Het Lot is anders KLANKJES UIT DE MODE WERELD. ROKKEN. De rokken hebben dit seizoen bijna alle vormend De meeste bijval genieten de klok- en de plooirokken. Rechte rokken blijven voorbehouden voor het klassieke mantel pak en de deux-pièces. SIGARETTEN EN DE MODE Op het ogenblik zijn gekleurde sigaret ten in Amerika aan de orde van de dag. De Amerikaanse dames zij die roken na tuurlijk assorteren, als ze de Ameri kaanse mode willen volgen, hun sigaretten aan de kleur van hun toilet. BESTGEKLEDE MANNEN TER WERELD. De bestgeklede «man» ter wereld is volgens de Britse mode-experts de ze venjarige Prins Charles van Engeland. Mer kan het de Britten niet kwalijk nemen, dat zij hun keus op de kroonprins lieten vallen; maar wij hopen toch dat zijn kleding niet toonaangevend zal worden voor onze «mannen». Of zou U het niet erg vinden, uw man te zien in een kniebroek of matro zenpak Als tweede op de lijst fungeert de eeuwi ge kandidaat-president voor de Verenigde Staten, Adlai Stevenson. Derde onder 's werelds bestgeklede man nen is de Amerikaanse president Billy Gra ham. Hij wordt onmiddellijk opgevolgd door de Russische premier Boelganin. Kleren maken de man» zegt een spreekwoord. Bo ze tongen beweren echter Maar zij kun nen er geen heer van maken MODE IN MOSKOU. In Rusland begint men meer en meer be langstelling te tonen voor de Westerse mo de. Naar aanleiding hiervan werd kortge leden in een Groot-Warenhuis te Moskou een mode-defilé gehouden. De meeste mo dellen hadden plissé-rokken en de prijs er van varieerde tussen de 6.01)0 en 8.000 Bel gische francs. Zwart is de kleur, die het meest in trek is bij de Russische dames, terwijl zij heel veel belangstelling tonen voor de hoge naaldhakjes van de schoe nen. LEVENSWIJSHEID. Zeg mij wat je versmaadt, Niet wat je bereikt hebt, En ik zeg je wie je bent NUTTIGE WENKEN. - Een likeurvlek uit een popelinen oloe- ze kan men verwijderen door de vlek eerst te wassen met lauw water, dan laten dro gen en nabetten met alcohol. En is er per ongeluk wat lippenstift op uw bloesje gekomen, bet dan de plek met zuivere alcohol. Daim-lederen vestjes zijn erg in de mode. Zij zijn mooi, maar... moeilijk te onderhouden. Vuile plekken op zo'n jasje behandelt men het best met een beetje te- tra. Hiertoe doet men de vloeistof op een watje en wrijft hiermee gelijkmatig over het kledingstuk. Men moet er voor zorgen, dat de daim niet te nat wordt en vooral blijven wrijven tot de vloeistof is ver dampt, om kringen te voorkomen. Bij gebrek aan lijm, kunt ge kleine voorwerpjes als .steentjes uit een bro che, enz... vastzetten met een weinig kleur loze nagellak. Dit hard snel en houdt goed. Bent u in het bezit van een perka menten lampekap en is deze vuil gewor den? Maak hem dan eens schoon door er met een stuk oud wittebrood over te wrij ven. Het kruim van het brood neemt het vuil mee. >C©5 ROMAN. door CYRIEL DE COREL. ONS WEKELIJKS PRAATJE MOEDERS IN DE VERENIGDE STATEN Op de tweede zondag in mei zullen we moeder met toewijding omringen en haar eens verwennen, omdat het MOEDERDAG is. In Amerika hoeft het daarvoor geen speciaal aan haar gewijde dag te zijn. De Amerikanen hebben het begrip moeder als het ware in de .adelstand verheven.De moe der is koningin in huis en hoe ouder zij wordt, hoe groter haar macht in huis wordt. Deze cultus gaat terug tot de pio nierstijd. Niemand spreekt een beslissing van moeder tegen en zelfs de knapste man nen winnen in belangrijke zaken het advies van hun moeder in en volgen dit op. In talrijke Amerikaanse romans wordt het leven van moeders beschreven en haar invloed niet onderschat. Het ziet er zelfs naar uit, dat de zoon meer onder de in vloed van zijn moeder staat dan de doch ter. In vele gevallen houdt de jeugdigt moeder nog zoveel van de genietingen