ifruto-etikbotiiek Sprokkelingen De zeven flessen van de Kanunnik. NUTTIGE WENKEN. Sommige bontmantels verspreiden een eigenaardige reuk en de meeste vrouwen zijn geneigd dit te bestrijden met een te- gen-reuk, nl. parfum. Breng echter nooit rechtstreeks parfum aan uw bontmantel. Zelfs de beste parfums bevatten een hoe veelheid alcohol en olie. Alcohol oxydeert de kleur van zekere pelzen, terwijl de olieën de haren aan elkaar doen kleven en stof aantrekt, dat er zich op vastzet. Wanneer U toch een lekker geurtje aan uw bontmantel wenst te geven, hang dan zijn der kinderen geen problemen, waar over zij aan het piekeren zouden gaan. Probeer het huis zo gezellig mogelijk te maken, zodat de kinderen graag thuis blij ven en niet steeds de straat opgaan 6. Stel de kinderen niet voortdurend bloot aan prikkels van het moderne stads leven en zoek iets beters dan ze «zoet» te houden met een afgestompte lawaaierige kinema-vertoning. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. Intelligent. In Madrid is onlangs een meisje geboren aan het kapstokje, waarop de mantel wordt lmet twee stei hersenen. Het kind is weggeborgen, een gazen zakje, dat ge voor af hebt gevuld met gqdroogde lavendel bloemen. Schud nu en dan uw bontmantel krach- lig uit. Daardoor komt het stof los en blijft de glans de haren behouden. Schudden neemt ook de valse vouwen weg en brengt de haren weer in de goede richting. Natuurlijk strijkt U uw kanten- en broderie-bloesjes altijd met de grootste zorg. Een prachtig resultaat krijgt U ech ter wanneer U de bloesjes voor het strij ken even invocht met water waarin een beetje borax is opgelost. De bloesjes krij gen hierdoor een glanzend licht apprêt, kreukelen minder snel en worden ook niet zo vlug weer vuil. De ontsierende transpiratieranden in vilten hoeden (herenhoeden) kunnen voor komen worden, door dadelijk na het kopen onder de lederen binnenband enkele banden papier van dezelfde breedte van de bin nenband te schuiven. Van tijd tot tijd de banden papier te vernieuwen. Wanneer de boenwas is verhard of uitgedroogd, doe er dan, druppel voor drup pel, wat terpentijn bij en meng ondereen totdat de was weer soepel en mals is. Bega nooit de fout een doos met uitge droogde boenwas op het vuur te verwar men. De ongelukken, welke hieruit kunnen voortvloeien zijn niet te overzien Wan neer we de was absoluut willen verwar men, doen we dit op de stoom van kokend water. Wanneer men wasgoed vochtig in de linnenkast legt, ontstaan er vaak donker grijze spikkeltjes. Meng '/2 dl. ammoniak door 1V2 dl. water, bevochtig hiermee de spikkels, hang het goed in de open lucht en was het vervolgens op de gewone manier uit. De vlekken zullen dan verdwijnen. Maar denk er in het vervolg aan het was goed eerst dan op te bergen, wannneer het volkomen droog is. RAADGEVINGEN AAN MOEDERS VAN SCHOOLGAANDE KINDEREN. Wanneer U van Uw kind een flink en ge- zond mens wil maken, moet U het^jeeds jong leren wennen aan orde, regel en pro perheid. Het onderwijzend personeel kan niet op alles letten. Vooral moeder moet meehel pen het kind goed op te voeden. Voor haar volgen hier enkele punten van eenvoudig praktisch belang. 1. Laat de kinderen iedere dag met een propere hals, propere handen en voeten en met kortgehouden nagels naar school gaan. Geef hun minstens eenmaal per week een volledig bad. Leer hun dat ze een zakdoek bij zich moeten hebben en die, als het no dig is, ook moeten gebruiken. 2. Houd het hoofd rein, was het haar een pmaal in de twee a drie weken; lange meis jesharen moeten geregeld worden gekon- troleerd op onrein; zonodig stofkammen. 3. Geef schoolgaande kinderen stevig schoeisel. Laat ze niet de hele dag op rub berlaarzen lopen. Misschien kunnen ze an dere schoenen bij zich hebben om in de klas te dragen. 4. Let er op, dat ieder kind thuis een ei gen tandenborstel heeft en dat er 's mor gens en 's avonds wordt gepoetst. 