Slaisileiws Lleurd papier. Driehoekje?, cirkels, sterren en halve maantjes kunnen alle maal hiervoor dienst doen, terwijl het voor kinderen ook leuk is er hun naam of initialen op te plakken. Een ge kiemd lintje om een ei. doet het ook altijd goed. Deze bewerking is even wel voor velen een heel probleem, meestal schiet het lint er op het laatste moment weer af en het ei rolt weg over de tafel. Met behulp van een eierdopje is het echter in een oogwenk gedaan. Leg eerst het lint in het eier dopje zodat het er aan weerskanten met gelijke delen buiten hangt, plaatst er nu het ei in en maakt een mooie strik. Al deze versierde eieren, netjes ge schikt in een mooi mandje, zullen het uitstekend doen als middenstukje op c!e Paas-ontbijttafel. Voor deze gele genheid gebruiken we een gekleurd ta felkleed en servetjes en ons mooiste servies Bloemen mogen natuurlijk niet ontbreken. Wilgentakjes met en kele tulpen of narcissen geven de ta fel en ons hele huis een feestelijk aan zicht In sommige streken van ons land bestaat nog het mooie christelijke ge bruik met pasen in ieder gezin een zelfversierde kaars, ofwel een gewone kaars waarin vijf wierrookkorreltjes, bekend als Paasnagelen gestoken zijn, te ontsteken. Voor het Paasdiner wordt de tafel gedekt met een wit tafelkleed, en ver siert met vaasjes witte en gele voor jaarsbloemen en donzige gele kuikent jes. Probeer zoveel mogelijk het menu samen te stellen in de passende kleu ren. Gelukkig brengt het voorjaar ons al enkele jonge groenten als malse sla, spinazie, bloemkool en' lekkere jonge dopgroenten. U ziet, er is voor de huisvrouw weer genoeg voor te bereiden om haar huisgenoten een vreugdevol Paasfeest te bezorgen? Ik ben er echter van overtuigd dat zij het met liefde en toewijding zal doen, en hoop dat dank bare gezichten en glinsterende kinder ogen haar beloning moge zijn. HEREMODE. EEN MAN STELT MEER PRIJS OP DE OMSLAG VAN ZIJN PANTA LON DAN OP EEN ONDERVEST. In de oorlog worden in de Verenig de Staten, om stof uit te sparen, die herencostuums. vervaardigd zonder omslagen aan de broeken en zonder ondervest. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken dat, toen er weer genoeg stof was, bijna alle kanten wel omsla gen aan de broeken wensten doch dat 80 c/o geen prijs meer stelden op het vestje. Ook in ons land doet zich dit ver schijnsel voor. Beschouwde men hier voor de oorlog het ondervest bij een 'herencostuum als een essentieel onder deel, onze hedendaagse heren kopen alleen nog maar een pantalon en jasje als zij zich een nieuw pak aanschaffen. En als ze zich toch eens een drieledig eostuum kopen, dan verhuist het vestje al heel spoedig naar een hoekje in de klederkast. «Dat onding is nog goed voor later, mijn pak mee tc verstellen beweren ze. TANTE DINA. (Alle nadruk ook gedeeltelijk verboden). haarverdriet en hare voorgenomen wierp zij zich op de knieën, en legde vernedering aan den voet van het Kruis neder; zond vervolgens hare ge beden ten Hemel, en begaf zich ter juste. HOOFDSTUK VIII. Zodra den volgenden morgen de ontbijttafel afgenomen was, ging Mar- gareta op hare kamer voor het vens ter zitten, teneinde te zien, wanneer mevrouw Vermeulen en juffrouw Bels zich met de kinderen naar het strand zouden begeven. Toen zij hare slaapkamer verliet en langzaam de trap afsloop, klopte haar hart zo geweldig, dat zij het hoewel tevergeefs, met hare hand tot bedaren zocht te brengen. Onderaan de trap oiïtmoette