Kat HET WETEN WAARD. N LONKOCJSEN EN BENEN Voigcns de statistieken vei slijten wij ge- nnüdeitt zeven paar kousen per jaar. En nu bloie-benen-mode tot het verleden be- hooit en de rokken iets korter plegen te werden, is het niet onmogelijk dat het kou- venvGrbruik nog zal toenemen. Niet minder uan 85% van onze kousen zijn gemaakt van synthetische garens. De moderne kous heeft geen naad meer en is geheel naar de vorm van net been gemodel leerd. Men heelt dat bereikt door ue groo, te van de steken op bepaalde plaatsen u veranderen, zodat er verschil in elastieitei. is ontslaan. Daarna worden ze gestabil. seerd, wat wil zeggen dat er geen steekvei schuiving meer kan plaats vinden. Ze wol den gebiacht in verscheidene mo dekleuren en zijn voor bijzondere gebeur tenissen verkrijgbaarr met een kleine vei siering. De «perlona-industrie maakt ze zelfs van 7,5 denier 90 gg: dat is tot dusver de fijnste uitvoering die bestaat. Het spreek vanzelf, dat de draagster van deze kouse: de morele plicht in zich voelt, ook aan dacht te besteden aan de benen, die ze ont hullen moeten. Dit geldt vooral vooi di wintermaanden. Overtollig eelt op de hie len. wordt met puinsteen verwijderd. Voe ten en hielen samen worden regelmatig ge boisteld, ter bevordering van een goede bloedcirculatie. Blauwe plekken op de benen wordei 's avonds even aangestipt met mercuro- chroom, waardoor ze spoediger weer gaa zijn- Knieën met een ruw, korrelig aanvoelem oppervlak vinden het meest baat bij cei behandeling met citroenschil; gewoon me een plat gemar.Kt stuk binnenkant Sievi; inwrijven en na het bad of de douche al tijd goed masseren met een goede crème een vette. In het algemeen verdient het aanbevi ling, altijd de benen met een dicge banc doek te masseren! voordat de kousen aan getrokken worden. Zodra de vorst invalt, moeten de bene elke avond voor het naar bed gaan wo-.de- ingewreven met wat olie. om de huid soc pel te houden. Wanneer men een nieuw paar kousei gekocht heeft en men ze graag lang z< willen dragen, dient men ze als volgt to be handelen week de nieuwe kousen gedureu de 24 uur in regenwater, alvorens ze t. dragen. Was de kousen daarna elke avonc in lauw zeepsop. Hoedt u voor versleter kousenophouders. Om de hielen van de kousen te be si Uturnen, Kan men ze aan Ue üuIlenKan inwrijven met een droog stuk zeep. De hie zal nu veel minder te lijden hebben van de wrijving in de schoen. Om te vooi komen, dat eventuele lad ders in kousen verder doorzakken zal mei ze inwrijven met een stukje zeep. dat eert vochtig is gemaakt. PLANTEN LS! ONZE HUISKAMER. DE CLIVIA Dc clivia is reeds een oude bekende on der de kamerplanten, maar deze dekoiatit ve plant doet het ook in een modern inte rieur heel goed. Dikwijls echter hoort me. de klacht :«Mijn clivia wil maar niet bloe en Dal komt omdat men de clivia ook de wintermaanden aan de groei tracht 1 houden. Geef haar in de winter geen vloei mest en eveneens geen water, ot het moe beslist noodzakelijk zijn. Clivia's kunnei heel goed in onverwarmde doch vorst vrij kamers worden overgehouden. In een der gelijke koele omgeving hebben zij ook gee. water nodig. Men moet de clivia echte soms in een verwarmde kamer overhoudei dan zal éénmaal gieten per maand wel vol doende zijn. Hoofdzaak is de planten mo ;.G355COe9S5SCöCC$8t®Oe J ot is anders. ROMAN. door CYRIEL DE COREL. 