Het Lot is anaexs Bij Modes ülice NUTTIGE WENKEN. De tijd van de ruwe rode handen breekt weer aan. Het beste middel hierte gen is invetten iedere avond invetten met een goed handcreme. Maar alvorens dit doen, is het aan te bevelen de handen in wrijven met wat citroensap; hiervan wor den ze vooral blank. Hebt U een lange hals Draag dan geen erg kort kapsel. Laat het haar liever tot halverwege de hals hangen. Dat zal veel meer flatteren. Een hoog opstaand kraagje of een collier van meerdere rijen zal U uitstekend staan. Hebt U daarentegen een kortere nek, doe hem dan langer schijnen door een opge knipt kort kapseltje. Vermijd U echter bre de kettingen of parelsnoeren zij doen de hals nog korter lijken. Lange halsuitsnij dingen zullen de bezitsters van een derge lijke hals goed flatteren. Laat uw parfum niet vergaan in de kast uit voorwendsel er spaarzaam mee om te gaan en het voor bijzondeer gelegenhe den te bewaren. Het gaat met parfum als met zekere wijnsoorten, die keren als ze te lang blijven liggen. Laat een flesje reuk water nooit in de zon staan en bewaar het ver van de verwarming in de winter. Beslagen ruiten in de auto behoren tot het verleden, mits de ramen met wat brandspiritus worden ingewreven. Vul dus een oud parfumsproeiertje met deze vloei stof en zet het in de auto. Met onbeslagen ramen is het veiliger rijden. Zwart satijn krijgt door de onder staande behandeling een geheel nieuw aan zien men doopt een schone spons in bier of brandewijn en strijkt hiermede in één richting over het satijn; daarna roit men het tussen twee doeken en strijkt het langs de verkeerde kant. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. PAS-TOE-SYSTEEM In Amsterdam, tijdens een show in het Carlton-hotel, heeft een medefirma met me Nansen-Couture, geloond hoe men zijn eigen garderobe kan opbouwen. Het pas- ioc-sysieem, dat men sedert jaren toepast bij meubelen, heeft nu ook zijn weg gevon den op het gebied van kleding. Het kan beginnen met een blouse, waar bij men later een bijpassende rok kan ko pen en nog later wanneer het budget zulks toelaat een jasje. Zo ontstaat dan na verloop van tijd toch een zeer e leg an, trcis-pièces, hetgeen wij de basis vinder, voor de garderobe van een goedgekledt vrouw. En om altijd zeker te zijn van een nrompte nalevering van deze kledingstuk ken dit in verband met de voorraao stoffen verwerkt dit huis hiervoor jer sey. Dit is een ideaal systeem, omdat op dezt manier iedere vrouw, zelfs met het kleinste budget in het bezit kan komen van zo'r. fraai ensemble of pakje. En ze krijgt he, bovendien nog naar maat, zonder dat hiei extra kosten aan verbonden zijn. Op de show waren er begerenswaardige kostuumpjes in jerseytweed. De gevoer de rechte rok met twee kleine plooitje; op zij, terwijl de blouse in zeer veel va riaties leverbaar, zowel op als in de rol gedragen kan worden. Heel simpel met eei. lichte draperie langs de hals, een kor mouwtje of driekwart, terwijl een recht ai hangens jasje erbij er een elegant wandel pakje van maakt. Waarlijk een systeem, dat navolging ver diend. MET KATOEN DE WINTER IN Katoen is niet langer uitsluitend een zo merdracht. Thans is dit weefsel, in 'oepaai de toepassingen, even gangbaar in de volk '©©©©©sssccssssï R O M A N. door CYRIEL DE COREL, 38ste Vervolg, Och, professor, antwoordt hij stil er. nadenkend, ik veel met perfect, maar il. moet steeds maar denken aan mijn bezoel aan de kliniek voor arme mensen. Ik hac nooit kunnen denken dat er zoveel ellende op de wereld bestaat. Maar Peterson heeft den indruk dat Bru no nog over andere zaken piekert. Hij i; echter zo bescheiden zijn gedachten nie uit te drukken. Jonge mannen die trouw plannen hebben zijn niet normaal. Ja, zegt hij, op Bruno's woorden in gaand, er is ellende genoeg. Ik heb er ook gezien. Ziet ge. Bruneel... 