SOCIALISTISCH FATSOEN GROTE C.V P. MEETING PIERLALA r-g KT3 EN OMSTREKEN [Verschijnt den Donderdag en Nummer 42 Donderdag 25 Mei 1950 BURELEN Kerkstraat 9, Aalst Telef.nr 24.114 P.C. n' Zondag van iedere week., 881.72 7" Jaarg. 1,25 fr. 't Nr. DE RODEN IN HET SPOOR VAN REX. Moordenaars, verklikkers en land verraders, de C. V. P. rekent op U Volstrekte meerderheid voor de C. V. P. betekent voor de oppositie een gevecht met het blote mes, strijd op leven en dood, wanorde en opstand Dit zijn slechts een paar slogans waarmede de rode woelmakers de kies strijd inzetten en de kiezers trachten te intimideren. Wij waren niet zo naief van de roden een fatsoenlijke kiesstrijd te verwachten, wei zou dit trouwens iiog venvachten na de moddercampa- gne welke de volksraadpleging vooraf ging. Reeds weken en weken dreigt de rode pers met opstand, bloed en bloed en nog eens bloed. Nog iedere dag wordt dezelfde rode woordenschat ge bruikt in de rode kranten zodat wij ons onvermijdelijk de bedenking ma ken dat het met de socios bedenkelijk moet gesteld zijn. Waarom hebben de socialisten het zo broodnodig van een intimidatieatmosfeer te scheppen en in stand te houden Ter voorbereiding van de machtsgreep En naar het voorbeeld van de nazis Of hebben de roden de rex-methodes grondig inge studeerd De schimp- en scheldpartijen welke de roden nu in toepassing brengen zijn zonder voorgaande; met wellust be treden de roden het terrein der ver dachtmakingen en wie niet rood denkt wordt verweten voor verrader, zwart- zak, fascist enz... Net zoals Hitler deed. Liegen maar, zeggen de roden, er blijft toch iets van over. De socialisten weten dat de arbei ders de rug keren aan het rode volks bedrog, zij beseffen dat zij op de terug weg zijn (zie de verkiezingen 1949 en de uitslag der volksraadpleging) en dat zij zich nu moeten trachten staande te houden met alle middelen, maar dan ook met alle middelen. Hun enigste doei is de arbeiders vrees aan te jagen, de arbeiders dagelijks een bloedbad voor te spiegelen, en dit alles te laten gepaard gaan met een oproerige en aanhitsende gazettenstijl Maar met al hun .suspect gedoe en hun totalitaire methodes draven zij soms zich zelf voorbij. Moet de C.V.P. rekenen op de moor denaars Zeker niet op de beulen van Breendonck welke door de socialisti sche partij zijn geleverd; zeker niet op de moordenaars van de bende Rin- chard (het socialistisch schandaal) waarvan de kopstukken behoren tot de socialistische partijzeker niet op de aanhangers van de rode heer Fiévet, de uitvinder van «on l'abattra» Moet de C.V.P. rekenen op de stem men van de verklikkers en landverra ders De C.V.P. draagt op hare lijsten geen enkele persoon welke aan zijn va derlandse plichten is tekort gekomen Zouden de socios hetzelfde kunnen zeggen Wat denkt de openbare me ning van Herman Vos, Craeybecks (burgemeester van Antwerpen), De Clercq (gouverneur der prov. Antwer pen), Van Eynde (blunderkampioen en De Man-briefwisselaar), senator Thorn en meerdere andere rode poli tiekers Zonder te spreken van de oud Voorzitter der socialistische partij, Rik De Man, de verrader bij uitstek, gele verd door de socios. En mogen wij er nogmaals aan herin neren dat Hitler en Mussolini insgelijks geleverd zijn door de socialistische par tij en mogen wij er dan ook eens aan herinneren dat de kommunisten, de ro de fascisten, ook uit de rangen komen der socialisten; en mogen wij er dan nog aan toevoegen dat de socios een smeekbede hebben gericht tot onze va derlandloze kommunisten om toch geen lijsten in te dienen en te stemmen op de lijsten der socialisten Wij zou den de slogans van de sociialisten ge makkelijk kunnen tot de onze maken en hier blokletteren moordenaars, verklikkers en verraders, de B. S. P. rekent op U Wij weten dat de massa het bedrieg lijk spel der socialisten heeft doorzien; de kiezers zullen niet toelaten dat ons land dagelijks worde gestoord door