37ste Vervolg. Waarom wil Bruno teiug naar zijn strec wanneer hier voor hem 'n schitterende toe komst ligt Zo wil cr vccilopig niet aa denken; zc wil slechts 't genot van dezei wonderen avond in zich voelen. Helen ver wacht geen uitingen van liefde. Hij zal haa misschien zelfs niet kussen. Bruno is nie als de anderen. Juist dat trekt haar onweer staanbaar aan. Wanneer zoudt ge liefst trouwen ver breekt Bruno plots de stilte. Oordeel gij daar zelf over. Bruno zegt ze lichtjes aarzelend. Over 'n maand af drie De vrouw is aan de man onderworpen antwoordt ze schalks. Morgen of overmorgen zal ik officiee' uw hand kernen vragen. Den volgenden dag gaat hij echter niel naar de Dicksons. Hij had er niet aan ge dacht dat dezen dag voor de eerste maa zijn taak in de kliniek voor de armen be gon. De directeur en een paar dokters leiden hem rond in het gebouw. In de zalen heerst dezelfde stilte als in de kliniek van Peter son en toch schijnt ze Bruno anders, vreem der indrukwekkender. Hij staat in een we reld waarvan hij het bestaan niet vermoed lie. Hij ziet "het werk van den sluipender gen niet zo droog worden, dat de blauerei. zouden gaan schrompelen. Eerst wanneer ii. nel vroege voorjaar de bloemknop te vooi schijn komt, mag water worden gegeven .vlet het rekken van bloemstengel kan de watergift dan steeds worden opgevoerd Eenmaal per veertiien dagen wat vloeimes. .oadienen is dan noodzakelijk. Jonge scheu „en mogen alleen in het voorjaar, en ciai iadciijk na de bloei, worden verwijderd verpotten mag ook alleen maar direct nc Ie bloei geschieden. Clivia s bloeien dikwijls niet, omdat zi tn een te grote bloempot staan: te gioU potten zijn nog erger dan te kleine. LUCHTIGE AANTEKENINGEN. VAN DUITSE VROUWEN Uil een gallup-enquête, in West-Duits and gehouden, is gebleken dat de unUorn ;n West-Duitsland niet erg populair mee. is. 73% van de ondervraagde mannen spiu. ,ich uit voor de burgerkleding, 22 procen. gaf cie voorkeur aan de uniform. Bij u. ■vrouwen sprak echter 25 procent zich ui. voor de uniform en 75% waren tegen cm nacht, NEGENJARIG GENIE De best geklede vrouw op de gala-uv jü. waarmee Maurice Chevalier's nieuwe snu. in Parijs werd geopend, was, zo beweei men de Franse dichteres Minou Drouei v jaar oud!), die haar genie momenteel nee. gericht op een andere kunst... de nuun .outure. Zij maakte ontwerpen voor ver schillende kinderjurken, die de aandacht ..eoben getrokken van eén van de uig r rvi .an de kindérmode. Minou zal nu een sent schetsen maken voor zijn komende Koiiei. Op hoger oedeelde gala-avond droeg Mi aou Drouet een korte avondjurtc van ge verduurde witte nylon, die zijzelf had om worpen, en een kransje witte bloemen .ond haar «chignon». KINDEREN. Een wijd verbeide volksmening zegt, du een «acht-niaands-kind» een slechtere le ensKans heelt dan een zeven-maand. Keeu. iippoerates heelt dit aan ouoe gesciiisitei ontlneend. Dit bijgeloof hangt samen met ue betekenis, die aan getallen wordt gege ven. Zeven gold van ouds als net geluksge tal en hoewel gekend is dat het 7-maanus- sind klein is en minder weerstand heelt .s het na die zeven maanden van geboigen- leid levenskrachtig genoeg, juist door uit .ermijn ontkomen deze kinderen aan be paalde gevaren, die in verband met de gc- voorle later kunnen optreden. KOELKAST OP MAAT Wanneer wij de meüédeiing, verstrek, door de Amerikaanse voorhciuingsci.cnb. soed hebben bear epen. zullen wij eorsi- .aags in de gelegenheid zijn een «KoelKast jp maat» te kopen. De vinding slaat op ïaam van Westinghouse Electric coipuia .ion. Ze heelt namelijk een lichte uil plas .ie en metaal geoouvde koel.-sast oniwik celd, waaraan binnen oepaaide grenzen ei- ce gewenste vorm en aimeting Kan worden gegeven, zodat het comtort biedende voor werp gemakkelijk in een verleren hoeKjc an de kamer een plaatsje kan vinden. De -rijs zal niet veel voiscnillen met dit van .e bestaande koelkasten. ïODE-PR AATJE. jt Mode-ontwerpers vragen uw belangstel ling voor wollen Jersey, '1 wcedstoilen, Nylon-Bont enz.... Aangemoedigd door het sukses der jong ste jaren, hebben de mode-ontwerpers oor. lit jaar weer volop gebruik gemaaKt van vollen jersey. VVe mogen wel zeggen, dal .it weeieel deze winter de top der populari- .cit zal bei eiken, liet leem zich ctan