'Utó-iuveH&ianiek De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. U weet toch wel dat de vitaminen in dit gure zon-arme jaargetijde zo'n belang rijke rol spelen in de gezondheid van groot en klein Zorg er dus voor, dat bij de sa menstelling van uw menu zoveel mogelijk vruchten voorkomen. Citrus-vruchten en ook ..appels komen hiervoor wel het meest in aanmerking. Rauw bieden ze het groot ste vitaminen-gehalte, maar ook verwerkt in nagerechten behouden ze een flinke hoe veelheid voor het lichaam waardevolle be standdelen. Grote veiligheidsspelden blijken ook nog voor iets anders geschikt dan voor het vastmaken van baby-luiers. U weet waar schijnlijk uit ondervinding wel wat een vervelend werkje het is om gevogelte, dat opgevuld is, dicht te naaien. Welnu, het hoeft niet meer; inplaats van naald en draad, neemt U in de toekomst enkele gro te (propere) veiligheidsspelden en U speldt het vel eenvoudig dicht. En als het kip petje, of wat dan ook gaar en goudbruin uit de oven komt, haalt U de spelden er ge woon weer uit, was en droog ze goed af en bewaar ze voor een volgende keer. Voor waar een flinke tijdsbesparing. Een bijzonder goedkope en bovendien zeer vitaminenrijke broodbelegging voor kinderen en ook voor volwassenen is de volgende Rasp een flinke winterwortel en twee zachtzure appels en bedruip dit met wat citroensap. U weet natuurlijk, dat melk voedzaam is en tot een van onze goedkoopste levens middelen behoort. Maar U weet ook, dat melk een kalmerende uitwerking heeft op het gestel. Een glas koude melk, langzaam en met kleine slokjes gedronken, brengt de zenuwen tot rust en verzekert een rustige nacht. In vele gezinnen wordt bij de aan vang .van het koude seizoen een voorraad appelen opgedaan. De vruchten worden op de zolder of in een provisiekamer uitge spreid. Dit alles belet evenwel niet, dat na enkele maanden de appels rimpels gaan vertonen, zodat het moeilijk wordt de vruchten te schillen. We kunnen eraan ver helpen door de appelen een tijdje in ko kend water te leggen. De verschrompelde schil zal weer gaan uitzetten en het schil len zal vlotter van de hand gaan. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. DE IDEALE MANTEL Welke vrouw wenst er geen mantel, die zij op elk uur van de dag en in elk jaarge tijde kan dragen Welnu, een Engelse mantelfabrikant meent deze ideale mantel orvtdcki tc hebben; nl. ccn hlaaoich muUcl, dat er op berekend is bij elke weersom- standigheid te worden gedragen. De ge bruikte stof is gekrompen, zodat men niet bang behoeft te zijn voor een flinke regen bui en deze stof geeft een normale warmte en is tegelijkertijd elegant. De mantel zeil heeft een gemakkelijke pasvorm, waar door zij 's zomers over een dunne japon en in de winter over een tailleur heen ge dragen kan worden. Niettegenstaande al deze praktische kanten, is er aan de mantels toch weinig uniformachtigs. De koopsters kunnen kie zen uit 14 verschillende kleuren en uit viei verschillende zorgvuldig berekende maten. Verder zijn er nog speciale maten voor heel kleine en voor zeer grote vrouwen. De prijs valt erg mee: zij varieert tussen de 1500 en 2000 Belgische frank. Dat bovengenoemde fabrikant sukses heeft gehad met zijn mantel-collectie blijkt wel uit het feit, dat hij een productie van zeven duizend mantels per week haalde. SILHOUET 1957 Zoals elk jaar toonde Christiaan Dior, een maand voordat hij in Parijs z'n be kende Haute-Couture collectie voor de pers uitbrengt, in Londen zijn klaar om te dragen Deze collectie geeft er ons een idee van hoe het nieuwe silhouet 1957 eruit zal zien. In tegenstelling met wat vroeger veron dersteld werd, zullen de rokken overdag een paar centimeters langer worden. Ver der zal het