^èmmhêêmiek Onze strijd wordt een zegepraal Hat Ld! is anders NUTTIGE WENKEN. De eerste is voor brillendragers. Om te voorkomen ,dat zich op de brillenglazen kleine krasjes vormen, poetsen we ze van tijd tot tijd eens om met een weinig ko perpoets. De glazen worden er tevens heel helder van. Denkt U er aan, dat de koekepan niet iedere keer na het gebruik schoonge- schuurd mag worden. Het dunne vetlaagje van de vorige maal zorgt er namelijk voor, dat men tijdens het bakken nooit last krijgt van vastplakken. Een hard geworden zeemlederen lap kan men weer helemaal goed soepel krij gen door hem te behandelen met een sopje samengesteld uit een halve deciliter water, een goed wolwasmiddel en een theelepeltje slaolie. Zijn deze goed dooreengemengd, dat moet er nog ongeveer een halve litei water aan toegevoegd worden. Geef de zeem in dit sopje een bad, knijp hem goed uit en hang hem te drogen. De volgc-ndc dag zal hij dan weer mooi en soepel zijn. Schoensmeer, die hard en korrelig is geworden, behoeft men niet weg te gooien. Meng er met een houten spatteltje een paar druppeltjes terpentine door en dc smeer is weer goed te gebruiken. Bent U van plan binnenkort nieuwe overgordijnen te kopen Denk er dan aan dat effen lichtgekleurde gordijnen een ka mer een ruim aanzien geven, donkere gor dijnen daarentegen doen een kamer klei- ONS WEKELIJKS PRAATJE. KATOEN OOK VOOR DE HERFST EN WINTERMODE Najaar en winter zijn niet bepaald de seizoenen waarin men verwacht, dat ka toenweefsels hoogtij vieren. Toch neemt katoenfluweel, effen en geribd, in zijn rijke kleurengamma, een niet te versmaden aan deel in de «Haute Couture»-kollekties. Be nevens deze levendige belangstelling voor zuiver katoenen weefsels, is het gebruik van katoen in gemengde weefsels aanzien lijk ruimer dan in de afgelopen winter. '-módische krokaatweefsels, ma- telassés, cloqués en tal van ottomans, lui den immers een tijdperk in van overvloe dig katoengebruik in stoffen verweven met synthetische weefsels. Er is heel wat meer katoenfluweel te be speuren in de Haute Couture»-kollekties dan vorige winter. Terwijl in de afgelopen herfstperiode, fluweel in natuurzijde en rayon de hoofdschotel vormde, wordt dit jaar door de toonaangevende huizen veel- eer de voorkeur gegeven aan katoenfluweel voor het ontwerpen van hun najaars- en wintermodellen. Voorzeker is de invloed van de verkooptaktiek der vooraanstaande weverijen aan deze strekking niet vreemd. Zij leggen immers de nadruk op de prak tische kwaliteiten van hun katoenfluweel: schijnen, terwijl de moderne srillig j rtit ,veefsel Ss in de meeste gevallen goed bedrukte gordijnen de kamer een enigszins onrustige indruk geven, vooral wanneer ze een groot vlak beslaan. Vetplekken in behangpapier kunt u verwijderen met een watje, dat u in ben zine doopt, goed uitknijpt en waarmede u de vlek overwrijft. NIEÜWSJES VAN HET MODE-FRONT. CHINCHILLA-MANTEL In deze hele wereld dragen slechts tien vrouwen een chinchilla-mantel. Onder hen zijn de koningin van Engeland, de Begum, de dochter van Kaganoviteh en de schoon dochter van Stalin. KRANTENMEISJES - MANNEQUIN Scarlett Delebois, die tot voor kort de New York Herald Tribune verkocht, wan delend op de Champs Elysees, is door Dior uitverkoren als mannequin. Ze kwam arge loos met haar kranten het huis van de «meester» binnen, die haar vroeg haar kranten neer te zetten en voor hem te gaan lopen. Dat deed ze perfect, ook haar afme tingen blegen ideaal: lengte 1 m. 64,50 cm. in de taille en een borst- en heupomvang van 88 cm. wasbaar, bevuilt niet gemakkelijk en eist geen speciale zorg bij het dragen. De kleu rengamma is uitzonderlijk mooi en veelzij dig. 1-Iet katoenen ribfluweel zet zich in de «Iiaute Couture» door voor wat