Bank van de Société Générale de Belgiqn® Ballon wedstrijd BASKET-BALL. OKAPI BLACK BOYS. 48 - 29. Hun nederlaag van het eerste treffen dachtig trekken de Okapi's dadelijk aanval en langs-Keymeulen en Van Dries- sche wordt, spoedig succes geboekt. De Black-Boys verdediging door de over rompelende start van de wijs gebracht gaat heel wat fouten en na 5' is de stand dan ook reeds 103 in het voordeel der bezochten. Hoe Clarijs en Van Poucke zich ook inspannen, steeds weer zijn het Okapi's en vooral dan Keymeulen en Van Driessche die herhaaldelijk herrie in het Black Boys kamp en door prachtige worpen de stand reeds hoger doen oplopen. Veranderingen m het Black Boys team leveren niets op, des te meer daar de aan vallers van weinig juistheid blijk geven door zenuwachtigheid heel wat mooie sco re-kansen verkijken. Toch kennen de Black-Boys rond de een opflakkering en een viertal strafwor- pen worden afgedwongen.Ongelukkig bren gen die geen enkel puntje op Keymeulen, flink gesteund door zijn maats is werkelijk prachtig op dreef, en lukt in deze eerste me niet minder dan twaalf punten. Bij de rust wijst het score-bord dan ook 278 in het voordeel van Okapi. De Black-Boys die een afstraffing voor komen willen stellen zich na de rust heel wat beter te weer. Toch blijven aanvallers hopeloos zwak en slagen ze niet in de rustig spelende Okapi verdedi ging te verschalken. Het zijn integendeel Wamback en Oosterlinck die er in slagen de stand tot 3911 op te voeren. Pas wanneer ook Clarijs, die in de time ver beneden zijn gewoon spelpeil bleef, de kadans gaat vinden, kunnen de Black-Boys het spel in evenwicht brengen. Okapi wordt nu duchtig aan de tand ge voeld en kan niet verhinderen dat de Black Boys hun achterstand gevoelig minderen. Hun offensief komt echter te laat en Okapi wint uiteindelijk zeer verdiend dit Aalsters derby waarin men van de Black-Boys heel wat meer tegenstand had verwacht. OKAPI AALST Oosterlinck (2 6), Ro vers (0), Van Wambeke (0+4), Corthals (0 3), Van Driessche (8 8), Keymeulen (12 5) Troch (0) Roelandt (0). BLACK BOYS, AALST Clarijs (0 10), Arijs (0 2), Lecompte (0), Buyle (0), Bac- kaert l), De Schrijver (1+0), Eemans (1+2) Van Poucke (6 6). H. D. V. oOo BURGERLIJKE STAND der STAD AALST VAN 11 TOT EN MET 17 APRIL 1956 GEBOORTEN Mannelijk: 22, Vrouweüjk: 29, Totaal 5 OVERLIJDENS Josephina Roels, Kloosterlinge-ziekenver- pleegster, 67 j., Kapellestraat, 10. Omer Prosper De Vidts, veekoopman- grossist, 58 j., echt. van Joanna De Schrij ver, Gentsesteenweg, 532. Ivo Van Sande, dekenwever, 58 j., echt. van Hortense Cooman, Groenstraat, 66. Pius Van Eeckhaut, spoorweggepension- neerde, 82 j., wedr van Philomena Schud- dinck, Paardendries, 21. Ludovica De Greve, 60j., echte Philemon Van Cotthem, A. Van de Maelestraat, 12, Erembodegem. Laura De Gendt, 62 j., ongehuwd, raardsbergsestraat, 17. Albinus Keymeulen, 4 j., echt van Irma Iieynderichx, Dompelstr., 54. Clemens Pieter De Vleeschauwer, 79 j. wedr. van Maria Verleysen, Dirk Martens- straat, 41. Benedikt Moyersoon, metser, 56 j., wedr. Fernanda Sergent, Dr. De Moorstraat, Maria Leonie Van Mulders, 84 j., onge huwd, Langestraat, 247. Petrus Julianus Meert, elektrieker, 55 j., echt. van Ursula De Koning, Pontstraat, 63. Maria Philomena Oosterlinck, 77 j., wede van Jozef Gillade, Schutterstraat, 4. Josephus Maria De Bolster, 75 j., echt. van Catharina De Kegel, Parklaan, 73. Camillus Janssens, 85 j., wedr. van Leo- nia Van den Broeck, Felix De Hertstr., 31. HUWELIJKEN. Frans De Witte, elektrieker, Jan Bijlstr.. 