^pfokneiingen Het Lot is anders NUTTIGE WENK6N. Wie zich een buil gestoten heeft, legt er zo vlug mogelijk het lemmer van een mes tegen. Hierdoor zal de buil spoedig verdwijnen. Het kan nog drukkend warm zijn in deze periode. Om zich te verfrissen zal men de polsen nu en dan onder stromend water (koud) houden. Aan de polsen immers ligt de slagader vlak onder de huid. Het koud stromend water zal aldus het bloed kunnen afkoelen. Gekleurde stoffen, en zwarte stoffen vooral, houden in water beter hun kleur wanneer men er zout aan toevoegt. Huisvrouw, ga na het middagmaal eens een poosje rusten. U komt zo vaak nachtrust te kort. Laat dus de afwas gerust eens even wachten. Na het rusten gaat het werk eens zo vlug. Houdt uw dochtertje ook van mooie strikjes in haar haren Behandel deze dan. als ze vuil zijn, als volgt Was ze eerst in een gewoon zeepsop je, spoel ze in schoon water en doop ze vervolgens in wat bier Na het strijken zijn de linten dan als nieuw Het gebeurt vaak dat het overigen.' nog zo mooie behangpapier boven de schoorsteen vuile plekken vertoont. Veeg ei eerst met een zachte borstel het stof af Maak dan een mengsel van gelijke delen bloem en zout en wrijf dit met een proper doekje zachtjes met cirkelvormige bewe gingen over de vuile plekken. Ge zult ver baasd staan hoe het papier daarmee op knapt. UIT DE MODEWERELD ITALIAANSE MODE OP DE VOORGROND «Men ziet meer mooie en goedgeklede vrouwen per vierkante meter in Rome, dan in heel Brooklijn», schreef, eens een Ame rikaan. Inderdaad Italië is niet alleen het land der schone vrouwen, maar zij weten wat hun tot schoonheid strekt. En noch tans is Italië het land van de confectie, die zich daar zeer snel heeft verbreid. In de laatste jaren is zij vooraan komen te staan op gebied van mode en het com mercieel succes dat zij ontmoet bewijst dat dit geen voorbijgaand verschijnsel is. Het idee van exclusiviteit, dat tot voor enige jaren de basis vormde van iedere elegantie, wordt naar de achtergrond verdrongen door de noodzaak kleren te dragen van goede snit en vervaardigd volgens de re gels van de kunst. De tailleurs zijn zeer in trek en verto nen allerhande vormen. Maar de Italiaanse houdt vooral de streng klassieke in ere.Dan komen er, waarvan de jasjes gesneden zijn •soortvjatfti'Ui, van affntër "eindigend in een zwaluwstaart. Er zijn er met drie kwartmouw of zelfs nog een tikje korter, er zijn er met een kort jasje, waaronder de rok aan de voorzijde een spel van korte plooien vertoont. Verschillende mantelpak jes hebben jasjes, die aan de voorkant niet aansluiten. De rokken, meestal glad en recht, hebben een normale lengte, nl. 38 van de grond. De Italiaanse mantels zijn zeer eenvou dig, recht en tamelijk ruim. Zij zijn iets langer dan de tailleur en blijven slechts een 35 cm. boven de grond. Veel aandacht is besteed aan de kragen. Men ziet er hoge ronde, brede, die tot over de schouder val len, hupse sjaalkragen en puriteinse kost school-colletjes Veelal wordt de mantel slechts met één knoop, hoog op de buste, gesloten. Voor hen, die een barre winter verwach ten, hebben de Italianen ensembles ont worpen welke met een onderlaag beginnen van een jumper met hoge boord en daar overheen een grof gebreide jumper met wijde bloote hals. Dc jumpers worden ge dragen onder een mantelpak van dikke tweed, waarbij ter completering nog een i©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©®©©©© ROMAN. door CYRIEL DE COREL, 3Isle Vervolg. Om 's hemelswil, dat mag noch zal gebeu ren. Jaren heeft Peterson alleen in zijn la boratorium gewerkt en gezocht, zonder iets bijzonders te vinden noch te bereiken. Nu, sinds Bruneel dagen en zelfs nachten in datzelfde laboratorium werkt worden veel zaken klaarder en worden er positieve re sultaten