5. Zorg ervoor, dat de sfeer in huis rus tig en vreedzaam is. Bespreek in het bij- C©©©©©0©®©Ö©©©©©©©Ö©©©0©©©©©SS© DOOR JAN B O S C II M A N S. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. lste Vervolg. Mijn vader een man met tempera ment, was ergens buitengewoon hard aan 't foeteren. En over mij heengebogen, bespeurde ik in 't licht der maan het ver warde hoofd van Frans. «Bommen echode ik, «wat bommen Wanneer ik slaap, vergeet ik altijd dat het oorlog is. Is de dag toruwens niet lang genoeg om daaraan te denken Ik kreeg evenwel geen antwoord. Broer had reeds netjes de plaat gepoetst. Zie, daar liet hij mij nu liggen, in mijn bed, terwijl ze lustig met bommen gooiden. Wat een verregaande harteloos heid. Is dat nu nog broederliefde Door 't openstaande venster gluurde de ronde maan de kamer binnen, 't Scheen me toe dat ze glimlachte, een tikje ironisch. Ge spannen, als een strooper op eendenjacht, luisterde ik met mijn ene goede oor scherp toe. Hoorde ik iets Hoorde ik het onheil spellende snorren van de stalen moordvo- gels Neen, ik vernam niets, niets anders dan het diepe suizen der eeuwigheid. Toch maar even buiten gekeken, ten einde mijn geweten gerust te stellen... Met een enke- gezond en levendig. De artsen verwachten, dat het over een buitengewone intelligentie zal beschikken. Vrouwen leven vijf jaar langer dan man nen. Een pas geboren baby zal waarschijnlijk op zijn minst 66 jaar worden en meisjes, iie dit jaar worden geboren, hebben meer kans dan ooit om ouder te worden dan haar toekomstige echtgenoten. Want de vrouwen olijven het van de mannen winnen zij djn die tans vijf jaar voor. Jongen of meisje Drie Israëlische doktoren hebben meege deeld, dat het geslacht van ongeboren zui gelingen reeds van de derde maand af en misschien al eerder nauwkeurig kan wor den vastgesteld. Onderzoekers uit Amerika, Denemarken en Engeland hebben hun be- /indingen bevestigd. Een scheef neusje. Een jonge dame van 28 jaar, uit Londen, /alery Hobson geheten, werd door het stampen en slingeren van een veerboot van le Engelse spoorwegen met haar gezicht egen een ruit gedrukt. Het gevolg was, lat haar neusje scheef kwam te staan. Ze ïeeft daarvoor een schadevergoeding van ruim 100.000 frank toegewezen gekregen. Nooit te oud De 82-jarige Engelse barones Agnes de Stoeckl, weduwe van een Russische prins, neemt autorijlessen. Overigens is in Neder- and kortgeleden een 75-jarige dame ge slaagd voor haar rij-examen Proficiat V Levenswijsheidsdruppel. Het oog, dat alle andere dingen ziet, ziet liet zichzelf (Thomas Fuller). JNS WEKELIJKS PRAATJE. GASTVROUW EN GAST. De rol van gastvrouw is geen gemakke- 'ijke. Er zijn zekere hoofdzakelijke regels in acht te nemen, welke niet iedereen zo naar heeft meegekregen, en welke men dch ook na veel ervaring soms nog niet ge- leel eigen kan maken. De ideale gastvrouw groet u met een so- >er maar bevallig woord. Zij doet nooit dirïgen die ongerijmd zijn. Zij moet kun- ïen luisteren, naar wat u haar vertelt. Zij nag niet teveel hooi op haar vork nemen. Natuurlijk bereidt zij de spijzen, waarvan zij weet, dat u ervan houdt. Zij heeft u tijd om, in de konversatie, even uit te rusten. Zijzelf probeert niet steeds weer aan het woord te komen, en zij verbeuzelt de tijd niet met het opsommen van allerlei klach ten over kleine aangelegenheden. Verder moet de ideale gastvrouw kunnen bewijzen, of tenminste de schijn leveren, dat zij helemaal niet zelfzuchtig is. Zij mag niet overgaan tot heftige discuties, en nooit mag zij op iets aandringen. Zij moet niet vragen, maar raden, hoe lang u zult blijven. Als u wilt vertrekken, mag zij niet proberen, u langer op te houden. vertellen heeft. Hij komt precies op tijd aan en praat nooit over dingen die schok ken of kwetsen. Hij glimlacht onder het praten, maar