Sprokkelingen De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. Mijn tafelolie is in de winter zo dik, dat ze moeilijk uit de fles is te krijgen», zuchtte het jonge huisvrouwtje. Wat is hier tegen te doen De oorzaak van het dik worden der olie is een te lage temperatuur. Bewaar de fles dus altijd op een tamelijk warm plaatsje. Soms kanmen het dikworden ook tegen houden door een beetje zout bij de olie te voegen. Wanneer men vergeten is de fles met olie op een warmer plaatsje te zetten, kan men de olie vlug vloeibaar maken voor het gebruik, door de fles met inhoud even in een steelpannetje met heet water te zetten. Hoe dik de olie ook wordt, bedenk dat de kwaliteit er niets onder te lijden heeft. Wanneer men een eiersaus opnieuw warm wil maken, mag dit nooit recht streeks op het vuur gebeuren, daar dan de eierdeeltjes hard worden. Een eiersaus verwarmt men dus het best «au-bain-ma- rie». Soepen en sausen, waarin melk werd verwerkt, mag men nooit zouten terwijl ze koken, daar dit de melk zou kunnen doen «keren». Zout ze dus eerst dan wanneer ze van het vuur zijn genomen. Om de onaangename moddersmaak van riviervissen weg te nemen, zal men ze gedurende een uur in een tamelijk sterke oplossing van kokende azijn en water laten liggen. Uitgedroogde kaas wordt weer als vers wanneer men ze wikkelt in een zuiver lin nen doekje, dat men gedrenkt heeft in wa ter waaraan enkele druppels azijn of (be ter nog) wat witte wijn zijn toegevoegd. De kaas er in laten tot de linnen doek is opgedroogd. Uitgedroogde kaas wordt ook weer heel goed als men ze enige tijd in zu re, melk legt. NUTTIGE WENKEN. Om te voorkomen dat de scherpe on derkant van de radio, schemerlampjes, pot ten en dergelijke, krassen veroorzaken op uw gepolijste meubelen, zal men deze voor werpen aan de onderkant beplakken met een laagje dun schuim-plastic, want tegen een zeer lage prijs in de handel is. Ook de onderkant van poten en zetels en stoelen kan men aldus beplakken, dit voorkomt krassen op het parket of linoleum. Fluweel is zeer modern en vormt een I r Strooi dit regelmatig over het bont, laat het enkele uren rusten en borstel het vervol gens ip open lucht er weer uit. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. PAPIEREN KLEDING Wanneer we de berichten uit Amerika mogen geloven zul len onze textielfabrikanten binnenkort een harde dobber krijgen. Een der grote papierfabrikanten heeft zich daar namelijk bezig gehouden met de fabrikage van een produkt waarvan behalve doktersjassen en verpleegsters-uniformen (doe die was maar in de papiermand zelfs regencapes en sportshirts kunnen worden gemaakt. Een ander zocht het weer in een materiaal voor slaapzakken, overall's en sokken. En aan de horizon dagen zelfs papieren badpak ken... hopelijk meer watervast dan de ga zet waarin u dit leest WORDEN DE ROKKEN KORTER. Er wordt gefluisterd, dat de voorkeur van de couturiers deze zomer naar de korte rok zal gaan. In ieder geval bij de avondkleed jes, die momenteel hoogtijd vieren, komen er zeer veel voor met korte wijde rokken. Of dit echter een voorbode is voor de ko mende zomermode, moeten we voorlopig nog afwachten. MINDER BLOND HAAR Het aantal vrouwen met blond haar neemt de laatste tijd fel af. Coiffeurs staan voor een raad sel, maar de cijfers liegen niet 60 jaar ge leden was 1 op 2 vrouwen blond en nu is dit nog maar 1 op 4. En... de ramp voor «mannen, die blondjes prefereren», is des te groter, doordat de mode om het haar te laten blonderen ook sterk verminderd is. LINGERIE In de lingerie worden twee geheel nieuwe kleuren gelanceerd; toma- tenrood en marineblauw, beide verleven digd met witte kant. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. GEVAARLIJK VRIJGEZELLENLEVEN Het is gevaarlijk om vrijgezel te blijven Dit heeft een Brits geleerde, Dr. Jeremy Nosh Morris, onlangs voor een gehoor van artsen en studenten aangetoond. Zijn zorg vuldig bijgehouden statistieken wijzen uit, dat in Engeland en Wales het sterftecijfer voor vrijgezellen tussen de 35 en 44 jaar tweemaal zo hoog is als dat voor getrouw de mannen. Toen men Engelse TV-ster en vrijgezel N° 1, Gilbert Harding, wilde vragen, wat hij van Dr Morris' onthullingen dacht, trof men de beroemde man in bed aan. Zijn prachtig materiaal voor japonnen en rok- J commentaar luidde «Hij heeft groot ge- ken. Eén ding is echter jammer, het neemt lijk. Als ze niet vanzelf doodgingen zou erg gemakkelijk stof en pluisjes op. stelen helpt weinig, hiermee verplaatst men het stof maar. Hier brengt een schuim- plastic spons uitkomst. Met zo'n spons, die we een weinig vochtig maken, kunnen we l'Luweel prachtig reinigen Reinig fluweel altijd tegen de pool in. Wanneer U een nieuw tapijt hebt ge kocht, denk er dan aan dat dit de eerste maanden niet geklopt en ook niet met de stofzuiger behandeld mag worden. Vrees echter niet er over te lopen, want juist door dit lopen zetten de wolle draadjes en knopen zich vast. Het beste behandelt U een nieuw tapijt de eerste zes maanden met een zachte borstel. Hiermede zult ge de eerste tijd wel wollige vlokken en pluizen weghalen, maar dit mag U niet als veront rustend beschouwen. Dit is een heel nor maal verschijnsel bij nieuwe vloerkleren. Wanneer het gebeurt, dat u het sehroefdopje niet van een tube kunt krijgen grijp dan niet dadelijk naar een tang, maar doop het weerspannige dopje even in een tasje met heet water. Zonder de minste moeite kunt ge daarna het dopje los schroe ven en de inhoud van de tube gebruiken. Sneeuwlaarsjes met zo'n randje wit bont staan heel mooi, zolang het tenminste wit is. Maar na een ferme regen- of sneeuwbui ziet het bont er meestal erbar melijk uit. Er bestaat echter een zeer goedkoop middeltje om wit bont te reini gen namelijk gipspoeder (plaaster). Bor- men alle vrijgezellen uit hun lijden moe- 1 ten helpen. Men zou ze er een grote dienst 1 mee bewijzen. Kijk maar eens hoe onver zorgd ik er hier bij lig...» En dan denken de getrouwde mannen nog dat ze te beklagen zijn INKOPEN DOEN IN PEIGNOIR In Houston Texas kunnen huisvrouwen, die er voor het ontbijt geen eieren of melk in huis hebben, even in hun house-coat het ontbrekende gaan halen, dank zij de ope ning van Amerika's eerste «drive-through»- kruidenierswinkel, waar men met een auto kan binnenrijden om zonder uit te stappen zijn inkopen te doen. De bestellingen wor den in een mand aan het portier gehangen, terwijl bij iedere aankoop even de kleine telmachine bediend wordt, die aan het hengsel bevestigd is. ONS WEKELIJKS PRAATJE. WITGOED-VERKOOP. Ieder jaar, na de nieuwjaars-uitverxoop, dus rond half januari, begint men in de warenhuizen met de massale verkoop van «witgoed». Althans bij wijze van spreken, want tegenwoordig wordt er heel wat meer dan witgoed gebruikt. Grootmoeder zaliger zou wel vreemd opkijken moest zij eens een blik kunnen werpen in onze lin nenkast. Want wie gebruikt er de dag van daag speciale feestdagen en gelegenhe den buiten beschouwing gelaten nog witte damasten taffellakens Hoe meer kleur hoe liever nietwaar Waarom ook niet, het geeft niet alleen een vrolijke noot aan de tafel, maar het is ook veel prakti scher dan dat verblindende wit, waarop het kleinste vlekje dadelijk een smet wierp. Waarom zouden we ook onze badkamer en keuken niet opvrolijken Witte bad handdoeken beginnen werkelijk op een zeldzaamheid te gelijken; de rode, blauwe, groene en gele exemplaren en de minder opvallende pasteltinten zijn immers veel gezelliger. Ook de afdroogdoeken voor de keuken, ja zelfs de «niet-pluizende» voor het glaswerk, worden vervaardigd uit fel gekleurde weefsels. Tot de stofvod toe is tegenwoordig vrolijk gekleurd. Onnodig te zeggen, dat al dat gekleurde goed kleur-vast is en afgekookt kan wor den. Wanneer we echter de linnenkast van een huisvrouw met jarenlange ervaring, een beetje