Het ontslag van Sena tor De Stobbeleir Rede uitgesproken door M. De Wolf bij de besprekingen van de begroting. Politiek Overzicht Sportnieuws Belgisch Congo J OUDE ABDIJSTRAAT. 100 fr.. Mevr. Wwe Jansegers. 25 fr.: Van den Steen Renii. 20 fr. Heren Van Tienen L., Vinck A., De Backer L., Backaert Ph., Speeckaert L. 10 fr.: Heren Roelandt A., Van Hende V., Ilendrickx L., Van Nieuwenborgd F., De Smet A., V. Nieuwenborgh J. 't Vervolgt. De C.V.P. laat bomen groeien in de dak goot van het Belfort, langs de kant van de ivaitestiaat. Gaat kijken, de boom is reeds EEN meter hoog. Denkt gij dat de bomen goed doen in de dakgoten Aldus schreef Gusiaai De Stobbeleir in zijn kiesmanifesten van 1952. Iemand die in de Senaat zetelde en geroepen was om de noogste belangen van het land te dienen pende dergelijke onnozelheden neer en ba seerde zijn herkiezing op zulkdanige (trou wens leugenachtigemotieven. De rest van zijn manifesten was alles even simplistisch. En wanneer hij in de Senaat eens een opmerking maakte werd er soms luidop gelachen, zoals bij een op merking van zijn partijgenoot De Muyter in 't Parlement. Beschamend voor Aalst is het dat één zijner inwoners van dergelijk kaliber zo hoog in de politiek kon opklimmen. Toen Adolf Van Glabbeke de regering moest ver- TENTOONSTELLING KAREL DE BAÜW. Voor zijn talrijke vrienden en bewonde- aars in Aalst was het lang, al te lang ge leden dat kunstschilder Karei De Bauw in Belfort nog geëkspozeerd had. Nu, ge lukkig, hij is terug, en het mag gezegd, met een prachtige verzameling. Karei De Bauw als schilder is een alzij dige kunstenaar: met evenveel brio, met dezelfde gloed en geestdrift behandelt hij zijn paarden, landschappen, bloemen, inte rieurs, als zijn typen en portretten. Hij is de Brabantse schilder bij uitmuntendheid. Met wellust wandelt de bezoeker hier rond, elk vindt er zijn gading. Heel dit werk is eén hymne aan Brabant, zijn dierbaar en schoon land van Brabant. Brabants zijn z'n volkse typen en koppen, Brabants z'n Bruegheliaanse landschap pen, Brabants dan vanzelfsprekend paarden, die (nr. 52) VERSTANDIGE KOP van een volbloed uitgezonderd. Zijn bonkig en geliefd driespan leeft door de seizoenen, (nr. 36) rustig en stil in de trillende zon an de overdadige midzomer, (nr. 12) in actie voor de ploeg door de mistige Novem- oer, nr. 38) VOOR DE AANZET paraat en de oren reeds gespitst voor 't bevel dat ko men zal, (nr. 41) in de VOLLE PRACHT van hun verbonden kracht aan de zware arbeid, of (nr. 25) moe en op na de vol brachte taak ziet ge ze op het binnehof door de WIJDOPEN HGEVEPOORT. Dat de kloeke hand die dat machtig drie- iaten voor het zaakje van «Art et Techni que» heeft het zelts geen haar gescheeld Paarde" schiep zo'n tere weelde of Gustaaf De Stobbeleir werd minister bloemen schildert is op zichzelf al een van Openbare Werken. Arme liberale par tij. Die Van Glabbeke heeft twee jaar gele den eens veel geld gekost aan de Aalsterse stadskas toen hem in 't bureel van Sena tor De Stobbeleir een pompeuse receptie werd aangeboden zonder dat daar reden toe was. Rond die tijd was het dat groie luxueuse ijskast in 't bureel van Me neer de Questeur van de Senaat werd geïn stalleerd. Niet om dezes hoofd koel te hou den bij 't werk, maar om wijn en likeuren in te bergen op kosten van de gemeenschap. Reeds