moet dat bij voorkeur met de ogen doen. Hij bluft niet, maar onthoudt zich ook van kritiek ten overstaan van af wezigen. Bovendien neemt de ideale gast zo wei nig mogelijk plaats in, in het gezelschap, waar hij verschijnt, hij beweegt zich met soberheid en spreekt met gemak. Hij toont zich niet als een verwende kerel, en neemt graag vrede met wat men hem aanbiedt. Hij kan zwijgen als een graf. Hij legt alle opvallende manieren af, en hij weet van te voren, wanneer hij het gezelschap zal ver laten. zeer Laten wij toegeven, als allen, gasten en zij die uitnodigingen sturen, deze voor waarden moesten respecteren, dan zou het gezelschapsleven weer zeer schoon worden. 0O0 STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Van 31 december jl. te 0 uur tot 6 ja nuari 1957 te middernacht hebben 659 on tvallen op de weg of in de agglomeraties, waar de rijkswacht toezicht oefent op het verkeer, aan 11 personen het leven gekost, terwijl er voorts 97 zwaar- en 295 lichtge wonden waren. Tijdens het weekeind deden zich 155 on gevallen voor, waarbij 2 doden en 23 zwaar gewonden te betreuren waren. De oorzaken der ongevallen met dodelij ke afloop zijn niet rechts houden: 1 dode; duidelijke oordeelfouten of gebrek aan aandacht 3 doden; klaarblijkelijke dron kenschap een dode; slippen 1 dode; on voorzichtigheid van voetgangers 2; ande re omstandigheden 3. Per provincie ziet de spreiding der onge vallen er als volgt uit Brabant 114, West- Vlaanderen 78, Oost-Vlanderen 81, Antwer pen 44, Limburg 42, Luik 93, Luxemburg 24, Henegouwen 144 en Namen 39. 0©9 LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 474e trekking van de Lening voor Wederopbouw eerste groep is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2084 nummer 491 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 2755 nummer 008. DERDE GROEP Bij de 384e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie, reeks 10221 nummer 725 en een lot van 1.000.000 fr. op obligatie reeks 7646 nummer 960. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegn 1.000 fr. 0O0- VOGELS HEBBEN DIALECTEN Zoals een Westvlaming, een Antwerpe naar, een Limburger, een Oostvlaming met een heel andere tongval spreken, zo blijken ook de vogels verschillende dialecten te hebben, naar gelang van de streek die ze bewonen. Wellicht is de afwijking niet zo sterk als bij de mensen, maar volgens Dr. Marler, van Cambridge, bestaat ze. Hij zou dit ontdekt hebben door middel van geluidsspectrografische studiën. «Het type van buurvogels, waarmede een bepaalde vogel moet leven, verschilt naar gelang van de verschillende delen van de wereld», zei hij. Daarom is het soms op de ene plaats meer nodig dan op de andere, dat er een onderscheid zou zijn van de zang van een en dezelfde soort. Zo verschilt het einde van de zang van de boekvink in sommige delen van Rus land met die van boekvinken in West-Eu ropa. Zelfs in Engeland verschilt het einde van de zang van bepaalde vogelsoorten in verschillende landsdelen, zoals de menselij ke dialecten. Vogels, die in gevangenschap opgroeien, leren de plaatselijke dialecten niet. Dr. Marler zei dat de geluidsspectro- graaf zoveel inlichtingen over de zang van |de vogels heeft onthuld, dat de geleerden nu de principes kennen waarop de liefde zang bij de vogels gebouwd wordt. De vraag stelt zich nu of het ooit moge lijk zal zijn, dat een mens een wijsje maakt, waarmee hij bijvoorbeeld het hart van een mus zou kunnen veroveren. Nu ja, maar daarmede is niet alles ge zegd. Want ook de gast heeft op zijn beurt tal van voorwaarden te vervullen, als hij wil behagen. Doch ook dit is een netelige kwestie. Het kan nooit kwaad voor kandi daten gasten, te weten, hoe zij zich te ge dragen hebben. De ideale gast antwoordt dadelijk op uw uitnodiging. Hij weet precies, wat hij te ©©©©©©O©©©©©©©©»©©©©© en oogopslag ontdekte ik den Groten ^Beer an den hemel. Maar van vliegtuigen geen .limp Zo ver de blik reikte, lag de aarde laar, onder de onmetelijke blauwe ruimte an den zoelen zomernacht, onberoerd, in ieilige rust verzonken, 't Was een vals ilarm geweest, vrucht van Frans' opgehit- te verbeelding. Deze tweede wereldoorlog ïad zijn zenuwen in de war gestuurd, zijn lersens geschokt. Arme drommel We uilen nog gedwongen worden een psychia- er te raadplegen. Wie weet is het al niet te aat Vastberaden sloot ik de deur, liet iet raam open en sprong blijgemoed terug in de wol. 