des levens, dat de dochter een ernstige mede dingster in haar ziet. Leeftijd speelt in Amerika geen rol. Een speciale mode voor dames op leeftijd bestaat in het geheel niet. Elke vrouw kan in Amerika alles dragen. Een dame op leeftijd draagt niet gaarne- zwart. De moeder van een bruid zwart Zij is gewoon niet denkbaar. De moeder van de bruid moet er stralend uit zien en heldere kleuren dragen. De confec tie brengt reeds sedert vele jaren hetzelf de modei voor alle leeftijdsgroepen op de markt dezelfde coupe voor grootmoeder, moeder en kind. De moeders spelen in elk opzicht eeu grote rol in het ieven van hun kinderen.Zij letten er angstvallig op,welke vriendschap pen hun kinderen sluiten. Amerikaanse moeders zien niet graag, dat haar kinderen uithuizig worden. Zij wensen niet, dat iets huizelijke kring daarbuiten be kend wordt,, tenzij er een goed huwelijk in het zicht is. Als de vriend of de vriendin de moeder als toekomstige(e) echtgenoot(e) aanstaat, mogen de jonge mensen gerust tezamen uitgaan, al zijn ze pas veertien. De zondaagse maaltijd is als het ware moeders «heiligdom». Iedereen tracht moe ier bij de toebereiding hiervan zoveel gelijk te helpen. Voor dit doel werden in de grote steden zelfs winkels geopend, onder de leuze «minder arbeid voor moeder!». deze winkels kan men gehele diners, netjes in papier verpakt, kopen van soep cot koffie en taart. Alleen het vlees moet moeder zelf toebereiden, indien zij ten minste haar gezin geen haché of goulasch vil voorzetten. De papieren borden en schalen behoeven ook niet te worden afge wassen, maar kunnen eenvoudig worden weggegooid. De laatste moedercultus in U.S.A., is de xeuze van «De moeder van Amerika». Deze «moeder van Amerika» wordt voor maan den gekozen. Zij geldt als de beste moeder van haar eigen kinderen en als de beste moeder van de ziekenhuizen en liefdadig- neidsinstelüngen van haar stad. De organi satie van de «Moeder van Amerika» heeft haar zetel te New-York. Zij nodigt de uit verkorene uit en eert haar als een filmster. De bladen publiceren haar levensgeschie denis en foto, waarop zij staat met een rij .ie bloemenhulde en één of meer van haar xinderen. Zij wordt dan geprezen als voor oeeld van alle moeders. MEER DAN 54 MILJOEN VOOR SCHOOL EN GEZIN Het nieuwe nummer van het inlichtings blad van «School en Gezin» dat in de loop der eerstvolgende dagen zal verschijnen, zal tevens de laatste resultaten publiceren van de geldinzamelingen die in geheel het land worden -georganiseerd tot steun van het vrij onderwijs. Tot nog toe kan men, per provincie, vol gend overzicht der opgehaalde bedragen •oorl eggen Antwerpen Brabant 'West-Vlaanderen Oost-Vlaanderen Henegouwen Luik Limburg Luxemburg Namen Nat. Com. (Brussel) hetzij in totaal 3.205.682,80 fr. 2.967.504,70 fr. 12.500.000,— fr. 7.000.000,— fr. 3.473.567,— fr. 3.000,000,— fr 4.582.192,55 fr. 1.825.635,85 fr. 3.434.934,— fr. 7.500.000,— fr. -oooo- LOTENLENING 1953 Bij de 161e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen gevallen op obligatie reeks 2385 nummer 556 en een lot van 1 miljoen op obligatie reeks 2535 num mer 773. De andere obligaties van die reeksen zijn .erugbetaalbaar aan 1000 fr. 13de Vervolg. Vader Tijd gaat met zij spreekwoordelij ke regelmaat verder en brengt geen oplos sing aan de wraakzucht van Bruno. De winterjassen worden te voorschijn gehaald. Het heeft van morgen licht gevroren en het blijft den gansen dag koud. Den volgenden dag regent het 'n kille regen, die door de kleren trekt en de bejaarden rillingen in den rug bezorgt. Plots staan de sluizen van den hemel open en 't water gutst neer. De natuurelementen zijn zoals de ziel van Bru no geweldig en triestig. In de eentonig heid van zijn bestaan ontvangt hij 'n brief uit Parijs. Hij leest den