zij haar kamermeisje, dat zeer hoog bij haar stond aangeschre ven. Deze ontstelde van het bleeke ge laat harer jonge meesteres, en zeide Ach, juffrouw, gij zijt zeker niet wel; zal ik uwe moeder roepen Leonora, beste kind, zie ik er dan wezenlijk niet goed uit fluister de Margareta. Een geest kan er niet akeliger uit- ïien juffrouw. Wat deert u toch Er is iets, dat mij verdriet ver oorzaakt, Leonora, maar zeg er niets van aan mijne moeder. Kom aanstonds op mijne kamer: ik moet een ogenblik met den heer Vermeulen spreken. Neen. juffrouw; ik beloof u, er geen woord van te zeggen, antwoord de Leonora, die met een blik van ver bazing op haar schoon jong gelaat, treurig hare meesteres nazag, terwijl deze bevende' en slechts met moeite DE VOORUITBETAALDE BELASTINGEN STORTINGEN BEDROEGEN 25 M1LLÏOEN Maandagmiddag was het totaal be drag van 25 millioen gestort op post- checkrekening 23.40. Dit is het num mer door minister van Financiën aan gewezen voor het vooruitbetalen van de inkomstenbelasting voor 1950 door niel-loontrekkenden. Dit bedrag omvat de stortingen ge daan tot Vrijdagavond. De uitslag wordt niet onbevredigend geacht, aan gezien nog tot 31 Maart stortingen kunnen geschieden. Men weet dat deze vrijwillige stor ting recht geeft op een vermindering van lO.t.h. op de belasting van de niet-loontrekkenden voor het dienst jaar 195 1 (inkomsten van 1950). De loontrekkenden komen hiervoor niet in aanmerking, vermits hun belasting wordt afgehouden aan de bron en zij dus reeds het minimum-tarief genieten. oOo DE STRIJD IN KOREA BELGISCH OFFICIER IN KOREA GESNEUVELD LUITENANT BEAUPREZ In Belgische militaire kringen te Lon den wordt vernomen dat het Belgisch bataljon in Korea Zondag bij een ver kenningstocht zijn eerste man heeft verloren. Het betreft reserve luitenant Pierre Beaupiez, afkomstig uit Oostende, die bij de ontploffing van een mijn werd gedood, toen hij een patioelje naar de Chinese stellingen van Toekto, bij Seoel, leidde. Lt Beauprez woonde Schietbaan laan, te Oostende. Lt Beauprez werd als een uitstekend officier beschouwd. Hij was in het be gin van 1941 uit Bel gic ontsnapt om zich bij de Belgische- commando's te voegen, waarmede hij in tal van lan den o.m. in Joegoslavië gestreden heeft. Zijn weduwe, van Britse afkomst, is door de Belgische militaire attaché te Londen verwittigd. oOo- KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking der Koloniale Loterij die Za terdagavond plaats had Winnen 200 fi. de nummers die ein digen óp 6. Winnen 250 fr. de nummers die ein digen op 79. 44. 67, 58. Winnen 2500 fr. de nummers die eindigen op 243. Winnen 5000 fr. de nummers die eindigen op 9940, 7292, 0536 I9?4 1692, 5446. Winnen 10.000 fr. de nummers ein digend op 9571, 3 762, 9609. Winnen 25.000 fr. de nummers ein digend op 82441 72606, 82608 77846 50390, 00804, 90420, 40336. Winnen 50.000 fr. de nummers ein digend op 70402, 81417, 19359 28305. Winnen 100.000 fr. dc nummers eindigend op 65496, 55375, 43808, 49876, 59752. Wint 250.000 frank het nummer 251865: Wint 1 millioen frank het nummer 260217. Wint twee en half millioen het num mer 123782. en tegenzin de gang doorliep, die naar de kamers leidde, waar Vermeulen met zijn gezin woonde. Margareta kon zich zelve gene ver klaring geven van de vrees, die zij voor den notaris gevoelde. Het was niet, omdat hij rijk was, want, sprak zij bij zich zelve mijn vader kan hem met goud belegge; maar toch zuchtte zij