Sprokkelingen STADSNIEUWS VOOR LANGSLAPERS. Een Britse firma heeft een elektrische wekker vervaardigd, die niet iedere dag moet geregeld worden. De wekker loopt automatisch af om de 24 uur. Of deze uitvinding bij machte zal zijn om langslapers 's ochtends uit de veren te krijgen, blijft echter een open vraag. HONDERD MINUTEN NAAR HARTELUST ETEN VOOR TIEN GULDEN In de Hoogstraat te Rotterdam werd voor enkele dagen een nieuw soort restau rant geopend, dat uniek in de wereld is. Het heet «IN DE KEUKEN» en men kan er zich een toegangsbewijs voor tien gulden (135 Fr.) kopen, waarna men in het res taurant, rechtstreeks uit de keuken, gedu rende HONDERD MINUTEN van een 35- tal gerechten zoveel mag eten als men op kan Daarbij kan men zich naar wens la ven met een viertal wijnsoorten, die in fusten aanwezig zijn. Het toegangsbewijs is tegelijkertijd menu. Dat b'iedt acht voorgerechten, een soep, zes tussengerechten, acht vleesge rechten, acht nagerechten en koffie. Het toegangsbewijs krijgt een uurstempel en gedurende de honderd minuten mag men naar hartelust eten. Men behoeft zich niet te beperken tot één voorgerecht, één tus- gengerecht, enz. men mag van alles zo veel nemen als men wil en bij wijze van spreken zijn maal doen met alleen maar voorgerechten of alleen maar ananas met slagroom. Het restaurant is op een bijzondere wij ze ingericht. Rond de aan alle blikken vrij gegeven grote keuken loopt 'n ballie waar langs men zijn gerechten kan bestellen en daarna meenemen naar een van de vele eenvoudige tafeltjels in het restaurant. Men verhuist al etende van het ene tafel tje naar het andere, loopt daartussen door naar de wijnvaatjes om het glas onder de kraan te houden en vult zich zo gaandeweg met voedsel naar keuze. De praktijk zal uitwijzen, zo menen de «uitvinders», of het restaurant op deze wijze rendabel gemaakt kan worden. Ver wacht wordt dus, dat de grenzen van de menselijke maag een gemiddeld verbruik zullen garanderen dat de exploitatie van dit in de wereld unieke restaurant moge lijk maakt. Behalve dit honderd-minuten-restaurant, dat boven ligt, zijn er in dit gebouw aan de Hoogstraat ondergebracht een normaal café-restaurant, een ijsbar en een milkbar. RUIMTESTATION DOOR GEZINNEN BEWOOND Een aero-naluurkundige verklaarde te Chicago, dat de geleerden een ruimtesta tion zouden kunnen bouwen dat groot ge noeg is opdat zelfs de gezinnen van de personen, die er zouden werken, er zouden kunnen wonen. «Denk eens aan het gezicht dat zij van uit hun zitkamervensters zouden hebben», zei Barrell C. Romick van de maatschappij «Goodyear Aircraft Corp.» Romick schetste een plan waarin raket ten, die zouden gebruikt worden om ar beiders in de ruimte te schieten, zelf blok ken zouden worden voor het ruimtesta tiongebouw. Zij zouden zo gebouwd wor den dat zij aaneengevoegd kunnen worden wanneer zij hun doel hebben bereikt. Romick en Dr. John P. Hagen, direkteur van het regeringsprojekt «Vanguard», voor het bouwen van een onbemande aard- satelliet, namen het woord op een kongres over luchtvaartwetenschap. Hagen zei dat het werk aan het satelliet- projekt zo is vooruitgegaan, dat het thans mogelijk is «een algemene lijst van de vi tale behoeften op te maken, zowel voor de satelliet als voor het raketvoertuig dat de satelliet moet afschieten. «De raket in drie verdiepingen, die de eerste aardsateiliet naar haar bestemming a'Jrj9999999999999999999999999999 Nietsnut en nietswaard ving de ba ron aan. Zijn stem beefde. wat kon Roger daarop antwoorden Hij liet zijn verbolgen vader uitrazen, wat ba- nul had die antiquiteit van de modern# jeugd In ieder geval wist hij waaraan zich te houden. Om te beginnen, geen geld meer, slechts het hoogstnodige en als ge dit