bereikt. Er bestaat zelfs hoop dat de wereld van de geneeskunde eens met verstomming geslagen wordt door 'n ont dekking gedaan in zijn eigen laboratorium. Daarom mag dokter Bruneel niet naar zijn land terug. Door den omgang met He len bestaat er kans, dat de onbekende smart slijt, 'n Huwelijk met haar zal alleszins een waarborg zijn, dal dokter Bruneel blijft. Doch den volgenden dag gaat de aan dacht van den professor opnieuw naar den toestand van Bruno. De ene kwaal brengt de andere mede. Zijn uitgeput gestel is vlug vatbaar voor 'n verkoudheid, 't Wordt 'n pleuris en de koortsmeter stijgt... wijst veertig graden, 'n Miserabele ziel in een ellendig ziek lichaam en de temperatuur van Bruno wordt bijna één-en-veertig den. Wat denkt ge, professor vraagt He- Jen angstig. tweedmantel, gevoerd met geschoren lams- oont, hoort Als buitenissig nieuwtje zijn avondjapon nen waarbij geen schoensel wordt gedra gen, blijkbaar in navolging van «the bar* oot comtessa». HANDTASJES VAN PERLON Het is thans mogelijk gebleken handtas jes te maken van sommige, na veel proef nemingen gefrubriceerde soorten «perion». 3e bedoeling is, tasjes te gebruiken met Jezelfde dessins of, in ieder geval, dezelfde deur als het toilet dat men draagt. Zocloen- le bestaan er met bloemetjes bedrukt, met strepen, maar ook effen creaties. Zelfs zijn n- versierd met plissé, kantwerk en bor- .luursel (bij avondjaponnen e.d.) Het ma- .eriaal zelf gaat geweldig lang mee, want .iet is afwasbaar (vuilafstoten) mot- en ;rimpvrij, kleurecht, enz. Inmiddels zijn eveneens grote boodschap pen- reistassen verschenen in ongeveer de- ;elfde uitvoering, doch met randen en hoe- cen van leer. JNS WEKELIJKS PRAATJE. DE TECHNISCHE GROOTMOEDER Welke moeder heeft nu nog de tijd met ïaar kinderen te tekenen en te schilderen, gezelschapsspelen te doen of het kleinste sprookje te vertellen Ze komen er gewoon liet toe. Dc uurtjes zijn door het vele werk oezet. Dat is niet enkel zo bij ons, ook de mama's in Amerika hebben weinig tijd v'oor hun kinderen. Doch daar wordt thans de kunst van het sprookjesvertellen aan de gramofoonplaten toevertrouwd. De sprook- .esgramofoonplanten vervangen de ver- aaaltjesvertellende tanten, Oma's en moe ders. Zelfs de kleinsten, die eigenlijk nog leen beeld streepjes in de tijdschriften kun- aen lezen en die sedert lang hun grootmoe- der, hun mama met alle middelen zochten e bewegen een sprookje te vertellen, moe- :en thans niet langer meer bedelen. Deze «Grootmoeder» is nooit vermoeid of aiders bezig. Zij is bereid, ook de 110ste maal de geschiedenis van Roodkapje te vertellen. Daarenboven kan die «techni- s.'he grootmoeder» de sprookjes boeiender en plastischer gestalte geven zij werkt met alle middelen van de moderne gelui- den-akoustiek, die ook in het hoorspel toe gepast worden. Van sommige vertellingen :ijn er nu reeds wekelijkse vervolgen. 1 Nochtans worden de kinderen in Ameri- ka evenmin met een dik bankdiskonto ge boren. Het is goed deze vergissing te ver beteren Dat wist ook de Amerikaanse gramofoonp! at en-industrie, die zich daarom op massale produktie instelde, om aldus de kinder-fonoplaten aan spotprijs op de markt te kunnen brengen. Daarenboven wordt bij iedere gramofoonplaat een boek je vol tekeningen betreffende het verhaal bijgeleverd om aldus de voorstelling van het verhaal te vergemakkelijken. Ook in Duitsland is men reeds begonnen met dezé kinder-gramofoonplaten te produ ceren. Hopelijk is er ook voor ons land een zakenman te vinden, die op het goede idee komt dergelijke gramafoonplaten met kin- iersprookjes op de markt te brengen en an goedkope prijs Alhoewel een echte grootmoeder niet ioor een gramofoonplaat is te vervangen, jlijft het een onbetwistbaar feit, dat derge- ïjke gramofoonplaten