'IhóuMmUteHielt De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. DIT MOET U WETEN Wanneer uw beurs het niet toelaat iedere dag vlees op tafel te brengen, denk dan eens aan peulvruchten. Peulvruchten, erwten en bonen dus, die per 100 gram ge middeld 290 calorieën bezitten, hebben bovendien een hoog fosfoor- en eiwitgehal te en kunnen daarom gedeeltelijk vlees ver vangen. Wel is het aan te raden om een peulvruchtenmaaltijd aan te vullen met fruit. Nu we het toch over peulvruchten hebben; hebt u soms een voorraadje erw ten en bonen ingeslagen Vergeet dan niet, dat deze «in beweging» moeten blij ven. Dus de katoenen baaltjes (want daar in worden peulvruchten het best bewaard) regelmatig omkeren. Zo voorkomt u dat wormpjes uw voorraad zouden oppeuzelen. Overigens is het niet aan te bevelen, peul vruchten erg lang te bewaren. Overjaarse vruchten zijn nog moeilijk gaar te krijgen en verliezen aldus door het lange koken veel van hun voedingswaarden. Bewaar uw tafelolie (als u enkele flessen gehamsterd hebt) op een koele, dro ge plaats en liefst in het donker. Zo blijft de olie wel een jaartje goed Daarna krijgt ze evenwel een ranzige smaak en is ze hoewel nog bruikbaar niet smakelijk meer. Wanneer we nu asperges willen eten, zijn we aangewezen op een blik. Maak dan zo'n blik NOOIT aan de bovenzijde open, KLANKJES UIT DE MODEWERELD VOORJAARS- EN ZOMERMODE IN WENEN. De Oostenrijkse mode-industrie begint langzamerhand haar belangrijke vóóroor logse plaats terug in te nemen. Fred Aal- müller, de zogenaamde Weense Dior. reeds ver over de grenzen van eigen land bekend en zelfs in Amerika hecht men veel belang aan zijn scheppingen. De Weense mode vertoont een zekere schroom tegenover alles wat extravagant is en slechts van korte duur kan zijn. Zij concentreert zich veeleer op een evenwich tige lijn en op fijn afgewerkte details ter wijl ze haar kracht zoekt in een decente elegantie die binnen het bereik ligt van een normaal inkomen en die tevens niet uit sluitend op het figuur van mannequins is afgestemd. Een belangrijkheid, die we niet anders dan kunnen toejuichen. De Weense couturiers hebben zich spe ciaal toegelegd op mantelpakjes en deux- pièces. De gebruikte wollen stoffen en kam- garens zijn van de allerbeste kwaliteit, Shetland kasjmier, linnen en ander grof geweven materiaal. Schotse ruiten, naald streepjes en pied de poule genieten de voorkeur. Laatstgenoemde stof is ook te ruggekeerd in de Italiaanse mode. Een nieuwtje, dat in tal van Italiaanse confectie-voorjaarscollecties opgang maakt is het gebruik van verschillende soorten stof voor het jasje en de rok van een tail leur. In al dergelijke combinaties moet er want daar bevinden zich de kopjes van de echter in één van de kleuren overeenstem groente. We zouden dus de kopjes het lekkerste gedeelte van de aspergs kun- nn beschadigen. Het blik dus steeds aan de onderzijde openen, dan bestaat er ook min der gevaar voor beschadiging bij het uit storten van de lange asperges. Wanneer U een rijstgerecht je bereidt en er niet aan houdt dat de rijst gaat sa- samenklonteren, zoals bij pap, dan moet ge de rijst eventjes in wat boter laten bakken, alvorens er water bij te gieten om ze ver der te laten koken. De rijstkorreltjes plak ken nu niet aaneen en de weinige boter zal het gerecht wat het ook mag zijn geen schade berokkenen. WEET U HOE HET HOORT O DIE SERVETTEN Wanneer men ergens gedineerd heeft, wordt het servet na afloop NIET meer netjes opgevouwen. Dit doet men wél, wan neer het niet bij één maaltijd blijft, dus wanneer men ergens hetzij bij particu lieren of in een hotel een poosje blijft logeren en men