KORTE ZOUTSTRAAT, 45 AALST ALLES VOOR BABY! 't Miauw Pepeiken WENERWALSEN door Toneelkring Arbeid en Kunst Alhoewel een eerste opvoering reeds doorging Zondag jl-, ter gelegenheid van het congres van het Christen On- derwijzersverbond, opende «Arbeid en Kunstofficieel zijn toneelseizoen op Maandag 1 October met de opvoering van WENERWALSEN, een der meest gekende operetten van Johann Strauss. Het dient gezegd dat de verwachtin gen zeer hoog gespannen waren, want sinds weken zagen we overal in de stad Zeer stijlvolle affiches, die er ons dui delijk op wezen dat «Arbeid en Kunst» de zaken nog grootser had aangepakt dan we hét van deze zeer actieve krim sinds een paar jaren gewoon zijn ge worden. «Arbeid en Kunst» mikt hoo: met de opvoeringen van dit stuk. want dit is één van de operetten, die ge woonlijk met een flinke portie «showi aan het publiek voorgezet worden. 'De vertoning die we bijwoonden heeft ons desniettegenstaande nog aan genaam verrast Niet dat Arbeid en Kunst» een stunt heeft uitgehaald het middel heeft gevonden om in de hoger aangehaalde lijn het beroepsto neel na te apen Neen, we zagen WENERWALSEN een versie, die zorg vuldig uitgebalanceerd was, en de druk legde op de twee elementen waaraan dit stuk zijn charme ontleent: dff zeldzaam zangerige muziek en de intrige, die heel wat meer om het lijf heeft dan dit bij oprettes het geval is. Zéér mooie decors, waarvan de ene opviel door zijn frisse aankleding, de andere door zijn boeiende evocatie van een muziektuin, een derde door rijke soberheid als kader van een zich snel ontknopende actie, droegen er sterk toe bij de charme van het midden der vorige eeuw in ons midden te brengen. Extra zorg werd besteed aan kostume ring en belichting, die dan vooral in het tweede bedrijf feërieke momenten schiep. De grote bezetting bracht zuiver werk. Rollen van een paar woorden werden verdedigd met een enthoesia: me een hoofdrol waardig. De spelei beleefden al evenveel plezier aan hun werk als de toeschouwers. Dat is di goede geest. Natuurlijk liepen de zang- rollen het meest in het oog, of moeten we zeggen in het oor De hoofdiol, deze van Johann Strauss Zoon, berustte bij Karei Schol laert voorzeker in goede handen. Zo in zang als in spel bracht hij een prima creatie; zijn machtige stem liet hem toe zijn forte's over de' zaal te laten uitgalmen en zijn doorwinterd acteei talent gaf hem de mogelijkheid de tal rijke wisselende gemoedstoestanden, die wel ietwat bruusk door de tekst aangegeven worden, op geloofwaardige wijze te spelen en zodoende een figuur in vlees en bloed te creëren. Zijn tegenspeelster. Mevrouw Van Gijseghem-Van Vaerenbergh, gaf ons een tegelijk frisse en ontroerende Re:-i Ebeseder. Met zeer genuanceerde dic tie en zuiver gebaar schiep, zij een jonge rol met diepte en gevoel, een unicum in een operette Mevrouw van Gijseghem mag zich deze rol als een prachtprestatie aanrekenen Haar lie deren en duetten werden uitermate ge smaakt. Ah Gravin Olga Baranskaja droeg Lea Callebaut met ere haar deel in zang en spel. Gedistingeerd in houding en gebaar en met wat een charmant „Russisch» accent speelde deze jon ge actrice voortreffelijk en haar liede ren waren een muzikaal pareltje. Ar beid en Kunst» deed hier een flinke aar-winst Hubert Van Geert voelde zich thuis in de rol