ook onze kinderen ceel vreugde zouden kunnen verschaffen /LUCHTIGE AANTEKENINGEN. VROUWEN IN ITALIË: In Italië zijn er j.383.000 werkende vrouwen wat overeen stemt met 25% van de werkende bevol king; 2.750.000 vrouwen zijn werkzaam in Je landbouw, 1.435.000 in de nijverheid en 2.198.000 in andere beroepen. Er zijn nog weinig Italiaanse vrouwen, die vooraan staande functies in het openbaar leven be kleden. DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deeld mede tijdens de week van 26 tot 1-9156 werden er per dag gemiddeld 65.986 volledig werklozen gekon- I troleera, d. i. een vermindering van 68 te- r de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week j per dag gemiddeld 22.360 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, dit is tegenover de vorige week een vermeerde ring van 568. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 88.346 werklozen gekontroleerd, dit is een vermeerdering van 500 tegenover de vorige week. Nog enkele uren geduld. Dan kan ik me pas uitspreken. Misschien, voegt hij er aarzelend aan toe. Bruno woelt onrustig in het bed. Hij is zich nog vaag bewust, dat Peterson en He ien bij hem staan. Stilaan wordt alles wa zig voor zijn cgen en Bruno beleeft den ge- iCidelijken overgang naar een andere we reld, zijn wcield, die hij getracht heeft te vergeten en waarover hij, nu hij niet meer kan willen, spreekt, hees fluisterend of in iiarde uitroepen. Moeder, vader Spoedt u, ik moet u wat zeggen. Luplanche en Peterson komen vandaag en z.rgt er voor, dat de villa in orde gebracht wordt. Hij zwijgt en ademt onrustig. Niet lang. Hij prevelt zacht Zegt aan Liliane ook dat ze komt. Niet op de villa. Hoort ge... niet op de villa, maar op den Sparberg. De baron mag het niet weten. Zijt gij dat, Liliane Waar zijl ge gisteren en de andere dagen gebleven Geen uitvluchten Beken dat ge getrouwd zijt met de Roye en mij nooit hebt liefge had Dan mompelt hij onverstaanbare woor den en plots schreeuwt hij 't uit Ik heb het niet gedaan 1 Niet ge daan de Laville heeft zich zeker zelf kapotgemaakt. En vlecht nu niet meer. Ge zijt nu 'n rijke, grote boer en rentenier met moeder. Ik heb dorst, kreunt hij. Serieus, ik heb dorst, ik kan bijna niet meer slikken. DE DOOD OP DE WEG VAN 3 TOT 9 SEPTEMBER i In de week van 3 tot 9 September hebben zich op de Belgische wegen of in de agglo meraties, waar het toezicht op het verkeer aan de rijkswacht is toevertrouwd, 843 ver keersongevallen voorgedaan. Hierbij verlo ren 18 personen het leven er^ zijn 127 per sonen zwaar een 451 licht gewond. Tijdens het weekeind gebeurden er 297 ongevallen. Vier personen bleven op slag dood en 55 werden zwaar gewond. De oorzaken van de dodelijke ongeval len zijn de volgende gevaarlijk voorbij steken 1; overdreven snelheid 2; veron achtzaming van liet signaal «stop» 2; veron achtzaming van het rechts rijden 4; ver gissing of gebrek aan aandacht 2; duidelij ke dronkenschap 1; slipping 1; oversteken van onvoorzichtige voetganger 1; voetgan ger op de weg 1; andere oorzaken 3. In de verschillende provincies gebeurden; in Brabant 146 ongevallen, in West-Vlaan- deren 97, in Oost-Vlaanderen 98, in Ant werpen 78, in Limburg 69, in Luik 79, in Luxemburg 43, in Henegouwen 145 en Na men 88 ongevallen. oOo DE INWISSELING VAN 20 FR. BILJETTEN EN MUNTSTUK KEN VAN 5 EN 10 CENTIMES VERVALDAGEN' IN HET VERSCHIET Het publiek wordt er aan herinnerd 1.) Dat de biljetten van 20 frank typen 1894 (overheersende kleur rood-bruin), 1919 (overheersende kleur donker geel bruin) en 1919 variante 1948 (overheersen de kleur: donker geelbruin), sinds 15 ja nuari 1956 niet verder wettelijk gangbaar zijn. Tot en met 31 december 1956 kunnen de ze biljetten ingewisseld worden in de zetel van de Nationale Bank