Het Lot is anders KEUKENGEHEIMEN. GEVULDE KALKOEN OF GANS Voor de huisvrouw, die een kerstdineetje wil geven, stelt zich steeds weer de vraag: «Welke vleesschotel zal ik op tafel bren gen Voor deze gelegenheid komt een gebra den kalkoen of gans wel het meest in aan merking. 'Zeker, een kalkoen is tamelijk duur. Maar vergeet niet dat een kalkoen volstaat om 10 a 12 personen royaal te be dienen. Bovendien geeft zo'n opgevulde en goudgeel gebraden kalkoen aan het gehele menu, hoe eenvoudig dit overigens ook ge houden wordt, - dadelijk een feestelijke tint. Ook een gans maakt op een kerstmenu beslist geen slecht figuur. Deze vogel is minder duur, maar ook kleiner en volstaat voor acht personen. Beide vogels kunnen volgens de hierna volgende regels worden behandeld. Natuurlijk krijgen we de bestelde kal koen of gans geplukt en schoongemaaki van de poulier. We wassen de vogel thuis dan goed af met iauw water en drogen hem flink af met een schone linnen doek. Een uur voordat we de kalkoen of de gans gaan vullen, wordt hij van binnen en van buiten met zout bestrooid. Gebruis niet te veel zout, maar wrijf het er wei stevig in. Terwijl het zout nu in het vlees trekt, gaan we het vulsel bereiden. Dit vulsel kan bestaan uit appels, kastan jes of vlees. Daar dit laatste in ons land hei meest in de smaak valt, zullen we voorbeeld nemen. We nemen 300 gr. ger kalfsvlees en kilo rauw spek en ma len dit te zamen door de vleesmalen. (Wan neer U geen vleesmolen bezit, zal Uw been houwer dit gaarne voor U doen). Deze mas sa wordt nu vermengd met een ei, enkele in melk geweekte en daarna uilgenepen snee tjes brood (wit), peper, zout en de voorat gekookte en daarna fijngehakte lever, hart en maag van de vogel. Wanneer we het vulsel heel fijn van smaak wensen te ma ken, voegen we er ook enkele fijngehakte truffels (uit een blikje) aan toe. Nu gaan we het vulsel in de vogel stop pen. Hiertoe zullen we eerst de grote holte binnenin en vervolgens de gedeelten tussen vlees en vel. Dit laatste moet met de groot ste voorzichtigheid gebeuren, om te voor komen dat het vel niet stuk gaat. Druk het vulsel niet te stijf aan, want dan bestaat er gevaar dat het vel onder het braden zal barsten. Na het vullen naaien we de opening dicht met zacht garen. (Ilard garen zou het vel doen inscheuren). Trek de huid niet te hard aan, fhaar naai zo losjes mogelijk. we verder vruchtencompöte, sla en frietjes of gebakken aardappeltjes. Ook kastanje- puree smaakt er uitstekend bij. HET WORDT WEER KERSTDAG. BRENG DE KERSTSTEMMING IN UW WONING De katholieken houden er aan met de kerstdagen een kerstkribbeke in hun woon kamer te hebben. Anderen houden van een kerstboom. Sommigen hebben én een kerst kribbeke én een kerstboom. Eenieder tracht zoveel mogelijk de kerst stemming in zijn huis te brengen door wat bloeiende rode tulpjes in een mooi potje, door wat hulst- of marentakjes in een ste nen pul, door een paar sierlijke kaarsen in een donkere kamerhoek of door een feeste lijk gedekte tafel. Hoe summier ook, er is dan toch die sfeer van stille zuivere blij heid om het nieuw geboren Kerstfeest iiet huis gekomen. Met weinig middelen kan men reeds c fleurig hoekje in de huiskamer toveren en wel op de volgende manier. Hang boven aan de muur boven een laag kastje of tafel- ije, een spiegel, Zet in het midden op het kastje of tafeltje een glazen (of kristallen) vaas met tulpen en wat dennegroen. Aan beide kanten van deze vaas komen nu twee grote rode kaarsen te staan. Wanneer s avonds de kaarsen branden krijgt men loor de weerspiegeling een bijzonder mooi effect. Een feestelijk versierde tafel hoeft hele maal niet kostbaar te zijn. Wanneer we e I paar doodgewone takken sparregroen j kleine stukjes knippen, kunnen we daarmee wit tafellaken