naam van den af zender Laplanche. Wat heeft die hem me de te delen Haastig leest hij «Waarde collega, Het zal u waarschijnlijk verwonderen nieuws van een oud-studiemaker te ver- nemen. Ik hoop dat u zich mijner nog herinnert. Ik moet u eerlijk bekennen dat ik u niet zou geschreven hebben, in- dien ik u niet nodig had. Laat mij toe, zonder plichtplegingen nopens uw en mijn gezondheidstoestand, van wal te steken. Wel... we hebben vroeger samen wel- eens gesproken over opzoekingen betref-zal laten geworden. fende ziektekiemen en ik heb het geluk er nu al mijn aandacht te kunnen aan wijden. Onwillekeurig heb ik meermalen aan u gedacht, want tijdens onze studen tenjaren hebt ge steeds een voorliefde voor het labo gehad. Kort en goed Zou een eventuele samenwerking met mij u kunnen interesseren Zelfs in geval van een afwijzend antwoord, vernam ik toch graag wat van u. Laplanche. Het nieuws stemt Bruno tol nadenken. Traag wandelt hij over en weer in de ka mer. Opzoekingen wekken inderdaad zijn oelangstelling op. Laplanche heeft dit goed van hem onthouden. Zo zal hij met zijn ouders redeneren, als hij het voorstel aan neemt. In hem echter worden verlangens wakker, die in verband staan met zijn af stamming Zigeunerbloed dat tot zwerver drijft, 't Is de tragische romantiek waarin hij leeft sinds de verloving van Liliane, die van hem den echten kleinzoon van Seppe maakt. Roger de Laville laat van zich niet meer horen. Zij gaan beiden hun weg. Geen woord of blik als ze elkaar ontmoeten. Pre cies of de ene voor den ander niet bestaat. Trots en haat. Daar komt niet veel goeds uit voort en een van deze dagen komt de fatale en onvermijdelijke botsing. Bruno heeft Laplanche geantwoord dat hij het voorstel in overweging neemt en in afzienbaren tijd meer nieuws daaromtrent 54,489.516,90. fr. Van deze som werd reeds 19 miljoen door sommige bisdommen verdeeld. De verdeling op nationaal plan zal onmiddel lijk geschieden nadat de laatste resultaten der inzameling van april zijn overgemaakt aan het nationaal secretariaat dat gelast is met de verdeling. Elke vrije middelbare onderwijsinstel ling. zal een bedrag ontvangen dat in ver houding staat tot de schoolbevolking van die instelling. Dit bedrag zal worden ge bruikt ten voordele van de grote of minder- bemiddelde gezinnen van de leraars en le- slachtoffers van de wet Collard en om de eigen lasten der onderwijsinstel- ag te helpen dragen. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 22 TOT 28 APRIL De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 22 tot 28 april werden er per dag gemiddeld 97.456 volledige werklozen ge controleerd, d.i. een vermindering met 2.428 tegenover de vorige week. Deze afneming betrof vooral de land bouw, het bouwbedrijf en het aardewerk steenbakkerijen Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 31.989 gedeeltelijk en. toevallig werklozen gecontroleerd genover de vorige week een vermindering met 1.384. Deze vermindering is vooral te danken1 aan een stijging van de activiteit onder de arbeiders aan de haven van Antwerpen. Tijdens de beschouwde week werden het totaal per dag gemiddeld 129.445 werk lozen gecontroleerd di.i een vermindering met 3.812 tegenover de vorige week. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN 20 DODEN, 68 ZwAAR EN 361 LICHTGEWONDEN De balans van de 750 ongevallen, die zich voordeden in de week van 30 april lot 6 mei op de Belgische wegen of in de agglo meraties, waarvan het toezicht aan rijkswacht is toevertrouwd bedraagt 20 do den, 68 zwaar- en 361 lichtgewonden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen iijn de volgende overdreven snelheid 4: veronachtzaming van het signaal «stop» 1; weigering op prioriteit bij het signaal (ora- ;ekeerde driehoek) in acht te nemen weigering van de prioriteit van rechts na te leven: 2; andere weigering van prioriteit het nemen van een bocht zonder vol doende voorzorgen 3; verzuim van rechts- rijden 1; gebrek of defekt aan verlich ting 1; vermoeienis, onkundig of fysisch ;ebrek 1, opvallende dronkenschap: /oetgangers die de weg oversteken zonder der uitkijken: 2; andere omstandigheden Per provincie zijn de ongevallen als volgt verdeeld Brabant 127; West-Vlaanderen Oost-Vlaanderen 86; Antwerpen Limburg 54; Luik 122; Luxemburg 36; He negouwen 130; Namen 67. 