Met Lof is anders RAADGEVINGEN AAN MOEDER. KINDEROGEN MOETEN ZO VROEG MOGELIJK ONDERZOCHT WORDEN. Kortgeleden sprak een oogarts zich uit voor het ogenonderzoek der kinderen, nog voor het naar school gaan. Er zou zelfs niet mogen geaarzeld worden aan kinderen van 10 maanden een bril voor te schrijven. Cecil W. Lepard, gehecht aan de Wayne Universiteit te Detroit verklaarde dat hier door ontelbare kinderen zouden kunnen gespaard worden van allerlei onbegrip. Lepard nam het woord op de openings zitting op de conferentie ter voorkoming van blindheid. Volgens de arts wordt het genezen van oogziekten moeilijker naarge lang de patiënt ouder wordt. De grootste verbeteringen zouden gedaan moeten zijn voor het kind naar school gaat. Het nalaten er van stelt de personen, vooral bij scheel zien, dikwijls in moeilijke sociale posities. KLEINE ONGEVALLEN Het gebeurt dat door onvoorzichtigheid of ongeval, vreemde voorwerpen in het oor, de neus of de keel geraken. Vooral kleine kleuters hebben een voorliefde voor prop jes papier, knoopjes, erwten, boontjes ol vruchtenpitten, die zij dan liefst in oor oi neus stoppen, als het geen geldstukjes zijn, die ze willen doorslikken. In dergelijke gevallen is het aan te ra den zo spoedig mogelijk een dokter te ha len en niet zelf aan het orgaan te prutsen. Zulks zou het geval kunnen verergeren. Is het een levend diertje, worm, vlieg, wesp of zo, dat in het oor terecht kwam, dan mag de leek trachten zelf de onwelko me gast te verwijderen. Hij doet dat best met lauw water of lauwe olie in het oor te druppelen, zodat het diertje van zelf naar buiten komt gekropen. Voor een vreemd voorwerp in de keel moet men echter dadelijk de dokter roe pen is het geval zo ernstig, dat de patiënt met verstikking bedreigd wordt, kan men in afwachting dat de geneesheer er is, trachten met twee vingers achter in de keel het voorwerp te grijpen, wat echter meestal niet zal lukken: de patiënt zal ech ter beginnen te braken: men slaat hem dan tussen de schouders op de rug. Maar bij dergelijke gevalien is het verkieslijker de patiënt in vliegende haast naar een dokter te voeren. Splinters, spelden, naalden of haakjes, die bij toeval in de huid drongen, moeten met een tangetje er uit gehaald worden; zit het voorwerp te diep onder de huid, dan zal de dokter of desnoods een apothe ker met een kleine insnijding het voor werp verwijderen. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. VOOR DE REIS. De Westduitse leerindustrie heeft dit sei zoen veel succes met haar nieuwe collecties tassen en koffers, die voor een groot deel van «perion» zijn gemaakt. Het lichte en toch zo sterke materiaal leent zich daar voor bij uitstek. Bijzonder prettig is ook, dat mogelijke vlekken zich gemakkelijk la ten verwijderen. Er zijn vliegtuigkoffers, autokoffers, hutkoffers, reistassen en rug zakken bij in aile gewenste kleuren, maar vooral staalblauw, donkergroen, rood bruin, wijnrood en grijs. Meestal gevoerd met celwol, dat met Schotse ruiten ie be-1 drukt. Handgrepen van plastic, aluminium of leer. Men heeft ook gedacht aan handtasjes. Vooral die voor 's avonds zijn erg mooi, hoewel tamelijk duur. Ze zijn gemaakt van een extra fijn «perion» weefsel, in wit of zwart, versierd met borduursels in goud of zilver, soms zelfs met kant. Het .aantrekke lijkst zijn stellig de modellen van heel fijn plissé, in pastelkleuren, waar van 'n paar zelfs met een opdruk in goud. VOOR DE LENTE. In het voorjaar en in ons klimaat is de tailleur wel het meest draagbare kleding stuk, Het klassieke model, het is te zeggen >eSS©©©©©SO©©©©©©©©«®ö®öS®©©S5S! ROMAN, door CYRIEL DE COREL. 