DE WINDROOS STADSNIEUWS —51 RUBRIEK VOOR KUNST- EN GEESTESLEVEN DE GEVAREN VAN DE ATOOMBOM, j f., geb. 145 F. De door de schrijver, een tot Een bijzonder gevaarlijk voorbeeld uit j het katholicisme bekeerde Zweed, ontwik- onze tijd vormt het zwijgen, m.a.w. the I kelde levensproblematiek is zo facetrijk, conspiration of silence», over de omvang 1 clat ze niet volledig in dit bestek te resume- en de aard van de gevaren van atoomoor log en experimenten met atoomwapens. De wetenschap heeft tot taak de mensen voor te lichten. We herinneren hier aan de waarschuwing van Einstein, Russell; prof. Muller die eens wilde wijzen op de biolo gische gevaren werd niet aan het woord gelaten. Thans is er iets veranderd, misschien zelfs veel. In april 1955 werd door het Verbond van Wetenschappelijke Onderzoe kers een jaarvergadering gehouden; alsdan werden 3 inleidingen gehouden over uiteen lopende aspecten van de huidige voorberei dingen voor een atoomoorlog. Deze vindt men terug in de brochure De gevaren van de Atoombom», een uitgave van de WERELDBIBLIOTHEEK, Lange Koepoort straat, 2, Antwerpen, prijs 20 F. Het boekje bevat uiteraard meestal we tenschappelijke verhandelingen. Doch ook de leek zal hier ook heel wat leren Naast de gevolgen van warmtestrali van de atoombom, bestaan deze van de ra dio actieve straling (waarbij lichamelijk letsel wordt veroorzaakt); daarnaast staan minder onderzochte gevaren de me- tereologische invloeden en de genetische het ontstaan, de oorsprong verklaren de gevaren en gevaren van langdurige stra ling. Over de gevolgen van de explosie van waterstofbommen schrijft dr X. Nihiwaki: Op 14 maart 1954 keerde een Japanse vissersboot terug van een reis in de Stille Oceaan. De schepelingen deelden mede dat het schip zich op 1 maar 80 zeemijlen ten oosten van Bikini bevond, toen zij eën vuurbol zagen opstijgen, gevolgd door een witte wolk, die daarna allerlei kleureffec ten vertoonde. Na 7 a 8 minuten volgde een geluid als een donderslag. Na 3 uren begon een wit stof uit de hemel neer te da len en dit hield enige uren aan. Na enige dagen begon de huid van be- mannings leden rood te worden en te zwel len. Gevraagd om de lading vis van het schip te onderzoeken constateerde Nishiwaki ciat de vis op enkele cm. afstand van het apparaat 2000 tellingen per minuut deed registreren tegen 20 tellingen veroorzaakt door natuurlijke radio-activiteit. Inmiddels bleek, dat vis met nog sterkere besmetting op de markt werd verkocht. Toen het schip werd onderzocht, bleek dit behalve beta- stralen ook een krachtige emissie van gam ma-stralen te vertonen. Na het verlaten van het schip werd in de filters van de stofmaskers straling geconstateerd, zodat moet worden aangenomen dat de beman- .ning radio-actief stof moet hebben ingea demd en stellig ook oraal moet zijn be smet. Zoals de lezer zelf hieruit kan conclu deren zijn de gevaren voor ziekten inge volge de stralingsdosis zeer groot. Het ware voor de mensheid te hopen, dat het bewustzijn de bovenhand krijgt, dat alleen een verdubbelde inspanning voor de atoomontwapening ons kan vrij waren van de schrikkelijke dreiging, die over de wereld hangt. J. P. SVEN STOLPE LICHT, VLUG EN TEER. Uit het Zweeds door Elias Eneström. Hei deland, Markt, Hasselt, 322 blz., ingen. 