jaar niet slaagt, zult ge wat anders beleven. Ietwat kalmer Hoe is het mogelijk nog zo'n dwaas heden te doen Maak plezier, doch over drijf niet en studeer. Denk aan uw stand en onze eer. Ge brengt ons in opspraak. De dorpelingen en de mandenmakers zou den te veel babbelen en leedvermaak heb ben, indien ge dit jaar niet slaagde. Ni#t alleen het dorp, doch ook onnze kringen Verontschuldig mij, papa. Beloof met uw best te doen. Beloofd Maar gedurende de les schreef hij in»-; Oöstindischen inkt op zijn studentenpet «Je m'en f en 's avonds in de club was de Jaeses 'n onweerstaanbare causeur en pretmaker «Quel type!» De vader denkt dat de goede les, die hij hem gespeld heeft zal helpen. Tegen ma- vrouw Roger is jong en die jeugddwaash®- •den zullen wel verdwijnen. We kunnen van onzen zoon toch niet verlangen, dat hij zo kalm leeft als Liliane. Die is trou wens te stil van aard. Ze zou meer onder moet brengen, moet een snelheid verkrij gen die bijna driemaal groter is dan de gene die vroeger in de vlucht werd be reikt»,, aldus Hagen. Romick zei dat het nog minstens 40 maanden zal duren om een bemand ruim testation te bouwen.Hij zei dat de raketon derdelen verbonden zouden kunnen wor den tot het station verscheidene honder den voet lang is. Hij zei dat de levensfaciliteiten wouden kunnen uitgebreid worden naarmate het station zou gebouwd worden, en dat er een wiel gebouwd wordt, dat rond de sateliet zou draaien. «Het wiel zou een synthetische zwaarte krachtuitwerking ontwikkelen. Daarbij zou er een veilig, gerieflijk leven worden ge schapen, gelijk aan dat op de aarde», aldus Romick. In die phase zouden gezinnen van we tenschappelijke arbeiders toelating moe ten krijgen om zich bij de pioniers te ver voegen», zei hij. DIERENINVASIE ZET AMERIKAANSE STAD OP STELTEN. Kleine schepsels zetten Peoria (Illinois) op stelten. Witte wormen zwemmen in het drinkwater en zonderlinge dieren, erg ge lijkend op ratten, rennen door de straten. Niemand weet waar het ongedierte van daan komt. De stadsoverheid heeft gezwo ren het geval op te lossen en ze doet best er wat haast achter te zetten, want de 115.000 inwoners van Peoria zijn met de vreemde gasten precies niet gediend. De wormen en diertjes deden ongeveer twee weken geleden hun intrede. Inwoners dienden klacht in dat kleine, witte wor men, van ongeveer 4 mm. tot 12 mm. leng te meen uit waterkranen komen. De smaak van het water is niet veranderd, maar... wormen zijn toch maar wormen. Dr Max Sutter, opzichter van de drink watervoorziening van de staat Illinois, maakte uit dat de wormen... slechts larven zijn van de mug en absoluut onschade lijk. De ratlenhistorie is van meer ernstige aard. De dieren zijn driemaal zo groot als een normale rat, deelde de politie mede ze zijn haast 60 cm. lang en schijnen een mengras te zijn van een rat met de mus kusrat. Niemand te Peoria had ooit zulke soort rat gezien tot ze twee weken geleden hun intrede deden in het stadscentrum.Se- dertdien verspreidden ze zich ook naar de omliggende wijken, waar de knaagdierbe- voiking gewoonlijk beperkt is tot muizen. Men is het niet eens of de rat-muskusrat zwemvliezen heeft en de politiediensten konden niet uitmaken of de ongenode gas ten uit de rioleringen komen of ergens uit de stad. Een vrouw verhaalde dat een der gelijk schepsel haar aanviel toen ze een straat in een binnenstad overstak. Andere ratten werden opgemerkt nabij het stad huis en een hotel. De politie maakte er drie af in het centrum. De stadsoverheid verzocht de bevolking de kalmte te bewaren. Een beroep zal ge daan worden op dierkundigen. Verder werd beloofd de waterleidingen een goede spoeling te geven, in de hoop de wormen te verjagen. Vele Peorianen hebben momenteel het