DE WINDROOS STADSNIEUWS :;'saa8SSStBaBwe$«EeHSEa f*2%AI RUBRIEK VOOR KUNST- EN GEESTESLEVEN DE CHINESE VAAS. 1. Corneel Meerten zag vanuit het trein raampje de laatste huizen van het stadje als snelle wandelaars voorbijschuiven. Toen was de trein plots in het wijdse, rustige landschap van velden en verre bo menrijen. Zijn wrevelige bui was nu voorbij en hij begon er aan te denken, dat hij beter rede lijk zou zijn en dat hij eigenlijk wel heel tevreden mocht zijn. Hij wreef zich weldra genoeglijk de handen, al doemden ook weer onmiddellijk die acht dagen scheiding voor hem op. De trein raasde monotoon over de vluchtende rails en Corneel gleed behaaglijk weg in zijn dagdroom. Hij was zeven en twintig en opzichter bij een bouwonderneming. Het was een be hoorlijke job; door jarenlang ernstig wer ken en een boel zelfstudie had hij het zover kunnen brengen. Bovendien was hij zorg zaam en hield hij erg aan zekerheden. Pas toen hij ervan overtuigd was, dat het huis kon gebouwd worden, had hij Leentje gevraagd met hem te trouwen. Ze was een prettig, slank vrouwtje en steeds zo opgetogen over de toekomst. Hij moest zeggen dat hij het ook alles uitste kend geregeld had. In het voorjaar had zijn onderneming het landhuisje gebouwd, even buiten het rustige Kempisch dorpje. En, in dit najaar, waren ze getrouwd; ook het feest hadden ze vrij eenvoudig gehou den en daarmee bespaard voor hun huwe lijksreis. Als hij nu zijn ogen half look; kon hij zich best weer in een landschap van einde loze bossen, van besneeuwde bergtoppen en van diepblauwe meren wanen. Het waren gelukkige dagen geweest, on vergetelijk eigenlijk, maar ten slotte waren ze nog wat blij geweest, terug naar huis te kunnen keren, naar hun eigen, kleine, ge zellige huisje in de Kempen. Zonder onver wachte omstandigheden zou-het reeds bin nen ettelijke jaartjes hun eigendom wor den. De eerste morgen na hun terugkomst hadden ze plannen zitten maken voor de bemeubeling. Nu, dat was voorlopig nog een moeilijke zaak. Cor's spaarcenten wa ren vrijwel geheel naar het huis gegaan en naar het hoogst nodige meubilair. Maar, als steeds, had Leentje opgemonterd ge zegd «Nu, lieverd, dan doen we het de eerste jaren wat minder, hoor Hij betrouwde stevig op haar handigheid en doorzettingsvermogen. Ze liepen gedu rende een paar dagen het provinciestadje in de buurt af, tikten hier een nog flinke tweedehandse kast op de kop en kochten daar een stemmig salontafeltje tegen een schappelijke prijs. Met een en ander wat handig bij te werken, zou alles wel spoe dig heel netjes worden. En toen kwam het telegram. Cor's patroon was wel heel ruim voor hen geweest. Op hun huwelijksdag had hij hun een prachtig drinkservies gezonden en van zijn dame was er een ruiker mooie bloemen. Maar ook het werk ging verder. Dat was nu de ergerlijke kant er aan, dacht Cor geërgerd, dat ze je de ene keer hier, de andere daar zouden met het werk, al bleven ze nog meestal in de provincie. En nu wou het vervloekste lot, dat de bouw onderneming een uitgebreid werk uitvoer de in de omgeving van Antwerpen. Het te legram verzocht hem over te komen om het werk te hervatten. Acht dagen is ten slotte geen eeuwig heid, had Leentje getroost. Doch, toen hij haar in het kleine sta tionnetje verlaten had, besefte hij best dat het hem wèl een eeuwigheid zou toeschij nen. Hij zat naar het monotone, met gelijke tussenpozen weerkerende bonzen dei wie len te luisteren en hij besloot zijn over' gingen met de gedachte, dat hij eigenlijk toch niet mocht klagen. 