in 1953 werden op ons stadhuis 470 ilessen Riesling Pétillant, 116 flessen porto en daarbij nog een paar flesjes whisky, gin en cognac uitgedronken. «Kiezers, doe (sic) Uw ogen open» schreef Senator De Stobbeleir bij elk verkiezing.Ze zouden het de volgende keer eens kunnen doen In de zaak van het nieuwe grootwaren huis heeft Gustaaf De Stobbeleir een dub belzinnige rol gespeeld, maar niettemin ge poogd grotere simpatie bij de Aalsterse middenstanders te kweken. Eigenlijk is tistiek wonder. Naar keus: chrysanten, mar grieten, capucientjes en veldpapavers met kamomillen; bloemen voor de dames... Zijn rijke interieurs waar de zon met voorliefde door de ramen straalt en het binnenhuis in volle adellijke glorie, zijn een wellust voor oog en hart. De lof van Karei De Bauw als land schapschilder hoeven wij niet meer te zingen, zijn Brabantse zichten deden reeds lang hun intrede in de beste salons, en ik wil er mij daarom toe beperken de aan dacht van de bezoekers even te richten op (nr. 44) KERSTSTEMMING de ster, de onzichtbare, de ster die het dal en kerkske van te lande bestraalt is de ster an zijn grote warme liefde voor zijn bacht, de ster van zijn vreugde-zingende kunst. Maar Karei De Bauw zingt zijjn hoog lied in zijn portretten, zijn Brabantse kop pen en typen, hij kleedt ze, hij kleurt ze, ze leven, hij maakt ze onsterfelijk. Hier is hij idealist en realist te zamen. Ze zijn sterk en stevig gebouwd en geborsteld als (nr. 21) BOER EB BACCHUS, (nr. 30) DE WEELDERIG-LACHENDE KR1EKZIJ1 PER, G. D. S. als handelaar in porto, ohen, ape- rt. I die zich een flinke pint gezond bloed lacht ntieven, vetten, verzekeringspolissen, h-'An nn) u-HoiroiarnKit keuren, autos en effekten als een grootwa- ienhuis op zichzelf. Kringen waarin hij zich met voorliefde bewoog waren al de vaderlandse vereni gingen van Aalst. Hij kon het zelfs zo ver Krijgen dal hij als voorzitter van hun ver bond werd, op grond van 't feit dat hijzelf slachtoiier was van het duitse nazisme, negenen die de werkelijke reden van zijn aanhouding kennen zijn steeds verontwaar digd geweest over zoveel aanmatiging en let. Het is niet zo zeker dat Gustaaf D. S. voor goed van 't politiek toneel zal ver dwijnen. Er zijn in 't verleden nog dingen gebeurd welke thans helemaal vergeten zijn en waarover we hier niet eens spraken. De tijd komt nog wel dat Meneer Gustaaf met opgeheven hoofd op de eerste rij van alle mogelijke optochten zal marsjeren, en zijn «Bal van de Senator» zal openen. Eens dat de hoogmoed in 't hoofd is geslagen geraakt hij er moeilijk nog uit. En we gunnen graag elk zijn pleziertje. Maar het MISBRUIK dat heerschappen als een De Stobbeleir van verkiezingsuit slagen maken, zullen we steeds aan de kaak stellen. <©©©©©©C scssssssosssssseeeeeeos en een pot kriekelambik laat smaken: of- jwel meer vergeestlijkt, in delikate tinten Igezet als (nr. 29) RIJKE VREUGDE. Bekijk ook nog maar eens (nr. 33) UIT VOLLE BORST. (nr. 19) LUSTIG TRIO o.a., en ze blijven on-ver-ge-te-lijk. Hun lach is aanstekelijk, hun lied sleept ons mee, ze bekoren en overrompelen ons.Deug- deiijk smaken wij mee uit de geurige kruiken en kannen Brabanus hoppebier dat t onze neusgaten prikkelt en kittelt, en lustig zingen we mee het lied van de vreug de. Karei De Bauw is een eerlijke en heer lijke optimist, zijn doeken zijn als zovele kleurgedichten, poëma's met penceel zijn volk en land tot eer. Hij leve lang En mij was het een genot en een vreug de hem nogmaals bij ons kunstminnend publiek in te leiden. 