bij de gedachte aan al dat geld: want zij wist maar al te goed, dal Eduard Van Stralen bijna even trots als arm was. zodat het geld haars va ders in deze moeilijke omstandigheid volstrekt niets kon baten. Foei, vervolgde zij,waarom moet ik ook bang zijn voor zulk een man. Ik zal mijn tegenzin trachten te over winnen, en moedig binnengaan. Ach, beste Margareta, de moedig- sten zijn zwak en bevreed, wanneer zij bij hardvochtige lieden een goed woord zullen doen voor hen, die zij liefhebben. Eindelijk had zij de deur bereikt, en angst en gejaagdheid tekenden zich in den blos op hare wangen. Nog bleef zij een orvmblik staan; hare lippen be wogen zich zacht voor een «Ave», ja maar voor een Ave, om te smeeken dat zij moed zou hebben, om hare voorgenomen taak te volbrengen.Want gij weet hoe Margareta Engerhof dien Vermeulen verachtte, en daar zij, tot onze spi£ moeien wij het beken nen, zelve ook bijzonder hoogmoe dig was, beschouwde zij dezen stap als ene ontzettende vernedering. Zij tikte zacht op de deur, en had nog ene stille hóóp, dat haar getik niei gehoord zou worden. Wie heeft niet pp den een of andere lijd even dwaas IN MEMORIAM-PAUL DE MONT Dinsdag 27e Maart aanstaande, (3e Paasdag), gaat te 19,30 u., in de feest zaal van 't Stadhuis een Paul De Mont- Herdenkingsavond door. Hierbij wer den alle belangstellenden vriendelijk uitgenodigd tot deze piëteitsvolle hul diging. INGANG VRIJ en KOSTELOOS. °o° VERKEERSONGEVALLEN De Roost Hendrik uit Asse reed met een personenauto in de Kattestraat in richting van de Grote Markt naar de Esplanade. Ter hoogte van het huis nummer 1 3 reed hij de stootkar geleid door Scheerünck Paul uit Hofstade aan en enkele meters verder botste hij tegen de geparkeerde auto van Appel- rrians Jozef uit Aalst. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade, waarbij bei de voertuigen werden beschadigd. Scheerlinck die werd 'omvergeworpen kwam er met de schrik van af. Van der Heyden Frans uit Gent stond met zijn personenauto stil op de Gentse steenweg Ier hoogte van de garage Van Renterghem. Op zeker ogenblik werd de kap van zijn auto door een hevige wind afgerukt. .Hier door moest de autovrachtwagen ge stuurd door Claerebaut Henri uit Vor- mezele dewelke in de richting van Aalst naar Gent reed, stoppen. Op dat ogenblik werd zijn voertuig langs ach ter aangereden door dc personenauto gestuurd door Van O.evelen Petrus uit St. Amandsberg. Beide voertuigen lie pen hierbij schade op.' Cornelis Karei uit Aalst reed met een autovrachtwagen in de Vilander- straat in de richting van de elektriek- fabriek. Ter hoogte van het kruispunt met de Van der Nootstraat kwam hel tot een botsing met de personenauto gevoerd door Penne Frans uit Aalst, dewelke in de Van der Nootstraat reed De auto van Penne werd beschadigd. Quintijn Albert uit Aalst reed met een personenauto in de Hovenier straat in de richting van de Moorsel- baan naar de Violettestraat. Ter hoog te van het huis nummer 63 kwam het tot een botsing met dé wielrijder Bo- mon Lodewijk uit Aalst, dewelke in tegenovergestelde richting reed. Hier bij werd de auto en fiets beschadigd. De Backer Antoine uit Brussel reed met een personenauto in de Kat testraat in de lichting van de Esplana de naar de Grote Markt. Bij de aan sluiting der De Ridderstraat is de 7- Buy!