Stadsnieuws GEDACHTEN EN FEITEN HEEFT DE REGEERING BEGREPEN Toen de nieuwe bankbriefjes jes werden uitgedeeld, die we in ruil kregen voor de oude, is het opgevallen dat ze het portret droegen van Koning Albert. Het is nochtans de gewoonte de af beelding van den tegenwoordigen vorst af te drukken op de briefjes die tijdens zijn regeering worden uitgegeven. Wanneer de nieuwe muntstuk ken in omloop kwamen die in En geland waren geslagen, stond er evenmin de beeltenis op van Ko ning Leopold III. Hij het verschijnen van de eerste definitieve bankbiljetten van de Nationale Bank van Bel gië, ontbrak deze beeltenis nog maals. De pers vestigde er met klem de aandacht op dat dit on verklaarbaar en ongepast moest boeten Daarop heeft de Natio nale Bank aan de bladen medege deeld dat de beeldenaar van Ko ning Leopold op een ander biljet der serie zal staan. Nu verschijnen de bevrijdings postzegels. liet is vrij laat. re meer daar ze lang geleden gereed waren en in Engeland werden ge drukt. We stellen echter met ge noegen vast dat er ook een reeks zegels van bij is met liet portret van den Koning. Blijkbaar heeft men met de uitgifte gewacht tot er te Mechelen een beperkt getal Ko ningszegels gereed was, want van de Londensche zegels kan men er krijgen zooveel men wil, van het Koningszegel maar vijf per per soon.. Wat er ook van zij de regee ring heeft begrepen dat onze loyale bevolking den Koning hartgrondig trouw is gebleven en zijn beeldenaar op de officieele stukken eischt als symbool van den Staat. Kerk van Sint Martinus Zondag 7 Januari. Feestdag van de H. Familie, 7 u. Kommuniemis voor de man nenbond van het H. Hart. Er is geen 10 u. mis. te Kerk der E. P. Capucienen 7 Januari 1945. Eerste Zondag van de maand feestdag van de H. Familie. De zen avond om 5 u. 30 rozenhoedje en lof. Dinsdag om 8 u.. mis met zang korte oefening en zegenen ter eere van den H. Antonius. 's Avonds om 5 u. 30 rozenhoedje en lof. Na het lof zegenen met de relikwie van den h. Antonius. Vrijdagavond om 5 u. 30 rozen hoedje der Zeven Weeen van O. L. Vrouw en kruisweg. N.B Vandaag ter gelegen heid van den feestdag der H. Fa milie na al de missen toewijding der Christene huisgezinnen aan :1e H. Familie. Zondagdienst der Apotheken van 8 tot 12 uur en van 13,30 tot 19 uur Apotheek van M. Heyndrickx, Botermarkt. Voor de Mutualiteiten Apotheek Vooruitzicht, Kerkstraat, 13. ELECTRISCHE WEGEN IN AMERIKA NA DEN OORLOG! We lezen in de «Daily Maill» dat een- van de na-oorlogsche nieuwigheden voor de groote steden de aanleg van ge-electrifi- ceerde wegen zal zijn, waarop autobussen en andere' voertuigen zonder spoorbaan en zonder elee- trische luchtleiding, zullen wor den voortbewogen Het dagblad zegt dat, na 2 jaren proefnemin gen, de «eerste ge-electrificeerde weg» welke door den welbeken den Russischen ingenieur, den heer Kanssiet, uit Cleveland in Ohio, als een volledig succes be schouwd wordt. GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN IN BELGIE Gedurende de maand Septem ber 1944 werden 10.201 levende geboorten aangegeven, waaron der 5.226 jongens en 4.975 meisjes. Gedurende, dezelfde periode wa ren er 