's Anderen daags gaf het katoen. Kijk. nu was alles plots mijn schuld. Vader immers, moe van wachten op de lommen die maar niet niet vielen, was er riet een dievenlampje op uitgetrokken. Ge ruchten hebben altijd een oorzaak. Op den '.older vond hij de ham van den spijker gevallen touw gebroken. Nonkel Theo- foor had me inderdaad op 't hart gedrukt het ding te vernieuwen. Helaas, ik was het glad vergeten. Doch hoe kon ik het nu ten duivel verhelpen, dat ze voor 'n neertuime- lenden klomp varkensvlees den kelder in vluchten En zei Elsje niet Wedden dat hij het opzettelijk zo ge flikt heeft. Stefaan met zijn boerenhesp Veertien dagen lang leed ik geen last DER BÊ^StAND WERKLOOSHEID Tijdens de week van 23 tot 29 December 1956 werden er per dag gemiddeld 92.936 volledig werklozen gecontroleerd d.i. een vermeerdering met 3530 tegenover de vori ge week. Deze vermeerdering, die aan het seizoen te wijten is, betreft vooral het bouwbedrijf. Bovendien werden de laatste seizoenarbei ders die aan de suikercampagne deelnamen opnieuw werkloos. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 98.765 gedeeltelijk en toevallige werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering met 65.019. De opgetekende stijging is te wijten aan het slechte weder waardoor het werk in de openluchtindustrieën moest geschorst wor den evenals aan de toegenomen werkonder brekingen in de textiel-kleding, leder- en voedingnijverheid. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 191.701 werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermeerde ring met 68.549 tegenover de vorige week. ©©©©©©O©©©©©©©©©©©©®©©© van de trappen kwam, dat de muizen «er aan gezeten hadden Die beesten moeten toch ook eten, op perde Frans, wiens beertje toevallig voor een keer in vrede sluimerde. Wat stond er me nu te doen Een poes hielden we er momenteel niet op na, en om in persoon de wacht op te trekken kwam natuurlijk niet in aanmerking. Ik vertelde het geval aan meneer Porree, den rentenier aan den overkant van de straat. Touw te kort, wist de deskundige on middellijk Nu ging ik zelf kijken, enkele dagen la ter. Nonkel Theodoors boerenhesp hing thans aan een dun maar ijzersterk koordje twee voet onderaan den balk te bengelen. Tot zover was alles volstrekt in de puntjes. Maar waar kwam die groene kleur van daan En wat schrok ik, toen ik de ham uit het zakje haalde 't Was de ham die groen was uitgesla gen. Snapt ge daar iets van vroeg ik in den huiskring. Schimmel, zei Fifien geleerd. Wist ik ook, wat had ik daar nu aan Voor de tweede maal wendde ik mij tot meneer Porree, den vriend in nood. Niets bizonders, glimlachte de rente- meer met mijn ham. Tot moeder op een ni*r geruststellend, geef ze 'n bad in so mooien morgen met de onstellende tijding ^dawater en alles is vergeten en vergeven. GELE WAGENS HEBBEN MINDER ONGELUKKEN Auto's met helle kleuren komen minder in botsing, dan auto's met zachter of be scheidener kleuren, verzekeren de Ameri kaanse experten. En zij zeggen dit op het ogenblik, waar in de Amerikaanse families juist zinnens zijn zich auto's met een gematigder kleur aan te schaffen. Doe het niet waarschuwen de exper ten. Volgens de statistieken hebben zwarte of donkergroene wagens veel meer onge lukken dan rode, gele of witte. Hetzelfde