weegt. In de eerste drie maanden moet baby elke dag gewogen worden. Men; moet er een gewoonte van maken, het kindje naakt en iedere dag op hetzefl de uur te wegen. De beste tijd is pior'gens, als 'het kind nog niet gevoed is. Ook na het voeden moet men het kind wegen, om na te gaan of het vol doende gehad heeft. Zodra het kind een half jaar oud is, is 'het voldoende oim het gewicht eens per week te com troleren. Hier volgt het gewichtslijste van een normale zuigeling, die op tijd geboren is. .Geboorte j 3 kg. 250 gram 4 dagen 3 kg. 12 dagen 3 kg. 250 gram ,1 maand '3 kg. 800 gram 2 maanden 4 kg. 500 gram 3 maanden 5 kg. 40'0 gram 4 maanden 5 kg. 900 gram 5 maanden 6 kg. 600 gram 6 maanden 17 kg. ■7 maanden i7 kg. 350 gram 8 imaanden 17 kg. 700 gram 9 maanden 8 kg. 400 gram 10 maanden 8 kg. 600 gram 1 1 maanden 8 kg. 900 gram il jaar 9 kg. 200 gram 2 jaar 1 1 kg gram 'Zozi's het lijstje ook uitwijst, s het gewicht van een kind na zes maand verdubbeld en verdriedubbeld als het een jaar oud is. TANTE DINA. ,(Al!e nadruk, ook gedeeltelijk, voorbehouden) HERVORMINGEN TER HANDHAVING DER WETTELIJKHEID EN OPENBARE ORDE WET VAN 19 AUGUSTUS 1948 ZAL DIENEN GEWIJZIGD In een toespraak te Aarlen heeft de h. 'Brasseur, Minister van Binnenlandse Zaken, een uiteenzetting gegeven over de door de regering aangevatte her vormingen ter handhaving van de openbare orde en ter verdediging van de wettelijkheid. Het ligt niet in de bedoeling van de regering, ook maar in de geringste ma te een aanslag te plegen op de demo cratische vrijheden. De regering is van mening, dat het offer hetwelk voor de militaire maatre gelen wordt gevergd, vergeefs zou zijn, indien, «terwijl een degelijk instrument voor onze buitenlandse veiligheid wordt gesmeed: wij geen baas' zouden zijn over de binnenlandse toestand De h. Brasseur deelt mede «dat een uitgebreid plan tot reorganisatie, ver- steviging en eenmaking werd a.ang'evat. Dit plan is reeds ver. gevorderd. Wij zijn evenwel voornemens verder te gaan. Het nodige klima<it geschapen en de nodige contactnemingen gedaan ten einde door een reeks interdepartemen tale vergaderingen, de nodige verbin ding tot stand te brengen tussen de verschillende autoriteiten, wier taak het is *s Jands veiligheid te verdedigen. Handelend over het stakingsrecht veiklaarde de h. Brasseur, dat zonder hieraan afbreuk te willen doen, men toch moet toegeven, dat bepaalde grenzen moeten worden gesteld en dat Lijvoorbeeld de aibeidsvrijheid dient te worden geëerbiedigd. Tot besluit verklaard spreker dat er levensbelangen 'bestaan, welke door niemand kunnen worden miskend, zon der op ernstige wijze afbreuk te doen aan de belangen van het economisch en sociale leven en hij voegt er aan toe, dat het nodig is de wet van 19 Augus tus 1948, waarin deze levensbelangen zijn omschreven en de middelen zijn aangegeven om ze te vrijwaren, gron dig te herzien en te wijzigen. DE GROTE TOMBOLA DER STAD AALST. Het inrichtend comité van de Histo rische Stoet der stad Aalst, brengt ter kennis van de belanghebbende dat de trekking van de tombola, op Zaterdag 30' September, te 20 u. zal plaats heb ben in de feestzaal van het stadhuis. De trekking is openbaar. Het inrichtend comité. DRONKEN AUTOVOERDER. Van Landuyt Jozef van Aalst reed met een personenauto in de Dr. De Moorstraat in de richting van de Ho veniersstraat naar de Bredestraat. Door het feit dat hij zich onder den invloed van den drank bevond, reed