12.318 overlijdens, waar onder 7.907 mannen en 4.411 vrouwen. Anderzijds werden 2688 huwelijken tijdens diezelfde maand aangegaan. Het aantal geboorten is met 1,89 t.h. vermeerderd in verge lijking met het aantal van Sep tember 1943. Het aantal overlij dens is in vergelijking met dezelf de periode 52.96 vermeerderd ONS GOUD Door tusschenkomst van de «Federal Reserve-Bank» heeft de Bank van Frankrijk Zaterdag een gewicht aa ngoud, dat overeen stemt met een bedrag van 10 mil liard frank aan den huidigen koers van het goud, van haar re kening overgedragen op rekening van de «Nationale Bank van Bel gië». De Duitschers hadden 1941 de Bank van Frankrijk ver plicht hun het incasso aan goud dat de Belgische regeering aan de Bank van Frankrijk haa toever trouwd, te overhandigen. Deze teruggave was een eereschuld, die Frankrijk niet kon nalaten te vereffenen. Burgerlijke Stand Week van 27 Dec. tot 2 Januari GEBOORTEN Mann.10 Vrouw.3 13 OVERLIJDENS Eulalie De Backer, Wed. Jos. Van der Biest, z.ber.. 78 j., Gent steenweg 330 Maria Breckpot, echtg. Josephus De Bom, z.ber Stalinlaan, 58 Franciscus Bae- tens, echtg. Maria Perreman, 53 j., Erembodegem Gustaaf Se- nepart, echtg. Margaretha Brus- sens, handelaar, Antwerpen, verbl. te Dendermonde Maria Rabier, Wed. Adrianus Ruyssinck z.ber., 86 jVolksverheffingstr.. 86 Adolf Aelbrecht, echtg. Ma ria Sterck, rust. tolbeambte, 71 j. Antwerpen, verbl. Aalst, Eikstr 11 Camille Burny, z.ber., 34 j. Brussel Marie Meeus, echtg Victor Wauters, z.ber., 67 j.. Ant werpen Delphyna Van Gijse- ghem, echtg. Louis De Smet, z. her., 68 j., Oude Gentbaan, 49 Gustavus Bonner, Wedr Ro^ina De Sterck, stoker, 49 j., Lange- straat 28 Camille De Neef, •chtg. Maria Keppens, plafonn., 56 jaar, Bergekouterlos, 3 Ma ria Roelandt, echtg. Jozef Pae- linck, z. b., St. Vincentiusstraat 25 Victor Vermang, klooster- ing, 80 j., Churehillaan Pe trus Kerremans, Wedr Catharina Tallier, gep., 90 j., Stalinlaan, 56 Maria Scholiers, Wed Aloysius D'haese, z.ber., 85 j., Brusseïstw. 26 Marie Lissens, echtg. Aug. Moortgat, z.ber 66 j.. Lebbeke - Stephanus Van Iierreweghe, dl tg. Emilia De Coker, slachter, 61 j.. Haaltert. HUWELIJKEN 'Vrmatus Schelfhout, voeger, Lede met Germana Van de Mae- le. mapktkr., St. Kamielstr 129. Joseph Ruyssinck, landbouwer, Haaltert met Yvonna llaegeman, naaister, Ledehaan, 209. Pieter Bauwens, hulp-rijks wachter, De Keyserstr. 12 met Magdalena De Veylder, z.ber., Schoolstraat 35. Pieter Pots, postbode, Moorsel met Virginia De Noose, kleer maakster. Geldhofstraat 16. Pierre Smeken, onderwijzer Lede met Julietta Eeckhaut, z. her., J. De Windtsftraat 47. André Blomme, techn. ingen., Leopoldsburg met Maria Van Nuffel, z.ber., Ilertshage 3 DERDE ORDE AALST ZONDAG 14 JANUARI te 5 ZONDAG 21 JANUARI te 5 in de zaal van de Derde Orde, St-Job, TOONEELAVOND door de Jeugdafdecling Derde Orde De Blinde Vermakelijk Avonturenspel in drie be drijven met voor en naspel door C. Lindemans. Kaarten aan 15. 