9de Vervolg. De verbittering wijkt weldra om plaats te maken voor zelfvoldaanheid, daar hij, zoon van Zwarte René, zich hoger voelt dan de heerschappen die met hem aanzit ten en waarvan sommigen sigaretten roken en anderen voortdurend naar den beker wijn grijpen om hun door de speldrift ver kregen nerveuze stemming bedwingen. Hij ziet de alledaagsheid, vulgaire bekommer nis en aandacht, die nietig zijn in verge lijking met zijn temperamentvolle ziel. Hij draagt met helderen geest zijn leed en mis kenning en voor hem zijn de adellijke spe lers kleinzielige mensen, waarop hij spot tend en verachtend neerblikt. Hij wil op staan en naar Liliane toegaan om haar in 't gezicht te slingeren Kom hier, Lilia ne, slechts voor 'n paar minuten. Bekijk deze mensen en bestudeer ze. Waar is de etiquette Zeg het me Weggestopt ach ter hun van spanning hoogrode gezichten! Bekijk ze goed Het is een enige gelegen heid om te zien hoe ze werkelijk zijn: bang voor hun eigen geld en begerig naar dat van anderen Ge moet goed toekijken, want ze zijn perfecte komedianten. Even als ik loochen niet, veracht ge deze mensen van uw stand, omdat gij wilt le- .ven zoals ik in den echten zin van het ;en nauw sluitend vestje op een gladde rok, heeft nog altijd de grootste aantrek kingskracht op de moderne vrouw. Dit jaar worden de tailleurs veelal vervaardigd van grijs of beige flanel met een zeer fijn wit of zwart streepje.* Indien effen stof (veel beige) wordt gebruikt hebben de vestjes dikwijls een dubbele rij knopen. Minder streng, dus jeugdiger, staan de vestjes die van borstzakjes zijn voorzien. VOOR MIJNHEER. De herenkleding wordt kleuriger, het somber aandoende anthraciet grijs heeft afgedaan. Alleen voor pantalons, waarop een sportvest gedragen wordt, blijft deze kleur behouden. Voor costuums zijn zand kleurige en bruinachtige tinten naar voren gekomen, zoals nootmuskaatkleur, haze laar en kurk. In de dessins zal men ka meelhaar en bindtouweffekten kunnen be wonderen. Duifgrijs en duifgrijsblauw blij ven overigens in de mode. Mits met heel klein patroon. De heren voelen ook veel voor een zacht groene nuance en het ziet er naar uit, dat men met deze tint een blijvend succes zal oogsten. Het blijft echter vooroehouden voor sportieve doeleinden. Daar handhavei zich trouwens ook de ruitjessloffen en kan men er een paar nieuwe bij verwachten die een iets groter dessin hebben. ONS WEKELIJKS PRAATJE. DE TAAK VAN DE JONGE MOEDER IN AMERIKA Als we ons een Amerikaans huishouden voorstellen, zijn we naar al te vaak neigd ons huisvrouwen voor ogen te halen vit blinkende keukens vol moderne ma- chinies, die in een minimum aan tijd de meest uitgebreide maaltijden op tafel kun nen toveren, waar de was doen en strijken «iets van niets» is en het huishoudelijk werk een kwestie van een half uurtje bete kent. Kortom, wij denken altijd dat de Amerikaanse vrouw een volkomen juilek- ker leventje leidt. Dat de werkelijkheid wel wat anders is, leert ons een artikel, dat onlangs ver scheen in het bekende Amerikaanse vrou- ■enblad «Ladies Home Journal». Het be treft hier een interview met vier jonge Amerikaanse moeders, waarvan er één drie en drie vier kinderen beneden de 10 jaar hebben. Zij leven in vier verschillende ste den van de Verenigde Staten, hebben geen huishoudelijke hulp en kunnen slechts met de grootste moeite baby-sitters krijgen de enkele avonden in het jaar dat zij kunnen uitgaan. Uit het relaas van de dagen, die zij ma ken, wordt het ons duidelijk dat er Amerikaanse gezinnen op dezelfde tijden ■pituren» heersen als bij ons, nl. in de vroege morgen rond het ontbijt, als de ba by gevoed wordt, man en kinderen moeten orden «weg» geholpen het Amerikaan se ontbijt is overigens met het uitpersen sinaasappelen, het bakken van bacon eieren nog wel iets bewerkelijker dan het onze en de tijd rondom het avond eten, als de kinderen lastig zijn van moe heid, vader moe is van het werk en moeder