het servet dus nog bij an dere maaltijden zal gebruiken. Leg het servet nooit helemaal uitgespreid over de schoot, maar leg het dubbel- of in drieën gevouwen, naargelang de vouw is ingestreken, over de knieën om de kleding te beschermen tegen mogelijke ongelukjes. Het past niet dat een heer het servet om de hals knoopt of een punt tussen zijn boord steekt niet alleen druist dit in te gen alle wellevendheid, maar het staat bo vendien boers. LEPELTJES RECHTS Een thee- of koffielepeltje wordt door de gastvrouw altijd RECHTS van het kopje gelegd. Dit omdat de gast het kopje met de linkerhand vasthoudt en de rechterhand gebruikt om met het lepeltje te roeren, al vorens beginnen te drinken. MEVROUW OF MEJUFFROUW Een ongehuwde dame, die een biezondere positie bekleedt, als dokteres, advokate ol directrice van een befaamde instelling, heeft het recht aangesproken te worden als «mevrouw». Vroeger werd dit dan ook algemeen gedaan. Maar de dames in kwes tie stellen er tegenwoordig meer prijs op om met «juffrouw» te worden aangespro ken. In dit geval mag men echter NOOIT vergeten de achternaam erbij te noemen. Was het vroeger dus kortweg «Mevrouw» (wat nog goed is nu mag het ook met Juffrouw... Pieters 9099999G0009000009090C DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de eorlogskroHiek van een Westvlaamse familie. ming zijn. Een bekend couturier gaf daar van een voorbeeld door bij marineblauw wit pied de poule wolle jasje effen blauw gabardine te kiezen voor de rok. De mantelpakjes blijven gedeeltelijk ge detailleerd, maar meer en meer treedt het wijde cape-achtige jasje op de nauwe ko- kerrok naar de voorgrond. De revers zijn weer smal. Sportieve mantelpakjes worden vooral gekenmerkt door kleurige versierin gen o.a. uit leder. Voor deux-pieces en lichte zomercom- plets gebruiken de Weense ontwerpers stof fen uit wol en zijde, lichte ottoman en vooral ook jersey en wevenit. Pasteltinten genieten de voorkeur, doch ook hardere kleuren nemen een voorname plaats in en wel in de eerste plaats rood en alle nuances beige en bruin. Marineblauw met witte garnering weet zich zoals trouwens bijna ieder voorjaar ook nu weer te handhaven. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. HET VET VAN DE VISON ALS SCHOONHEIDSMIDDEL Een visonfokker in New Jersey klaagde 1 thuis, dat zijn handen na het villen van de dieren zo zacht waren, dat hij er geen ruw werk meer mee kon doen. Zijn vrouw dacht dat die ontdekking wel eens geld waard kon zijn. Een Amerikaanse professor heeft de zaak nu onderzocht. Na een dozijn proeven is hij tot de conclusie gekomen, dat het niervet van de vison een hormoonachtige stof be vat, een feit, dat de belangstelling heeft ge wekt van fabrikanten van schoonheidsmid delen. Wellicht zullen de dames dus in de toe komst niet alleen haar sierlijke gestalte in vison-velletjes hullen, maar ook het niervet van het diertje gebruiken bij het ver fraaien van haar huid. 6de Vervolg. Daar dan, aan de noodovergangen, ston den de schildwachten op post. En klaar was het zaakje Maar kunt ge zwemmen vroeg ik de maats. Gelukkig, ze konden zwemmen niet voor niets waren ze zonen van de Schelde. Goed dan. We zouden er komen Eén ding evenwel moest verdwijnen onze uniform. De bloemist zou wel ergens een loos bergplaatsje weten, later konden we het spul altijd terughalen. Walter, een ronde gast, was onmiddellijk akkoord. In zijn brieventas stak de foto van 'n meisje. Een oorlogsman met 'n lief weet waarvoor hij vecht, hij weet ook waarvoor hij graag naar huis gaat. Frank nochtans had geen lief. Ze zullen ons doodschieten jammerde die soldaat van karton, als ze ons in