10 en 7 fr. Te verkrijgen bij de leden van de Jeugdafdeeling van de Derde Orde. DAVIDSFONDSWERKING Wij ontvangen een optimis tisch schrijven uit Leuven, waar van wij graag volgende uittrek sels aan onze lezers mededeelen, opdat zij met volle kennis van za ken zouden kunnen oordeelen over de gemoedsstemming en de houding van liet Davidsiondsbe- stuur, en opdar, zoo zij reeds lid zijn, hun verder volle vertrouwen zouden schenken aan deze zoo hoogstaande werking, of ander zijds, zoo zij nog geen lid zijn, niet langer zouden talmen om zich op te geven als lid aan een der bestuursleden, waarvan wij de adressen hieronder bekendmaken. Leuven schrijft o.a. «Het Hoofdbestuur van het Davids- fonds vergaderd op Zondag 15 October, drukt zijn vreugde uit over de gelukkige bevrijding van het grootste gedeelte van het Belgisch grondgebied, begroet met geestdrift de Belgische en ge allieerde strijdkrachten welke die bevrijding bewerkt hebben en irukt de hoop uit, dat het lieele land ten spoedigste van den vij and moge gezuiverd worden, een volledige overwinning weldra het einde van den oorlog moge aan brengen, politieke gevangenen, krijgsgevangenen en gedeporteer den over korten tijd naar hun haardsteden mogen terugkeeren, pnze geliefde Vorst in ongehin derde vrijheid de leiding van zijn volk kunne waarnemen, het land in vrede en voorspoed moge wer ken aan den wederopbouw van zijn geestelijken en stoffelijken welstand Het stelt met genoegen vast dat, zelfs buiten eigen kring, de loyale houding van het Davids- fonds onder de bezetting erkend wordt. Deze loyauteit werd trou wens in alle opzichten geleid door onkreukbare trouw aan het vaderland in mod, door de vrij heidszin van >ns volk, door de ridderlijkheid f an den Koning en het voorbeeldvan 's lands ker kelijke overHMd...» Meermaals werd het Davjrsfonds met ontbin ding bedreTg&| nïuar steeds bleef het HoofdbesAmr van meening dat ontbinding niet het grootste loyaad was hqtwelk de vereeni ging kon overkomen, dat het be ter was niet te zijn, dan te leven in de onder weiping aan de leiding of het toezicht van vreemde, land en volk vijandige machten, dan de zelfstandigheid prijs te geven en te staan in den dienst van dwaze en door de Kerk veroor deelde ideologieën... De getrouwheid van de leden en de aangroe i van hun aantal zijn de sprekendste goedkeuring van haar houding en werking in de 4 voorbije jaren. En ten laat ste ...er staan voor den eersten tijd, enkele zeer inslaande verbe teringen aan de organisatie, aan Belleman, uitgaven, enz., op het programma, kom, heel wat plannen, die sinds lang lagen te broeien en die nu eindelijk kun nen worden ten uitvoer gelegd nu wij weer de handen vrij heb ben van zooveel tijdroovenden strijd tegen vijanden, tegen zoo- enaamde vrienden en tegen ech te vrienden, die niet begrepen dat er allerlei dingen niet moch ten bekendgemaakt worden Voor wat Aalst betreft kunnen wij er nog aan toevoegen dat de leden weldra een uitnoodiging zullen ontvangen, waarin alle noodige mededeelingen zullen ge daan worden omtrent boeken ver deeling en toekomstige werking Inmiddels worden alle verlangde inlichtingen graag verschaft door den propagandaleider Lie. Leo Calloens, Erembodegemstraat 29: of bij één der bestuursleden. Bestuur Voorzitter H. Jos. Gijselen, Vrederechter, School straat 24 Onder-Voorzitters H. Leo Crick. Botermarkt, 11 en L. Calloens, voormeld Sekreta- ris H. Pol De Vos, Eug. Bos- teelstraat 22 Leden Eenv. Heeren R. Sabot, Bestuurder St MaartensgestiehtE. H. Fr. Pa nier, Bestuurder. Vrijheidstr. 