DEYALKENEER Markt. DOOD Gezusters Mouton, Stad en Omtrek. BELG-IE. Verandering van Woonst Marktprijzen. bijgewoond* maai- nooit zag ik zulk schrik kelijk schouwspel. Wij reden met groote snelheid, ongeveer 85 kilometers ia het uur. als eensklaps, om 2 ure 20 hij het doorrijden der statie van Apilly, een overgroote schok plaats had. l)e trein stond bijna oogenBlikkelijk stil. Even als de andere reizigers sprong ik onmiddelijk uit den trein. Een schrikke lijk schouwspel bood zich aan mijn oog. De drie eerste rijtuigen, bestemd voor Duitschland, zaten letterlijk boven elkan der, in splinters, geslagenuit dien hoop stegen klachten, zuchten, gekerm en hulp geroep op. Terwijl de ecnen ter hulp snollen, zoe ken de anderen naar den statie-overste. Helaas hij is ook onder de doodener was te Apilli slechts een bediende; nu is er niemand meer. Wat te dyètf? Geluk- kiglijk bevindt zich onder de geredden oen reiziger die het kent om te telegraloeren en in het bureel van den overste seint hij naar de naatste statie, meldt de ramp, den dood van den overste en eischl dringend hulp. Men antwoordt dat onmiddellijk oen hulptrein naar Apilli zal vertrekken. Intusschen werkte men voort aan het bevrijden der gekwetsten en der dooden. Een meisje is een arm afgesneden; hij ligt naast haar met de gehandschoende hand. Een reiziger is het hoofd geheel van de romp gescheiden. Een ander zit vastgeklemd tusschen den verbrijzelden wagon; hij is een been verbrijzeld. Ik bid u, bevrijd mij smeekt hij," ik lijd, ik lijd verschrikke lijk J n en toont zelf aan hoe men moet te werk gaan om hem uit die klem van hout en ijzer te verlossen. Verdei ligt eene dame met haar kind op de borst, beiden op den slag gedood Over de oorzaak dei' ramp zegde de rei ziger Op het oogenblik dat wij door de statie van Apilly reden, manoeuvreerde eene koopwarenniachie.il juist op dezelfde baan. Noodlottige vergissing, helaas. Van beide kanten hebben de machinis ten de ramp willen vermijden, maar de snelheid van den trein was al te groot om de botsing te ontwijken, wel kon de ma chinist van den sneltrein den stoom ach teruit slaan en daardoor de snelheid eenig- zins verminderen, waaraan wij het mis schien te danken hebben, dat wij niet al len verpletterd zijn, maar de botsing Had toch plaats. De moedige machinist werd erg getroffen aan het hoofd. Heel zijn ge laat is eene wonde. Hij sprong van zijn ma- chien, vroeg een weinig water en waschte zich het bloed af, waarna hij zijne lokomo- tief weer beklom om de kranen toe te draaien en de freins nog meer aan te slui ten. Zijn gedrag was heldaftig. Wat den statieoverste betreft, hij heeft misschien eene fout met den dood betaald. Als hij de beide treins op dezelfde baan zag is hij tusschen de twee lokomotiefs ge sprongen. wanhopige teekens doende aan den machinist van llöonite vertragen. Maar hij werd door de lokomotief gegre pen en weggeslingerd en zooals ik reeds zegde, dood opgenomen, De stoker is van de machien geslingerd en gedood, meen ik. Om 4 ure kwam een hulptrein uit Chau- ny met vier geneesheereu en den statieo verste. Kort daarna kwam nog een hulp trein uit Tergnier, de laatste bracht een aantal werklieden aan die spoedig begon nen met het opruimen der haan en de ge kwetsten wegbrachten. Men legde ze langs den tragel der baan, waar