hij met zijn auto in zig-zag lijn. Hierbij reed hij de fiets van Sjmekens Frans uit Aalst aan en zette zijn rit verder zonder zich hierom te bekommeren, nabij het voet balplein werd hij door de politie opge merkt en naar het politiebureel opge leid alwaar hij zijn roes' kon uitslapen. Proces-verbaal werd ten zijne laste op- jesteld. De fiets van Smekens werd beschadigd. SINT-MAARTEN KOMT BIJ ONZE AALSTERSE WEESKIN DEREN EN OUDERLINGEN 5e JAAR. Op Zaterdag *fl November 1950 komt Sint Maarte© bij onze stedelijke Weeskinderen en Ouderlingen. De Sint zal rond 2 uur in de namid dag, PER HELICOPTER, op het voet balplein van O. C.-Adelaars aankomen. Het weze ons hier toegelaten de Fir- jutigesloten worden gezien d< ma Beka (Beka Matrassen), hartelijk strengheid in de fabriek, te danken: Ze stelt immers, geheel be- £)e mogelijkheid wordt ingezien dat langloos, haar helicopter ter beschik- een Jgj- balen, daags te voren opgesta- king van de Sint. ^Ipeld, in zich een brandende vonk zou Zoals vorige jaren mag het Comité bevat hebben, want de brand moet «Sint Maarten en de Aalsterse Wees- vee] uren aan gang geweest zijn om kinderen ook dit jaar op de volledige I zicb rQnd 5 u. 's morgens te veropen- medewerking rekenen van ieder Aalst- baren. is opgeslagen zou hier een hedendaag- monde. se waarde van twintig millioen verte-J Leonia Nieuwlandt 75 j., wede Hip- genwoordigen. Doch in de hard geper- polytus De Wolf,Gentscsteenweg, 59. ste balen zal men nog bruikbaar ka-1 Petrus Monsieur, spoorwegwerkman, toen terugvinden. Het grote gebouw 43 j., echt. Rosalia Delvaux, Erembo- heeft veel schade geleden maar is her-degem. stelbaar, Jeröme den Uyil, kleermaker, DE OORZAAK ongehuwd. La Louvière. Men tast in het duister omtrent de Désiré Sack, handelaar, 53 j., echt. 35 j., oorzaak. Onvoorzichtigheid moet haast ekende enaar; Aalst is' ook wél bekend voor zijn liefde voor Weesjes en Oudjes. De eerste steunlijst geeft Ontvangen op P. G. R. 500 fr. Heer Ph. De Munnynck. 250 fr.E. N. B.; Kredietbank; Glu- coseries Réunies. 100 fr. «Voor Taall en Vrijheid»; Heeren Jean Du'Caju; Ach. Van Landuyt; André De Wolf; Paul Van der SchyrènDe Bisschop-Goedërtier; N.V. SonlandN.V. De Boe en Scheer- linckx; Kredietmaatsch. «Ons Huis» Kredietmaatsch. «Onze Woning». 50 fr.: Mw. We. Bourgeois; M. L. Dierick-Bom'beeck. 20 fr.Heer A. Mahieu. OMHALING KATTESTRAAT. De politie en de rijkswacht zorgden voor de ordedienst. Ook de Heer Bur gemeester verscheen ter plaats. De schade is door verzekering gedekt. NIEUWE BRAND 'Nog waren de brandweermannen niet uitgerust van den fabrieksbrand of daar weerklonk opnieuw de alarmbel 't was toen 1 7,30 u. Ditmaal sloeg de rode haan door het dak der stallingen van de modelhoeve Wauters Karei, Immerzeèldreef Aalst. Op ,-de ruime zolder staken niet min dan 2 Ha. tarwe, I Ha hooi, 1000 kgr. lijnzaad, enz. De brandweer was spoe dig ter plaats maar vond de brand in ;evorderden toestand; ze gelukte er in het woonhuis en aanpalende gebouwen te vrijwaren, maar dak en landbouw- ZWAAR VERKEERSONGEVAL Torhoudt Jacques Paul uit Auder- hem reed met een personenauto op de Moorselbaan in de richting van Mijl beek naar het centrum). Ter hoogte van het huis nummer 61 kwam het in de bocht tot een botsing met de autobus jevoerd door De Pauw Frans uit Asse, dewelke in tegenovergestelde richting reed. Hierbij werd Torhoudt aan beide Ceule; Ryckewaert; Moens; Blanckaert knieën gekwetst, Pyck Gustavus van Aalst werd aan het hoofd gekwetst, zijn vrouw Bastiaens Clemence kloeg over pijn in linkerknie. Linthout E&my- Sophia Linthout, St. Camielstraat, 39. 