3* tyköMv&tkiótUek Met Lot is anders Van wild en gevogelte KEUKENGEHEIMEN. •T IS ZO EENVOUDIG, MAAR MEN MOET HET WETEN Volgens een goed recept, verkrijgt men eerst dan een lekkere zandtaart, wan neer de harde boter door de bloem wordt gekneed. En dat dit geen licht karwijtje is, zullen de meeste baksters al ondervonden hebben. Men kan zich dit werkje echter aanmerkelijk vereenvoudigen en wel dooi de harde boter op een grove rasp in fijne reepjes te raspen en deze zo met de bloem te vermengen. Ook het vooraf wassen der handen in heet water zal er toe bijdragen het deeg vlugger en gemakkelijker te kneden. Nog een werkje, dat zeer tijdrovend is, is het stijfkloppen van eiwit. Ook hier be schikken we over een eenvoudig hulpmid deltje: namelijk door toevoeging van enke le druppels citroensap bij het eiwit. Pro- veer het maar eens, het stijfkloppen gaat nu heel vlug en de.citroensmaak zal het ge recht werkelijk niet schaden. Vind U het nog altijd zo moeilijk om zeker te weten of de vis wel vers is Pro beer dan volgend eenvoudig middeltje eens: laat een teiltje vol met koud water lopen en leg daar de vis in. Zinkt het visje naar beneden, dan is het vers. Blijft het boven drijven, dan is de vis niet meer voor men selijke consumptie geschikt. Peterselie behoudt veel beter zijn geu rig aroma, wanneer we het in heet, in plaats van in koud water wassen. Wanneer men gedroogde abrikoosjes, pruimen of gemengde vruchten in plaats van een nacht, twee nachten laat weken, behoeven ze niet "meer te worden gekookt. Ze zijn dan voldooende zacht om zo gegeten te worden. Alleen het sap wordt met toe voeging van de suiker even opgekookt en naar verkiezing gebonden met een weinig aardappelmeel. Door het feit dat de vruch ten zelf niet worden gekookt, blijft de aan wezige voedingswaarde veel beter bewaard. Houdt U niet van de bittere smaak aan witlof Maak dan een kruisgewijze in snijding in het stronkje en hol het binnen ste sponsachtige gedeelte een weinig uit. Onder het koken zal nu veel van de bittere smaak worden onttrokken. KLANKJES UIT DE MODE-WERELD BAKVISJES-MODE Onlangs werd te Wiesbaden een mode show gehouden, waarop men vele nieuwtjes heeft getoond, speciaal voor onze bakvisjes: de Teenagermode. De algemene indruk is een zeker streven om het slanke figuurtje sterk te accentueren wat vooral tot uiting komt in het feestelijk karakter van de prinsesselijn. Voor bakvisjes eerste avondtoiletje wor den bij voorkeur zachte lichte weefsels gebruik zoals «perlon»-organza, tule, tafzij of flockprint. Eveneens suksesvol en char mant is een dunne avondbloeze, waaronder een wijde rok, die tamelijk hoog onder de buste begint. Een petticoat van verstijfde «perion» maakt dit toilet tot een sprookje. Onder deze petticoats komt een nieuwe gen re voor, waarin op de manier van balijntjes stukjes monofil-perlondraad zijn aange bracht, zodat ze niet alleen onder heel lich te stoffen gedragen kunnen worden, doch ook een japon in winterse uitvoering suk sesvol ondersteunen. Op japonnen met korte mouwtjes, ge schikt voor het dagelijks gebruik, worden korte bijpassende jasjes gedragen, die tot aan de taille reiken. Schotse geruite stof, waarvan vele completjes zijn gemaakt, is nog steeds «en dankbaar materiaal voor de teenager. Verder waren er op de show ontelbare bloesjes in vlotte overhemdstijl en ver-1 scheidene rokken. Rokken voor alle dagen gaan eerst tot kniehoogte tamelijk recht omlaag en staan dan wijder uit, met een ■seodeessseoeeeoeoseeeesoseeeoG ROMAN. door CYRIEL DE COREL. 