van België, te Brus- sel. i Cp 1 januari 1057 houdt de inwisseling op en verliezem^' biljetten van 20 frank, van deze'iypël^tty,flintier lAin waarde. J 2.) Dat sinds 15 januari 1956 enkel de biljetten van 20 frank, dragende, langs de zijde van de Franse tekst de beeltenis v; de Belgische musicus Roland de Lassus c langs de zijde van de Nederlandse tekst de beeltenis van de Belegische musicus Philip- pus de Monte, wettelijk gangbaar zijn. Eveneens wordt er aan herinnerd dat tot 31 december 1956 de stukken van 5 en 10 centimes aan de kassen van de Nationale Bank van België te Brussel en buiten de hoofdstad kunnen worden ingewisseld. Ook worden deze stukken tot op het einde van het jaar door de ontvangers der posterijen, der belastingen, der douanen en accijnzen en der registratie en domeinen aangeno men. Op 1 januari 1957 wordt de inwisseling stopgezet en zijn de stukken van 5 en 10 centimes definitief waardeloos. oOo HUWELIJKEN IN 1955 Volgens de officiële statistieken zijn in 1955 in België 68.881 huwelijken voltrok ken, zegge 950 meer dan het jaar tevoren. In dezelfde periode werden 4.416 echtschei dingen uitgesproken. ®s®©©®©s«s®®os®©®®o®©©ö®sc©s©©< Geef me 'n glas van 't vat. Sorry... Helen,ik heb u niet lief... Helen gaf graag tien jaar van haar leven om de moedertaal van dokter Bruneel te verstaan. Wanneer hij 'n paar woorden in het Engels murmelt, spits ze onwillekeurig de oren. Het gedurig herhalen van het woordje «Liliane» vermeerdert haar on rust. Zij is er nu zeker van ,dat zijn ver driet om 'n vrouw gaat Liliane. Helen voelt een vreemde pijn, maar ze waakt trouw, haast dag en nacht, en als ze niet eens een volle nacht rust, zal profes sor Peterson naar hijzelf zegt, binnen enkele dagen een patiënt meer tellen. Ze wijkt niet. Er zijn kwade tongen die beweren, dat Helen hem zo misschien tracht in te pal men. Hoe stelt ze zich aan Kind, luister naar ons. Ge speelt met uw eer en onze reputatie, vermaant haar moeder. Ik kan niet denken hoe, moeder. Om dat ik een zieken vriend help verzorgen Helen vermindert haar bezoeken niet, I want het komt op hetzelfde neer met een 1 gek of 'n verliefde te redeneren. De strijd tegen den dood duurt voort. 't IJlen neemt af. Nog durft Peterson zich niet uitspreken over 't menselijk wrak, Heer red hem 1 bidt Helen, maar ze wijfeit aan de kracht van haar gebed, want Bruno sterft. Maak haar niets wijs, profes sor, zij ziet het en kent er ook wat van. Zij voelt, nu dat ze hem definitief gaat verlie- DE ONTSTELLENDE PRIJSSTIJGING DER KOLEN GROOTHANDELAARS VERWERPEN VERANTWOORDELIJKHEID. Het Nationaal Verbond van de Groepe ringen der Groothandelaars in Steenkolen, heeft aau de eersle-minister en aan de mi nister van Economische Zaken een tele gram gezonden, waarin verklaard wordt, dat «de beroepsgroothandelaars geen ver antwoordelijkheid kunnen aanvaarden voor de vastgestelde schandalige prijsstijging. Alleen de toevallige tussenpersonen, zo verzekert het verbond profiteren ten volle van de massale leveringen per vrachtwagen legen de marktprijs ai - mijn. In zijn telegram bepleit het verbond als onmiddellijke maatregel, samen met lonen- dfe prijzen voor de produktie, een terugkeer naar de distributie langs de gewone han delskanalen en de «vermindering van het aan voer tekort door voor het huiselijk ver bruik opnieuw alle vette kolen beschikbaar te stellen voor de omzetting in cokesfijn- kolen wordt aangewend. Het verbond verklaart zich bereid mede te werken aan het zoeken naar maatrege len om te beletten dat er ongeoorloofde prijzen worden toegepast en een betere ver deling van de beschikbare steenkolen te 'erzekeren. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW lste SCHIJF. De uitslag van de 457e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt: 1.000.000 fr.: Reeks 2709 Nr. 166. DERDE GROEP Bij de 331ste trekking van de Wederop- bouwlening 3de groep is een lot van 1 mil joen gevallen op oblrigatie reeks nummer 627, en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 8269 nummer 374. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000' fr. oOo DANKMIS TE NIEUWERKERKEN Zondag 9 september was waarlijk hoogdag voor de gemeente Nieuwerkerken, want het was vele jaren geleden dat nog een priester zijn eerste mis had opgedra gen in de parochiale kerk. Tussen een dubbele rij schoolkinderen en honderden vlaggen aan de versierde hui zen trok Pater Herman Cordemans S. J. kerkwaarts. In de optocht bemerkten wij o.m. K.S.A. ruiters, vaandels van AOW, ACV, K.W.B, Chiro, VKAJ. KSA, de Scouts, groepen van voornoemde verenigingen, maagdekens in het wit met talloze bloemen, de sneeuw witte schop Gregoriana van St.. Jozefscolle ge onder de leiding van Pater Block, de geestelijkheid, de jeugdige priester tussen zijn achtbare ouders, burgemeester De Sloover, Pater Slracke, de rector van het St. Jozefscollege, honderdén kennissen de zer gelukkige iamilie, als daar waren de arrondissementele CVP-voorzitter advo caat Gilbert Claus, gemeenteraadslid Theo Meuleman, dokters Daem, De Winter en Robijns ACV voorzitter Frans Roelandt, schoolhoofd Govaert en gans het onderwij zend personeel. Aan de kerk versierd met bloemen en af gezet met sparren werd door CVP-Voorzit- ler Prosper De Sutter een hulde brief ai- gelezen namens de ganse gemeente, terwijl de voorzitter der Kerkfabriek Kamiel De Pauw de nieuwe priester en zijn familie weiKom heette. Aan het altaar werd Pater Cordemans bijgestaan door E. H. pastoor Van Impe en Pater rector van het St. Jozefscollege. De gelegenheidstoespraak hield Pater Stracke. Na de mis zegende de nieuwe godsgezant diep ontroerd de honderden aanwezigen. Aan de genodigden werd in de pastorij receptie aangeboden. LOTENLENING 1953 Bij de 179e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen gevallen op obligatie reeks 2809 nr. 186 en een lot van 1 miljoen op obligatie reeks 2650 nr. 864. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. 000 zen, hoe lief ze hem heeft. In den eindelo zen nacht redeneert ze om haar kwelling te verdrijven. Wat ziet ze in hem Kan ze wel redeneren, daar waar ze de onweer staanbare aantrekkingskracht van 'n ma gneet voelt Zij bemint zijn scherpe, wils krachtige trekken en zij houdt van zijn vreemde ogen, waarin ze weemeed leest, zijn blond lang krulhaar als van een dich ter. Zijn persoon imponeert en zijn kunde genialiteit verheffen hem boven alles. Houdt hij van haar Tot vóór zijn ziek te heeft ze ja gehoopt, doch nu probeert ze zichzelf niets wijs te maken. Die Liliane heeft 'n rol in zijn leven gespeeld en .Helen zelf kan slechts 'n goede vriendin voor Bruno zijn. Waarom toeft ze dan dagen bij het sterfbed en voelt ze haar hart kloppen om zijn leven Waarom... ja waarom zou na zijn genezing niet verandert zijn, de anderen vergeten en slechts Helen liefheb ben Thuis zou ze het niet kunnen volhouden van angst en gejaagdheid om den afloop in den strijd in de ziekenkamer... Hoe ziet Liliane er uit Ze zal zeker wel mooi zijn, want de eerste de beste maakt geen indruk op dokter Bruneel. Doch Helen zelf is mooi. Zij kijkt in den spiegel. Bevallig. Het is geen eigen lof,doch 'n simpele vaststelling van wat ze ziet en wat anderen over haar zeggen. Heeft Liliane dan wel de rol, die Helen denkt, in het leven van dokter Bruneel ge speeld De zieke heeft toch ook haar naam IN TON' OVER DE NIAGARA Majoor Lloyd Hill heeft voor de vierde maal de dood en de Niagara getart. Hij is in een stalen ton, over een afstand van on geveer vier km. de stroomversnellingen overgestoken. Hij