van Leopold, de jonge man met zeer romantische inspiraties. Hij wist zich zeer gepast te onthouden van elke overdrijving en dient hierom al leen al gefeliciteerd. Zijn duetten met Resi bracht deze Leopold uitstekend en los Met deze vier zangrollen moeten we het orke;t vermelden dat als schitte rend ensemble werd geleid door de ta lentvolle Roger Van de Wiele. Zoals we hem, orkest en zangers zagen lei den, voelden wij dat hier iemand stond, die uit de muziek alles had ge haald en iedere nuance, iedere schake ring meester wa Mr. Van de Wiele en Karei Schollaert, die de spelleiding had. mogen op een prachtprestatie te rugblikken. Nog een paar speelrollen willen we vermelden vooreerst de Johann Strauss Vader, van Jozef De Ridder. Deze tol, die eerder klein is, maar een eer;te plaats inneemt in de intrige van het stuk, geeft zeer kleine mogelijkhe den tot karaktertekening. Mr. De Rid der heeft ze ons echter met forse trek ken getekend en gebruikte zelfs handig de stilte om dit portret te vervolma- ken. De twee vrolijke kwanten Ebeseder en Wessely werden natuurlijk verdedigd door Georges Klinck en Theo Van Gijseghem. En ze mogen het zich tot een eer rekenen dat de lach niet uit de zaal was als zij op het to neel stonden. Karei Schollaert en Jozef De Ridder werden verdiend gehuldigd om hun vijf en twintigjarig toneeljubileum en passende geschenken werden hen aan geboden.Mogen wij hen ook een harte lijk proficiat toeroepen Arbeid en Kunst» heeft dit nieuw toneelseizoen op merkwaardige wijze jezet. We zijn blij te mogen vast stellen dat de weg nog immer hoger leidt niettegenstaande de Vroegere prachtprestaties. Goed heil in Uw werk Deze opvoering was een succes-. Dat er nog vele mogen volgen! F. V. R. SINT-MAARTEN KOMT BIJ ONZE WEESKINDEREN OUDERLINGEN. 6e JAAR. VIJFDE LIJST. ESPLANADESTRAAT- EN PLEIN, GRAANMARKT EN KAPELLESTR.: 200 fr.. Mevr. Bosteels. .150 fr. Onbekend. 100 fr. Heren Adv. Eeman; J. De Geyter; Borreman: V. De Yalkeneer; Onbekend; L. Beeckman; Notaris Breckpot. 50 fr. Heren Lud. Borreman Apot-h. Van Ongevalle; De Paepe; Lie- baut; D. Kinoo; Ch. Grégoire; Van Vaerenbergh; Amant-Van de Sompel; Boxstael; Em. Van Neck; Onbekend. 1 5 fr. Heer De Schrijver. 20 fr. Heren Keymeulen; Adv. Grysolle; Milo; Van der Schueren; P. en H. Meganck; Vande Sompele; De Smet; Peynshaert; Mertens; Uytter- sprot; Onbek.De Wever. 10 fr. Heren Schellekens, Putte- man; Goeman. 5 fr. Onbekend. 1 fr. Onbek. HOUTMARKT, ST. JANSTR., EN KORTE ST. JANSTRAAT. 100 fr. Heren: Dr. Schockaert Gebr. De Maeseneer. 50 fr. Heren De Maeseneer; Roe- landt; Colpaert. 40 fr. Heer Muylaert D. Onbekend. Heren Thybaert; Deghels; Van den Eynde; Van Hau- Cardinaels; Van Damme Van Aerschot G.Baeyens; Blanckaert Sonck; Van den Abeele; Van Kerck- hove; Van Cauter; Delpeche; Biebaut; De Schaepdrijver; D'Haeseleer; Van Gijseghem; Buys Ch.De Schrijver E. De Smet M.; De Wolf; Van Herrewe- ghe C., Strickx; Vermeulen C., Van Geert; Coen A.Gilbos; Van Goethem Jacobs; Kindermans; Van der Geylen; Onbekend. 15 fr. Heren Colle; Wuytens. 10 fr. Heren Liebaut; Van den Bergh; Eeekhout; De Weireldt; Blanc kaert P.; Troch; Claus; S'terck; Schut- ijzer; Peerlinck; Van de Veldè; Pau- wel-MadouRoeland; Baeyens; De Schrijver; Mortier; Teugels; De Groot; Degens; De Mèyst; Steenhout De Brul; Onbekend: 8 fr. Onbekend. 