'UiikuwttJiHMUek De zeven flessen van de Kanunnik. Essossm VAN ALLES WAT. Wintertijd kool- en Spruitjestijd. Wanneer U deze groenten bereidt, vergeet dan niet een korstje wit brood mee te ko ken. Dat absorbeert de doordringende on aangename lucht. De geur van uien verdwijnt van bor den en uit potten en pannen door deze met een schijfje citroen of met selderij bladeren af te wrijven. De eerste keer dat U cake in een nieuw blik bakt is het bijna onmogelijk het bak sel er goed of onbeschadigd uit te krijgen. Als U het blik voor het gebruiken al eens in de oven zet en het goed heet laat wor den, zult U van dat euvel niet veel last meer hebben. Is uw voorraadje noten oud gewor den Dompel de hele noten dan eens in een kom met heet water en laat ze er een poos je in liggen. Daarna afvegen en laten dro gen. In plaats van oudeverschrompelde no ten, die men niet meer kan pellen, komen 'er nu weer noten te voorschijn, die zich niet alleen gemakkelijk laten pellen, maar ook weer lekker smaken. Slaat de vlam in de frites-ketel of vet pan, verlies dan het hoofd niet, maar neem een flinke natte dweil, of idem strijkdeken en werp dez over het brandende voorwerp. Door het afsluiten van de lucht verdwij nen de vlammen dadelijk. Natuurlijk niet vergeten de gaskraan toe te draaien. HUISHOUDELIJKE WENKEN. VERF-PERIKELEN. Hanteert U ook zelf de verfkwast, Mevrouw Dat is fijn Maar denkt U er aan, wanneer U een trap wil verven, dat U niet alle treden tegelijk schildert. Het beste is de treden om de andere een kwastje te geven. Zodoende kan de trap in gebruik blijven. Na een paar dagen, wanneer de verf droog is, krijgen de andere treden een beurt. Misschien geeft U ook de keukenkas wel eens een nieuw verflaagje. Weet U wat U dan moet doen om de nare verflucht er spoedig uit te krijgen U laat er eenvou dig een paar dagen een paar appels in lig gen en... de verflucht is verdwenen. Maar de appels mag U beslist niet meer verbrui ken. Verfrestjes kunt U best bewaren in glazen confituurpotten met schroefdeksel. Deze prima sluiting zorgt er voor, dat de verf luchtdicht wordt bewaard, waardoor uitdrogen of vliesvorming wordt voorko men. Ook kunt U dan meteen zien welke kleur er in het potje zit. Wanneer U moet schilderen, zorg er dan voor een schort of kiel aan te trekken van goed was ba ra.. «i.<jf Eventuele.: verf- vlekken kunnen hieruit verwijderd wor den door ze in te smeren met bruine zeep. Een half uurtje laten inwerken en de 'vlekken daarna wegwassen. WEET U HOE IIET HOORT Wanneer U als echtpaar in het bezit bent van een auto en U brengt daarmee een oudere dame, die bij U op bezoek was naar huis, dan gaat de gastvrouw met haar gast achterin zitten. Het geldt voor zeer onbeleefd om een gast alleen achter in te laten plaatsnemen en zelf voorin te kruipen naast de sturende echtgenoot. Wanneer U een geleend boek bescha digd hebt, is het niet meer dan billijk dat U er een nieuw voor in de plaats koopt. Maar ook het oude boek geeft U aan de ei genaar terug, omdat het zeer goed moge lijk is dat hij, die het U uitleende, juist zeer gesteld is op dat exemplaar. Het kan immers een geschenk geweest zijn of een nagedachtenis van iemand, die hem zeer lief is. Een postzegel voor antwoord sluit men slechts dan in een brief, wanneer de cor respondentie bestemd is voor een persoon met geringe situatie ,of wanneer een in- 999999999999999999999999909999C DOOR JAN B O S C II M A N S. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaain.se familie. Begin September 11)40. I. EEN ONAANGENAME ONTDEKKING. Tana, het melkschaap, en haar zoon Toe- nie, de jonge ram, dartelen me speelziek achterna. Ik rook een pijp en zoek in 't gras naar appels. Natuurlijk vind ik er geen. Met ai die beesten in den boomgaard is het te genwóordig geen klein bier om 'n korfje afval bij elkaar te krijgen. Wat de ene niet lust. lust de andere. Valt er 'n vrucht van 'n boom. dan is het een algemeen rush naai de pruim of de peer. De gehele dierentuin komt aangespurt schapen, kippen en ko nijnen. Een ogenblik lijkt het er op alsot het geharrewar in een geregelde vechtpar tij zal ontaarden. Doch spoedig daarna heerst opnieuw de godsvrede onder het roerige volkje, de twistappel immers ge niet zelden een lang bestaan. Dieren zijn altijd hongerig, zoeken enkel wat goed is voor onder den tand. De mens echter is edeler van aard, soms koestert hij een hoger ideaal dan alleen maar een tafeltje welbereid Heden ten dage noch- vóór zeven is. lichting wordt gevraagd aan een U weinig bekend persoon. In brieven aan vrienden of aan hooggeplaatste personen, zal men NOOIT een postzegel voor antwoord slui ten. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. Modern en gemakkelijk. Voor de vrouw, die graag weet hoe laat het is, heeft de Parij se ontwerper voor handtassen, Desgranges, een elegant exem plaar ontworpen, gemaakt van zwart leder, dat een handvat heeft, waarin een horloge is gemonteerd. Velours Chiffon Bloesje. U bent beslist in de mode als U met de ieestdagen een bloese draagt, die gemaakt is van velours chiffon. Dior toont dergelijke bloesjes bij tweed mantelpakjes en kiest er natuurlijk goed op elkaar afgestemde kleu ren voor. Helgekleurde Wenkbrauwen. Op een onlangs in West-Berlijn gehouden damesbeurs, vertoonde men als laatste nieuwste snufje... valse wenkbrauwen in diverse tinten rood, groen en blauw, alles bijeen in 12 kleuren. Zo kunnen we dus eindelijk (en welk een nuttige gedachte) wenkbrauwen in de kleur van onze avond japon dragen. Want ja dames... deze helge kleurde wenkbrauwen mag U alleen maar 's avonds dragen, hoor Voorspellingen voor de volgende Zomer Wanneer we de voorspellingen van de mode-ontwerpers mogen geloven, zullen on ze zomerjurkjes in 1957 hun wijde en luch tige rokken behouden. Over de kleuren ver telt men ons het volgende. De combinatie marine-blauw en wit zal veel gezien wordpn. Daarnaast ficelle (touw- kleur), combinaties van geel en grijs, beige en metal, zwarte fonds met Delfts blauw of het rood van de aalbes (groseille genaamd), lindegroen (tilleuil) met licht beige, blauw en beige ton sur ton en eveneens soleil ton sur ton. In het voorjaar zullen veel dunne wollen jurkjes en ensembles gedragen worden. De echte zomerstoffen zijn: bedrukte katoens effen en bedrukte shantungs; fagonné's zo als linnen en rayon, cottin en rayon, ka toen met zijde. Het kostbare chiné zal veel voor cocktailjaponnen verwerkt worden. ONS WEKELIJKS PRAATJE. UW SIGARET VERRAADT U Zeg me met wie ge verkeert en ik zeg u wie ge zijt Zeg me hoe ge eet en ik zeg u hoe ge zijt Zeg me hoe ge uw schoenen verslijt en ik zeg u welk karakter ge hebt Zeg me... jawel, zo zouden we nog een hele reeks andere mogelijkheden óm uw karak ter tc bepalen kunnen aanhalen. Doch nu verscheen er in een Hollands dagblad HET PAROOL een manier om een an der te doorzien, en wel via de wijze waarop hij of zij rookt. Hier hebt U dat hulpmid deltje. De meest voorkomende manier is om ?en sigaret tussen de toppen van de wijs- n middelvinger te houden, de vingers licht ebogen. Mensen, die op deze manier roken, beho- en vaak qua intellect tot de middelmaat. Ze ijn kalm en zelfbewust, zijn goede huwe- ijkspartners en mestal uitstekende ouders. Dan zijn er de lieden, die hun sigaret iet zo vast houden, maar met het branden- le einde naar de handpalm gekeerd. Bij el- re trek wordt de handpalm naar buiten ge beerd. Deze lompe manier is de