1 kind beneden 1 jaar. HUWELIJKEN Edmond Nijs, bediende. Lede met Maria Verleysen, bediende.Vakschool- straat, 58. René Deprieater, leurder-foorreizi ger, Morlanwelz met Bertha Meier, zb., 's Gravenhage, tijd. verblijv. te Aalst. Frans Bosman, nijverheidsbediende, Erembodegem, met Godelieve Van Driessc'he, nijverheidsbediende. Water torenstraat, 1 3. Joannes Rowies, technisch bestuur der, Brusseilsestw. 156 met Magdalena Moereels, zb., Moorselbaan, 2: Alfons Van Hende, mouleerder. Petrus Van Nuffelstraat, 90. Albertus Ooghe, foorreiziger. Tulp- straal, 10 met Denisa Van edn Broeck, textielbewerkster. Jozef De Man, schoenmaker, Volks- verhef fingstr., 82 met Jenny Van den Bergh, tigenstikster, Maanstr., 20. Roger Van den Spiegel, handelsver tegenwoordiger, Gentsesteenweg, 19, met Maria Vanderstraeten, zb., Ge- raardsbergsestr., 125. Benedikt Cherreté, tolbeambte, Ar- beidstraat, 50 met Simonne Uytter- sprot, zb., Ledebaan, 8. 250 fr. Heer M. De Valkeneer. 4 00 fr. E. H. Bestuurder Van der procjucten 2;jn vern;eld. Het tekort aan Cruyssen Heren A. Kelders; Notarisjwa^er en bizonderlijk de mangel aan P. Eeman; Cremers; De Waen; Van stadswaterleiding vermoeilijkten de be- der Vorst; Vernaeve; Ordy; Van Bie-1werkingen. Gans de nacht zou een sen; Steveninck; Baetens; Elias; Wel- pjoeg brandweermannen ter plaats lens; Patisserie Van Langenhove; Fir-blijven. Men raamt de schade op ma Mouton; A'.ppelmans; Samar. 250.000 fr. Er is verzekering. 50 fr. Mw De Winter; hh. J. Raep- o saet; R. De Decker; Gez. Callebaut HET BLOEMPJE VAN HET NATIO- Claessens; Gheys; De Wit; Steenhout; NAAL WERK VOOR OUD-STRU- Bestuur van Oost-Vlaanderen, met me- BEKENDMAKING AAN DE BEVOLKING Op ZONDAG I OCTOBER 1950. heeft de IVë Najaarscultuurdag 1950 plaats, ingericht door het Provinciaal ra uit St. Gillis Brussel werd aan de rechterhand en knie gekwetst. Goeman Marie kloeg over pijn in rechterbeen. Al deze personen waren inzittende van de personenauto. Lelie Emilda Aalst die in de autobus zat werd e eens aan de knieën gekwetst. De auto Torhoudt liep zware schade op en stak om te zeggen bijna onder de au tobus dewelke minder werd bescha digd. Ei bestaat verzekering. Dr. Mer- tens diende de eerste zorgen toe aan al de slachtoffers. De politie deed de nódige vaststellingen ter plaats. hebben op zijn blauwersperten en poetsen, vertrok Karei met Tisten huis waarts. Gij zult het nog zien gebeuren, zei de bazin tot den baas, toen ze weg waren, «loontje komt om zijn boont je. De bal zal eert keer ten einde ge rold zijn. Misschien zall Karei in den grond van zijn geldbeurs 'het geloof van zijn jonge jaren terugvinden. God gave 't zei de baas. Sofie ware gelukkiger dan nu. EiENIGE weken zijn voorbij, en Ka rel met de mannen die voor hem blau wen hebben gedurig gewerkt; de eenen keer droegen zij peper over, den ande ren keer kant: nu snuif en dan sigaren en 't sloeg al mee, uitgenomen met Tisten en vier mannen, die onder zijn geleide stonden: zij waren gepakt ge weest op hun laatste reis; drie van hen zaten te Duinberke achter dc grendels, en Tisten en Pier Cock waren, dank zij hun rappe beenen, ontsnapt. Karei was razend op Tisten 't scheen hem dat het zijn schuld was. Tisten, volgens -hem, was. dwaas en onvoorzichtig geweest; ja, 'hij durfde Tisten in