15 met Maria Van de Brempt, textielbe- werkster, Roklijfstraat, 49. Jozef Ringoir, autogeleider, Welvaartstr., 18, met Emilienne Neirinckx, plooister, Spaarzaamheidstr. Carlos Rombaut, sorteerder, Bredestraat 16, met Yvonne Troch, weefster, Stoof - straat, 5. Petrus Ravijts, beroepsmilitair, Turn hout, Stg. op Gierle, 56, met Leona Merckx, schoenbewerkster, Bredestraat, Francois Cornand, lederbewerker, Doorn- veld, 5, met Jeanine Janssens, katoenbe werkster, Doornveld, 23. Domien De Veylder, beroepsmilitair, Ede- gem, Fort 5, met Godelieve Steenhaut, weefster, Kerrebroekstraat, 133. Ernest Gyselinck, handelaar, Vlaande- renstraat 6, met Agnes Van den Bremt, be diende, Erpestraat, 66. Emiel Louis Rombaut, bouwkundig .tech- nieker, Essene, Hekelgemstraat, 6, met De- nise Panné, zb., Osbroekstraat, 51. oOo PERSONENAUTO BOTST TEGEN MUUR. BESTUURDER GEKWETST. T. Fr. uit Aalst reed met zijn personen auto in de Bredestraat. Na in een bocht te hebben uitgeweken voor een tegenligger botste hij met zijn auto tegen de tuinmuur .van J. K. R. J. Hierbij werd de auto en muur beschadigd. T. werd in het aange- 2ielft gekwetst. Gedurende de feestelijkheden op Zondag 22 April te Kapelle-op-den-Bos, ter gele- ;enheid van de vijftigste stichtingsver- jaardag der N. V. ETERNIT, zal een af standswedstrijd met reklameballons inge richt worden. Het terug-kaartje aan 500 van deze bal lons geeft recht op een premie van 100 fr. aan iedere persoon die deze terugbrengt vóór 10 MEI e. k. op het aangeduide adres. WIELRENNER DOET ZWARE VAL EN KWETST ZICH. Ter gelegenheid van een wielerkoers in de Langestraat reden de wielrenners langs de Binnenstraat. Op het ogenblik dat een aantal renners in aantocht waren liep er plots een hond de rijweg op, vlak onder de wielen van de wielrenner Frare Octaaf uit Montignies sur Sambre. Hierbij plofte deze loodzwaar tegen de grond en werd aan rechterarm en linkerbil gekwetst en kloeg inwendige pijnen. Hij was genood zaakt een dokter te raadplegen. Ook zijn fiets werd beschadigd. De hand was de ei gendom van V. Fr. aldaar woonachtig. w—oOo DROEVE AFLOOP. Over een vijftal weken had zekere Meert Petrus, werkzaam bij de electriciteitsmaat- schappij, en onder de bevolking wel bekend als hersteller der plombs, met erge brand wonden die hij bij het wérk had opgelopen naar de kliniek overgebracht. Spijts de bes te zorgen is hij er aan de opgelopen ver wondingen bezweken. Hierna publiceren wij de voornaamste te verminderen. VERKEERSONGEVALLEN. Bij het kruispunt van de Vlaanderen- straat en Keizerlijke Plaats kwam het tot een botsing tussen de personenauto be zuurd door D.B.E. uit Ougrée-Sclessin en de autovrachtwagen bestuurd door P. Ch. uit Wieze. Op het ogenblik dat V. M. Fr. uit Aalst na stilstand met zijn personenauto op de Varkensmarkt wilde vertrekken kwam het tot een aanrijding met de personenau to bestuurd door D. K, W. uit Aalst. V. I. Z. uit Melle reed met zijn per sonenauto op de Gentsesteenweg. Op het ogenblik dat hij vertraagde werd zijn voer tuig langs achter aangereden door de auto vrachtwagen bestuurd door B. C. uit Gent die volgde. In de Hof ten Bergestraat werd de ge stationeerde camionette toebehorende aan .O. uit Aalst aangereden en beschadigd door de autovrachtwagen bestuurd door uit Aalst. Bij