5 fr. Heren Lelong; Wed. Van Gij seghem; Delpierre; Van de Velden Smekens; Van Campenhout; De Vis; Van der Steen; De Moor; Wed. Pae- rewijck; Blanckaert: Philips; De Neef; Goffa; Van Cauwenbergh; Droeshout; Co omanSchellaert; Bevington; Hey- man; Onbekend. 2 fr. Onbekend. MOLENDREEF EN MERESTRAAT I 00 fr. Heer Emiel De Strooper. 40 fr. Fleer Aug. Hendrickx. 25 fr. Heren Fr. De Waele, Ch. 25 fr. 20 fr. Podevijn; Lecompte J.De Gendt; Amant A.; Renaer; De Vid'ts. Mevr. We. De Sae- deleer. 9 fr. H. Van Langenhove. 5 fr. H. Waterinckx; Onbek. OUDE GENTBAAN 50 fr Heren Moulart M-; De Wolf John; Van Gyseghem Arth. 20 fr. Heren Mineur Jean; Bos- sehaert Juk; Rimbaut Cas.Van Impe Alf.Anné B.Hoffman Fr.; Bersou Ed.; Schollaert G.Vander Biest A, Coen R.Borms J.; Bosman G.Huy- lebroeck; Onb.; Mevr. Sack R.We Vernimmen. 15 fr. Onbekend. 1 0 fr. Heren Bosteels Fl.Van Im pe J.; Carkers J.; Breckpot Alf.; Be- kaert André; Heereman E.Verhulst E.Verhofstadt B.De Volder M.De Clippel C.De Smet L.Onbekend. Mevr. Van Landuyt D.We Hoeve- linck. 5 fr. Heren De Mulder; Tanckeré; Eloot; Onbek. DOORHEEN ZWITSERLAND MET DE CAMERA (KANTON. WALLES); aangeboden door de FOTOGRAFISCHE KRING VAN AALST Op Donderdag 4 October 1951, te 20 u. in de Feestzaal van het Stadhuis. INKOM 5 FR. KOMT - ZIET - EN WORDT LID. SPORTNIEUWS VOETBAL BIJ K. S. C. EENDRACHT Stade Moeskroen Eendracht 24. Stade wint de 'oss en plaats Een dracht tegen de zon in. De eeiste .minuten verlopen ver deeld. Hierop komt Eendracht uit zijn :che!p. Voogt zét de vleugels aan het werk en de verdediging van Moes kroen heeft werk l?ij de vleet. Op tegenaanval' kan Stade corner afdwingen doch Bertun schiet hoog er. Het onvermijf élijkv' gebeurt dan met de 11e minui t langs De Buck, Moreels, Voogt, iÓ'e Sterck. Laastge- noemde mikt juisSl, door een kluw van .pelers 01 Eendracht bekol echter zonder da| ordt. Op hands go| J genomen Buck kopt Kare/ o|och kansrijk in cornel dden. Van der M'eer^ ;:krijgt nu zijn eer- gevaarlijke «1,'ftamelijk een cen ter van de link»>uitén Van Haazen- broeck, welke hi^mooi opvangt. Deslé (J. VAN DER BIEST—WELLEKENS). Het huis biedt ti aan een overgrote keus in alle kin derartikelen,, zoals volledige kinderkorven, lakentjes, dekens, spreien, kleed-* jes, bloesjes, broeken, mantels, teddy's, wanten, sjaals, zokjes^ schoentjes, voorschoten, alle kinderondergoed, luiers, onderleg" gers, enz. enz... ONZE SPECIALITEIT Kousen en zokken in 't groot en in klein. Van fabrikant tot verbruiker. De grootste keus. De laagste prijzen. Claus. 20 fr. baert Jo Serafien Heren Walgraeve O.; Cob- De Cock Cam.Peerlinck Van den Borre; Troch FI. Van Mosievelde Jos.De Schepper De Waele; Vettenburg A.; Van Molle; Buys; Verloes Des.; De Vleeschauwer R.; Bogaert Petr.Onbekend Mevr. Meert Cloth. 1 0 fr. Heren Vincent P.; Van d. Spiegel; Van Cauwenbergh; Seminck; De Backer; Sonck C,Meert J.; Sleeu- Wagen L.Van Herreweghe; Van CraeyneU; Van d. Poorten F.; D'hae- seleer M.: Roels R.; Van Lierde; V. Oost J De Boeck; Claus Jos.: De Beul; Sonck; De Bruyn; V. Wolput De Saedeleer; Geeroms; Buys R.; De Greve; V.d. Velde A. Mevr. Verlé F., Coppens A. 8.5 fr. :Mevr. Bouhi Mc2\ia. 5 fr. Heren Van den Hauwe: De Vulder; Coppens; De Boeck;De Meyst; Kindermans; Lammens, Onbekend. .3 fr. Onbekend. REGELBRUGGESTRAAT EN POSTHOORNSTRAAT. 