22; E II. G. De Witte, onderpastoor, H. Hartlaan 22. Heeren M. De Kezel, apotheker, Boterstraat 8; A. Talloen, Bestuurder St Jozefs college, Parklaan 73; R. De Schepper, leeraar Techn. Scho len, Gentsche Steenweg 187-3J. Troch, nijveraar, Breeaestraat 44 AAN DE BEDIENDEN Alle BEDIENDEN, welken graad zij ook bekleeden, evenals alle an dere loontrekkenden, zullen van af 1 Januari 1945, onder de ver plichte verzekering vallen, tegen ziekte en invaliditeit. Derhalve zullen alle loontrek kenden hun aansluiting moeten verzekeren bij een wettig erkende ziekenkas. De leden zullen van hun patroon een kwijting ont vangen, die maandelijks aan de mutualiteit als bewijs van bijdra-' genstorting dient afgegeven. Voor de bedienden stelt zich de keuze niet, or is maar één christe lijke bediendenmutualiteit DE MUTUALITEIT VAN DE LAN DELIJKE BEDIENDEN-CEN TRALE. Alle bedienden, dus ook de hui dige leden, moeten een inschrij vingsformulier indienen, dat ver krijgbaar is op het sekretariaat der afdeeling Aalst, Erembode gemstraat 29. De bevestiging van uw aanslui ting of als nieuw lid, uw toetre ding wordt dus zonder verwijl verwacht, want, wij herhalen, er is slechts één christelijke bedien denmutualiteit, en ze heet U har telijk welkom. De Mutualiteit van de Landelijke Bedienden- Centrale, Afd. Aalst De Voorzitter Lie. Leo Calloens, Erembodegem straat, 29, Aalst. J. M. t J. F. De Minderbroeders Capucijnen uit het kloos'.er van het H. Hart te Aalst, be velen in uw liefdadige gebeden de ziel van hun geliefden Medebroeder in St.- Franciscus, den EERW. BROEDER N1COLAUS van Overboelare (in de wereld Alfons VERMANG) geboren den 25 Mei 1864, en voorzien de laatste HH. Sacramenten, in bo vengenoemd klooster, den 30 December 1944, godvruchtig in den Heer ontsla pen, in het 81ste jaar van zijn ouder dom, en het 61ste van zijn kloosterle- De lijkdienst heeft plaatsgehad op Woensdag 3 Januari 1945, te 10 uur, in de kerk van het H. Hart, te Aalst. Heer Jezus geef zijne ziel de eeuwige rust. t Men verzoekt ons het overlij den te melden van Mevrouw Delphina-Pelagia Van Gijseghem echtgenoote van Mijnheer LOUIS DE SMÈT geboren te Erpe den 9 November 1876 en overleden te Aalst den 2 Januari 1945, versterkt door de H.H. Sacramenten der Sterv. De plechtige lijkdienst gevolgd van de begrafenis heeft plaats ge had Vrijdag 5 Januari, te 9 uur, in de kerk van den H. Jozef Sterfhuis Oude Gentbaan, 49. S P ORTNIEUWS S. C. Eendracht Zondag te St-Niklaas lukte on ze eerste ploeg enkel een gelijk spel met 2-2. Zoo blijft St-Niklaas ongeklopt in dit kampioenschap. Het moet gezegd dat het plein in een erbarmelijken toestand was, wat zeker in het nadeel is van onze ploeg gewoon aan een uitstekend terrein. Toekomende Zondag speelt een s lectie van beide Vlaanderen te gen een Schotsch elftal, met vol gende ploeg Braet, Cornells, Berloo, Van Alphen, Melis, De Buck, Moreels, Voogt, Vaillant, Chaves, Eeckeman. Daar