ook .uistekend voor alle soorten van kledmg- tukken: van het eenvoudigste deux-pièce .ot de meest geklede middagjapon. Ook de tweedsiofien en nier bedoelen ve speciaal de giot gewezen tweeds krij- dood. Al die mensenlevens hier zijn als dt lammen van kaarsen, die langzaam do en en soms heropllakkeien. En in da: angzaani doven en helleven ligt bedreiging „n veroordeling oe oood. Er trilt ieis in Bruno. Hij wil zich verzet ten tegen de onmeedogende vennissen die .eeds uitgesproken zijn, een heiligen strijo anbinden o.n ze bleken. Hij vergeet zichzelf in die wrede wereld van wrakken en toekomstige wrakken. Nu en uan nad hij weieens een aangëtas- .e onderzocht en medelijden gevoeld mei 'jen cngelukKige. Nu loopt hij echter in een wereld van '1 B.C-lijders met magere.door- xhijnendé gezichten, diepliggende oge die uem aanstaren, mensen die glimlachen oi .villen glimlachen als hij aan hen voorge steld wordt. In elke zaal heerst stilte, 'n eerbied vooi jen dood, die in deze gebouwen, waar het even broos is, zweelt. Bruno ziet de schrik lekkende gestalte, gewapend met de blik kerende zeis, zoals hij ze zo menigmaal op plaatjes zag. Hier schijnt de dood te leven n te dreigen Als in n droom gaat hij van zaal tot zaal: n ongekend land, 'n pas ontdekte wereld. En naargelang hij verder rondgeleid wordt, voelt hij zich vreemder gesteld, schuldbe wust, omdat hij niet vroeger kennis maakte met de maatschappij van de ongelukkiger ■it de arme standen. Een nog nooit gekend medelijden dringt in hem en tegelijkertijd de wil, hier te strijden en te vechten tegen den langzamen maar zekeren dood. En al; hij afscheid neemt en de heren hem dan- gen dit seizoen een grote kans. In Amerika is het zeer modern een aansluitende tweed japon te dragen met aangebreide mouwen in dezelfde of afstekende kleur. Een nauwe tweed-rok wordt er vaak gekombineerd met een wijd-bloezend jersey jak, met diep uitgesneden hals en waaronder dan een noogsiuitend bloesje wordt gedragen. Op straat draagt men op een tweedrok 't liefst een kort, wijd jasje van bont. Nu we toch op het terrein van het bont zijn momenteel wordt de Amerikaanse markt overstroomd met nylon-bont. Hoe dit vbont» zich zal houden, of het spoedig zal pletten en in hoeverre het aan slijtage on derhevig is, blijft voorlopig een open vraag, ^r wordt wel zeer veel goeds van gezegd, naai liet publiek blijft er wat huiverig te genover staan. Misschien komt dit door het „eit, dat nylon-bont nog tamelijk duur is. vrouw met een bescheiden beurs kan jet nog niet kopen, terwijl diegenen, die net wél kunnen betalen, zich toch liever „cht bont aanschaffen. De Amerikaanse dames, die anders zo op iciaJen gesteld zijn, hebben ze dit seizoen .n de kast opgeborgen. Zeker, op de tweed- holten passen geen juwelen en ook de bo vengenoemde jersey jakken weten er geen i-aad mee, maar ook in het laag uitgesneden décolleté draagt Mevrouw Amerika op het jgenbhk geen versiering. Dit in tègenstel- ing met in Groot-Brittannië, waar de gou den halsketting, die een eeuw geleden mode was meest opgang maakt. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat de ketting wordt ver vaardigd door dezelfde fabriek in Birmin gham, die in 1856 deze mode lanceerde. De Ketting, die de vorm heeft van een koord, ,verd oorspronkelijk naar de prins van Wa- .es genoemd, die later als koning Edward VII zijn land zou regeren. De koning zai ach niet kunnen hebben indenken, dat zijn peteketting in 1956 door de Engelse .louwen aanvaard zou worden om de lerlstkleding op te fleuren en zeker niet, Jat dit juweel nog eens furore zou maken vp het televisiescherm. Er bestaat geen groter verkwister dan de gierigaard Hij verspilt zijn ganse leven aan de verkrijging van datgene, waarvan hij kan noch wil genieten (Joseph von Eëtvos 1813-1871). oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling „n werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 7 tot 13 oktober wer- uen per dag gemiddeld 665.890 volledig werklozen gecontroleerd, d.w.z. een vermin dering met 842 tegenover de vorige week. Deze vermindering betreft alleen de man- jen en is te danken aan een met het sei zoen verband houdende stijging van de be drijvigheid ten gevolge van het rooien der heten en de sujkercampagne. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 21.379 gedeeltelijk en toevallig werklèzen gecontroleerd, d.w.z. tegenover de vorige week een vermindering met 472. Tijdens de beschouwde week werden in net totaal per dag gemiddeld 87.269 werk lozen gecontroleerd, d.w.z. een verminde ring met 1.314 tegenover de vorige week. LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. De uitslag van de 463ste trekking van de Lening tot Wederopbouw (1ste schijf) luidt: Ï.OtfÓ.ÖOO frank Reeks 2125 Nr. 993. DERDE GROEP. Bij de 337e trekking van de Lening voor A'edei opbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks j596 nummer 008, en een lot van 500.000 fr. jp obligatie reeks 9880 nummer 928. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 frank. vasoooeossïosssaosoeeaeoooceo' ken, zegt hij Ik dank u, mijne heren. Mogen wij u dus overmorgen, zoals af gesproken, verwachten Als u het mij toestaat, zal ik reeds morgen aan 't werk gaan. Bruno gaat. Hij voelt zich klein en on machtig wanneer hij die lange rij zieken voor zich ziet. God... maar Dien heeft hij .n al dien tijd niet gekend noch erkend, ondanks zijn geweten. Een ogenblik denkt hij er aan zich los te maken van 't nieuwe in hem, maar hij xan niet, want de uitgeteerden blijven voor hem staan, stil en dreigend met stare ogen. Uit die mensen moet de dood worden geweerd. Ze moeten opnieuw gezond en le venskrachtig worden. Dat is taak. Zijn iaak Maar hij is zelf 'n zieke, die slechts medelijden verdient, meer medelijden dan zij die sterven. De ziel primeert. En toch, in die ellende ligt zijn levens- laak. Hij zou op zijn stappen willen terug keren om die taak aan te vatten. Wat kan hij doen Wat zal hij kunnen doen In t laboratorium werken en zoeken, zonder een ogenblik te verliezen, tot hij die helse mierobe buiten strijd stelt en vernietigt .vanneer en waar hij wil. Doch kan hij beschikken over leven en dood zonder God En zal hij steeds dat brandend yuur van nu in zich voelen, dat egoïsme in zelfverloochening omgetoverd, dat van zijn beroep een taak maakt... een roeping God... laat hem zo gesteld blijven. Hij wordt een ander mens. Ge schonkt uw genade, laat ze in hem blijven urbanisatiewerken uit te voeren. Zo ja, voor hoelang deze vergunningen werden gegeven en of deze firma's niet kunnen ver plicht worden hun schepen te lossen langs de gekanaliseerde Dender. aan de Heer Minister van Verkeerswezen Onlangs stelde ik een parlementaire vraag betreffende de beschutting van de reizigers in het station van Denderleeuw. Er werd me toen geantwoord dat het no dige zou gedaan worden. Er is nu iets gedaan, maar het is potsier lijk. Inderdaad aan de bestaande beschut ting werd 0,70 m. zijwand aangebracht. Dat is werkelijk onvoldoende als men weet dat er dagelijks in het station van Denderleeuw 25.000 personen overstappen. De zijwanden zouden absoluut moeten verbreed worden. Anderzijds zou ik de Heer Minister wil len vragen de mogelijkheid te willen inzien voor de komende winter de tunnels in het station te verwarmen. aan de Ilccr Minister van Verkeerswezen De Staatsbaan nr. 55 kruist de spoorweg te Welle. De baan is veel breder dan de overweg, zodat 2 vrachtwagens onmogelijk samen de overweg kunnen oversteken. De verbreding van de overweg is abso luut nodig. Kan de Heer Minister mij niet zeggen wanneer deze verbreding zal worden uitge voerd C. V. P. JONGEREN-TRIBUNE Op DONDERDAG 22 NOVEMBER 1956 te DENDERLEEUW C.V.P.