kwam ongedeerd uit de ton te voorschijn na gedurende drie uren in de draaikolken te hebben gerold. FRANSE GLOBETROTTER NA VIER JAAR EN 149.000 KM. TERUG TE PARIJS De 30-jarige Jacques Guillestre, licen- ciaal in wijsbegeerte, is vorige week woens dag van een voetreis om de wereld te Pa rijs teruggekeerd. Hij legde 149.000 KM. af in 4 jaar en het kostte hem slechts 49 dol lar. Guillestre verliet op 25 augustus 1952 te voet Parijs met 50 dollar op zak. Hij bracht een briefje mee terug, daar het zo verfrom meld wa?, dat niemand het vertrouwde. Hij reisde te voet of op een andere ma nier ais de gelegenheid zich voordeed, en om in het leven te blijven voerde hij aller lei beroepen uit. Zo bezocht hij Canada, de Verenigde Staten, Midden-Amerika, Zuid- Amerika, Tahitti, Nieuw Caledonië, Japan, Hong Kong, Vietnam, Cambodja, Thailand, Malakka, India, Ceylon, Afrika, Italië, Mo naco, om uiteindelijk terug te Parijs, te be landen. Hij was achtereenvolgens keliner in een restaurant, huisschilder, loodgieter, verko per van postkaarten en verdiende vooral geld met conferenties te geven over zijn avonturen. NIEUW AMERICAANS VACCIN TEGEN KINDERVERLAMMING De Amerikaanse professor Albin B. Sa- bin, die een nieuw vaccin tegen kinderver lamming ontdekte, dat verschilt van het Salksvaccin doordat het met levende en niet met dode virussen vervaardigd wordt, heeft te Kopenhagen, waar hij aan het Achtste Internationaal Kongres voor Kin dergeneeskunde zal deelnemen, meegedeeld dat zijn vaccin nog deze winter in de Ver enigde Staten zal gebruik worden. De pro fessor zei verder, dat in de Sovjet-Unie, waar hij zopas was, de geleerden buitenge woon veel met levende virussen werken, en dat zij reeds een vaccin tegen influenza ontdekten. Aan het Deense blad «Dagens Nyheter» heeft professor Sabin verklaard, dat zijn vaccin tegen kinderverlamming waarschijn lijk levenslang immuum zal maken en ten minste voor veertig jaar zekerheid biedt Die immuniteit is 100% en dit vaccin is niet duur. vVEKKER VOOR MEEST HARDNEKKIGE SLAPERS Een Engelsa^klokkenindustrie brengt een nieuw soort wekker op de markt, die zelfs de meest hardnekkige slaper wakker maakt. De wekker is «Repeater» (herhaler) ge noemd: eerst een simpel gerinkel als elke andere wekker, dan een pauze gevolgd aoor een nieuw gerinkel. Dit rinkelen, af gewisseld door een pauze, zal zich enige malen herhalen. Het wekproces eindigt met een lang, luid geratel, dat iemand, die zeer zwaar slaapt, uit zijn zoetste dromen zal weten te wekken. Ook voor degenen, die een hazenslaap heoben, is een nieuwe wekker uitgevonden. Deze mist het voor deze lieden zo hinder lijke luide getik van het gewone wekker type. ©©s©©ss©ss S55SSS©©©©©©©©©©©©©! zijn koortsen vernoemd Plots voelt Pie len zich schuldbewust, daar ze aan zichzelf denkt, terwijl leven en dood het tegen el kaar in Bruno uitvechten. Nog twee lange dagen en nachten duurt de strijd. Op den morgen, terwijl de zon aarzelend opkomt en de duisternis verdringt, keert het besef in Bruno terug. Hij kijkt een paar ogenblikken verdwaasd, dan glimlacht hij moeizaam en herkent Helen. Dat is lief van u, fluistert hij nauwe lijks hoorbaar. - Sst... niets daarover tot ge genezen zijt. Ge zijt zwaar ziek geweest en... ge moogt u niet vermoeien. Ik zal den profes sor roepen. - Wacht nog 'n paar minuten... - Hij heeft me gezegd hem dadelijk te verwittigen. Ik heb zeker geijld Ja. En dwaasheden verteld. Vermoei u niet, dokter. Heb ik dwaasheden verteld dringt hij aan. - Of het dwaasheden waren kan ik u niet zeggen, want ge hebt steeds in uw moedertaal gesproken. Steeds Ja. Na een poosje dringt hij aan Ik zal ook wel Engels gesproken heb- be? - 'n Paar woorden zonder belang. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2