het kruispunt van de Geraards- bergsestraat en St-Jobstraat kwam het tot een botsing tussen de personenauto be stuurd door V.W.Y. uit Aalst en de perso nenauto bestuurd door Fr. A. uit Aalst. Bij het kruispunt van de Watertoren itraat en Osbroekstraat kwam het tot een botsing tussen de personenauto bestuurd door M. W. uit Gent en de autovrachtwa gen bestuurd door M. Th. uit Aalst. Hier bij werden beide voertuigen beschadigd. oOo BONNETERIE BOSTEELS-DE SMETH, Naamloze vennootschap, AALST. Handelsregister, Aalst nr. 30. De algemene vergadering der aandeel houders wordt gehouden in de bestuursze- der vennootschap, 25, Erembodegem- traat te Aalst, op zaterdag 28 april 1956 te uur. Dagorde 1° Verslagen van de raad voor beheer en van het college van commissarissen over het jaar 1955. 2° oedkeuring van balans en rekening van Winst en verlies, afgesloten per 31 decem ber 1955. 3° Ontlasting aan beheerders en :ommissarissen. 4° Ontslagneming van twee commissarissen en statutaire benoe mingen. 5° Verschillende. Om tot de ver gadering toegelaten te worden, moeten de aandeelhouders hun titels in de bestuurs zetel der vennootschap neerleggen, uiter-- lijk op maandag 23 april 1956. (Art. 21 der standreg.) OOo- MODERNITE, NAAMLOZE VENNOOT SCHAP, HOFSTADE-AALST Gewone algemene vergadering, op Maandag 7 Mei 1956, te 17 U-, ten socialen zetel. DAG ORDE Verslag van beheerders en toezich- Balans en winst- en verliesrekening; Ontlasting aan beheerders en toezichter. Allerlei. Om recht te hebben deze verga dering bij te wonen,- moeten de aandeel houders hun aandelen minstens vijf dagen voorhand neerleggen, ten sociale zetel, Hekkestraat, te Hofstade. oOo L'IMMOBILIERE ALOSTOISE, SOCIE- ClVILE sous FORME ANONYME, ALOST. Assemblee ordinaire, au siège social, 43, rue de Brabant, le lundi 7 mai 1956, a 17 h. ORDRE DU JOUR Appro bation des comptes sociaux; Décharge aux administrateurs et commissaire. Dépots des titres, cinq jours francs avant l'assemblée, siège social, suivant statuts. oOo LA LOUTRE, SOCIETE ANONYME en liquidation, a DENDERLEEUW. L'as semblée ordinaire se tiendra au siège so- Denderleeuw, le mardi 8 mai 1956, 10 h. 30. ORDRE DÜ. JOUR lu Rap port des liquidateurs; 2° Situation a fin exercice 1955. Dépot des titres au siège social ou au Crédit Lyonnais, 78, rue Roya- a Bruxelles, cinq jours francs avant l'as semblée. Gustaaf SANDERS. Druki. De Gazet van Aalst. passages uit het Verslag van de Raad van Beheer over het boekjaar 1955. In het achter ons liggende jaar was de gang van zaken bijzonder levendig. De eco nomische opleving die zich aan het einde van 1954 manifesteerde, handhaafde zich en breidde zich uit tot de meeste industrië le sectoren van het land. Het globale volu me van de nationale productie en van het handelsverkeer met het buitenland is ge stegen tot een peil dat het sedert de oorlog bereikte niveau overtreft. De verbetering betrof in hoofdzaak de zware industrie. De kolenmijnen hebben de aanzienlijke voorraden, die zich tijdens de periode van stagnatie in de verkoop in 1953-1954 hadden gevormd, kunnen afzet-, ten en opnieuw buitenlandse mijnwerkers aangeworven om de winning te verhogen. De ijzer- en staalnijverheid profiteerde van de algemene vaste stemming op de uit- voermarkten. De op de buitenlandse mark ten van de Europese Gemeenschap Kolen en Staal verkregen prijzen werden herhaalde malen verhoogd en de productie werd tot