23-12-1956. Albert BAEYENS. oOo GEMEENTERAAD. Vrijdag 29 december 1956, te 20 uur, zit ting van de gemeenteraad, ten stadhuize, gewone zittingszaal. Op de dagorde staan 21 punten. -jiseosssïïssisssescsssssesscs'. Plots voelt hij zich vader, vader van die gemeenschap, die opgescreven en bestemd as voor den dood. Met Gods hulp. die van 'n pintje kopen, zoals een doodgewone boer of werkman dat zegt en doet. Voor de men- de heidelucht en zijn wetenschap schenkt sen is hij een man die 't arm volk niet uit Bruno leven. «Heer sta hem bij.» de hoogte bekijkt. De meesten, indien ze in Wanneer de oogst binnen is, doet het zijn schoenen stonden, zouden vergeten van nieuws de ronde, dat de zoon van René een wie ze eigenlijk voorkomen. naar het schijnt belangrijke ontdek- De gang van de wereld zou beter zijn, in- ing gedaan heeft. Het staat trouwens in Mevrouwen, Mijne Heren. In tegenstelling met wat M. De Stobbe leir beweerd, ben ik van mening dat een stadsbestuur niet moet trachten een ap peltje voor de dorst weg te leggen, noch een put in de stadskas te maken. Het moet trachten een begroting voor te brengen die evenwicht is. Als we dat weten, dan stel len wij vast dat de linkse stadsbesturen steeds van die grondregel afwijken. Inderdaad. In 1946 erfden wij van een links stadsbestuur een te gezonde kastoc- stand. Wat er natuurlijk op wijst dat zij .te belastingen hadden geheven. Onze bevolking kan veel beter dat geld gebrui ken dan dat het in de stadskas moet blijven rusten. Daartegenover zondigt het huidig stads bestuur in tegenovergestelde zin en brengt can jaar tot jaar.een begroting voor waar van het mali steeds stijgens is. Beide toestanden zijn ongezond. De oorzaken die ten grondslag liggen van deze onrustwekkende kastoestand zijn te vinden in het feit dat het huidig stadsbe stuur boven zijn vermogen leeft. Immers; de inkomsten zijn op zijn minst gestegen in verhouding van de levensduurte Zo de inkomsten- van de opcentiemen op de Rijksgrondbelasting van circa 5 miljoen in 1952 tot bijna 14 miljoen voor 1957; dit, tengevolge van de verhoging der opcentie men van 324 tot 600 en de stijging van de waarde van een ópcentiem. Het winstaandeel voor de stad van de electrieiteitsmaatschappij is ook zeer guns tig gestegen van 1 miljoen in 1952 tot 5,5 miljoen, ingevolge de stichting vai tercommunale EDAS. Dit is, zoals M. Bor- reman verleden jaar zegde, een bedekte be lasting die overeenstemt met meer dan 180 opcentiemen op de Rijksgrondbelasting. Alhoewel er voor 1957 geen Rijkstussen komst meer voorzien is voor de lonen van tewerkgestelde werklozen, zouden deze van 1956, zijnde 11 miljoen een gunstige inslag moeten gehad hebben om de begroting in evenwicht te brengen. Terwijl dus, dé.inkomsten in aanzienlijke male zijn gestegenn; zo ook is het mali ge stegen en dit zou omgekeerd evenredig moeten zijn. Het tekort van circa 20 MILJOEN, niet tegenstaande de zeer gunstige inkomsten, is l toe te schrijven, niet aan de uitgaven van jaar, maar zij verspreiden zich over vier jaar. Het is een feit.dat ,er over de vier verlo pen jaren. uitgay'ën>zijn gedaan geweest die, gezien