Het Lof is anders Politiek Overzicht HUISHOUDELIJKE WENKEN. WE WASSEN DE BEDSPREI Voor het wassen van een bedsprei kiezen we- bij voorkeur een mooie zonnige dag uit. Want hoe sneller een sprei opdroogt, hoe mooier zij doorgaans is. Hoe wij een sprei wassen, hangt natuur lijk af van de grondstof van het weefsel. - Tegenwoordig zien we veel spreien dh vervaardigd zijn van fris bedrukte kreton Maak hiervoor een warm sopje van een goede zeepsoort of van een alkali-vrij was middel. Laat hierin de sprei een poosje rustig weken. Houd echter een oogje op a kleuren: of deze niet afgeven of doorlo pen. Is dit laatste het geval, laat dan niet verder weken, maar ga onmiddellijk over tot wassen en spoel de sprei dadelijk ruim koud water met azijn. Voor een chenille-sprei passen we zelfde methode toe. Daar dit soort spreien meestal in een effen pastelkleur zijn, kan men ze rustig een poosje laten weken, alvo rens ze te wassen. Ook voor ehoqué katoe nen spreien kunnen we hetzelfde was-pro- ces toepassen. Al deze weefsels kunnen we lichtjes stij ven, vooral lichtjes, want een sprei, die zo stijf is als een plank, staat afschuwelijk. Het is alleen de bedoeling de sprei, door wat apprèt, wat steviger te maken. Strijk de sprei, wanneer ze nog enigszins vochtig is. Borstel de chenille-exemplaren, na het strijken, wat op, om de streepjes weer pluizig te maken. Bedspreien in hand weef stof (en ook ta felkleden van dit materiaal) weken we eerst in water met azijn, om zeker te zijn dat de kleuren niet doorlopen. Daarna sen we ze vlug in een lauw vet sop en spoe len weer in water en azijn. Wanneer de kleuren erg afgeven is het aan te raden dit soort spreien (en tafelkleden) liggend te drogen. Als u over een grasveldje beschikt, is dit hiervoor ideaal. Anders legt u er een oud beddelaken onder. Gewatteerde spreien geven we liever aan een chemische inrichting om ze te laten reinigen. Zelf bekomen we met dit soort spreien nooit een goed resultaat; integen deel we zouden ze voor goed bederven. En dat is de bedoeling niet. gelijk en gelukkig afgedaan. En altijd volgens bovengenoemde kap pers kon het best, dat ons haar het ene seizoen iets langer, of zelfs lang kan zijn, maar helemaal lang wordt het nooit ofte nimmer meer. (Waarschijnlijk omdat er aan lang haar minder te verdienen valt VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. LAKENS IN NYLON. Sedert korte tijd vindt men in de handel lakens in nylon. Ze worden geboord door een elastiek, zodat de matras zich in een soort zak bevindt. De kleuren van die lakens zijn wit, roze, bleek, blauw en licht groen. Als men ze 's morgens wast zijn ze 's avonds droog. KLANKJES UIT DE MODEWERELD Men voorspelt, dal we deze zomer ny lonkousen zonder naad zullen dragen: zelfs de hielversterking ervan zal worden weg gelaten. Zij zullen vooral worden gedra gen bij de laag uitgesneden zomerschoen- c t)es en geven de indruk, dat we in onze blo te benen lopen. DE FRANCAISE EN DE MODE. Een enquête, onlangs in Frankrijk gehou den, heeft uitgewezen dat slechts 13% der Franse vrouwen de mode van dichtbij vol gen.' 50% interesseren er zich aan en de rest blijft er onverschillig onder. De Francaise geeft het meeste geld uit aan haar kleding tussen haar 20ste en 30ste jaar. Maar ondanks dit is zij dit volgens de Franse couturiers het beste gekleed tussen haar 35ste en 45ste jaar. ONS HAAR BLIJFT KORT Ondanks de. campagne, die de Franse Ilaute-Coiffure en de pers hebben gevoerd om er het lange haar weer in te krijgen, hebben de haarkunstenaars, die uiteinde lijk toch het laatste woord hebben waar het ons pruikje betreft, beslist dat ons haar aan de korte kant blijft. De Franse coiffeurs hebben onlangs zelfs op het hoofd van hun eigen kinderen» gezworen dat het korte haar zich zal handhaven. Dit wil nu niet zeggen dat ons haar /.o kort moet zijn, dat we op een verkleed jongetje lijken. In het geheel niet Ons haar is wel kort, maar toch lang genooeg om het vrou welijk hoofd vrouwelijk te laten blijven. Het afgewreten rattenkopje heeft wel de- ONS WEKELIJKS PRAATJE. WELKE MAN WORDT HET MINST GEWAARDEERD «Welke man waardeert U het minst vroeg onlangs het Nederlands dagblad «DE TELEGRAAF» aan zijn lezeressen. 