iflsmejtws Jeanne-Liéopoldine-Vietorine da SJViET WACHTDIENST DER APOTHEKEN boordsteen beschadigd landloperij. I r; - -T' r»cra TOilB'ff-"--1v.w»»sg5aaaH«He£gr-2£2.sr.-a-" ^.-..TW»WT«8agaaBa«a - -Gaws-aa ke dagen kunnen genieten, moeten er nog heel wat toebereidselen getroffen worden, waarvan het leeuwenaandeel voor rekening van de huisvrouw komt. Van groot belang is de kleding men moet er zich gemakkelijk in voe len en er tevens fris en aantrekkelijk uitzien. Ongetwijfeld hebben we in de vacantie meer plezier van zeer eenvou dige goed wasbare zomerkleedjes dan van geklede toiletten. We kunnen ons in zo n gewoon kleedje zeer gemakke lijk en ongedwongen bewegen, en hoe ven niet bang te zijn het vuil te maken. Natuurlijk stelt een luxe badplaats of van'kantie-oord hogere eisen aan de garderobe dan de kleine eenvoudige platsjes en dient er eveneens voor een paar avondjaponnen gezorgd te wor den. Maar waar U ook heen trekt, in geen geval mag een zonnekleedje ont breken. Zeer praktisch hiervoor is een kleed je zonder mouwen, met diep uitgesne den rug, dat gecombineerd met een bolero of vestje ook voor andere gele genheden dienst kan doen. Prettig is het ook een wit kleedje in de koffer te hebben, want zo'n kleedje wordt steeds met veel plezier gedragen, wan neer het volop zomert. De vakantiekledij, zowel voor vol wassenen als voor kinderen, moet licht en luchtig zijn, maar toch mag nooit vergeten worden iets warms mee te ne men voor koelere dagen en avondkilte. Want hoewel we allemaal op mooi weer en veel zon hopen, moeten we er ook aan denken dat in ons wisselvallig klimaat een regenmantel 'n onmisbaar kledingstuk is. Bizondere aandacht moet besteed j worden aan de schoenen. Brengen we onze vakantie door aan zee, dan vol- j staan gemakkelijk open sandalen.Gaan we echter naar een bosrijke omgeving j en houden we van grote wandeltoch- ten, dan geldt vooral verzorgde voe-1 ten en doelmatige schoenen.Want nim- j mer kan ten volle genoten worden van deze gezonde sport met mooie, maar knellende schoenen aan de voe ten. Reken er op, dat met warm weer en wandelingen de voeten zwellen. Kies dus voor deze periode een stevige rui me schoen, liefst van vlechtwerk of met open gaten, zodat de voet niet te veel opgsloten is, maar wel een goede steun vindt en NOOIT met rubberzo len. Nu we het toch over wandeltochten hebben, willen we tevens wijzen op het volgende bij omhoog klimmende wandelingen mag weinig of niet ge dronken worden.Liefst wordt de mond alleen gespoeld. Slechts na.de wande-] ling wordt gedronken, maar dan nog met de nodige voorzichtigheid. Drink in bezweten toestand nooit ïjskouden drank, maar liever warme koffie of thee. Wordt toch een koude drank verkozen, houdt het dan even in de mond tot het wat verwarmd is. Koude drank doet het bezweten li chaam te plotseling afkoelen en is... werkelijk gevaarlijk Wanneer de kinderen, terwijl ge zelf op een rustig plaatsje even uitblaast, in bos of op de duinen gaan spelen, bloemen plukken of vlinders vangen, geef hen dan een fluitje mee. Hiermee kunnen ze waarschuwen wanneer ze eens afdwalen of de richting kwijt zijn. Houd zelf eveneens een fluitje om hen op hun beurt te verwittigen als het tijd is om op te stappen. Bescherm bij felle zonneschijn uw ogen en deze van de kinderen met een donkere zonnebril. In iedere vakantie komen wel eens een paar regenachtige dagen voor, zo dat men veel moet binnen blijven. Het is dan altijd prettig een handwerkje bij de hand te hebben. Dit mag echter geen ingewikkeld karwei zijn; kies een gemakkelijk werkje, dat vlug opschiet en waaraan ge met plezier werkt. Ook de kinderen moeten op zo n dag een bezigheid hebben, wat ze graag doen. Vergeet dus niet in uw koffer enkele prentenboeken en spelletjes te pak ken. Ten lotte, nog een