Sprokkelingen Het Lot is anden KLANKJES LIT DE MODEWERELD VIOLET. DE NIEUWE MODEKLEUR Voor enkele jaren heeft men een poging aangewend om paars als modekleur te lan ceren. Dat deze poging mislukt is, is gro lendeels te danken aan het feit dat het enigszins harde paars zo weinig dame: ilatleerf. Thans heeft men de keus laten vallen op violet. Violet behoort wel tot dezelfde lint als het paars, maar is veel en veel zachter Men is altijd geneigd geweest violet eet een beetje en «oude-dames-kleur» te noe men. Maar dit is in werkelijkheid niet he, geval. In alle Parijse collecties is violet aanwezig, ook voor tailleurs en de jongt mannequins zien er zeer romantisch in uit VEEL BEIGE SCHOENEN Wat de schoenen betreft zal beige, zowe licht -als donker getint, in de mode zijn Hierbij stippen we vooral het «Alexandra» beige aan, zo genoemd naar de gekendt cocktail. Verder is er ook een licht violetachtig beige «Bois des lies» genaamd. Ook he rood houdt nog stand, vooral voor de jon geren, terwijl zwart dé kleur blijft bij he klassieke toilet. BERLIJN SCHIEP DE «GRACE KELLY LOOK» Het sprookjeshuwelijk vorig jaar var Grace Kelly met Prins Rainier- heelt er dt Duitse mode-kunstenaar toe aangezet eci «lijn» te scheppen, die de naam draagt vai deze gewezen filmstar. Deze lijn heeft in tussen niet veel meer gemeen met de jongt Prinses Grace-Patricia, zoals ze zich kort geleden te Parijs vertoonde. Het is de sim pele chemisiers-stijl uit haar Amerikaanse periode, die de couturiers heelt geïnspi reerd, met dit voorbehoud dat de Duitseri de natuurlijke lichaamsverhoudingen betel tot hun recht doen komen dan hun Ameri kaanse collega's. De Grace Kelly Look heeft bovendien dt rundlederen ceintuur weer populair ge maakt. Precied op de taille vormt deze een natuurlijke atscheiding tussen het eenvou dig gehouden bovenstuk van de japon ei de meer fantasierijke rok. Die rokKen ziji. ietsje nauwer geworden dan het vorige seizoen, maar ze zijn nog vol plooien ei plissé's Zoveel vertrouwen hebben de Duit se couturiers in het succes van deze chemi siers. dat zij deze stijl ook in de avondkle ding hebben toegepast. Zij hebben daarmee een verwonderlijl jong aandoende uitgaande vrouw gescha pen. Een vrouw met een wijde, tot de en kels vallende rok en een klein hooggeslote! boordje. De luxe die een avondtoilet m eenmaal moet weerspiegelen schuilt voora in de gebruikte weefsels zoals bijvoorbeelc ""een wollen brokaat dat in verschillende prachtig-diepe tinten is verwerkt. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. DE VROUW VAN NASSER De Egyptische diktator Gamal Abd el Nasser voelt weinig voor vrouwen, elegante klederen en vergankelijke schoonheid. Hi. huwde zijn echtgenote Tahia, een kleine rondvormige vrouw, toen zij 15 jaar ou< was en hij 19. Hij was nooit anders dan andere Egyp tische mannen zijn verzekerde Kassei gemalin. «Wanneer hij naar huis kwan was hij vermoeid of las tot de morgei gloorde. Ik had alle handen vol om de kin deren te voeden, te verzorgen en te verplc gen. Huda is nu tien jaar oud, Möna negen dan komt onze oudste zoon Khalid me zestien en half jaar, Abd el-Hamid volg, die zopas vijf jaar is geworden. Onze bab. heet Hakim en is pas 18 maand oud. War. neer er in Kaïro geschoten wordt, krimp mijn hart ineen, want ik ben steeds be nauwd, dat mijn man er bij betrokken i: Want ik weet wel dat men hem wraa. heeft gezworen. Maar ik weet niet waai ^ooooooooooooooooooosooooooooo- ROMAN. door CYR1EL DE COREL. 