen man van harte geluk met die zoo wel verdiende onderscheiding. Ongeluk. Een der geachtste en meest beminde familiën dezer stad, komt in de grootste droefheid gedompeld te wor den door het verdrinken van een harer jongste leden, Alberic Eeman, 9Jaren oud, zoon van den achtbaren heer Rudolf Eeman, advokaat en lid van de Bestencüge Deputatie van Oost-Vlaanderen. Hij was met zijnen broeder en verscliil- lige Kamaraden omtrent 12 1/2 ure s mid dags naar het Zwemdok gegaan, om er een bad te nemen. Alberic wierd op eeus gemist. Ieder dacht dat hij naar huis ge gaan was, doch eenigen tijd nadien bevond men dat Alberic op het water dreef. On- middelijk wierd hij er uitgehaald en men diende hem alle mogelijke zorgen toe, doch vruchteloos er was geen leven meer in te krijgen. De droefheid der ouders en der familie beschrijven is onmogelijk. Nu vraagt het publiek zich af, aan wie zal dit ongèluk moeten toegeschreven wor den. Is het uit hooide van onbezorgdheid van den bestuurder, of wel door afwezig heid van personen die aldaar voor derge lijke ongevallen, zouden moeten aangesteld word mi? Niemand kan daar op antwoor den. doch art. 2 van het Politiereglement van hot zwemdok zegt dees Kinderen beneden de 10 jaren mogen n slechts in het dok komen vergezeld van hunne ouders, voogden of van eencn door dezen aangewezen volwassen per- soon. De begrafenis van het slachtoffer heeft onder een grootcn toeloop van volk plaats gehad. Heden Zondag, om 2 uren namiddag, in de zaal van den catholijkeu Werkmans kring, zijn bijeengeroepen al de hoofdman nen of afgevaardigden van geheel het Ar rondissement, ten einde de vier definitieve kandidaten aan te stellen voor de Kamel en de twee definitieve kandidaten voor het Senaat. Tot hiertoe zijn er 5 kandidaten voor de Kamer bekend MMBaron Leo Bet- hune, Dierickx, Van Wambeke, Woeste en De Saedeleer. Of er lieden namiddag nog zullen bijkomen, is niet geweten. Iedere kandidaat zal er beurtelings tot de afgeveerdigdeu spreken om hun zijne zienswijze CU voornemens voor tQ dragen. Daarna zal de kiezing plaats hebben in volle vrijheid, in volle onafhandol ijk beid. Is dat niet al wat schoon is, billijk en rechtvaardig Kiesvergaöeringen. Zondag 11., vergaderden de afgeveerdigdeu der kan tons Aalst, Ninove, Geeraardsbergen en Herzele, in de hoofdplaats, ten einde hun ne kantonnale komiteiten te benoemen en de leden aan te wijzen afgeveerdigd bij het midden-komiteit. Overal zijn de verga deringen opperbest afgeloopen. Pauselijke Zouaven. Verleden zon dag heeft er alhier eene buitengewone ver gadering plaats gehad der Pauselijke Zou aven. Eenige brusselsche oude strijdmak kers waren hunne aalstersche vrienden komen bezoeken. M. Grené had hun al len uitgenoodigd op een avondmaal bij M. Kiekens, op den Brusselschen steenweg. Bij het nagerecht sprak M. Grené eene schoone redevoering uit, waarin hij zijne oude strijdmakkers aanmaande om een drachtig te blijven en degenen die in nood zouden zijn, ter hulp te komen. Daarna hebben onze Zouayen hunne brusselsche strijdmakkers uitgeleide ge daan en men is in de grootste broederlijk heid gescheiden, na elkander een vriende lijk tot wederziens te hebben gewenscht. BRUSSEL. Ik ben de koning der zee! riep een persoon uit, die woensdag langs de kaai wandelde, gekleed met een vrouwenrok en de tuniek en harenmuts van eenen gendarmIk zal op de golven loopen gelijk Christus! vervolgde hij, en daarmee sprong hij in de vaart. Het kost te de aanwezigen veel moeite om den ar men zinnelooze te redden. De gekende peerdeumolen Opitz, die thans te Brussel op de foor staat, is het tooneel geweest van erge baldadigheden, die tot bloedige gevechten en aanhoudin gen aanleiding gaven. Reeds sedert eenige