Lot is anders Het VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. FRANCAISE WORDT NATUURLIJKER De «make-up» van de Franse vrouw i: veel minder opvallend geworden. De kleur van haar lippen is bijna normaal en de brutaal zwarte wenkbrauwstift, die vooral een niet meer jong gelaat zoiets maskerach tigs gaf, is vervangen door een donkergrij-, ze stift, die aanmerkelijk zachter van ef- fekt is en oneindig veel flatteuzer. De Frangaise mag zich dan wel eens ver gissen, uiteindelijk verlochent zij haar onfeilbaar goede smaak niet. NIEUWE BRIL MONTUREN Een bekende Engelse fabrikant van sie raden heeft zich sinds kort ook op het ge bied van brilmonturen begeven.. Hij maak te die van geanodiseert aluminium, een sterk en toch licht materiaal, dat dikwijls voor het vervaardigen van sieraden wordt gebruikt. Deze aluminium monturen zijn voorzien van verwisselbare versieringen Zij zijn ook lichter bij het dragen dan plas tiek monturen. Het aluminium is praktisch onbreekbaar en een ander voordeel is, dat de in metaal gevatte stenen beter« «hou den» dan in plastiek. Voor de ontwerpers liggen er dus ruime re mogelijkheden en een bijzondere attrak- tie is dat de kostuumsieraden nu zoveel gemakkelijker in kombinatie met de even eens metalen bril kunnen worden gekozen Roodharige vrouwen bijvoorbeeld zou den een groen of een blauw montuur moe ten dragen, blondines turkoois of parel, er brunettes robijn of smaragd. Daarbij moe ten dan de oorringen gekozen worden, er. wanneer er een versiering voorkomt op he' brilmontuur kan die eveneens in de overi ge sieraden herhaald werden. MODERNE AVONDMANTEL. Voor de jonge vrouw, die 's avonds wei eens uitgaat, is er een originele avondman tel op het mode-toneel verschenen, nl. eer. rood satijnen «duffel-coat», kompleet me; een sluiting van koordjes en lange houter. knoopjes. De voering van deze mantel be staat uit zachte wollen stof of bont. OPVOUWBAAR ZWEMBADJE Onlangs werd in Amerika een opvouw baar zwembadje in de handel gebracht, waarin twaalf kinderen heerlijk kunnen rondspartelen. Het badje is van plastic heeft een doorsnee van ruim vijf meter en kan op ieder vlak terrein worden neerge zet en met water gevuld. Het water houd*, de zijwanden rechtop. Het badje kan opgevouwen en gemak kelijk in een auto meegenomen worden Meestal wordt het door een paar bij elkaai in de buurt wonende gezinnen gezamenlijl gekocht en in een tuin opgesteld. Zij zijr nog niet in ons land, maar als zij in Ame rika een sukses blijken te zijn zal men ei hier mischien ook wel toe overgaan. ONS WEKELIJKS PRAATJE. MOOI BIJ DAG MOOI BIJ NACHT. Natuurlijk verzorgt U uw uiterlijk bij dag... U wil er fris en fleurig uitzien, goeu gecoiffeerd en elegant gekleed, de helt dag lang. Maar hoe staal het er voor wan neer het bedtijd is Ik hoop voor U, Mevrouw, dat U eei even stralende «nachtschone» weet te zijn Vele mannen zullen hun lippen tot ee. filosofisch glimlachje plooien wanneer z. dit lezen. Hoe vaak zouden ze zich immer, al niet laten we veronderstellen ii stilte geërgerd hebben over het plakkt rig, glimmend gelaat van hun ega «lieflij. omkranst» met stekelige krulijzertjes E: wie weet kennen ze ook al het geheir. van het eiermasker of de aarbeienpast. voor de handen Een beetje medelijden met hem, Mc vrouw, en... ook met Uzelf Geloof ons, het is mogelijk de twee stanc' punten te verzoenen. Laten we het pro bleem eens onder de loupe nemen en be ieos6eess55«®®oe*55®9009C®a6SÏ ROMAN, door CYRIEL DE COREL. 