Het Lot is ouders van burgemeester en schepenen. Ik persoonlijk kan gemakkelijk die ver hoging goedkeuren, omdat ik van mening ben dat deze vergoeding niet moet vastge steld worden op basis van hetgeen de bur gemeester of de schepen er voor doet maar wel op basis van hetgeen hij billijkheids halve moet ontvangen om het ambt behoor lijk te kunnen uitoefenen. Maar ik wil deze gelegenheid niet laten voorbijgaan om de demagogische houding van liberalen en socialisten aan te klagen die zij in 1947 hebben aangenomen. Toen heelt M. De Stobbeleir, M. D'Haese- leer en M. Breckpot zich bij de stemming van de verhoging onthouden om volgende reden «wij hebben ons onthouden omdat de C. V. niet is ingegaan op ons voorstel de be lastingen te verminderen Zijn de belastingen nu laag genoeg En is de toestand van de stadskas der wijze dat gij U zelf die weelde kunt ver oorloven De communisten hebben toen voorgesteld de wedde van de burgemeester te brengen op 60.U00 fr. in plaats van 80.000 fr. Wat zullen zij nu doen De socialisten die hebben eenvoudigweg tegen de verhoging gestemd om volgende reden: «Een zwart punt in de begroting is dat van de vermeerdering van de wedde van burgemeester en schepenen.» Zullen de socialisten konsekwent blijven met de ingenomen stelling De begroting, Mijnheer de voorzitter, Mevrouwen, Mijnheren sluit met 'n tekort van circa 13 miljoen en dat op het ogen blik dat we een schepen van finanties heb ben die in 1947 zegde Ik ga er prat op dat het ons werk is een boni te hebben tot stand gebracht 1» Moest de C.V.P. U een begroting voorleg gen als deze, dan ben ik ervan overtuigd dat gij nog pratter zoudt gaan op dat boni dat ge EENS tot stand bracht en zoudt gij, MET REDEN, een nog scherpere kritiek uitbrengen op deze en gij zoudt MET VEKTÜIGING tegen stemmen. Dat ook zullen wij nü doen De volgende spreker voor de C.V.P. is M. Borreman. M. BORREMAN lk meen dat in be paalde omstandigheden en vooral wanneer hij nog in de gemeenteraad zetelt, het voor een oud-burgemeester een plicht kan wor den zijn collega's er attent op te maken dan men op de slechte baan is. De begroting die ons wordt voorgelegd, sluit met een aanzienlijk tekort van circa 13 millioen fr. In de maand December werd ons een eerste begroting voorgelegd, die een tekort weergaf van 8.500.000 frs. Dit mali was reeds zorgwekkend en ik had de indruk dat ingevolgde deze toestand het schepencolle ge het voornemen zou genomen hebban een gezonde politiek van besparing in' fe»'voe ren. Maar wat zien we de uitgaven worden, tussen December en nu, nog aan zienlijk verhoogd. Ik bedoel niet de ver plichte meer uitgaven zoals op wedden en ionen, maar b.v. de facultatieve uitgaven. Ja, ik begrijp zeer goed dat het voor het bestuur gemakkelijk is zekere posten van de begroting te overschatten, waarin men kan gaan putten om uitgaven te doen die op de begroting niet officieel vermeld staan. Maar in de huidige finantiele toe stand vovoral kunnen we zulks niet goed keuren. Het is nooit aangenaam tal van aanvra gen tot subsidiering van de hand te wij zen; maar wanneer er geen geld in de kas is, en dat men de verantwoordelijkheid van het bestuur op zich heeft genomen, dan moet men de moed hebben iets te kunnen weigeren. Moest telken jare het tekort van 13 mil joen fr. op de begroting constant blijven, dan zou de toestand erg zijn. Maar er is meer in de vorige jaren heeft de Stad Aalst telkenjare zijn begroting kunnen op stellen, rekening houdend met een aanzien lijk saldo van het vorig jaar, zo was het vertrekpunt voor l©©SSS53©G©©e®©3SSS«5»©©®®S©©SS: ROMAN, doot CYRIEL DE COREL. ontvangsten 18.624.527 9.950.968 603.004 uitgaven 7.932.044 3.826.589 1.532.481 10.692.483 +6.124.379—929.377 In de toekomst zal het in te schakelen soldd;, négatief zijn... sterk negatief. Het zou geen steek houden te zeggen dat