55033S©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©; Weldra staat zijn besluit vast. Hij deelt het zijn ouders mede Ik zal het land verlaten om naar Frankrijk te gaan wonen. Wat dat ge nu zegt, schrik René. Maar dat zult ge toch niet doen, jon gen Jawel, moeder. En René brusk Ge zijt gek geworden. Wat zoudt ge ginder doen En uw villa Laat me toch uitspreken. Ik ga zo maar niet op goed valle 't uit naar Frank- 1 ijk. Het voorstel dat ik van 'n oud-mede student, ontving is heel interessant, 't Is niet voor altijd. En als ge terugkomt, is 'n ander met uw klanten weg. Die snotneuzen willen alles beter weten. Zij zijn nog niet droog achter hun oren, of ze menen zich reeds vol ondervinding. Wanneer René een beetje op streek komt, begint hij de reden van Bruno's verlangen beter te beredeneren. De ongekende oor zaak van de geheimzinnigheid van de jong ste maanden is er natuurlijk de schuld van. Zeker is het zo. Dat is ook mijn ge dacht, zegt Aldegonda 's avonds. De knechten en meiden zijn slapen. Alleen René en Aldegonda zijn nog op en bekonv merd zitten ze zoals vroeger in de hut te denken aan Bruno, voor wien ze zo lewerkt hebben en die hen binnenkort zal erlaten. René staat op om, zoals eiken avond, AMATEURISME EN GEBREK AAN INZICHT. WERELDTENTOONSTELLING EN ECONOMISCHE POLITIEK In 1934 gaf de toenmalige Commissaris- Generaal van de Wereldtentoonstelling, die een jaar later te Brussel moest doorgaan, zijn ontslag omdat hij meende dat het on verantwoord was, te midden van een eco nomische crisis, reusachtige sommen te gaan besteden aan een internationale ma nifestatie. Dit gebaar bewees dat de man niet het minste besef had van de eisen van een aan gepaste economische politiek, en in het bij zonder van een conjunctuurpolitiek. Inder daad, een aangepaste politiek eist dat juist in tijden van crisis de Staat grote uitgaven zou doen, om de falende activiteit in de pri vate sfeer te stimuleren. In 1934 waren die gedachten evenwel nog geen gemeengoed geworden, zoals ze dat heden ten dage zijn. De toenmalige regering Van Zeeland de laatste grote regering die wij in België ge had hebben, schreef onlangs «La Relève» had voldoende inzicht om de tentoonstel ling toch te doen doorgaan en dit heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen om ons land op te tillen uit de grote crisis. Een kleine kwart eeuw later blijkt men er in België nog niet veel op vooruitgegaan te zijn inzake een aangepast economisch beleid. Heel de verwarring die thans staat omtrent de wereldtentoonstelling is een uitdrukking van amateurisme op ge bied van economische politiek. Vooreerst had men een programma moeten opstellen met verlengstukken. Dit wil zeggen dat het programma van de voor de tentoon stelling uit te voeren werken had moeten ingedeeld worden in een minimumpro gramma, dat men in ieder geval zou reali seren, ook bij voortdurende hoogconjunc tuur; daaraan zou een bijgevoegd program ma van minder noodzakelijke werken die nen gevoegd te worden, die men slechts zou uitvoeren indien de conjunctuur tekenen van verzwakking vertoont; terwijl ten slot te een tweede bijgevoegd programma de maximale objectieven zou dienen te om vatten, die men slechts zou realiseren, in dien werkelijk vóór 1958 een