de doktoors hen verpleegden. Eenige stierven in de armen der genees- heeren. Meest allen zijn gekwetst aan het hoofd en aan de beenende doktoors den ken dat nog verscheidene aan hunne won den zullen bezwijken. Wij zijn om 5 ure vertrokken, met de ongedoerden en de licht gekwetsten. Als wij heen reden, lagen er nog gekwetsten onder Je puiuen. Een andere reiziger zegt dat hij 9 doo den geteld heeftonder hen herkende hij een advokaat van Brussel. De ongelukki ge was onthoofd. Onder de dooden is eene moeder met hare dochter. VAN DEN GRAAF VAN PARIJS De graaf van Parijs is zaterdagmorgen te 7 u. 40 min., op het kasteel van Stowe- House, Engeland overleden. Zoodra het officieel doodsbericht te Pa rijs geseind was, verschenen de konings gezinde bladen met rouwkaders, zij maak ten den lof van den graai' en deelden de levensbeschrijving mede van zijnen zoon, Filip d'Orleans, die door het afsterven van zijnen vader, hoofdman van 't Huis van Orleans wordt. Po graaf van Parijs was de rCehtstrefek- sehe afstammeling van hertog Filip van Orleans, broeder van Lodewijk XIV, zoon van Lodewijk XJ.IIkleinzoon van Hen drik IV en vader van den beruchten re- genl 1ij werd geboren in 183S en uit Frank rijk gebannen terzeiverlijde met Victor Bona par te. Generaal Boulauger was het die dezen maatregel voorstelde. Geheel de familie d'Orleans is nu op het kasteel van Stowe-House, huiten Londen, waar de graaf vjui Parijs gestorven is. Al leen prins Hendrik d'Orleans is nog afwe zig; hij was op reis in,het eiland Madagas car. Het slot, waar de graaf woonde, is een groot kasteel dat uit meer dan 100 zalen bestaat. Vijftig nieuwe bedsteden waren geschikt om do talrijke leden der familie behoorlijk te kunnen herbergen. De graaf van Parijs was meer dan 100 millioen fr. rijk. liij lag te zien op het bed waarop hij stierf, de handen gevouwen, en met een houten kruis op de borst. Zaterdag morgen, na de dood van den graaf, hebben de gravin van Parijs en de hertog van Orleans de driekleurige vlag die op het schip geheeschen was waarmee de graaf van Parijs van Tréport naar En geland oveigcbracht werd, op het sterf bed doen leggen. Die vlag was in de boe- kenzaal van Stowe-House bewaard geble ven. Woensdag heeft de lijkplechtigheid te Weybridge plaats gehad, in de kerk van den H. Carolus Borromeus. De doodskist werd bijgezet in den grafkelder onder het altaar. Generaal baron de Charette heeft het volgende smeekschrift aan de pauzelijke zouaven gestuurd Lieve makkérs, De prins dien wij beweenden is dood in ballingschap. Het was een koning, woer- dig den graaf Chambord op te volgen. Hij is dood lijk S. Lodewijk, op denzelfden ou derdom, in den vreemde, zonder gelukt te hdbben,zijn lijden opofferende voor Frank rijk. Hij vereerde mij met zijne vriendschap eeu dag zal ik zeggen wat hij voor ons deed. Komt, indien gij het kunt, eene laatste hulde brengen op het graf van den prins. (g). CHARETTE. BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 15) Vrouwelijk geslacht 7) Huwelijken. P. Heyvaert, twijnder, met B. Verton- gen, twijnster. Overlijden 8 C. De Buisseret, broeder der kristelijke leergangen, 76 jaar, Keizerlijke Plaats. F. Van den Brouck, man Schellekens, stofverwer, 53 jaar, Nazarethstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Verdwijning'. Men