de slechte toestand van de stads kas, niet te rechtvaardigen zijn receptie's, reiskosten, aankoop feestmateriaal en in richten van feestelijkheden, toewijzing van het melkhuisje aan een te lage bieder, in richten van het bureel van de burgemees ter, aankoop van aiito's overbevolking van de kaders van werklieden en bedienden, nóch in de buitengewone begroting een ernstige poging om de uitgaven te vermin deren. Ik vermeen dat het in de huidige omstan digheden de taak en plicht is van het stads bestuur om alle nutteloze uitgaven te ver mijden. en dat zij terzake zelf eerst het goede voorbeeld zou moeten geven. Wat het uitvoeren van werken betreft, zou zij een zeer oordeelkundige keuze moeten doen en zich beperken tot de wer ken van eerste noodzakelijkheid en van het grootste nut. Wat het bouwen van scholen betreft, ge loof ik niet dat er iemand zal gevonden worden om het af te keuren, indien scholen noodzakelijk zijn. Ik vrees echter dat het schepencollege onvoldoende inlich tingen heeft ingewonnen om er die noodza kelijkheid van vast te stellen. Wij hebben immers gezien dat de school van de Nieuw- beekstraat haar deuren heeft moeten slui ten door een mangel aan leerlingen; niette genstaande de propaganda die er door het college, in een verzorgde brochure, werd voor gemaakt. Wij moeten trachten inzake onderwijs ie dereen vrij te laten zijn keuze te doen. Die vrijheid moet ook inhouden dat alle scho len dezelfde finantiële voordelen bieden. Ik ben ook van mening dat het huidig PARKET der RECHTBANK VAN EERSTE AANLEG TE DENDERMONDE Nr. 243 BN. De Procureur des Konings bij de recht bank van eerste aanleg te Dendermonde heeft de eer ter kennis te brengen yan het publiek dat VAN DEN BERGH COLETTE-SUZAN NE, geboren te Rijsel (Frankrijk) op 26 juni 1935, gehuisvest te Aalst, de Vilander- straat, 53 van Franse nationaliteit, door ge* boorte, op 18 december 1956 vóór Hem een verklaring van keus voor het verwerven van de hoedanigheid van Belg heeft afge legd, ingevolge artikel 6/2" van de wetten op de verwerving, het verlies en de her krijging van de nationaliteit, samengescha- keld bij Koninklijk besluit van 14 decem ber 1932 en ingevolge artikel I van de wet 'an 11 februari 1953. De Procureur des Konings doet, overeen komstig artikel 10 van voornoemd Konink lijk besluit, een onderzoek nopens de ge schiktheid van voornoemde. De personen die opmerkingen te doen of inlichtingen te verstrekken hebben met be trekking tot deze verklaring, mogen deze doen gelden door tussenkomst van de heer stadsbestuur te willekeurig te werk gaat Politiecommissaris te Aalst tot 10 enz. enz. Een klein staaltje uit de rekeningen va dit jaar zal u daarvan overtuigen. Ik vind daar de aankoop van 350 fl. Riesling, il. champagne, 60 fl. Bourgogne, 36 fl. Whis- Ky, 20 fl. Cognac, 12 fl. Grand Marnier en een aanzienlijke hoeveelheid flessen Porto. Voeg daarbij dat er in de coöperatief «Vooruit» voor een bedrag van 17.794 Porto en cigaren werd aangekocht; dat schijnt mij ruimschoots voldoende om al de schijnbare voordelen van de 100.000 fr., die in de begroting zijn ingeschreven voor aan moediging van de middenstand, in rook te doen opgaan. Nergens vinden wij, nóch in de gewone, dien al die hoge bazen en geleerde bollen zo eenvoudig als de dokter waren. Bruno spreekt over koetjes en kalfjes, over den oogst, die belooft en het fruit, dat mislukt door de late vorst. 