ernstige re gressie van het economisch leven zich zou doen gevoelen. Het is klaar dat een dergelijke politiek niet eenvoudig zou zijn, hij veronderstelt ernstige en samenhangende economische adviezen, een nauwgezette timing en een strenge coördinatie tussen de" verschillen de betrokken departementen. Hij veronder stelt zelfs een derde verlengstuk, nl. een programma van werken uit te voeren, en dan vooral in de provincies, na het einde van de wereldtentoonstelling, en daardoor de schok op te vangen die noodzakelijker wijze moet ontstaan. Hoe moeilijk ook, hoeveel rationeler en doeltreffender zou die politiek geweest zijn: vergelijking met deze die nu gevolgd werd en die er in bestond eerst groot scheepse plannen aan te kondigen, die men nu deerlijk moet halveren. Een ander illustratief feit voor de pri mitieve economische politiek die in ver band met de wereldtentoonstelling gevoerd wordt, vindt men in de discussie omtrent de mogelijke aanwerving van vreemde bouwarbeiders. De syndicale organisaties hebben gelijk dat ze zich daartegen verzet ten, in een land waar de werkloosheid ze ker niet overwonnen is, en waar men sinds 1952 beslist heelt de tentoonstelling te doen doorgaan. Door een tijdig en aange past programma van herscholing had men deze discussie en de zgn. noozaak van aan werving in het buitenland kunnen voorko men, indien althans de werken gespreid waren geworden over een periode van ette lijke jaren, in plaats van over 500 werkda gen, zoals dit thans het geval is. Trouwens wordt het hoog tijd dat de pro jecten vaste vorm krijgen om de verschil lende gewesten mede te doen genieten van de economische weerslag van de wereld- i5ie©SÖ©5S5©Si©e©S©S;;C©©©©©©©©, nog eventjes naar 'J weer te kijken. Als hij vóór de deur staat, hoort hij 'n schot dat heiligschenend de stilte op de heide stoort. stroper, denkt hij, die een konijntje neer vlamt. Dat wordt in elk huisje van het dorp gedacht, 't Is nochtans beter bij de kachel of in 't bed, dan in dit onguur weer te stropen Den volgenden morgen heel vroeg tus sen donker en licht, vindt Rikus bezij den den kasseiweg halverwege het kas teel en de villa «Heide» het lijk van Ro ger de Laville. Hij smoort een kreet. Als de oibber in zijn knieën vermindert, gaat hij den veldwachter. Fikke... .De jonge baron ligt vermoord op den kasseiweg, stotterd hij hijgend le gen den veldwachter in nachtkledij. Wat zegt ge, Godv... Dan begint Rikus wijl Fikke in zeven haasten zijn uniform aantrekt, te ver tellen hoe hij, die zoals altijd vroeg de baan op is, iemand tegen de stoep zag liggen. Ik dacht bij mezelf, 'n dronkaard die zijn roes uitslaapt, maar ik kon mijn nieuwsgierigheid niet bedwingen en wou weten wie het was. Bij God in den hemel, ge moet niet vragen hoe ik schrok, toen ik den baron zag liggen dood geloof ik, met een gat in het hoofd en zwart geklon terd bloed er rond. Om er 'n schrik in het bloed van op te doen. Haastig en bewust van zijn plicht, onder breekt Fikke den woordenvloed tentoonstelling. De centralisatie te Brussel, ook al is die wenselijk, betekent niet dat er geen mogelijkheden zijn om een nuttige terugslag op het economisch leven in de provinciën te bekomen. Toen een klein half jaar geleden geschre ven werd dat de tentoonstelling inflatori- sche reacties kon verwekken heeft men in de Wetstraat gegrinnikt. Nu de index bo ven de fatale grens van ie loonsverhogin gen is uilgestegen, is men gealarmeerd op een bijna even onberedeneerde wijze. Met een juist inzicht en een correcte toepas sing van een aangepaste economische po lillek was noch het één noen het ander nodig geweest. I. IJ. oOo VERKEERSPROBLEMEN WAT GEDAAN IN GEVAL VAN VERKEERSONGEVAL gaat het om een ongeval waar men zelf niet in betrokken is en zijn ambulance en politie al ter plaatse, dan