125 is. Voor Stolpe is het leven een einde loze pelgrimage en zijn werken ademen een boeiende levens waarachtigheid uit om dat hij de geestelijke worsteling als een continuïteit aanziet. God is bestendig, zij het op verschillende manieren, in ons werk zaam; zijn stem klinkt in ons als een En gelse hoorn... Ook hier in de materialisti sche cynische en godloochende dokter Le brun werd Gods stem niet geheel buiten gesloten. Wat Kansdorf, een Zweedse intellectueel die in Parijs verblijft, zoekt is de waarheid gespannen, weetgierig, hunkerend naar zekerheid; tevens de reinheid, de geestelij ke vrijheid,, het zich vrijmaken van de lucht der verlatenheid en der leegheid de leegheid van deze tijd. Deze bestreving ligt ook in pater Perezcabellero, een be roemd kanselredenaar, die tot het inzicht komt, dat hij vroeger alleen onder impuls van hoogmoed en liefdeloosheid handelde,al kan ik mij in de uitbeelding van deze fi guur niet geheel van de indruk ontdoen dat het kwellend schuldbesel van deze monnik ietwat geforceerd werd: zijn fouten immers kunnen, naar menselijke maat ge meten, niet zo zwaar doorwegen. Maar het is anderzijds klaarblijkelijk dat voor Stol pe de kristenmens zich door de volmaakt heid moet heiligen. Die volmaaktheid wil ook Kansdorf ten slotte bereiken Kansdorf, die kankerlij der is, accepteerd het lijden dat de enige weg tot de werkelijke vrijheid is. Zinvolle j woorden wijdt de schr. aan het lijden en der toog. Zij komen bij de mensen in hun eenvoudig burgerpakje van jonge man of meisje, van getrouwde heer of vrouw en krijgen zo de kans om in plaatsen binnen te dringen waar een priester niet of toch zeer moeilijk toegang heeft. De leden van een gelijkaardige organisatie in Italië noe men zich «Partizanen van God», d. w. z. mensen die in de vijandelijke linies kar weitjes opknappen om de doorbraak van het geüniformeerde leger mogelijk te ma ken. De Lekenorde groepeert twee soorten leden de eigenlijke ordeleden en de stu dieleerlingen of katechumenen. Enkele goede en apostolisch gezinde katolieken verenigen zich aanvankelijk in een cel. De aktiviteit van die cellen, die om de veertien dagen vergaderen, is bidden en geloofsken nis verdiepen, vooral aan de hand van het evangelie sommige cellen zijn inten sieve bijbelstudiekringen en de aposto- laatopdrachten bepalen. De moedigisten onder de celleden gaan van deur tot deur bellen om Het Nieuw Testament» en Het Geloof van de Kato- liek» van Pater Van Doornik aan te bieden (20 F.) Dit is verkenningsarbeid. Zij kno pen kontakten aan, leren de bewoners ken nen en maken vooral afspraken voor avondbezoeken... Geschoolde verkondigers gaan dan achteraf een praatje slaan. Er wordt gesproken over één onderwerp Kristus. Niet zelden worden deze verkon digers onthaald op een kop koffie. Neen, dit volk is niet totaal verloren, alleen maar vereenzaamd en vergeten. De bezoeken worden herhaald, studieboeken worden meegenomen en in de huizen van die on- kerkelijken weerklinkt voor de eerste maal sedert hoeveel jaren weer het Onze Va- gevolgd door een lezing uit het evan gelie. Er wordt over en weer gepraat. Vra gen worden gesteld. Wanbegrippen worden rechtgezet. Men brengt de mensen alleen r de