't zijn allemaa. geen rozen op de wereld. Elkeen heeft zijn kruis en zijn tegenslagen. Ge moet niet vei gaan om zulks te zien. Jaren zoek en werk ik dag in dag uit... Gij hebt iets gevonden, maar 't resultaat ligt zo onbereikbaar ver Onbereikbaar, zeg ik. De laatste proeven zijn alweer mislukt. Dat betekent ver staat ge zes maanden werk naar dc maan, gratis voor niets Zoudt ge 't labo ratorium en gans zijn inboedel niet stuk ken stampen Sprakeloos luistert Bruno. In een vaag beeld ziet hij de zalen van de kliniek voor, armen. Gruwelijke herinneringen! De woor den Van de professor stuiten hem tegen de borsl. Hij vraagt zich af of de professor winterperiode als in het hartje van de zo mer. Dit wordt aangetoond in de Franse en Amerikaanse kollekties voor de nieuwe herfst- en wintermode. Vooral katoenfluweel en geribd fluweel zijn erg populair, naast katoentweed en, vooral voor de jeugd, allerlei gewolde ka toenweefsels met Schotse ruiten. Voor regen- en sportkledij geeft water dichte katoenpopeline een hoge toon Deze kledingstukken worden dikwijls ge voerd met geribd fluweel, schotse ruiten ol pels. Soms zijn ze omkeerbaar en vormen daardoor twee kledingstukken in één. ONS WEKELIJKS PRAATJE. ZIJN LIEVELINGSKLEUR VERRAADT HEM Vraag een man wat zijn lievelingskleur is, en uit zijn antwoord zal U drie dingen kunnen leren wat voor type man hij is. or soort vrouw hij zoekt; hoe u zich moet kleden om genade in zijn ogen te vin den. Houdt hij het meest van pasteltinten al: blauw, roze en violet, dan kunt u hen; vertrouwen en op hem bouwen, hij zal uitstekende echtgenoot en vader zijn, maai hij zal beslist de baas in huis willen wezen. Hij is dol op kinderen, hij heeft het liefst Hij verwacht van 'n vrouw in de eerste plaats, dat zij een goede moeder en huis houdster is en dat ze al haar tijd en ener gie eraan zal geven om hem het bestaan te veraangenamen door aan al zijn wensen tegemoet te komen. Hij verwacht boven dien, dat hij ook op zijn beurt op haar za; kunnen vertrouwen en bouwen. Als u hem wilt behagen, kleedt u dan uiterst vrouwelijk in wijde ruisende rok ken, blouses met strikjes en kant en draag kleine hoedjes. Kies ook echt vrouwelijke stoffen als fluweel, satijn, zachte wol en nylon- Houdt uw man of verloofde meer gedekte kleuren als bruin en grijs, dan is hij een dromer. Hij is romantisch, vaag als er iets praktisch of iets laag-bij-de- gronds valt op te knappen, dan is hij ner gens te vinden. Hij zoekt iemand, die hem legen de grauwe werkelijkheid beschermt. Hij wil bemoederd worden. Zijn vrouw zal niet alleen het huishouden moeten doen, ze zal ook alle problemen, die zich op welk gebied dan ook voordoen, moeten oplossen. Ze zal hem zelfs moeten vertellen, wan neer hij een schoon overhemd moet aan trekken. Als u hem wilt behagen, dan moet u kle ren dragen, die romantisch aandoen zij den blouses met fluweel afgezet, wijde ge bloemde japonnen, hoeden met bloemen ol met een