2. Nu, lieverd Dat vroeg Leentje, acht dagen later, tóen Cor terug was. Na de eerste, onstuimi ge begroeting, voerde ze hem rond in het huisje, waar alles glom van haar ijver. Ze zette de deur van de zitplaats wijd open en hij moest van de meubels naar haar kij ken. Ze stond wat op zij van hem, zo pret tig, zo jong en zo glanzend in haar geest drift, zodat zij het eigenlijk was, die al zijn bewondering opeiste en niet de kamer. Maar kijk toch eens, Cor Daar ligt 'het tapijt dat we van Ma gekregen hebben en dat ik heb laten kleuren, en hier zijn de stoelen, die ikzelf overschilderd heb. En de tafel, Cor Nee, hef het kleedje niet op, Want aan het blad moet ik nog beginnen. O, en ik zorgde ook voor dat moderne be hangpapier. Hij straalde en zij straalde. De achi lan ge dagen scheiding waren nu volledig ver geten en ver. Haar trots was ook de zijne. En zij had geen cent te veel uitgegeven hierbij. De kamer zag er nu zo smaakvol uit; geen enkele hoek was er, die niet han dig bezet was. Toch, moest hij even beden ken, toch eigenlijk een beetje kaal nog, wat kunstmatig ook, misschien door die plastic gordijntjes en die tweede haudse meubels, blauw en rood geschilderd; maar niettemin knap werk, zo fris en opgewekt als vlijtige handen een overlegde beredene ring en de praktijk van hun bezoek aan meubelmagazijnen van gelijk welk huis ook een prettig thuis konden maken. Houd je d'r echt van, schat smeekte ze, toen ze aan het keukenfornuis stond. - En of, antwoordde hij gretig. Ik zou geen plekje aan willen veranderen. - En niets op erediet, zei ze vlug, het kwam alles netjes toe, hoor Het leven was goed. Als jonge goden stonden ze naar de kleine wereld te kijken, die zij zichzelf hadden geschapen en die ze juist daarom ook zo uitstekend vonden. Toen zag hij de doos. 3. Het was een hoge, smalle doos met de bekende fles erop en «Fragile-Breekbaar» op het adresblaadje. Ze stond op de keu kenkast te wachten om geopend te worden. - Uit Parijs, zei Leentje. Stellig nog een huwelijksgeschenk, maar het was aan ons beiden geadresseerd, zodat ik liever wacht te met openmaken tot je terug was. Ze maakten het samen open; Cor taste het glazende, bruine pakpapier en het pak- i op de glimmend geschuurde keuken tafel en haalde de vaas voorzichtig uit haar omhulsel. Het was een prachtige Chinese s, zoals ze daar stond: bijna veertig centimeter hoog. Waarschijnlijk uit de tijd van de Mingee dynastie, zei Cor verbluft, maar dan uit een late periode, een uitste kend vakmanswerk. Draken en bloemen in blauwe, groene, oodpaarse en felgele kleuren vloeiden sierlijk over de curven der kruik. Ze had den zo'n mooie vaas nog nooit voordien ge zien, ze was vele malen mooier dan het mooiste sieraad uit hun huisraad, zOntzettend hoe heerlijk, heerlijk, heer- ijk, kirde Leentje. O, Cor Hoe prachtig Wat zal ze ons huisje sieren Ze nam het kaartje op dat nog in de doos lag om benieuwd de naam van de mil de schenker te lezen. In sierlijke, ronde letters stond er Aan de heer en me- rouw Meerten. Met hartelijke wensen van Bob Devrese.» Wat betekent dat vroeg Cor ver wonderd. r was een schaduw over haar lachènde ogen gegleden. - Een man die ik lang geleden eens ontmoette. Hij... hij wou met me trou wen Maar Cor had de vaas reeds meegeno men en hij neuriede voor zich uit van ge noegen, terwijl hij een geschikte plaats zocht voor het geschenk. - De tafel in de eetkamer, stelde Leent je voor, maar hij vond dat een overschil derde tweede handstafel met een geruit kleedje er op, zeker geen geschikte plaats was voor een Ming vaas. De schouw dan Maar daar stond ze ook veel te triomfan telijk; een zuivere bespotting van de be schilderde houten borden en het boerse aardewerk. Ten slotte belandde ze in de slaapkamer. Op het kaptafeltje voldeed de vaas echter al evenmin; ze vormde een te scherp con trast met de niet aangepaste bemeubele- ring. Vermoeid besloten ze uiteindelijk ze een plaats te