Blijde Boodschap van Jezus Kris tus. En zij luisteren, hun hart gaat open. God doet er zijn intrede. Van daar tot het bijwonen van de gevestigde celvergadering is maar een stap. GENEESKUNDIGE ZONDAGDIEN ST. Bij AFWEZIGHEID v.an de huisdokter kan men zich voor DRINGENDE GEVAL LEN wenden ZONDAG 29 JULI 1956 Dokter D. DE WOLF, BURGEMEES TERSPLEIN, 3. Tel. 243,71. NATIONALE FEESTDAG. Zaterdag vergaderden de personaliteiten en vaderlandse verenigingen op de koer van het stadhuis. In optocht ging het naar Sint Martinus, voor het «Te Deum». Na de optocht naar de verschillende mo numenten, waar bloemen werden neerge- legd, werden eretekens uitgereikt aan de h,h. De Vuyst Gustaaf, stadswerkman, De I VERLOF DER GENEESHEREN DIE AAN werkman; Cardon Florentg Rogiers Camil- Winne Constant, brugdraaier; Linthout Alice, concierge; Meert Benjamin, stads- DE ZONDAGDIENST DEELNEMEN. NEMEN VERLOF VAN 15 TOT 29 JULI Dokter N. VLASSENBROECK, Brouwe rijstraat, 53, Tel. 240.58. Dokter W. DE VIDTS, Vrijheidstraat, 4, Tel. 217.23. Dokter L. SCHOCKAERT, Houtmarkt, Tel. 242.88. Gedurende deze periode zijn de andere dokters thuis. APOTEKERSVERENIGING VAN HET LAND VAN AALST. ZOMERVERLOF. Aleen de volgende apotekers zijn van dienst Zondag 29 Juli Delbecq, Werf, 4. van Maandag 23 Juli tot Dinsdag 31 Juli inbegrepen Carpentier, Ledebaan, 51. De Bisschop, Gentsestraat, 41. De Kezel, Boterstraat 6. Delbecq, Werf, 4. Ilaeck, Meuleschettestraat, 91. Lambrecht, II. Ilartlaan, 10. Larnont, Korte Zoutstraat, 28. Renneboog, Nieuwstraat, 9. Van Neck, Kerkstraat, 20. Van Ongevallc, Esplanadeplein, 20. Van Holsbceck, Binnenstraat, 0/2. Van Cauwenberghe Molendries 10. oOo M. J. T. Pax Christi VERGADERING VOOR DE BROEDERSCHAP VAN HET HEILIG KIND JEZUS VAN PRAAG ZONDAG, 29 JULI, gaat de vergadering door voor de leden, en ook niet-leden, in de kapel van de Zusters Carmelietessen te le; Govaerts Jules en Roelandt Ferdinand de N.S.B. Het is verlof wellicht kunnen er velen niet tegenwoordig zijn. Er zal des te meer plaats zijn voor Nieuwen, want ook die worden eens dringend verwacht Regelma- kapelleke vol, ja zelfs boordevol! Als iedereen die niet kan komen eens zor gen zou voor een plaatsvervanger Dat I ware een mooi geschenk voor het Heilig I Kind Jezus. zijn en dringt niet meer aan. Trouwens het was slechts een klein intermezzo, waaraan hij volledig in beslag genomen door zijn werk, niet meer denkt. De aard van 't werk voldoet Bruno, doch zijn collega begint hem meer en meer te gen te vallen. Na die maanden werden nog steeds geen resultaten bereikt en Laplan- che, die het initiatief in handen heeft, luis tert slechts met 'n half oor naar sommige opmerkingen van zijn assistent. Hij zegt wel 't Is best mogelijk dat ge gelijk hebt maar hij drijft meestal zijn eigen zin door. De verstandhouding is niet meer zo goed als in den beginne. De Fransman had zich Bruneel voorgesteld als 'n assistent in den echten zin van het woord. Hij kende het temperament van Bruno niet, die zich door eigen studie bekwaam genoeg gevoelde om de evenknie van zijn collega te zijnHij ont dekte zelfs dat Bruno bezig was met me thodes, waarvan deze hem niet op de hoogte had gebracht. Zijn wrevel ontging Bruno niet. Is dat de werkwijze waarover ge