woordje over het inpakken van de koffers. Bij dit werk je geldt vooral het oude gezegde Overleg is het halve werk Het beste is eerst alles wat meegenomen moet worden klaar te leggen, zodat U eesi goed overzicht hebt van hetgeen inge pakt moet worden. Pak de schoenen in speciale zakjes. Deze zijn te koop, maar kunnen ge- makkelikj zelf gemaakt worden van overschotjes cretonne. Ze zijn zeer praktisch, daar ze niet alleen de schoe nen beschermen, maar ook onze kle dingstukken behoeden voor het vuil der schoenzolen en tegen schoencrè mevlekken. Onder in de koffer leggen we het zwaarste schoenen en mantels. Daar op komt de lingerie, handdoeken en badpakken; kousen, zakdoeken, sjaals en andere kleine attributen gebruiken we om de kleine openingen» die altijd ontstaan, op te vullen. Helemaal bovenop komen de kleed jes en blouses van fijne stof. Het kreu ken hiervan kan worden voorkomen door opvulling met losse proppen zij depapier, terwijl ook bij het opvouwen enkele stukken van dit papier tussen de plooien geschoven worden. Tegenwoordig vinden we in de han del allerhande zakjes en etui s van plastiek, waarin allerlei kleine voor werpen, die anders zo rap zoek raken, kunnen worden opgeborgen, en die het inpakken van een koffer in grote mate vereenvoudigen. TANTE DINA. ((Alle nadruk, ook gedeeltelijk, voorbehouden Zijn van dienst voor dringende ge vallen van 9 tot 12 en van I 4 tot 1 8 ZONDAG 18 JUNI, Apotheker DE BIE, KORTE ZOUTSTRAAT, 45. lei. 217.73. iEDURENDE DE WEEK NA 19 U. vanaf Zaterdag 17 Juni tot en met Vrijdag 23 Juni inbegrepen, Apothe ker De Bie, Korte Zoutstraat, 45. Tel. 217.73. De Apotheken der stad zijn gedu rende de week open van 8,30 tot 12 uur en van 13,30 tbt 19 uur. GENEESKUNDIGE ZONDAGDIENST Bij afwezigheid van den hui: dokter kar. men zich voor dringende gevallen wenden ZONDAG 18 JUNI 1950, Dr. A. DU FOUR, GENTSE STEENWEG,45 Tel. 247.84. Monsieur et Madame Freddy HAUS Monsieur et Madame Philippe COPPiLiERS de GIBSON Monsieur et Madame BURNY Monsieur et Madame André HABF1S Comte et Comtesse Pierre d'LPENOUX Mesdemoiselles Béatrice et Gisberte COPPIE1 l-RS de GIBSON Monsieur Charles COPPIETERS de GIBSON Le Sous-Lieutenant Xavier COPPIETERS de GIBSON Monsieur Louis-Roland BURNY Mademoiselle Micheline NEVE Monsieur Christian NEVE Monsieur Patrick HABETS Mademoiselle Katheleen HABETS Monsieur Alain le PAN Madame Georges de SMEDT Madame Fritz de WOLF Madame Ra3'mond MACH IELS et sa fidéle servante Mademoiselle Marie GODDARD, ont l'honneur de vous faire part de la perte douloureuse qu ils viennent o. é- prouver en la personne de DAME GEMEENTE EREMBODEGEM. Naar jaarlijkse gewoonte speelt de Kon. Harmonie Al Groeiend Bloei end'» uit Aalst, op de Dorpplaats op Donderdag 22 Juni, 's avonds te 8,JU u. het groot Kermisconcert. Volgend programma zal onder de kundige leiding van Meester Laurent Kerremans, directeur der stedelijke Muziekakademie van Aalst en leraar aan het Kon. Conservatorium te Brus sel worden uitgevoerd. le DEEL. 1Appel aux trompettes, mars, A.Ney. 2. Dahömeaanse Rhapsodie, A. Deboeck 3. Een Zomerdag in Noorwegen, Willmers. 4. Symphonische Beweging M. Poot. 11e DEEL. 5. Concertmars X X' 6. Artisten leven, grote wals J. Strauss. 7. Ballet der Uren uit de opera «La Giocondao Ponchielli. 8. Jubelklanken, mars Vebel. 