al wonderen verrich- ten. Daarbij een paar kandelaars met in totaal vier kaarsen en uw tafel is een ju weeltje. En wanneer U geen kandelaars zou hebben. wel neem dan enkele grote aard appelen, die ge aan de onderkant plat af snijdt en waarin ge van boven een holte maakt waarin een kaars past. De aardap pel zelf wordt bedekt met rood- of zilver papier en de kandelaar is klaar. Een leuke kandelaar voor op de schoor steen te plaatsen kan men maken van een gewone" houten lcapstokje met een dwars- latje. Het hout wordt omwoeld met rood crepepapier en versierd met kleine takjes sparre- of dennegroen. Nu zetten we de me talen haak van het kapstokje stevig vast in een aarden potje met zand. Op het dwars- latje, dat nu de bovenkant vormt, knijpen we vijf kaarsenhoudertjes (zoals voor een kerstboom worden gebruikt) vast en zetten er kaarsjes in. Behoort U tot degenen die wél een kerst boom zullen nemen Wacht dan niet tot de laatste dag om er een te kopen en zorg gepeuter van achtergebleven kaarsvet ont doen, door ze even op te koken in water met een lepel zeeppoeder. Tenslotte nog dit om er aan te herin neren, dat kaarsen niet druipen, wanneer men ze vooraf een paar minuten in zout water legt en ze in open lucht laat drogen, dat ze zuinig branden als men een laag fijn zout rond de pit strooit. IIET SCHONE VAN HET KERSTFEEST. Al sneeuwt het op Kerstdag niet, en al is net zo zacht, dat we met onze wintermantel apen kunnen lopen en al is de kerstboom .tleiner dan vorig jaar en al zijn de ge schenken minder groot dan vorig jaar, en .1 missen we dit jaar een kerstkribbeke, ;erstmis blijft het feesi der innigheid, der overpeinzing, i het zich verdiepen in het daar het vlees onder het braden nog uitzet. V0Qr (iat er genoeg versiersel -in huis is. Voor het broden liefrt een broads lede M iechI gebruiken. Hierin een flink stuk boter (300 b Zo-n b00ra a 350 gram, lichtbrum laten tnodens door ^tgezet in een nre, rood crê- de \ogei in.oCDen, em g .„.papier gecamoufleerde emmer of ton- overgieien met de me) ZJ„d Ec„ kleine b00m men oen matige warme oven sthmvemWonneei f tatclyc Kaarsenverlichtins de bovenkant goudgeel j et -- !Kjfjm js heel stemmig, maar braad vogel met een beboterd papier omi Ievoor-uitgesloten, vooral niet w,»- komen dat h.j te brum wordtM'b um 8^ de boom na ee„ paar daEe„ in een korstje dat rich, tijdens het braden langs rmd vertreki poederdroog is getvor- de rand van de braadslede vormt, halen we hoede. Eleetrl- er me. een vork af en vermengen het «t verlichting beslist veiliger. ezen der dingen. Zeer zeker oefenen de uiterlijke faktoren een grote invloed op ons uit en de sfeer die m de huiskamers heerst, met zijn kerst- .ersierselen en kaarsjeslicht, met zijn lek kers en geschenken, is wel bijzonder ge schikt ons gemoed, dat door de harde en onbarmhartige gebeurtenissen der jongste .veken wreed geschokt is, te vertederen en rust te geven. Maar tenslotte ligt het we zenlijke niet in deze sfeer, die immers een uiting is, een manifestatie van de behoefte naar Vrede en Liefde. In de tijden, waarin het ons goed gaat, waarin we zelf zonder zorgen zijn en in ons naaste kring geen zorgen zien, is het kerstfeest maar al te vaak slechts uiterlijk vertoon, slechts traditie en het verlangen maar een beetje gezelligheid.Het duidelijkst komt dit wel aan de dag bij hen, die in res taurants op kerstavond gaan dineren er naar nachtfeesten gaan. Maar thans, nu niemand blind kan blij ven voor de ontwrichting van onze wereld, heeft dit feest weer een grotere betekenis voor ons gekregen. Thans, nu we weer ge zien hebben hoe verdeeldheid, haat en be geerte, waartegen Hij twintig eeuwen gele den gestreden heeft, nog steeds hun giftige invloed uitoefenen, thans beseffen we meer dan ooit hoe beter en