waterdrinken afgezworen. DE HERTOG VAN WINDSOR VOOR EEN KNECHT AANGEZIEN De hertog en de hertogin van Windsor bewonen het Waldorf Astoriahotel te New- York, een der grootste hotels van New- York. De hertog heeft een avontuur beleefd, dat hij niet nagelaten heeft zelf te vertel len. Het gebeurt dikwijls dat de hertog, in de late avond, in alle stilte met zijn honden nog een wandeling gaat maken. Toen de hertog nu had plaats genomen in de lift met. zijn twee honden, toen er ook een ka merknecht, komende uit een ander appar tement instapte met eveneens twee henden aan de leiband. De twee mannen en de vier honden had- S999999999999999999999999999999 de mensen moeten komen. Onze kinderen zijn huwbaar. Er moet leven op het kan teel komen. Denkt ge dat ook niet Dat is inderdaad mijn mening. De baron zou die historie van den Spar- berg moeten kennen 'n Vermoeden wa re al genoeg om van het kosteel 'n hel t# maken. Liliane gruwelt wanneer ze aan die mogelijkheid denkt. Zal de chauffeur blijven zwijgen. Bijna eiken Donderdag laat ze zich zo gezegd naar 'n vriendin uit de kostschool voeren. Ze zijn toch zulke goede vriendio nen en ze heeft afleiding en verzet nodig. Doch Liliane is het beu nog langer t» liegen en komedie te spelen. Heeft ze nia* het recht hem lief te hebben Is Bruno niet evenveel waard als eender welke ba ron of graaf Meer misschien. Vader #s moeder zullen het begrijpen en als ze nia* willen, moeten ze maar. Ze kan geen af stand doen van het leven Moeder, ik wou u wat vragen. Spreek op, kindje. 'n Vriendelijke stem. Echt moederlijk, doch haar houding is adellijk en fier «n er ligt iets in, dat Liliane belet over haar onderwerp te spreken. Indien ze ov#x sprak, zou moeder schrikken, maar tod» haar dochter begrijpen: «Ik ben toch uw moeder. Maar vader, kind ge kent hem, die zal nooit toestemmen. Wel vraagt mevrouw. Ik wou u slechts vragen welk avond kleed is voor overmorgen zou kiezen. den onmiddellijk vriendschap gesloten. De kamerknecht stelde nu voor samen een eindje op te wandelen en de hertog aan vaardde het voorstel. De kamerknecht stelde toen voor een glas te gaan drinken in een bar nabij het hotel, en ook dit gebeurde. Terug in de lift werden warme hand drukken gewisseld tussen de twee man nen, en bij het afscheid zegde de kamer knecht «Het was me zeer aangenaam u te leren kennen. Maar zeg eens, beste jongen, bij wie zijt ge eigenlijk in dienst oOo GENEESKUNDIGE ZONDAGDIENST. Bij AFWEZIGHEID van de huisdokter kan men zich voor DRINGENDE GEVAL LEN wenden ZONDAG 25 MAART 1956 Dr. L. SCHOCKAERT. HOUTMARKT. 2. Tel. 242.88. ZONDAGDIENST DER APOTHEKEN. IS ALLEEN OPEN ZONDAG 25 MAART 1956 va* 9 tot 12 en van 14 tet 18 u. In de week, voor DRINGENDE GEVAL LEN en DIENST NA 7 uur 's avends APOTHEEK VAN HOLSBEEK, BIN NENSTRAAT 0/2. De Apotheken der stad zijn gedurende de WEEK open van 8,38 tot 12 uur en van 13,38 t«t 10 uur. eOo JEUGDVERGADERING DER C.V.P.-JONGEREN AALST. Zaterdag jl. hield de plaatselijke afde ling der C.V.P. Jongeren, een succesvolle jeugdvergadering. De heer Frans De Sut ter advokaat, en arrondissementele voor zitter der C.V.P.-Jongeren, gaf een zeer in teressante inleiding tot het debat over het actuele onderwerp' «Nationalisme»; Spre ker gaf eerst enkele definitie's over: staat, volk, natie, nationalisme op te zoeken, in de verschillende Europese landen. Verder besprak hij in 't bijzonder de specifieke Belgische toestanden waarbij hij de stre vingen naar «Federalisme» behandelde en in korte trekken de inhoud gaf van het ontwerp Scheurs-Couvreur. Hierdoor bewees hij klaar dat het «Fe deralisme» niet de oplossing kan brengen voor de Vlaamse grieven. Spreker stelde een zekere hervorming van het huidige staatsbeleid voorop. De plaatselijke voorzitter A. D'Hondt dankte en verklaarde het .debat geopend. Er werden verschiilende standpunten verdedigd en besproken. Tenslotte was het de heer. L. Moyersoen, Oud-Minister die een antwoord gaf op de verscheidene tussenkomsten. Hierna dankte de voorzitter de aanwe zigen om hun talrijke opkomst, vooral de heren Volksvertegenwoordigers, Moyer soen en Moriau alsook de arrond. voorzit ter der C.V.P. heer G. Claus, die door hun aanwezigheid, blijk gaven van sympathie en steun tegenover de C.V.P.