'Erembodegem krijgt opnieuw een reuzeprogramma. LEDEN VAN ERKENTELIJKHEID GEDECOREERD Door het besluit van de Regent van 30 Mei 1950, wordt het burgerlijke ereteken toegekend aan de hiernavol- gende stadsgenoten Burgerlijk kruis le klasse 1940-'4r: Mevrouw De Man Josephine, echt genote Quintelier; De Winter Pierre Mevr. De Wit Ludovica, wed. D Hoir; Gits Leonard, Penneman R., Poly Gust. en Wauters Desiré. Burgerlijke medaille tweede klas 1 940-'45 Mevrouw Braecke Octavie (klooster linge) De Boe Lucia; mevr. Deleers Maria; De Winter A en Edmond; Hu mes R.; Schollaert Jan; Van Cauwen- bergh H.; Mevrouw Van de Moortel Antoinette, echtg. Penneman R.Van den Bonne Gaston (na zijn dood) Vincke Florent. Burgerlijke medaille 3de klas 1940- '45 Clarijs Palmyre; Mevr. De Baecke Julia, echtgenote Mertens; De Paepe Gaston (na zijn dood); Mevr. De Sau- er Maria, echtgenote Matthijs; Mevr. Dobbelaere M., echtgenote Van Pot- telbergh. Eeckhout J. en Gheys Achiel, Mevr Goeman Maria, echtgenote De Mot, Houwen Cyriel, Quintelier Jean, Mevrouw Temmerman Laura, echt genote Degroeve, J^üjgsprot Pierre, Verhoeven Karei. Décorée de la Croix d'Oi* de LATRAN VEUVE DE Mr. LOUIS BURNY leur mère, belle-mère, grand'mère, belle-soeur et soeur bien aimé e née a Alost, le 27 décembre 1877, et pieusement décédée a Bruxelles, Ie 1 I juin 1950,munie des Secours de la Religion et de la Benediction apostohque in articule mortis Le service solennel, suivi de l'inhumation au cimetière de Laeken, a «té célébré en l'église paroissiale Saint Nicolas (Bourse) le mercredi 14 juin 1979 1 1 heures. PR1EZ DIEU POUR ELLE, Le présent avis tient lieu de faire part. Bruxelles 31, Boulevard Anspach. Funérailies Michel, Bruxelles. DIEFSTAL Ten nadele van Ongena Germaine uit Aalst werd uit een stapelplaats nabij de Leopoldlaan een partij oude zink door onbekenden gestolen. Bij het onderzoek door de politie ingesteld, werd uitgemaakt dat een partij zink in een weide neven de Albrechtlaan werd achtergelaten. De zink werd aan ce eigenaar teruggegeven. De politie on derzocht verder. Hofman Camiel uit Aalst r^ec^ met een autovrachtwagen in de Roozen- dreef. Op zeker ogenblik reed hij met de wielen over de boordsteen van de riool, waarbij deze aan stukken sloeg. Er bestaat verzekering. De politie stel de een onderzoek in. schamper wij' zullen Zien hoe ver gij het zonder mijne hulp zult brengen. Ontaard kind, gij verloochent uwen vader, om een ouden man te volgen, die u volgens de wetten der natuur niet lang meer beschermen zal. Dat zult ge alleen staan in de wereld, zonder steun, zonder middelen, zonder vrienden.Dan -zult ge u tot mij wennden, maar dan zal ik u verloochenen. Nog eens, breek alle bekendheid, al is het dan ook maar voor het oog van de wereld, met den ouden man af, en ik zal hem tot aan zijnen dood verzorgen, zoo niet dan is alle gemeenschap tussen ons af gebroken. Vader, lieve vader, sprak Agnes, voor hem op de knieën vallende, ge loof mij, ik kan, ik mag niet anders handelen. Vraag mij alles wat gij wilt, slechts niet het onmogelijke. Welaan, voer de heer Dutour het aan alle leden bevende meisje op ijs- kouden toon te gemoet, gij hebt het al dus gewild. VaarWel Mejufvrouw Du- tour, van dit ogenblik af zijn wij elkan der vreemd. Een ogenblik dacht ik ene dochter teruggevonden te hebben, maar haar hart is van mij vervreemd. Ik geef deze hoop dus op. Moge het u nimmer beroepen. Hendrik, riep hij een bediende toe, die in de corridor op zijne bevelen stond te wachten, geleid deze dame naar haar rijtuig, als zij er u om ver zoeken zal. «Daarop verliet hij haar even behoedzaam als hij gekomen was, zonder ook maar een enkele maal om te zien. Vernietigd bleef Agnes staan. Was dat haar vader die haar aldus had aan gesproken Tot nu toe had het moedi- VERKEERSONGEVAL Storme André uit Westouter reed met een personenauto op de Brusselse steenweg in de richting van Brussel naar Aalst. Ter hoogte van de viaduct, waar herstellingswerken worden uitge voerd verminderde hij zijn snelheid en werd hierdoor langs achter aangereden door de autovrachtwagen gestuurd door D'Havé Valeer uit Adegem de welke de eerste volgde. Hierbij werden beide voertuigen beschadigd. Er be staat verzekering. De politie deed de nodige vaststellingen ter plaats. Le