1 00 fr. Heren Van Laethem Ad. («Unie») Reunis Louis; D'haens René. 70 fr. Heer Félix Tavernier. 60 fr. Heer Neuckermans. 50 fr. Heer Eeman Jacques; Onb. 30 fr.Heren Kei^vliet Petrus Verbraekel Renn; De Bruyn César. 25 fr. Paelinck Louis; Phillips. 20 fr. Heren De Schutter; Luyckx Frans; Drossaert J.; De Vulder Ch. De Vos A.Hendrickx J De Strooper J. E.; D haeseleer; V.d. Borre; Sandra Jos.; Dupuis; De Block Gaston; Kiec- kens Fritz; De Clippel; Onbekend; Juf. Kessels; We De Gendt. 10 fr. Heren Maes J.t Eeekhout M. De Trog K.Verdict; Vanderrijst P.; Boel; Schouppe; Peters Jan; Thien- pont; Bogaert; De Gols; Nolf; Thien- pont; V.d. Velde A.De Troch F.; De Wolf; Dc Saedeleer A,; Ojibekend nu enkele corners, scoor gewijzigt door De kan probeert het nu Pierre. Moeskroen sp> Eendracht laat len -beetnemen. Wanneer More< de 34e minuut, tc Voogt en Karei touwen van buite Een kanonbai Karei Voogt, vlak terhoek van het loei. terug Stopt It op off-side, en h hieraan enkele ma ls mooi inzendt aan etst De Stercke naar ichiet machtig in de a de backlijn 02. pecialiteit, getekend in den benedenrech- Eendracht is en wanneer Voo; totaal de meerdere, 3 man dribbelt be aat de rechterbabk obstructie welke echter niet gefloten word. Dolf De Buck helpt de voorlinie vooruitstuwen. Hierop komt de rust met 02. Direct na de koffie doelt Van Dam- ...e op pas van Voogt,doch de scheids rechter heeft off-side gezien. Met de 58e minüüt zet Van Haaze- broeck goed door naar Derouf welke an nabij kan doelen 12. 4 minuten later hands tegen stade jenomen door De Buck. Er volgt een mooie combinatie 'der ganse Eendracht voorlinie, en De Sterck besluit 13. Daar is Karei alleen door, de keeper komt uit, Voogt geeft aan Van Dam- welke treuzelt en de kans is ver keken. Met de 66e rhirfuüt zet Pante voor teru«- aan Derouf en de bordjes wij a 2—3. Moeskroen luidruchtig toegejuicht aangemoedigd is nu in de meerdere, de Eendrachtverdediging beleeft enkele kwade momenten. Gelukkig houdt Van der Meersch het hoofd kalm en houdt enkele gevaarlijke ballen. Met de 82e minuut verzekert Karei de overwinning wanneer op pas van Moreels, Voogt met kanonschot terug van buiten de backlijn, zonder genade binnenschiet 24. De wedstrijd is gespeeld. De beste en meest onderlegde technise ploe: heeft verdiend gewonnen. Toch zijn wij ervan overtuigd dat nog vele ploe gen op Moeskroen jle nederlaag zullen lijden. Proficiat jongens 10 punten op 5 wedstrijden, het jfi prachtig Volledige uitslagen v. Zondag 30 Sept. Stade Moeskroen Eendracht 24 Eendr. Res. Waesmunster 40 Eendr. Jun. Oudenaarde 40 Eendr. Schol. A Oudenaarde 3-0 Eendr. Schol. B. Lebbeke 31 Eend. Kad. A Eënd. Kad. B 30 Zes wedstrijden Zea overwinnin gen I I E, V. G. ZATERDAG a.s. 6 OCTOBER OPENING VAN EEN BIJHUIS VAN «'t PERELKEN» BIJ VOLHARDEN AALST Gewestelijke derby Volharden-Herzele bracht forfaitscore. Niemand van de kijklustigen en er waren er vele Zondagnamiddag op het terrem van Volharden had na dat ongeveer een derde van de eerste helft was verlopen, durven vermoeden dat de eindcijfers, zo hoog zouden op lopen. In dit eerste kwartuur combineerden de bezoekers vrij goed en de Aalsterse verdediging die terug in een goeie dag bleek moest al dadelijk de handen uit de mouwen