rijdt men best onmiddellijk door.De nieuwsgierigheid kan er ooi-zaak van zijn dat het wegbrengen en verzorgen der gewonden bemoeilijkt wordt. indien uzelf bij een ongeval betrok ken bent, stop dan in alle geval. Misschien nebt u de andere auto slechts een lichte schram bezorgt, maar deze kan hierdoor net stuur verliezen, met alle gevolgen van dien. mocht men zich 's avonds op een onverlicht baanvak Devinden dan moei men onmiddellijk voorzorgen treffen, op dat de andere weggebruikers tijdig de hin dernis bemerken, en de schade beperkt Diijve. Men kan hiervoor een sjerp ot een zaklamp gebruiken. Men moet aan ook ver genoeg gaan slaan, want tegen een tame lijke snelneid zijn er heel wat meters nodig om tot stilstand te komen. is men onwetend omtrent de eerste zorgen die men gewonden most toedienen, dan doet men er best aan deze niet te ver plaatsen. Men zou hun toestand alleen maar verergeren. Enkel wanner er gevaar brand bestaat mag men hen naar een andere plaats brengen. erwittig de politie en indien nodig de ambulance, en geef heel precies de plaats aan. strijk nooit een lucifer aan op de plaats van het ongeval zelf. Er kan immers altijd een lek bestaan in de bezinevergaar- oak of -leiding, en de uitwasemingen alleen al kunnen brand doen ontstaan. beschuldig niemand, ook niet uzelf. Onthoudt u van alle kommentaar, en let goed op wat u zegt. Door de emotie zoudt misschien schuld bekennen waar u ei' geen hebt. noteer zoveel mogelijk bijzonderhe den omtrent de andere partij en het voertuig. teken niets zonder uw verzekerings maatschappij geraadpleegd te hebben. verwittig uw verzekeringsmaatschap pij zo vlug mogelijk. WIM. oOo GROTE BEDEVAART NAAR ST. JOB TE FUIVELDE tBELSELE) Op zondag 13 mei heeft de jaarlijkse gro te bedevaart plaats naar St. Job te Puivel- de. Dien dag zijn de H.H. Missen te 6,30 u.; te 7 u.; te 9,30 u. en te 10 u. De andere zondagen en Hoogdagen te 7,30 u. en te 9 uur. oqo— LfillING TOT WËO&ROPaOU^ lste SCHIJF. De uitslag van de 439ste trekking van de Lening tot Wederopbouw (lste schijf) luidt 2.000.000 frank Reeks 546 Nr. 889; 1.000.000 frank Reeks 173 Nr. 128. DERDE SCHIJF. Bij de 313de trekking van de Wederop- bouwlening, 3de schijf, is een lot van 5 mil joen gevallen op obligatie reeks 8156 num mer 387 en een lot van 1.000.000 fr. op obli gatie reeks 10154 nummer 862. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1000 fr. sss©c«o©©©ö©©©©©ss©©©©©©©s5©eSÖ Gij, zegt hij, wijst me de plaats en dan zullen we zien. Het nieuws dat de jonge baron vermoord is, verspreidt zich als 'n lopend vuurtje en brengt gans het dorp op de been. De veld wachter heeft reeds versterking gekregen om de nieuwsgierigen op afstand te hou den. Wanneer de heren van het parket aan komen, begint het volk te drummen, te reikhalzen en te lluisteren. Wie het wel zou gedaan hebben, 't Is toch wreed en 't zal n harde slag voor de baron zijn. Er wordt aan de zoon van René gedacht; niemand spreekt echter die gedachte uit. René zelf staat somber tussen hen en denkt aan Bruno. Zwijgend kijkt hij naar het gedoe van de gerechtsheren, die zo kalm te werk gaan als de boeren in De Meiboom» 'n pint drinken, 'n Ontzettende angst maakt zich van hem meester en 'n onrustige twijfel «Zou Bruno... ?4 Hij kan op de vraag niet antwoorden, 't Giuwelt slechts «neen» in hem. Hij verlaat de plaats en de blikken van de omstaanders schijnen hemte volgen. Ze jagen hem op, René dwüigt zich kalm te blijven. Niets van uw onrust laten merken e.i heel ge woon wegwandelen. Maar als hij ver ge noeg weg is, zodat niemand hem meer kan zien, begint hij door de heide te rennen, Recht naar Bruno toe. Zijn nart bonst en het suist in zijn hoofd. In. één adem tot Bette 'T VERVOLGT,

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2