voile.en een avondjurk van me ters tule of chiffon. Een man, die het meest van zwart houdt, is een man van de wereld. I-Iij is kritisch, maar waarschijnlijk heeft hij gevoel voor numor. Hij zoekt een vrouw, die men hem ris hij zich met haar vertoont zal benijden Am haar aantrekkelijkheid. Zijn vrouw moet er altijd bijzonder goed uitzien. Hij ;al van haar verwachten, dat zij zijn maak in alle opzichten deelt en dat ze een •harmante achtergrond voor hemzelf vormt Als u hem wilt behagen moet u te allen ijde voortreffelijk gekleed zijn. Kies Me en van goede kwaliteit, die onberispelijk .itten, liefst in donkere tinten en draag al- een echte sieraden. Geeft hij de voorkeur aan groen, dan is ïij een praktisch mens, die weet van het even te genieten. Ilij houdt van zijn werk, djn huis, zijn liefhebberijen. Vrijwel alle jporten interesseren hem. Hij zoekt een /rouw, die meer kameraad dan minnares jf huishoudster is, ofschoon hij verwacht lat zij dat alles zal zijn. Deel zijn enthou siasme, help hem waar u kunt maar zorg lat u zich nooit zijn meerdere toont. Als u hem wilt behagen, moet u zich goed ^SiCOCS neent wat hij zegt. Hij bijt hem toe Waarom Het is tcch begrijpelijk dat iemand, die jaren vruchteloos zoekt, eindelijk de ont- noediging in zich voelt, antwoordt Peter ;on, enigszins verbaasd door den uitval. Bruno knikt. Hij hacl willen antwoor- ien dat zo iets onmogelijk is, wanneer ge len groten nood ziet en voelt. Wel, professor... en toch hebt ge 'i t laboratorium niet vernietigd. Waarom Vis ik zo vrij mag zijn Waarom die vragen, Bruneel repli ■ceert de professor nu scherp. Ge zijt hieover verwonderd Ik wa; iet ook toen ge spraakt van stuk te stam pen. Want ziet ge, professor... dat 'n inge ïieur zijn spullen naar de maan wenst begrijp ik. Dat een priester, ontmoedigd lijn gewaden scheurt en zijn mensen naai de verdoeming laat gaan, zou ik nooit kun ïen begrijpen. Of wat denkt ge van der generaal die in volle strijd deserteert Natuurlijk dat hoeft ge me zelf: liet uit te leggen. Toen ik daareven ove. itukslampen sprak, was dat slechts 'n op welling. Denkt ge dat er hoop bestaat een anti T. B. C.-serum te ontdekken. Hoop bestaat er steeds. Excuseer me mijn vragen. Ik den! dat ik nog steeds onder invloed sta van d( rampzalige veroordeelden. Ge zult er wel gewoon aan geraken k was ook zo in den beginne. Dat gelooft Bruno niet. Hij kan het niet Hij ziet een nieuwe patiënte binnenbrengen maar niet opvallend kleden. Alles wat «de laatste mode» is vindt hij belachelijk. Een voudige modellen en stoffen en goedzitten de tailleurs hebben zijn voorkeur. Tenslotte hebben wij dan nog de man, die van sprekende kleuren houdt, als paars, rood of oranje. Hij is dramatisch ei emotioneel. Omdat, zijn gevoelens zo he vig zijn, is hij een voortreffelijk minnaar maar hij is wispelturig en zeer aan stem mingen onderhevig. Hij zoekt een vrouw wier liefde en belangstelling onverdeeld naar hem uitgaan. Als u hem die niet geeft dan zoekt hij alras naar iemand anders. Als u hem wilt behagen, dan zult u heel veel aandacht aan uw uiterlijk moeten be steden. Draag kleren, die uw aantrekke lijkheden zoveel mogelijk tot hun recht doen kornen, uitdagende modelletjes van zachte materialen, waarin uw figuur goed tot zijn recht komt, oOo PARLEMENTAIRE VRAGEN GESTELD DOOR DHR. EUG. MORIAU. VOLKSVERTEGENWOORDIGER, aan de Heer Minister van