in de keuken bezig is. Slechts één van de vier vrouwen houdt zich aan een nauw keurige dag-indeling, omdat zij zo vergeet achtig is; de anderen blijken meer te im proviseren. Trouwens, het zich nauwkeu rig houden aan een schema is in een gezin met kleine kinderen praktisch niet moge lijk, daar zich immers de hele dag onge valletjes voordoen waarbij de moeder be trokken is. Een van de vrouwen neemt aan, dat zij misschien te toegevend is. Zij her innert zich echter met vreugde dat er in haar jeugd troost was als er trapen waren en een schoot om op te zitten. En zij wil dit iiaar kinderen ook geven. Volgens haar zeggen komt zij er echter pas 's avonds aan toe de grote karweitjes in huis, als vloeren boenen, keuken uitsop- pen, uit te voeren. Zij vindt dit overigens 55S©«S©©©G©J ©©©«citvoeg woord Waarom hebben we niet meer over het leven, zoals wij het wensen, gesproken? ik had er u meer moeten over spreken, om u volledig van alle kunstmatigheid los te rukken, maar ik heb het niet gedaan, om dat ik dacht dat uw ziel en de mijne één waren. Gij hebt uw eigen ziel bezoedeld met een dwaze lafheid, waarvoor ik u zou moeten misprijzen en verachten als die spelers. Maar u verachten kan ik niet, om dat mijn drang naar leven zich niet ver gist door u als ideaal te nemen, doordat hij voelt dat mijn persoon het ideaal van uw drang naar leven is. Zet u in, dokter Hij kijkt verstrooid op U zei Of u inzet Ja Natuurlijk. Zijn flikkerende ogen vallen niet op. Trouwens behalve wanneer hij het geld inkasseert, wekt zijn persoon de aan dacht niet van de andere spelers. In zijn hart kan niemand de heftigheid van zijn angst lezen. Wat moet hij doen om hen bei den te redden? Haar dwingen hem te vol gen Hij zou naar haar moeten snellen, haar optillen en haar, ondanks opschud ding, geroep en gegil, naar den Sparberg dragen, opdat ze de gezonde zuivere heide lucht zou inademen en opdat de geur van kruid en brem in haar zou dringen Daar zou hij haar kussen, tot in haar hart het gevoel van herwonnen geluk en leven zou stromen. Zij zou dan het verschil tussen normaal de rustigste tijd van de dag, als de kinde ren naar bed toe zijn haar gang kan gaan. Een andere moeder noemt haar prettig ste uurtje van de dag het ogenblik waarop de kleinsten naar bed zijn en ze de lange haren van haar twee oudste dochtertjes kamt en papillotten indraait. De derde huismoeder vertelt dat haar uur is het ogenblik dat zij de was (allen wassen thuis) binnenhaalt. Het is zo ple zierig, zegt ze, om als het naar buiten te gaan ik kom niet veel buiten op mijn gemak de was van de lijn te halen en die dan te vouwen. Wat de huishoudelijke boodschappen betreft twee van hen doen dit 's avonds de beide anderen overdag met hun man en kinderen. Zoals bekend slaat de Ameri kaanse haar huishoudelijke boodschappen meestal voor de hele week tegelijk in; kle ren e.d. worden door de vier gekocht zeischap van de kinderen. Als de tijden, waarin het meest v« uithoudingsvermogen en de organisatie-ta lenten van de huisvrouw geëist wordt, men ze alle vier die van ziekte dikwijls het hele gezin te bed en de huisvrouw zelf eigenlijk ook patiënt en die omstreeks en na de bevalling. Het is heel gewoon als de vrouw in Ame rika een dag of vier na de geboorte van een baby al weer thuis komt. In het meest gunstige geval dat hier genoemd wordt, heeft ze daarna, nog hulp voor een week, maar dat zij over het algemeen duchtig moet aanpakken Wordt ons duidelijk, als verschillende vertellen dat in de tijd dat de vrouw in het kraambed lag, de man va kantie had genomen om de huishouding in tussen zo goed mogelijk op gang te hou den. Uil deze ervaringen blijkt dus wel dui delijk, dat ook de jonge moeder in de nieuwe wereld voor een uiterst zware taak staat. «O. KOLONIALE LOTERU Hier volgen de uitslagen van de trek king van de 5de tranche (Speciale Paas- tranche) van de Koloniale Loterij. Winnen 300 fr. \i<z nummers eindigend op 6. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 23. Winnen i.000 fr. de nummers eindigend op 826, 068, 445, 374, 573. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend op 426. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend op 74.79, 9586, 6306, 1046, 7127, 2172, 4700. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 5366; 6246, 0267, 8310. Winnen 20.000 fr. de nummers eindigend op 2824, 9741, 4887. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 5901. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi- 0jnd op 2G277, Jt,r)76, 12c 79313, 45086, 32&3, '?0207. Winnen 250.000 fr. de nummers eindi gend op 40704, 92037. Winnen 1 miljoen de nummers: 449855, 266273, 231838, 260630. Wint 2 miljoen het nummer: 145222. Wint 3 miljoen het nummer: 204426. Wint 4 miljoen het nummer: 435100. Wint 5 miljoen het nummer: 374434. LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SNEDE. Bij de 435e trekking van de Lening tot Wederopbouw (1ste snede) is een lot van 2 millioen gevallen op obligatie reeks 686 ïmer 497 en een lot van 1 millioen op obligatie reeks 2.926 nummer 907. DERDE SCHIJF. Bij de 310e trekking van de Wederop- bouwlening, 3de schijf, is een lot van 1 mil- ioen gevallen op obligatie reeks 8178 num mer 324 en een lot van 500.000 fr. op obli gatie reeks 8067 nummer 472. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 frank. i©i©©©©©G©ss©©©©©ö©©©©©©©©©®©©< en abnormaal kennen De vrouw zou den man volgen, waarheen hij ook gaat. Hij zou echter gaan waarheen zij wil. 't Zou hun beiden gelijk zijn, als het maar ver an het kasteel was. In de speelzaal klinkt plots 'n lachende uitroep Bruneel speelt ons arm Een wanklank begeleid door roezemoezende stemmen. Bruno bevindt zich opnieuw in het kasteel. U zei, mijnheer de Laville O., zijt u zo verdiept in het spel Wel, ik merk slechts op dat u ons arm ;peelt. Excuseer mijn geluk. O... Er valt niets te excuseren. Inte gendeel, ik voel me fier dat mijn voorspel ling uitkomt. 1-Ieb ik u niet voorzegd dat u geluk zoudt hebben Dat heeft u inderdaad gezegd. En daarvoor behoef ik helemaal geen profeet te zijn. Zo U, Bruneel, moogt al doen wat u wilt, moeder For tuna staat u steeds bij. Ik zou niet kunnen raden waarom ze ij meer genegen is dan u, bij voorbeeld. Kunt u dat niet raden Toch niet iastig U zijt eenvoudig een geluksvogel. Mogelijk, doch ik zie niet in waarom. Roger de Laville grinnikt. De wijn heeft de etiquette weggespoeld en hij zal eens heel geestig zijn, zoals de vroegere prae- ses van de «m'en foutisten» dat gewoon was. Hij ziet niet in waarom», mijne he- PROVINCIAAL GOUVERNEMENT VAN OOST- VLAANDEREN EERIC11T. I-Iet examen van gemeentesecretaris en dat van ontvanger (2e zittijd 1955) zullen plaats hebben op volgende dagen a) schriftelijke proef van gemeentese cretaris ...1. Programma van het le studiejaar op 16 Mei 1956. 2. Programma van het 2e studiejaar op 17 Mei 1956. b) schriftelijke aanvullende proef van gemeenteontvanger (voor diegenen die reeds aan het examen van gemeentesecre taris voldaan hebben op 16 Mei 1956. c) mondelinge proef op later te bepalen datum. De personen die verlangen deel te ne men aan een van deze examens, kunnen van heden af tot 5 Mei 1956 aanstaande, hun schriftelijke aanvraag sturen aan de Heer Gouverneur, en terzelfder tijd het be drag van het inschrijvingsrecht storten op postrekening Nr. 828,51 van de Provincie Oost-Vlaanderen Patrimonium Ontvang sten Gent. Zij dienen de reden van de storting op de strook te vermelden. Na 5 Mei 1956 zal geen aanvraag tot inschrijving meer aanvaard worden, onder welk voorwendsel ook. In dezelfde zittijd kunnen de kandidaten slechts deelnemen aan het examen van één studiejaar. Programma op aanvraag. Het inschrijvingsrecht voor de onder scheidene examens is bepaald als volgt F. 200,voor de kandidaten «secreta ris»; F. 100,voor de aanvullende proef van gemeenteontvanger. -qOo KAARTEN voor HET HUIS VAN DE NACliT. zijn ALLEEN te bekomen bij de Heer Oscar Van Famel, café 't Pompierke Grote Markt, Aalst. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 25 TOT 31 MAART. De Rijksdienst voor Arbeidsbemidde ling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 25 tot 31 maart werden er per dag gemiddeld 105.675 vol ledige werklozen gecontroleerd, d. i. een vermindering met 6.112 tegenover de vori ge week. Deze vermindering is te danken aan de toeneming van de activiteit in het aarde werk (steenbakkerijen) en de bouwnijver heid. Wat de vrouwen betreft wordt een opleving van de bedrijvigheid opgetekend in de kledingnijverheid en het hotelbedrijf (paasdagen). Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemideld 34.970 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, d. i. tegenover de vorige week een verminde ring met 3.267. De vermindering is het gevolg van de ■erbetering van de weergesteldheid zodat in de openluchtindustrieën regelmatiger Kon gewerkt worden. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 140.645.werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 9.409 tegenover de vorige week. LOTENLENING 1BS3 Bij de 157e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 5 millioen gevallen op obligatie reeks 1390 nr. 883 en een lot van 1 millioen fr. op obligatie van de reeks 1948 nr. 933. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 frank. .©©©0©©©©©©©©©©©©»©eee©©e©©©©s©<. ren. Luister nu eens even. Deze jonge man, die in korten tijd zoveel weg aflegde in de wereld, wil beweren dat hij geen geluk heeft gehad. Ik druk op «korten tijd» en afgelegden weg». Want voor hoeveel ge wed, mijne heren, dat dokter Bruneel nog steeds den prijs van 'n goeie mand of tenen zetel kent Een lichte opschudding en verbazing lég gen het spel stil. Alle ogen zijn op dokter Bruneel gericht, die den baron strak aan kijkt. Zeker ken ik die prijzen nog, ant woordt Bruno kalm. Het is de ijzige kalmte vóórde storm. Iedereen voelt het. De om standers zijn als gefascineerd door de in drukwekkende traagheid, waarmee Bruno opstaat en zijn woorden uitspreekt Het is geen oneer die prijzen te ken nen. Ik beschouw het als een eer. Dan valt de baron hem glimlachend in de rede Ik wens, heren, dat aan dit ernstig gesprek een einde wordt gesteld. Het is feest. Nochtans, heer baron, zult u ons nog een paar ogenblikken willen toestaan Het spel heeft onze geesten enigszins overspan nen en ik denk wel dat dit gesprek een ontspannend intermezzo is. De geschiede nis van 'n mandenmakersjongen of van de hut naar de villa, wordt misschien wel in teressant door sommige afleidingen die er uit voortvloeien. U naamt mijn woorden tragisch op, Brunneel. Ik onderlijn slechts uw afgeleg- INITIATIEF VAN SCHOOL EN GEZIN IN OOST-VLAANDEREN. MERKWAARDIGE POSTZEGELVEILING TE GENT. OP ZATERDAF 21 en ZONDAG 22 APRIL. Men zal zich herinneren, dat het Provin ciaal Actiecomité voor het Vrij Onderwijs School en Gezin in Oost-Vlaanderen het initatief opvatte voor de organisatie van een postzegelveiling ten bate der vrije on derwijsinstellingen. De postzegelverzame laars en -liefhebbers werd gevraagd hun collecties nauwkeurig na te kijken en hun eventuele «doubletten» aan het inrichtend comité te schenken. Bij stromen kwamen de postzegels aan in het secretariaat, waar zij door een specialist werden gezift, in lo ten samengebracht en gecatalogeerd. Tientallen milde schenkers verrasten het comité met zeldzame verzamelingen en kostbare