bur ger vangen. Ons fusilleren als deserteurs!.. En als we u in den brand laten brul de Walter woedend. wat dan. gij dik huid RODE VROUWENHAREN. De Zwitserse horlogemakers zijn tot de bevinding gekomen, dat alleen mensenhaar kan gebruikt worden voor het perfekt po lijsten van de stenen die voor een degelijk uurwerk onontbeerlijk zijn. Het is boven dien gebleken dat mannenhaar te grof is: zwart haar is te broos, en blond haar te soepel. Deze veeleisende deskundigen kun nen alleen vrede nemen met een enkele soort en dat zijn... rode vrouwenharen '9999099ZS99990990909999—99999 Dan ga ik me aanmelden Doch geen nood, ik had reeds een plan netje klaar, een fijn vernuftig plannetje. Vriendelijk vroeg ik den braven gastheer om een linnen zakje, stopte het hele boel tje van Frank er in en: Ziedaar sprak ik, nu ten minste is uw domheid gecamoufleerd. Een royaal ontbijt achter de kiezen, stap ten we de stiaat op. 't Spreek vanzelf dat we opnieuw het veld insloegen. In den nacht had het opge houden met regenen, 't Was een feest van een weertje, al zon en leeuwerikenmuziek. We voelden ons fris, uitgerust, tot alles in staat. En zolang we tussen het koren bleven, viel er weinig te duchten. Overal waren er sleten. Wanneer de nood aan de man komt, zit een Belg rap ineen sloot. Zonder avonturen het berichten waard, bereikten we een tijdje nadien de eerste hindernis het kleine riviertje, dat men de Mandel noemt. Hoe er overheen zonder een nat pak te halen Rondkijkend ontdekten we een afge- dankten rootbak tegenaan den oever. Het ding slikte water als 'n gespleten klomp, maar bracht ons toch zonder averij over het riviertje heen. Ginds wenkte ons reeds de doorschoten kerktoren van Oostrozebe- ke. We naderden de Leie. Aan de overzijde van den stroom lag het Land van Belofte. Nochtans, het werd stillekens aan tijd dat Franks buidel uit ons gezelschap verdween. MISS WERELD. In een kleine voorstad van Keulen heeft Petra Schürman ,het Duitse meisje dat in 1956 tot «Miss World» werd verkozen, na haar met tiara en hermelijn omklede triomf in Londen, haar rustige leven in de familiekring en als studente in de filologie weer opgevat. De enige veranderingen zijn: de kleine turkooiskleurige Triumph in de garage geschenk van de jury waar mee zij niet durft te rijden; het diploma van haar uitverkiezing aan de muur van haar kamertje en de geheimzinnige tele foontjes uit alle hoeken van de wereld. Pe tra's onveranderlijk antwoord Allright voor het diner, maar trouwen wil ik niet voordat ik mijn studie heb afgemaakt Eindelijk eens een verstandige Miss ONS WEKELIJKS PRAATJE. FIRST LADY VAN HET BRITSE GEMENEBEST DOROTHY MAC MILLAN Buiten de koninklijke familie is het be langrijkste echtpaar van het Britse geme nebest ongetwijfeld de premier Harold Mac Millan en zijn vrouw. Want niet alleen de Eerste-Minister zelf heeft een belang rijke functie te vervullen, ook op zijn echt genote Lady Dorothy, Evelyn Cavendish- Mac Millan rust de zware taak als gast vrouw op te treden in de bekende ambts woning Downingstreet N° 10 en bij officië le gelegenheden haar man terzijde te staan. Gelukkig is Lady Dorothy afkomstig uit een bij uitstek politiek geschoolde familie en zij heeft van kindsbeen af naar rede naars slechte en goede moeten luiste ren. Haar ouderlijk zowel als haar echte lijk huis haar zoon en een schoonzoon zijn ook lid van het parlement heeft reeds dikwijls getrild van de politieke dis- cuties, die er gevoerd werden. Zij heeft de titel van Lady, omdat zij de dochter is van een hertog, namelijk van wijlen de Hertog van Devonshire, die na de eerste wereldoorlog Gouverneur-Gene raal van Canada