betreft de sportinodellen. Daarenboven geniet deze stof een bredere voorkeur bij dé konfektie- fabrikanten, die talloze eenvoudige kleed jes en prettige wijde rokken op verrassend- knappe wijze hebben weten te ontwerpen. Vaak werd katoen verweven met syn thetische vezels, en ook met natuurzijde. Doordoor komt de degelijkheid en de soe pelheid van katoen de natuurlijke eigen schappen nog verhogen van het nieuwe bro kaat. het karakteristieke weefsel-type voor herfst- en wintermode. Dergelijke stoffen, uitgewerkt tot mooie, stijlvolle modellen mtt Viktoriaanse invloed, geven de toon aan voor de namiddag-, cocktail- en avond toiletten. Ook damast-satijn in katoen en rayon met moderne motiefjes doorweven, komt veelvuldig voor. LOURDES-OOSTAKKER W ORDT TEGEN 1958 HET SCHOONSTE MARIAIIEILIG- DOM VAN BELGIE. In het jongste nummer van het MA RIAAL TIJDSCHRIFT, het orgaan van de Diocesane Lourdesbedevaarten van het Bis dom Gent, is van de hand van Z. E. H. R. VAN BOSSUYT, Diocesaan Directeur, die ïeeds geruime tijd geijverd heeft voor een oplossing te Lourdes-Oostakker, het hier navolgend artikel verschenen. Ons pleit ter ere van de Onbevlekte Maagd Maria om Haar heiligdom te Lour- desOostakker mooi en heerlijk te maken is gewonnen Binnen de grenzen van de bestaande be devaartplaats krijgen wij. niet alleen de nodige ruimte om met duizende bedevaar ders de kerkelijke plechtigheden ordelijk en tuchtvol, met één woord er waardig te Kunnen geschieden, doch alles wat ons ge liefd heiligdom ontsiert, verdwijnt. Die onverwachte, prachtige uitslag, leg gen wij, deemoedig maar toch zo gelukkig, aan de voeten van onze Hemelmoeder als de EERSTE HULDE van gans ons volk voor het komende Maria jaar, ALS JUBEL GESCHENK bij het eerste eeuwfeest van de verschijningen van de Onbevlekte Maagd aan de H. Bernadette. Nu wordt Lourdes-Oostakker in de volle zin van het woord het machtige, grootse LOURDESHEILIGDOM VAN BELGIE. Ik zie U begerig verlangen om te weten wat er nu eigenlijk gaat gebeuren. Daar om ga ik het keurig samenvatten het voorgestelde DERDE ONTWERP wordt vol ledig uitgevoerd. Doch laten wij beginnen met het begin, Op Slotendries, het plein vóór de ingang van het Heiligdom, hadden wij tot hiertoe tussen bomen droge grachten met struik gewas bezet. De bomen blijven er natuur lijk, dat moet voor het natuurschoon, maai de beken met hun struikgewas verdwijnen volledig, zodat het daar een plat terrein wordt met brede wegen én dubbel plaats voor auto's en autocars. Het hekken aan de ingang zal een dub bele toegang verlenen want vanaf daar wordt de baan tot aan de Calvarie verdub beld op een breedte van 16 meter. Aan de schuingaande muur van het kloos terhof zal de weg recht gemaakt worden en wordt daarvoor klein groengewas aange- VERWISSELBARE HAKKEN Een Franse schoenfabrikant brengt als Satijn en moiré in katoen en rayon be- j bracht neven de banken, zodat aan de horen eveneens tot de herfst- en winterkol- i ban^en die daar staan voor het kruisbeeld lekties. r de fabrikant Robert Pernier werd een reeks verrassend goed geslaagde kunst- nieuwste snufje schoenen met verwisselba- pelsen getoond astrakan, schapenvacht, re hakken: lage voor 's morgens, middelho- j hermelijn, enz. In deze gemengde weefsels ge voor de middag en naaldhakken yoor'vormt katoen het hoofdbestanddeel, s avonds. Het verwisselen schijnt een j Volgens het oordeel van sommige ont- kwestie van een paar minuten te zijn. j werpers en een aanzienlijk aantal stoffen- VAN BRITSE AFKOMST. i fabrikanten, belooft katoen een vooraan- Geribd fluweel of pane kwam waar- staande rol te spelen op het gebied van de schijnlijk, eeuwen geleden, uit Groot-Brit- gemengde weefsels. Zij hebben immers het tannië naar het vastenland