silhouet uiterst los en soepel zijn; de taille komt bij Dior op de normale plaats te zitten en is voorzien van een cein tuur. De schouderlijn zal fors en laag zijn; de mouwen hoog ingezet. In Dior's ogen hebben de wijde rokken a la Hollan- daise genoeg charme om ze nog een seizoen een ereplaats in zijn collectie te geven. Wat de stoffen betreft: naast chantung, tussor, linnen en kantoenen tweéds, waar aan we al enkele jaren gewoon waren, moeten we de terugkeer melden van enkele oude bekenden, die we eerlijk gezegd, al dood en begraven waanden, namelijk van crêpe georgette, crêpe de chine, crêpe ma- rocain en andere crêpes. Kleuren veel rozerood, helderrood, licht marineblauw en whisky. ONS WEKELIJKS PRAATJE. LIEVELINGSKOSTJES VAN WERELDBEROEMDE MENSEN «Wie bestelt er nu voor de derde maal artisjokken met ganzenleverpastei vroeg de chef-kok van een beroemd eerste klas restaurant aan de Azurenkust. Men moest niet lang zoeken, het was ex-koning Faroek. Altijd, wanneer hij aan de Rivie ra komt, eet hij dit gerecht driemaal ach tereen het is zijn lievelingskostje. Ook als Faroek slecht geluimd is en dit gebeurt niet zelden gaat hij naar Rome in een restaurant en laat zich deze spijzen voor zetten. Daardoor komt hij waarschijnlijk weer in een betere stemming. In hetzelfde hotel aan de Azurenkust komt vaak de Begum Aga Khans echtge note, om zich een bek'end Frans champi gnon-gerecht te laten klaarmaken. Zij ver zekert dan telkens, dat ze er nog niet in geslaagd is, dit gerecht in de keuken van haar villa Yahimour even smakelijk te la ten bereiden. Plaar man, de Aga Khan, gaf de voorkeur aan kreeft in aspic, omringd door olijven, kaviaar, zalm en aspergepun ten. Thans moet hij jammer genoeg een streng dieet houden en het is dan ook reeds gaf werd er o.m. een pastei opgediend. Nauwelijks had de koningin hiervan een weinig geproefd, toen zij blij verwonderd uitriep «Dit is het lievelingsgerecht uit m'n kinderjaren Opgetogen verzekerde zij, dat zij tot hiertoe tevergeefs erover had nagedacht en de naam niet meer koQ, herinneren. Het betrof hier de «Jan-Wel- lem-pastei», die de vorstin nu ook aan het Hof van Griekenland wil invoeren. Eveneens bij een bezoek aan Duitsland, ontdekte Keizerin Soraya haar voorliefde voor een gerecht, dat zij voor het eerst at. Het was namelijk in Bonn, dat men haar een heerlijke schotel Rijn-zalm, gegarneerd met champignons, erwtjes en artisjokken, serveerde. Soraya beweerde, dat dit het lekkerste was, wat zij tot nu toe al had gegeten. Haar echtgenoot, de Sjah van Perzië, houdt meer van een nationale spijs waarvan het hoofdbestanddeel bestaat uit gestoofde paling in saliebladeren. Het lievelingsgerecht van de Keizer van Ethiopië is een op speciale wijze bereid schapengebraad met kastanjes. Hij kan hiervan zeer veel eten. Het hertogelijk paar van Windsor, staat bekend als lekkerbekken. De hertog en de hertogin lusten al wat fijn is, maar het liefst van al eten ze de naar hun genoemde Windsor-taart, die een Zwitserse hotelier eens speciaal voor hen bereidde en die voornamelijk bestaat uit biscotte en ana- nascrême. Ook de ongekroonde koninginnen van het witte doek weten één en ander gerecht bij zonder te waarderen. Maar bij de meesten onder hen is het zo dat ze, om hun slanke lijn te bewaren, een streng dieet moeten volgen en daarom om ieder goed restaurant een wijde boog maken. Alleen de Sex-Bom- men kunnen het zich permitteren over vloedig te eten. Sophia Loren beweerde zelfs «Mijn lijn heb ik slechts aan Maca roni te danken Mariene Dietrich zegt dat ze zoveel kan eten als ze wil, zonder haar lijn schade te berokkenen. Zij kookt zelf dolgraag en bij iedere gelegenheid maakt zij goulasch, waarvan haar collega's beweren