het enkele weken geleden hadt Ja. Doch 't betreft hier 'n vage proef neming. Zo... Laplanche wordt wrevelig en denkt Het zou er nog aan ontbreken dat mijn assis tent resultaten bereikt. Even komt het in hem op Bruno te bedanken, maar die ge dachte verdwijnt even vlug als ze opkwam. Hij kan echter niet nalaten de handelingen Weldra worden deze mensen studieleer- hierbij denk ik aan E. Schaper die in De ling en komen om de veertien dagen bid Macht der Machtelozen schreef dat de den en leren en getuigenis horen over mens pas waardig is het woonhuis van God Kristus. Zij ondervinden het evangelie- 1 Aalst, te betreden als hij de drempel van het lij-woord: «Waar twee of drie in Mijn naam j den overschreden heeft. j vergaderd zijn, daar ben Ik in hun midden» De intriges krijgen bij voorkeur hun (Mt- 18,20). Neen, voorlopig gaan zij nog plaatg vQor Nieuwen> want ook die kracht en scherpte zo de tegenstelling niet naar de kerk, maar dat komt wel, het WQ tussen de «Mis der mensen» het symbool Is een kwestie van tijd. Maar morgen zul- t_g der zelfverheerlijking, en de H. Mis; het len ZÖ met ons meetrekken naar de volks- bezoek van Perezcabellero aan de zieke wijken en aan de nog verdwaalde breeders Kansdorf dat eerder de eerste steun geeft; en zusters het woord van God, meer nog: de bekoring die het geloof op de zoon van God zelf, brengen. de godloochenenden Lebrun uitstaalt, enz. Nu geeft de Lekenorde van St.-Faulus j Allen zijn we Hem toegewijd. Hoevelen Een subliem geschreven roman, die met een brochure uit, niet omdat zij niet weet geven zjcb gans aan wereldse dingen; ze enkele onvergetelijke figuren werd bevolkt wat met haar geld gedaan, integendeel, matten zich af voor een vergankelijk iets en waarin Stolpe duidt dat alleen in he* want het geld is er^üu t. Maar on aan de en weten niet Wat het betekent gans aan geloof het grote heil voor de mensheid mensen die nog vragen hebben antwoord je2US_christus te zijn w- V' d' Pertc- eeven' om «"WW» T0°r*n- WCg We vernieuwen bij' elke vergadering on- te nemen, en voor a om e goe e wi aan opdracht. Deze Zondag zullen we de wa- in „v-r-vn.- T~1q f r rlio unnr o on okspmnlsiar re draagwijdte zien van die Toewijding Wat ze is langs onze kant om dan een vol- 'gende maal te kunnen begrijpen wat die jong om haar geschiedenis te schrijven.Een In een eerste deel, de inleiding wordt toewijding betekent langs de kant .van Je- paar jaren geleden begon zij heel stil in verklaard waarom de L.O.S.P. er «moest» 1 zus zeif i een grote stadsparochie te Gent. Nu is zij n-nrna wordt r «zeed wat de Le-i i komen, uaarna worcu f.-zega wat ae Dat Z1J die thuig zljn yan hun vnje reeds tot een krachtig geluid uitgegroeid. kenorde is. Vervolgens wordt het doel der enkele ogenblikken afstaan om aanwezig Iedereen heefl er over gehoord en gelezen. akUe nauwkcurig omschreven. Volgen dan ,0 het is cen bewijs van echte UeWe:] Duizenden kennen haar blad «De Rots» en nQg enkeje korte beschouwingen over de honderden hebben sprekers gehoord op spiritualiteit der orde en haar manier van volksvergaderingen in steegjes, koertjes en werken In een aanhangsel kan men de wijken te Gent en ver daarbuiten belegd. statuten lezen, die samen met het gebed, De Lekenorde heeft bij