hebben zij opgemerkt bij de voetgangers. Op tien voetgangers, die door auto's overreden werden, zijn er zeven mannen en slechts drie vrouwen. Dit komt omdat de vrouwen veelkleuriger kleren dragen dan mannen. KLEINE PLANEET ALS BUURMAN VAN ONZE AARDE. Een kleine planeet die, de maan niet te na gesproken, onze aarde het dichtst na dert, werd «Geographos» genoemd ter ere van de nationale geographjsche vereniging van U.S.A. De planeet of asteroide, werd in de nacht van 31 augustus 1951 door Drs Rudolph Minkowski en Albert G. Wilson in het Palormar-observatorium in Californië ont dekt. Het hemellichaam verscheen op een reeks fotoplaten, die door de zware Schmidt-te- leskoop te Palomar werden genomen tij dens de verkenning van het uitspansel door het observatorium van Palomar en de Na tional geographic society. Tijdens de verkenning, die zeven jaar in beslag nam, werd de ruimte doorvorst tot op een diepte van 1 biljoen lichtjaren. Dr Ira Sprague Bowen, direkteur van de observatoria van Palomar en Mount Wil son, verklaarde dat de kringloop van de kleine planeet door die van de aarde gaat. In 1969, zei hij, zal de planeet op slechts 4 miljoen mijlen van de aarde passeren. Dit is de geringste afstand van om het even welke asteroide waarvan de kringloop goed bepaald werd en waarvan de terugkeer in de richting van de aarde kan worden voorspeld. De grootte van «Geographos» is niet met ©O©©©©©©©©»©©©©©©©©©©©©©©©©©©©® Toevallig ontmoette ik een tijdje nadien een oud schoolmaat van mij. Hij had een mislopen schoolopzienersexamen achter de rug, had royaal de brui aan de opvoedkun de gegeven en zich als slager gevestigd. Men wreekt zich op het leven zoals men kan. Heden moet hij ongeveer op een klei nigheid na, miljonnair zijn. Hij sprak over zijn nieuw beroep met de vlammende geestdrift van 'n fanatieker.' Hij had het ook over «hespen». «Apro pos,» begon ik. «wat te doen als 'n rook- ham groen uitslaat Alle gaatjes met peper stoppen,» luidde het antwoord, ze bijwijlen met slaolie insmeren. Maar op passen voor die kleine vliegjes, ge weet wel.» «'k Heb er een.» bekende ik hem openhartig, «en boerenhesp.» «Ah zo! Is het een zomer- of een winterhesp Zo- merhespen, ziet ge, overwinteren moeilijk. Is ze voldoende gerookt Heeft ze het zout goed opgenomen Veel te veel vragen in éénmaal. Werkelijk, niets is eenvoudig in de wereld, 2elfs hammen stellen proble men. Ik dacht na. Jawel, gerookt scheen ze me genoeg te zijn. Hij lachte «Slagers die gaan bij den duivel om mosterd. Men mengt 'n greepje schwarz bij 't zaagmeel en de hammen komen uit de rookkamer duister als negerbillen. Ze hebben echter niets van hun vocht verloren, jongen, niets van hun gewicht. Begrepen Toen viel het mij te binnen dat Nonkel Theodoor zijn varkens zelf fokt met het afval van de gaarkeuken. Dus pekelde en rookte hij wel zekerheid gekend, doch men meent dat de doormeter van de planeet niet veel meer dan anderhalve kilometer bedraagt. DE VERBINDINGSMIDDELEN DER ZIGEUNERS Voor de gewone mens blijft het een raadsel, dat zigeuners in voor hen onbeken de streken met zoveel gemak hun weg vin den. Dit ligt aan hun ongeëvenaarde oriën- terings- en opmerkingsvermogen, maar ook aan het bestaan van een primitief maar niettemin vernuftig «seinstelsel», dat bij de meeste zigeunersstammen ?n gebruik is. De half zwervende stammen, die gere geld op bepaalde plaatsen samenkomen, blijven met elkaar in verbinding door bo den, maar de werkelijk zwervende zigeu ners gebruiken tekens die aangebracht worden langs de wegen. In Groot-Brittannië b.v. laten de zigeu ners op de kruispunten, waar zij voorbij komen, drie grasbosjes na, die de richting aanduiden waarin zij zich begeven, of wordt een stok geplant die in de door hen gevolgde richting gebogen is. Met dit sein stelsel worden ook familienieuws, de aan wezigheid van gevaar of andere