was. Het was dan ook in dit land dat zij kennis maakte met de man die haar echtgenoot zou worden, toen deze in 1919 als 25-jarige oudstrijder naar Ca nada kwam, om er de positie van adjudant van de Gouverneur-Generaal te bekleden. «Ik ben de dochter van de baas ge trouwd» zei Mac-Millan en Lady Dorothy zou volgens familieleden later gezegd heb ben «Ik ben in een rustige familie van uit gevers ingetrouwd en kijk nu eens waarop het is uitgedraaid Lady Dorothy is thans 56 jaar oud en hoewel zij begrijpelijkerwijs veel belang stelling heeft voor de politiek, geeft zij er toch de voorkeur aan om persoonlijk op de achtergrond te blijven. Zij houdt veel van tuinieren en fokt Siamese katten. Maar de poesen gaan niet mee naar de Downing street, heeft zij verklaard zij zullen in hun eigen huis in Essex blijven. Zij is bo vendien en waarschijnlijk wel in de eer ste plaats moedjjï van vier kinderen Mauricè, Ann, C^rherine en Sarah. Alle vier zijn getrouwö en Lady Dorothy is dan ook reeds grootmoeder van elf kleinkinde ren, die, wanneer het huis niet van politie ke discutie trilt, voor het nodige ge luid zorgen. -«O© BIJ EEN UITEENZETTING VAN COLLARD. GEEN DEMO KRATIZER ING ZONDER VRIJHEID EN GELIJKHEID. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Van 4 februari jl. te 0 uur tot 10 februa ri te 24 uur, hebben zich op de wegen of in de agglomeraties onder verkeerstoezicht van de rijkswacht 583 ongevallen voorge daan met 10 doden, 80 zwaargewonden en 253 lichtgekwetsten. Tijdens het weekeind gebeurden er 202 ongevallen, die 3 doden en 22 zwaarge- kwetsten eisten. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn overdreven snelheid 1, weigering van voorrang 2, oordeelfouten of gebrek aan aandacht 1, achteloos overste ken van de rijweg door voetgangers 5, an dere omstandigheden 1. De spreiding per provincie ziet er als volgt uit Brabant 115 ongevallen, West- Vlaanderen 57, Oost-Vlaanderen 67, Ant werpen 61, Limburg 54, Luik 69, Luxem burg 23, Henegouwen 91 en Namen 46. 999099Q9999909900999099009C99Q9 Vlakbij een leelijk verminkte hoeve be merkte ik een waterput. Juist wat we heb ben moesten. Achter den rug van den niets- vermoedenden dikhuid, gaf ik Walter ver stolen een wenk. Frank Meeresonne liep vóór mij uit. Een beentje... En de donder voerde onverwachts een tamelijk goed ge slaagde buiklanding uit. Mopperend vloog hij weer overeind. Te laat. Zijn boeltje lag reeds in den put verdronken. De Leie Daar lag ze, de Leie, te lachen onder den blauwen hemel, haar slanke lijf glanzend in de zon. Verlokkend. Maar gevaarlijk. Al te gevaarlijk zo dicht bij de baan. We staken een sigaret op. Kalmpjes, zonder opzien te baren, slen terden we den drukken weg langs. Geen mens keek naar ons. Iedereen had genoeg met zichzelf te stellen, met zijn eigen ge broken ruiten. En de nog steeds glorie- dronken Duitsers, die over de straat mar cheerden, zongen dat de boomen en van waaiden. Tot zover geen onraad. Maar ginds, wat was daar aan 't handje? Genietroepen. Druk waren ze in de weer aan het voltooien van de noodbrug. Er mankeerde nog enkel een leuning aan. En werkelijk, er stonden schildwachten op post. En werkelijk, ze eisten iedereen zijn pas. Maar sakkerloot, hadden de fielten niet alreeds vis in de fuik Inderdaad twee lange sladoods van infanteristen. Bei den zaten ze op een balk, diep in gedach ten verzonken. Erg prettig waren hun denk- Op uitnodiging van het Verbond van Oudstudenten van de Brusselse universiteit heeft de minister van Openbaar Onderwijs onlangs te Brussel een uitvoerige uiteen zetting gehouden over de vraagstukken die verband houden met de modernizering en