de katolieken, bisschoppelijk werden goedgekeurd. van de eenvoudige fabriekwerker af tot bij DE LEKENORDE VAN SINT-PAULUS te sporen. De 6 fr. die voor een eksemplaar gevraagd worden, moeten de onkosten del- De Lekenorde van St-Paulus is nog te gen, Wie deze brochure wil inzien, storle «minstens» (meer brengt geluk) 6 fr. de hogeschoolleraar, de zin voor lekenapos- tolaat wakker geroepen. Aan tientallen an- =o.i =i „oo i - - postchekrekemng 5341.01 van mej. 1. dersdenkenden van alle opinies werd reeds 1J_ o; 4 T de stem van het evangelie gebracht. Van alle zijden werd er om uitleg gevraagd en om meer inzicht. Men wil weten wat er gaande is, want men verlangt de handen uit de mouwen te steken en mee te doen. Cnudde, Sint-Jan-Baptiststraat, 11, Gent. oOo PRIJZEN DER WEKELIJKSE MARKT Aardappelen 1,75; ajuin 7; hoeveboter j; melkerijboter 84; eieren 2,20; braadkie- Hoe gaan de leden der Lekenorde te kens 32; soepkiekens 24; konijnen 25; jon- werk Zij zijn echte missionarissen zón-ge duiven 4o; 0ude duiven 30. io©o©oeoooeo©o©sooo©coeo©oo©oooc.©©©©©©©©©©©©©©©©©©o©©©©©©©©©©©»1 van zijn assistent van dichtbij te volgen en met nijd merkt hij, dat deze nog steeds volgens zijn eigen methode werkt. Wel, hebt gij al enig resultaat spot hij lichtjes. Neen, is het kalme antwoord, doch Bruno denkt er bij nog niet. Regelmatig volgen ze ook samen de con ferenties die in verband staan met hun op zoekingen, en zo maakt Bruno kennis met een professor, die Peterson heet en op stu diereis is. Deze heeft in Amerika zijn eigen laboratorium, waarin hij insgelijks de T.B. C. bestrijdt. Hij interesseert zich erg aan enkele meningen van Bruno, die hem spreekt over de methode die hij volgt. Zeer belangrijk, kan de professor niet nalaten te zeggen. Denkt u Ja, en wel zo belangrijk, dat ik u graag in mijn laboratorium aan het werk zou zien, en met een glimlach voegt hij er aan toe Maar u zijt waarschijnlijn niet vrij En indien u wel vrij waart, zou Ame rika u waarschijnlijk afschrikken - U schertst waarschijnlijk, heer pro fessor Ik meen het ernstig. Dus u biedt mij aan om assistent te worden in uw laboratorium Ja En indien ik uw voorstel aannam Dan zoudt u mij ten zeerste verplich ten. Nog denzelfden avond komen beide he ren tot 'n akkoord omtrent de voorwaar den. Bruno legt zijn plan aan Laplanche uit op hun weg naar huis. Ge begrijpt dat ik het aanbod van den Amerikaan aanneem Natuurlijk. In uw plaats zou ik het zelfde doen. Ik dank u,. Laplanche, niet alleen cm- i dat ge mij zulks niet kwalijk neemt, doch ook om de periode van samenwerken, die wel is waar het doel niet bereikte, maar me toch een hele dosis ervaring schonk, zegt Bruno beleefd. De moeite niet om over te spreken, laat staan te danken, want iedereen volg zijn eigen weg Ik dank u voor uw spontane I medewerking. Ze wensen elkaar goedennacht en s mor gens, nadat Bruno zijn zaken regelde, zegt hij Laplanche definitief adieu en neemt op uitnodiging van den professor, t zijn intrek in dezes hotel. De tijd, dal Pe terson nog in Frankrijk verblijft, volstaat om zijn papieren in orde te brengen. De professor is uiterst joviaal en noemt Bru no «zijn gast» of «collega». Natuurlijk be taalt hij alle kosten, de zeereis inbegrepen, en als Bruno het verkiest, mag hij, eens in Detroii, bij hem inwonen. De professor is gehuwd, doch tot zijn 'spijt kinderloos gebleven. Mijn vrouw zal zeker wel verbaasd zijn als ze mijn telegram ontvangt, doch ze zal het nog meer zijn, als ze ziet dat ik Te 8 uur H. Mis. Te 17 uur Lof gezongen door volk sermoen en opdracht. 