bijzonder heden gemeld. Verbrande takken b.v. duiden aan, dat in de voorbijgetrokken stam iemand over leden is; wilgentakken doorvlochten met een witte of rode draad, betekenen een ge boorte; twee wilgentakken aan elkaar ge hecht met de schors van een boom wijzen op een verloving. Met een berentak wordt een aanhouding gemeld en met een witte pluim, dat in die streek kippen werden gestolen. Door een stalen lemmer wordt te kennen gegeven dat dit een ideale kampeerplaats is. Zeer lezenswaardige bijzonderheden over deze seinstelsels zijn vesrehenen in het no vembernummer van «Vie et Langage», het tijdschrift van de uitgeverij Larousse. Sedert de oorlog zijn de zigeunerskara vanen in West-Europa veel minder talrijk geworden, grotendeels wegens de massa- uitroeiïng, dfe door Hitier bevolen werd. Men schat dat ongeveer 500.000 of een tiende van de in Europa verblijvende zi geuners in Duitse concentratiekampen en gaskamers werden om het leven gebracht. TWEE MAAND GEVANGENISSTRAF OM OP DE STRAAT NAAR EEN HOND TE TRAPPEN. Dr Helen Spurway is een dame, die in heel Engeland beroemd is om haar theorie, dat kinderen kunnen geboren worden zon der een vader te hebben gehad. En zij is nu ook beroemd geworden, om op de staart van een hond te hébben ge trapt. Het was in het begin van vorige maand, dat Dr. Helen Spurway door Londens stra ten kwam aangewandeld en een politieman zag staan met een hond aan zijn zijde. Zij vertraagde de stap, kwam op de politieman toe, en trapte op de staart van de politie hond. Ik vroeg waarom ze dat deed, zei la ter de politieman, en tot enig antwoord gaf ze mij een oorveeg. Nu is de beroemde dokter voor rechters gekomen. En ook deze wilden van haar we ten, waarom ze de politiehond op de staart trapte. Ik deed het bewust zei ze, om aan te tonen hoezeer ik politiemannen misprijs. Wat de hond betreft, die heeft er niets van gevoeld. Ik droeg vilten zolen, en geloof zelfs hem niet eens geraakt te hebben. De rechters veroordeelden haar tot een boete van vijf pondsterling, of een gevan genisstraf van twee maanden, naar keuze. Dr. Helen Spurway heeft de gevangenis verkozen. -0O0 LOTENLENING 1953 Bij de 196e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 5 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2885 nummer 467, en een lot van 1.000.000 fr. op obligatie reeks 2636, nummer 458. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. 090909900999009909990S90090090S licht meteen de hammen op eigen houtje. Mijn vriend, de spekslager, ontstelde he vig. «Bij jupiter riep hij verslagen uit, «ze zal van 'n biervarken afstam men, uw hesp Smakelijk, hoor Smake lijk «Biervarken informeerde ik ontzet, wat 'n afschuwelijke openbaring zou ik nu te horen krijgen Denk eventjes: een biervarken Een varken waar bier in is Hallo... Mijn vriend spuwde afkeurend tegen den grond, doch zweeg als het nood lot. «Maar spreek toch smeekte ik, «in godsnaam spreek toch «Biervar ken, m'n beste Stefaan,» verwaardigde hij zich eindelijk te antwoorden, «is 'n ge meen zwijn dat door 'n loszinnigen herber gier als kind des huizes wordt vertroeteld, dat dagelijks vergast wordt op alle moge lijke spoeling, bierrestjes, 't onderste van 't vat, enzovoort. Gesnapt 'n Varken dus met 'n dronkemanslever... Ah zei ik, ietwat opgelucht. Hammen van 'n biervarken. hernam de ex-pedagoog som ber, vrezen het zout, blijven slag, dro gen niet en krijgen de de kleur van 'n tro- penziekte. Wegdoen, kerel Wegdoen de boerenhesp Vlug Vlug Hij vergat me de hand te drukken, knikte genadig en was zonder meer de gaten uit. In de verte zag ik nog even hoe hij hoofdschuddend, iets tegen een telefoonpaal zei. Een minuut lang stond ik onthutst Dan beende ik naar huis, klom naar den zolder en bracht de ham in de huiskamer. Alweer deed Elsje verwonderd,

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2