aanstellerij. Zul- e rokers vinden zichzelf geweldig belang ijk en ze luisteren alleen naar anderen in afwachting van een kans om het gesprek in landen te nemen. Deze methode bestaat ook nog in over Ireven uitgave. De toppen van de vingers en le duim zijn. om de sigaret heen gebogen, le sigaret brandt als het ware in een be- chermd holletje. Mensen, die zo hun sigaret vasthouden, kauwen meestal op het einde ervan. Ze heb- oen niet alleen vuurvaste handpalmen, het zijn echte heethoofden, ze zijn vlug zowel in hun denken ais in hun handelen, ze heb- Den fantasie en zijn hartstochtelijk. Dan zijn er de mensen, die hun sigaret zo laag mogelijk tussen wijsvinger en mid delvinger houden, zodat hun mond bij elke trek door hun hand bedekt wordt. Ze zijn gesloten, hebben gauw schuldge voelens, ze plagen graag anderen, en heb ben een droog en soms wat kwaadaardig gevoel voor humor. Dan de lieden, die hun sigaret tussen de toppen van hun duim en wijsvinger nouden, in de vorm van een «O», waarbij ze de pink vaak geheven houden. Dat zijn vriendelijke mensen en vaak een oeetje ouderwets. Ze halen de rook in met gespitste lippen en "blazen die ook weer zo ait. ze zijn ongekunsteld, huiselijk en preuts. Mensen, die sigarettenpijpjes gebrui ken en dat zijn voor het merendeel vrou- PARLEMENTAIRE VRAGEN >9999999999999 9999999999999999* ans zoudt ge er beginnen aan te twijfelen. Doch 't is oorlog. Oorlog Hoog aan den stillen avondhemel glijdt :en groep vliegtuigen westwaarts. Hun nachtig gebrom doortrilt de ruimte. Bene- ien, diep onder hen, liggen de kleine huis- es der mensen, hulpeloos en onbeschermd. Maar ik zou toch graag 'n paar eetbare ippels vinden. Gisteren probeerde ik, op een stoel taande, de wormstekige vruchten, die niet e hoog hingen, met de hand te plukken, roenie evenwel, in zijn jeugdige overmoed, okste me met stoel en al tegen de vlakte. Lx\ cm het ondermaal te wagen, nu met een .an de lege benzinevaten, schijnt helaas :ok al ondoenlijk. Om de eenvoudige re ien dat geen enkel vat vrij is van kippen- nosterd. Hadden we nu nog ons trapladdertje 3ok al iets dat spoorloos verdween in den ;roten smeltkroes van den totalen oorlog. Vleiend wrijft Tana haar snuit tegen nijn broekspijp aan. Ze is erg aanhanke- ijk het goeie ding. Toenie maakt bokkesprongen en blaat opgeruimd. Stefaan Stefaan De heldere stem van Elsje rinkelt over len peinzenden boomgaard. Ja brul ik terug. Op den kerktoren, die boven de populie- en uitrijst, zie ik dat het drie minuten wen zijn intelligent, energiek, kieskeurig. Ze hebben geen tijjd om rook in hun ogen e krijgen. Ze hebben een afschuw van oruine vingers. Ze hebben een artistiek temperament en zijn gauw onderste boven, maar herstellen zich snel. Veracht nooit iets van mensen, die graag ringen van rook blazen. Die zijn te 'eer bezig trots hun eigen prestaties gade te slaan en te veel in beslag genomen door hun sigen zaken dan dat ze belangstelling voor ander zouden hebben. Hoe rookt nu de ideale man De ideale man rookt een pijp Iedere vrouw vindt het prettig om te kijken naar een man, die rustig tegenover haar zit, zijn pijp stevig tussen zijn tanden geklemd. En de ideale vrouw Die rookt niet... oOo KOLONIALE LOTERIJ Winnen 300 fr., de biljetten eindigend op 0, Winnen 500 fr. d<; biljetten op 44. Winnen 1.000 fr. de biljetten op 913, 878, 749, 2G5. 119. Winnen 2.500 fr., de biljetten op 192. Winnen 5.000 fr. de biljetten op G30G. 2104, 0434, 4851, 6014, 2279, 6978. Winnen 10.000 fr., de biljetten eindigend >p 8404, 3993, 7160, 9487. Winnen 20.000 fr. de biljetten eindigend op 3648, 0587, 7877. Winnen 50.000 fr., de biljetten eindigend op 3882. Winnen 100.000 fr'de biljetten eindi gend op 03185, 80378. 