35ste Vervolg. Op zekeren dag gaat hij den boer van Bietenhof opzoeken. René jongen, ge moet uw hoofd nie laten hangen. Alles komt ten slotte terecht Ge zult het zien en beleven Bruno kon. terug. Ik zal gedurende de Mis eens aan i beiden denken. René geeft niet veel cm de intenties var de herder. Ilij geeft geen antwoord en zeg zelfs geen merci. René is niet liever dan al leen. Niemand moet zich om hem bekom meren. Hij weet reeds wat hij zal antwoor den wanneer de pastoor over 't hof begin 1 Hij laat hem uitspreken over de hoeve die kwijnt een vervalt, Is het geen zonde dat uw goeie grond slechts magere oogsten opbrengt Luister, mijnheer pastoor, gij in uw kerk en ik op mijn hof, zegt hij nors en kort. Daarmee is alles gezegd en weet de geestelijke dat hij kan gaan. Maar eens al leen, moet René bekennen De pastoor heeft gelijk. Enigen tijd nadien verhuurt hij hel grootste gedeelte van zijn landouwen. Om de rest te onderhouden volstaan 'n knecht 'n meid en hijzelf. Hetgeen vroeger weieens gedacht werd wordt nu gezegd «Ge zoudt er niet moe- om HET WIER IS WEER BEST Zij die op het ogenblik een bezoek bren gen aan Schotland en Noord-Ierland heb- oen de kans om een ongebruikelijk gerecht te savoueren, want dit is het seizoen waar in een donkerbruin zeewier wordt «geoogst» DULCE genaamd, dat volgens de Schotten alle lichamelijke kwalen, behalve de pest geneest. Het wordt als een delicatesse be schouwd, vooral in Noord-Ierland. HUWELIJK IN DE VER. STATEN. 1-Iet huwelijk heeft op het ogenblik in de Verenigde Staten een hoogtepunt in popu lariteit bereikt. Bijna 39.000.000 mannen hebben thans de verantwoordelijkheid van het huwelijk op de schouders genomen De tegenwoordige Amerikaan huwt betrek kelijk jong, begint kort na zijn huwelijk een eigen huishouden en draagt gedurende het grootste deel van zijn werkende lever, de verantwoordelijkheid voor het opvoeden van zijn kinderen. Ongeveer 96 procent van de mannen onder de 65 jaar heeft een be taalde betrekking. Al deze feiten zijn ontleend aan een sta tisch onderzoek van de Metropolitan Life Insurance Company. De statici ontdekten dat meer dan een kwart van de huidige getrouwde mannen beneden de 35 zijn, een tweede kwart is tussen de 35-44 jaar. Maai het aantal van 65 jaar en ouder bearaagl bijna 4.000.000 bijna elf procent totaal en dit aantal groeit snel. Viervijfde van de gezinnen waarin de man 25-34 jaar is, hebben tenminste één kind en ongeveer een kwart drie of meer kinderen. Hoewel in de meeste gezinnen de man de enige kostwinnaar is, werkt in ongeveer een kwart van de gezinnen zowel man al: rouw buitenshuis. ONS WEKELIJKS PRAATJE. DE HANDKUS De handkus, die zijn oorsprong vindt bi; de oude Vorstenlanden in de Donaulanden, wordt in ons land niet zo vaak toegepast als bijvoorbeeld in Zuid Europa, waar men dit elegante gebaar meer in ere heeft gehou den. Eigenlijk is het maar gelukkig, dat onze heren er niet veel toe overgaan de hand van een dame te kussen, want wanneer zij dit wél doen, handelen zij meestal tegen de etiquette. In de eerste plaats behoren zij te weten dat men op straat NOOIT de hand van een vrouw mag kussen. De handkus is alleen voor bijzondere gelegenheden voorbehou den. Wanneer een heer bijvoorbeeld 's avonds bij een koliega uitgenodigd is, zou het van zelfsprekend zijn, dat hij bij aan komst de hand van de gastvrouw kust. Doch echt kussen, doet men de hand NOOIT. Men duidt de handkus met een ge baar ervan aan, waarbij men zich dicht tot .egen de hand van de te begroetene dame buigt. De dame zelf aanvaardt dit gebaa: met een vriendelijke glimlach; nooit zal zij trachten de hand weg te trekken. Jonge meisjes kust men de hand in der- jelijke omstandigheden niet, want dan zou le handkus iets anders betekenen hij le eerste schuchtere uiting van de liefko- ing, die thans zo goed als uitgestorven nlijkt te zijn. Ook in openbare lokalen wordt de hand /an een vrouw nooit «gekust»: zulks leurt alleen in een gesloten gezelschap of jij een feestelijke gebeurtenis. Mannen, die werkelijk en bij ieder pas- jende en onpassende gelegenheid alle vrou- .ven de hand kussen, zijn geenszins de voor- ïame kavaliers voor dewelke zij zich hou- DER DE STAND WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 23 tot 29 september 1956 werden er per dag gemiddeld 65.767 volledig werklozen gekontroleerd, d.i. een vermindering van 18 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 20.479 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermindering van 805. Deze lichte vermindering is voor namelijk te danken aan de toeneming van de bedrijvigheid in de haven van Antwer- werpen. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 86.246 werklozen gekontroleerd, d.i. een vermindering van !23 tegenover de vorige week. oOo KOLONIALE LOTERIJ den. De echte kavalier is spaarzaam met de handkus, want hij weet, dat deze een bie- zondere eerbiedige vorm van de begroeting is, die daarenboven tot biezondere omstan digheden wordt voorbehouden. 00000000000090000G000000000900- ten van verschieten, indien René zo eens plots verdween, zoals zijn zoon. Maar met de dagen wordt zijn gezicht «oud-peekesachtiger» en in zijn ogen ligt droefheid. Steeds laat hij de mensen links liggen, ook wanneer hij in den drukken oogst hun hulp nodig heeft. Nochtans ar beidskrachten worden lastig gevonden nu het op elke hoeve druk is, en bij zo'n «vie- e» wordt er niet graag gewerkt. Als ze ko men, is het om den knecht plezier te doen en niet René. Wie is feit. lijk de boer René of Toon zijn knecht 't Varken moet geslacht worden, boer ik zal Pier den beenhouwer laten komen. HOE MAKEN DE KOEIEN IIUN MELK Wetenschappelijke vorsers van het Britse Instituut voor Zuivel-onderzoek gebruiken radio-Isotopen komende van de atoomcen trales om trachten te ontdekken hoe de, koeien hun melk produceren. De isotopen worden «gehecht» aan substanties "die in het organisme van het dier circuleren en seze worden gevolgd gedurende het hele erloop van de melkproductie. De tot hiertoe bekomen resultaten tonen aan, dat het vet van de melk wordt vormd door het acetaat en het vet dat zich in het bloed van de koe bevindt. Thans be studeert men het proteïnegehalte van de koemelk; men denkt, dat de resultaten die zullen worden bekomen, nuttig zullen zijn voor de zuivelindustrie. De werkzaamheden betreffende de beste wijze om verse melk gedurende een lange periode te bewaren hebben het Insti tuut geleid tot het bevriezen in polythne Hier volgen de uitslagen van de trekking 1 verpakkinngen van V2 liter, 1 liter en 4Vè an de 14e tranche van de Koloniale Lo- liter; zekere paketboten worden reeds van terij op deze wijze geconserveerde melk voor- Winnen 200 frank de nummers eindigend zien Melk kan op deze wijze een jaar be- op 4. waard worden en eens dat zij gesmolten is Winnen 500 frank de nummers eindigend kan men ze niet meer van gepasteuriseerde op 33. melk onderscheiden. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 321, 932. I BRITSE MUNT VOLGENS TIENDELIG Winnen 2.500 frank de nummers eindi- STELSEL gend op 3094, 6394, 8058, 9540, 5022, 4314. In vele landen van het sterling-gebied, Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend waaronder zich benevens Groot-Brittannië, op 9279, 7.953, 1332, 1825. 0854. ook Australië, Nieuw Zeeland en Zuid-Afri- Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend ka bevinden, wordt sterk aangedrongen om op 8581, 0621. de oude indeling van de munt prijs te ge- Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend ven en het tiendelig stelsel te aanvaar- op 09509, 46465, 19781, 30513, 93873, 18485. den.. 32837, 12686, 91525, 21115, 54551, 91958,1 Het pond-sterling is thans verdeeld in 20 48889, 99856. shilling en de shilling in 12 pence. Dit Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend brengt ongetwijfeld moeilijkheden mede op 81727, 5039.9, 82847, 3o449. 'maar men ontveinst zich niet, dat een over winnen 100.000 fr. de nummers eindigend schakeling naar het tiendelig stelsel ook op 62721, 67762, 36692, 65856. 'niet zo eenvoudig zal zijn. 494257™" 500'°0° dC m""merS 46266!