-Jongeren- werking. De voorzitter doet een oproep tot alle jonge mensen die zich interesseren aan de jonger en-werking, de nationale ontmoe tingsdagen, te Antwerpen op 7 en 8 april bij te wonen. Zondag 8 april zal een bus worden ingelegd. Voor Aalst kan men in schrijven tot 25 Maart, bij de secretaresse, GRETA MORIAU, GROTE MARKT, 13, AALST. oOo GEMEENTERAADZITTING. Op Vrijdag 23 Maart 1956, te 20 uur, ten stadhuize, gewone zittingszaal, openbare zitting van de gemeenteraad. Bij de aanvang der openbare zitting zal aan 9 inwoners onzer stad het diploma van Laureaat van de Arbeid worden overhan digd, en aan een weduwe, het diploma van een posthuum toegekend ereteken voor vaderlandse diensten bewezen tijdens de 999999999999999999999999999999' Dat wat u het meest bevalt, natuur lijk. En wijl ze praten, krijgt ze weer zin om alles te bekennen, doch ze zwijgt en z# maakt ze klaar om haar vriendin te gaan bezoeken. De chauffeur kan zwijgen. Hii weet waar hij moet stoppen en haar terug afhalen na haar wandeling op den Spar berg, waar Bruno haar blonde har#n streelt en haar kust. Ze spreken niet meer over hun vlucht naar een vreemde streek. Hij zwijgt M over, omdat hij weet welk 'n strijd z# uitvecht. Hij is steeds bereid, ondank» zijn pasgebouwde villa, het dorp te verla ten en te wonen waar zij wil. 't Is juist zijn stilzwijgen over vroegere plannen.dat Liliane zenuwachtig maakt. Zij voelt dat hij op haar beslissing wacht. De wande ling op den Sparberg wordt 'n marteling en de ganse week een verlangen er naar. Op het feest werd ze bewonderd, benijd en bemind. Want, zei de baron, er zijn er reed» die mij over u spraken. De personen die hij opnoemt, kent i* opperviaking. Geen van hen boezemt haar het minste belang in. Laat mij den tijd om een beslissing te nemen, vader. Eindelijk vindt ze den moed Bruno in te lichten omtrent de bedoelingen van den baron. Zo weet hij hoe zijn eventueal huwelijksaanzoek zal aflopen. Trouwen» hij heeft nooit illusies daaromtrent gehad, oorlog 1940-1945, door haar overleden echtgenoot. Verder vermeld de dagorde 26 punten, waar onder meer in voorkomen Verhuring ten titel van erfpacht van de nieuw opgerichte Kapel van O. L. Vrouw ter Druiven; Vaststellen van de voorwaarden tot het verlenen in concessie van de uitbating van de verbruikszaal met aangelegenheden in het melkhuisje, stadspark, het bijzonder gebouw voor kleinverkoop, het miniatuur- golf plein en de verhuring van bootjes op de ballonvijvers voor het jaar 1956. - Ken nisgeving schorsing door de hr. Gouver-. neur en de Bestendige Deputatie en be roep bij de hogere overheid. Vraag tot tegemoetkoming aan de huur ders van de «Tirehuizen» voor de kosten veroorzaakt door het bevriezen van bui zen en watermeters, (voorstel raadslid); Vraag tot het geven van een gunstig ge volg aan de petitie van de huurders van de «Tirehuizen» in verband met de huur prijzen (voorstel raadslid); Verlenen van een subsidie aan de oud leerlingenbond van het St-Maarteninstituut (voorstel raadslid). oOo PRACHTIG GESLAAGDE SPAANSE AVOND Coros Y Danzas Tuna Universitaria Madrid. Schitterend geslaagd mag de avond van 17 maart jl. geheten worden, ingericht door V.T.B.