tijdens ONS bestuur de werkelijke begro ting ook deficitair was. Dit betwisten we niet. Indien WIJ, (en ook GIJ in de 3 laat ste jaren) onze begroting konden inleiden met een gunstige koptabel, dat hadden we het recht en zelfs de plicht tegenover onze bevolking de beschikbare gelden te gebrui-j ken om nuttige uitgaven te doen. Maar nu dat het stadsbestuur voor een zo verontrustende financiële toestand komt te staan, nu moet men zeggen dat al de uit gaven die niet nooddringend zijn, dienen uitgesteld te worden. Indien we veronderstellen dat de uitga ven in de volgende jaren onveranderd zou den blijven, dan nog zou het onevenwicht van jaar tot jaar een stijgende richting nemen. Inderdaad, wie zal de put die telkenjare gemaakt wordt vullen de 13.000.000 frs tekort, waar zal men die halen Eén oplossing: deze som elders gaan vragen bij middel van openbare lening of bij het gemeentecrediet. Maar wie zal de interesten en de aflossing van deze schuld betalen de gewone begroting. Het gaat niet op te zeggen dat andere steden of gemeenten nog slechter toestan den kennen. Want indien men het princiep aanvaardt dat én gemeente én provincie én staatsbesturen meer, en veel meer mogen uitgeven dan ze inkomsten boeken dan vraag ik me af waar we naartoe gaan. Het tekort bedraagt circa 13.000.000 frs. Moest men de opcentiemes op de grondbe lasting VERDUBBELEN dit zou maar 11.594.500 frs meer opbrengen. Dus met 1.000 opcentimes zou onze begroting nog niet in evenwicht komen. We staan zeer ver van een vermindering der belastingen, zoals dit in de kiesstrijd door sommige werd beloofd. Wat is de werkelijkheid In de laatste jaren hebben we gezien 1" dat de opcentimes werden opgedreven, an 324, eerst tot 400 en daarna tot 500: niettegenstaande de verhoging van de waarde van een opcentiem. 2' Gevoelige verhoging van de prijs van ït water 4,50 5,50 6,85. 3" een grote teruggave door de electri- sche Mij EDAS nu 5.495.376 in 19511.100.000 verschil 4.395.376 Ten slotte is het toch de prijs van de electrische stroom die te duur komt. Deze ristourne van de EDAS is dus te beschou wen als een onrechtstreekse belasting en stemt overeen met 188 opcentimes op de grondbelasting. Maar Mevr., Mijnh. de toestand is nóg eel erger dan deze die uitschijnt door het tekort; circa 13.000.000 frs. Er is een post in de begroting die van jaar tot jaar stijgt, en hier kon ik tot het gewichtigste punt mijn uiteenzetting. Zie bl. 17, Hoofd stuk XIII de «Last van de Schuld» Om de aanzienlijke aangroei van de last in de schuld in het licht te stellen geef ik U de cijfers der 10 laatste jaren 1947 2.874.267 1952 3.986.699 1948 2.870.952 1953 5.032.940 1949 1954 5.893.482 1950 3.019.290 1955 5.893.482 1951 3.374.074 1956 8.918.021. Op bladzijde 4 van de buitengewone be groting kunnen we lezen dat de schuld zal ■ermeerderen met 107.440.300 frs. Dit stemt overeen met een bijkomende last van minstens 6.000.000 frs. annuïteit per jaar lenlaste van de gewone begroting. En dan ■raag ik me af - met welk mali de begro- ing van 1957 zal sluiten indien we zo ■oortgaan. Dit is de reden waarom we ons ver plicht zien de begrotingen die ons vandaag worden voorgelegd niet goed te stemmen. (Vervolg van het debat der begroting in ons volgend nummer) 12de Vervolg. Haar glimlach voor het gezelschap wordt onnatuurlijk en haar stem geforceerd. Ze laat voelen dat ze tegen haar zin hier is danst. Zij is de Liliane zoals Bruno haar alleen kent en ze voelt iets heerlijks in zich- Spijtig dat Bruno niet weet wat e haar omgaat en dat in haar 'n stem jubelt: Ik heb u alleen lief en ik wil slechts aan u denken. Tientallen keren wil Liliane woorden van oproer uitspreken. In het kasteel in tegenwoordigheid van haar schuldigen va der zal ze 't uitschreeuwen, dat zij gedwon gen werd te trouwen en dat haar hart slechts klopt voor de zoon van