0O0 STAD AALST. STEDELIJK KERKHOF De belanghebbende worden verzocht de gedenktekens welke zich bevinden op begraafplaatsen van 1942, uiterlijk tegen 1 December 1956 te ontruimen, daar deze plaatsen bestemd zijn voor nieuwe begra vingen. De gedenktekens die op bovengenoemde datum niet weggenomen zijn, zullen eigen dom blijven van de stad. ^S®®®®®se©©s©c©sses©ec©s©©es©9® haar iemand meebreng over wien ze beetje moeder kan spelen. Dan heeft hij het over zijn werk, dat hem gans in beslag neemt. Gewoonlijk spreken ze Latijn, daar Bru no het Engels niet voldoende machtig is. Hij leert die taal tijdens zijn c vervaart en heeft kans genoeg om theorie in prak tijk om te zetten. De reis verloopt prachtig, 's Avonds zit Bruno samen met den pro fessor op het dek. Tevergeefs drong deze aan eens de bar te bezoeken. De muziek, die tot hen doordringt, de eentonigheid van water en lucht stemmen hem weemoedig en wanner Peterson zich reeds naar zijn kajuit begeeft, wandelt hij naar de re ling en staart minutenlang in 't deinende water. Het trekt aan, onweerstaanbaar en vreemd. Dan gaat Bruno weer in 'n dekze- tel zitten, om er alleen met Liliane en zijn wereld te zijn. In Detroit worden ze per auto afgehaald, die hen naar de villa brengt van de pro-- fessor, waar mevrouw Peterson aangenaam verrast wordt door de komst van den jen- gen Belgischen dokter. In een minimum tijd worden de zaken in orde gebracht, want beide mannen verlangen slechts naar het laboratorium. De professor en Bruno verdiepen zich in het werk, dat zij er alles bij vergeten. Bruno vraagt niet beter. Met den Ameri kaan voelt hij zich in zijn element. - Ga uw gang, had deze gezegd, en voer uw ideën uit. KORPSDAG VAN BURGERLIJKE BESCHERMING Zondag hield de Aalsterse afdeling van de burgerlijke bescherming, die ongeveer 120 leden telt, haar eerste korpsdag. Te de zer gelegenheid werd op de Grote Markt een vaandel overhandigd door het stadsbe stuur. Schepen D'IIaeseleer bracht hulde aan de manschappen voor de ijver die ze aan de dag legden om zich te bekwamen in het verlenen van hulp. De h. Dauw lichtte het doel toe van de organisatie, waarna de h. Ordies de groet bracht vanwege de passie ve luchtbescherming. De h. D'Haeseleer overhandigde nadien in naam van het stadsbestuur, het vaandel aan de h. Cal- laert, voorzitter der Verbroedering. De manschappen marcheerden daarna naar Sint-Martinuskerk, waar een H. Mis is op gedragen en het vaandel gewijd. Na de dienst werden op de Grote Markt eretekens uitgereikt aan de hh. Ballinckx Eduard, De Rijcke Louis (na overlijden», Buys Gustaaf, Bastiaens Jacubus, De Gre- ve Basiel, Keselaer Robert, Poleyn Alfons, Van de Velde Paul, Carael Polydoor, De Coster Alfons, De Meersman Adolf, De Nayer Louis, De Saedeleer Richard, Eeck- houdt Hector, Janssens Petrus, Lievens Frans, Matthieu Odifón, Mees Paul, Meert Robert, Mertens Willem, Ruyssinck Con stant, Van Cauter Hubert, Van der