dagen is M. Opitz het voorwerp van ware plagerijen. Verle den week werden hem 100 fr. ontstolen; toen begon men pogingen aan te wenden om de machienerieën van zijnen molen te beschadigen De machinist en de bedienden verzetten zich hiertegen, paraplues en stokken wer den aan den eenen kant opgeheven, terwijl aan den anderen kant stukken gereedschap als verdedigingsmiddelen dienden. Een gioote oploop was hier het gevolg van. Het publiek trok partij voor de rust- stoorders en wilde zelfs den machinist, die te samen met eenige baldadigaards aange houden werd, uit de handen der policie halen. Al de aangehoudenen zijn gekwetst. De molen is op hooger bevel gesloten. BEVERLOO. - Vrijdag heeft in het kamp van Beverloo, een schrikkelijk on geluk een einde gesteld aan het leven van M. Rafael Van Rijselberghe (zoon van den beroemden electriciaan), di'e sergent-ma- ïoor in het genieregiment was. M. Van Kijselberg' id in een ié tijding heeft de moeder en alle de vrienden .ijselberghe was slechts 18jaar ouden had in een jaar drie graden hekomen. Die van den ongelukkige diep getroffen. Se dert de dood van den ingeueur, is dit de vierde rouw van die familie. ANTWERPEN. Een hollandsch koffiehuisbediende zonder plaats, maar niet wetende van welk hout pijlen te ma ken, kwam op het denkbeeld, eene in- sehrijvingslijst te openen, ten voordeelft van hem zelf niet.o noen, ten voordee- le van 200 arme kiiideren der gemeente scholen, om hen toe te laten, de Wereld tentoonstelling te gaan zien. Hij wist zoo hartroerend zijn medelijden met die arme kinderen af te schilderen, dat hij alle dagen, brandend van verlan gen, voordo poorten der tentoonstelling zag staan, en kreeg zoo hier en daar een handteeken los. Op de Leopoldslei landde hij ook aan bij M. S., in 81. De meid ging met de aan geboden lijst naar boven en de heer des huizes deed den bezoeker zeggen dat hij twee dagen later kon terugkeeren. Toen de liefdadige kerel weg was, mis te men uit den zak van eene overfrak, die in het voorportaal aan den kapstok hing, eene portefeuille. Het kon bijna niet anders, of dit voor werp moest per abuus in de zakken van den beschermer van arme schoolkinderen zijn overgegaan. Men verwittigde dus de policie cn deze kwam, tegen dat de wel doener terugkwam, in het huis van M. S. post vatten. Het joodje belde en met, het vriende lijkste gezicht van de wereld, stak hij de portefeuille vooruit, tot de meid zeggende Khijk, juffrouw, die porthefouilje heb ik ghefonden en ik sie er in dat se hier thuis hoort. Ik hoop dat meheer me eer lijkheid sal in aandacht nemen. Dat zullen wij wel doen! riep een agent hem toe. Die portefeuille hebt ge gestolen. Wat? Ghcstolen, Ghot bewaar me Ben je ghek, meheer? Weet ge wat, zegde de agent, we zul len u meenemen en op het policiebureel onderzoeken wie van ons beiden er het gekste is. MAESEYCK. De gebroeders Van Eyck van Maeseyck, geboren in de jaren 1380, die doorgaan voor de uitvinders der olieverf, zien hunnen roem bedreigd door de laatst gedane ontdekkingen. Te Brugge inderdaad ontdekte men eene olieverf schildering op hout,, dragende 't jaartal 1351 en een verzamelaar van Chantylli komt nu met, een tafereel voor de piune, dat nog een óOtal jaren vroeger gemaakt werd. Dit alles blijkt zeer ernstig te zijn. LESSEN. ln eene steengroef te Les sen zijn verleden donderdag zware rots blokken naar beneden gestort Zij vielen te midden van een groep arbeiders, waar van er vijf door de zware brokstukken werden getroffen. Twee hunner bekochten het met den dood. De anderen zijn ge kwetst. Van een der gekwetsten werd het rechterbeen afgeplettcrd. Bazin breng ook nog eentje. Het gebeurde eens dat Broozen Snuyte, tot groote verergernis van pastoor