44ste Vervolg. Op 'n dag deelt het zoontje van boerke Gust gedrukte uitnodigingen uit. Hij gaat van huis tot huis. Van den dokter zegt hij. Het «Comité van het Tehuis voor ver- zwakte kinderen heeft de eer u uit te nodigen op de Algemene Vergadering,die toekomenden Zondag na de hoogmis in de patronaatzaal plaats grijpt. Dokter! Bruneel zal als spreker optreden om u over het grote werk in te lichten. Er wordt verondersteld dat Bruneel in goede verstandhouding moet leven met de geestelijkheid. Wat moet er van den zoon van René gedacht worden Speelt hij ko- j medie of is hij zo veranderd Indien er die onopgeloste moordzaak niet tussen zat, zou er geen ogenblik geaar zeld worden. Nu bestaat er nog twijfel. Maar zou de pastoor, die de eerste de beste niet is en met schijnheiligheid niet over de baan kan, zich laten bedotten De boeren aarzelen, maar ze gaan en tweehonderd mensen vullen het zaaltje en wachten roezemoezend op hetgeen Bruno hun zal zeggen, en dat ondanks de afzijdig heid van den baron, die vóór noch tegen werkte. aangezet stuk van permanent-plisse of een rondgesneden volant. Bizonden leuk en bovendien lekker warm voor de winter waren de rokken van plaid- stoffen (deken) met losse wijde plooien. KLEEDT U BETER 1 Het Internationaal Comité voor Rayon en Synthetische vezels heeft besloten een grootscheepse propagandacampagne op touw te zetten, speciaal gericht tot de vrouw om er haar toe aan te zetten zich beter te kleden en een groter deel van haar budget aan haar kleding te besteden. De na druk zal daarbij gelegd worden op de mo gelijkheden, die op het gebied van de kle dij door de nieuwe tekstielsoorten geboden worden. Een twaalftal landen zal aan deze popagandacampagne deelnemen, waaronder Frankrijk, Italië, Zwitserland, Groot-Brit- tanië, de Verenigde Staten, Duitsland, Ne derland en België. KOUSEN De nieuwigheden op het gebied van kousen, komen bijna altijd tot ons via Duitsland. Veel bijval geniet daar de kous, die sedert enkele weken op de markt werd gebracht nl. een kous in perlon-weefsels van gekroesde garens, bestemd voor de koude dagen. Aan de bovenkant is de kous dubbel ge weven en extra elastisch met een rand, die verhindert dat een daar ontstane ladder zich voortzet in de hele kous. Bovendien is die rand poreuzer dan het overige ter be scherming van een gevoelige huid. Wat de kleuren betreft worden voor over dag en voor een middagvisite zandkleur, hazelnootbruin en eacaotint aanbevolen. Sommige modieuze modellen hebben een heel fijn zijnaadje, doch in het algemeen is de naadloze kous thans up-to-date. RAADGEVINGEN AAN MOEDERS SNOEPGOED EN TANDBEDERF In deze feestelijke maand worden veel kinderen overdanig met snoeperijen be dacht. Sinterklaas, Kerstmis en Nieuwjaar zijn nu eenmaal gelegenheden waarop be halve speelgoed, ook snoepgoed aan het kind wordt gegeven. Doet het eten van snoepgoed de tanden van de kinderen kwaad Hierover lopen de meningen nogal uiteen. De Britse raad voor medisch onderzoek meent dat het eten van suikergoed de tanden van de kinderen geen kwaad doet. Zij steunt dit besluit op een rapport, dat berust op een tweejarig on derzoek naar de gedragingen van het gebit van een aantal kinderen van 2 tot 14-jarige leeftijd, wonende in drie grote Engelse ste den. De helft van de kinderen kreeg een dieet' met tot 2 pond suiker in de week. De sui ker werd gegeven in de vorm van snoep goed, konfituur, honing, stroop en brood suiker. Hun gebit bleek na twee jaar even goed als dat van de kinderen die slechts 300 gram suiker in de week hadden gekre gen. Maar onmiddellijk na het verschijnen van dit rapport verscheen een protest van een zegsman van het Brits Tandheelkun dig Genootschap «Het zonder meer zui gen en kauwen van snoepgoed evenals het eten van zoetigheid», zo verklaarde hij, heeft een nadelige uitwerking op het gebit». Hij wees er op, dat bij het onderzoek in kwestie zoetigheid en suikergoed bij de maaltijden genuttigd waren. Daar hebben de tandartsen geen