-lokaal Dorp, te 7 u. 30 stipt. Alle jongelingen worden verwacht. De Jeugd interpelleert De jongeren- tribune brengt antwoord op de vragen dei- jongeren JEF DESCHUYFFELEER, voorzitter van de Vlaamse vleugel van de C.C.P. spreekt tot de jongeren oOo VLEKKEM. Sedert enkele dagen is de brug over de autostrade opengesteld voor het verkeer. Reeds hebben de zware camions van de aannemer onze wegen verlaten, een paar werklieden doen nog de laatste oprui- mingswerken en langzamerhand komt alles tot zijn vroegere toestand terug. Maar één naam zal steeds innig verbon den blijven aan de brug, het is de naam van Volksvertegenwoordiger Eugeen MO- RIAU, hij was de toevlucht van ons ge meentebestuur, hij stond hem bij met zijn raad en kennis, hij drong aan bij de Minis ter van Verkeerswezen, bij de Hogere Over heid en bij de aannemer, om de Werken te bespoedigen; hij leefde als 't ware met de bevolking mede, hij kende haar moeilijkhe den en kommer, neen, zijn naam zal niet vergeten worden. Alhoewel in haar geheel de brug voldoet, zou de bevolking gaarne nog een paar kleine verbeteringen aangebracht zién. Maar de vraag kan gesteld worden waar om werden deze verbeteringen in het oor spronkelijk plan niet voorzien Is het ge meentebestuur verplicht opnieuw hoge uit gaven te doen om een werk door de StaaJ uitgevoerd, te verbeteren PARLEMENTAIRE VRAGEN gesteld door dhr Eugeen MORLAU aan de Heer Minister van Verkeerswezen De reglementering in voege bij N.M.B.S. legt aan de bestemmeling van geladen spoorwagens de verplichting op standgeld ie betalen voor het geval deze wagens bin nen een bepaalde tijd niet zijn gelost. Wegens het invoeren van de 45-uren week wordt er veelal 's zaterdags niet ge werkt, met als gevolg dat de wagens die de vrijdag toekomen niet meer kunnen afge laden worden vóór de maandag. Zóu de Heer Minister willen overwegen het standgeld af te schaffen voor de zater dag, zoals dat voor 's zondags gebeurt. aan de lieer Minister van Verkeerswezen lk ben zo vrij bij Ued. aan te dringen tot de spoedige verwezenlijking van de recht streekse verbinding van de wijk «Kouter» met het station, door middel van een tun nel. Tot staving van deze eis geldt volgende argumentatie 1. Het bevolkingscijfer verhoogt besten dig ingevolge het bouwen van tuinwoningen door maatschappijen De Kleine Landei gendom» en «Werkerswelzijn», alsmede in gevolge het particulier bouwinitiatief. 2. De inwoners dezer wijk zijn meestal bedienden of arbeiders die dagelijks met de trein hun werk moeten vervoegen. 3. De gemakkelijkste en beste verbinding naar de aanpalende gemeenten Welle.Idder- gem en het zuidelijk gedeelte van Dender leeuw zelf ligt langs deze wijk. 4. De toekomst van de gemeente ligt in deze wijk wegens zijn geschikte en gezon de ligging. De huidige verbindswegen naar het station zijn lastig en ver, ondanks het. feit dat deze wijk aan het station paalt. Met het bouwen van een tunnel zou een grote verbetering teweeggebracht worden voor de duizende personen, die dagelijks naar de trein moeten, alsmede voor de ver dere ontwikkeling en uitbouw van handel en nijverheid in deze wijk. Het believe de Heer Minister d«ze zaak met de meeste ernst te onderzoeken. Gezien de belangrijkheid van hoger ver noemde argumenten, hoopt het Comité dat U al uw invloed bij de bevoegde instanties zult willen aanwenden om aan deze zaak een gunstige oplossing te bezorgen. Het Bestuur houdt zich steeds voor nade re inlichtingen ter uwer beschikking, inge- uwe tussenkomst zulks vereist. aan de Heer Minister van Openbare Werken Op de linkeroever van de Dender, grond gebied Aalst-stad, kronkelt de oude Dender. Het is maar een beek, waar soms veel, ims weinig water in staat. Hij bewijst nog