't Is niet altijd gemakkelijk voor hem zo heel gewoon te doen, precies of alles voor den wind gaat en dat de heide en de Spar- berg niets voor hem betekenen. Soms voelt hij een lichte wroeging om Helen. De jarenlange beroeringen hebben zijn liefde voor Liliane vermoeid, zodat ze zacht in hem sluimert en zijn onbewust ge worden is, zoals het denken in een slaap. Slechts somtijds spreekt de weemoed hard. 't Is wanneer hij denkt aan de kinderen de zijne die hadden moeten spruiten uit den huwelijksband, die hij zich gedroomd had. Traag wandelt hij naar het park van de preventieve afdeling.'n Jongetje van 'n jaar of zeven komt naar hem toe. Goeiendag, dokter, zegt het helder. Dag Hermantje. Hij tilt het in de hoogte en kijkt naar de wangen die bruinen en de ogen die leven. Dat is Gods werk, waaraan Bruno meehelpt Wat wordt ge zwaar, lacht Bruno. 't Ventje kijkt hem aan. 't Is een onschul dige kinderblik waardoor hij koud wordt. een ovatie brengen, die hem ontroert. Hij raagt om stilte en wanneer hij eindelijk kan spreken, heeft hij slechts dankwoor den voor de sympathie van de bevolking tegenover den strijd* die op de heide gele verd wordt. Uw houding is 'n spoorslag om de be gonnen taak voort te zetten en met de hulp van Hogerhand tot een goed einde te bren gen. De bevolking is fier op haar dorpsge- I René, die dicht bij zijn zoon staat, moet oot, wien Zondag, ondanks zijn tegenstrib- ,op zijn tanden bijten om niet te snikken -•elen, een serenade zal gebracht worden. «Dat ge zo iets niet hebt mogen meemaken, >e burgemeester en de toekomstige hebben Gondake en zijn kinnebak schokt. Na de ontvangst op het kasteel kijkt le kranten. .ier de hand in het spel. Die zijn ook ge- eldig veranderd, in den gunstigen zin wel te verstaan. Voor zover de oudste bewoner van het orp, Pierke Baas, die volgende maand ;ht-en-tachtig wordt ,het weet, heeft er :ooit een de Laville tot het volk gesproken. Ze lieten hun knechten bevelen. Nu neemt - baron, in hoogsteigen persoon, het woord om den zoon van René lof toe te zwaaien. «Wij» zegt hij, «moeten steeds eensgezind ijn als het er op aankomt het goede te !°en: aan hetzelfde touw trekken. Haat of lijd mag niet bestaan! De ene is rijk, de mdere arm, maar we zijn allemaal mensen. De ene is echter niet meer dan de andere .•oor God. Het zijn niet steeds de rijken lie zich 't meest verdienstelijk maken. Dat -vordt bewezen door het feit, dat 'n volks- ongen als dokter Bruneel van meer nut voor de maatschappij is dan sommigen met 'itels en geld. We mogen fier op hem zijn!» Bruno staat opnieuw voor de mensen, die veroordeelden. Laat mij sterk blijven hem verfoeiden en die hem nu spontaan door U geroepen. Bruno dromend naar het volk, dat het park verlaat. Morgen begint de week, het werk en het dagelijks leven met vreugde, bekom mernissen en den eeuwigen strijd voor het bestaan, 's Avonds wordt er zoals de pas toor het vroeg, voor de gemeenschap van de heide gebeden. Samen met zijn vader verlaat Bruno het kasteel, wandelt naar het Bietenhof en diep denkend gaat hij in de deemstering. Geen nare herinneringen vanavond Hij voelt slechts geluk en 'n geweldige kracht voor de taak die wacht. Aan den ingang van het sanatorium het «Tehuis», blijft hij staan