geven op de antieke boeken kast. Daar stond ze, slank, hovaardig en wat overmoedig ook, tot de volgende dag. 4. Drie uren lang liep Leentje 's anderen daags te winkelen in het dorp en toen ze thuis kwam, was Cor wrevelig bezig met een hopeloze poging om het eten te berei den. Maar ze diepte vlug uit haar bood- schappentasje de fraaie strook Chinees borduurwerk op, waarvoor ze een heleboel geld had moeten uitgeven en ze zei dat ze eigenlijk geen nieuwe mantel voor het na jaar nodig had en ook geen nieuw kleedje en door het stuk uitbundig te bewonderen, spande hij zich eerlijk in om de prijs te vergeten. Chinees borduurwerk echter, hoe het ook de heerlijkheden van Ming-porselein ver meerdert, pleegt niet gezellig te liggen op geschilderde meubels. De week daarna zag Cor, geheel toevallig, in een schemerdonke re roepzaal een ovaalvormige tafel. Ze was gepolijst, elegant in een woord: ideaal en ze kostte maar een paar honderd pop. 1-Iij dacht er aan, dat hij ten slotte ook nog een jaartje zijn oude overjas kon dragen. De tafel zou dus nagezonden worden. Zo bedekt met het borduurwerkje, zag ze er volmaakt uit. Leentje was gedurende enkele uren op recht opgetogen, maar toen viel het haar op dat de stoelen in 't geheel niet pasten bij een dergelijk antiek meubel. Voorlopig echter waagde ze het niet hem hierover aan te spreken; hij zou overigens vlug ge noeg zelf zien, dat die stoelen een voortdu rende ergernis waren voor wie in de ka mer kwam. Op een avond sprak hij haar zelf daar over, zodat ze vlug accoord waren om ook hierin verandering te brengen. Na wat zoe ken konden ze de oude stoelen ruilen met een lichte toeslag erbij, tegen zes andere. Maar het waren toch gepolijste stoelen en antiek en ze stonden voortreffelijk bij de tafel. Ofschoon, zei Cor, voor het bedragje dat we bij te leggen hebben, zullen we erediet moeten vragen. Het vreselijke woord was er uit.Ze merk ten het echter niet eens op en achteraf ver wonderde hij zich er over, dat hij zo vlug bereid was geweest de moderne koopfor mule te aanvaarden, te meer daar het tot dan toe een van zijn soliede zekerheden geweest was niets op afbetaling te kopen. I-Iet was daarentegen Leentje die zei: Manlief, we moeten het nu toch maar wat zachter aanpakken. Niettemin noteerde ze, vrij vlug hierna, dat het glas- en aardewerk, dat ze aanvan kelijk bestemd hadden om bij de geruite tafelkleedjes aan te passen, niet langer x harmonieerde met een Chinese vaas, die op een kanten kleedje en op een gepo- lijset tafel stond. Maar hierover wou ze Cor niets zeggen. Toen hij echter op een avond thuiskwam, •ond hij haar wenend in de keuken. Na enige aarzeling vertelde ze hem, dat ze die namiddag in het dorp een pracht van een eetservies gezien had. Het eetservies ei- .enlijk, waarvan zij steeds gedroomd had en dat ze het nu niet zou kunnen kopen... Natuurlijk kocht hij het voor haar. Maar de levensverzekering, die hij, als één der zekerheden uit zijn leven, onmid dellijk na hun huwelijk had willen nemen, moest nu maar een jaar uitgesteld. Hun besluit om nooit meer boven hun mogelijk heden te gaan, viel bovendien al even ras in duigen. Cor was er zich mei van bewust dat zijn zekerheden hem ongemerkt maar vlug ver laten hadden. Och, dacht hij sussend, ik heb toch mijn vaste betrekking en boven dien begon hij voor zichzelf, niettemin ge heel in tegenspraak met zichzelf, een theo rie op te bouwen, waaruit moest blijken, dat er vele interessante aspecten vastzate, aan de erediel-formule. In feite werd hij overmoedig en onverstandig. Op een zondagnamiddag, toen Leentje met de afwas bezig was, 'lei hij zo gewoon mogelijk Nou, kind, ik vind eigenlijk dat ge u ten minste 's Zondags toch wel wat rust zoudt mogen