39ste Vervolg De ogen van Maitland glimmen koortsn en angstig. Hij doet moeite om te glimla chen. 't Is slechts 'n grimas. In de andere kamer vraagt hij. Bruno knikt. Doch dat wil daarom niet zeggen - Gij zijt een goede dokter. Ik begrijf echter te goed wat die speciale behandeling betekent het einde. De anderen mogen me hier niet zien sterven. 't Spijt me voor u... Och, dokter... Hij hijgt 'n weinig Indien ik die plaag niet om mij had, zou ik toch geen hogen top geschoren heb ben. want avontuur en misdaad leiden eens naar 'n ongeval of naar den electrischen stoel. Rust nu, en vooral geen moed verlie zen. 't Gaat wel, dokter, zegt hij mat. Tot morgen, Maitland. Bruno aarzelt 'n ogenblik alvorens de volgende zaal te betreden. Hij weet dat zijn zorgen van gisteren en de vorige dagen niet zullen gebaat hebben en dat Cathy onher roepelijk verloren is. tenzij zijn jongste proefnemingen Maar dat zou'n mirake ginnen we met het kapsel HET MOOISTE SIERAAD DER VROUW. Zo noemden onze voorvaders het haar van hun levensgezellinnen. Ha, die moeten wel mooi geweest zijn in het bed met hun blonde of bruine vlechten, samengehouden met een lint. De mode der korte haren heeft het krul- ijzer geschapen, dat eigenlijk alleen maar gebruikt mpest worden door haarkappers die het weten aan te wenden zoals het hoort. Wat U betreft, Mevrouw, u knakt uw ar me haren, U mishandelt ze zonder he. minste erbarmen om dan uiteindelijk toi de vaststelling te komen dat ze dof worden en levensloos en dat ze helaas, niet meei krullen. Wat méér is, hoe wilt U nu feitelijk rus tig slapen met haar dat vol krulstaafjes zit Een vertrokken gelaat dat is de tol die U betaalt voor uw gekrulde haren. Als loshangende haren niet goed bij uw figuur staan, of als U geen natuurlijk krul lende haren hebt, laat U dan tweemaal per jaar door een goed haarkapper een perma nente zetten. Dit jaar draagt men het haai langer. Het heeft dus geen zin U te laten :oifferen met een jongenskopje. Zulk een haartooi moet al te dikwijls worden bijge knipt en vergt kostelijke ondulaties. Van tijd tot tijd kunt U ook zelf uw haai vassen, met een goede shampoo op basis /an lanoline (type Gibbs). Was uw haar 3D een rustig ogenblik van de dag, wan- 3eer U alleen zijt en geen bezoek verwacht. JW ondulatie zal een beetje geduld ver- jen, maar als U deze wenken opvolgt, zult U een zeer goed resultaat bekomen. 4eem een vochtige niet te dikke haarlok /n kamt ze zorgvuldig. Rol het haar op, te icginnen bij het uiteinde. Speld het vast net twee gekruiste haarspelden. Rol zo al iw haarlokken op en volg goed de lijn van iw coiffure. Doe een netje om het haar en laat het /olledig drogen. Ja volledig, we drukken ei ap want. als U het haar uitkamt terwijl het ïcg vochtig is, verliezen de krullen hun .