i Hitlermethodes en intimidatiemaneu- j vers der roden. De arbeiders vinden het eigenaardig dat het juist de socia- listen en de kommunisten zijn welke steeds de mond vol hebben van vrede en vaderlandsliefde, en dat het ook juist deze beido partijen zijn welke da- gelijks spreken van bloed, ellende en wanorde; dat het juist beide partijen 1 zijn welke nooit de Belgische driekleur medenemen in hun optochten, en voor hen alléén het brevet van vaderlands liefde opeisen Waarlijk eigenaar- DE LANDBOUWPQLITMEK ER IS GEKNARS VAN dig, héél eigenaardig zelfs HET LAND VAN BELOFTE. Ten einde raad, en niet goed weten de hoe het stemmenverlies zo beperkt mogelijk te maken, pakken de roden thans uit met een beloftenkraam om van te watertanden. Kameraad Spaak heeft in de rode pers een aanvang ge maakt met het bespreken van het be- loftenregister. Echt om van te water tanden Onze nationale dikkerd, s(R) taats minister en ruitentikker van beroep, besteedt hartroerende zinnen aan het beloftenprogramma van de B.S.P., niet om de uitvoering ervan te bespoedi gen, doch om zich een alibi te verschaf fen. Een alibi om de arbeiders te ver schalken wanneer deze laatsten door de roden zullen opgezweept worden voor de algemene (sic.) staking na de ver kiezingen. Algemene stakingen tegen de terugkeer van Leopold III, maar ter-1 zelfdertijd om het beloftenprogramma van de roden a:s wet te eisen. Dat het beloftenprogramimia der ro den slechts als bedrieglijk verkiezings- maneuver dient beschouwd legt zich uit door het feit dat de roden vier ja ren aan het bewind zijn geweest, dat het aantal roden in hun regeringspe riode niet de tijd en de middelen heb ben gevonden om het programma van heden in praktijk te stellen Het zou nochtans geen dag te vroeg zijn geko men. Nü belooft kameraad Spaak met on/ troerde stem dat de belastingen gewel dig zullen verminderen, doch eenieder weet dat de belastingen NOOIT zo hoog zijn geklommen dan onder een linkse regering. Spaak richt zijn smeek bede tot de middenstanders en hande laars en belooft ook hen een plaats ken in de rode hemel. Of is kameraad Spaak soms vergeten dat de hande laars en middenstanders regelmatig in de rode pers worden uitgescholden voor bedriegers en andere lieve bena mingen meer Neen meneer Spaak, de kiezers zul len zich niet laten vangen aan Uw lo kaas. Er staat méér op het spel dan Uw beloftenprogramma. Het gaat nu om de eenheid van het land, het in standhouden van de democratie en de eerbied voor de grondwet en onze grondwettelijke instellingen. Dat is de inzet, en niet Uw bedrieglijk sprook jesprogramma welk de suspecte partij- bedoelingen moet camoefleren. LEO. C. V. P. KANTON AALST. OP DONDERDAG 1 JUNI TE 20 UUR, IN DE ZAAL «RINK», DE RIDDERSTRAAT, AALST. SPREKERS BARON VAN DER STRAETEN WAILLET Oud-Minister, Nationaal Voorzitter der C. V. P. Dhr TANGHE, Nationaal Secretaris der C. V. P. Voor de Meeting GROTE OPTOCHT met Muziek door de stra ten der Stad. Verzameling op de Grote Markt te 19,3ö uur. De uitweg Meerderheid C. V.P. Stemt onder Nr. 3. DE FUT IS ER UIT. Nog tien dagen en de verkiezingen zijn haast een voltrokken feit. De ingeschreven ploegen moeten stilaan hun positie nemen om de eind sprint aan te vangen. Nochtans, het is alsof er niets moet gebeuren. Hier en daar komt er wel enen voor het venster kijken; propeert met een niets te betekenen demarageken wat gang in de koers te krijgen; maar de reactie blijft achterwege. De grote fa- forieten rijden met de handen boven op het stuur; permiteren zich de lux hier en daar eens af te stappen of hou den onderling een gezellig praatje, ter wijl ze in gesapig tempo verder bollen. De out-siders, ze dragen nummer l op den rug, liggen in stukken en brok ken en door gebrek aan verstandhou ding krasselen ze zodanig dat het mise- rig is om te bekijken De form is zoek en ze kunnen zelfs het gesapig treintje der kopmannen niet volgen. Vooral bij de