Schepper Frans uit Aalst reed met een personenauto en wilde van de Kattestraat naar de Grote Markt rijden. Achter het Belfort reed hij evenwel tegen de gevel van het, Middenstandshuis. De gevel werd be schadigd terwijl de auto aan de voor zijde werd ingedrukt. De Schepper de- welke onder den invloed van den drank verkeerde werd naar het polntie- bureel opgeleid om er zijn roes uit te slapen. DIEFSTAL Sedert geruime tijd werden er meer dere verdwijningen en diefstallen van geld gesignaleerd door de leerlingen van 't St. Jozefscollege. Niet alleen in de kleedkamer werd geld uit hun zak ken gestolen doch ook op hun kamers. Over enkele dagen werd ook op hek bureel van de bestuurder van het St. Martenscollege geld gestolen en na dien op de kamer van een leraar. Dit alles samen zou reeds enkele duizende franken bedragen. Thans werd door de politie de hand gelegd op zekere D.... Hvan Aalst dewelke na kruisver hoor spoedig tot bekentenissen over ging. Hij werd gevankelijk naar Den- dermonde ter beschikking van de heer Procureur der Konings overgebracht De Ridder Florimond uit Elsene werd alhier op de openbare weg op gepikt in staat van landloperij. voor de Vrederechter gebracht werd hij voor onbepaalde tijd naar Merxplas verwezen. BRAND. Zondagnamiddag brak brand uit in de boerderij van Borms Jan, Affligem- dreefplaats, 93. De brandweer telefo nisch opgeroepen, was na vijf minuten ter plaats. De achterbouw stond reeds in lichte laaie. De inwoners en geburen beletten het voortlopen naar de stal lingen, door het vuur te bestrijden met emmers water. Na twee uur was de brand geblust* Een brandweerman werd licht ge kwetst aan de hand. „e meisje zich goedgehouden thans echter was het alsof hare krachten haar begaven. Op eens echter nchtte zij zich op. Geen minuut langer wilde zij in dit huis vertoeven, waarvan de toe- aanv haar ontzegd was. Zonder op de bedienden te letten,die haar nieuwsgie rig nastaarden, vloog zij de trappen af en rustte niet voor dat zij veilig op straat was. Dan nog liep ze als een ge jaagde hinde voort, en eerst toen ze te huis was, viel ze door hare aandoening overstelpt, in de armen haars grootva- ders in zwijm. ALLEEN OP DE WERELD. De voorspelling van den heer Du- tour kwam helaas maar al te spoedig uit. Veertien dagen later stond Agnes weenende aan het sterfbed haars groot vaders. Een beroerte had den ouden man getroffen. Verlamd, blind en hul peloos lag hij daar, niet bij machte om zijne troostelooze kleindochter ook maar een enkel woord van bemoedi jing toe te spreken. Ach, wat had zi niet willen geven, om al was het nog maar even, den opslag dier liefdevolle oogen te zien, een woord van troost en zegening van die dierbare lippen te ontvangen. Doch helaas 1 Alle zintui gen waren verstijfd, en het leven vloog met rasse schreden heen. Nog enige mi nuten en alles was afgelopen. De reine ziel van den ouden Hooglandt, steeg uit haar stoffelijk omhulsel omhoog. Agnes stond alleen op de wereld, al leen, zoals haar vader haar voorspeld had, maar niet zonder vrienden. Zodra de eerste dagen van diepe rouw voorbij waren, en zij het stoffe lijke overschot aan de aarde had toe vertrouwd, ontving Agnes een harte lijk briefje van Mevr. M„ de directrice van het Instituut, alwaar zij onderricht gaf. Deze bood haar de. betrekking van schoolonderwi j zeres aan, terwijl zij haar tevens verzocht hare woning als hare eigene te beschouwen. Dankbaar aanvaardde Agnes dit voorstel, hoewel liever eene plaats verlaten had, waarin ze gedurig vreesde in aanraking met haren vader te komen. De haar zo hartelijk aangeboden goede vriendschap kon ze echter niet weerstaan, en moedig wilde ze ha ren nieuwen werkkring aanvaarden vast besloten om zoolang ze kon, in haar eigen onderhoud te voorzien. Ze schreide heete