zijn aangezicht zeggen dal- hij verraad gepleegd had en verkocht was aan de kommiezen. Ja, Tisten, huilde hij, gij wilt ze ker spelen, vogel: ik lees het in uw oogen de 'kommiezen hebben uw duimen gesmout, gij zijt uitgekocht door de Fransche kommiezen; uit mijn oogen of ik radbraak u Tisten, al is. t dat hij geen mussche- pootjes had, durfde noch roeren, noch poeren; hij verkropte zijn woede en VERKEERSONGEVAL Willems Frans uit Appei's reed met n personenauto met aanhangwagen n de Nieuwbeekstraat in de richting van de St. Jobstraat naar de Gentse- straat. Ter hoogte van het kruispunt met de Arbeidstraat kwam het tot een botsing met camionette gestuurd door Van Gastel Louis uit Aalst dewelke in de richting van de Rooseveltlaan naar de Capucienerdaan wilde rijden. Van Gastel liep hierbij een buil aan het oorhoofd op en werd aan beide knie ën gewond, hij diende een dokter te raadplegen. De vrouw van Willems, Moens Joanna die nevens hem zat kloeg van inwendige pijnen over het ganse lichaam. Beide voertuigen wer den erg beschadigd. Er bestaat verze kering. De politie deed de nodige vast stellingen ter plaats. vertrok; maar hij zou zich wreken; hij zou Karei ten onder brengen. Ja, kost wat kost. Karei moest op 't stroo; hij moest in de gevangenis: dat alleen kon zijn verkropte razernij koelen. «Ha gromde hij, als hij alleen was, «hij durft mij zeggen, dat ik uit gekocht ben, dat ik een verrader ben! Dat is te veel. Maar wat ik nooit was, dat wil ik worden, om mij te wreken. Pier Cock, die mijn vriend is, zal ik weten te overhalen; hij moet rnij hel pen. Is er iets aan te verdienen, 'k zal hem de helft geven, en wil hij alles ik zal hem alles geven; lijd ik armoedi moet ik droog brood eten, totdaar, zall mij goed smaken, omdat ik mij wreken mag op dien hoovaardigen lasteraar. Ach Karei ik beminde u mdat gij uw vertrouwen op mij stel- det, nu haat ik u, omdat gij mij verra der noemt en mij verstooten hebt. Wee u Drie dagen later trok Tisten met het vallen van den avond naar Pier Cock, die op den «Geldzak» woonde. Hij was alleen thuis, en zat bij 't vuur, zijn schoenen te smouten en in te vetten met een zwijnspees. Pier, zei Tisten, 'k kom u spre ken over zaken, die onder ons moeten blijven. Gij hebt mij nog gezeid, als wij cp reis waren met ons pak, dat gij mij als uw beste vriend aanzaagt, en dat gij voor mij tot alles bereid waart. Zijt gij nog zo gesteld, Pier Ja, Tisten, voor u zou ik door 't vuur springen. Zie als ik Karei Velde u daar zoo hoorde uitschelden en ver- wijten, kookte mijn bloed, en toen ik l thuiskwfgyi zei ik aap piijn VIQU& i had DERS, WEGGEVOERDEN EN 40 fr. H.H. Defenfe; A. De Pae- POLITIEKE GEVANGENEN pe; Arens; De Saedelëer. £)e week van «Het Bloempje van het'missie voor Toeri; 30 fr.Heer Haeleydt. Nationaal Werk voor Oud-Strijders, genverkeer. 25 fr. Heren E. Boon; De Wever; Weggevoerden en Politieke Gevange- Van den Eede. nen» zal doorgaan van Zondag l Ok- 20 fr. Heren Smèkens; Van Eeck- j tober eerstkomende tot en met Zondag hout; Van der Linden; Van der Gucht; 8 Oktober 1950. Deze bloempjes Troch; Melckebeeck; Penne; Boone ;Jzullen in de stad aangeboden worden Hofman; Huis Orban; Huis Daisy; De door bereidwillige ieveraars en iever- aarsters aan een minimum van l Fr. per stuk en de opbrengst komt uitslui tend ten goede aan het werk zoodat onze milde inwoners der Stad niet mo gen nalaten zich het «Bloempje» aan te schaffen. dewerking van Bond der Oost-V laam- Folkloristen en de Stedelijke Com- VreemdeJin- staat in het teken van de van de grondleg; Backer; Walgraef; Hillaert; Vid'cs; De Motte; Duytschaever; Wed. J. Cal'le- baut. 10 fr. Heren D'Hondt; Van den Brouck. 