73499, 75066, 34445, 35724, 54242, 59971, 74717. Winnen 250.000 fr. de biljetten eindigend p 39331, 40507. Winriéb MOli.lHIII ffenk 370018. 423911 113878. 480757. Wint 2.000.00Q frank 208316. Wint 3.000.000 frank 149908. Wint 4.000.000 frank 136919. Wint 5.000.000 frank 231005. oOo eindigend eindigend eindigend eindigend DE AFSCHAFFING VAN DE POSTBESTELLING OP ZONDAGEN In het Staatsblad is het koninklijk be sluit verschenen houdende inwerkingtre ding van de wet op de postdienst en ophef fing van de postbestelling op Zon- en wet- elijke feestdagen. Van 1 Februari 1957 af worden op Zon- -n wettelijke feestdagen alleen nog be steld 1. Spoed- of telegrafische zendingen. 2. Dagbladen onder het regime van het postabonnement besteld of door de uitge vers geadresseerd en verzonden voor zover zij, in dit laatste geval, ook op de andere dagen van de week ter post bezorgd wor den. 3. Zendingen connossementen waarop van buiten op de adreszijde het woord «connossement» staat. 999999999999999999999999999999 Aan de afsluiting staat Bobs. Hij blaft, <ort en driftig. De boomgaard is hem tijdelijk verboden terrein geworden, daar kan hij in zijn hon- denhart niet goed overheen. Bobs is een tevige fox-terrier met 'n baard als 'n oud- hollands matroos. Hij zit boordevol on deugden. Alles wat beweegt en aan zijn formaat is aangepast, grijpt hij aan, schudt net heftig tot het voor dood liggen blijft. Verleden week heeft hij nog 'n konijn om zeep geholpen. Gelukkig niet een van de onze, maar van den buurman. En niet het minste berouw toonde hij over zijn euvel daad, de gewetenloze kleine schurk. Aan alles lapt Bobs zijn zooltjes: aan den oor log, de rantsoenering en de rest. De aarde is zijn enige hemel. Elsje komt aangehuppeld. Haar blonde kurketrekkers dansen luchtig op en neer. Stefaan Ze., ze ruikt nu Wie Wat Uw hesp, domoor Elsje is mijn jongste zus; een jonge da me van achttien, tamelijk coquet, vlug van geest en zonnig van gemoed. Ze vertelt mij hoe moeder besloot voor het avondmaal eindelijk aan onze laatste ham te beginnen. Fifien was met met n armvol mooie sla thuisgekomen en wat er beter met sla dan ham Frans haalde ze van den zolder, deed het zakje er af en... daar ligt ze nu, de boerenhesp van Nonkel Theodoor, zo'n reukje af t egeven, meisjes, om er de muren van op te klauteren GESTELD DOOR DHR MORIAÜ, VOLKS VERTEGENWOORDIGER AAN DHR. MINISTER VAN VERKEERSWEZEN Ik ontvang regelmatig klachten van amb tenaren die te Gent werkzaam zijn, omdat zij over geen rechtstreekse verbinding be schikken tussen Aalst en Gent, en dit voor al 's morgens. Bij een vorige vraag werd geantwoord dat ze van uit Denderleeuw kunnen ver trekken. Ligt het in de bedoeling van de Heer Minister de reizigers een kosteloos biljet te bezorgen voor de nutteloze rit tussen Aalst en Denderleeuw ANTWOORD. De reizigers uit Aalst met bestemming Gent beschikken om het uur over een snel rijdende omnibustrein die de afstand aflegt in 39 minuten. Op de spituren worden en kele bijkomende omnibustreinen ingelegd met grotere samenstelling en derhalve lan gere ritduur. Het aantal reizigers uit Aalst naar Gent is echter niet toereikend om het inleggen van bijkomende directe treinen te wetti gen. De afstand Aalst-Gent bedraagt 28 km. De reizigers die wensen via Denderleeuw naar Gent te reizen moeten, krachtens de reglementsbepalingen,de werkelijk afgeleg de afstand betalen, zegge 42 km. Het believe de Heer Minister een ant woord te willen geven op volgende vraag De staatsbaan nr. 342 gaat van Erpe naar Wichelen en is, vanaf Lede langs beide zijden voorzien van een fietspad Naar het schijnt wordt proces-verbaal opgesteld tegen de autovoerders die niet uiterst rechts