den man denmaker, die torenhoog boven hen staat. Ze bedwingt zich, anders zou ze het uit schreeuwen Gij die mij moest kennen, omdat ik uw kind ben, hadt de tormenten in gans mijn zijn die mijn verloving en huwe lijk voorafgingen, moeten zien. Of ge hadt me zo moeten opvoeden, dat ik tegen over mijn ouders de komedie van de eti quette niet kon spelen. Ge kent nu mijn toestand Wat moet ik doen Gij hebt me het leven geschonken: zeg me nu hoe ik verder leven moet. ,seeesoscss9ies«9s ©©©©3«©«©©®s©© In het salon van het kasteel denkt ze er aan, dat haar ouders op dit gevorderd uur reeds slapen zijn. De stilte maakt haar op nieuw kalm. Ge ziet er zo vreemd uit Ik ben moe. Uw gedrag in de club was opvallend Was dat om dezelfde reden Zijt ge onderzoeksrechter geworden' bijt ze. Maar, chérie... ge zijt zenuwachtig. Ik zal morgen den dokter laten komen. Liliane staat op, haar ogen fonkelen en oor ze er zich bewust van is Laat me alleen, ik kan u niet meer zien. Chérie Ze herhaalt dan kalmer Ik bid u, laat me alleen. Ik ben over spannen. De Roye vertrekt koel en hooghartig, maar het stormt in hem. Den volgende dag spreekt hij met zijn schoonouders over het zonderlinge gedrag van zijn vrouw, dat hem ten zeerste krenkt en waarvoor hoofd pijn maar 'n armtierige verontschuldiging is. De baron antwoordt niet veel. 't Is de eerste maal dat Liliane een hoge toon heeft aangeslagen, 't Verwondert hem, doch zo tragisch moet André dit niet opnemen. Li liane moet werkelijk heel overspannen ge weest zijn. Zij is het nachtleven niet gewoon, zegt de baron. Mogelijk, doch dit sluit niet uit dat HET WETEN WAARD Truubiuised-boordcn op heren-overhem den mogen nooit worden gesleven. De boorden worden, na vochtig strijken, van zelf weer stijf. Dé' binnenlaag van deze boorden bestaat namelijk uit een weefsel waarbij op elke twee katoendraden één acetaatdraad is meegeweven. Door de warmte van het strijkijzer smelten deze acetaatdraden min of meer en heeft men de indruk dat het boord eerder slap wordt. Later stijft het echter geheel op. Door stijfsel te gebruiken verknoeit men een trubinised-boord en krijgt het een lelijk uitzicht. Deze zomer zullen we wel haast alle maal een japonnetje dragen in dat frisse gesatineerde kreukherstellende katoen. En natuurlijk zullen we allemaal ons best doen om dit zo' mooi mógelijk te houden in de was. Het allerbeste wasmiddel voor dit weefsel is alkali-vrije zeep. En dat is ge wone haar-champoo (Geen ei-champoo). Bovendien wordt dit katoen kreukherstel- lend gemaakt door een bewerking met kunsthars. Door onvoorzichtig wassen kan deze kunsthars ontijdig verdwijnen, met het gevolg dat hef'mooi van de stof af is. Wanneer we het echter wassen in een lauw-warm sopje van een beetje vloeibare champoo en daarbij ook niet te veel wrij ven en helemaal niet wringen zal het weef- esl niet te lijden hebben. Na het spoelen ook niet wringen, maar het japonnetje kletsnat ophangen, dan hoeft het niet, of slechts met een lauw ijzer te worden ge streken. Champoo is een ideaal wasmiddel voor de fijne was, maar... spijtig genoeg., iang niet goedkoop. Het is echter beter wat meer geld uit te geven voor een wasmiddel, dan een mooi kledingstuk te bederven. SCHOON HEIDSWEN REN ONS HAAR Grootmoeder leerde het ons reeds; iede re morgen en iedere avond honderd bor stelstreken om de sierlijkheid van het haar te bewaren. Opgepast echter voor een vet te haarborstel. Bedek deze daarom met een stukje neteldoek of verbandgaas en laat de borstelharen er doorheen komen. Vernieuw het doekje regelmatig en de borstel zal nu veel langer zuiver blijven. Wanneer men erg vet haar heeft, zal men het NIMMER borstelen met een nylon borstel. Men gebruike dan een haarbor stel met echt haar. Ook is het aan te raden voor mensen met vet haar, de hoofdhuid schoon te wrij ven met stukjes oude ruwe badhanddoek, die