de maximale capaciteit der instal laties opgevoerd. De meeste fabrieken in vesteerden belangrijke bedragen om hun potentieel te verhogen. De colcesfabrieken de meeste sectoren van de chemische industrie, de cementfa brieken en de papierindustrie gaven een bevredigende activiteit te zien. Met uitzon dering van de constructie van rollend mate rieel,, waren de metaalfabricages gunsti ger georiënteerd. De textielindustrie had aan de algemene expansie geen deel. De katoen-, wol- en vlasondernemingen hadden te kampen met een ongunstige conjunctuur die vooral door de daling der verkoopprijzen werd geken merkt. De Belgische economie die zeer onderhe vig is aan de internationale stromingen, reageerde op de algemene hoogconjunctuur met een sterke opleving van haar uitvoer handel. Van het ene jaar op het andere is de waarde van de Belgisch-Luxemburgse verkopen aan het buitenland met 20% toe genomen. Parallel hiermede is de positie van ons land in de Europese Betalings Unie merkbaar crediteur geworden. Het over schot bedroeg ruim 8 milliard frank, ter wijl het jaar 1954 een tekort van 800 mil- lioen frank vertoonde. De sterke uitvoervermeerdering, samen met de door de Belgische Staat in het bui tenland geplaatsté leningen, leidde tot een belangrijke toeneming vari de goud- en de viezenreserves van de Nationale Bank. De goudvoorraad en de portefeuille buiten landse deviezen zijn aldus met 5,2 milliard gestegen en bereiken het nog niet geëve naarde peil van 5?',3 milliard, waarvan 46,6 milliard aan goud en convertibele va luta. Op het gebied der overheidsfinanciën komt de algemene activiteit tot uitdruk king in belangrijk meer fiscale ontvangs ten welke, samen met een zekere inkrim ping van de buitengewone Staatsuitgaven, de Schatkist in de gelegenheid stelden haar leningen op de binnenlandse markt af t» remmen. De belastingontvangsten bedroe gen 75,8 milliard of 5 millard meer dan in 1954. Wat de buitengewone uitgaven be treft, deze verminderden van 15,3 tot 12,7 milliard. In het tweede halfjaar ontstond beweging voor vermindering van de ar beidsduur. De ter zake genomen beslissin gen zullen haast onvermijdelijk een zekere toeneming van onze productiekosten ten gevolge hebben. De algemene positie van het Belgische bedrijfsleven op internatio naal handelsterrein dreigt hierdoor te zwakken en bijgevolg meer blootgesteld te zijn aan een eventuele teruggang van de zaken. De nieuwe wending die aan de sociale ei sen werd gegeven, vergt van al degenen die op enigerlei wijze aan 's lands economisch leven deel hebben, een standvastig en her nieuwd pogen om het individuele rende ment te verbeteren ten einde de verkorting van de arbeidsduur te compenseren. Op monetair gebied werd, in tegenstel ling tot hetgeen zich in tal van andere lan den heeft geopenbaard, op onze markt geen bijzondere spanning waargenomen, danks de sterk toegenomen economische activiteit. De geldvoorraad vermeerderde in ver sneld tempo. Voor het jaar 1955 bedroeg de toeneming 9,1 milliard, tegen 3,3 milliard in het voorafgaande boekjaar. Per 31 December laatstleden beliep het to taal der circulerende betalingsmiddelen 192,7 milliard frank. De voornaamste oorzaak van het accres der geldhoeveelheid lag in het uitvoerover- schot en in de verschillende langlopende leningen die door de Staat in Nederland en de Verenigde Staten werden geplaatst. De geldruimte kwam tot uiting in een belangrijke