is reeds voor goed bezig aan de afbraak van het aloud Kapelleken van Meulesckette. Met haar verdwijnt weer een hoekje van het oude Aalst. Concert der Lanciers. Men schrijft uit Brussel dat op 27 dezer maaud onze stad het bezoek zal ontvangen van het 4® regiment lanciers, in hunne terugkomst van het kamp. Zij zouden hier een dag blijven legeren en 's avonds, op het kiosk, ter Groote Markt., een luisterrijk concert geven, on der het bestuur van M. Coulelier. Diefstal. In den nacht van 10 tot 11 dezer hebben dieven uit den hof van M. Jozef Boeckman, hovenier, wonende Den- dermondscheusteenweg, 188 planten ta bak uitgetrokken en medegenomen. IN 1 URNHOUT. Onze soldaten. Over eenige dagen werden 5 klassen van het 14° regiment en ook van het 13° binnen ge roepen om... de oefeningen met het nieu we geweer aan te leeren. Eerstens dunkt ons dat dit tijdstipt ui terst slecht gekozen was; immers in de maand september heeft men op den buiten geene arme genoeg om den oogst te bewer ken en in te schuren. De ingeroepen jongelingen zijn 13 dagen onder de wapens gebleven en eerst deze week teruggekeerd. Van die 13 dagen heeft men hoogstens een half uur besteed om het mekanb'k van het nieuw, geweer aan te leeren. Daarna hebben de milicianen 25 kardoezen met het nieuw geweer mogen verschieten2 dagen, telkens 10 kardoezen on dender den dag 5. Zoodat de jongens hoogstens 4 dagen zijn gebezigd geworden. Bijgevolg heeft men die soldaten, welke men op dit oogenblik zoo slecht op het veld missen kan, gedurende 9 volle dagen in de kazernen gehouden, zonder dat zij er eenig werk tc verrichten hadden, tenzij patatten schillen, schoenen blinken enz.?? Stoot zulke handelwijze niet tegen de borst? En is liet dan te verwonderen dat het leger stoeds in de achting der ouders daalt? De jongens van het 14° regiment, die in Aarion zich 13 dagen hebben verveeld, mochten 's morgens ten 6 uren vertrek ken. Denkt men misschien dat zij toen rechtstreeks naar huis mochten keeren? In 't geheel niet, zij werden in den dipot, te Luik, nog opgehouden ompatatten te schillen, en wel zoolang dat de Kempe naars eerst 's avonds ten 10 uren aankwa men te Antwerpen, en natuurlijk hunne reis niet meer konden voortzetten, maar verplicht waren in deze stad te vernach ten. Wij hebben over dit feit geweldig hoo- ren klagen. Is het dan toch zoo moeilijk de soldaten, als zij hunne taak volbracht hebben, naar huis te stureu. Of willen sommige sabel- slijpers aan alle prijs ons leger hatelijk maken? BERGEN. 11 september. Het par ket heeft zich naar rs Gravcnbrakel be geven, om een onderzoek te doen naar ecnen aldaar gepleegden moord. Een lijnvisscher heeft met den ijzeren punt zijner hengelroê eenen zijner gezellen, ook een visscher, doodgestoken. Ze zullen hem leeren steken DOSTE RESTANTE. In een klein pa- rochieken kwam eene juffer aan het postkantoor en vroeg of er geenen brief was fostc restante A B 10. Brieven over zaken of minnebrieven? vroeg de klerk, die nogal voor eene grap uitkwam. Het meisje werd vuurrood en antwoord de Brieven over zaken, Mijnheer. Neen, de brief was er niet en de juffer ging heen, maar zij kwam na eenigen tijd terug, tikte aan het raampje en vroeg fluisterend Och, Mijnheer, zoudt gij ook niet eens onder de andere brieven willen kij ken APOTHEEK