Verkeerswezen. Ik ontvang regelmatig klachten van ambtenaren die te Gent werkzaam zijn, omdat zij over geen rechtstreekse verbin ding beschikken tussen Aalst en Gent, en dit vooral 's morgens. Bij een vorige vraag werd me geant woord dat ze van uit Denderleeuw kun nen vertrekken. Ligt het in de bedoeling van de Heer Mi nister deze reizigers een kosteloos biljet te bezorgen voor de nutteloze rit tussen Aalst en Denderleeuw In het arrondissement Aalst zijn er nog verschillende overwegen die smaller zijn dan de steenweg/zodat twee voertuigen mekaar niet kunnen kruisen. Dat is het geval te Welle en te Geraards- oergen. Binnen enkele weken zal men de ver breding afwerken van de Baan nr. 60. Wel nu, aan de statie van Haaltert is de over weg eveneens te smal. Is het niet mogelijk, tenminste op de Staatsbaan, de overweg te verbreden en dit zeer spoedig. Ook op de slagbomen zouden «katten- ogen» moeten aangebracht worden. in dhr. Minister van Volksgezondheid en van het Gezin. De inwoners van de wijk Dendermondse- steenweg te Aalst beklagen zich geweldig en dit sedert jaren, over het stof en de uitwasemingen die de lucht bederven en die voortkomen van de «Fabelta», te Aalst. Iiet believe de Heer Minister de nodige maatregelen te nemen opdat een einde zou gesteld worden aan deze luchtverpesting. aan de Heer Minister van de Middenstand. -iiet believe ce Iftëf Minister te Antwoor den op de volgende vraag. Een leurcontract voor de openbare markt wordt maar gegeven van de ouderdom van 16 jaar. Het gebeurt nu meermaals dat bij een verlof-dag of tijdens het grote verlof kin deren tussen 14 en 16 jaar medegeno- worden naar de markt door hun ou- ders-marktkramers. Deze kinderen mogen echter geen plaats ïmen achter het verkoopskraam, omdat zij geen bijkomende leurkaart hebben. Ware het niet mogelijk bijkaarten af te lever vanaf 14 jaar of het reglement te wij zigen, dat deze kinderen, zonder moeilijk heden te worden aangedaan, hunne ouders mogen vergezellen. oOo LOTENLENINQ 1953 Bij de 186e trekking van de iotenlening 1953, is een lot van 1 miljoen frank geval len op obligatie reeks 2776 nummmer 924. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. SSSSS©SSSS©©SSS©©«SSS®©S®OS©Ö5' en schrikt, want hij leest den dood in de jonge meisjesogen. Bruno wil het meisje bemoedigend toelachen en 't is slechts met moeite dat hij zijn gevoelens be dwingt. - We zullen u hier vlug genezen, zegt hij troostend. En 't meisje glimlacht. Hoe is uw naam Cathy, antwoordt ze verlegen. Zo, Cathy, we zullen u dan maar eens onderzoeken. Het is slechts voor den vorm dat hij zulks doet. Zij verkeert in het laatste sta dium van tuberculose. Den volgenden dag gaat hij opnieuw en in zijn vrijen tijd werkt hij in het labo ratorium van den profesor. - En mijn kliniek vraagt Peterson. Morgen. Doch hij gaat slechts binnen en buiten. In de andere is meer werk, werk naar zijn hart. Daar ligt Cathy, veroordeeld. Bruno wil het vonnis niet aannemen. 1-Iij wil strij den tegen den dood, om het jonge leven te redden. Naar haar vooral gaan zijn zor gen. Hebt ge nog broers en zusters? vraagt hij haar. Nog twee broers. Nog denzelfden dag zoekt hij de familie op. 