© Eddy, wonende in de De Ridderstraat plots al spelend van tus sen twee geparkeerde auto's op de rij weg voor de auto komen te springen. Wat de Backer ook deed hij kon de kleine niet ontwijken, zodat deze werd. omvergeworpen en een wonde aan het voorhoofd opliep. Hij werd met de politieauto naar het stedelijk hospitaal overgebracht. Buys Malvina uit Aalst stond op het voetpad aan de hoek der Katte straat en Esplanade. Op zeker ogenblik werd zij omvergeworpen door de au tovrachtwagen, gestuurd door Arents Domenique uit Aalst dewelke van de Kattestraat naar de Esplanade reed. Zij werd klagend van pijnen aan de linkerdij en met een wonde aan het gehandeld, toen hij, hoewel zich van geen kwaad bewust, vreesde den man te ontmoeten, dien hij zocht, maar wien hij misschien ene gunst te verzoeken had, of die wellicht de macht in han den had, zijne vrienden ongelukkig te maken Het zachte kloppen van Margareta bleef echter niet onbeantwoord, en wat nog meer is, haar bezoek was niet on verwacht. Vermeulen had namelijk wel ingezien, dat zij een goedhartig, harts tochtelijk en onbesuisd meisje was; en hij wist zeer goed, hoe zodanige men sen gewoonlijk te werk gaan. Zulke karakters kan men gemakkelijk door gronden; het verkeerde komt in de eerste plaats te voorschijn; men be hoeft niet bevreesd te wezen, dat er enige sluwheid achter verborgen ligt, en dat wist de notaris ook wel. Hoeveel genoegen verschafte hem dit bezoek Hij had er reeds een groot deel van den nacht over liggen peinzen; hij was daardoor bijna ge heel schadeloosgesteld voor zijn schan delijken val van den vorigen avond. V/el, mijn waarde Margareta, hoe gaat het? riep hij, nadat hij met veel moeite opgestaan was; want zijn been deed hem nog zeer veel pijn. Margareta was tpt heden altijd juf frouw Engerhof geweest, en zij be schouwde dan ook de vrijheid, die zich veroorloofde, om haar bij beur doopnaam te noemen, als iets onge hoords; maar zij ging vriendelijk naar hem toe, en verzette zich niet, toen hij hare hand greep. Zij nam naast heni plaats op een stoel, dien hij, na vele vruchteloze pogingen, wat naderbij ge trokken had, 'T' VERVOLGT. voorhoofd opgenomen en ter verple ging naar Dr. Heffick geleid. Na ver zorging kon zij huiswaarts keren. Van Hoef Arthur uit Gijsegem had zij.i personenauto gestationeerd op de Brusselsesteenweg ter hoogte van het huis nummer 148. Tijdens de enkele minuten dat hij zijn voertuig alleen liet, werd hij langs achter aan gereden door een personenauto, waar van de voerder zich om het ongeval niet bekommerde cn ongestoord ver der reed. De auto van Van Hoef werd beschadigd. Caudron Henri uit Aalst reed met eeri autovrachtwagen in de Vio- lettesraat en wilde de ingangspoort van Van den Ameelc binnenrijden. Bij dit manoeuver diende hij nog eens ach terwaarts te rijden; op dat ogenblik reed Delmote uit idegem met een au tobestelwagen juist door. Deze werd door de camion aangereden waarbij beide voertuigen werden beschadigd. De Witte René uit Aalst reed per fiets in de Lange Zoutstraat in de richting van de Grote Markt naar de Korte Zoutstraat. Ter hoogte van het huis nummer 19 stak plots Meert Ro bert uit Aalst met een kruiwagen de rijweg over. De Witte kon niet meer anders dan de kruiwagen aanrijden en stuikte hierbij ten gronde. Alles be paalde zich nog bij stoffelijke schade waarbij enkel de fiets werd beschadigd. De Moor Evarist uit St. Lievens Houtem reed met zijn personenauto in de Vlaanderenstraat in de richting van de Nieuwstraat naar de Gentsesteen weg. Bij de aansluiting der Gentse straat kwam het tot een botsing