overgewaaid. inzicht hun technische opzoekingen in de Het was een nieuwe vorm van het veelge- I komende seizoen te richten op het terrein bruikte bombazijn. De fluwelen lichtglans j van de gemengde weefels. Zij zijn derhalve die speelt in de ribbetjes van deze stof, de mening toegedaan, dan katoen ook m bezorgde haar de bijnaam van «Corde du de wintermode een steeds stijgende voor- Roy» Nu nog noemen de Brittten haar keur gaat genieten, cordurov, wat zoveel betekent als ribbetjes- stof. Sedert eeuwen is geribd fluweel een ge liefde stof van landbouwers, jagers, vis sers, houtvesters, kooplieden en allen die zich veel in de vrije natuur bewegen. Thans bestaat geribd katoenfluweel ii vele vormen en afwerkingen licht, half- zwaar en zwaar, fijne of brede rib, soepel of stijf afgewerkt, waterdicht of kreukvrij. Hierdoor heeft het ook het hart der jeugd en dat van de dames veroverd. 'O®®©©©©©©©©©©©©©©©©©©©^©©©©©© ROMAN. door CYRIEL DE COREL. 41ste Vervolg. En dan - 't is zo lang geleden, als 'n eenvoudige heideboer «Onze Vader, die in de Hemelen zijt Hij voelt zich zo wonderbaar gelukkig en verlicht. Hoe is het mogelijk dat hij niet dieper over Helen dacht Zij houdt van hem. Zijn houding zal waarschijnlijk een grote desillusie voor haar zijn. Zij zal het niet laten merken. Bruno is er zeker van. Door zijn schuld zal ze wellicht lijden. Maar als ze trouwen, zou ze waarschijn lijk nog ongelukkiger worden, omdat liefde nu eenmaal wederliefde eist. Beleefde voor komendheid volstaat niet. In 'n kleine paterskapel vindt Bruno 'n priester, 'n wild-vréemdé, maar 'n priester zoals Pasiooi- Vcrgothe van zijn dorp er een is. Biecht en raad.., NOG VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. DARTELE BABY'S Er zullen in onbewaakte ogenblikken voortaan geen baby's meer uit kinderwa gens kunnen vallen. Tenminste, als men niet vergeet er een netje van perion over heen te spannen, dat zelfs de krachtigste behandeling van de jonge wereldburger weerstaat. In opgerolde tpestand zal het weinig plaats innemen en bij voorbeeld in een handtasje meegenomen kunnen worden. .SSï5S56S555'C55aS84:85«5SeOS«eoa Ze staart hem aan. Verlegen wendt hij zijn blik af. Dan recht hij zich plots en kijkt haar aan. Wanneer ik u zal gezegd hebben wat mijn plicht mij voorschrijft, zult ge over mij waarschijnlijk 'n andere mening heb- ben, zegt hij bewogen. Maar zeg dan toch wat er gebeurd is 't Betreft ons huwelijk Nu weet Helen waarom Bruno kwam. Ze >eeft steeds het voorgevoel gehad, dat hij 'aar niet liefhad. Zij mag dat grote geluk liet kennen. Ze wordt heel, bleek en kan lechts murmelen Verklaar nader... Misschien bedriegt ze zich toch... maar naar laatste greintje hoop wordt brusk .veggemaaid. Haar hoofd hamert. Een huwelijk tussen ons beiden mag tooit plaats grijpen. Nooit... Omdat ik een ploert ben ,een bedrieger. Maar, Bruno..., stamelt ze verdwaasd. Onderbreek me niet, Helen, laat me uitspreken. Wanneer ik u ten huwelijk ,-roeg, zei ik dat ik over mijn verleden niet rustig zal kunnen bidden, wat tot hier toe niét het geval Van de Calvarie naar de Basiliek wordt het een fraaie, dubbele weg van meter breedte. Om dat mogelijk te maken verdwijnen én de onhebbelijke, brede grachten én de zo ontsierende W;C. Te midden van die grootse laan wordt een lijn klein groen gelegd, wat gaat mo gelijk maken voortaan de processie met het Allerheiligste er te laten rondgaan en andere godsdiestige optochten en plechtig heden te houden. Die brede laan uitkomend waar nu de W.C.'s staan geeft toegang tot het plein, wat wij nu gerust de Esplanade kunnen noemen. Hier zal rond de plaats waar schuilplaats of abri is een vast, hoog, mach tig ópënluchtaltaar verrijzen. Dat vast al taar wordt zo opgevat dat de