vermindering van de bij de Nationale Bank herdisconteerde wissels. Buiten de spanning die zich gewoonlijk in de zomer voordoet, handhaafden de han delswissels van het Emissie-instituut zich op een peil dat merkbaar lager lag dan in 1954, ook al was het totaal van de discon to-operaties der banken hoger. Een ander teken van de omvang der li quide middelen in de aanzienlijke markt verruiming van de door het Emissie-insti tuut al dan niet geviseerd bankaccepten, terwijl het de banken mogelijk was haar beroep op het mobilisatiecrediet van het liepen. De banken zijn verreweg de voornaam-Een ander kenmerkend aspect van de ste geldgevers op de daggeldmarkt in Ver- evolutie der kapitaalmarkt is de verminde rekenkamer gebleven. Verschillende offi- ring van het door de koloniale maatschap- ciële instellingen zoals sommige sociale- pijen opgenomen kapitaal dat tot 19 van verzekeringskassen hebben voor de eerste het totaal der uitgegeven aandelen en obli- maal op de markt «buiten compensatie» gaties is teruggelopen, tegen 40 in 1953, in welk jaar de emissies van deze maat schappijen haar hoogste punt hadden be reikt. Ook de uitgiften door de overheidslicha- geld aangeboden. De rente op de geldmarkt als geheel werd met verhoogd, daar het discon to van de Nationale Bank op 4 Augustus 1955 werd vermeerderd. Voor de geaccep- men vertoonden een vermindering 14,3 teerde bij een bank gedomicilieerde wissels, milliard in 1955 in plaats van 25,5 milliard alsmede voor de warrants en de geviseer- in 1954. de accepten werd het disponto van het I De koloniale Schatkist van haar kant Emiss.e-msütuul van 2 op 3 ge-'schreef een lening uit van ruim 2 milliard bracht Wat de met geaccepteerde wissels in het kader van de financiering van het betreft, werd door de Nationale Bank een Tienjarenplan. onderscheid gemaakt tussen de bij een1 Wat de jjeurs van Brussel betreft, deze bank gedomicilieerde wissels, .die tegen Weef tijdens het verslagjaar goed georiën- 4 worden gedisconteerd, en de andm teerd, ook al was de koersstijging minder re waarvoor het disconto op 4 werd krachtig dan in 1954. Gedurende de eerste vastgesteld. acht maanden was de markt bijzonder vast Het Herdiscontering- en Waarborginsti- en actief, onder invloed van economische tuut verhoogde eveneens met het ta- opleving in België en van de voortdurende rief van zijn verschillende operaties. Zo hoogconjunctuur in Congo, werd' de sedert 1949 toegepaste rente van De koersstijging bleef het grootst voor het daggeld, te weten 1 op 1 de aandelen in spiegelglasfabrieken en ko- gebracht. loniale ondernemingen. De kolenmijnen Vergeleken met soortgelijke maatregelen in 1954 verlaten lagen, boekten een e in het buitenland werden genomen, lij- aanmerkelijke hausse naar gelang de ver ken deze verhogingen gematigd. Zij zijn betering in haar bedrijfstoestand. Alleen eerder van symbolische betekenis, want de '-e aandelen in de textielindustrie liepen monetaire evolutie in België vergt geen uit- terug onder de druk van een ongunstige gebreider restricties. conjunctuur. Bij de banken kwam de grote economi- De stijging bereikte haar hoogtepunt in sche activiteit tot uiting in een nieuwe begin van September 1955. Vanaf de aanwas der deposito's en in een vermeer- u"'mo van die maand, onderging de Beurs dering van de credieten aan de private on-van Brussel zoals immers alle andere voor dernemingen en aan de Staat. Jname internationale centra, de invloed van Nadat de deposito's gedurende het eer-.