>'| I-de eerste plaats sal het drukken van nieuwe bankbiljetten en het aanmunten van nieuwe geldstukken een dure bewerking zijn. Nochtans schijnt het niet uitgesloten dat een vrij eenvoudige oplossing zou ge vonden worden door het 10-shillingbiljet als grondslag te nemen voor het stelsel het te verdelen in 100 pennies. I Men betwijfelt niet, dat er tegen derge- DERDE SNEDE I üjke hervorming verzet zou komen van het Bij de 335e trekking van de Wederop-Britse publiek maar onder de druk van de bouwlening, 3de snede is een lot van 1 mil- omstandigheden en zeker indien de andere landen van het sterlingblok zouden over gaan naar het tiendelig stelsel, zou ook Groot-Brittannië een gelijkaardige hervor ming niet kunnen ontwijken. DE ELECTROLUMINESCENCE SANDWICH Onze hedendaagse verlichting lampen, stopcontacten en schakelaars die thans niets ongewoons meer zijn in de zitplaatsen over de ganse wereld zouden spoedig In de loop van de week van 1 oktober te tot grootmoeders tijd kunnen behoren, u u. tot 7 oktober te 24 u. deden zich op de in plaats daarvan zou een nieuw electro- Beigische wegen of in de agglomeraties nisch wonder met e«n lange naam de het toezicht aan de rijkswacht is vorsers noemen het de electrolumines- Wint 1 miljoen het nummer 288444. Winnen 2 en een half miljoen de num- mers 249647, 149196. oqo LENING TOT WEDEROPBOUW lioen fr. gevallen op obligatie reeks 8132, nr 277 en een lot van 500.000 frank op obligatie reeks 8691, nr. 905 De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. 1O0 STATlStlEK DER VERKEERSONGEVALLEN toevertrouwd, 832 ongevallen voor. Hierbij cence sandwich» de sleutel" kunnen zijn kwamen 15 personen om het leven, terwijl tot een omwenteling in de verlichtingstech- 102 zwaar en 401 licht gewond werden. niek die de bestaande opvattingen van de Tijdens het weekeind deden zich 340 on- architectuur, binnenhuisversiering, enz. gevallen voor. Hierbij werden 7 personen wel eens op andere banen zou kunnen lei- gedood en 48 zwaar gewond. den. ,.-Pe °°lzaken van de ongevallen met dode- j De gewone term voor electroluminescen- e, ufloop zijn de volgende gevaarlijk Ce is electronisch licht, de lichtbron is fei- vocrbijsteken 1; veronachtzaming van het telijk een «belegd broodje» bestaande uit pnon ei srec t 12, geen prioriteit van een speciaal fosforescent poeder tussen een rechts verleend: 1; andere prioriteitsover- metalen plaatje en een plaat geleidend"glas. tredingen 2; veronachtzaming van hetj Wanneer de «sandwich» onder invloed rechts houden 3; andere oordeelsfouten 2; technisch defect van het voertuig 2; slippen 1; onaandachtigheid van overste kende voetganger 1. De verdeling der ongevallen per provin cie Brabant 154; West-Vlaanderen: 89; Oost-Vlaanderen 123; Antwerpen 64; Limburg: 66; Henegouwen: 128; Luik: 92; Luxemburg 45 en Namen 71. 'GGOOOOOGOOO'OOOOOOGOOOOOOGOOOOQ veel ik u schuldig ben Beleef zo'n affront, maar allee... Pier weet van wien het komt en hij trekt er zich niets van aan. Terwijl nu toch over hen gesproken wordt Hoe lang is Bruno nu weg Dat is zeker meer dan drie jaar. Vol gende maand is het reeds vijf jaar geleden dat de Laville vermoord werd. 't Is pre cies alsof het gisteren gebeurde. De tijd blijft niet stilstaan en sindsdien hebben er „w, lL uul,airei reds veel de pijp aan Maarten gegeven en laat rondzwerven^ komt van een electrisch veld werpt de fos for een licht af, dat door het glas wordt uit gestraald. Dit verschijnsel werd eerst opge merkt door Georges Destriau, een Frans wetenschapsmens, die thans raadgever is van de Westinghouse EJectric Corporation. De nieuwe opvatting van verlichting houdt in dat een ruimte niet meer zal ver licht worden, doch zelf licht zal zijn. De ■09G00000000900000090C009G0009C' van Bruno van René scheen te zweven en te zoeken en dan op deuren en vensters klopte. Zo wordt de heide opnieuw