parkeren, t.t.z. het fietspad niet zouden gebruiken als parkeerplaats, Indien het een fietspad is moet het vrij blijven voor de fietsers en mag het niet ge bruikt worden om auto's te parkeren. Wie is er hier bevoegd om parkeerver bod op te leggen ANTWOORD. Ingevolge het Algemeen Reglement op de politie van het wegverkeer is het stil staan en het stationneren van voertuigen verboden op de rijwielpaden. Nochtans weze opgemerkt dat onder rij wielpad dient verstaan het gedeelte van de openbare weg dat door speciale borden aangeduid is als bestemd voor het verkeer van fietsen, al dan niet met hulpmotor. Derhalve, daar er volgens de bekomen inlichtingen geen speciale borden werden aangebracht op de baan van Erpe naar Wichelen, zijn daar dan ook geen rijwiel paden, doch slechts randstroken, gelijk- grondse bermen. In dergelijke gevallen moeten, naar het bepaalde in artikel 32, 1, 2" van voornoemd Algemeen Reglement, de autovoerders hun voertuig opstellen zo ver mogelijk van de aslijn der rijbaan, d.w.z. op de gelijkgrond- se berm, op voorwaarde dat zij er voor de voetgangers een strook van ten minste één meter breed laten, opdat zij kunnen passe ren zonder de rijbaan te moeten betreden. De staatsbaan nr. 55 kruist de spoorweg te Welle. De baan is veel breder dan de overweg, zodat 2 vrachtwagens onmogelijk samen de overweg kunnen oversteken. De verbreding van de overweg is abso luut nodig. Kan de heer Minister mij niet zeggen wanneer deze verbreding zal worden uitge voerd ANTWOORD De kosten van de verbreding van de op staatsbanen gelegen overwegen vallen ten laste van het Departement van Openbare Werken en van Wederopbouw. Dit is dus ook het geval voor de over weg te Welle, gelegen op de Staatsbaan nr. 55. Een ontwerp van verbreding van deze overweg werd samen met een kostenraming op 8 October jl. door de Nationale Maat- 9999999999999999999999999999999 - Bah, meen ik optimistisch, zo erg zal het alweer niet zijn Wacht maar, vent We treden de keuken binnen, Bobs springt vooruit, wipt boven op een stoel, snuffelt en blaft geschrokken. Inderdaad, 't ruikt hier tamelijk onkies, royaal gesproken het doet sterk aan de kat denken. Moeder glimlacht gelaten. Riek eens, nodigt Fifien me aanmoe digend uit. - Onnodig, bromt Frans, ge ruikt het zeven mijl boven den wind. Is me dat stinken Hij leunt met den elleboog op den schoorsteenmantel, rookt kwaadgeluimd een sigaret. Wanneer er iets onaange naams gebeurt, neemt hij het iedereen kwalijk. Hij is een van die beroerde kerels die altijd schuldigen moeten vinden, die niet geloven aan een fatum, 't Is absoluut onmogelijk met broer positief-nuchter te redeneren, ten minste twee keer per week springt hij voor 'n niemendal uit zijn vel. Overigens een passabele jongen. Op het aanrecht, indrukwekkend door zijn omvang, rust de klomp vlees, die een maal een der achterkuiten gevormd heeft van een ferm, goed doorvoed varken. Ogenschijnlijk mankeert er geen zier aan. Iemand met een defect reukorgaan bij voorbeeld... Dat we ze in stukken versneden en kookten stelt moeder aarzelend voor, schappij der Belgische Spoorwegen over gemaakt aan het betrokken Bestuur van Bruggen en Wegen. Zodra de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen het akkoord van het Departement van Openbare Werken zal ontvangen hebben zal tot de uitvoering van de werken overgegaan worden. oOo EEN SPOTGOEDKOPE BENELUX-ATLASGIDS Het fraaie Benelux-kaartgidsje, met kaft in veeikleurendruk en overvloedig voor zien van suggestieve tekeningen door de Wetterse kunstschilder Herman Verbaere, bevat 40 bladzijden en een volledige we genkaart van Nederland, België en Luxem burg, verdeeld over 16 bladzijden, in zes- kleurendruk. Deze kaartjes