5C3 vrouwen hebben deze vraag beant woord. En uit deze antwoorden blijkt, dat de «huishen» (wij in Vlaanderen noemen zo iemand een «keukenpiet») verreweg door de vrouw als de minst gewaardeerde man wordt beschouwd. Want bijna een der de van ae inzendsters wees hem als do vreselijkste man aan. Zijn bemoeizucht en betweterigheid vormen blijkbaar een ern stige bedreiging van het geluk van zijn ge- zingsgenoten. Wat de vrouwen op de «huishen» tegen hebben Veel, zo niet alles. Hij loopt haar n huis overal achterna, bevit haar en ichrijft haar voor hoe ze aardappelen moet koken en stof moet afnemen. «Hij zet de slang van de wasmachine op de s'cotzuigei om op vernuftige wijjze roet uit de kachel ;e zuigen en omdat je toevallig een olieka n/hel hebt blijft de stofzuiger maandenlang naar petroleum ruiken», schrijft een reu an zo'n huishen. Anderen drukken zich zelf poëtisch uit «Hij loopt te vitten, en te loeren Bemoeit zich met groente en melkooerei Hij zegt: gooi dit restje nu niet weg. Maak er morgen een kliek van, zog.. dk houd niet van mannen Die me bij de thee vertellen Hoe je melk kookt zonder vellen, Die alleen maar kunnen oraten )ver het wassen van de vaten... Onmiddellijk op de huishen'voigt d «charmeur». Twintig procentof wél een vijfde van alle inzendsters kantte zich te gen de charmeur. Het vreemde is dat velen nern verfoeien en bewonderen tegelijker tijd. Blijkbaar hebben we allemaal diep - is hart heel diep natuurlijk nog v oen zwakje voor. hem. Worden we dnsr< zo boos op hem Misschien Fier. daifte schreef Een charmeur i: als champagne, geheimzinnig bruisend. Hij vult het huis met zijn charmante aanwe- wezigheid en hij weet het. Als hij er is, alles voor iedereen goed.» Waarom bewe ren dat wij niet van charmeurs houden vraagt een eerlijke schrijfster. Dat soort mannen is in staat je te doen geloven dat je een Marilyn Monroe of een Lollo bent, ■n welke vrouw vindt dat niet heerlijk Hij wordt niet au sérieux genomen», lezen ve elders, «maar da.t is niet erg. Als'geen ander verstaat hij de. kunst om een vrouw op een grauwe dag met een complimentje «veer in het gareel te brengen. Charmeurs .vorden niet gemaakt, maar geboren De opschepper (stoefer) werd door 14 an de inzendsters aanzien als de minst gewaardeerde man. Deze 14% wordt met ;en zekere moederlijke belangstelling be ieken. Er is eigenlijk niemand, die zich neus aan hem ergert. Bijna iedereen is het ar over eens dat het geen kwaadaardig ge brek is en .ook... dat praktisch iedere Tmee behept is. «Als hij het niet was, zou k hem zelfs vervelend vinden», meent een jneisje van 17 jaar. Zij is nog jong, m misschien heeft ze wel gelijk: De Pietlut (iemand, die overal iets aan te merken heeft) wordt verfoeid door 12% van de antwoordsters. Zij vinden de vrouw van een Pietlut het beklagenwaar- digst schepsel op dit ondermaanse. Wanl Piet haalt met een breinaald stof uit de hoekjes, telt de klontjes in een kilo suiker en een kopje koude ochtend-koffie maakt hem voor de hele dag van streek. De jaloersen en grappenmakers werden gelijk geklasseerd r-9% van de inzendsters houden niet van dit soort mannen. Anderen daarentegen wel. Dan volgt de laatste man uit het lijstje, namelijk de zwoeger. Op hem lieten slechts 4% vrouwen hun keus vallen als de man, die zij het minst waardeerden; wat bewijst dat de zwoegende zorg er nog verreweg de meest verkieslijke man is. oUo- KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking van de 7de tranche van de Koloniale Lote- WAT DE C, V, P. DOET VOOR ONZE LANDBOUWERS eindigend eindigend ,e nummers eindigend >©S5®©S®®S5© ROMAN. door CYR1EL DE COREL. 