^f daling van Wall Street en van de cre- ste halfjaar vrij snel waren toegenomen, dietrestrictiemaatregelen die in tal van zijn zij zoals gewoonlijk in de zomer weer landen werden getroffen, teruggelopen. Vervolgens gaven zij op- In de loop van het laatste kwartaal heeft nieuw een accres te zien, zodat zij eind onze markt zich evenwel geleidelijk her- December een toeneming vertoonden van steld en per eind December was het in Sep- 6,7 milliard ten opzichte van 31 December tember en October geleden verlies voor het 1954, tegen 4,9 milliard gedurende dezelfde grootste deel ingehaald, periode van het voorafgaande jaar. Het meest kenmerkende feit uit de beurs- In tegenstelling met de in 1954 waarge- evolutie was ongetwijfeld de nieuwe toene- nomen evolutie, werd het grootste deel den ming van het volume der dagelijkse trans- nieuwe gelden in dadelijk opvraagbare re-1 acties. De gemiddelde waarde der opera- kening en op minder dan dertig dagen ge- ties bereikte 156 millioen per beursdag te- plaatst. Deze wijziging is toe te schrijven gen 109 millioen in 1954. Deze vermeerde- aan het feit dat de toeneming der deposi- ring met ongeveer 50% en van dezelfde to's dit jaar voornamelijk haar oorsprong orde van grootte als in 1954 vindt gedeelte- vindt in een sterke opleving van de uitvoer- lijk haar verklaring in de hausse der handel, terwijl de aanwas in 1954 hoofdza- beurskoersen, doch zij wijst ook op de rui- kelijk bestond uit kasmiddelen die bij on- mere belangstelling van het publiek voor dernemingen en particulieren voorlopig on- de belegging in aandelen aangezien het benut bleven. De aantrekkingskracht die «daggemiddelde van het aantal verhandelde uitgmg van beleggingen in effecten en van effecten met 16% is toegenomen en van de uitgiften der maatschappijen was even-82.833 tot 95.750 is gestegen. Het succes dat eens aanleiding tot vermindering van de de emissies van maatschappijen te beurt termijndeposito's. .viel is het gevolg van een zelfde tendens Het volume van de bankdeposito's in de Dit is een gunstige evolutië uit tweeër- samenstelling van de globale geldvoorraad lei oogpunt zij vergemakkelijkt niet al- is nog toegenomen. De aanwas van deposi- leen het beroep der ondernemingen op de to's in de banken geschiedde inderdaad iiï kapitaalmarkt, maar leidt bovendien tot sneller tempo dan die van de in omloop 'een verlaging van het rendementspercenta- zijnde biljetten. ge der aandelen, hetgeen het beroep der De meeste categorieën van credieten die ondernemingen op kapitaal in aandelen- door de banken aan de private sector van vorm, die voor onze industriële ontwikke- de economie werden verleend, vertoonden ling steeds de beste financieringswijze een vermeerdering. Van het ene jaar totblijft, meer aantrekkelijk maakt, het andere zijn de discontoverrichtingen j m en de voorschotten in rekening-courant res- Op de Balans van de Bank staan de De- pectievelijk met 3.954 en met 1.972 millioen posito's en Credieteuren te boek voor een gestegen. Het bedrag der acceptcredieten J bedrag van ruim 30 milliard, dit is een glo- schommelde rond 9.6 milliard. De credieten bale verhoging van 2.992 millioen frank der banken aan de private sector zijn in j voortvloeiend uit de toename van de depo- totaal van 39,2 tot 45,7 milliard vermeer- sito's op hoogstens dertig dagen en van de