nader bekijkn, merken we dat er één afdeling is, die nog volledig «wit» En dit is de afdeling van het bedde- goed Verkopers wisten ons dan ook te vertellen, dat witte lakens nog steeds het meest in trek zijn. Alleen zeer jonge vrouwtjes zijn dol op gekleurde lakens en haar voorkeur gaat vooral naar de met bloempjes en nopjes bedrukte exemplaren. Dikwijls hebben deze lakens een boord in de kleurvan het dessin. Het spreekt van- zelfs, dat de kussenslopen bij dergelijke la kens zijn ge-assorteerd. Toch is er op het gebied van witte lakens wel een merkwaardige nieuwigheid te ver melden er zijn namelijk lakens van een nieuw extra elastisch gemaakt «perlon»- weefsel in de handel gekomen, met speciale, in de vorm genaaide stroken, die om de ondermatras passen. Even er omheen wip pen en het oppervlak ligt rimpelloos. Wan neer men 's morgens opstaat, terkt het la ken onmiddellijk zichzelf weer glad. Op het ogenblik wordt nog gewerkt aan proeven met iets dergelijks voor kussen slopen het kussen zelf zal een mengsel van synthetische pluksels bevatten, zoals van «draion», «diolen» en «trevira». Bovenlakens van «perion» bestaan reeds enige tijd. Zij bewijzen vooral in kinder bedjes goede diensten; 's morgens uitge wassen, 's avonds weer droog, voor gebruik gereed. Strijken overbodig. Kussens, die met synthetisch materiaal zijn gevuld, mogen ook gewassen worden doch zij hebben natuurlijk meer tijd nodig om te drogen. Overigens ideaal voor asth- matische mensen, daar ze praktisch geen stof geven in de slaapkamer. In kombina tie met schuimrubber matrassen, gordijnen en vloerbedekking in plastic en «perion», kan men voor alle allergische patiënten veel verbeteren. Jarenlange proefnemingen met allerlei beddegoed van «perion» hebben geleerd, dat het nimmer hinderlijk is voor een ge voelige huid en zelfs onder ongunstige om standigheden geen moeilijkheid geeft. Het voelt nooit* klad) ol 'aah. Het prijsver schil is bovendien gering en weegt niet op tegen de grotere sterkte en bijzondere kwa liteiten oGo LEUGENVERHALEN Albert Hopkins Mandison, uit Wisconsin, won in de Verenigde Staten de eerste prijs, uitgeschreven door de Leugenaars club te Burlington. Het winnende verhaal luidt als volgt «In Zuid-Dakota heeft men een klei-ach- tige grond, die men «Gumbo» heet. De we gen zijn er hard en effen als glas in het droog seizoen, maar als het regent, kleeft de «gumbo» aan de spatborden van de au to's tot de wielen niet meer kunnen draai en. Verleden jaar heeft de gumbo een hele groep varkens gedood. Eerst plakte er wat «gumbo» aan hun staart, doch bij het rondlopen kwam er steeds meer bij tot de ballast zo zwaar begon te wegen, dat hun huid strak ging spannen. Op de duur konden zij de ogen niet meer sluiten en stierven bij gebrek aan slaap. De Canadees Stanley J. Smith Ingersoll, uit Ontario, kreeg een eervolle vermelding omdat hij wist te vertellen, dat een specht popcorn kwam leggen op een oud aambeeld van een smid, en er dan begon op te pikken tot er vonken uit het aambeeld sprongen, die de popcorn deden openspringen. Tenslotte vertelde Jacob Sandage Brown verwekken van ongeveer één miljoen gra den In elk geval kan deze vooruitgang ato maire processen inleiden ter «aftapping» van enorme energieën. Men zou daarmede ook H-bommen «aansteken» en tot ontplof fing brengen. Hoe dit zij, men is er letter lijk van overtuigd, dat de methode kan worden aangewend «to harness hydrogen bomb power for peaceful purposes». Volle digheidshalve zijn hieraan toegevoegd, dat men op dit gebied in Rusland veel verder is gevorderd dan in de Ver. Staten. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 6 TOT 12 JANUARI. Tijdens de week van 6 tot 12 jan. werden er per dag gemiddeld 102.051 volledige werklozen gecontroleerd, d.i. een vermeer dering met 3.078 tegenover de vorige week. Deze vermeerdering is vooral te wijten aan de beëindiging van sommige bouwwer ken. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 39.785 gedeeltelijke toe vallige werklozen gecontroleerd, d.i. tegen over de vorige week een vermindering met 37.790. Deze belangrijke vermindering was eens deels het gevolg van het aanhouden van field ,uit Texas, een verhaal dat alleen ie-1 gunstige weersomstandigheden voor indus- mand uit Texas kan uitvinden «Er wasjtrieën waar buiten gewerkt wordt en an- eens een man, die de vrouwen begreep. j derdeels van de wisselvalligheid van het SLECHTE INVLOED VAN HET UNIFORMwerk in de sectoren textiel, kleding en le- Een jonge landbouwer uit Meurten, Duits- der. Verder werd er opnieuw normaal ge- ©©©©©ÖO©©©©©®©® DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlog skroniek van een Westvlaamse familie. 3de Vervolg. De foto van mevrouw Folgmann en kind gaat van hand tot hand. Ziet ge wel, vindt moeder, dat de Duitsers toch ook mensen zijn. Oberfeldwebel Heinz Folgmann verpinkt niet. Heeft hij den zin niet gesnapt, althans niet den dieperen zin onder de woorden Den veldtocht tegen Polen heeft hij mee gemaakt, ook in Frankrijk, aan de Somme, heeft hij voor hete vuren gestaan. Nee, in Noorwegen is hij niet geweest. En nee, zijn vrouw is niet zo bang dat hij er niet levend vandaan komt. Ze hebben beiden veel ver trouwen in hun geluksster, hun kindje is gezond, en voor 't overige rekenen ze op de schranderheid van Adolf Hitler, (let wel!) volgens hem het verbluffendste militair- politiek genie, dat ooit het licht der wereld aanschouwde. Wanneer Duitsland den oor log weldra zegerijk zal beëindigd hebben, wordt Europa een oase van vrede en wel vaart. Dan zal het voor allen best gaan. Auch für Sie belooft die buitenge woon naïeve soldaat-propagandist van den 0®©©©©©©©©©©©©©©©s©g©©©©gggggg£ groten dictator. Inmiddels ben ik, tot mijn niet bizonder diep leedwezen, verplicht tijdelijk afscheid te nemen. Meneer Porree wacht op mij, op mij en de hesp van Nonkel Theodoor. Moeder verklapt het den Oberfeldwebel, dat ik een weinig hardhorig ben. Kijk hoe toevallig... Heer Folgmann slaat op zijn knie. Zijn broer is het ook stocktaub. Wat 'n opbeuring Net alsof het genoeg lijker is met velen doof te zijn. Inderdaad, de Duitsers zijn soms ook zeer menselijk. De zware ham onder den arm, gevolgd door Bobs, wandel ik de deur uit. Meneer Porree heeft reeds 'n uiltje ge vangen. Hij slaat er fris voor. Ge zult Bobs moeten buitenlaten, raadt hij aan, kosters ega kan geen blaf fers luchten. Ja, sommige vrouwspersonen, he We schudden het hoofd, zeer diepzinnig. Zoals het bij vele mannen het geval is, schijnt de Vrouw ons almet een zonder ling, onbegrijpelijk natuurverschijnsel toe. Ze lacht, ze praat, ze danst, ze eet en ze drinkt, precies zoals wij mannen en noch tans, zo op de keper beschouwd, vertoont ze een zeker verschil met ons. Dit verschil ligt niet zozeer in het uiterlijke, ook niet in de manier waarop ze een sigaret rookt of fiets rijdt, al doet ze zulks bevalhger dan wij, doch meer in het innerlijke Nee, ik kan het niet nader verklaren. Ik kan slechts op dit «zeker» verschil wijzen. LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. Bij de 476e trekking van de Wederop- bouwlening, 1ste schijf, is een lot van 1 miljoen frank gevallen op obligatie Reeks 0396 nummer 412. DERDE SCHIJF. Bij de 350e trekking van de Wederop- bouwlening 3de groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie 10.162 num mer 221. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. oOo LOTENL.ENING 1953 Bij de 198e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2094 nummer 118 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 1043 nummer 113. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1000 fr. Waarom sommige vrouwen bij voorbeeld geweldig veel van honden houden en ande re er een broertje aan dood hebben: kan een gewoon man zo iets uitleggen? Kunt gij dit uitleggen Oprecht, ik geloof het niet. De Vrouw is een raadsel. Maar halt Daar staan we vóór de deur van den koster. 