en overschouwt zijn werk, dat zijn wereld is geworden. Er stroomt 'n ongekend gevoel in hem. Hij wil op zijn knieën vallen, maar hij wan delt verder en doet het eenvoudig op zijn kamer. Zegen mijn werk, Onze Lieve Heer, niet om mij, doch om de arme bedreigden of met het geven van opdrachten. Zo b.v. de stadsschouwburg, waarvoor er reeds plans werden opgemaakt vóórdat de aankoop der eigendommen werd goedgekeurd. Andere opdrachten werden gegeven zonder dat het schepencollege de materiële of finantiële mogelijkheden van uitvoering heeft onder zocht. Aanzienlijke nutteloze uitgaven gaan hiermede gepaard. Al de hiervóór aangehaalde feiten, die zich merendeels van jaar tot jaar hebben herhaald, zijn de oorzaak van het ongeloof lijke deficiet, dat in de privaat sektor, reeds lang op een falliet zou zijn uitgelopen; zij zijn ook oorzaak dat wij tegen de begro ting zullen stemmen. oOo STAD AALST. GEBOORTEN BINNEN DE STAD VAN 20 TOT EN MET 23 DECEMBER 1956. Carmen Michiels, Zonnestr., 39, Aalst. Wilfried Haelterman, Keerstr., 116, Otter- gem. Dirk Bruylandts, Immerzeeldreef, 8, Aalst. Valère Cardon, Bosstr., 29, He- kelgem. Marie-Jeanne Van de Walle, Pa- pegem, 45, Vlierzele. André Verpaelst, Steenweg, 25A, Pamel. Marleen Peeters, Brusselse steenweg, 26, Ternat. Norbert Van Mulders, Kloosterstr., 25, Moorsel Frangois Philips, Graanmarkt, 9, Aalst. Dirk Van Impe, Statiest., 116, Haaltert. jMia Daelman, G. De Scheppers t., 23, Erem- bodegem. Francine Van Hende, Oude Abdij str., 49, Aalst. Geert Biebaut, Kwa- lest., 35, Nieuwerkerken. Herman Van Keer, Minneveld, 7, Buggenhout. Marie 1 Christine De Coster, Kasteelstr., 14, Bug genhout. Monique Beernaert, Evendael- straat, 10, Herzele. Patrick Cocquereaux, Bremtstraat, 1, Teralfene. Jean-Marie Stalpaert, Maj. Ch. Claserst., 17, Aalst. oOo 1957. Dendermonde, 21 december 1956. De Procureur des Konings, A. SOBRY. Beschouwd vanuit het standpunt «vrede» in de internationale betekenis van het woord, geeft onze onrustige wereld ons wei nig reden tot vreugde. Het ergste een wereldoorlog hebben we vermeden, maar alle gevaar in dit opzicht is nog niet geheel geweken. In Hongarije is wat de strijd betreft het ergste geluwd. In Port-Saïd zijn de laatste bezettings soldaten vertrokken en is het gezag op nieuw in handen der Egyptenaren. Het Sinaïschierland wordt geleidelijk door de Israëlische troepen ontruimd, ge volgd door Joegoslavische en Indische een heden. Nochtans zijn alle problemen hier verre in opgelost er is Gaza, waarover Ben Goerion gezegd heeft dat deze kuststreek niet opnieuw aan de Egyptenaren overge dragen zal worden. Ook de Egyptische on wil om tot vredelievende betrekkingen te komen is een ernstige hinderpaal. In Syrië blijft het woelig, terwijl ook Jordanië en Libanon in gisting zijn. Zelfs Polen is nog niet geheel tot rust weerge keerd. In het sovjet-imperium heerst onrust, al hoewel van een gans andere aard. Nochtans is er Formosa, dat praktisch van het internationaal toneel verdwenen HONGARIJE. De Amerikaanse vice-president Nixon, op terugreis uit Oostenrijk, heeft verklaard dat hij ervan overtuigd is, dat de vrijheid in Hongarije tenslotte de overhand zal ha len. Het verzet tegen de schimregering Ka- dar betekent het einde der uitbreiding van het internationaal communisme. Als wij vaststellen dat