natuurlijk regelmatig ververst moeten worden. Zij mogen het haar nooit kammen met de fijne kant van de kam, omdat zij e het vet, dat de hoofdhuid af scheidt, door het"'daar verspreiden. MELK ALS SCHOONHEIDSMIDDEL Weet U dat melk een uitstekend schoon heidsmiddel is Wanneer uw huid straks door het warme zonnetje rood verbrand is, melk dadelijk verzachting brengen. Maar ook wanneer de huid door regen en schrale wind ruw is geworden, zal betten met melk hem weer zacht en soepel ma ken. Afgeroomde rnelk is zelfs heel goed oor de verzorging van vermoeide ogen. De vermoeienis verdwijnt na een badje van melk, terwijl door het vet van de melk de wimpers nog groeien. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. ENGELSE VROUWEN ZIJN SLECHT GEKAPT. Volgens een vooraanstaande Engelse kap per, de heer E. A. Prosser, voorzitter vai de landelijke federatie van kappers, zijn de kapsels van de Engelse dames enorm bij de tijd achter en dat is volgens hem de schuld van de behoudzuchtige Engel se mannen. Op de jaarvergadering van de federatie klaagde de heer Prosser, dat slechts 37 op de honderd Engelse dames naar de kapper gaan en een aantal van deze slechts eens of tweemaal per jaar. ,«s*®©©©e®©«e©©i©©©©©«©©«©cö©©©! ik me beledigd voel. 'n Delicate en moeilijke kwestie. Ikzelf zal haar dezen morgen nog spreken besluit de baron diplomatische. Hij laat mevrouw de Roye door zijn ka merknecht roepen. Na een paar minuten boodschap deze dat mevrouw nog steeds te bed ligt en zich wegens hoofdpijn laat ver ontschuldigen. De baron gaat zelf naar haar toestand in formeren. Wat heeft die nukkigheid te be tekenen en hoofdpijn zal geen traditioneel excuus worden. Wel, zegt hij nogal grimmig, wat scheelt er u in werkelijkheid Ik voel me niet lekker. Ze ziet er inderdaad ziek uit. Haar ge zicht is bleek en er zijn blauwe kringen haar ogen. De vaderlijke bezorgdheid voor zijn enige dochter wint het Ik zal dokter Sonval laten komen. Zo erg is het niet, vader. Beter voorkomen dan genezen. Maar ik wens helemaal geen dokter. Goed, Liliane. Er zal geen komen, doch beloof me goed uit te rusten. 's Avonds bij het souper zegt de baron tot de Roye Liliane is werkelijk 'n weinig ziek. Ik denk dat ze oververmoeid is. Zo antwoordt de burggraaf koel. Op de kamer van Liliane De Meulebroecks nodigen ons uit vanavond. Ge zult me wel bij hen willen ver- De oorzaak Vijftien op de twintig man nen merken het niet eens als hun vrou wen of meisjes naar de kapper zijn ge weest en van de vijf, die het wél merken, zeggen drie onmiddellijk dat zij het kap sel niet mooi vinden. De Britse mannen hebben te weinig fantasie. Ze vragen zich te veel af, wat an deren er van zullen zeggen en zijn te zwaar op de hand. Ze wilien niet dat hun vrou wen veranderen. Mannen zijn de spelbre kers van de mode. Uit vrees voor hun ste kelige opmerkingen blijven de vrouwen van de kapper weg», aldus de heer Prosser. GARDEROBE VAN DE FRANSE MAN. l'Institut Frangais d'Opinion heeft een mannen-kleren-enquête gehouden. De uit slag hiervan is vrij bedroevend. Voor de oorlog moest een arbeider zeven dagen werken om een pak te kopen, thans heeft hij er elf voor nodig. Vijfitg procent van de Franse mannen bezit niet genoeg kle ren. De Fransman geeft gemiddeld 27.000 francs per jaar aan zijn kleding uit. 12',a procent kan zich veroorloven ieder jaar een nieuw kostuum te kopen. 