5 fr. Heer P. Lebacq. GROTE ERANDvTE AALST Op Dinsdag 26. d>'rond 5,25 u. werd de brandweer opgeroepen voor brand in de fabriek «La- Couverture». School- BURGERLIJKE STAND DER STAD AALST Week van 20 tot en met 26 Sept. 1950 GEBOORTEN Mannel.: 12, Vróuw.: 12, Totaal 24 OVERLIJDENS Camiel Dick, veehandelaar, echt. 55 j., Sint-Blasius- straat. Ij- De grote stapelplaats van 46 m. lang op 1 1 M. diep en 12, M. hoog, bevat- tende ongeveer 360 ton katoen stond ijeanne Lannau, in een zee van vlammen. boekei. De brandweer snelde toe met volle-1 Maria Van Damme, z.b., 70 j., echte dig materieel en in een minimum van Philemon Migom, Wetteren. tijd werd de hevige vuurgloed door i Willy Vinck, 6 j., Wellekensstraat, acht machtige waterstralen aangeval- 72. len.. Vier uren lang moesten de hoge Jan-Baptista Welleman, z.b., 76 stapels balen katoen met massa s water wedr. Catharina Buys, Hoge Vesten,20 overgoten worden, waarna een gedeel- Robert Van den Berghe, ongeh. fa- te van het materieel mocht inrukken, briekwerker, 25 j., Haaltert. De brandweermannen losten elkaar af Maria Wittewrongel, 3 j.. Aalter. tot 's avonds om dan nog een nacht wacht in te zetten; het personeel der fabriek beijverde zich om de balen naar buiten te trekken. DE SCHADE. Het katoen dat de laatste tijd 60 Henri Galie, 81 j., ongeh. Oorde- gem. Alfons De Schrijver, 64 j. echt. Eu genia Van Londersele, Kerksken. Leontina Hoofteer, zb., 24 j., echte Joseph De Vilder, Sint Gillis-Dender- hij een hand op u moeten leggen, k J yw wraak zal veilen van mijn vloog er op lijk Stoffel op zijn kat. vrienden in 't verderf storten, zij zul- 't Is goed, Pier. k Zal niet vra- jen- gevangen genomen worden. n dat gij door 't vuur springt voor ]}at mag en wü ik niet doen dat ware mij. bijlange niet; gij zul'.t u zelfs nietschande. veel moeite moeten .geven; niet aan 'tl Ha, Pier, gij sukkelaar wat minste gevaar zult ge u moeten bloot- peinst ge wel Niet een van allen, die stéllen, en, wat meer is, ge zult nog i ;n Karels dienst zijn, zal beschadigd geld winnen op den hoop toe. (worden. Ik zal deze voorwaarden stel- Spreek, Tisten, waarom al dien !l'enblauwgoed afnemen moogt verloren praat Wat moet ik doei voor u Wat begeert gij Belooft ge mij, zoolang ge leeft, nooit een woord van hetgeen ik u vra gen zal aan iemand te vermonden Ja vast dat beloof ik u. Welnu, ik wil mij wreken op Ka- rel Velde. Hij heeft mij diep verne derd, miskend en uit zijn dienst ge jaagd. Hij schold mij uit voor verra der, dat was ik nooit dat wil ik nu tot zijn ondergang worden. Daarom héb ik uw hulp noodig: gij zijt in zijn maar de mannen moet ge laten loopen. Een alleen mag u niet ontsnappen, en 't is Karei Velde Verstaat ge, Pier Mijn plan is goed gemaakt Ja maar, zullen zij 't aanvaar den Je. zeker en blij zijn toe: daar van ben ik zeker. En aanvaarden zij die voorwaarden niet, dan zwijg ik ge lijk een graf en ik zou trachten mij op een andere wijze te wreken. Zoo is 't goed, op voorwaarde dus dat zij, die arme werkmenschen la- tl. i ut: Deze da; Herdenking de Vlaamse Folklore-Wetenschap AL FONS DE COCK (geboren te Herder- sem 1850 t Antwerpen 1921). Programma der Feestelijkheden Te 10 uur Opening van de Ten toonstelling betreffende