dat men er niet eens aan kan ruiken, zo gekruid is ze, laat staan dat men ze kan eten. oOo RESULTATEN DER HAMSTERWOEDE Door het nationaal instituut voor de sta tistiek werden de eerste aanduidingen me degedeeld aangaande de verkoop tijdens de maand november 1956 in de warenhui zen. Tijdens deze maand bleek de opkoop woede der huisvrouwen inderdaad het grootst. Men zou geneigd zijn te veronder stellen, dat alleen grote hoeveelheden on bederfbare voedingsmiddelen ingeslagen werden, doch de cijfers wijzen uit, dat al le voedingsafdelingen hun verkoopcijfer zagen omhooggaan, met uitzondering voor de vleeshouwers. Met het cijfer 100 als basis voor de ge middelde maandelijkse verkoop in 1953 werden volgende gegevens omtrent de ver koop in november 1955 en 1956 bij wijze van vergelijking verstrekt Afdelingen Nov. 1955. Nov. 1956. Voedingswaren 123 175 Kleding 119 191 Meubelen 101 113 Huishouding 109 133 Boekhandel 156 163 Tabak 120 154 Reukwaren 106 150 Speelgoed 378 367 Algem. gemiddelde 131 163 Opvallend is, dat vooral kledingstukken gekocht werden en dat er zelfs een ver kooptoename van boeken en meubelen waar te nemen valt. Wat te verwachten was, de speelgoedverkoop bij gelegenheid van St-Maarten en St-Niklaas heeft het moeten ontgelden. ©Oo VLAANDEREN, MIJN LIED «Stil zingt de liefde voor U soms haar lied!» «Gij die moet luisteren en hoort het vaak [niet VERRICHTINGEN BIJ SPAARKAS jaren geleden, dat hij deze lievelingskost DOOR JAN BOSCH MANS. Uit de eorlogskroniek van een Westvlaamse familie. nog durfde eten. Wanneer er in het Carlton-Hotel te Can nes een dubbele portie patrijzen-pastei wordt besteld, weet iedere piccolo dat Ali Khan, de zoon van Aga, te gast is. Dat ge- •echt wordt dan speciaal voor hem ge naakt, terwijl de prins zelf nog een wan delingetje maakt; want alleen het recept voor zijn lievelingspastei is twee bladzij den lang. President Eisenhower, die zelf graag aan le kookpot staat en naar het schijnt een uitmuntende kok is, is wel heel «demokra- isch» wanneer het zijn lievelingsgerecht jetreft, hij eet namelijk niets liever dan .Veense worstjes. Koningin Elizabeth van Engeland pleegt tamelijk eenvoudig te eten. Zij heeft een /oorkeur voor alle soorten groenten, fruit salade en koude schotels en menigmaal laat 'ij een rosbeaf met gevulde eieren berei den. Haar zuster, prinses Margaret, is kies keuriger. Margaret dweept met de Franse ceuken en zo dikwijls zij daartoe de gele ien heid heeft laat zij zich gevulde cham pignons bereiden ofwel een kreefragoüt in schelpen haar beide uitverkoren gerech ten. De Hertog van Edinburg, de gemaal van de Koningin Elizabeth, houdt het meest van gevogelte, dat hij zelf heeft geschoten; en wel in de eerste plaats van fazant op Hon gaarse wijze bereid. Toen onlangs de Minister-president van Noord-Rijn-Westfalen ter ere van Konin gin Frederika van Griekenland een banket DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 13 tot 19 januari werden er per dag gemiddeld 101.612 volle dige werklozen gecontroleerd, d.i. een ver mindering met 439 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 93.613 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige wejp, een vermeerdering met 53.828. De waargenomen stijging is voornamelijk te wijten aan de weersgesteldheid (vorst), waardoor in de openluchtbedrijven niet kon gewerkt worden. De in de kolenmijnen uitgebroken staking heeft eveneens werk onderbrekingen veroorzaakt. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 195.225 werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermeerdering ring met 53.389 tegenover de vorige week. In de loop van december bereikten de stortingen op rekeningen van particulieren bij de Algemene Spaar- en Lijfrentekas 1.228 miljoen frank en de terugbetalingen 1.213 miljoen frank. Het geleidelijk ver dwijnen van de in november, als gevolg van de internationale spanning en de hiei> door veroorzaakte goederenhamstering waargenomen storingsverschijnselen,maakt een batig saldo van 15 miljoen mogelijk. Na bijschrijving van de jaarlijkse rente zal het particuliere tegoed bij de instelling op 1 januari 1957 ongeveer 56,1 miljard fr. bedragen, hetgeen voor het voorbije jaar een aangroei met 3,75 miljard fr. betekent tegenover een vermeerdering met 2,9 mil jard frank in 1955. -ooo -•©o- 4de Vervolg. Baron von Münchhausen verbleekt er bij. Onderwijl houdt zijn goede moeder haar hart vast, beeft een beetje op haar be nen en knikt dan het grijze hoofd Frans is een held. Niets is te veel voor een held En de schavuit heeft weer het pleit gewonnen. Of ik hem ken Inderdaad, ik hen hem 6. TWEE ZWARTE OOGEN. Donkerblauw, met rode vegen, glanst het Spiegelgladde oppervlak van den vijver tus sen de hoge, bidstille populieren. De Waterdreef. Daar woont Gusten Pamel, mijn vriend. Hij is een boer, bovendien een gelukkig man. Want hij houdt van de bomen, van de wolken, van de zon en van het leven. Hij houdt van het land, van de dieren en ook van de mensen. Hij kent de wereld, hij glimlacht en zegt Kom, stop een pijp, bij buurman groeit ook onkruid. En wij roken een pijp en praten, terwijl ©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©©^55,®$®®^ daar ergens, misschien gezeten op een tak, de bekende vogel van Pallas Athema ons verdoken afluistert. Want vergeet het niet! ons beider streven is gericht op de Wijs heid. Gusten Pa nel is getrouwd; zijn vrouw is dik, gierig en werkzaam, maar weet nog niet eens wie de koning is van Zweden. Ze can echter een koe melken en wanneer ze het schaap onder den staart kijkt, weet ze iadelijk wat er gebeuren moet met het schaap. Voor een boerin is zulks genoeg, Gusten Pamel is tevreden met zijn vrouw. Hij is eigenlijk over alles tevreden, ook over zijn drie zonen, zijn paarden, zijn velden, hof en erf. Zijn spijsvertering is volmaakt, misschien is geluk enkel 'n zaak van een gezond darmenstelsel. En toch is hij grijs geworden in het leven. Wellicht heeft ook hij zware dagen gekend, harde te genslagen, heeft ook hij gezondigd tegen de redelijkheid. Een man wordt niet in één nacht wijs. Helemaal niet. Dat zegt hij zelf. En daarenboven, getrouwd zijn met een vrouw die nog niet eens weet wie de koning is van Zweden... Het is avond. De rode zon daalt achter de blauwe heu vels. Er is geen wind, recht naar den he mel stijgt de witte rook van de herfstvu ren. Mijn hart is als de vijver, vol vrede. Dag, Gusten Hij staat in de deur van het bakhuis, blootshoofd in broek en hemd. Vandaag is LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 477e trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 3183 nummer 789. DERDE GROEP Bij de 351e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep, is een lot van 1 mil- üoen frank gevallen op obligatie reeks 10418, nr. 797 en een lot van 500.000 frank op obligatie reeks 10189 nr. 726. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. 3©0®C5i0©©0e»ö«05®C0e0C0©00©ö0C het Zaterdag. Vandaag bakt hij brood. En ik ben gekomen om te leren bakken. Breedvoerig leg ik hem uit waarom. Iu oorlogstijd zijn de kwakkels niet van de lucht. Tegenwoordig wordt er beweerd, dat er in België nog amper genoeg brood graan voorradig is voor drie maand. Ook het zout zou weldra uitgeput zijn. Dit alles heeft voor gevolg gehad dat we thans bij ons thuis, een reserve aan zout hebben lig gen, stellig toereikend voor den duur van ten minste drie flinke wereldoorlogen. Aan een tekort aan zout zullen we in geen ge val ten onder gaan. En voorlopig ook niet wat de boterhammen betreft. Vader is ie- J mand die verder ziet dan zijn neus lang is. 