met de personenauto gestuurd door Beirens August uit Anderlecht dewelke in de Gentsestraat naar de Duivekeetstraat wilde rijden. Beide voertuigen werden hierbij beschadigd. De Smedt Thcofiel uit Wieze reed met een autovrachtwagen op de Parklaan in de richting van de Haring naar het Park. Ter hoogte van het huis nummer 97 wilde Luleyn Jacob uit Ichtegem met zijn personenauto eerst genoemd voertuig voorbijsteken. Hier bij kwam het echter tot een lichte aan rijding, waarbij de auto van Luteyn beschadigd werd. Barrez Jozef uit Aalst reed met een personenauto op het Priester Daensplein in de richting van de Grote Markt naar dé Pontstraat. Op zeker ogenblik diende hij wegens: verkeers- belëmmèring met zijn voertuig te stop pen. Het werd langs achter aangere den door de moto met Dupont Serge, uit Denderleeuw als voerder. Flierbij werd de auto licht bescchadigd. Heymans Jan uit Meerbeke reed met een personenauto in de Nijverheid straat in de richting van het Vaartplein naar het Statieplein. Ter hoogte van het postbureel liep plots Michiels Wil ly uit Aalst de rijweg over. Wat Hey mans ook deed hij kon Michiels niet meer ontwijken, deze werd aangereden en omvergeworpen. Hij werd aan de rechterschouder en pols gewond en was genoodzaakt zich door Dr. Schelfhout te laten verzorgen. Schuerbeke Ferdinand uit Gent reed met een autovrachtwagen op de Gentsesteenweg in de richting van de Capucienenlaan naar Gent. Ter hoogte van het huis nummer 29 stond een au to geparkeerd. Op het ogenblik dat Schuerbeke met zijn voertuig uitweek om deze voorbij te steken, begon zijn voertuig te slippen met het gevolg dat het tegen de huisgevels van nummer, 14 en 16 aanbotste en in tegengestelde richting van zijn beweging kwam te staan. Slechter was het met Van Box- tael Suzanne uit Erpe, dewelke er per fiets uit de richting van Erpe was ko men aangereden en door de auto werd gevat. Zij liep hierbij een lichte hersen schudding op. Zij werd in allerijl met de ambulantieauto van het Rood Kruis naar het stedelijk hospitaal overge bracht. De huisgevel, alsmede de fiets werden beschadigd. Voor al deze ongevallen bestaat er verzekering en werden de nodige vast stellingen door de politie ter plaats verricht. oOo RIJWIELDIEFSTAL Veldeman Joannes uit Aalst plaatste zijn rijwiel tegen de gevel van de On ze Lieve Vrouw Kliniek te Mijlbeke. Nadat hij er ongeveer een half uur had vertoefd stelde hij bij het buiten komen vast dat zijn fiets die geduren de al dien tijd onbeheerd was achter gebleven, verdwenen was. Klacht werd bij de politie neergelegd, dewelke dienaangaande een onderzoek instelde. oOo DIEFTE VAN LADDER EN PARTIJ HOUT Ten nadele van ondernemer De Malderé Oscar uit Aalst werden in de in aanbouwzijnde fabriek en woning een ladder alsmede een partij hout voor bouwwerken door onbekenden tijdens de nacht vteggenomen. Klacht werd bij de politie neergelegd, dewel ke dienaangaande een onderzoek in- steldei SPORTNIE U VJ 3 VOETBAL. BIJ S. G. EENDRACHT EENDRACHT EERGEN G—O Prachtige eerste helft mot Junior Van De Velde r.ls u tbl'nkcy De eerste 45 minuten brachten een uiterst vlug cn mooi voetbalvertoon. Het spel golfde voortdurend over cs weer met langs beide kanten mooi op gebouwde aanvallen. Onze v.il-zv.ar ten, niettegenstaande ze legen een he vige wind te kampen hadden hielden meestal het initiatief. Alle ogen -varen natuurlijk gericht op de Junior Van de Velde. Het werd een echte meevaller. Deze jeugdige