slaan. Toen zei ik was het samenspel van de bezoekende voorlijn heel fraai en De Brabander welke zijn maalto heel kundig dirigeerde, zette de roen-zwarte voorlijn voor niet onaar dige problemen. Toen kwam die fatale obstructie fout, die de Aalstenaars uit hun kram en zou schieten. Wanneer aan de 15e min Volharden ten aanval ging en Van Haverbeke ta melijk gevoelig werd gehinderd door een Herzele verdediger aarzelde de scheidsrechter niet om het nieuwe re- lement toe te passen. De free-kick die hieruit vólgde, bracht een puike contbii\atie Van Haverbeke, Schorreel Meert, door deze laatste met een harde kanjer besloten. Van dan af kwam de thuisploeg meer aan bod, en nu op haar beurt goed combine ren, wat hun bij de 25e min. meer voorsprong zou bezorgen. Nochtans jaf Herzele zich niet verloren en in de voorlijn verzette De Brabantier bergen werk om de score te milderen, waarin hij echter niet zou gelukken. In de tweede ;peelhelft krijgen we eerst een tijdje gelijk opgaand spel doch langzamerhand als de bezoeken de halfs «de man met de hamer» bij zich kregen, zal de thuisploeg meer in-i tiatief nemen. Aan de 15e min. gaat Art. Schorreels alleen door en laat Van Sterhem geen schijn van kans. Als enkele minuten later Schorreel heel goe<t P. Van Cauteren lanceert zit de bal voor de vierde maal in het net. Volharden komt nu voor goed aan bod en De Meerleer speelt de bal met de hand in de fatale zone en Bert Van Cauteren zal het strafschop benutten. Daarmee zijn ook de eindcijfers vast- ;elegd. De overwinning van onze stadsgeno- tein was onaanvechtbaar, ten andere, de cijfers spreken een duidelijke taal jenoeg. Nochtans moeten we toch be kennen dat de bezoekers wel hun doel punt, die de beloning moest zijn van hun alles geven, verdienden. Want de ■ood-zwarten hebben geen ogenblik van de wedstrijd zelfs ook dan niet, wanneer het scorebord reeds de for- faitcijfers aanwees, den moed laten zinken maar steeds alles gegeven om ook de nederiaag zo miniem mogelijk te maken. We vernoemen dan bij hen ook eerst en vooral De Brabander die al dadelijk werd opgemerkt, die gans de voorlijn deed spelen maar die niet altijd door zijn nog leerlingen werd begrepen. We hebben van hem zeer schitterende din gen op gebied van techniek, en 'vaar digheid met den bal gezien. Naast hem zette we onverwijld De Meerleer, een robuste spil die misschien niet zo op. vallend acteerde als zijn Aalsterse col lega aan de overzijde, maar we moe ten er dadelijk aan toe voegen dat hij zoals dit wel het geval wasi bij de groen-zwarten noch door halfs noch door backs zo voortreffelijk werd ge- ruggesteund. Hij redde zijn ploeg vooi grotere cijfers. Bij Volharden speelde gans het elf tal een goede wedstrijd vooral tijdens de tweede helft, werd er mooi samen gespeeld en goed op doel geschoten. De productiviteit van de Aalsterse forwards is er van tijdens de wedstrijd tegen Berlare op vooruit gegaan maar nog niet volmaakt. Zeer fair betwiste 'derby met ver diende overwinnaars en eervolle gesla- genen. De leiding van de Heer De Waele was bevredigend. DE PLOEGEN VOLHARDEN De Boeck; Fons Schorreel en Cooman; Van Cauwen bergh, Bert y4 Caut§ren en Goossens; Smet, Van Haverbeke, Thuur Schor-*' reel. Meert en Piet Van Cauteren. F. C. HERZELE Van Sterthem; Rob. Robeys en Van der