onze vier beste spelers aangeduid zijn voor deze match zal de ontmoeting Eendracht-An derlecht uitgesteld worden tot een lateren datum. Bij missing werden sommig plakbrieven voor deze match reeds aangeplakt. De ze match gaat dus niet door. Om 10 u. spelen de juinors te Wetteren. Om 2 u. 30 onze tweede reserve tegen de Adelaars voor het tor nooi van Jong Lede op het plein der Adelaars. Onze reserven moesten te 2 u. 30 spelen te Lokeren tegen Racing, maar ook deze match wordt uit gesteld bij gebrek aan treinver binding. Men meldt ons het overlijden van Mevrouw CELESTINA LIEVENS echtgenoote van Mijnheer René Schorreel Lid van den Bond van het H. Hart en godvruchtige genoot schappen geboren te Aalst den 13 Mei 1883 en er overleden den 3n Januari 1945. Versterkt door de HH. Sacramenten. De plechtige lijkdienst en be grafenis hééft plaats op Maandag 8 Januari om 9 u. in de St-Jo- zefskerk. Men vergadere School straat 37, om 8 u. 30. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht mochten ontvangen hebben, ge lieven dit als dusdanig te aanzien. GEVRAAGD Automekaniekers, volledig op de hoogte v. h. vak. Zich aanbieden in den voormiddag Garage Cen tral d'Alost, Nieuwstr. 23 Aalst. TE KOOP Goede halve suikerbeeten, bij de Firma DE WOLF-COSYNS N.V., Gentschestraat, 80, te Aalst. PER BRIEFWISSELING 1 Fiansch, Engelsch, Spaansch, Boek houd., Steno, Sekretaar. 2 Teekenen Beton, Luchtvaart, Mecha- nika, Electric., Radio, Scheikunde, Meetkunde, Schatt., Textiel. 3. Landbouw, Tuin, Melkerij. 4. Gemeentesekrctarls. KonimiSSariS, Veldwachter, Spaarkas. 5. Kunst. Teekenen, Muziek. Journalist, Nurse. 6. Latijn, Grieksch, Wijsbegeerte, Phi- lologie, Rechten. DIPLOMA EINDE STUDIE. Vraag algemeenen Katalogus. Philotechnisch Instituut Maur Lemonnterlaan, 57 BRUSSEL BIJ O.C. ADELAARS. Tornooi «Jong Lede» Mere - Adelaars II 10 Onze reserven hebben dus nipt de vlag moeten strijken te Mere De wedstrijd had niet veel om het. lijf. Het veld lag te glad om mooi%pel toe te laten De mannen van Mere speelden zeer hardnek kig, het was hen aan te zien dat ze wilden winnen. .Gansch de wed strijd was het spel gelijkopgaand, slechts de laatste tien minuten werd Mere als 't ware op zijn doel geplakt doch de Adelaars geluk ten er niet in den gelijkmaker te netten. Hiermede zijn twee kostelijke punten verloren en komen onze mannen op de vijfde plaats. Zondag 7-1 45 komt Eendracht Aalst op bezoek. Onze mannen zullen het hard te verduren heb hendoch zullen ze hun huid duur verkoopen. Dus supporters komt uwe man nen aanmoedigen op Zondag 7-1, voor de match O.C. AdeTaars- Eendracht. Begin te 2 u. Terrein Haring. rïooger Instituut voor Snij- ea Naaikunst KONINGIN ASTRIDLAAN, 7 dendermonde Patronen snijden aan passen en afwerken van klee deren lingerie moden teekenen, enz. Lessen hernemen op 10 Januari Vraagt inlichtingen Nieuwe leerlingen worden aangenomen. Energieke Vertegenwoordigers gevraagd 2.000 tot 2.500 fr. verzekerd per wpek, voor bezoek aan Vlaamsch© Landbouwers. Schr. No 266 Ag. Havas, Brussel. Veranw. uitgever Schoolstraat, Gustaaf Sanders, 16, Aalst.

De Gazet van Aalst | 1945 | | pagina 2