Donckt Eugeen, Van de Velde Jan, Van de Velde Firmin, De Schrijver Romain, Walleze Re- mi, Poleyn Jan, Andry Robert, Callebaut Alfred, Kieckens Desiré, Muylaert Jan, Sergeant Louis, Van der Biest Petrus, Van Holder Pierre, Van Wesemael Frans, Bom- beeck Livinus, De Backer Frans, De Crae- ker Robert, Janssens Prosper, Luyckx Gus taaf, Molaert Benoit, Van Damme Richard, Van de Velde Eugeen, Van Baelen Romain, Van Vaerenbergh Albert. Daarna werden de bekwaamheidsbrevet ten uitgereikt aan de leden van het koips der burgerlijke bescherming de hh. Bal linckx Eduard, Bastiaens Judocus, C.allaert André, De Greve Basiel, De Lattre Philip pe, De Man Petrus, De Mulder Jan, De Nayer Jozef, De Valck H., D'Herdt Jozef, Lampers B., Lampers J., Meert R., Muy laert Jan, Muylaert E., Ringoir J., Rogghe Ruyssinck J., De Rop Fr., Sergaent L., Van Cauter H., Van den Abeele D., Van Mol J., Verhulst L., Buys G., Cooman L., De Backer N., De Groote P., De Moor B., De Schrijver J., De Schrijver W., De Wolf Foncé J., Mangelschots F., Rijdant Gh., Van Goethem R., Borms A., en Coessens Alfred. Tot slot defileerden Je manschappen, met aan het hoofd groepschef Constant Ruyssinck vóór de overheidspersonen. In de namiddag verzamelden de agenten der burgerlijke bescherming uit de stad en de omliggende gemeenten Mere, Erpe, Oordegem, Serskamp, Wichelen, Hc fslade, Lede en Erondegem op de Veemarkt, waar een optocht vertrok. Aan de gedenktekens werden bloemen neergelegd, waarna ze op marcheerde naar het Espianadeplein voor oefeningen. Op het podium bemerkten we oud-senator De Haeck, gemeenteraadslid Deprez, majoor Meert van de eerste mo biele kolonne, Dauw, provincie en De Nayer, gewestelijke chef. Onder de leiding van de h. Constant Ruys sinck hadden reddings- en blusoefeningen s3ss©©s©s©©s©©©©©©«©©o©©©©»o©«i Hij kan er dus zijn eigen gang gaan, wat niet het geval bij Laplanche was, en de professor moedigt hem hierin nog aan. Ondanks hun arbeidswoede vorden geen resultaten bereikt. Ze verliezen er echter den moed niet bij. Bruno in het bijzonder is onvermoeibaar, vol werklust en zin. Hij dwingt zich aan niets anders meer te den ken dan aan het laboratorium en de T:B.C. Op zekeren nacht, als de professor reeds lang slapen is, begint Bruno aan zijn proef nemingen met het serum dat hij samen stelde. Hij spuit kalm 'n sterveno konijnt je in. Dan gaat hij naar de hokjes, waar de ziektekiemen nog niet zo erg veel ver woestingen hebben aangericht onder de ratten, muizen en konijntjes. Hier zijn de diertjes «prastuberculose», min of meer aangetast door de vreselijke ziekte. Ook die spuit hij in. Dan volgt de tijd van wachten en waar nemen. Twee dagen nadien sterft het diertje, dat normaal reeds lang had moe ten dood zijn. In Bruno leeft de hoop, Joch nog deelt hi.i niets mede aan den professor. En in die dagen van spanning denkt hij niet aan zijn ouders en vergeet zelfs zijn leed om Liliane. Hij leeft in een nieuwe wereld. De tijd kruipt tergend langzaam voorbij en nog steeds kan Bruneel niets vaststel len. Het wachten windt hem zodanig op, dat hij de spanning niet alleen meer dra gen kan en den professor alles tot in de bijzonderheden uitlegt. 'T VERVOLGJ,

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 3