Alfons De Cock, in de tentoonstellingszaal van het Belfort. Te 10,30 uur Academische zitting gewijd aan de betekenis van Ailfons De Cock, in de Folklore. Te 14,30' u. Oostvlaamse Reuzen- ommegang met meer dan 60 reuzen uit- de- Provincie. Wegwijzer Hoge Vesten, St. An- nabrug. Molenstraat, Grote Markt» Lange Zoutstraat, Korte Zoutstraat, Rooseveltlaan, Vredeplein, De. Ridder straat, Kattestraat, Grote Markt, Mo lenstraat, Kapellestraat, Graanmarkt. Te dier gelegenheid, inhuldiging van een nieuwe reuze-kat aan de De Rid derstraat. Op de Grote Markt Huwelijks plechtigheid van de Aalsterse Reuzen. Te 18,30 u. Kunstconcert op de Grote Markt, door de Kon. Harmonie «Al Groeiend Bloeiend». De bevolking wordt vriendelijk uit genodigd, op de doortocht van de stoet de huizen te bevlaggen. Vanwege de Bestendige Deputatie De Provinciale Griffier, A. VERVAEKE. De v/n. Gouverneur, A. VAN GEERT. dienst, gij kent al zijn plannen en weet ten ontsnappen. Ik aanvaard... Hier wat hij doen of bedrijven zal. Draag mijn Kand. het mij over: ik zal het voor geld de Gij zijt Wvijn beste vriend. Pier, kommiezen Saten weten; zij zullen hem en gjj helpt mij gelukkig maken. Daar- zijn blauwgoed afnemen, hem op boe te slaan en na korten tijd ligt hij in de ;evangenis, te Duinkerke, zijn onder- jang te betreuren. Dat zal zijn trot- schen kop breken en hem er aan herin neren dat men niet straffeloos lastert, om wil ik toonen dat ik u ook goed wil. Ik zal geld eischen van de kommiezen, veel geld, als 't er op aankomt; en u sta ik de helft af. Wilt gij 't ai, ik geef het u ook. Spreek, Pier De helft is mij voldoende, Tis- of dwingeland speelt. Dat zal en moet ten. gebeuren. Stemt ge. in toe Geef mij Welnu, Pier, vandaag nog wil ik de hand Hoe ge weigert Uw (beginnen. Weet ge niets Gaat Karei vriendschap 'bestaat dus maar in woor- niets verrichten ^en I Ja, Tisten, morgen, bij klare da- Tisten, ik weiger niet u te helpen ge, rond 9 uur, zal hij met twee aalva- in uw wraak; maar... ten vol snuif trachten over te geraken.], ®elnu, jyat Z wiiaj&m die maju"[.Toon WJlleman, met twee paarden pan 1 een kar, waarop een vat ligt, vertrekt ove.-l Haringe, recht naar Houtkerke; en Seraphijn Koutyser, ook zoo inge spannen, gaat 't Fransche binnen langs den Eikkrulder, de Franschebalie (twee herbergen aan de grens) recht naar Bambeke. Hoeveel hebben ze mee. Pier Duizend pond elk; dat is twee duizend pond. O duivels uit de hel vier paar den en twee karren, en twee duizend pond snuif... op één slag verloren F Karei dat zal een harde neep zijn in .el'dbeurs: dat zal uw hoovaardi gen kop, doen 'buigen en uw booze tong wat intoomen... Wat *n genot Endat is nog maar een begin Wel veistaan, Tisten, Toon Wil- leman en Seraiphyn Koutyser moeten ontsnappen. Wees daarover gerust. Pier dat zal zoo zijn. En versta ook, Pier, dat deze vangst ons een winst zal geven van honderd frank voor elk. Voor min zeg ik geen woord. Goed, Tisten, wij zullen dus dub bel voldoening hebben. Pier mijn stoel brandt onder mij; ik moet, ik vlieg voort. Hoezen nacht nog moet ik de kommiezen gaan vniden, ze spreken, mijn wraak begin nen koelen. En morgenavond zal go* heel de streek vol zijn van het nieuws, dat droevig nieuws, dat Karei zal ver pletteren en ons hartje doen dansen an blijdschap. Morgenavond, dezen tijd, breng ik u 'honderd frank. Dat is olie voor de 'femp, boter voor de visch Tisten. Ï'T VERVOLGT, J

De Gazet van Aalst | 1950 | | pagina 3