tranen, toen ze het huis je verliet, waarin ze zulke gelukkige dagen had doorgebracht. Met hart en ziel was ze aan den ou den man gehecht geweest. Een ogen blik had er een lichtstraal in haar een tonig leven geflikkerd, het ogenblik na melijk waarin ze gemeend had, dat er nog een liefhebbend vaderhart voor haar klopte. Spoediè echter was deze lichtstraal voor haar uitgedoofd, door de trotse onverschilligheid van dien vader, en inniger had ze zich aan den leidsman harer eenzame jeugd aange sloten. De wreede dood had haar ech ter onverwachts het voorwerp harer teerdere verering ontrukt, en droevig en eenzaam achtergelaten. Godvruchtig als ze was, had ze zich overgegeven aan dén wil van haren hemclsen Vader, eh troost gezocht, daar waar dezelve te vinden was. Ze was thans sedert enige dagen huisgenoote van Mevr. M. wie zij het zich ten plicht achtte, haar geheim me de te deelen. Deze had er het jonge meisje des te liever om, dat vn,willig een leven van weelde en gemak had opgeofferd, ten einde een plicht van dankbaarheid te vervullen. Zo verliepen enige maanden van kalme rust, voor de arme Agnes. Haar vader had niets meer van zich doen hooren, en alles scheen haar soms een ij dele droom, een hersenschim toe. Met uitzondering der diepe wonden haar door den plotselingen dood haars i beschermers geslagen, voelde zich van lieverlede eene kalme tevredenheid in I haar oeschokt gemoed wederkeren. Al- heen de beleedigende trots waarmede Constance haar voordurend bejegende, j was en doorn op haar levenspad. Soms 'kwam de gedachte wel eens bij haar op, dat het hoogmoedige meisje van 'hunne onderlinge betrekking onder richt moest zijn, zo grievend waren, hare woorden, zo minachtend hare be handeling zo tergend haar blik. Gedul dig verdroeg zij echter iedere beiedi- ging. Zij wilde zich niet beklagen, en het boosaardige meisje wist met list hare ogenblikken waar te nemen, dat niemand er iets van gewaar werd, dan alleen het onschuldige voorwerp, harer alles overheersende jalouzie. Want wat Agnes giste, was waarheid. "Constance had op den avond van haar gesprek met Mr Dutour, alles ge hoord wat er tussen vader en dochter was voorgevallen. In een aangrenzende kamer verbor gen was haar geen woord ontsnapt, en ze had bij zich zelve gezworen, dat Agnes nimmer de plaats zou innemen, die haar toekwam. t Niptnrer zou zij zich laten verdrin gen, en sedert dat ogenblik, had ze ha re tot hiertoe onbekende zuster een eeuwige vijandschap toegezworen. Steeds was er dus een boozegeesl werkzaam, om elke toenadering tus sen Angnes en haar vader onmogelijk te maken. En somwijlen, wanneer het vaderhart ontwaakte, en zich tot zijn ongelukkig kind getrokken gevoelde, dan was aanstonds de laster gereed, venijn over de afwezige uit te spuwen. En de vader onbewust dat zijn geheim bekend was, geloofde de laster, en vergat zijn kind. Zo gingen de dagen treurig en een tonig voor Agnes voorbij. Nog vaak schreide zij bitter tranen bij 't herden ken aan den gelukkigen tijd, die zij met haren beminden grootvader had door gebracht. Haar grootste troost was de vriendschap der kleine Nora. 't Was als wilde dit aanminnige kind haar de smart vergoeden, die het liefdelooze gedrag van Constance haar veroor zaakte 't was als gevoelde ze instinkt- matig den band die hen te samen ver bond. Aignes maakte zich soms wel eens bezorgd over het al te hartstochtelijk kind. In een slechts tenger lichaam huisvestte een voor hare jaren te ont wikkelde geest. Haar groote zielvolle oogen straalden vaak met zulk een uit drukking van weemoedigen ernst doel loos in het verschiet, dat Agnes haar eens, toen ze in het speeluur te samen alleen waren, vroeg Liefste Nora, wat ziet ge daar toch in de verte, en waar denkt ge aan jfï VERVOLGT.)

De Gazet van Aalst | 1950 | | pagina 3