doortocht in Aalst ziet het er wan hopig uit voor de rode trui dragers. Niks, geen verstandhouding Na veel ruzie zijn ze er dan toch in geslaagd de kopmannen aan te ciuiden. Doch, die kopmannen rijden zonder knechten. In de rode karavaan wil niemand meer de rol van knecht vervuilen. Dit komt ten andere best overeen met hun leerstel ling ((iedereen gelijk Met de mannen van nr. 4 is het nog veel erger gesteld. Daar begeerde nie mand kopman te worden en van knechtschap is er natuurlijk geen spraak. Bij de blauwe karavaan geldt de regel «ieder is vrij» Dat er geen kandidaten waren om kopman te spe len ligt aan het feit dat ze stellig over tuigd zijn toch geen kans tot het win nen van een simpel prijsken te hebben. Misschien 'hier en daar nog een prijs ken als eerste overduif. Op een serie- prijs moeten ze in ieder geval niet re kenen en als ploeg zullen ze voor goed uitgeschakeld zijn. De ploeg van nr. 2 is ook gestart. Dit starten was van moetens. Niet wil len aanzetten betekende immers uitge sloten worden en dan als afzonderlijke en onverzorgde te moeten vertrekken ofwel de politieke-velo op zolder te smijten bij den anderen uitgedienden ouden ultra roden rommel. De mannen van nr. 3, de gele trui dragers, komen nu voor de vierde rit, sedert de bevrijding, aan de start. Elke start eindigde op een overwinning en telkens dikten ze hun voorsprong aan. Het futloze bij de tegenstrevers en de frisheid, de soepelheid en de lenig heid bij de gele trui dragers voorspelt een schitterende zege voor nr. 3 en een ware overrompeling voor de andere ploegen. Voor supporters en kijklustigen ordt het geen interessante rit. Er zal weinig sport te zien zijn omdat er geen strijd zal zijn. Er zal geen strijd zijn omdat de kansen ongelijk zijn en de out-siders zich bij voorbaat verloren weten en verloren geven. Bij de eerste en tweede rit waren de kansen nog min en meer in evenwicht. Doch bij de derde rit, deze om de koningsbeker, 'hoe hard de kamp ook was en hoe onsportief zich de anti-ko ningsploeg ook gedroeg, was het mees terschap der koningsploeg zo afgete kend dat deze ploeg voor goed de te genstrevers uit de wielen reed en ei voor deze laatsten geen de minste kans meer bestaat om het verloren ter rein nog te winnen. We mogen het dan ook heel wijs noemen dat de mannen van ploeg 5 ditmaal aan de startlijn niet verschenen zijn. Hier door geven ze blijk van ROYALE sportieviteit en berokkenen ze een groot nadeel aan hunne linkse tegenstrevers. Na deze nuchtere en objectieve be schouwingen mogen we dan terecht besluiten dat het hoegenaamd niet te verwonderen is dat bij deze vierde en definitieve rit er de fut uit is. In ieder geval, fut of gene fut, de gele trui dragers doen toch best van op hun hoede te blijven en niets aan het toeval over te laten. De prijzen worden immers niet onderwege maai wel aan de eindmeet verdiend en uit gereikt. Aillez mannen van ploeg drij, niet versagen Dóór trappen Moedig en zegezeker Wij rijden vooruit en wachten u op aan de eindmeet met de zegepalmen. PIERLALA. Er is een crisis in de landbouw. TANDEih... Het blijft een bekommerende vraag De kandidatenlijsten voor de verkie- of de arbeid van onze boeren rende- zingen van 4 Juni zijn ingediend Een rend blijft. Feitelijk zal dit steeds een eerste succes voor de C. V. P. Onze voorwerp blijven van onze bekommer-tegenstrevers van alle pluimage zijn nis, omdat de landbouw beinv oed j met de slag wakker geschoten.'t Is pre- wojdt door zovele factoren, waarover cies of ze 't nog niet geloven kunnen, de Tioer zelf niet meester is het gril-j Geen dissidentie in Vlaanderen lig spel van slecht en goed weer de Maar dat is gewoon onmogelijk Dat over-bezetting, de buitenlandse invoer kan niet, dat mag niet Vlaanderen, de uitvoer. destreek van de 72 één macht Dat De Staat moet ingrijpen om de landbouw te beschermen. Het gaat hier over een der bizonderste takken van onze industrie, het