ESPLANADEPLEIN, AALST, IIoek der Vrijheid- en Leopoldstraat. Indien gij met trouw, zorg, propreteit eu bovendien goedkoop wilt gediend wor den, richt u dan tot bovenge uelde apo theek, waar zult gij vinden aan buitenge wone lage prijzen, alle soorten van Allo- patische Hommpatieche en Dosimetrische geneesmiddelen. Alle minerale waters zooals Vichy, Hopital, Mesdames, Pare, Hauterive, Ce- lestins, Grandê Grille, Apollinaris, Carls bad, Cour S* Etienne, Ems, Hunyadi, Janos, Vitell, falie bronnen,), Enghien, Rhens en Frederiohshaller. Vermindering van prijs per hoeveelheid. In dezelfde apotheek kan men ook ver krijgen alle soorten van Breukbanden, an tiseptische en andere wattencaoutchouc artikels, zooals kousen, enz. Boterkleur, het fleschje, 0,50; fleschjes voor de Eks- teroögen, 0,50fleschjes voor de vliegend» Tandpijn, 0,50; poeiers voor kwade Zwij nen, 0,50; geklaarde LevertraanSiroop Vanierechte Wijnazijn; quinquina Wijn, aan gematigde prijs. Echte Haarlemsche oliefijn Olie. DEPOTS van de Pastillen Poncelet, de Borstpillcn, Bloedpillen en Pastillen Ver- gauwen, de beroemde Balsem van Martin Toms, de ware troost der borstlijders de Colombophiline, uitmuntend geneesmiddel tegen de ziekten van het Pluimgedierte en de Z-tcherline, uitmuntend iusectvei nie- lingspocder, Chocolat Lombart, Cacao Van Houten en Grootes, Familie-, Zwit- sersche en Hollowaypillen, enz,, en/.. ER IS EENEN NACHTDIENST. AALST, 15 September 1894. BOTERMARKT. Zaterdag werden 781 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongeveer 6250 kilo. Tarwe fr. 00,00 h 00,00 Masteluin 11,50 a 00,00 Rogge 08,50 a 09,50 Garst 14,00 a 00,00 Haver, per 100 kilos 12,00 a 14,00 Spelt 00,00 a 0,00 Aardappelen roodede 100 k. 6.50 a 7,00 Aardappelen geele nieuwe 00,00 a 0,00 Boter de 3 kilos 6,36 k 7,90 Eiersde25 2,16 a 2,33 Vlas, per 3 kil. 0,00 a 0,00 Viggenen, per stuk fr. 17,50 a 27,50 Ajuin, 100 kilos.volg. kw. 0,00a 0,00 Hoppe 1894. BEL VOOR BEL, 20 Balon 07 a 7» frs. 1" KWALITEIT, 13 Balen GO a 75 frs. Op einde September der van de VRIJHEIDSTRAAT, 15, Aalst, naar de LEOPOLDSTRAAT, 83, bijgenaamd Kattestraat, nabij de Sint-Jozefskerk, te Aalst. DENDERMONDE. Maandag Lijnolie 47,00 Bruine koolzaadolie 44,oo Gezuiverde koolzaadolie 48,75 Lijnkoeken, inlandandsche 17,oo Koolzaad koeken 14, oo Raapkoeken, 12,5o Raapkoeken Jamba lo,oo Ravisonkoeken 8,oo NINOVE. dijnsdag. Tarwe de loo kilos, 14,oo a 15.oo Roggs o9,5o a lo,oo Haver 12,00 a 12,5o Aardappelen 5,5o a 6,00 Boter, 1,] o a 1,25 Eieren de 25, 2,25 a 2,3o SOTTEGEM. dijnsdag. Tarwe de lookilos, 13,00 a 13,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge lo,oo a 11,00 Haver 12,00 a 13,00 Boter, de kilo 2,lo a 2,25 Eieren de 25 2,ooa2,15 Biggen 2o,oo a 25,00 ANTWERPEN, dijnsdag PRIJZEN DER BLOEM Tarwebloem inl. N°0 fr. 16,25 a 16,75 Tarwebloem inl. N° 00 17,25 a 17,75 Roggebloem inl. 17,00 a oo^oo Lijnz van de zw. zee 00 23,1/2 a 23 5/8 Lijnzaad van Bombay 25,1 /2 a 25,3/4 GEERAARDSBERGEN. Maandag Tarwe de loo kiles Masteluin Rogge Haver Boonen Aardappelen Koolzaad, per hectoliter Lijnzaad Boter de kilo Eieren, per 25 Ruw vlas 1 kil. 12,oo a 12,00 11,00 a 11,00 o9,oo a o9,oo 14,oo a 14,oo 15,oo a 15,oc 7,oo a 7,oo 2o,oo a 2o,oo 21,oo a 21,oo 2,17 a 2.32 2,oo 1,15

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3