Pontificale diensten er met" de vereiste ruimte en dus waardig zullen geschieden met bijzonder plaats voor de gewijde spreker die er het sermoen zal prediken en ook voor de di rectie van de samenzang die door de grote massa zal gezien en kunnen gevolgd wor den. Niet alleeo.zal.de -duizendkoppige me- Daarna rijdt hij naar de Dicksons. Helen w, straalt en herleeft, 't Was ook twee weken Izou mededelen. Gij hebt echter nu meer geleden dat zij Bruno zag. Zij staat in het dan uit zelfs recht op uitleg over mijn le- park en wuift naar hem. Ze schrikt als hij ven en handelswijze. naderbij komt. Ze heeft hem nooit zo ern-1 Wat ik vertelde over mijn afkomst is de stig gezien als nu. Ze kust zijn wang, maar waarheid Ik ben de zoon van 'n manden hij beantwoordt haar groet slechts door maker. Wat ik echter verzweeg is, dat ik eenvoudig haar hand te drukken. j mijn land in speciale omstandigheden ver- Bruno, zegt ze verschrikt. Wat scheelt liet. De zoon van Zwarte René kon onmo- er gelijk de dochter van baron de Laville hu wen. De grote liefde... meende ik, feitelijk was de gekrenkte trots.. Begrijpt ge mijn gemoedstoestand Misschien zou mijn ge voel gesleten zijn, indien ik niet beschul digd ware geweest van moord op haar broer. De rechters spraken me vrij. Daar waren geen bewijzen; maar op mij rusten nog steeds zware vermoedens, die me nog meer deden wrokken en haten. Mijn leven was vergiftigd Ik heb gewerkt om alles te vergeten, maar ik kon niet. 't Was of de duiver in mij was. De jongste maanden werd de lust naar wraak een passie, die me niet meer losliet en ik beraamde 't plan haar evenveel als ikzelf, door mijn huwe lijk met u, te doen lijden. Sinds ik echter jawoord had, werd ik nog meer dan vroeger geweld door onrust en wroeging... En nu, Bruno zegt ze zacht. Waarom verwijt ge mij niet dat ik een lafaard ben Leg me slechts uit waarom ge uw wraakplannen laat varen; Om u, Helen Omdat ge zo goed zijt en zacht en ook misschien nog om een an dere reden. Iemand die dageliijks «Cathy's» zo noem ik de T.B.C,-lijders, te ver zorgen heeft, denkt niet zozeer meer aan eigen persoon, nog minder aan wraak. :e nu wat leven is en het mijne wil ik voortaan gans wijden aan de ongelukkig- sten van de maatschappij. Ik voel me daar toe geroepen en ik heb veel goed te ma ken. Kunt ge mij vergeven, Helen Van harte, zegt ge moedig, maar ze nigte op de Esplanade, maar ook op die brede laan die als één uitmaakt met de Es planade, hoever zij daar ook staande is, de gaddelijke diensten op het vast altaar zien, de predikant horen en de samenzang verze keren. Laten wij nog enkele détails hier aan toevoegen die U aangenaam zullen zijn. De gebouwen neven het «Hotel de Lour- des» die nu de weg belemmeren langs de O. L. Vrouwstraat naast het klooster weg, zul len gesloopt worden, zodat het daar van een lastige toegang als een plein wordt om met alle gemak de toegang en de circulatie te verbeteren. Wij weten dat de gemeente Oostakker van haar kant flinke wijzigin gen zinnens is, buiten hel heiligdom, om zelfs de toegang naar Lourdes van de steen weg Antwerpen-Gent af, tot een moderne baan om te scheppen. Tevens mogen wij met blij gemoed ver klappen dat de winkel aan de Grot, bij grote toeloop een reden tot ontstichten, en kel nog kaarsen zou afleveren, terwijl voor al de andere godsdienstige voorwerpen deze zal verplaatst worden op een aantrekke lijke en mooie manier in de kloostermuur van de EE. PP. Jezuieten, alsmede dat daar de nodige W.C.'s zouden worden aange bracht. Zo geven wij U beknopt wat gaat uitge werkt worden in Loures-Oostakker, of be ter, wat reeds begonnen is. De werken zijn reeds aangevangen en geen moeite zal ge baard worden, want voor het Jubeljaar 1958 zal alles gereed