-Aalst in de ruime zaal De Rink, die volliep met een belangstellend publiek. Beloftevol wenkte de keurige aanplak- brief vermeldend Zang, guitaren, casta gnetten, passodobles, sevillanas, flamancos, dans Twaalf studentinnen en twee en twintig studenten brachten ons inderdaad dansen, zang en zon uit Spanje De groep studenten en studentinnen kwam des morgens rond 11,30 u. in de ou de Keizerlijke stede aan, waar zij verwel komd werden door de Heer Machiels, plaatselijke zeer actieve leider van de V. T. B. Als naar gebruik werd het eerste bezoek van de Tuna Universitaria gebracht aan de prachtige Sint Martinuskerk.Bloemen wer den neergelegd voor het Onze Lieve Vrou wenbeeld en het koor zong een paar innig- mooie Marialiederen. In groep onder ruime belangstelling van honderden personen het was immers marktdag te Aalst ging de groep over de Markt, Kattestraat en Stationstraat naar het Hötel des Arcades, waar een lek kere maaltijd werd aangeboden en waar de Heer Machiels andermaal de groep van harte welkom "wenste en veel succes Te 14 u. ging het over de Graanmarkt, voorbij het Kon. Atheneum en de kazerne der Cibisten aan dewelke de groep een korte serenade bracht naar de Grote Markt om er het Belfort te bewonderen. Stadsbeiaardier De Mette liet de klokken klingelen en onze Gasten mochten, van op de toren, zien hoe handig en vaardig de kunstenaar de klokken galmen liet over het gewest-. Dat was voor hen een uni cum... Nooit hadden ze een beiaard ge zien en zeker niet zien en horen bespe len. Te 15,30 u. werd de groep ontvangen door het stadsbestuur. De Heer schepen De Stobbeleir verwelkomde de groep en wenste hem veel succes toe. De erewijn werd geschonken. Namens het stadsbe stuur werd een mooie schotel aangeboden dragend het wapen van Aalst. De Heer Ambassadeur werd insgelijks met een ge schenk bedacht.Op de Markt werden enke le dansen uitgevoerd door de studenten- groep. De feestavond was enig mooi, kunstrijk, atmosfeervol. Na een inleidend woord door de Heer Machiels werd het publiek ver gast op een schitterend en zeer afwisselend 19999999999999999999999999999999 maar hij voelt plots 'n vreemde pijn ix> zijn hersens en de last van 'n stroom woor den, die in zijn keel stokken door een band die knelt en hem schier belet t# ademen. Als van heel ver hoort hij haar stem en slechts met moeite stamelt hij Zwijg... ik weet het... zwijg. Ge hoeft niet jaloers te zijn, Bruno. Ik heb u lief, u alleen. Hij wordt kalmer Ik geloof u, doch begrijp me. Gij danst en spreekt met de «kandidaten» wijl ik slechts voor u leef. Bruno gaat op den rand van den weg zitten. Zij blijft voor hem staan en zacht dringen als een wonderbare muziek haar woorden in hem door. Indien ge wist hoe ik die snobs en dandy's veracht en hoe geweldig ik van u hou. Hij gelooft haar. Liliane zou zeker niet naar den Sparberg komen en zich bloot stellen aan de woede en ongenade van den baron, indien ze hem niet liefhad. De volgende week wacht Bruno tever geefs op den Sparberg. 'n Kwellende on rust: Wat is er voorgevallen Tientallen veronderstellingen, die hij onmiddellijk verwerpt. Is ze ziek Breekt ze af On mogelijk. En iedere dag gaat hij en wacht. Ondertussen vecht ze het uit. Burggraaf de Roye verzocht den baron om haar hand. Haar is het gelijk wie het is. Voor den baron niet, want hij liet het duidelijk ver programma. Elk nummer werd ingeleid door de hoogstudent dhr Rubbens van Ze- Ie die de groep begeleidde. Het applaus was niet uit de lucht Het steeg ten top toen de Heër Machiels, na het publiek be dankt te hebben en de groep gefeliciteerd, enkele bloemen aanbood aan de leidster. De avond werd besloten met het Spaans Studentenlied en de door al de aanwezigen gezongen Vlaamse Leeuw. oOo OUDERVERENIGING VAN HET