geven aan rijksgrenzen, autosnelwegen, hoofd- en on dergeschikte wegen, alle toeristische steden en plaatsen, bossen, waterlopen en afstan den. Reeds daarvoor en niet het minst om zijn handig zakformaat is dit een zeer nuttig kaartenhoekje. Maar er werden bovendien nog 19 tekstbladzijden besteed aan inventaris der bezienswaardigheden in steden en toeristische centra. Terecht zegt dit boekje van zichzelf «Dit kaartengids- je zal helpen de merkwaardigheden te ontdekken, die anders voorbijgegaan zou den worden».Inderdaad geeft deze gids «toe ristische inspiratie» aan wie twijfelt no pens de keus van zijn vakantieverblijf. Deze Benelux-zakatlas is te koop in alle V.T.B.-Boekhandels tegen slechts 15 fr. oOo MUNTSTUKKEN VAN 5 EN 10 CENTIEM WAARDELOOS. VANAF 1 JANUARI 1957 Vanaf 1 januari zijn de briefjes van 20 F. van het type 1894 en 1919 waardeloos geworden evnals de muntstukken van 5 en 10 centiemen. Deze munststukken werden sedert geruime tijd vervangen door kope ren stukjes van 20 en 50 centiemen. oOo- G. V. P.-DIENSTBETOON ARRONDISSEMENT AALST. Dienstbetoon van Volksvert. Eug. MORIAU MAANDAG 7 JANUARI 1957 8,30 u.: Grotenberge, Café Gemeentehuis. 9,u. Zottegem, Gildezaal. 10,u. Zottegem, Katolieke Kring. 10,30 u.: Leeuwei^em, Café V. Crombrugge 11,u.: Oombergen, in 't Witte Paard. 11,30 u.: Hillegem, Zaal St. Christoffel. 12,u.: Borsbeke, Parochiale Zaal. 14,u.: Gijzegem, Bij Wies Los. 15,u.: Herdersem, Café St. Antonius. 16,u.: Moorsel, C.V.P.-Lokaal. 17,— u.: Baardegem, Ons Huis. 18,-- u.: Meldert, Parochiale.ZaaU. 19,u.: Erembodegem, Katolieke Zaal. AALST. Elke Zaterdag in 't Groen Kruis, van 10 tot 12 u. Ontvangt aan huis, Grote Markt 13, te Aalst: alle dagen van 8 tot 9 u. en 's avonds van 19 tot 20 u. 's Maandags uitgezonderd. GERAARDSBERGEN. Maandag 7 januari: Volksvert. A. Van den Berghe in het lo kaal «Eendracht», Markt, van 10 tot 12 u. Vrijdag 11 januari: Volksvert. A. Van den Berghe in «Ons Huis» van 10 tot 12 u. LEDE. Zondag 6 januari: dhr. Edm. Cop- pens, Lid van het Arr. Hoofdbestuur, in de Volkskring, Dreefstraat, van 9,30 u. tot 12 u. BAVEGEM. Maandag 7 januari: dhr. Earn. Coppens bij Oscar De Clercq, Molen straat van 20 tot 21 u. o0o LOTENLENING 1953 Bij de 195e trekking van de Lotenlening 1953, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2371 nummer 321. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. 9999999999999999999999999999999 zestien kilo vlees Kunnen we dat nu zo maar over den balk gooien We kijken elkander aan. We weten alle maal dat het oorlog is, dat we thans den domper moeten plaatsen boven onze innig ste gastronomisch verlangens. A la guerre comme a la guerre Doch mij vooral zou het leed doen de boerenhesp van Nonkel Theodoor tot zo'n roemloos einde: in den grond gestopt te worden, veroordeeld te zien. Ik was het immers, die ze, op 't ge vaar af als smokkelaar op het bankje te komen, van Ronse hierheen had gebracht. Plots slaagt Fifien een gil Beestjes wijst ze ontsteld. Verdraaid nog aan toe 't Zijn werkelijk maden. Tegenaan het beentje van den hiel ont dek ik, bij nader toezien een hele reeks kleine gaatjes. Vermoedelijk de luchtko kers. Van spek alleen kunnen ook de ma den niet leven, ze hebben bovendien soms wat zuurstof nodig. Wonderbaar is de na tuur. Maar nu geen twijfel meer. Nonkel Theo- doors boerenhesp is inderdaad van een biervarken afkomstig. Daarom dus vergat mijn vriend, de gestraalde schoolopziener, me de hand te drukken. Hij had de maden geroken. Elsje trekt een vieze grimas Ik in elk geval eet er geen teerling van, kokhalst zusje nog voor geen geld ter wereld Fifien en Frans zijn van hetzelfde gevoe-

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2