■orm na één uur. Neem de spelden weg ;n kam uw haar in degewenste vorm na /én uur. Gebruik dan maar liefst iw haarborstel voor deze operatie. Doe dan n de holte van uw hand een druppeltje jrillantine, wrijf de handpalmen tegen el- caar en strijkt met uw handen over het ïaar. U kunt ook het haar bestuiven met ;en vloeibare brillantine.Kam het opnieuw. J zult er keurig uitzien. Borstel elke dag uw haar met zorg vóói .iet slapengaan. Zo haalt U er het stof uit /n dat is tegelijkertijd een excellente gym- ïastiek voor het haar. Houdt uw haar sa- nen zo U 't nodig acht met een mooi,- aelderkleurig lint. Hel is waarlijk niet no- lig dat afstotend net te dragen, dat uw ha- en «zogezegd» goed op hun plaats houdt. Wees gerust enkele uren slaap zullen uw jndulaties helemaal geen kwaad doen. En als U er overdag aleens een beetje minder :opgemaakt» uitziet, maak U daarover dan net bezorgd. U zijt daarom niet minder nooi als er eens wat krullen weerbarstig ijn VERZORGD GELAAT. FRISSE HUID Een belangrijk punt van het avondtoilet s het demaquileren. Vele vrouwen gaat te ,ed met geverfde lippen, en poeder op het ,elaat. Hun oorkussen is dan ook precies .en schilderspalet. En wat een ramp vooi .ie tere huid van hun gelaat die waarlijk .iet eens voldoende ademen kan. Vergeet dus NOOIT zorgvuldig uw gelaat e demaquilleren alvorens naar bed ,aan. U kunt bijvoorbeeld uw gelaat en met koud water en een zeer fijne zeep type Vinolia of Lux) of U kunt een dema- juillerende lotion gebruiken. Als U een ©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©09& .ijn. God alleen weet hoe Bruno dat mira- :el verhoopt om Cathy aan haar ouders e schenken, om op dat zolderkamertje ngekend geluk te laten heersen. Hij durft lod niet bidden en nochtans... Hij gaat recht op Cathy af. Met een bo- enmenselijke krachtinspanning gelukt hij .r in zijn stem zorgeloos te laten klinken. Hoe voelt gij u vandaag Cathy Zij beweegt vermoeid haar hoofd en op ïaar gelaat verschijnt iets dat op 'n glim- ach lijkt. Dan zakt het hoofd met de inge- /allen wagen weer krachteloos in het kus- ;en. - Wel, dokter fluistert de verpleegster. Bruno schudt het hoofd. Zelfs indien zijn /roeven lukken, dan nog kan alleen 'n mi- akel het meisje redden. Vervoer haar slechts wanneer het :inde werkelijk nadert, zegt hij schor. Goed, dokter. Na zijn ronde door de kliniek gaat hij heen. In de drukte van snel stappende, kuie- •ende of gewoon doende mensen, is Bruno nog steeds in gedachten bij Cathy en haar lotgenoten, maar vooral bij Cathy en Mait land, die vandaag of morgen hun ongeluk kige gemeenschap zullen verlaten. Bruno loopt iemand tegen het lijf. Als in een droom ziet hij 'n zwaarlijvigen man en /en paar boze ogen. Hij mompelt wanneer :1e persoon reeds een paar stappen verder Is: «Sorry, Sir.» Dan blijft hij 'n ogenblik -taan en vraagt zich af, of die schijnbare vette, sterke huid hebt, mag U zeep lauw water gebruiken. Steeds het gelaat grondig naspoelen. Gebruik vervolgens een astringent (vette huid) of een vette crème (delicade huid). Inderdaad, bij een delicate of droge huid moet het tekort aan natuur lijk vet aangevuld worden met een uitwen dig middel. Een «glimmend» gelaat kunt U vermij den wanneer U als volgt te werk gaat Neem crème op de vingers en masseer uw gelaat van onder naar boven, paar minuten neemt U al doppend, met proper linnen of een prop watten, de over tollige crème weg die uw huid niet heeft opgenomen. In enkele minuten tijd hebt U uw huid opgefrist van overtollig vet. Ver geet niet dat uw hals recht heeft op de zelfde schoonheidszorgen als uw gelaat. U doet er goed aan uw volledig toilét 's avonds te