INSTITUUT DER DAMES VAN MARIA De stichitngsvergadering aangekondigd met de uitnodigingsbrief van 12 Maart 1956 wordt geopend met een vriendelijk welkom en dankwoord aan de verschillen de personaliteiten, ouders en leerkrachten door de Heer Voorzitter, Oud-Minister en Volksvertegenwoordiger, Moyersoen L. Onmiddellijk daarop verleent de Heer Voorzitter het woord aan oud-Minister en Volksvertegenwoordiger Verbist, die als graag gehoord redenaar en technicus op gebied van onderwijs, de vergadering ge durende ruim een uur, op ongeevenaarde, boeiende wijze spreekt over de Hoge waarde van de Christelijke Opvoeding». Lang en geestdriftig wordt de Heer Ver bist toegejujicht. God zij dank omdat onze kinderen deze Christelijke Opvoeding mogen en kunnen genieten in het Instituut der Darr.es van Maria. Vervolgens verstrekt de Heer Voorzitter aan de hand van enKele cijfergegevens een klare uitleg op de ongelukswet Collard en de verschillende uitvoeringsbesluiten die op een ongenadige manier hel Vrij Onder wijs verminken. Hierop behandelt ae Heer Voorzitter het doel en de activiteit van de Oudervereni ging van het Instituut der Dames van Maria. Het verlangen van de ouders, na melijk «meer samenwerking met de school- overheden en de leraren» is dus werkelijk heid geworden. Een langdurig applaus volgt a;s goed keuring. De Zeer Eerwaarde Moeder Overste, dankt op een zeer hartelijke wijze de per sonaliteiten, de ouders en de comitéleden voor het groot belang dat ze stellen m de ze pas gestichte vereniging. Drukt verder haar voldoening uit voor de zeer talrijke opkomst. Al de tegenwoordig zijnde gezinnen la ten zich na deze heuglijke vergadering als lid inschrijven. Men verwacht dat geen en kel gezin waarvan de kinderen school lo pen in het Instituut des Dames van Maria zal nalaten lid te worden van de Ouder vereniging die het hoge doel «de Christe lijke Opvoeding» nastreeft. Men verzoekt ons het overlijden te mel den van MIJNHEER ARTHUR COPPENS, echtgenoot van Mevrouw Euphrasia VAN RENTERGHFM, geboren te Erembodegem, de 2 Februari 1835, en godvruchtig overleden te Aalst, ue 18 Maart 1956, Versterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden. De plechtige Lijkdienst, gevolgd van de Teraardebestelling zal plaats hebben op DONDERDAG 22 MAART 1956, te 9 uur, in de dekenale kerk van St. Martinus te Aalst. Men vergadere ten rouwhuize, ACASIA- STRAAT, 28, te 8,30 u. Vrienden en kennissen, die bij vergetel heid geen doodbericht hebben ontvangen, worden verzocht dit als dusdanig te aan zien. Begr. Arijs en Z. Tel. 211.47. *090999999909999999099999999990 staan Volgens mij is de burggraaf de ge schikte echtgenoot voor u. Ik wil u echter niet beïnvloeden, doch ik wou maar zeg gen dat het mij een groot genoegen zou zijn, indien ge hem uitverkoost. Overweeg en beslis. Goed, vader. Trouwens 'n betere keuze zoudt ge niet kunnen doen. Twee dagen nadien vraagt hij Hebt ge nog geen beslissing geno men De marteling moet ophouden. Liliane wordt er gek van. Ze aarzelt. 't Is een gewichtige stap en ik zal u morgen mijn besluit mededelen. Morgen Ze kan het evengoed vandaag, want ze heeft steeds geweten, dat haar ouders Bruno nooit als hun schoonzoon zouden aanvaarden en dat ze geen moed zal hebben samen met den miskende den vreemde in te vluchten. Waarom jaagde ze 'n romantisch droom beeld na Ze had Bruno nooit mogen volgen of hem van het eerste ogenblik af moeten zeg gen, dat hun samenkomsten niet anders dan schadelijk voor hen beiden konden zijn. Of waarom is zij bang voor de gram schap van vader-, 't verdriet van moeder schrikt ze terug voor het schandaal, dat in hun kringen zal besproken worden en hun eer en naam raakt 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 3