de communisten mislukt zijn bij de studenten, arbeiders en intellec tuelen, drie groepen waarop zij hun in spanning hadden gericht dan is het dui delijk, dat er iets niet in orde is in de com munistische wereld. EINDE, KORRESPONDENTEN- h onderzoekers! worden overal gevraagd om inlichtin-| gen te verschaffen over achtbaarheid N J en betaal ver mogen van firmas en par-l ft tikulieren. Past voor gepensionneer- C J den of bedienden met vrije tijd.Schrij-1 I ven aan «X.B»,Office de Publicité, 16 k k Marcqstraa», Brussel. BIJ VOLHARDEN. ERONDEGEM VOLHARDEN 0—2. Verleden zondag speelde Volharden- zijn achterstallige wedstrijd op het veld van hekkensluiter Erondegem. De supporters waren talrijk aanwezig en men zou zich onder het publiek wel op het plein van onze Aalsterse groen-zwarten hebben gevoeld. Volharden won de toss en begon, berg op. Onmiddellijk zag men dat er tussen beide ploegen een merkelijk verschil bestond. Onze stadsgenoten domineerden hun tegen strevers stuk voor stuk, doch het passenspel liet te wensen over en ook de geringe afme tingen van het speelveld lieten hun invloed gelden. Ieder dieptepas, waar anders een doelkans kan uit voort spruiten, kwam bij de doelwachter terecht Reeds aan de 8e minuut wisten de Vol- harders de stand te openen. Op corner ge geven door Van Langenhove, wist Meert, nadat De Kerpel het leder in de goede richting bracht, met kopstoot binnen te zet ten. 01. Volharden bleef verder aandringen en de sporadische aanvallen van de thuisspelers waren zonder gevaar, op uitzondering var. een harde kanjer, die nipt naast vloog. De stand bleef ongewijzigd tot aan de rust. Pas vier minuten waren er in de tweede helft gespeeld en Volharden had reeds drie reuzenkansen gemist. Iedereen dacht dan ook dat het voor de rode lantaarn een af straffing van belang zou worden, doch na poos aandringen lieten de Aalstenaars de armen hangen en hoewel ze \erder in de meerderheid bleven moesten we tot de 70e minuut wachten om De Kerpel de stand op 0L te zien brengen. Erondegem berustte in de nieuwe en zo veelste nederlaag en Volharden miste nog een paar reuzenkansen om de stand op te drijven. Toen de scheidsrechter, die de flauwste akteur op het veld was, het einde floot kon men van geen grote voetbalwedstrijd ge wagen. Volharden had gewonnen omdat het werkelijk een klas sterker was, maar kon niettegenstaande dat op geen flinke prestatie bogen. Met een ploeg in forme zo als voor enkele weken zou het voor Eron degem veel erger hebben kunnen worden. De andere uitslagen Res. II-D Volharden Berlare 8U Res. III-E Bambrugge Volharden 2—8 oOo BIJ O.C. ADELAARS. Zaterdag 29 december 1956, gaat er op het plein van O. C. Adelaars, aan den Ha ring, een grote voetbalmatch door tussen de Veteranen van O. C. Adelaars en R.S.C, Anderlecht. Sportliefhebbers komt naar de Léó de Bethunelaan om de oude gloriëft van An derlecht aan het werk té zien. Aftrap 16 d. de KOLONIE voor haar standing, k Bij voorkeur ongehuwd! jCOMMERCIELE DIENSTENÏ jonge kracht, met goede standing,2 max. 30 jr. en met ervaring in de TEXTIELBRANCHE 2 liefst katoen, weefsels, enz. Interes-J santé betrekking voor 1ste klasse! N kracht. Brieven met nadere gegevens 2 k worden ingewacht bureel blad, nr. 33.! DRUKK. DE GAZET VAN AALST. Gustaaf SANpERS,

De Gazet van Aalst | 1956 | | pagina 4