bezwaar tegen, wel te gen 't eten van snoepgoed tussen de maal tijden. Dus moeders, liever geen snoepgoed ge ven aan uw kinderen tussen de maaltijden. En 's avonds voor het slapen gaan de klein tjes vooral geen snoeperij mee naar bed geven; want die restjes die onherroepelijk in hun mondje achterblijven zijn funest voor hun tanden. Hoe jong uw kinderen ook nog mogen zijn, wen er hen aan tweemaal daags de tanden te poetsen. sssooeosescc©©»o©®®öc©G©«so©eoi 't Gezag van den almachtigen heer schijnt te verminderen, want zelfs sommige van j zijn pachters zijn in 't zaaltje. De gesprek ken gaan hun gang. Bruno en René zijn vanmorgen te com munie geweest. Op 'n gewonen Zondag, zonder dat het bond was. Ze moeten wel echt veranderd zijn.. Afwachten is echter de boodschap. Plots vermindert het roezemoesen. De pastoor in hoogsteigen persoon staat op het verhoog. Hij heet zijn beste parochianen welkom en dan bedankt hij hen voor hun talrijke opkomst. Naarmate hij spreekt, vervaagt het wan trouwen in de boerenharten. Welk belang zou hun herder er in hebben Bruno wit te Hij kan' slechts den baron tegen- krijgen. De houding van den pastoor ver wondert hen, maar wat hen nog meer ver baast, is het nieuws dat hij simpel en een voudig mededeelt We mogen, zegt hij rustig, den hemel danken, idealisten als dokter Bruneel te bezitten. Zij zijn een zegen voor de gemeen schap. Er zijn vroeger zaken gebeurd, die sommigen onder u misschien nog zouden kunnen doen twijfelen aan de goede trouw van dokter Bruneel. Voor die zal ik zeggen ondanks dokter Bruneel me ver zocht zulks niet te doen, wie hij feitelijk is. Hij wacht een paar ogenblikken alvorens te vervolgen KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking van de 17e tranche van de Koloniale Lote- rip, die zaterdagavond te Hamme plaats had. Winnen 200 fr. de nummers eindi gend op 8. Winnen 500 fr. de nummers eindi gend op 90. Winnen 1.000 fr. de nummers eindi gend op 707, 884. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend op 7125, 3893, 5958, 9556, 8892, 1039. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend ip 3183, 0535, 3706, 2372, 6116. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 0403, 12446. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 48590, 51896, 01472, 22174, 08608, 21777, 19623, 92545, 63566, 44125, 61998, 03937, 15892, 25477. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 94152 53170, 66939, 39799. Winnen 100.000 fr. de nummers eindigend >p 98235, 85572, 82030, 50629. Winnen 500.000 fr. de biljetten 172176, 178162. Wint 1.00.000 fr. het biljet 138959. Winnen 2.500.000 fr. de biljetten 335925, 344250. - oCfe LOTENLENING 1953 Bij de 192e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2941 nummer 498 en een lot van 1.000.000 fr. op obligatie reeks 1728 ïummer 86. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. -oo® LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 470e trekking van de lening voor wederopbouw, le groep, is een lot van 1 niljoen fr. gevallen op obligatie reeks 0311 nummer 373. DERDE SNEDE Bij de 344ste trekking van de Wederop- oouwlening 3de snede, is een lot van 1 mil- 'ioen fr. gevallen op obligatie reeks 8974 nr. 353 en een lot van 500.000 fr. op obligatie -eeks 8301 nr. 913. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. DER DE STAND WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 25 november tot 1 december werden er per dag gemiddeld 77.155 volledig werfr> -.en gecontroleerd, d.i. een verhoging met 2.158 tegenover de vori- ;e week. Deze met het seizoen verband houdende stijging betreft vooral de landbouw (einde van het bietenrooicampagne) en de bouw nijverheid (beëindiging van sommige wer ken). Verder werden er tijdens dezelfde week :r dag gemiddeld 45.407 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermindering met 1.719. Wat de mannen betreft werd in het noor delijk deel van het land een aanzienlijke hervatting van de activiteit in de buitenbe- drijven opgetekend (betere weersgesteld heid) terwijl in het zuiden en het oosten het aanhouden van het slechte weder een nieuwe verhoging van de werkloosheid heeft veroorzaakt; wat de vrouwen aangaat nam de werkloosheid toe wegens de onre gelmatige bedrijvigheid in de sectoren tex tiel, kleding en leder. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 122.562 werk lozen gecontroleerd, d.i. een verhoging met 439 tegenover de vorige week. De eenvoudige jonge man, die hier in ons midden toeft is in Amerika een welbe kende ontdekker op geneeskundig gebied. Van uit dat land drong zijn faam tot hier door. Over dokter Bruneel werd in de we reldpers geschreven en zijn opzoekingen en vastellingen wekken de belangstelling van de meest bekende dokters. Ons dorp kan fier gaan op zijn ik zal het maar zeg gen, genie, dat den roem, dien het in een grote natie genoot, vaarwel zegde om hier een grote en lastige taak te beginnen. Ik kan dokter Bruneel slechts van één zaak verzekeren de geestelijkheid zal niet op de laatste plaats staan om zijn edele in zichten en zijn prachtige plannen te helpen uitwerken. Dit meende ik als plicht te heb ben u te zeggen en nu laat ik onmiddellijk het woord over aan onzen beroemden dorpsgenoot. Bruno gaat naar voor. Op het podium overschouwt hij het auditorium, dat nu niet bestaat, zoals voor enkele weken in Detroit, uit 'n élitepubliek, doch uit ruwe boeren en dorpelingen; mensen die lachten om Seppe, zijn grootvader, den Bohemer die verliefd werd en hier achterbleef om met 'n boeren meid te trouwen en die toch zo'n koddig taaltje sprak; dezelfde mensen die zijn moe der luidruchtig of venijnig stil afkeurden. Voor die lieden zijn de Bruneels steeds min of meer vreemdelingen geweest, Bohemers volk dat tot alles in staat was. Alles moet echter vergeten worden. Over het verleden wordt een streep getrokken, opdat de toe- De jacht is open. De jagershoorn schalt in de bossen en de velden échoën van gal mende schoten en hondengeblaf. Het sei zoen is daar van jachtavonturen en... ja gerslatijn. Voor de keukenprincessen het seizoen waarin zij uit recepteboekjes de geheimen gaan opdiepen voor het bereiden van een heerlijke jachtschotel en voor het «vogelvrij» verklaarde wild de bittere tijd van het «struggle for life». Over dit lopend en vliegend wild hieron der iets meer. DE HAAS Van hem leerde men ons op school dat hij een zoogdier is uit de orde der knaagdieren, met uiterst scherp ont wikkeld gehoor doch zwak gezichtsvermo gen. Zijn snelheid bij het lopen is spreek woordelijk (hij bereikt 70 km. per uur) evenals zijn vreesachtigheid Wantrouwig als hij is, heeft hij de gewoonte een «kan delaar» te maken, waarbij hij zich op de achterste poten zet om beter de omgeving af te spieden. In jagerstaal heet hij HET haas; zijn kop noemen zij BOL, de ogen GLAZEN of SPIEGELS, de oren LEPELS, de poten LOPERS, de staart PLUIM; de billen BOUTEN of HAMMEN. Wat zijn leeftijd betreft, kan de haas 7 tot 8 jaar bereiken. Veel verkeerde menin gen doen over hem de ronde. Hij is slimmer dan men doorgaans denkt er zijn er die zich te water werpen om aan jagers of hun honden te ontsnappen, of zich verbergen tussen schapen of lammeren. Ook beweert men vaak ten onrechte dat hij met ogen open slaapt. Zoals vele knaagdieren kan de haas ge troffen worden door de TULAREMIE, een ziekte waardoor ook de mens kan worden aangetast. Ze komt vooral voor bij jagers, wildverkopers en vellenhan'delaars. Zij is echter zelden voor de mens dodelijk. De MYXOMATOSE daarentegen, die