gunnen in plaats van u zo af te sloven met dat keukenwerk. Aanvankelijk protesteerde zij wel, maar al vlug begonnen ze uit te rekenen of ze een meisje konden houden. Ze huurden dus een daghitje en ze kochten voor haar neteldoeken schortjes en het maakte voor taan deel uit van zijn dwaasheid, dat hij zo fijn vond, dat Leentje het nu rusti ger had en het genot beleefde zelf bevelen te kunnen geven en karweitjes te laten opknappen. Ze waren een paar keer bij vrienden op een avondje uitgenodagert^éworden, harte lijke, stemmige avondjes waren dat ge- si, dacht Cor. Hij had er zijn bijzonde- reugde aan gehad te zien hoe het goed lachse Leentje er de stemming in hield en zij van haar kant vond het gewoon heer lijk Cor zo te zien zitten, met een geurige sigaar opgestoken en een likeurtje voor zich. Toen hij dan ook, na één van die avond- s, zei «Dunkt u niet, vrouwtje, dat wij af en toe ook eens een avondje moeten ge ven», sprak hij slechts uit, wat zij reeds had willen voorstellen. Ze hielden dus ook feestjes. De vrienden voelden zich oprecht gezellig in het kleine huisje en ze bewonderden de meubels en alles wat er in het huisje was. Zo werd het vlug een wekelijksé gewoonte voor hen de zaterdagavond de vrienden te ont- angen. Hun hartelijkheid werd mondge meen. Hun huis was rijkelijk versierd met zijden borduurwerkjes, schemerlampjes met draken beschilderd, Chinese tapijtjes en een enig mooie, kleine, overlakte kast. Bij dit alles stond de Chinese vaas niet meer zo eenzij dig-heerlijk, maar nog steeds beheerst en waardig, zeker van haar zen ding, die in feite was slechts vaas te zijn en niets meer, maar die hier, in dit Kern- pische huisje, het leven grondig gewijzigd had. 6. Ze zaten vreselijk in de schulden. Toen hij, zowat één jaar na hun huwe lijk, thuiskwam, merkte hij voor het eerst op hoe teneergeslagen en bleekjes Leentje er de laatste tijd uitzag. En hij vermoedde hoe ontgoocheld ze door dit alles moest zijn de vele schulden en de toenemende financiële zorgen en het drukke leven, waarin zij ondergedompeld waren. Cor, zei ze zwakjes, ik ben naar de dokter geweest. Wat riep hij ontsteld uit. Naar de dokter En waarom Je bent toch niet ziek, kind Lieve hemel, weet je wel, dat we het ons eigenlijk niet'kunnen veroorlo ven ziek te worden - Ik ben ook niet ziek, zei ze. Ze mompelde nog iets en toen zei ze dap per Waarschijnlijk verwacht ik een baby. Hij stond verslagen en zwijgend. Cor Cor toch, sta zo niet naar te kijken, snokte ze krampachtig. Ik heb toch zo naar een verlangd. Ik weet wel, dat we het ons eigenlijk niet kunnen veroorlo ven, maar... O Wat moeten we nu doen Hij bleef haar strak aankijken en hij overwoog snel hoe van het opgewekte, le- vensdappere Leentje, dat hem bij zijn thuiskomst uit Antwerpen begroet had, niet veel meer was overgebleven. En hoe ze, maand na maand, iets van die blijheid verloren had en hoe ze van het knusjes bij elkaar zitten ongemerkt overgegleden ren naar een druk uitgaan en hoe ze zich nü zo eenzaam konden voelen als er geen bezoek Hij vermoedde nu ook, dat dit ontvluch ten van hun gewaande eenzaamheid maar een poging was geweest om te ontsnappen aan hun onrust over de groeiende schul denlast. Wat zullen we doen Zij zag de strakke lijnen om zijn mond ■eker worden en even glimlachte hij stroef. Ze zag hem naar de tafel lopen.Hij greep de Chinese vaas en droeg ze uit de kamer. Daarna hoorde ze het hoge geluid van rin- .eiende scherven, en, hem nalopend naar het achtergebouwtje, vond ze hem op de knieën zitten en hij verbrijzelde de Chine- ;e vaas met een hamer. Tussen de scherven vlekte een wit kaart- js Aan de heer en mevrouw Meerten. Met beste groeten van Rob Devrese». H. S. oCo HET HUIS VAN DE NACHT. HET