derd. Bij toepassing van de reglementering op de dekkingscoëfficiëten werden de bank- credieten aan de Staat eveneens verhoogd. De portefeuille Staatsfondsen op korte, halflange en lange termijn van de banken is van 46,5 tot 49,7 milliard gestegen. Hier uit blijkt dat het door de banken aan de Staat verleende crediet dus nog altijd dat aan de private sector overtreft. De sinds een jaar waargenomen vermin dering van het tekort der algemene Staats begroting zou de weg moeten openen deposito's op meer dan dertig dagen. De Handelswissels bedragen in totaal 6,223 millioen frank, een verhoging van 1.215 milioen frank ten opzichte van het bedrag op 31 December 1954. De Prolongaties en Voorschotten op Ef fecten, Debiteuren wegens Verstrekte Ac ceptaties én Diverse Debiteuren bedragen 9.338 millioen frank. Voegt men daarbij de Handelswissels (6.223 millioen) en de Her- disconteerde Wissels (1.543 millioen), dan bereikt het totaal der ter beschikking van de private sector gestelde faciliteiten 17.105 millioen, dit is een verhoging van meer dan een herziening van het stelsel dat sedert het einde van de oorlog op de verdeling 1187 millioen frank. van de bankeredieten aan Overheid en pri- j Het kapitaal en de Reserves staan te vate sector van toepassing is. boek voor 1. 922 millioen. Indien de gewo- Op de markt van het langlopend kapitaal ne algemene vergadering van aandeelhou- Herdiscontering- en Waarborginstituut nog werden steeds belangrijke bedragen opge nomen. Onder de impuls van de hoogcon junctuur en van de gunstige oriëntering der Beurs gingen de maatschappijen tot kapitaalsuitbreiding over ten einde de financiering van haar expansie- en mo derniseringsprogramma's te verzekeren. De inschrijvingen op aandelen overtrof fen 1 milliard frank, tegen 3,7 milliard in 1954. De industrie verschafte zich op de markt de benodigde kapitalen door haar traditio nele financieringswijze, namelijk de emis sie van aandelen. Het is wenselijk dat de Overheid, op fiscaal gebied, afdoende maatregelen zou treffen om het uitgeven aandelen aan onze ondernemingen te vergemakkelijken. De werkelijke oplossing voor het finan cieringsprobleem van onze industriële ex pansie die zich ten aanzien van de aanhou dende ontwikkeling der productietechnie ken steeds meer en. meer opdringt, ligt in derdaad in een verruiming van de emis- siemarkt. Gaven de uitgiften van aandelen een toeneming te zien, zo is zulks niet het ge val voor wat de obligaties betreft. Deze be droegen inderdaad nog slechts één tiende van het totaal der private emissies, terwijl zij in 1954 ongeveer één derde hiervan be- ders van 24 April 1956 het ontwerp van winstverdeling aanneemt, zal het totaal der Eigen Middelen 2.063 millioen bedragen, hetgeen neerkomt op 5,41 van de Op- De Winst over het boekjaar bedraagt Frs. 270.623.717,36 Indien men er de onverdeel de winst over het boek jaar 1954 25.454.811.51 bijvoegt, dan beloopt de te verdelen winst Frs. 296.078.528,87 Er zal door de Raad woorden voorgesteld een dividend van Fr. 85,— netto per aan deel uit te keren, betaalbaar van 27 April 1956 af. ADMINISTRATIEVE ZETEL AALST. BEHEERSCOMITE R. VAN GANSBERGHE Afgevaardigd Lid M. CALLEBAUT Lid J. du ROY de BLICQUY Lid J. EMSENS P. GEERINCKX D. SCHELLEKENS R. VAN HAVERE J. van INNIS E. VERLINDEN DIRECTEUR, P. GHIJSBRECHT, Lid Lid Lid Lid Afgevaardigd Lid Lid

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 4