schoner de wereld jou zijn. wanneer iedereen de door Hem gepredikte naastenliefde zou opvolgen, .vanneer iedereen met de volle inzet zijn persoonlijkheid zou streven naar draagzaamheid, vrede en goedheid. Hierbij hoeft men niet te denken aan het werken voor de massa, voor de grote wereld, maar vooral aan eigen kleine kring, aan eigen omgeving De mensen zijn slecht en hard en dom in wreed., misschien.! Maar het is niet juist daartegenover hetzelfde te stellen, ook wanneer dit werkelijk het geval zou zijn. Wij zelf hebben maar al te vaak de schuld van de bejegening, die we ontvangen Wanneer wij op KerStavond, de alles om vattende Liefde duidelijk en diep oeseffen, dat het leven slechts goed kan zijn, wanneer wij discipelen der verdraag zaamheid zijn, wanneer wij het goede we ten te geven en het slechte der anderen weten te aanvaarden wat niet betekent dit goed te keuren zonder wrok, dan heeft het kerstfeest ons het mooiste ge- ichenk gegevn LENING TOT WEDEROPBOUW Versier de boom met smaak. Dit is niet 1 overdadig, maar ook niet te schamel. Zorg langs onder de jus. De braadtijd van een kalkoen of een gans varieert tussen 3 en 3Vó uur. De vogel is gaar wanneer een poot, door er even aan te dat de grootste versieringen trekken, gemakkelijk loslaat. Mocht het aan de brede takken komen te hangen. De der hei braden te bruin worden, hogere, dunnere takjes van de boom zijn warm water meer geschikt voor fijnere versierseltjes I te dragen. we de gebra-j Zilveren slingers en andere kerstboom- warmde schotel en versierselen, die al enkele jaren dienst ach- bekleden de pootjes met papieren manchet- ter de rug hebben en niet fris meer zijn, jes. De jus wordt afgemaakt met water en j worden in een lauw sopje van brui ie zeep zij wordt er apart bij opgediend. i en een scheutje ammoniak weer als nieuw. Oude kaarsenhoudertjes kan men z.oi der vlees onder voeg er dan lepelsgewijs wa aan toe. Voor het opdienen leggen i den vogel op een EERSTE GROEP Bij de 471e trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1233 nummer 628. DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede tijdens de week van 8-12-56 werden er per dag ge middeld 81,280 volledig werklozen gekon- troleerd, d.i. een vermeerdering van 4.125 tegenover de vorige week. Deze vermeerdering die aan het seizoen te wijten is betrof vooral de groepen land bouw (einde van de bietencampagne), bouw, voeding (suikerfabrieken) en kle ding. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 31.593 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, d.i. te- ;enover de vorige week een vermindering an 13.814. De verbetering van de weersgesteldheid heeft de terugkeer tot een normale aktivi- teit in de openluchtindustrieën toegelaten. Tijdens de beschouwende week werden in het totaal per dag gemiddeld 112.873 werklozen gecontrooleerd, d.i. een vermin dering van 9.689 tegenover de vorige week. Tijdens de maand November 1950 werden er per dag gemiddeld 73.864 volledig werk lozen (48.937 mannen en 24.927 vrouwen) werklozen gecontroleerd, d.i. een vermin- 7.607 tegenover de vorige maand. Verder werden er tijdens de maand No vember 1956 per dag gemiddeld 35.224 ge deeltelijk en toevallig werklozen (25.651 mannen en 9.573 vrouwen) gekontroleerd, d.i. een vermeerdering van 12.007 tegenover de vorige maand. In totaal werden tijdens de beschouwde maand per dag gemiddeld 109.088 werklo zen (74.588 mannen en 34.500 vrouwen) ge kontroleerd, d.i. een vermeerdering van 19.614 tegenover de vorige maand. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Ingevolge ongevallen op de wegen of in de agglomeraties, waar de rijkswacht toe zicht uitoefent op het verkeer, zijn van 10 December te 0 uur tot 16 December je mid dernacht elf personen om het leven geko men. Voorts waren er 87 zwaargewonden en 227 lichtgekwetsten te betreuren. Tijdens het weekeind deden zich 126 on gevallen met 3 doden (op 15 dezer) en 19 zwaargewonden voor. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn gevaarlijk voorbijsteken 1 dode, snelheidsbeperking niet nageleefd: 1 dode. het niet-verlenen van voorrang 2 doden, niiat rechtshouden: 1 dode, klaarblijkelijke dronkenschap achter het stuur 1 dode, slippen 1 dode, onvoorzichtigheid van voetgangers: 2 doden, andere omstandighe den 2 doden. Per provincie is de spreiding der onge vallen als volgt Brabant: 98, West-Vlaan- deren 76, Oost-Vlaanderen 87, Antwer- 52. Limburg 38, Luik: 79, Luxem burg: 19, Henegouwen: 95 en Namen: 40. Op 16 December stelde de rijkswacht 108 processen-verbaal op en nam zij 33 ■oertuigen in beslag in gevolge overtreding van het Koninklijk Besluit op de benzine- verbruiksbeperking. Van 10 tot 16 Decem ber werden 250 processen-verbaal opge steld en 16 voertuigen in beslag genomen wegens overtreding van het Kon. Besluit op de snelheidsbeperking. Op de vier Zondagen dat het rijverbod gold, werden 602 processen-verbaal opge maakt en werd tot 202 inbeslagnemingen overgegaan wegens overtreding van het Koninklijk Besluit op de verkeersbeper- king. oOo- Bij gebraden kalkoen of gans presenteren t©©ss©e©©öcö©s©s©©sss4s®ö®®®®®c ROMAN, door CYRIEL Da COREL 45ste V De stervende scliij stand geweest te zijn. Sacramei .'Olg. klaar bij zijn ver ant hij ontving di an de stervenden en nu hij hij de prevelende stemmen hoort, opent zijn ogen en in de dofheid komt er leven als hij de baron herkent. Hij maakt 'n vaag gebaar. Komt allemaal korter bij, ik kan mei hard meer spreken en ge moet horen, wat ik den baron en de zoon van René te zeg gen heb. Ik, hoort ge mij ik heb den moord gedaan en niet Bruno. Hij ijlt, stottert zijn zuster. Neen... neen. Ik heb het gedaan, om dat de zoon van mijnheer den baron mijn boer mismeesterd heeft... mismeesterd. De revolver ligt in den beerput Ik smeet hem er in. De baron is zo wit als de stervende. Hij kijkt naar Bruno, den pastoor en opnieuw naar den stervende. Landuyt wordt dan onrustig. Hij wil spreken, doch Bruno zegt dat hij nu kalm moet werden en zich niet mag vermoeien. Alles is vergeven en vergeten. G moogt gerust zijn. Merci, Bruno... maar de baron ïC5SSJ35CS5CC3SSS«ï5S6e9S8SOS9! zo'n spijt van... mijnheer de baron Nog steeds staat de Laville stil, ontroerd n stom verbaasd. Wat God reeds verge en heeft hoort hij den pastoor zeggen, lij ziet Bruno zich edelmoedig over Lan- uyt buigen en kemt een stap dichterbij.. Is gelijk de pastoor zegt. Alles is vergeven, Landuyt. Mocht de Laville dien trooot weigeren an 'n mens, voor wien men nu de gebeden an de stervenden bidt en die den nacht aarschijnlijk niet meer zal halen Diep onder den indruk, neemt hij dokter 1 run eel ter zijde. Ik ga nu, fluistert hij, we zien elkaar iter terug, want we hebben elkaar te spre- on. 't Nieuws heeft me te erg overweldigd. Dat komt wel in orde, mijnheer de laron. Kort na het vertrek van den baron, ver iest Landuyt het bewustzijn, spreekt war- aal over revolvers, die hij zich zal aan- ;chaffen om de Laville te doden, zijn zoon, ;lie terug leeft, en Bruno en den baron, die iem alles vergeven hebben. Hij ligt dan nog een paar uren hijgend naar adem te happen vooraleer hij sterft. Bruno hijkt lang naar het lijk van den man, die gelukkig dood is. Landuyt was oud voor zijn tijd en suf van verdriet. Zijn leven was voor hem en zijn familie, die hem oppaste, een last. God hebbe zijn ziel. zullen de mensen morgen zeggen. Niemand zal aan het lijk iets mysterieus merken of DERDE GROEP. Bij de 345ste trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep, is een lot van 1 mil joen fr, gevallen op obligatie reeks 7684 nummer 785. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. ;©©S©5©©©®®5 :©©©©©©©©5®«®©©ö®©®0 't Heelt me zo langgekweld en ik heb er^ooH weten met welk 'n geheim die man rondliep en hoe het hem kwelde in zijn heldere ogenblikken. De broer en zuster :ullen zwijgen. De priester ook. Bruno zal len baron verzoeken het insgelijks te doen. Diép onder den indruk slaat Bruno 'n truiske. Er is niet de minste wrok in hem an ontroerd verlaat hij de dodenkamer. Wlke houding zal de baron nu tegen- u aannemen vraagt René, aan wien Bruno de bekentenis van Landuyt mede deelde op voorwaarde dat hij zou zwijgen als 'n graf. Dat moeten we afwachten, vader. Reeds vroeg in desi morgen van den vol genden dag brengt 'n knecht een briefje vanwege den baron waar.n Bruno gevraagd wordt samen met den baron het geval v dezen nacht te bespreken. 't Liefst spoedig mogelijk en indien u kunt dezen namiddag... Rond drie uur zit Bruno voor den ba ron, die plots ouder schijnt geworden te zijn, zodat Bruno medelijden krijgt met den geknakten de Laville. Zo had hij nochtans, enkele maanden ge- den. zijn vijand willen zien en met die ge broken ziel willen spotten. Nu wordt hij verlegen door die ziele- smart, opgewekt door de onverwachte ver klaring, die gruwelijke herinneringen op nieuw deed leven. Mijnheer de Laville, zegt hij, alvorens een gesprek aan te vangen, meen ik ver plicht te zijn mij te verontschuldigen over mijn vroeger gedrag tegenover u. Mijn ver- LOTENLENING 1953 Bij de trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 3052 nummer 311 en /an 500.000 fr. op obligatie reeks 1921 nummer 944. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. r.©©«©©®« 5©©e©sss®®©s®s®©®®5®5® driet was geen reden tot wrokken of ik EEN SCHITTEREND KONGRES De drie grote partijen hebben elk kort achter elkaar hun kongres gehouden. Dat laat gemakkelijk de vergelijking toe. Dat van de B.S.P. was een kompromis-kongres, dat van de liberalen een kongres der twee dracht. Alleen dat van de C.V.P. verdient de betiteling groot kongres. Het bracht een dynamische afrekening met de rege- gspolitiek, een opzienbarend program- een slotzitting die in haar geestdrift veel goeds voorspelde voor de komende ze- Een dergelijk schouwspel van kracht en doelbewustheid steekt daarenboven scherp af tegen het geschipper van de regering die om de 24 uur haar politieke, ekonomische en sociale plannen verandert en opnieuw verandert, omdat ze niet meer weet waarin of waaruit. Het gaat thans snel voorwaarts naar de verkiezingen. Een geluk voor het land, dat er een algemeen welzijnpartij bestaat, die ideeën heeft om de grote nationale proble men op te lossen, en in staat is, die ideeën te verwezenlijken. «O® DE ZETELVERDELING Het C.V.P.-kongres heeft o.m. een reso lutie aangenomen, waarvan het derde punt luidt «het Kongres besluit, voor de e.v. verkiezingen de aanpassing van de parle mentaire vertegenwoordiging aan de hui dige bevolking van de arrondissementen te eisen». Oorspronkelijk was voorzien, dat het kongres het voorstel Van den Daele tot ze telaanpassing zou steunen. Wanneer het andere tekst verkozen heeft, was dat alleen, ook de mogelijkheid open te laten, het AANTAL kamerzetels te behouden, maar alleen de VERDELING onder de arrondis sementen aan te passen. Dat is een wijze oplossing, daar een ruime stroming in de opinie geen verdere verhoging van het aan tal zetels wenst. De keuze tussen die for mules dient dan te gepasten tijde door het parlement getroffen.. De Vlamingen zullen verheugd zijn over deze resolutie, al mag bij deze gelegenheid wel eens beklemtoond, dat in deze zaak niet zozeer Vlamingen en Walen tegenover elkaar staan, als wel arrondissementen die dreigen een vertegenwoordiger te ver