Vroeman en zijne parochianen te lang en te veel ge dronken had. Onder ons gezegd, hij was nog al dikwijls in dat straatje vuil, maar de pastoor wiste 't niet altijd. Zoo den zondag daarop volgende, past oor Vroeman gaat op den preekstoel, en hij begint daar een sermoen op de dronkenschap, bijzon derlijk gemunt op de kap van die mannen die hunne vrouw en kinaers te kort doen om te drinken Ja, zei pastoor Vroe man, en hij sloeg op zijnen preekstoel, vrouwen jongens zittent'huis zonder brood maar den laatste stuiver van zijn zuur ge wonnen geld zal de dronkaard op den toog van de herberg werpen, en met- zijnen dronken kop zal hij nog roepen: Bazin, haal me nog eene pintBroozen die in 't sermoen zat te slapen, schoot juist bij die woorden wakker, en niet al te wel we tende waar hij zat: Bazin, z»i*Broozen, brengt ook eentje meê voor mij OOSTENRIJK. Duur hair. In eenen barbierswin kel te Weenen kwam een jong meisje bin nen, terwijl eenige heeren aanwezig waren die zich kwamen laten scheeren. Onder deze laatsten was ook een Engelschman. Bleek en met bevende stem zegde het meisje dat zij hare schoone blonde hairen kwam verkoopen. De coiffeerder verzocht haar, don hair- tooi los te doen en bood er acht gulden voor. Ik heb er twintig noodig, sprak het arme meisje. Ik zal gaan tot tien sprak de coif feerder; een hoogere prijs kan ik er niet voor geven. Het meisje begon te weenen, omdat iD haar huisgezin brood ontbrak. Nu stond de Engelschman recht. Ik geef honderd pond (2500 fr.) voor uw hair, sprak hij. En met de eene hand stak hij eeu briel- ke vooruit, terwijl hij met de andere naar de scheer greep. Ik zal niet alles nemen, zegde hij. Een enkel hair is voldoende. Natuurlijk werd de koon toegeslagen. De Engelschman sneed een hair af, woud het om zijnen vinger, draaide het in eeu papierke en zegde, Scheer mij nuik heb haast. Op einde September der vau de VRIJHEIDSTRAAT, 15, Aalst, naar de LEOPOLDSTRAAT, 83, bijgenaamd Kattestraat, nabij de Sint-Jozefskerk, te Aalst. AALST, 1 September 1894. BOTERMARKT. Zaterdag werden 726 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongeveer 5818 kilo O Tarwe fr. 13,50 a 14,50 Masteluin 11,00 5 11,50 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver, per 100 kilos 12,00 a 13,50 Spelt 00,00 a 0,00 Aardappelen roode de 100 k. 5,00 a 6,00 Aardappelen geele nieuwe 00,00 a 0.00 Boter de 3 kilos 5,45 a 8,00 Eiers de 25 1,91 a 2,00 Vlas, per 3 kil. 2,72 a 3,18 Viggenen, per stuk fr. 17,50 a 25,00 Ajuin, 100 kilos.volg. kw. 0,005, 0,00 DENDERMONDE. Maandag Lijnolie 45,5o Bruine koolzaadolie 43,oo Gezuiverde koolzaadolie 47,5o Lijnkoeken, inlandandsche 17,oo Koolzaadkoeken 14, oo Raapkoeken, 12,5o Raapkoeken Jamba lo,oo Iiavisonkpeken 8,oo ii in" ymrn NINOVE. dijnsdag. Tarwe de loo kilos, Haver Boonen Garst Aardappelen Boter, Eieren de 25, 13,5o a 14,5o o9,5o a lo,oo 12,5o a l3,oo i 14,oo a 15,oo 12,oo a 13,oo 6,oo a 6,5o 1,15 a 1,3® 2,oo a 2,lo Tarwe de loo kilos, Masteluin Rogge Haver Boonen Boter, de kilo Eieren de 25 Biggen SOTTEGEM. dijnsdag. 13,oo a 14,oo oo,oo a oo,oo 12,oo a 12,oo 12,oo al3,oo oo,oo a oo,oo 2,3o a 2,7o 2,lo a 2,3o 2o,oo a 2ó,oo O ANTWERPEN. PRIJZEN DER BLOEM Tarwebloem inl. N° 0 fr. 16,25 a 16,75 Tarwebloem inl. N® 00 17,25 a 17,75 Roggebloem inl. 7,00 a oo!oo Lijnz van dezw. zee oo 23,oo a 23 1/4 Lijnzaad van Bombay 24,3/4 a 25,oo GEERAARDSBERGEN. Maandag Tarwe de loo kiles Masteluin Rogge Haver Boonen Aardappelen Koolzaad, per hectoliter Lijnzaad Boter de kilo Eieren, per 25 Ruw vlas 1 kil. 13,oo a 13,oo 12,oo a 12,oo 11 ,oo a 1 l,oo lG,oo a 16,oo 16,oo a 16,oo 6,oo a 6,oo 2o,oo a 2o,oo 21,oo a 21,oo l,9oa 2.22 1,70 1,15

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3