14de: Vervolg Is Bruno thuis Breng mij onmiddel lijk bij hem. HijAvórdt geruster als hij zijn zoon voor zich ziet en hem kalm hoort vragen Wat 'scheelt er Ge ziet er zo ver schrikt uit, vader. Hij kijkt1 Brurio recht in de ogen en nog steeds een beetje hijgend Weet ge dat de jonge baron vermoord werd -550,.; zegt Bruno ijzig, neen, dat wist ik niet. Nog immer staart René in zijn sombere strakke ogen. Wanneer gebeurde het Gisteravond naar het schijnt. En ge zijt daarvoor speciaal naar hier gekomen om me dat te zeggen René vat Bruno bij 'den schouder en dan zegt hij op den man af Niet daarvoor, doch om zekerheid te hebben dat gij Wat gij niet uitspreekt, zal iedereen wel denken, want hij en ik waren vijan den. Dat heeft met de moord niets te ma ken. G$ zult het zien, zegt Bruno kalm. Ze kunnen u toch niets doen Bruno onbekommerd Maak er u geen zwaar hoofd om en stel móéder bok maar gerust. Ik vrees het gerecht niet. De mensen mogen denken •vat ze willen. Hun gedachte heeft geen be lang. Dan gaat René langs een omweg naar .iet Eietenhof. Hij is merkelijk kalmer en veel geruster en toch blijft hij min of meer twijfelen. Ze kunnen zijn zoon niet aanhou den. Bruno is geleerd en slim genoeg om te weten wat hij moet doen en hij bleef. René heeft geen medelijden met den jon gen baron. Voor hem moest hij niet ver moord worden. Het is spijtig dat het ge beurde. Toch blijft in René de wrok tegen de Laville's, omdat hun zoon den zijne om hemzelf, beledigde. Doch voor het volk dat hem gisteren nog een gokker en lichtzinnig hoofd noem de, dien men moest verbieden nog te dok teren, is Roger de Laville 'n martelaar. De doden moeten immer in vrede rusten en van hen wordt niets dan het goede verteld. Daar er over de Laville niet veel goeds kan erteld worden, zegt men dat het toch te wreed is alzo te moeten sterven. Nog zo jong. Den moordenaar zouden ze moeter, ophangen. Voor den vermoorde is het nog zo erg niet. Hij is dood en voelt niets meer. Doch. voor hen die achterblijven 't Is een kiese zaak de ouders in te lichten. De pastoor meldt de zware beproeving. Winnen "200 fr. de nummers op 3. Winnen 500 fr. de nummers op 40. ïen 1.000 fr. op 573, 858. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend op 6730, 8322, 4409, 5397, 0690, 8507. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend op5522, 8384, 8975, 9391, 0407. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 9059, 5042. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 82866, 18530, 65897, 96667, 36540, 87125 01938, 94493, 79270, 43594, 58360, 74611. 89187, 86085. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 00129, 97463, 28882, 05347. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 33128, 42483, 52141, 21075. Winnen 500.000 fr. de nummers 432512. 316314. Wint een miljoen het nummer 457060. Winnen twee en een half miljoen de nummers 400280, 143149.' -oOo- LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF Bij de 440ste trekking van de Wederop- bouwlening, 1ste schijf, is. een lot van 1 miljoen frank .gevallen öp obligatie Reeks 1334 Nr. 443. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. DERDE GROEP Bij de 314e van de Wederop? bouwlening 3e groep, is een lot van 1 mil joen gevallen op'obligatie reeks 7288 nr. 240 eh één lot van óÖO.