Gucht; De' Coninck, De Meerleer en Becqué; Ver- haevert, Robeys Raf. De Brabander,, Van Liedekerke en Ponnet. J. V. H* oOo BIJ O. C. ADELAARS O.C.Adelaars 2 - F.C.Rob.Moerzeke (I 'Het gunstige weer had een vol doende getal liefhebbers naar het ter rein der Adelaars gelokt. De bezoeken de club F.C. Robur kan er fier op gaan het sterke Haesdonck 'te hebben ge vloerd en bracht tal van supporters mede. Scheidsrechter was Hr De Waele. Beide ploegen brachten volgende opstelling in lijn O. C. ADELAARS De Bruyn All).": Henninck Jean en De Ketelbutter Em. Bosiman F., Cammu Ph. en Bocstael F.; Bultez G., Verhulst, De Vidts E., Varf Nuffel L., en Thienpont F. F. C. ROBUR MOERZEKE Ver- noyen; De Mey en De Cock; Van We- zemael, Claessens en Van Riet; SegerS, De Roep, Spanoghe, Verstappen en Van Riet F. Adelaars zijn vlug ten aanval en na enige minuten spel wordt Van Weze- mael door een schot van een, zijner makkers in den onderbuik getroffen en moet van het terrein „verwijderd wor den. Zeggen wij terstond dat na tus senkomst van Dr. Beeckman, deze speler heeft kunnen hernemen. Robm* is op verdediging aangewezen, doch nadat zij op de doellat hebben beslo ten en het gevaar geweken was komen de Adelaars terug aandringen. Thien pont speelt zich vrij, hij centert en de inlopende Bultez kopt onhoudbaar bin nen aan de 1 8e minuut. Robur heeft weinig of niets in dé pap te brokken. Wel komen zij eens door doch de voorhoede vergeet te schieten. Bij Adelaars valt het spel op van Cammu, Bultez en Van Nuffel. De rust komt met 10. Na de poos is Adelaars weer opge rukt. De keeper van Robur duikelt een kopbal van De Vidts buiten. Bultez centert in plaats van zelf te schieten. De verdediging van Robur ontzet. Thienpont snapt een bal en markeert van op de lijn. De spelleider keurt evenwel dit doel af omdat de bal door Frans van buiten de lijnen zou gescho ten zijn. De rechtervleugel van Ade laars zaait steeds herrie in de rangen van Robur. Samenspel Bultez-Verhulst en ditmaal schiet Georges binnen. Nog steeds aandringen van de Aalstenaars, wier voorlijn mooi kombineert. De cen tervoor van de Adelaars komt alleen voor doel doch schiet huizenhoog over. Robur is een sportieve ploeg ën i speelt steeds fair. De scheidsrechter moet schier niet tussenkomen. De Aal sterse keeper loopt ver uit doch kan de bal niet meester. Gelukkig is Hen ninck daar om een zeker doel te red den. Robur had dit nochtans verdiend. De Adelaars blijven aandringen en zetten de eene aanval na de andere op doch Robur versterkt zijn verdedi- en kan zijn netten van verdere doorboring vrijwaren. De stand blijft 2—0. Bij Adelaars vielen Cammu, Bultez Van Nuffel speciaal op terwijl bij Robur hun centervoor op een goede partij mag terugblikken. 1 De reserveploeg van O. C. Adelaars ïg naar Haaltert en maakten er liefst 09 van. Aan de rust was de stand 06. De Waan, De Neef, Van der» Bremt en De Brauw waren geweldig op dreef en zorgden aldus voor een flinke overwinning. Doe zo voort mannen l Zondag a.s., 7 October, moeten de jongens van aan de Haring naar Krui, beke. Deze ploeg gelukte er nog onf langs ir. Haesdonck in bedwang te houden. De Aalstenaars voelen zich echter opnieuw» goed en zullen wel vaifri zich afbijten-. J. Drukkerij «Gazet van Aalst», Gust-aaf SANDERS*

De Gazet van Aalst | 1951 | | pagina 4