liezen, en arrondissementen die mogen ho pen er een te winnen. De hoek van waar uit deze aangelegenheid best beschouwd wordt is dan ook niet van Vlaams-Waalse verhoudingen, maar van eerbied voor de Grondwet. oOo DE UITVERKOOP BEGINT Niet alleen voor de incivieken voelen jle linksen zich plots vertederd. Hoe dichter bij de verkiezingen komen, hoe meer ze beginnen te voelen om de zo lang verwaar loosde sociale vergoedingen aan te passen. Met welk geld Dat verraden ze niet. Het is immers zo gemakkelijk de rekening te laten betalen door degene die achter hen komt... Zelf hebben ze inderdaad geen geld. Mi nister Liebaert weet niet, hoe hij de uitga die op einde januari vervallen, zal moeten betalen; vraag hem dus niet, hoe hij bvb. de aanpassing van de bedienden pensioenen aan de index, de verhoging der arbeiderspensioenen, de aanpassing der kinderbijslagen zal financieren. Hij weet het niet. De .socialisten weten het wel met de op brengst van de heffing. Maar zoals de libe ralen die heffing bedoelen, zal dat nauwe lijks mogelijk zijn Dus is er maar één oplossing meer de maatregelen doorvoe ren, en er dan ten spoedigste van onder trekken, zodat de volgende moet betalen. Zo doen de «vrijgevige» socialisten het over 't algemeen... beken het eerlijk tot haten. U moet u niet bij mij verontschuldi gen, dokter Bruneel. Wij hebben allemaal vergissingen begaan. U waart jong en daar door onstuimig en ik wraakgierig door ver driet en mijn gekrenkten trots omwille van het schandaal, dat ik meende te zien uw vroegere verhouding met mijn doch ter. Steeds heb ik 'n zweem van twijfel onderdrukt om aan uw schuld te geloven. Spreek daar niet meer over, indien ik u zulks vragen mag. Toch, dokter. Ik moet er u over spre ken. De bekentenis van Landuyt heeft me te erg geschokt. Door mijn schuld zat u in de gevangenis, hebben de mensen u nage wezen, hebt u 't land verbitterd verlaten en is uw moeder misschien jaren voor haar tijd gestorven. wat baat het die zaken op te rakelen Aan die feiten kan niemand iets verande- Ik had gedacht samen met u andere zaken te bespreken. Het tehuis De baron staat op en wijl hij heen en eer wandelt 't Is juist daarom dat alles in het rei ne dient getrokken. Ik wil consequent zijn tegenover mij en de mensen, en ik wil mijn misstap herstellen. Ik ben bereid de zaak opnieuw op te rakelen en de bekentenissen van Landuyt kenbaar te maken, opdat nie mand u nog zou kunnen verdenken. Ik wil u volledig in eer herstellen, ss®ooc©©©©©er2ee©®e©e®e®©se'®©os Ik dank u om uw inzichten, heer ba ron, doch verzoek u van die voornemens af zien. Waarom vraagt de Laville verbaasd. Omdat, zegt Bruno stil en ernstig, het de doden niet levend maakt en het beter is dat zij in vrede rusten. De baron buigt het hoofd. Aan zoveel edelmoedigheid had hij zich niet verwacht. 't Ware toch wenselijk geweest, dat u uw positie het volledig vertrouwen van het volk genoot, dringt hij nog zwakjes aan. Dat vertrouwen kan ik ook hebben zonder uw verklaring. Een ogenblik denkt de baron aan zijn veronderstellingen betreffende de politieke inzichten van Bruneel. Hij voelt zich sterk, wrevelt het in hem. Wanneer Bruno een ogenblik stilzwijgen 'ervolgt, verdwijnt de laatste twijfel. Door uw houding tegenover mij zullen le mensen zien of vermoeden, dat mijn aan houding op een misverstand berustte. Mogelijk van niet... In dat geval zullen ze zich bij het oor deel van den Vader, «vergeven en verge ten», neerleggen. Het bijzonderste, heer ba ls dat u weet dat ik niet de moorde- ben, anders zou de tcestand tussen ons meer en meer gespannen zijn gewor den. Nu rechtuit gesproken hebt u mij nooit verdacht hier op hef dorp naar het Meesterschap te dingen en onder hef mas«

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 2