ÖÓO fr. op obligatiö reeks 10361 nr. 307. Y". oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 29 APRIL TOT 5 MEI 1956 De Rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede dat, tijdens de week van 29-4-56 tot 5-5-56 er per dag ge middeld 95.942 volledig werklozen werden gecontroleerd, d.i. een vermindering van 1:514 tegenover de vorige week. Deze vermindering betrof vooral hel oouwbedrijf en de landbouw. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 35.737 gedeeltelijk en (•-allig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering van 3.748. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld^ 131.679 werk- ozen gecontroleerd, d.i. - een vermeerde ring van 2.234 tegenover de vorige week. ©®®s®®©©ess©s®s&©©».®©s©e©s©©©©; Voor den onderzoeksrechter is het nog veel lastiger zijn droeve plicht te vervullen, maar hij is 'n geroutineerd vakman, die zijn beroep grondigkent. Hij staat voor éen lastige taak 'n vermoorde, geen wa pen van de misdaad, niet de minste aanwij- Zellmoord is uitgesloten. Hij weet slechts dat de dood, veroorzaakt door revolverkogel van op tien meter afstand afgevuurd, tussen tien en elf uur intrad: Verontschuldig mij, heer baron, indien ik u in uw smart stoor. Mijn plicht dwingt mij in het belang van, het onderzoek, enkele vragen te stellen.. De baron maakt een vaag gebaar en de vertegenwoordiger van het menselijk ge recht gaat tegenover hem zitten. Hoe iaat heeft uw zoon het kasteel erlaten Als ik me goed herinner moet het rond tien uur geweest zijn. Waarom verliet hij het kasteel Om -n zieke te bezoeken Ziende dat de ba rn aarzelt Of had hij een andere reden? Precies kan ik het niet zeggen, Dus hij werd niet gevraagd. Neen, U kunt niet met zekerheid zeggen waar hij heenging Neen. Hij verliet het salon. Wij heb ben niet op hem gewacht om slapen té Dat het tegenwoordig bij-onze landbou wers niet goed gaat is niemand onbekend. Dat de C.V.P. gedurig tracht verbetering aan die slechte: toestand te brengen, is een gekend feit. De. greep van het Ministerie van Econo mische Zaken omvat steeds de produkten van onze landbouwers, om deze neer te drukken teneinde het indexcijfer niet te laten klimmen. -Wij mogen vrij uit zeggen dat onze landbouwers de grote slachtoffers zijn van dit indexcijfer. Ontelbare malen, en ten alle kanten, werd door de C.V.P. hiertegen hevig pro test aangebracht. Het was eveneens de C. V. P. die. voor stelde de schade te betalen welke de land bouwers hadden geleden aan hun gewas sen uit oorzaak van de hevige vorst gedu rende deze strenge winter. Onlangs nog wérd door de C.V.P.-Volks- vertegenwoordigers De Nolf, Heger, J. Van den Eynde, Steps, Dupont en Jacques een wetsvoorstel ingediend om een premie toe te kennen voor de teelt van voedergranen. Is de C. V. P. Volksvertegenwooi-diger Steps niet de ontwerper van het landbouw fonds Hierdoor kunnen premiën voor uit voer toegekend worden aan zekere land- bouwproduklen voor dewelke, zonder deze premiën, geen export mogelijk zou zijn. En wat zien wij in ons Arrondissement zelf Volksvertegenwoordiger Eugeen MO- R1AU, op zijn talrijke zitdagen van dienst betoon, ontving ook vele landbouwers wel ke hem hunne grieven voorlegden; hij stelde hierdoor volgende handelingen 1. Op 21 Maart 1955 vraag aan de Heer Minister van Landbouw om onze landbouwers die hun stallen van tubercu- losevee zuiveren, vrij te laten van elke ver- plichtng. hoe en op gelijk welke manier de ze dieren te vervangen of niet en toch de premie te bekomen. Dit werd door de I-Ieer, Minister toege staan. ivimoj i, (i - Verleden zomer wegens de lang durige droogte was. het te voorzien dat 'er vroegtijdige massale aanvoer van rund vee