HUIS VAN DE NACHT, ordt volgende zaterdag, zondag en maandag opgevoerd door GltOEP TUL. oOo POLiTIcK OVERZICHT De strijd in Algerië woedt thans in volle hevigheid. Het weekeinde werd geken merkt door verbitterde gevechten de he vigste tot dusver die niet minder dan 250 mensenlevens hebben gekost. De gue- illiastrijd schijnt tot een werkelijke oorlog ingegroeid te zijn; zelfs de Fransen geven ,u toe dat de illegalen over een uitgebreid wapenarsenaal beschikken en dat ze heel wat van krijgskunde afweten. De Franse ministerraad in spoedvergade- ■ing' bijeen gekomen heeft inmiddels beslo ten de reservisten te mobilizeren en nage noeg 90.000 man zullen naar het Algerijnse slagveld gezonden worden. De omvang Van deze heroproeping zal wel iedereen de t van de toestand doen inzien en onder lijnt eens te meer de bedoeling van eerste .nister Guy Mollet die ten alle prijze een j weinig en te laat» in Algerië wil ver- jden. tiet staat vast dat Mendès-France die nog steeds in onderhandelingen met de Al gerijnse nationalisten geloolt, het met dé beslissing van de Franse ministerraad vol strekt niet eens is, en geruchten over een mogelijk ontslag doen dan ook te Parijs de ronde. et komt ons nochtans voor dat MendèsT France, noch de radikale ministers,hun ont slag zullen indienen, want dan zou het pas ee maanden oude kabinet van Mollet de 1 nabij zijn en zouden de konservatieven, die voorstanders zijn van een nog veel strengere politiek in Algerië, in de gele genheid gesteld worden om het bewind in ïanden te JESUS, MARIA, AUGUSTINUS, MONICA. De Algemene Overste en de Zusters van de H, Augustinus (Zwarte Zusters van Aalst) bevelen aan in uw godvruchtige ge beden, de ziel van hun welbeminde Mede zuster EERWAARDE ZUSTER ALBERTINE (Juffrouw Josephine ROELS) ;eboren te Zele, de 24 Februari 1889 en godvruchtig overleden de 9 April 1956, in het 39' jaar van haar religieuse professie, •ersterkt door al de Rechten van Onze Moeder de H. Kerk. De plechtige Lijkdienst gevolgd van de begrafenis zal plaats hebben in de kerk an hel Klooster op ZATERDAG 14 APRIL 1956, te 9 u. De Dertig Gregoriaanse Missen zullen gelezen worden in het Klooster. Aalst, Kapellestraat, 8. Vrienden en kennissen, die bij vergetel heid geen doodbericht hebben ontvangen. ..orden verzocht dit als dusdanig te aan zien. De schaarse berichten over de gebeurte- ssen in Algerië laten niet toe zich een juist en voliedig beeld over de aldaar neersenae toestand te vormen. De Franse instanties immers oefenen een trenge kontrole uit op het nieuws en lechis datgene wat in het Franse kraam past wordt voor publikatie vrijgegeven, net waar dat in Frankrijk zelf, zoals sns de bezetting de Fransen op een be paalde buitenlandse zender moeten afstem- nén om de ware toedracht der feiten te ernemen De bekende historicus en professor de Sorbonne, Henri Marrou, liet deze week in «Le Monde» een artikel verschijnen waarin hij er de Fransen van beschuldigd de waarheid over Algerië met opzet te draaien, en waarin hij tevens de door de 'ranse autoriteiten in Algerië toegepaste methodes streng veroordeelt. Ook in Algerië kent. men thans koncen- tratiekampen van het formaat Dachau en Buchenwald, terwijl de foteringen die i er toepast die der Gestapo's in wreedheid en aren. De Franse troepen bezondigen zich aan terrorisme en geweldplegingen an alle aard en gebruiken daarbij metho des die in niets van die der nazis verschil len... Overal in Algerië, aldus professor Mar rou, werden echte laboratoria voor folte ring opgericht, met elektrische baden en al wat er bij te pas komt. De waarheid van deze feiten, zo vervolgt de professor, worat door niemand in Algerië geloochend of be twist. De persoon van Marrou is intussen een waarborg