'n Achterbuurt, 'n zolderkamer, armoe dig geklede vrouw en kinderen. Hij stelt zich voor als den dokter van Cathy. Hij onderzoekt haar broers. Gelukkig niet aangetast. Zouden de kinderen een paar weken I Meer dan 500 militanten van het A.C.V.. gewest Aalst, woonden de vergaderiing bij ter voorbereiding van de ledenslag, niet als ordewoord Naar de 700.000». (Cliché «Het Volk») KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de 15e tranche van de Koloniale Loterij Winnen 200 fr. de nummers eindigend op 9. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 63. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 377, 091. Winnen 2.500 fr. de nummers endigend op 1164, 8717, 6355, 9795, 7110, 7173. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend op 4858, 4452, 1248, 5784, 5835. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 6373, 8668. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 35061, 55227, 80975, 36396, 42802, 44613, 31788, 71444, 33764, 15328, 38049, 65346, 297.46, 09876. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 53390, 57330, 79171, 65286. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 55008, 38736, 17072, 66606. Winnen 500.000 fr. de nummers 336137, 377571. Wint 1 miljoen het nummer 179885. Wint 2 en een half miljoen de nummers 383338, 156002. oOo— DER DE STAND WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 14 tot 20 Oktober werden per dag gemiddeld 66.063 volledig werklozen gekontroleerd, d.i. een vermeer dering met 173 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 21.364 gedeeltelijk én toevallig werklozen gekontroleerd, d.i. te genover de vorige week een verminde ring van 15. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 87.427 werk lozen gekontroleerd, d.i. een vermeerdering met 158 tegenover de vorige week. oOo BISDOM GENT BENOEMINGEN. Het bisdom Gent meldt volgende benoe mingen tot onderpastoor te Aalst, St-Mar- tinus, E. H. Jozef Sehockaert, onderpas toor te Kruishouten!te Temse, Hollebeke, E.H. L. Merckx I.C.L., student aan de Leu vense universiteit. E. H. Jozef Platteau, provinciaal aalmoe zenier en pastoor van de militaire parochie te Gent, werd benoemd tot principaal aal moezenier (C.I.P.) DË KRIPT VAN DE IJZER- TOREN KOSTELOOS TOEGANKELIJK OP 1 2 EN 11 NOVEMBER Ter gelegenheid van Allerheiligen en Al lerzielen, dagen van algemene dodenher denking, zal de Kript van de IJzertoren te Kaaskerke (Diksmuide), evenals alle jaren, KOSTELOOS TOEGANKELIJK zijn voor iedereen, op DONDERDAG 1, en VRIJDAG 2 NOVEMBER, alsook op de dag van de herdenking van de Wapenstilstand, ZON DAG 11 NOVEMBER. De jaarlijkse 11 november-plechtigheid Kaaskerke wordt ingeleid door een plechtige IiERDENKINGSMIS met ser moen, in de parochiale kerk op ZONDAG 11 NOVEMBER, te 10,30 u., waarna optocht naar de Kript van de vernielde IJzertoren, waar de WAPENSTILSTAND, ook dit jaar plechtig zal herdacht worden. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 22 oktober tot 29 oktober hebben op de wegen of in de agglo meraties, waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt verzekerd, bij ongevallen 18 personen de dood gevon den, en werden 120 personen zwaar en 391 licht gewond. Tijdens het weekeind vergden 286 onge vallen 7 doden en 42 zwaargewonden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn overdreven snelheid 3 doden; zwen king zonder voldoende omzichtigheid; 1; niet-rechtshouden 3; andere oordeels- en aandachtsvergissingen 4 onvoldoende verlichting 1; kennelijke dronkenschap :1; oversteken van de weg zonder op te let ten 1; andere omstandigheden; 4. Per provincie is de verdeling als volgt Brabant 141, West-Vlaanderen 90, Oost- Vlaanderen 105, Antwerpen 73, Limburg 61, Luik 102, Luxemburg 34, Henegouwen 15 en Namen 75. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW 464e TREKKING De uitslag van de 464ste trekking van de Lening tot Wederopbouw (1ste schijf) luidt 1 miljoen fr.; Reeks 0551 Nr. 911. DERDE SNEDE Bij de 338e trekking van Wederopbouw- lening, 3e snede, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 10.348 nummer 611. De andere obligaties van die reeks zijn uitkeerbaar aan 1.000 fr. Mevrouw, voor de MOOISTE HOEDJES, BEST ST. JORISSTRAAT, 17, A A L S T. Tel. 228.46 ï©®s©se®©®®®< C©S®©® ©SS®S©53SS®©S®®S3SS®S®®©©ÖS©©Ö* aan zee mogen doorbrengen Natuurlijk op mijn kosten. Och... dokter. Ge zijt te goed. Toe... toe, moeder. Ik knap dat zaakje wel op en Cathy zal gelukkig zijn. En op straat voelt hij 'n ongekend geluk zich. Alles is zo licht. '1 Leven is waard n geleefd te worden. Maar Helen Doch niet alleen Helen stemt hem op nieuw zwartgallig. Bruno ziet ingevallen bleke gezichten en betast de magerte van de lichamen van lijders, die nog enkele weken, maanden of jaren hun ellende uit te leven hebben. Plots moet hij aan het antwoord van Pe terson denken op zijn vraag. Hoop bestaat er altijd. Ook voor die arme schepsels Zolang er leven is... Bruno moet het aan nemen, want hoe willen mensen met ge zonden geest in het veroordeelre lichaam dan nog langer leven 'n Flesje, 'n revol- 't water of het gaskraantje. Keus ge noeg om in een paar minuten jaren van lij den weg te ruimen. Wie of wat houdt hen tegen? De wet van God «Ge zult niet doden» en de angst voor eeuwige verdoeming Is het mis schien hun godsdienstig geduld, waardoor ze hun lijden opofferen om zaligheid te verwerven Ze zijn echter niet allemaal godsdienstig. Vreemd dat er onder hen zijn, die zich door verbittering van den godsdienst hebben afgewend en anderen, vroeger onverschil lig, nu den bijbel bestuderen of zich in het katholisme laten onderrichten. Zoals 't ge val van Maitland, die de helft van zijn ie-, ven in de gevangenis doorbracht en hier sinds 'n jaar wacht. Zijn eerste woorden tot Bruno waren Komt gij de doden levend maken 'n Spot- - lach. Probeer dan eerst water in wijn te veranderen. Gisteren opperde hij Vandaag of morgen laat ge me naar de kamer brengen. Ik voel het, want ik ben op. Stiller a.u.b. Och ja, grijnsde hij, de anderen mo gen het niet horen. De sukkelaars hopen nog. Dan fluistert hij Vreemd genoeg, dokter, ik weet noch tans dat mijn dagen geteld zijn en toch kan ik mij niet voorstellen dat ik over 'n maand onder de aarde zal liggen. 'n Grijnslach om zijn angst voor het on zekere en 't onbekende te verbergen. 't Is nochtans zo. Hoe overtuigd Maitland het ook wou la ten klinken, toch meende Bruno er in te horen, dat de veroordeelde het als onmoge lijk aanzag te sterven en dat hij bezorgd was voor zijn miserabel lichaam en zwak ken levensdraad. Bruno is er van overtuigd dat Maitland, ondanks alles, nog hoopt. Misschien zijn er anderen ,die hun lot geduldig dragen, hun lijden offeren en toch ook hopen op 'n beter bestaan in hemelsche paradijzen. In ontmoediging, moed, gelatenheid, hoop genezing, veroordeling, dood van de T.B.C.- gemeenschap leeft Bruno. 't Wordt 'n stuk van zijn bestaan en wel-

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2