'Daarom besloot hij ons oorlogsbrood voor taan zelf te bakken in den boomgaard te onzent is er nog een bakhuis je te vinden een oud, leuk hokje, net een landelijk ka pelleken. Het druipt van poëzie, maar mits het een beetje op te kalfateren.,. En de bakker zal ik zijn. Frans stelde zich ook kandidaat, werd echter afgewezen. Voor ernstige dingen wordt hij niet bijster ver trouwd. Te veel zaken laat hij over aan de Goddelijke Voorzienigheid. Hij heeft het hart van een vogel: hij is een vogel, hij fluit, schudt het stof van zijn veren en vergeet gemakkelijk dat het leven soms ernstig is. Kluchtige broodjes zou hij bak ken Boer Pamel meesmuilt. Zijn nog gave tanden blinken. Kom, zegt hij eenvoudig. EEN BIJVOEGSEL AAN DE REISGIDS. Op 3 Februari e.k. zal een bijvoegsel aan de reisgids verschijnen, waarin enkele j grondige wijzigingen aan de treindienst op I sommige lijnen worden opgenomen. De lijnen 53 (Leuven-Mechelen Nekker spoel) en 139 (Leuven-Ottignies) zullen vanaf die datum met electrische treinen worden bediend. De voorziene vervangingsautobusdienst op de lijnen 135-A (Florennes-Walcourt) en 155 (Marbehan-Virton St-Mard) wordt door een nieuwe dienst vervangen. Ingevolge de uitbreiding van de 45-uren- week wordt op de lijnen 25 (Brussal-Ant- werpen), 50 (Brussel-Aalst-Gent) en 89 (Brussel-Zottegem) een zaterdagtrein in elke richting afgeschaft, mits aanpassing van de uurregeling der behouden treinen. Enkele locale wijzigingen worden insgelijks op andere lijnen doorgevoerd. Op de lijn 94 rijdt een nieuwe semi-di- recte trein Doornik (V. 5 u. 40) naar Brus sel (A. 6 u. 46), met terugkeer als omni- bustrein Brussel-Zuid (V. 14 u. 6) naar Doornik. Voor verdere inlichtingen gelieve de be langhebbende cliëntele de gewijzigde uur tabellen na te zien of de betrokken stations te raadplegen. Het deeg ligt in den trog te rijzen. Uit den gapenden ovenmond likken gulzig de vlammentongen. Het brandend hout geurt. Goliath, de reusachtige Deense hond, komt me een goedendag wensen. Hij is de hond van Gusten, ook een goede vriend van mij. Boer Pamel rolt de mouwen op. Nu zal het brood gevormd worden. Ik ben de discipel. Ik kijk toe, doch de laatste klomp deeg zal ik kneden. Oefening baart kunst. Met een vrouwenvoorschoot omheen de lenden geknoopt, ga ik aan den arbeid. Mijn moed grenst aan het heldhaftige, mijn zelfvertrouwen is boven allen lof verhe ven. Ik zal de wereld verbluffen. Opgepast Goliath, op zijn hoge pooten, ziet nauw keurig toe. Over zijn goede-moordenaars- tronie ligt een minzame grijns. Uit een klomp deeg kan men alles ma ken. Zulks ondervind ik dadelijk. Het eer ste wat ik er uitkrijg, is een soort van op geblazen worst. Dapper wroet ik verder. Is dit nu een voetbal Of wat Nee, het be reikte resultaat bevredigt niemand, noch Goliath, noch Gusten, noch mijzelf. Stilaan begin ik te zweeten. Volhouden beveelt boer Pamel. Volhouden knort Goliath. In mijn groeiende vertwijfeling klop ik den voetbal nu zo plat als een vijg. Maar wie proest het daar opeens uit ach- Op zaterdag, 16 februari a.s. gaat in het grote studie IV van de B.N.R.O. Eugeen Flageyplein 18 te Elsene-Brussel de opna me in openbaar koncert door van de 2° avond der rubriek Vlaanderen mijn land Beginuur 20 u. stipt). Dit concert zal in het teken van het ge zonde Vlaamse liefdelied staan. Het is een algemeen bekend feit dat, via de mekani- sche muziek, er stromen van banale en vaak zeer dubbelzinnige liefdeliedjes over ons volk worden uitgegoten. Ze dringen door tot binnen de muren van onze best ge sloten onderwijsinstellingen, Ze