voor de echtheid van dit getuig nis, en toch protesteert de wereldpers niet tegen deze mensonwaardige toestand. Een Vlaams dagblad schrijft in dit band «Toen na de oorlog de gruwelijke misdaden van de Gestapo aan het liei kwamen, toen ging er door de wereld eer. schok van verontwaardiging en afkeer. En nu diezelfde misdaden gepleegd worden door een andere natie, waar ditmaal een socialistische regering aan het bewind i; nu wordt een eerbiedig stilzwijgen be waard en laat men de dingen op hun be loop. Er gebeuren in Noord-Afrika thans dingen die een schande zijn voor de West erse beschaving en waaraan we ons niet medeplichtig mogen maken. Het wordt tijd dat wij onze ogen openen voor deze nieuwe schande der mensheid». 1I.Ü.V. BEDEVAART DER BELGISCHE SOLDATEN NAAR LOURDES VAN 11 TOT 18 MEI Van 11 tot 18 mei zal de jaarlijkse be devaart van het Belgisch leger naar Lour- des (Frankrijk) plaats hebben. Deze bedevaart staat onder leiding van Mgr. F. Cammaert, hoofdaalmoezenier van het Belgisch leger. De bedevaarders zullen op vrijdag 11 mei te 11 u. 30 uit Schaarbeek afreizen en op 12 mei 's morgens te 8 u. te Lourdes aankomen. Op 12, 13 en 14 mei zullen te Lourdes dan verschillende godsdienstige vaderlandse plechtigheden gehouden worden. De bedevaarders zullen op 17 mei opnieuw uit Lourdes naar ons land afrei zen en de dag daaropvolgend te 9 u. te Brussel aankomen. Voor alle inlichtingen kunnen de mili tairen zich wenden tot het secretariaat van de «Bedevaart van het Belgisch Leger naar Lourdes» Charles Zoudestraat, 41, Namen. Vóór 25 april worden de inschrijvingen erwacht. Barmhartige Jezus, geef hare ziel de eeuwige rust. Begr. Arijs en Z. Tel. 211.47. GENEESKUNDIGE ZON DAG DIENST. Bij AFWEZIGHEID van de huisdek-ter kan men zich voor DRINGENDE GEVAL LEN wenden ZONDAG 15 APRIL 1956 Dr. W. DE V1DTS, VRIJHEIDSTRAAT, 4. Tel. 217,22. ZONDAGDIENST DER APOTHEKEN. IS ALLEEN OPEN van 9 tot 12 en van 14 tot 18 u. In de week, voor DRINGENDE GEVAL LEN en DIENST NA 7 uur 's avonds ZONDAG 15 APRIL 1956 APOTHEEK DELBECQ, WERF. De Apotheken der stad zijn gedureaae de WEEK open van 8,30 tot 12 uur en van 13,30 tot 19 uur. oOo— UILENSPIEGEL-JEUGDGROEP AALST. Na het overweldigend succes van een eerste Andersen-namiddag, besloot het be stuur van den Uilenspiegel-jeugdgroep een dergelijk maar totaal nieuw programma te geven op zondag, 15 april in de zaal van de Sint-Marlinuskring (Zonnestraal) te 2 u. -30. Het wordt andermaal een namiddag met toneel, zang, film, vertelling, enz. Wie de eerste namiddag bijwoonde zal ker terug komen kijken, en wij hopen dat wij nog meer Neles en Tijlen zullen nogen begroeten. Wij kondigen ook reeds aan 22 april Poppenspel «Kapoen» van Sint-Niklaas. 13 mei Rodenbach namiddag met het poppenspel «Antigoon». - 20 mei Jeugdteater «Nele» van Wet- teren. Alle Neles en Tijlen zijn hartelijk wel kom. Deelname kinderen 6 fr. Volwassenen: 10 fr. oOo AAN ALLE LEDEN EN SYMPATHISAN TEN VAN PRO PETRI SEDE. Door verschillende omstandigheden kon de Pausdag door onze vereniging niet vroe ger gevierd worden. De 80ste verjaardag van Pius XII, een der grootste Pausen al ler tijden mag nochtans niet onopgemerkt voorbijgaan Derhalve nodigen wij U drin gend-uit 1) tot het bijwonen der H. Mis met offer, op zondag 15 april, te 11 uur, opgedragen ter intentie van Z. Heiligheid. Plaatsen worden voorbehouden in het De roemrijke vlag der zouaven zal aan- •vezig zijn. Iedereen drage zijn eretekens cn kentekens. 2) tot de algemene vergadering, na de Mis, in het lokaal St-Lieven waar Z.E.H. Deken DE COCK een gelegenheidstoe spraak houdt. ADEL VERPLICHT. Namens P.P.S.Aalst. Van de Perre G. en De Paepe PU,

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 3