5. EEN SCHITTEREND ZAAKJE. Buitenaf bekeken schijnt het huis weinig van de krijgsverrichtingen geleden te heb ben. Doch zoals bij velen die, verheugd hun woning nog overeind te zien staan, terug van de vlucht den sleutel in 't slot staken, kwam de verrasing naderhand. We weten dat het bij den koster niet om te lachen is, eenmaal binnen. De keuken, het schotel huis, de veranda, alles mooi naar de vaan tjes. Opgeruimd, opgedoekt, weggeblazen door een nauwkeurig gemikte granaat van ergens achter den Kluisberg. De kanonnier die hem dat gelapt heeft was stellig een spuiter. Onze brave koster zo bij den neus nemen Alle duivels En zijn tichelvloer Zou hij nog wel gaaf zijn Eén hele steen is ruimschoots voldoen de, stelt meneer Porree me gerust. We bellen aan. Ik zoek aldra mijn beste Frans bij elkaar. De kerkbediende is een Waal. Reeds meer dan twintig jaar leeft hij nu al tussen Vlamingen van ras, aard en zeden, maar land, was bij het vrijwillige brandweer korps gegaan, uit liefde voor het uniform, dat men er kreeg. Bij gebrek aan branden had hij echter nog nooit dat uniform kunnen dragen. En almeteens begon in de omgeving de ene hoeve na de andere te branden... Zijn collega's begonnen het verdacht te vinden, dat hij steeds de eerste kwam aan draven met het nieuws van de brand, en daarbij reeds in uniform stond. Men hield hem in de gaten en ontdekte, dat hij reeds in uniform van brandweer man een hoeve in brand stak. DE OUDERDOM VAN ONZE AARDE Een Ierse geleerde schat het bestaan van de aarde op 3,5 miljard jaar. Hij zou deze cijfers hebben bekomen bij middel van be rekeningen o. m. op grond van de ontbin ding der radio-actieve elementen. Deze ge leerde is de heer E. J. Opik, van het ob servatorium van Armagh in Ierland. EEN ELECTRISCH POLSHORLOGE Een uurwerkfirma heeft meegedeeld dat zij «het eerste electrisch polshorloge ter wereld heeft gefabriceerd. Het uurwerk heeft geen grote veer. Een uiterst klein apparaat zorgt voor de omzet ting van scheikundige energie in electri- sche energie en levert de nodige stroom door een vloed electronen naar een uiterst kleine electrische motor te zenden. Deze brengt tenslotte de «onrust» in beweging. Het uurwerk zal over een paar weken in de handel worden gebracht. Naar de firma verklaart, is het mechanisme bij de proef nemingen veel nauwkeuriger gebleken dan de uurwerken met draaikop en automati sche opwinding. MUNITIE VAN PLASTIEK In Noorwegen wordt bij wijze van proef een aanvang gemaakt met de fabricage van munitie in plastiek. Volgens de jongste berichten zou die mu nitie 25 tot 60% lichter uitvallen dan de klassieke munitie. Proeven met een afweer- kanon van 40 mm zouden eerlang plaats hebben. Het blad voegt er aan toe, dat op die munitie reeds een octrooi werd geno men in verscheidene andere landen, zoals Denemarken en Frankrijk. EXTREEM HOGE TEMPERATUREN De opmars naar het gebied der extreem hoge temperaturen gaat nog steeds voort. Enige tijd geleden haalde men in de Ver enigde Staten het niveau van 100.000 gra den. Thans bericht men uit datzelfde land, dat het plafond veel en veel hoger is opge trokken. In het naval Research Laboratory is het aan fysici gelukt, temperaturen te ©©©©O©5©©©©©#©©©©® verwacht van een Waal dat hij Vlaams zal spreken, laat staan leren. Ook zijn naam is Frans. En zijn kruis! Misschien was het precies om dien naam dat hij hier in dit oer-Vlaamse dorp aan de Schelde kwam wonen. Ik weet niet hoe veel jaren van zijn levn hij zou geven om dien naam achterste voren te mogen schrij ven. O, heette hij maar Culmon, of liever nog Dubois, Lemaire, Deschamp. Om 't even hoe In waarheid, het moet tamelijk vreemd aandoen, wanneer men u beleefd de vraag stelt: «Comment vou appelez-vous, mon sieur te moeten antwoorden Moocul, pour vous sevif, madame. Zonder twijfel, er bestaan nettere