binnenspeler, ncch- tftns klein van gestalte, paste zich aan stonds aan in dit voor hem hoge ge zelschap. Hij wist zich goed vrij te spelen en gaf eens in het bezit van den bal deze onmiddellijk zuiver door aan een ongedekte medemaal. Zelfs zijn schoten op doel waren niet van gevaar ontbloot. Van plankenkoorts was absq- Iuut geen sprak. Een mooi toekomst staat hem te wachten. Hij werd dan ook oververdiend flink aangemoedigd en mocht menig applaus in ontvangst nemen. Eendracht verdiende wel een doelt ie voorsprong aan de rust. Na de koffie kwam de regen als spelbreker optreden. Op enkeïe minu ten werd het veld herschapen in een echte glijbaan. Mooi spel was hierdoor dan ook verdwenen. Bergen met meer geroutineerde spelers kon zich beter aanpassen aan het glibbeirg terrein, te meer dat de wind nu niet meer zo he vig was. Doch onze verdediging met Van der Veken als vedette liet niet begaan. Maar na 10 minuten spel wa ren onze jongens terug de meerdere, doch Sassoye bepaald buiten forme verkeek een drietal scoorkansen. Toch kunnen wij zekere uitlatingen van een klein gedeelte van het publiek niet goedkeuren. Vergeten die mensen dan dat zij sportmannen zijn, of sup porters gelijk zij zich zelve noemen Zijn zij dan de goede prestaties van diezelfde Sassoye in het begin van het seizoen vergeten ledereen zag nochtans dat Sassoye welke niet meekon, meer aanmoedigin gen nodig had dan afbreken. Eendracht moest zich dan ten slotte tevreden stellen met één puntje, doch met de zelfvoldoening een goede bin nenspeler in de kleine Van de Velde gevonden te hebben. Volledige uitslagen van Zondag 18 II. S.C. Eendracht A.E.C.Bergen 0—0 Bergen Res. Eendracht 1——II Jong-Lede Eendr. Schol. ff. 05 Jong Lede Eendr. Kad. ff. 05 Meulestede Eendr. Kad. B. 00 Onze reserven wisten tegen de kop- plceg van hun reeks een mooie I-I uitslag te behalen. De grote uitblinker ei. de beste van de 22 acteurs was Jefke Petit welke een schitterend her optreden deed.Ook De Stercke, Dhae- seleer F., Meert C. en Cleyman deden zich opmerken. Scholieren A en Kadetten A won nen beide met 5-0 wegens forfait van Jong Lede. De Kadetten B. prachtig op dreef, verpletterden Meulestede met 09. OP WOENSDAG 18 APRIL te 19,30 u. GROTE AVONDMATCH TUSSEN EENDRACHT EN DE NATIONALE PLOEG DER POSTERIJEN Supporters houdt dien avond vrij Gekende spelers treden op in de rangen der Nationale ploeg der Poste rijen. De deelname van Gust Var Steenland (S. K. St. Nikjaas) Valei (Anderlecht) Baete (Racing Brussel), Van Moerkerke (White Star) Claer- hout (Kortrijk Sport), enz is verze kerd. UITSLAG VAN DE TOMBOLA VAN »DE EENDRACHTER i (match te°en ■Bergen). Winnende nummers 17678 18197 48211 17595 17126 18299 17958 I8I?2 18347 17879. 26 MAART (2de PAASDAG) VRIENDENWEDSTRIJD RACING GENT I S C EENDR. I Op 2de Paasdag speelt Eendracht op verplaatsing een Vriendenwedstrijd tegen Racing Gent. Racing welke zeker kampioen is in bevordering, besclykt over een sterke ploeg, gevormd door gekende spelers van Anderlecht. Eendracht zal waarschijnlijk van d«- ze gelegenheid gebruik maken om c%i- kele proeven in de voorlinie te doen. Wij komen in ons volgend nummer te rug op dere interessante match. E.V.G- LOOPT NIET MEER VERLOREN Maar koopt uw zo spoedig moge lijk een nieuw plan der stad Aalst Het plan is van de hand van de landmeter Maurice Van Dam" me en te koop ten burele van ons blad aan de prijs van 20 fr*

De Gazet van Aalst | 1951 | | pagina 3