zou zijm uit oorzaak van voedergebrek welke dus grote afslag zou meebrengen.Om dit te vermijden vyerd door Volksvertegen woordiger MORiAU aan de Heer Minis ter van Landbouw gevraagd, rundvee en varkens aan te kopen voor het leger, ten einde de; prijzen stabiel te houden. Zeer gunstig onthaal de aangevraagde regeling kwam in voege en de prijzen ble ven zeer vast. 3. Bij het in voege treden der overeen komst in de E. O. E. S. (Europese Organi satie voor Economische Samenwerking) werd-'-door Volksvertegenwoordiger MO RIAU aangedrohgen oök mager vee te la ten invoeren voor ;onze landbouwers-vet-} mesters en ,cjit..ten einde het in. te voeren kon tingent, vet-v.ee f .te. verminderen. Volledige voldoening de vergunnings taks voor- het-in te; voeren vet vee werd ge bracht op 10 fr. per kilo levend gewicht, zodat- onze landbouwers geen vrees voor afslag van hun vee behoeven te hebben. De vergunningstaks voor mager vee werd slechts gebracht op 3 fr. per kilo levend gewicht, ónze landbouwers kunnen hier te rug voordeel uit trekken. Wanneer ,de huidige prijzen der runde ren nog lonend blijven, voor onze landbou- werd dan isdit grotendeels dank zij de tussenkomst van onze C.V.P.-Volksverte genwoordiger Eugeen MORIAU. Einde Maart 11. werd een parlementaire vraag gesteld betreffende de meJkprij. Intussen werd de melkprijs verlaagd in de vier .Vla^rpse Proyincips. Eejinieuvye parlementaire i vraag.werd door de Heer MORIAU gesteld, teneinde.de reden van deze onrechtvaardige handelwijs ze te kennen. VANWEGE EEN LANDBOUWER. gaan. Gebeurde1 het meermalen dat hij Iadt thuiskwam:? noojlirn it> nnv b>.niw rm tan Ja... doch dan verliet hij ons jn ande- ï©©©©©e©©ss®©©&©©©«©©6sss©©ö®sö:, re omstandigheden: In gezelschap v schoonbroer én per auto.'""'""'" 'Dè' zaók, 'beerbaron; iéheel duister. Ik verstób;-hét hïetj' 'AlVórêns' uw rchoön-' zoon, "anaërè' ïamiliëiëüën én' hét personeel te onderVragèn, !zóü; 'ik1 "graag wéten of u vermoedens hëbt V Keilt u iemand waar mee uw zoon geen'al te "bijzondere vriend- schappëlijkenoingang had Ja.. Wie 1 Dokter Bruneel. Waar woont hij Hier in het dorp. Gelieve u nader te verklaren. De baron vertelt liet incident en de on derzoeksrechter noteert alles, Dan staat hij en bedankt den baron. Het personeel bevestigt het incident, maar ddl ik' ó<jk alles] burggraaf brengt insgelijks f^een' ander nieuws dan 'n paar adressen van clubs, waar ze gewoon wa ren nu en dan 'n avond .door te. brengén, De' bleekheid en nervositei) .van Lili^ne be merkend," yérontspWéigt de on^êrzóèksr réchter zjcli "opnieuw '.in het belang van het onderzoek... Zij weet niets dan datgene wat zé.oy'er die ruzie heeft horen, vertei len. Zijzelf'.'had er mets('ygpgemerkt" Daarmêeis' eeUsftJ'g'UC.Uje'.soade richting Dal cal hij dezen namiddag n'S" ri "Dokter Bruneel verwachtte$e,.,1beeV:i! schappen in vérband met den moord. U kent de familie de Laville De verkiezingen in Oostenrijk zijn uitge groeid tot een grote overwinning der Kato- lieke volkspartij die zo maar acht zetels meer telde dan in 1953. De socialisten die slechts weinig stem menwinst! boekten krijgen 2 zetels meer. Nadat de uitslagen van de verkiezingen afgekondigd werden, verklaarden kanse lier Raab en vice-kanselier Schaerf, dat de twee grootste partijen van het land een nieuwe coalitie-regering zullen vormen. Raab verklaarde aan journalisten, dat de verkiezingen een grote overwinning be tekenen voor de Volkspartij. «De Volkspartij is bereid een nieuwe coa litie-regering te vormen met de socialisten. De onderhandelingen in verband met de vorming van een nieuwe regering zullen nochtans zeer moeilijk zijn», aldus Raab, die er aan toevoegde «Het is zeker dat door de uitslag van