betreft duizende werkzame en kerngezonde gezinnen. Iedereen moet dus aanvaarden dat Bel gië een bizondere zorg besteden moet aan het boerenbedrijf. WELKE ZIJN DE HUIDIGE GEGEVENS van het VRAAGSTUK De technische uitrusting van onze landbouw is onbetwistbaar zeer voor uit gegaan. Waar vroeger in 1939 slechts 1.500 tractors bruikt, telt thans 6.000 stuks. betekent de molensteen aan de hals van al wat links is En heren ge zult er moeten aan geloven. Vlaanderen is werkelijk één geworden, en al bloklet- tert uw hele pers nu nog zo geweldig over De Verbroedering van de C. V. P. met het incivieke gespuis er is niets meer aan te doen. Vlaanderen is eindelijk wakker geschoten, het ge zond verstand heeft de bovenhand behaald. We willen niet op de gebeurtenissen vooruit lopen en om pronostieken te werden e i ma^en *s zaa^ te ernstig, maar toch \.e. en 0e kunnen we on5 njet weerhouden uiting ons tractors-park te geven aan onze tevredenheid om het r-v -ii !- i l l verloop der zaken. Weliswaar hadden Ueze ontwikkeling van de technische j W1 li -ïii t u x i. de scheurlijsten m laanderen geen hulpmiddelen stelt zware structuur- i r T e,. i enkele kans op succes, dat heeft het otaatstussenkomstijl STEMT V« P, ONDER N° 3. problemen, waar weinig kan bereiken; Eenerzijds scha-; kelt zij de noodzakelijkheid uit beroep te doen op steeds duurder wordend I hulp van landbouwwerklieden doch zij ontneemt ook werk aan de eigen kinderen van onze boerengezinnen die voor de geringe oppervlakte die ze te bewerken hebben, zoveel armen niet meer nodig hebben. In ons arrondisse ment Aalst, op de 14.622 bedrijven die er in 1936 bestonden, waren er geen duizend die meer dan 5 Ha uit baatten 6.492 bedrijven van min der dan 1 Ha. 7.080 van 1 tot 5 Ha. Dat zijn ware problemen die men niet oplost met de banvloek uit te spre ken tegen ministers en overheidsorga nen. Een der eerste zorgen moet zijn de bescherming van bizondere teelten: voor onze streken geldt die voor de hopbouw, de tabakplantages, de bloe- menkweekerij, en de witloofuitbating. Elk van deze teelten stellen eigen problemen de eene eisen bescher ming tegen overtollige invoer, of in voer aan dumpingprijzen de ande re vragen verruiming van de binnen landse markt, en van de uitvoermoge- iijkheden zoals de witloof bij voor beeld andere nog aangepaste fisca liteit. DE GROTE TEELTEN Wanneer we het domein betreden der grote teelten, zien we opnieuw pro blemen oprijzen die elk van bizonderen aard zijn. Neem bijvoorbeled het zuivelpro- bleem. We hebben te weinig melk en derhalve te weinig boter in de win ter maar overvlaed in de Zomer. Er is thans verzadiging van de markt de sector van het vlees. In 1936-38 bestond ons rundvee uit 1.772.000 koppen het was gedaald in 1 948 tot 1.588.100 en is nu gestegen tot het recordgetal van 1.902.391 koppen. Hetzelfde met de varkens. Zij stegen van 647.700 in 1948 tot 1.360.784 in 1950. HEEFT DE C. V. P. DAN NIETS GEDAAN VOOR DE LANDBOUW Heeft de Regering, heeft de C. V. P. die deze problemen kent er een oplos sing voor gezocht Ja zeker. Er wordt voortdurend strijd geleverd. Voor deze problemen zijn er geen blij vende oplossingen, een voortdurende aanpassing is nodig. Er moet gestreefd worden naar ver ruiming van de binnenlandse markt. Resultaten werden bereikt. In 1949 bedroeg de boterconsom- matie per inwoners 1 1 kgr. tegen 7 vóór den oorlog. Het eieren verbruik is met 50% toe genomen. Er wordt meer melk gedronken, doch nog veel te weinig. Er wordt gereageerd om overtollige invoer te beletten, ja volledig te ver bieden zoals bijvoorbeeld voor de boter, waar men eerst een vergunnings- taxe voor eiste en nu verbod voor uit vaardigde. De zware crisis in de productie van het varkensvlees tracht men te bestrij den door uitvoer naar Duitsland name lijk. Wat het rundvlees betreft, werd van af October alle invoer van levend slachtvee, van vers of bevroren rund vlees geschorst. Men