worden in een minimum van tijd door alle mogelij ke bakvisjes en vlegelachtige jongens mee- geneuried en brengen in menig jong herte ken twijfels betreffende de ware en schone liefde. Er werd door menig psycoloog vastge steld dat door associatie van bepaalde filmbeelden (en T.V. beelden met aange paste amoureuse muziek, niet alleen de verbeelding lelijk op hol gaat maar dat daarenboven de geesten verdwaasd worden en alzo de gezonde liefde in haar natuur lijke kiemkracht bedreigd wordt. Met deze 2° opname waarvan de her uitzending doorgaat op zondag 3 maart van 21 tot 22 u. willen we aan de jeugd van het Vlaamse landsgedeelte bewijzen hoe schoon en hoe rijk verscheiden de voorraad van onze GOEDE vlaamse liefde liederen is. Als solisten treden op Mia van der Meersch sopraan K.V.O.; Edward de Decker, bas K.V.O.; Het omroeporkest on der leiding van Jef Vereist verzorgd de be geleiding. De omroepkoren van de B.N.R.O; en Emiel Hullebroeck verlenen hun waar devolle medewerking. Als slot van dit vocaal concert krijgen we samenzang van Vlaamse liefdeliederen door de aanwezigen. Voor kosteloze uitnodigingen schrijve men Dienst vor propaganda B.N.R.O. aan hogervermeld adres. Einde van het concert wordt voor 21,15 voorzien. Net als voor de 1° uitzending moet de grote concertzaal van de B.N.R.O weer proppensvol lopen. Tijdig plaatsaanvraag is aan te raden. WILLEM DE MEIJER. oOo 24 FEBRUARI toekomende in de Zaal ST. JOB door de Missievrienden JEF POTJES SPEKULEIRT -oOo- DE DOOD OP DE WEG Gedurende de afgelopen week hebben zich op de wegen of binnen de agglomera ties, waarvan het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt waargenomen, 560 ongevallen voorgedaan, waarbij 7 per sonen om het leven zijn gekomen, 78 zwaar en 224 licht werden gewond. Gedurende het weekeinde vielen er 200 ongevallen voor met 2 doden en 35 zwaar gewonden. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende zonder voldoende aandacht te hebben afgeslagen 2 doden; nagelaten rechts te houden 1; de weg zonder aandacht te hebben overgesto ken 1; andere omstandigheden 3. De verdeling van de ongevallen per pro vincie is als volgt: Brabant 86, West-Vlaan- deren 64, Oost-Vlaanderen 63, Antwerpen 46; Limburg 38, Luik 68, Luxemburg 23, Henegouwen 103 en Namen 69. OQO LOTENLENING 1938 Bij de 199e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1.589 nummer 67. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. ter mijn rug O pardon, zegt een fijne stem schuch ter, ik dacht dat het Joris was. Joris is de jongste nog ongehuwde zoon van boer Pamel. Mijn leermeester stelt mij de verschij ning voor Rosa Martens, een nichtje uit Brus sel. Aangenaam, juffrouw. Voor een hupsche jongedame maak ik graag een Spaanse buiging. Ik houd van mooie meisjes, vooral als ze slank zijn en niet te dik. Dat komt door mijn aangebo ren schoonheidsgevoel. Voor mij zijn de meisjes de wandelende bloemen dezer heer lijke aarde. Ik verkies ze zelfs boven de andere bloemen, die vrij langs de sloten of in de tuinen der mensen groeien. De prachtigste rozen uit de broeikassen van den graaf ontroeren me minder diep dan het eenvoudigste boerenkind. Als het boe renkind maar blond is, met blauwe ogen en heupen die wiegen op de ruisende muziek die van Gods harp komt. Boer Pamel is op de hoogte van mijn in nig gevoel voor natuurschoon. Hij vindt er niets abnormaals in. Dat had hij ook toen hij nog jeng was en lenig van spieren. Met de jaren verliest men veel van zijn beste hoedanigheden. Rosa Martens, vertelt hij, blijft op de hoeve tot de volgende lente. Om haar ge zondheid. Ze heeft bruin brood, melk en eieren nodig. En die zijn er voor 't ogen-

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2