de verkiezingen de Volkspartij meer verantwoordelijkheden op zich zal nemen. Woordvoerders van de Volkspartij ver klaarde, dat de uitslag bewijst dat het Oostenrijkse volk gekant is tegen de ver dere nationalisatie die door de socialisten werd voorgestaan en legden er de nadruk op, dat de Volkspartij slechts een zetel tq kort heeft om de volstrekte meerderheid in het nieuwe parlement te bekomen. XXX Te Rabat marsjeerden voor de eerste maal in het openbaar 15.000 manschappen van het nieuwe Marokkaanse leger, onder uitbundige toejuichingen van de menigte. De manschappen van het bevrijdingsle ger die tot yoor kort de strijders van het pas gevormde Marrokaanse leger bekamp- ten hadden gedreigd mee op te stappen in het defilee, al dan niet hiertoe ver zocht. Ze werden evenwel nergens gezien, toen het koninklijke leger door de straten op- marsjeerde voorbij de tribune waarop sul tan ben Jpessef had plaats genomen. Achter de sultan wapperde de groen en rode Sjeriffijnse vlag en het vaandei van het nieuwe leger. XXX De Russische regering heeft bekend ge maakt dat zij besloten heeft haar strijd krachten met 1.200.000 man te verminderen vóór mei 1957. Alhoewel deze maatregel opzienbarend is, werd hij in het Westen reeds enkele weken verwacht. Sommige politieke weer- voorspellers hadden zelfs voorspeld, dat de Russen de mededeling er van zouden doen tijdens het bezoek van de Franse pre mier aan Moskou. Waarnemers wijzen er op, dat het belang in deze maatregel echter ook niet over dreven mag worden. Het is immers een feit dat zowel in Oost en West de legers, inge volge de atoomwapens gereorganiseerd moeten worden, en dat hierdoor het aantal manschappen zonder enig gevaar kan ver minderd worden. Ware het niet, dat zij een al te scherpe reaktie van hun bondgenoten ■rezen, dan hadden de Amerikanen nu reeds een groot gedeelte van hun troepen uit Europa teruggetrokken. Het demobili- van Sovjettroepen in Oost-Duitsland, wordt van zijn kant ook goedgekeurd door het op de been brengen van een volwaardig .Oostduitsleger. Dat het nieuwe Russisch manoeuver ech ter psychologische gevolgen zal hebben, valt niet te betwijfelen. Dat is er trouwens waarschijnlijk de voornaamste bedoeling van. oOo— LOTENLENING 1953 162ste trekking. Bij de 162ste trekking van de Loténle- ning 1953 :is een lot van 1 millioen geval len; op obligatie reeks 2783 nummer 404 en een lot-vah"500.000; fr. op obligatië reeks 2160 nummer 893. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. s» s©©se©©#©®®©«®«.©©5©©©©s©ö©s©© Zoals iedereen in het dorp. Goed. U waart op het verlovingsfeest van de zuster van de Laville Waarom ondervraagt u me over zaken i weet Zeg liever: ge hebt den ver moorde op dat feest een kaakslag gegeven en neem het me niet kwalijk dat die daad voor ons een aanwijzing kan zijn. Het gaat hier niet alleen om den kaak slag, doch insgelijks over uw verstandhou ding met Roger de Laville. U spreekt over dingen die niet be staan, antwoordt Bruno koud. Doch die me aangaan. Ik verzoek u op mijn vragen te antwoorden. Ik luister, zegt Brno lichtjes spot tend. Waar waart u gisteren rond acht uur? Mijn drukke praktijk laat mé niet toe mijn bedrijvigheid per uur te noteren. Ik denk dat ik toen in Loeteghem was. Nader bepaald, bij den heer Tempers, dien u rond half-negen verliet. Mogelijk. -En dan... of liever wanneer zijt u thuisgekomen Rond tién uur. Vóóf of na i Kan ik niet met zekerheid zeggen, Wil ik dë'méió' bèilen', die weet het "mis-Y schien i 7~ Spaar, u.die moeite: Het spijt me, dok- feu y,itej;moeten, .vragen u ter besëfiiklöriÉ" van het gerecht te stellen. Aan Bette wordt gevraagd, na een ge-

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2