zijn. Wij danken O.L.Heer en de goede Maagd Maria omdat onze pogingen gelukt zijn en onze vaste overtuiging blijft dat Lourdes- Oostakker het mooiste Maria-heiligdom van ons land kan worden. Aldus zullen onze inspanningen en de vele gebeden die deze gesteund hebben, een aangename, gedroom de werkelijkheid worden. Ik houd eraan Dhr. Rob. NAUDTS, be heerder van de goederen, oprecht te be danken voor het wijs begrip betoond tij dens de onderhandelingen voor de werken, maar vooral voor de bewonderenwaardige toewijding die hij aan de dag legt om deze tijdig te verwezenlijken. Insgelijks het Ge meentebestuur van Oostakker, inzonder heid Dhr. Burgemeester Notaris R. De Wulf en de Heren vrienden die mij zo wel terzijde stonden. En nu kunnen wij MET HOOP EN VER TROUWEN het schitterende Eeuwfeest van de verschijningen van O. L. Vrouw in 1958 te gemoet gaan. R. VAN BOSSUYT. OQO DER DE STAND WERKLOOSHEID Tijdens de week van 4 tot 10 november werden er per dag gemiddeld 70.538 volle dig werklozen gecontroleerd, d.i. een ver hoging met 3.240 tegenover de vorige week. Deze aan het seizoen te wijten stijging treft vooral de groepen landbouw (afloop van de campagne van het rooien der bie ten), bouw (beëindiging van sommige wer ken) en kleding. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 24.008 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermindering met 6.272. Deze vermindering vloeit voornamelijk voort uit de betere weersgesteldheid waar door een regelmatiger activiteit in de open- luchtbedrijven mogelijk gemaakt werd. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 94.546 werklo zen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 3.032 tegenover de vorige week. -oOo LOTENLENING 1953 Bij de 184e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 millioen fr. gevallen op obligatie reeks 691 nr. 382 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 2.812 nr 417. De andere obligaties van die reeksen rijn .terugbetaalbaar aan 1.000 fr. '®©©«e©©©©©©©©©®©©©©©ee®©c#(S#eo, LENING TOT WEDEROPBOUW Bij de 467e trekking van de Wederop- bouwlening 1ste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligtie reeks 0.210 nummer 671. DERDE GROEP Bij de 341ste trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 9649, nummer 969. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. oOo KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen-van de trekking van de 16e tranche van de Koloniale Lote- ij Winnen 200 fr. de nummers eindigend p 9. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 83. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 158, 909. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend p 9352, 5529, 3185, 1353, 9134, 6224. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend 7537, 8795, 1181, 2132, 3658. Winnen 10.000 fr. de niummers eindigend op 7551, 2052. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 62254, 18581, 62721, 36519, 90163, 19706 36395, 10423, 253d9, 72004. 97961, 07057, 83696, 00754. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 77978, 25374, 84880, 55282. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 46803, 30159, 94781, 81.257. Winnen 500.000 fr. de biljetten 173180 359242. Wint 1 miljoen het biljet 359960. Winnen 2.500.000 fr. de biljetten 260054,- 475206. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 12 November te 0 u. tot 18 November te middernacht hebben zich 857 ongevallen voorgedaan op wegen of in de bebouwde kommen, waar het toe zicht op het verkeer aan de rijkswacht is opgedragen. Er waren 16 doden, 138 zwaar- en 365 lichtgewonden. Gedurende het weekeinde waren er 9 do den en 48 zwaargewonden bij 288 ongeval len. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk inhalen 2; overdreven snelheid: 1; geen voorrrang ver leend bij verkeerssteken omgekeerde drie hoek 2; niet recht-houden: 3; andere oor- deelfouten of gebrekkige aandacht bij het maiKEuvreeren: 1; verblinding: 1; onvoor zichtigheid van voetgangers 5; andere om standigheden 1 De ongevallen zijn per provincie aldus verdeeld Brabant 158, West-Vlaanderen 107, Oost-Vlaannderen 98, Antwerpen 76, Limburg 85, Luik 104, Luxemburg 37, He negouwen, 121, Namen 71. heeft alle moeite om het selfmade meisje te zijn. De tranen vechten en haar binnen ste schreit. Ze kan de werkelijkheid niet aannemen. Het is onmogelijk dat Bruno hier voor 't laatst zo vertrouwelijk met haar praat, 't Is een kwade droom, anders niets. Wanneer ze straks zal ontwaken, zal ze er om lachen en morgen misschien zal Bruno haar komen opzoeken. Zijn ernstig gezicht zal misschien één glimlach zijn, wanneer hij haar eindelijk eens vurig zal zeggen hoeveel hij van haar houdt en dat zij alles voor hem is. 'n Wandeling in 'n andere wereld. Hoe heerlijk zich in zijn armen te vleien en minutenlang te kijken in die donkerbruine, geheimzinnige ogen vol mysterie, die trekken en boeien. n Droom Maar ze loopt vlak naast hem. Ze knijpt hard in haar arm, zodat ze de pijn voelt en de melancholische stem dringt tot haar door. Uw antwoordt stelt me gerust, omdat ik weet dat ge meent wat ge zegt. En nu herhaalt Helen haar vraag. Ik heb vage plannen. Ik keer naar mijn streek terug, waar 'n taak me wacht en mijn roeping zal aanvangen. Ik wens u veel geluk, Bruno, 't Bes te... - Dank u, Helen, zegt vaarwel hij bewogen, Bruna gaat en Helen kijkt hem na, fof hij achter de bomen van het park ver- dw® Niets meer. Zij is alleen, voor al tijd alleen. Ze vlucht achter het strulkge- oOo ARRONDISSEMENTS VERBOND VAN DE BOEKENGILDEN VAN AALST. Jaarlijkse algemene vergadering van het Arrondissementsverbond op zondag 25 no vember, om 14 uur, in de St. Martinuskring te Aalst. DAGORDE 1, Welkom door de voorzitter, de heer J. Daem. 2. Jaarverslag door de sekretaris, de heer K. Peeters. «Overzicht van het landbouwbeleid# door M. De Wulf, C.V.P.-Volksvertegen-- woordiger voor Gent-Eeklo. 4. Slotwoord door Mgr. Cruysberghs, al-- gemeen proost van de Belgische Boeren bond. Grote tombola. Dit programma werd VOOR U opgesteld Het bestuur van het Arrondissementsver bond rekent dan ook op Uw aanwezigheid, was, waar ze een gezicht op den weg heeft, 'n Auto raast in volle snelheid voorbij. Dan snikt ze al haar ellende en verdriet kramp achtig uit. Het had nochtans zo mooi kun nen wezen Waarom heeft ze hem laten vertrekken en waarom heeft ze niét gestre den om haar geluk Bruno Dan dwaalt ze doelloos dóór het park. Zij denkt niet aan haar gezwollen ogen, noch aan de tranen die over de licht bepoe-' derde wagen glijden. Helen is verdwaasd, geknakt. Haar wondere droom was té mooi; zij was te gelukkig. Het heeft niet mogen zijn dat zij de steun van Bruno wezen zou in zijn geweldige taak. Een an dere zal waarschijnlijk 's avonds zijn ha ren strelen, zijn kussen ontvangen en 't- geluk m zich voelen dat zij reeds in haar" bereik zag. 't Is alsof ze opnieuw voor hem staat en' in vreemde donkere ogen staart, die haar weemoedig bekijken, 't Is onmogelijk dat haar leven nu reeds ophoudt. Ze is te' jong om te sterven, Ze is zo gehecht aan het leven. Maar zonder Bruno Zou hij een andere of die Liliane bemin nen 7... Bruno was oprecht en indien het- zo was geweest, zou hij 't gezegd hebben, herfstavond is koel Helen merkt h.f met Haar lichaam is gevoelloos. Haar ziel echter schreit om het verloren geluk, waar voor ze zo gekampt heeft, dat zo kort van duur was, doch één belofte voor gans het leven inhield. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2