zegels, merkwaardige filatelisti sche literatuur en praktisch verzamelings materiaal. Meer dat vijfhonderd loten, bevattende postzegels uit alle landen van de vijf we relddelen, zullen in veiling worden ge bracht in het «Hotel Britannia» op het St- Baafsplein te Gent, waar zij vooraf zullen tentoongesteld worden op zaterdag 21 en zondag 22 april, telkens van 10 u. 30 tot 12 u. 30 en van 13 u. 30 tot 14 u. 30. De veiling zelf vangt aan op zaterdag 21 april te 14 u. 30 en wordt op zondag 22 april te 14 u. 30 lot uitputting van de lo ten voortgezet. Deze week komt de volledige cataloog van de pers. Hij wordt vooraf gestuurd aan de milde schenkers als blijk van er kentelijkheid om hun prijzenswaardig ge baar. Tegen einde van deze week zal de ca taloog gratis beschikbaar zijn voor alle liefhebbers, die hem van hu af reeds kun nen bestellen in het secretariaat van het Actiecomité, Steendam 19, le Gent (tel. 23.11.25), dat de brochure onmiddellijk na verschijnen zal opsturen. Deze catalogen zijn genummerd en geven de kopers na de veiling recht op deelname aan een bijzondere tombola met interes sante prijzen van filatelistische aard, spe ciaal voor die tombola geschonken door weldoener-sympathisant van School Gezin De trekking van deze tombola zal plaats grijpen op zondag 29 april te 18 u. in het lokaal «Het Vclk», Poel 4, te Gent. Bij elke cataloog is een aankooporder gevoegd voor kandidaat-kopers, die de vei ling niet zouden kunnen bijwonen maar belangstelling voelen voor één of meer be paalde loten. Liefhebbers en verwoede verzamelaars krijgen tijdens de veiling vele buitenkans- want er worden loten tekoop geboden waarvan de prijzen in het bereik lijken van ieders beurs. oUu DE DOOD OP DE WEG TIJDENS AFGELOPEN WEEK 7 DODEN. De balans van de ongevallen, die zich m 3 April te 0 uur tot 8 April te 24 uur hebben voorgedaan op ae wegen of in de agglomeraties waar het toezicht op het ver keer aan de rijkswacht toevertrouwd is, bedroeg 590. Er vielen daarbij 7 doden, 94 zwaargewonden en 270 lichtgewonden. Tijdens het week einde gebeurden er 202 ongevallen, waarbij een persoon het leven verloor, terwijl 39 mensen zwaar gewond werden. De oorzaken van de dodelijke on gevallen zijn gevaarlijk voorbijsteken een dode, overtreding van een voorrangs- regel: twee, slippen: een, fout of onvoor zichtigheid van voetgangers: twee, onbe paalde oorzaak een. Over de provincies zijn de ongevallen als volgt verdeeld Brabant 106, West- Vlaanderen: 46; Oost-Vlaanderen: 80; Ant werpen: 52; Limburg: 44; Luik: 72; Luk- semburg: 38; Henegouwen: 88; Namen: 64. ©©©©os den weg. - In uw plaats zou ik over afgelegde wegen zwijgen. U bedoelt, mijnheer De baron heeft geen gelegenheid den woordenvloed van Bruno te stuiten. - Wat manden en zetels betreft kunt u aan mijn vader de laatste tarieven vragen. En om het over afgelegde wegen te heb ben, kunt u steeds van mij de methode be komen hoe ge dokter wordt zonder één jaar te dubbelen, 't Kan u misschien voor uw kinderen te pas komen. Mijnheer, u beledigt mij We spraken over manden en afgeleg de wegen. 't Gelaat van Roger wordt nog roder. Plots, vóór hij het zelf weet, raast hij de kinderachtigheid - U vergeet dat u de zoon van wie ook weer och ja... van Zwarte René zijt... - Ja, die ben ik en daarop ben ik trots. De zoon van Zwarte René is meer mens dan de zoon van den baron. Wie iemand is, laat mij koud, wat iemand is, niet. Ik zou u kunnen beschouwen als 'n domme nulli teit Doch ik hoop voor u en voor uw zie ken, dat dit niet het geval is. Waar ik ze- van ben is, dat u dronken zijt of ten minste onder invloed van den drank staat en dat uw uitlatingen een poging zijn cm mij te beledigen. Wat dronken is gezegd, is nuchter overpeinsd 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2