de geschuw de plaats en de spookvilla zal, zolang er ooit enig puin van blijft bestaan, getuigen van den moord op den enigen afstamme ling van het geslacht de Laville. Een legende die den geheimzinnigen dok ter, 'n Bohemer, rustelooos over de wereld muur en de zoldering zullen niet meer be licht worden, doch zelf de bron zijn waar uit nieuwe belichtingseffecten ontstaan. ZES MAAND OP VOORHAND HET WEER VOORSPELLEN. Schout-bij-nacht Dufek, de leider van de jongste Amerikaanse Zuid-poolexpeditie, heeft in een vraaggesprek verklaard dat de weerkundigen het weder zes maand op voorhand kennen, dank zij de weerstations die tijdens het internationaal geofysisch jaar zullen worden gebouwd. DE DATUM VAN DE SCHEPPING Professor AJbrecht Unsoeld, een Duitse kenner van de natuurlijke gesteldheid der sterren verklaarde voor de vereniging van Duitse biologen en natuurkundigen, dat de eerste dag van de schepping ongeveer vijf miljard jaren is geleden. Hij kon deze datum met een betrekkelij ke lichte marge van vergissing vaststellen, namelijk met ongeveer «150 miljoen jaren». Professor Unsoeld baseerde zich op twee feiten om tot dit cijfer te geraken 1. De snelheid van de nevelvlekken, die zich uitspreiden in de ruimten tussen de zonnen en die herkomstig zijn van een reusachtige ontploffing, die, zo denken de geleerden, het wereldruim heeft voortge bracht. Met aan te geven wanneer de na tuurlijke radio-aktieve elementen werden geschapen. Dit gebeurt door na te gaan welke radio-aktiviteit verloren ging. 0O0 VLIEGJAAR 1955 SABENA VERVOERDE 450.000 PASSAGIERS EEN WINST VAN 19,3 MILJOEN De jaarlijkse algemene vergadering der aandeelhouders van de Sabena gehouden onder het voorzitterschap van de h. Gilbert Perier, voorzitter van de raad van beheer. Zij keurde de balans en de verlies- en winstrekening goed voor het jaar 1955, waaruit blijkt dat voor een zakencijfer van 2.142.000.000 fr. (15,4 t.h. hoger dan in 1954) een winst van 19.300.000 fr. werd ge boekt. 't Is toch goed, hé Ja... ja, bromt René. Pier is gekomen, doch 't is de laatste keer geweest dat hij nog 'n voet op het Bieten hof zet. In de toekomst kan het varken van René van ouderdom sterven of 't kan wordt groenachtie in zijn vet stikken. René heeft u toch niet opgevreten wordt er Pier gevraagd. Zwijg van dien Bohemer. Doch Pier zelf kan er niet over zwijgen. Bedenk eens hij vroeg, om over iets te spreken «Hoe gaat het nu met Bruno Weet ge wat die oude bok hem antwoord de Zijt ge zo nieuwsgierig Of zou het u erg vermaken indien het hem slecht ging1» En wijl René zich van Pier afwendde Slacht het varken en zeg me dan hoe- rusten met degenen die hun in de eeuwig heid voorafgingen. Hun plaatsen werden ingenomen door nieuwe wereldburgertjes. Slechts de heide leeft, sterft en herleeft Ze is verminkt geworden. Er loopt 'n trein door Precies 'n lidteken Doch brem, gras en struiken tieren zo weelderig als vroeger. Aan den kant van den steenweg staat nog steeds de villa Heide geheimzinnig en verwaarloosd. Luiken, vensters en deu- ren zUn bijna kleurloos geworden. Het dak wordt groenachtig en klimplanten groeien langzaam langs de muren, de tuin in 'n wil dernis van onkruid René laat dat allemaal maar gebeuren Zou hij wel weten dat er 's avonds nie mand voorbij durft dan 'n vreemdeling, die met weet dat de geest van den vermoorden baron de Laville hier spookt Want het spook werd opnieuw gezien. Er blijven slechts weinig spotters meer over en tegen die roekelozen wordt gezegd Lacht... Het spookt er. Want Jan van den Berg is 'n man die er niet zal om lie gen. Hij zal 'n gestalte, die rond de villa wordt geboren en des avonds bij de kachel verteld. En wanneer 'n broekventje vraagt: «Zou die Bruno nog terugkomen, of zou hij gestorven zijn dan kijken de ouderen voor zich uit en den ken er het hunne van. Zij geloven niet dat Bruno dood is, want de