namen in de wereld. Meneer Porree maakt er me opmerkzaam op, dat er eindelijk leven in 't potdicht ge sloten huis te horen valt. Haastig moffel ik mijn onbehoorlijken glimlach weg. De koster in eigen persoon laat ons bin nen. Monsieur le sacritain... Hoffelijk verontschuldig ik me om de stoornis, kom dan met mijn zonderling verzoek voor den dag. Maar geen verbazing is er op het broodmagere, leverzieke ge zicht van den koster te bespeuren. Integen deel. Hij glundert van genoegen, straalt van blijdschap ons van dienst te kunnen zijn. Par ici, messieurs 1 Meneer Porree struikelt in de donkere werkt in de ondernemingen van N.-Frank- rijk, die ter wille van de eindejaarfeesten het werk onderbroken hadden. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 141.836 werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 34.712 tegenover de vorige week. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Gedurende de week van 14 januari te 0 u. tot 20 januari te middernacht, hebben zich op de wegen of in de agglomeraties waar het toezicht op het verkeer wordt uit geoefend door de rijkswacht, 491 ongeval len voorgedaan 11 personen zijn omge komen, 57 zwaar en 173 licht gewond. Gedurende het weekeinde deden zich 19 ongevallen voor, waarbij 1 persoon omge komen is en 19 zwaar gewond werden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende overdreven snelheid: 4 doden; voorrang 1; oordeelfouten of gebrek aan aandacht 2; geen of onvoldoende ver lichting 1; onvoorzichtigheid van voet ganger: 1; andere omstandigheden 2. Per provinsie zijn de ongevallen ver deeld als volgt Brabant 68, West-Vlaan- deren 53, Antwerpen 39, Limburg 58, Luik 78, Luxemburg 22, Henegouwen 81, Namen 38. oOo KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de eerste tranche 1957 van de Koloniale Loterij Winnen 200 fr. de biljetten eindigend op 7. Winnen 500 fr. de biljetten eindigend op 46. Winnen 1.000 fr. de biljetten eindigend op 252, 375. Winnen 2.500 frank de biljetten eindi gend op 4426, 1397, 6631, 2653, 1458, 7481. Winnen 5.000 frank de biljetten eindi gend op 0998, 9995, 1885, 5299, 0598. Winnen 10.000 frank de biljetten eindi gend op 0000, 0275. Winnen 25.000 fr. de biljetten eindigend op 21264, 81658, 06515, 85564, 42969, 17274, 33230, 31788, 46888, 41227, 25403, 49241, 82835, 89795. Winnen 50.000 fr. de biljetten eindigend op 19074, 41061, 79341, 56536. Winnen 100.000 fr. de biljetten eindigend" op 59973, 71558, 91593, 30130. Winnen 500.000 fr. de biljetten 299679, 251427. Wint 1 miljoen frank het nummer 397770. Wint twee en een half miljoen de biljet ten 480501, 349671. «SC9CSC*«3SSSSeCCCC9SC09SC3CCe' gang over een stuk balk, zijn stenen pijp is meteen om zeep. Er heerst een vreeseüjke warboel in de woning van den koster.Het plafond is door luchtig van de vele gaten, het behangpa pier hangt aan flarden, geen deur zit nog vast. Het tocht er verschrikkelijk, 't Is net alsof hier een woedende reus zijn toorn heeft botgevierd. Voila We staan onder den blooten hemel. Hier was vroeger een keuken. De koster kan het weten. In elk geval is er niets meer van te bemerken. Boven een hoop puin ligt een pomp geslingerd; waar de kachel, de tafel en de stoelen heengevaren zijn, dat is het raadsel. Gelukkig is een gedeelte van den vloer gaaf gebleven. Eén steen ware vol doende geweest, ik tel er nochtans nog vijf. Vier te veel 1 Meneer Porree knikt goedkeurend alles in orde. Un moment je vous prig. De gastheer wrijft in de handen, eerst nadenken daarna handelen. Une brosse Un marteau Hij schiet in gang, draaft rond, zoekt en speurt, doch vindt niets, Hortense I... Ah, mais oü done ai-jë la tête Wanhopig schudt hij het hoofd. Hij riep op zijn vrouw als een man die de verkeer de gewoonte heeft zijn eega als meid-voor- alles te gebruiken. Ze is echter niet thuis, madame Moncul den boer op om boter en

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2