maken, dan hebt U 's morgehs veel minder werk. Vergeet daarbij uw tan den niet. Uit een onlangs gehouden enquête .s gebleken dat de Belgen per jaar en per persoon slechts één tube tandpasta gfe- oruiken van 50 gr. Slechte tanden zijn nochtans vaak een oorzaak van ziekte én jinstige stoornissen. Dat een slechte adetn in gele tanden verre van aantrekkelijk dijn is reeds voldoende aangetoond.. Weèt :lat uw glimlach U verraadt. Borstel diis egelmatig uw tanden met een goede tan denborstel met afgeronde soepele nylonhé ren. Gebruik een tandpasta die uw adem .'ris maakt en ontsmet. Poets de tanden jrondig vooraleer te gaan slapen. Restjès voedsel die tussen de tanden bleven zitten, djn de oorzaak van tandbederf met al de riestige gevolgen van dien. P YAM AS EN NACHTHEMDEN. Hierover is nog lang niet alles gezegd. De meningen zijn zeer uiteenlopend. Dé jonge generatie houdt het bij de practischb an warme pyama. Oprecht gezegd hij itaat hen goed. Hij beschermt heel goed tegen de kou en niets belet U hem ook te dragen. Maar... hoedt U voor fantasie tjes en dergelijke. Die passen wellicht op perbest voor slanke jonge meisjes maar ;.taan belachelijk voor een welgevormde lame. Cver 't algemeen is het dragen van /en pyama voor hen af te raden. Zij zijn eel bekoorlijker in een lang en wijd nacht hemd. Overleg goed vooraleer U bv. nylon toopt en houdt vooral rekening met uw fi guur. Misschien draagt U liefst een fris katoentje of een nachthemd in matte zijde. We weten dat 's winters de nachten koud :ijn. Dat is hoegenaamd geen reden om ou- le pull-overs aan te trekken boven uw licht nachthemd. Draag 's winters warm nacht- innen; bewaar katoen en nylon voor de :omer. Mooie nachthemden vindt U reeds vanaf 200 fr. Geef de voorkeur aan wijde :n lange nachthemden. 'I Staat eleganter en het onvermijdelijk krimpen na de eerste vasbeurt zal mijmer erg zijn. Pyama's in erqïsé molletonné of fleurig flanel zullen iuw benen goed warm houden. Ze kosten ongeveer 250 fr. Als U dan toch erg kouwelijk zijt, kunt U een bedjumper breien in witte of rose wol, maar trek nooit met van die versleten cardigans naar bed, en nog minder met het truitje lat U in de dag hebt gedragen. Verander heel vaak van nachtlinnen. Vooral flanel neemt de transpiratie op. 'aat liever de geur van zuiver linnen U 3mgeven Het is ook aan te raden onmid dellijk na uw toilet en vooraleer in bed 'e gaan, U te poederen met een geparfu- neerde talc. Al de hierboven vermelde .veefsels met uitzondering van nylon, zijde zn wollen jumpers, mogen afgekookt den, in een oplossing van een detergent .•oor de grote was. Wat nylon en zijde betreft, ze worden opnieuw soepel en fris als U ze wast in een ,opje van een dertegent voor de fijne was. Dok de wol zal op deze wijze behandeld worden. EEN GEZELLIGE WINTERAVOND BIJ DE HAARD. Als U een zware dag achter de rug hebt, tracht U naar dat rustig moment waarop U 3©©©©©©©ee©©©©©©©©®«©©©©©©©©©0' 's avonds de werkkledij kunt afleggen en, om de dag te besluiten, een gezellige ka merjapon aantrekken. Dat geeft U zulk een aangenaam gevoel van ontspanning dat U er graag een half LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 465e trekking van de Lening voor uurtje slaap voor kunt laten. Jammer dat Wederopbouw eerste groep is een lot van 2 zoveel vrouwen zich dat