de laat ste tijd zo vreeselijk heeft gewoed onder ons konijnenras, wordt op de mens niet overgedragen. HET KONIJN Het konijn onderscheidt zich van de haas door korter achterpoten korter oren. Buffon, de Franse natuur- historicus wiens partijdigheid al even be kend is als zijn kanten manchetten, had grote bewondering voor het konijn aan het welk hij alle goede eigenschappen van in telligentie, gezelligheid en trouw toekende die hij bij de haas afwezig achtte. Nochtans heeft het mannetjes-konijn de faam een goed huisvader te zijn. Het moederkonijn is zeer aan haar jongen gehecht en legt voor hen een ontroerende zorg aan de dag. In tegenstelling met hun broertjes en zus jes hazen worden de jonge konijntjes blind geboren en veroveren ze slechts laat hun onafhankelijkheid. Volgens een jagers-ge- zegde keert een gekwetst konijn steeds te rug naar zijn hol om er te sterven. DE PATRIJS De patrijs is gemakkelijk herkenbaar aan zijn vlucht. Hij vliegt laag, rechtlijnig, lichtjes voorover hellend en moeizaam. Anderzijds loopt hij betrekke lijk vlug. Het is een van de zeldzame vo gels die in gemeenschap leven. Het man netje blijft bij het vrouwtje en vaak zijn verscheidene verenigd in een troep. Het schijnt dat ook de «vrijgezellen» in dergelijke troepen blijven. Eenzaten komen zelden voor. Het moe derlijk instinct van het wijfje is zo sterk dat het veinst een vleugel gebroken te heb ben om de aandacht van nest of jongen af ©©©©©©©©©©©©€>®©ö©e©©©®»©©©©©©O komst stralen zou. Nog nooit heeft Bruno zich vóór een toespraak zo geëmotion- neerd gevoeld. Hij spreekt zacht zijn dank uit aan het adres van den eerwaarden heer pastoor. Dan komt hij er in. Zijn linkerhand glijdt in zijn vestzak Wanneer ik u gevraagd heb om van daag in deze patronaatzaal te vergaderen, verheft hij zijn stem, is het niet alleen ge weest om u te spreken over de instelling, maar ook om klaren wijn te schenken. Dit om een misverstand tussen de bevolking en mij uit den weg te ruimen. Want gij laat ons oprecht zijn en met open kaart spelen, twijfelt nog steeds aan mijn on schuld in de zaak de Laville. Vandaag wil ik u plechtig een antwoord geven op de vraag, of ik de moordenaar ben. De rechtbank sprak me vrij. Mijn hou ding was op dat ogenblik zo sarcastisch.dat ik nu volkomen begrijp dat er nog vermoe dens op mij kunnen rusten. Ik weet dat er steeds mensen zullen zijn, die blijven twijfelen zolang de moordenaar niet ontdekt wordt, ofschoon ik zweer on schuldig te zijn. Ik neem hun dat niet kwa lijk, omdat de jaren en de miserie," waar mee ik in klinieken kennis maakte, me heb ben gemilderd en allen wrok in mij deden verdwijnen. 't Is God geweest, Die mij het leven an ders heeft leren kennen en Die de roeping in mij heeft doen ontwaken. Luistert... Zo als de eerwaarde heer pastoor het daar te leiden. DE SNIP Van de snip beweert men ten onrechte dat zij dom is, doof en zich ge makkelijk laat vangen. Door haar hoekige vlucht is zij in ieder geval moeilijk te schie ten en bezorgt zij menig jager een ontgoo cheling. Indien niet opgejaagd, vliegt zij doorgaans slechts bij het vallen van de avond uit. Men schiet haar tegen wind. Bij gevaar voert de wijfjes-snip haar jongen weg uit het nest, naar veiliger oor den... Naar men beweert klemt ze hen met haar pootjes tegen zich aan DE WILDE EEND Haar woonstreken liggen in de noordelijke streken van oc.s vasteland. Bij het naderen van de winter zoeken zij een gematigder klimaat op. Ty pisch is hun troepsgewijze trek in drie hoeks-formatie. Ze leggen aldus flinke af standen af en strijken alleen bij nacht neer op een meer of moeras dat ze vooraf zorgvuldig verkennen. Zoals alle zwemvo gels stijgen de eenden verticaal van het wateroppervlak op. Hoewel van nature zeer schuw, worden