geest werd gezien en indien de moordenaar gestorven was, zou de ziel van den vermoorde eindelijk rust gevonden hebben. De kinderen krijgen het benauwd moeder, die het opmerkt, zegt Zwijg nu over zo'n geschiedenissen abnormale mensen. Ziet ge niet hoe die snotters, ondanks hun angst de woorden uit uw mond trachten te halen 't Is geen praat voor jonge oren. Straks gaan ze met de bibber in hun hart naar bed en zult ge hun hand vasthouden Ze zullen al kwaad genoeg dromen. Moeder heeft er den last van en ze bromt dat men in 't vervolg 'n vaderons en 'n wees-gegroet in 't bijzijn van de kinderen zal bidden voor de ziel van den jongen ba ron, in stede van over die wrede zaken te spreken. Het verslag toont aan dat de maatschap pij verleden jaar 133.415.213 T/Km heeft aangeboden tegen 121 miljoen 849.431 in 1954, hetzij 9,5 t.h. meer. In 1955 bedroeg het aantal vervoerde T/Km 95.181.430 te gen 83.081.515 in 1954 wat een verhoging 14.6 t.h. vertegenwoordigt. De laad- coëfficiënt steeg van 68,2 tot 71,3 t.h. De Sabena vervoerde in 1955 450.000 pas sagiers, hetzij 15 t.h. meer dan in 1954, ter wijl het aantal Km/passagiers met 14,6 t.h. aangroeide. De gemiddelde afstand per rei ziger bleef echter onveranderd. Het vrachtvervoer was 10,1 t.h. hoger dan in 1954 en vertegenwoordigde 25,9 t.h, in de globale tonnage. Op het 'eerste internationaal helikopter- net werden in 1955 meer dan 16.000 passa giers vervoerd of 3 0/00 der totale pro- duktie van de maatschappij. Tijdens het boekjaar 1955 werd het kapi taal van de maatschappij van 300 op 500' miljoen frank gebracht. UITRUSTING Bovendien werden verscheidene nieuwe toestellen aangekocht, te weten 12 tweemotorige Convair Metropolitan's waarvan de laatsten in december zullen geleverd worden; 9 viermotorige Douglas DC-7C's, te leve ren van november af en 8.Sikorsky S-58 helikopters die nog deze winter in dienst zullen genomen worden. Bekend is dat in het begin van het jaar viermotorige straalvliegtuigen Boeing 707/320 werden besteld, te leveren in 1959- 1960. VERKIEZINGEN De hh. Depage, H. Robiliart en P. Ryck- mans werden opnieuw verkozen als be heerders, terwijl de h. J. Mathy herkozem werd als commissaris. De h. Raymond Guidée, chef der Directie m Verkeerswezen bij het Departement van Buitenlandse Zaken, werd als afge vaardigde van de minister van Buiten landse Zaken bij de raad van beheer. ,Qr$99000OOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOI Zo wordt het gesprek van onderwerp ver anderd. 't weer is goed en vast. De oogst is goed gelukt en staat klaar om ingehaald te worden, 't Is mooi om zien 'n Goudgele zee onder een brandende zon; bruine ver weerde gezichten met druppels zweet op 't voorhoofd; 't koele bier van 't vat; brem en heide die naar zomer en zon ruiken... Overheerlijke geuren van schone land 1 Zo ziet Bruno soms zijn streek, 't Is als of ze hem wenkt. Maar als de grijze muren van 't kasteel voor hem opdoemen, dan ziet hij 'n verraderlijke vrouw, den wijzenden vinger van boeren «die daar is de moor denaar,» 'n tardenden Roger... 'n vermoor de, 't proces, 't graf van moeder, en zijn verwijtenden vader. Zijn hart bonst. De spuitjes glijden uit zijn hand. Och ja, 't laboratorium en anders niets. Anders niets En zijn wraak door 'n huwelijk met Helen t Plan is in Bruno geworteld, 't Is een dwanggedachte geworden die hem niet los laat. Hij vergeet er zelfs zijn werk bij. 't Is alsof hij aan niets anders meer mag of kan denken en hij slechts bevrediging zal vin den, wannneer hij zekerheid heeft dat Li- liane evenveel kwelling voelt. Bruno gaat voor zijn schrijftafel zitten, 't Is verschrikkelijk wat hij beleeft. Hij be seft de ziekelijkheid van zijn begeerten" toch kan hij er zich niet van losruk- hen. Ze zijn als venijnige slangen, die hem hypnotiseren. 'T VERVOLGT,

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2