56 Vfe procent een in de drie jaar. Een vierde van Fransen houdt het bij maatwerk. Voor 86 procent zijn de vrouwen bij de aankoop van kleding onmisbaar Terwijl zij niet schromen, waar het haar eigen garderobe betreft om zich exentrieke din gen aan te schaffen, zijn ze voor 's mans uiterlijk buitengewoon conservatief. ONS WEKELIJKS PRAATJE. SCHOONHEIDSKONINGINNEN NAAR HART EN GEEST Onlangs maakten achttien jonge meisjes, uit evenvel verschillende landen, op kosten van het grote dames-weekblad «ELLE», een reis door Frankrijk. Deze reis hadden de jonge dames te danken aan het feit, dat een voor-selectie, ingesteld door en groot blad in eigen land, uitgekozen werden als het beste meisje NAAR HART EN GEEST. De meisjes waren niet alleen afkomstig uit Europa, er waren er ook uit Japan, Egypte, Australië, Noord-Afrika, enz. Uit de antwoorden, die de meisjes op de haar gestelde gewetenveragen hebben ge geven, blijkt wel dat de Japannese zowel als de Zweedse ongeveer hetzelfde denken als haar Wëst-Europese zustertjes. Het weekblad «ELLE» heeft in één van zijn laatste uitgaven een overzicht gegeven van deze antwoorden. Hieruit blijkt dat de meisjes bijzonder gelukkig zijn, dat haar lieveiingsdansen niet de be-bop of dee cha- eha-cha zijn, maar de tango en de wals; zij vrezen de oorlog, maar zijn ervan over tuigd dat wetenschap en techniek het uit breken ervan zullen verhinderen. Merkwaardig is dat alle meisjes, uitge zonderd de Engelse, als kledingsstukken rok en trui boven al het overige verkiezen Het merendeel heeft nog nooit met een vliegtuig gevlogen. Op de vraag «naar wie in uw omgeving luistert u het meeste» ga ven op 'n paar na allen ten antwoord «mijn moeder». Op vier na, gaan allen met vriendjes uit. Die vier uitzonderingen wo nen in Egypte, Japan, Frans Noord-Afrika Portugal; alle Noord-west-Europese meisjes hebben deze vraag bevestigend be antwoord. In 't oosten en in het verre zui den ligt de verhouding jongen-meisje ken nelijk volkomen anders. Voor haar a.s. echtgenoot vinden zij goedheid en begrip de beste eigenschap pen. Alen, behalve het meisje uit Japan, zouden graag kinderen willen hebben. Op •aag «maakt u u op hebben allen ronduit bevestigend geantwoord. Egypte heeft geaniwoord dat zij slechts parfum gebruikte en Nederland dat zij helemaal geen make-up gebruikte. Twee-derde rookt niet en iets minder dan twee-derde drinkt geen alcohol. Op aag wal zij het eerste zouden gaan kopen als zij geld hadden, antwoordden prak tisch allen: «een huis». Alleen de Zweedse .©©©®e©©®e©ss©©®®e&e»©©©®<&©©9©©: ontsehuldigen Zeker. Ze hoort hem lichtjes haar onverschillig. Ik ben moe en mijn vervelen. De twee schoonbroers gaan dan maar sa men en komen later en luidruchtiger dan gewoonlijk thuis, precies niet bekommerd om de hoofdpijn van vrouw en zuster. Ze kennen de diplomatieke ziekte van vrouwen. In zijn roes maakt de burggraaf zelfs meer lawaai dan zijn gezel. Liliane moet horen hoeveel hij om haar nukkig heid en belediging geeft Den volgenden morgen en dagen belet de etiquette dat er harde woorden vallen. De koelheid blijft duren. Tegenover hun ouders laten ze niets merken. Niets in hun houding geeft aanleiding tot vermoedens dat er iets zou haperen in de verhouding van de pasgehuwden. Den Zondag gaan ze samen ter kerke alsof zij de gelukkigste mensen van de wereld zijn. Het adellijk gezin weet beter. De wens van Bruno op hun trouwdag gaat in vervulling De rechtervleugel van het kasteel bergt slechts schijngeluk. De burggraaf vermoedt dat Liliane een geheim heeft voor hem. Dit stuit hem wel tegen de borst, maar hij verdrijft de narig heid van gekrenkte eigenliefde. Hij heeft ook zijn geheimpjes. Op 'n dag schrikt hij toch op, want hij ziet 'n uitdrukking op haar gelaat, die zou liever eerst een mooie reis gaan ma ken. De antwoorden van deze meisjes zien er allemaal goed en degelijk uit. Of alle vra gen naar waarheid zijn beantwoord valt natuurlijk wél ie betwijfelen. Men krijgt een prijs voor «goedheid», welnu dan is goed. De bekroonde antwoorden zijn echter wel tekenend voor de mentaliteit en de normen, die in een bepaald land gelden. Zo zien we, dat er, behalve in de jongen meisje verhouding, weinig verschil is tus sen de verschillende landen. Masako uit Japan. Clarisse uit Portugal en Lilly uit Zwitserland denken over de meeste vraag stukken ongeveer hetzelfde. Het zou kun- betekenen dat er onder de jongere genera tie minder nationale verschillen zouden zijn. Het is misschien een boute en te opti mistische conclusie, maar een conclusie die zich vanzelf opdringt wanneer men de ant woorden leest. Liei'de zonder ergernis is als een vol maakte schoonheid en is op de duur niet erdragen KOLONIALE LOTERIJ I-Iier volgen de uitslagen van de trekking van de 6e tranche van de Koloniale Loterij. Winnen 200 fr. de nummers eindigend op 0. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 01. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 621, 951. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend 5975, 9037, 2627, 4638, 4866, 5568. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend 0815 1013, 9995, 5611, 8968. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 2198, 3278. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend 75786, 47304, 44429, 43939, 37755, 70970, 06582, 96070, 99748, 03028, 25486, 44552, 75752, 55963. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op :31413, 68708 82493, 63229. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 99417, 22048, 06405, 12418. Winnen 500.000 fr. de biljetten 234830, 443056. Wint 1.000.000 fr. het biljet 154226. Winnen 2.500.000 fr. de biljetten 171245, spotten, 't Laat gezelschap zou >921. oOo— LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. Bij de 438ste trekking van de Weder- opbouwlening, 1ste schijf, is een lot van 1 millioen gevallen op obligatie reeks 1654 nummer 330. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar met 1.000 fr. 7OQO LOTENLENING 1953 160ste trekking. Bij de 160ste trekking van de Lotenle- ning 1953 is een lot van 1 millioen geval len op obligatie reeks 2201 nummer 0468. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar met 1.000 fr. o_Oo-7 DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 15 tot 21 april wer den er per dag gemiddeld 99.884 volledig werklozen gecontroleerd, d.i. een vermin dering van 2.578 tegenover de vorige week. Deze vermindering is vooral te danken aan de seizoenopleving van de bedrijvig- neid diezich uitbreidt in het aardewerK (steen bakkerij en) en het bouwbedrijf. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 33.373 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering van 129. Tijdens de beschouwde week werden in net totaal per dag gemiddeld 133.257 werk lozen, d.i. een vermindering van 2.449 te- tegenover de vorige week. niets anders kan betekenen dan «lk min acht u. Indien de burggraaf een echte man was zou mj nu naar Liliane toegaan en uitleg vragen over haar gedrag of zeggen «Luis ter, Liliane. Er is iets wat met gaat tussen ons. Die toestand moet opgehelderd wor den.» liij zegt echter niets en behandelt haar steeds met 'n tikje spot en sarcasme. Liliane weet niet hoe hem te noemen. Trouwens ze heeft last genoeg met zichzelf. Ze is gehuwd en heeft trouw aan den burg graat beloofd. Geen mens kan beweren dat ze haar huwelijkstrouw brak. Doch in ge weten en voor God Haar gevoelens kan ze strijd noemen. Zou ze Bruno op den Sparberg afstoten Ze stelt haar maande lijkse communie uit en 'n tijdje daarna tot haar biechtvader aan wien ze alles vertel de Zijn mijn gedachten zondig en wat raadt ge me aan, Vader Dat is een gewetensvraag. Waren uw begeerten zondig Neen. Wees dan gerust. Laat u echter niet medeslepen door uw gevoelens. Vecht, strijd en bid tot die jongeman voor u als een dode is, waarover ge verdriet hebt. Schik u in uw lot. Ge zijt getrouwd. Nie mand kan u nog van uw jawoord ont slaan. De strijd zal lastig zijn. Futloosheid en toegevingen bezorgen echter meer las ten. De eventuele gevolgen van willoosheid leiden naar zonde, overspel en gewetens-

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2