genoegen niet miljoen trank gevallen op obiigatie reeks gunnen. - U vindt kamerjaponnen tegen 3U8 nummer 134 en een lo, van miljoen zeer schappelijke prijzen, vanaf 250 Ir. U op obligatie reeks 2520 nummer 469. kunt ook zelf een kamerjapon maken met De andere obligaties van dle reeksen zijn een goed patroon en een beetje moed. Kies terugbetaalbaar tegen 1000 fr. een warme en soepele stof flanel, geribd nT}r>~D JJJSXVLUL LirtUISr fluweel, en als uw budget het toelaat wol Bij de 339e trekking van de Lening voor der Pyreneeën (Een peignoir kost ongeveer geconfectionneerde 1.250 fr. maar gaat Wederopbouce, 3e groep, is een lot jaren mee). Neem een gezellige kleur, niet onverschilligheid van de voorbijgangers masker is, en of ze niet weten dat ginder in 't stille gebouw de dood heer en meester is. Hij heeft plots zin om al die lieden tot staan te dwingen en ze naar hem te doen uisteren. Zij allen moeten weten wat daar gebeurt! Merkt niemand dan den ommekeer in Bru no's ziel Blijft dan staan en luistert, want dokter Bruneel heeft u allen iets te zeggen. Ge lacht met hem omdat gij denkt met een •ek te doen te hebben. Dan begint Bruno de mensen te bestude ren, zakenlui en arbeiders, hun onver schilligheid en ernst, hun weelde en armoe de. Alles doet hem denken aan het leven met zijn verschillende aspecten van geluk, on geluk, komrijer, onbezorgdheid, rijkdom en armoede... En die aspecten schijnen hem maskers. Want armoede brengt niet steeds ongeluk mede en rijkdom waarborgt niet altijd geluk. Onder rijkdom en armoe de schuilt dikwijls kommer; het kruis dat elkeen toch eens draagt... Bruno zou over die kruisen willen spre ken, want velen gaan er onder gebukt. Er zijn er echter die een kruis denken te dra gen, daar waar er slechts 'n kruiske be staat of zelfs niet bestaat. Waar hij naar toe wil Wel, dat wie er slechts één te torsen heeft, hém helpe die onder den last twee kruisen gebukt gaat. De ene hel pe den andere. En zo ge niet tevreden zijt, miljoen fr. gévallen op obligatie reeks al te licht: koningsblauw, kersenrood, sma- i?86\erV<?™l0t van 1 'n^j°en ragdgroen) fr. op obligatie rooks 8.978 mtnm. 564. Maak hem breed zodat hij gemakkelijk wnv/FMRSTD m coutid zit. Draag er geen ceintuur op tenzij U zeer 1 LECHTIG- slank zijt. Wees echter op uw hoede voor HEID IN DE IJZER KRYPTE schreeuwende kimono's of voor vulgaire KAASKERKE. flanel die bij 't wassen verkleurt. Draag er zorg voor dat de boorden, kol en mouwen De herdenking van de Wapenstilstand, iteeds onberispelijk proper zijn. op 11 november te Kaaskerke, aan de voet Het zijn maar kleine details doch zoals van de vernielde IJzertoren, is telken jare alle details reveleren zij vaak uw persoon- een zo roerende plechtigheid, dat menig lijkheid. IJzerbedevaarder er aan houdt, het groot 0O0gebeuren van de Wapenstilstadd 1918 daar PARLEMENTAIRE VRAGEN op de plaats zelf waar zovele onzer IJzer- GESTELD DOOR DHR. EUG. MORIAU, jongens gevallen zijn, te herdenken, aan de Heer Minister van Verkeerswezen. Midden de IJzerkrypte rijst het blanke 1) De verlichting in de statie te Ninove Heldenhuldekruis tussen de grauwe stom- is erbarmelijk. pen van de gedynamiteerde IJzertoren, 2) De kaai te Ninove, richting Geraards- vooraan staat de Monumentale PAX-poort bergen is tekort en zou dus moeten