ze gemakkelijk tam. DE FAZANTEN Afkomstig uit Azië hebben zij zich geleidelijk naar het westen toe verspreid. Men treft ze thans ongeveer overal in Europa aan. De fazant is 'n hoen derachtige vogel die houdt van waterplas sen, van ruimte en vrijheid. Van aanleg eerder een zwerver is hij weinig honkvast. Hij gaat door voor een weinig intelligente volgel die,zoals de srtuisvolgel,zijn kop ver bergt bij de nadering van gevaar. oOo POSTZEGEL TENTOONSTELLING Van 15 tot 19 december wordt aan het Fontainasplein te Brussel, een postzegelten toonstelling gehouden door de «Association culturelle de diffusion philatélique», ter gelegenheid van de dertigste verjaardag van de eerste uitgifte van Belgische antite- ringzegels. De tentoonstelling is elke dag open van 10 tot 18 u. en is kosteloos toe gankelijk. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN ACHTTIEN DODEN EN 118 ZWAAR GEWONDEN. Reeds 142 processen-verbaal wegens inbreuk op zondagsrijverbod. Tijdens de week van 3 tot 9 december hebben zich 670 verkeersongevallen voor gedaan op de wegen of in de agglomeraties waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt verzekerd. Achttien per sonen kwamen om het leven, 118 werden zwaar en 204 licht gewond. I Tijdens het weekeind waren er 129 onge- vallen, die 4 doden en 15 zwaargewonden eisten. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende overdreven snelheid: een dode; nalating van rechts houden 4 doden; andere beoordelingsfouten of gebrek aan aandacht bij het rijden vijf doden; slech te verlichting: één dode; klaarblijkelijke dronkenschap twee doden; technisch de fect van de wagen: één dode; onvoorzich tigheid van voetgangers drie doden; ande re omstandigheden: één dode. De verdeling per provincie ziet er uit als volgt Brabant 118; West-Vlaanderen 54; Oost-Vlaanderen: 77; Antwerpen: 56; Lim burg: 66; Luik: 100; Luxemburg: 27; Hene gouwen: 125 en Namen: 47. Wegens inbreuk op het zondagsverbod heeft de rijkswacht 142 processen-verbaal opgesteld (219 op 25 november en 133 op 2 december) en is zij overgegaan .tot de in beslagneming van 57 rijtuigen (75 op 25 november en 37 op 2 december). Wegens op het besluit inzake maximum snelheid op de wegen stelde de rijkswacht 72 processen-verbaal op en nam zij één rij tuig in beslag. straks zei, ben ik in den vreemde inderdaad beroemd geworden. De oorzaak Ik zon derde mij van de wereld af, omdat ik met niemand nog uitstaans wou hebben, en werkte als een bezetene in het laborato- um van 'n bekenden professor. Waarom 't Is mogelijk dat ik streefde naar roem. De grote reden was echter mijn leven van vroeger te vergeten. In ieder ge val, de edelmoedige man, zoals sommigen me toen hebben afgeschilderd, die gans zijn leven in beslag liet nemen voor het welzijn van de mensheid, bestond niet. Er bestond slechts 'n verbitterde die wrokte en 't is slechts in een kliniek voor arme men sen geweest, dat mijn ogen opengingen en dat ik plots mijn zware verantwoordelijk heid begreep, doordat ik me beroerd en tevens schuldig voelde tegenover den schrijnenden morelen en lichamelijken nood van die categorie mensen, die van hun geboorte af gedoemd zijn tot een ellen dig bestaan. Dan heb ik me afgevraagd, of de gezonden van de maatschappij het recht hebben elkander, die enkele jaren, die ze ten slotte slechts samen op moeder aarde door te brengen hebben, lastig te maken. Neen, duizendmaal neen Waarom vete, wanneer men gelukkiger is door echt be leefde naastenliefde Waarom zou een an der moeten lijden, wanneer ge zelf lijdt Kijkt rondom u... Te midden van ons leeft een verspreide categorie van mensen, die denken «indien we gezond waren... En indien ze gezond waren, zouden er onder

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2