tracht onophoudend de uit- voermogelijkheden voor ons witloof voor onze paarden, voor ons fruit te verhogen. Dit gaat gepaard met zeer grote moeilijkheden, vanwege de in voerende landen die deviezen te kort hebben. Wat Beneüux betreft, is de Regering vast besloten zolang de concurrentie voorwaarden niet dezelfde zijn, het protocool der minimaprijzen van Mei 1947 te handhaven en uit te voeren. De schets moge volstaan en dat zij ons bekommeren. De landbouwers moeten vooral sa menwerken. Zij moeten ons op de hoogte hou- verleden alreeds bewezen, maar toch lag er in het bestaan ener dissidentie een zeker gevaar. Een gevaar dat mis schien meer van morelen aard was dan van practische, want zelfs met een dis sidentie gingen we naar de voLstrekte meerderheid. Dat morele gevaar bestond hier in dat het steriele negativisme, de geest van afbrekerij, van wringerij bij onze mensen zou blijven voortbestaan. Een dergelijke wonde in een volks lichaam kan dodelijk worden. De pe riode van 1918 tot ,40 is zwaar gelast geweest door het bestaan ener dissiden tie in Vlaanderen. Wij willen geen ou de koeien uit de gracht halen. Wij laten het verleden en verheugen ons om het blijde heden. De beslissing van de ge wezen dissidenten, afstand te doen van wat zij menen rechtmatige eisen te zijn, om een nog hoger doel te dienen begroeten wij met warme waardering. De CVP zal het bewijs leveren het in haar gestelde vertrouwen waardig te zijn. De eisen der voormalige Vlaamse Concentratie de Koning op de troon, terugkeer tot de grondwettelijkheid, herstel van de onrechtvaardigheden der epuratie, likwidatie der repressie, zijn zovele eisen die de CVP, reeds voor de Concentratie het leven zag, als van zelfsprekend had aangenomen. Het enige verschil is dat de CVP in staat deze eisen in werkelijkheid om te zetten, dat ze over de geschikte wa pens beschikt om ten aanval te trek ken, terwijl de concentratie over geen enkele macht kon beschikken. Het gezond verstand heeft eindelijk gezegevierd en daarom zijn we geluk kig. Wij weten het, wij zijn stug op ons standpunt gebleven tegenover de Con centratie, wij zijn misschien hard ge weest voor sommige, maar het moest. Er stond te veel op het spel om een koehandel te gaan drijven. Er was een wonde en het enige middel om ze te helen was, het mes er in. Wij hebben het mes gehanteerd, met ijzige kalmte, lijk een chirurg aan de operatietafel. Wij danken hen er om. Thans liggen onze beide handen in mekaar. Chirurg en patient ontvangen hun loon op 4 Ju ni. Van nu tot 4 Juni trekken én Tij! én Nele én Lamme door de velden van Vlaanderen. Van op de toppen der heuvelen van ons schone land, van de tinnen der belforten en van de torens onzer kerken schalt thans de roep van Vlaanderens grootste Bard René De Clercq ft Kameraad, Zet uw schouder naast zijn schoudei En het zal een stormram zijn Met het stormram zijner herwonnen eendracht beukt Vlaanderen op 4 Juni de burcht zijner vijanden stuk Wij zijn de zonen van hen «die wil len wat was recht en wonnen wat zij wilden». Op 4 Juni winnen ook wij wat wij willenv. DE VOLSTREKTE MEER DERHEID Volksvertegenwoordiger, Albert VAN DEN BERGHE. BELASTING BETALERS Zij hebben u gefopt, de libera len, met hun 25 afslag. Op 4 Juni stemt gij 50 afslag op die volksbedriegers. den van hunne moeilijkheden. Zij moe ten ons hun vertrouwen schenken. Zij moeten vooral doordrongen zijn van het feit dat het probleem van de land bouw niet alleen een nationaal pro bleem is en dus slechts in verstand houding met anderen kan opgelost worden, doch ook een internationaal probleem, dat eist dan België er me' gezag kan in optreden. Het is derhalve nodig uwe belangen toe te vertrouwen aan een grote na tionale partij, waar personen die op het nationaal en internationaal plan zich kunnen doen gelden, een vooraanstaan de rol spelen. L. MOYERSOEN, Volksvertegenwoordiger.

De Gazet van Aalst | 1950 | | pagina 1