dienst aan sommige nij- 2iheden die hun afvalwater langsdaar la ai wegvloeien. Dat heeft ook als gevolg dat de beek een verpestende geur verspreid. Deze oude-Dender is gedeeltelijk over welfd. Ware het niet mogelijk het nog openlig gende deel eveneens te overwelven aan de Heer Minister van Openbare Werken Hel believe de Heer Minister een ant woord te geven op volgende vraag. Te Aalst werden op het Begijnhof 56 hui zen gebouwd door de Maatschappij voor Goedkope Woningen. Langsheen deze wijk loopt de nijver- heidsarm van de Dender, die niet, meer wordt gebruikt, maar die toch een onaan gename geur verspreid. Op het urbanisatie plan van Aalst is voorzien dat deze nijverheidsarm zou moe ten verdwijnen om er een laan aan te leg al. Het schijnt nu dat er vroeger aan sommi ge firma's vergunning werd gegeven om langs die nijverheidsarm hun schepen te lossen. Graag zou ik vernemen of deze vergun ningen een werkelijk beletsel zijn om de .SiiasSS®8"1®5®8®®80®50®05®69®8 i0SS900a98898888990S99889999880i KERSTDAG en NIEUWJAAR NADEREN. I KIJK EVEN UW VOORRAAD NAAMKAARTJES NA DRUKK. «DE GAZET VAN AALST», ST. JORRISSTRAAT, 25. werken tot hij de edelmoedige Bruno van •oeger wordt. Dan keert hij tot de werkelijkheid terug. Hij is de toekomstige bruidegom van He len, die in hem gelooft en hem verafgoodt. Hij heeft haar hand gevraagd en 't is te laat om op zijn stappen terug te komen, le laat Trouwens... In Bruno duelleren nu de eeuwige vijan den goed en kwaad. Bruno redeneert dat hij zijn roeping volgen kan, zelfs als hij trouwt om... Zeg het Hij durft niet, want opnieuw dreigen de wezens van 'n nieuwe wereld... In weerwil van de nachtmerrie gaat hij naar de Dicksons. Helen straalt. Ze behoeft Bruno niet meer voor te stellen. Mevrouw en mijnheer kennen hem reeds. Wie zou dokter Bruneel nu niet kennen Ik hoop, vangt Bruno aan, dat Helen u over ons plan gesproken heeft Dat heeft ze, dokter, antwoordt me vrouw. Wij, mijn man en ik, geven graag onze toestemming tot het huwelijk. Maar... waarom zoudt ge Detroit verlaten Ge be grijpt dat wij om het lot van onze enige dochter bekommerd zijn. Ze is voor ons al les en wij hadden haar liever bij ons dan in een ver en onbekend land, waarvan ze taal noch rr |isen kent. Ik begrijp u, mevrouw, maar. Natuurlijk, gij hebt uw plannen. Ik zie niet in waarom ge naar uw land zoudt teruggaan, terwijl ge hier een schitterende toekomst hebt. Nochtans dring ik aan. Laten wij voorlopig dit onderwerp rusten, want we willen 't geluk van onze dochter niet in den weg staan. We vertrou wen echter op u en naar Helen ons zegde, zou uw vertrek dan toch maar van tijdelij- ken aard zijn. Misschien wel, zegt Bruno zenuwach tig. wel .besluit mijnheer Dickson, dan blijft er ons nog één ding te doen. Laat ons toosten op de toekomstige echtgenoten. Enigen tijd nadien wordt de verloving aangekondigd, 't Nieuws wordt onthaald op gemengde gevoelens en gezegden #'t Was te verwachten,» of «Reeds lang gemerkt,» of nog «Heeft ze hem dan eindelijk gekre- ficiat, doch het joviaalst en het meest wel gemeend «Van harte gefeliciteerd,» komt vanwege den professor. Peterson glundert. Ik had u reeds lang in het oog Bruno is echter niet de gelukkige verloofde die glimlachend de heilwensen in ontvangst neemt. Het is hem onmogelijk komedie te spelen. Hij voelt zich 'n bedrieger tegen over Helen, tegenover haar ouders, tegen over iedereen Hij heeft reeds moeite ge noeg om den schaamteblos te onderdruk ken en kalm op te treden, j De volgende dagen wordt hij nog zwijg zamer. 't Valt zo erg op, dat de professor zich niet kan inhouden. Die sombere i zwijgzaamheid is toch geen houding voor 'n man die op trouwen staat 1 I Ge zijt tegenwoorejig, zo. zwijgzaam, Bruneel Ik hoop dat ge niet ziek zijt. j 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2