ver- bij de geschonden heldengraven, getuigend lengd worden. van de vredeswil van het kleine Vlaande- Mag ik vernemen wat er in het program- ren. ma van de N.M.B.S. is voorzien en tegen steeds heeft de 11 novemberplechtigheid wanneer deze verbeteringen zullen worden te Kaaskerke-Diksmuide een diepe beteke- aangebracht nis. Geen plaats is zo vol van wijding dan die opene Krypte waar geschonden Helden- Trein M. 1775 van Brussel-Zuid naar huidezerkjes getuigen van het offer onzer Kortrijk, stopte vroeger te Zottegem en te IJzerjongens en van hun Vlaams ideaal; Denderleeuw. waar de stukgeschoten Kristus van Nieuw- Sinds de uurregeling van 1 October 1956 poort hangt als een zinnebeeld van de op is deze halte afgeschaft. het slagveld gekruisigde mensheid en van Vroeger gaf deze trein verbinding met de oorlogsverwoesting. Daarom zullen we- trein A. 8146. derom talrijke trouwe Vlamingen en oud- Mag ik van de Heer Minister vernemen strijders er aan houden deze 11 novem- waarom deze halte werd afgeschaft. berplechtiigheid bij te wonen. Hieronder Er werd mij gevraagd om bij Ued. aan volgt de regeling te dringen de vroegere regeling terug in te Te 10i30 u. in de kerk van Kaaskerke, voeren, bijzonderlijk voor het personeel h. Mis met sermoen, opgedragen voor de van de N.M.B.S. slachtoffers van beide wereldoorlogen. Daarna, gezamennlijke optocht naar de STATISTIEK DER Krypte van de vernielde IJzertoren. Zege- VERKEERSONGEVALLEN ning der graftomben Gebed voor We- Gedurende de rveek van 28 oktober Ou. reldvrede. Dodenappel. Samenzang van «O. tot 4 november middernacht hebben zich L' Vr- va" Vlaanderen». Toespraak 908 ongevallen voorgedaan op de wegen of doot Dhr- Au- Van Reeth, Vlaams Oud- In de agglomeraties waar de rijkswacht strijder 1914-18. Het lied «Mijn Vlaanderen toezicht houdt op het verkeer. 1 heb ik hartelijk lief» besluit de plechtig- 19 personen kwamen hierbij om het le-bebb Door de wijziging der treinuren vertrekt thans de trein uit Brussel-Z te 7 u. (uit Gent te 7,48 u.) aankomst te Diksmuide te ven, 136 personen werden ernstig en 402 licht gewond. Tijdens het weekeinde gebeurden 275 ongevallen, met 7 doden en 44 zwaargewon- 9'01 - stoï>» NIET te Kaaskerke. den. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken 2; geen voorrang verlenen van rechts: 1; af slaan zonder voldoende aandacht te beste den oOo- GERAARDSBERGEN C.V.P. KANTONNALE BIJEENKOMST. Op maandag 29 oktober ging in het lo- 2; nagelaten rechts te houden: 1; an-|kaal Eendracht» een vergadering door dere duidelijke oordeelsfout of gebrek aan v001 urgemees ers, aandacht: 2; verblinding door ander voer tuig: 1; klaarblijkelijke dronkenschap: 2; technisch defect aan voertuig: 1; andere omstandigheden 5. Per provincie ziet de toestand er als volgt uit Brabant 188; West-Vlaannderen 93; Oost-Vlaanderen 114; Antwerpen 67 Limburg 73; Luik 115; Luxemburg 37; He negouwen 147; Namen 74. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 187e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen frank geval len op obligatie reeks 3038, nummer 143 en lot van 1 miljoen frank op obligatie reeks 3240 nummer 666. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr. ;©©©99©©©099i ©O©©©©©©©©©©©©©©©©© komt dan eens kijken in zijn kliniek. Voelt ge 't gewicht van uw kruisen verminderen? Ja of neen Zegt ge neen, dan antwoordt hij onmogelijk. Hijzelf heeft zijn leed ver geten. De Sparberg en Liliane zijn nog 1 volgen slechts herinneringen. Gij, mensen, zult de wordt. gemeenteraadsleden en C.V.P.-verantwoordelijken uit het ka- ton, onder voorzitterschap van Mter G. Claus. Volksvertegenwoordigers Moyersoen en Van den Berghe gaven aan de aanwezigen een interessant overzicht van de politieke toestand en wezen hierbij vooral op het faljiet der linkse regering. Zeer vruchtbaar was de levendige discus sie die op deze uiteenzettingen volgde, voor al wanneer men er rekening mede houdt dat de verkiezingen voor de deur staan. Eensgezind werd er besloten ook plaat selijk aan de verdere uitbouw van de par tij de meeste aandacht te schenken. Een be perkt komité werd met dit doel in de schoot van de vergadering samengesteld. Ook het kanton Geraardsbergen bereidt zich op de nakende verkiezingen voor. schijnt hém aan de ontbijttafél. Bruneel opnieuw overriioeid te zijn. Ge ziet er niet al te best uit, Bruneel. Pas op en rust bijtijds. Ge kent nu de ge goede raad niet opgevolgd miserie zien en begrijpen, 't Medelijden zal u aanzetten voor elkander goed te zien. Ge zult gelukkig zijn door uw goeden wil. Bruno knikt verstrooid. Ik zal uw raad opvolgen. Na het ontbijt rijdt hij echter zóndér Maar Bruno Medelijden voelt hij Daar zijn chauffeur af te wachten naar de kli- is echter nog iets anders dat in hem brandt, niek. Hij kan niet weerstaan aan de ma- De knaging van een nooit gebiechte dood-1 gere gezichten, die hem niet willen veria- zonde goddeloosheid, die hem wraak in- 1 ten. Zouden Maitland en Cathy den nacht gaf. De wraak verdween, maar de godde-gehaald hebben Wat zou het hun baten loosheid bleef. En zijn huwelijk met Helen 1 Morgen, overmorgen of ten hoogste nog en- zou nooit mogen plaats hebben.. kele dagen... Maar op die enkele dagén Heer... sterk mij, of liever geef me de kan het wonder geschieden, waarop Bru no hoopt om de arme kleine te reddén. Zijn grote proef kan lukken. Hij zal haar het serum inspuiten en wachten op den oii- zichtbaren strijd van zijn product tegén de geheimzinnige microbe, 't Zou 'n mirakel zijn moest het helpen, want de kleine zieke is reddeloos verloren. Hij kan zijn angstig voorgevoel niét be dwingen en terwijl hij zijn witte jas aan trekt, is er iets in zijn stem dat trilt als hij aan de verpleegster vraagt «Niets bij genade, opdat alles met mij tegenover U en de mensen zou in orde komen en dat ik hooit meer zou denken aan Liliane en op dat het met Helen in orde zou komen. Laat mij mijn roeping volgen I. Bruno staat voor zijn deur. Als een auto maat opent hij ze. Dan gaat hij, zonder de familie Peterson te groeten, direct naar zijn kamer. Hij is in geen stemming om vandaag te werken. Lusteloos loopt hij rond in zijn ka mer of zit voor zijn schrijftafel. De tijd j zonders gebeurd kruipt, 't Lijkt hem een eeuwigheid eer deEen dode. avond invalt. Hij gaat vroeg te bed, maar de slaap ontfermt zich niet over hem. Den volgen den morgen is hij moe en even lusteloos. vraagt hij hees en dan zich Ge weet wel, de kleine van Peterson houdt hem een wijl in het oog zins verbaasd. I Cathy hernemend kamer acht. Ja, antwoordt de verpleegster enigs-

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2