demokratizering van het onderwijs. Minister Collard heeft daar een reeks be spiegelingen ten beste gegeven, waarvan de meeste een werkelijke verbeting in on ze verouderde onderwijsstrukturen zouden brengen, maar die spijtig genoeg slechts wensen zullen blijven aangezien dezelfde minister het nodig achtte gedurende twee jaar een schoolstrijd te doen ontbranden in plaats van de zeer noodzakelijke hervor mingen door te voeren. De heer Collard zei onder meer dat de leerplicht tot 15 jaar zou moeten worden verlengd en slechts op die ouderdom zou het kind moeten kiezen tussen oude, mo derne humaniora of technische school. Er is geen sprake van een afschaffing van de oude humaniora maar slechts van een ver betering. Het technisch onderwijs dient anderzijds weer zijn vroegere waarde te krijgen. Van de universiteit wil de heer Collard een kern van sociale opleiding maken. Het groepswerk van de studenten is hiervoor aan te bevelen, enz. Wij willen hier in alle objektiviteit be kennen dat er heel wat goede dingen ste ken in de hervormingsplannen van minis ter Collard. Trouwens de demokratizering van het onderwijs is aan de orde van de dag. Tijdens het nationaal kongres van de C.V.P. te Namen werd een resolutie ge stemd die het kosteloos onderwijs tot 18 jaar voorop stelde. Wij verwijten dus de heer Collard hoe genaamd niet het onderwijs in een demo- kratische richting te willen duwen. Maar jammer genoeg voor hem kunnen al de op roepen voor vrijheid en gelijkheid waar mede hij zijn bewijsvoering steunt bij ons geen weerklank vinden, vermits hij deze vrijheid juist ontzegt aan de ouders van meer dan 900.000 Belgische kinderen die de misdaad durven begaan een vrije school te bezoeken. Minister Collaard zal slechts van de de mokratizering van onze onderwijsvormen en -metodes mogen spreken, wanneer hij de eerste en fundamentele stap in de rich ting zal hebben gedaan nl. wanneer hij de beide onderwijsnetten op dezelfde wijze zal behandelen. Want wat wil de minister nu Hij wil de kosteloosheid der kursussen, maar alleen voor het officieel onderwijs hij verlangt dat de zonen der arbeiders door hun studies hoge ambten zouden kun nen bekleden, maar alleen arbeiderszonen van socialisten en liberalen de kristelijke werklieden zullen immers de studies van hun kinderen in de vrije scholen en kolle ges niet kunnen betalen. Er kan geen sprake zijn van demokrati zering zonder werkelijke gelijkheid en vrij heid. Welnu de heer Collard ontneemt juist deze vrijheid en gelijkheid aan de kato- lieken inzake onderwijs door er voor te zorgen dat deze ouders een speciale hoge uitgave moeten doen om hun kinderen naar een voor hen aangepaste school te zenden. Er is nog een ander aspekt aan deze hervormings- en demokratizeringsplannen. Het is van het grootste belang dat deze plannen niet een nieuwe faze in de school strijd zouden betekenen. De leiders van het katoliek vrij onderwijs zijn ongetwijfeld van goede wil en zijn bereid aan konstruk- tieve hervormingen mede te werken. Maar de minister moet echter met hun standpun ten rekening houden en mag ze niet voor voldongen feiten plaatsen. 999999099999000999099999999999t beelden vermoedelijk niel Dat zaagt ge hun makkelijk aan. Zonder enige inleiding begonnen Franks tanden te klapperen als kinder klompjes over een stoep. Grauw-bleek keek hij, pre cies alsof hij reeds gefusilleerd was en slechts uit loutere verstrooidheid bleef doorlopen. 'n Plezant weertje, niet jokte Walter zo stevig hij kon. Ik deed er nog een schepje bij. Met een breed gebaar groette ik de twee schild wachten aan de brug. En we waren voorbij. Voorbij. Oef Een flinken kilometer verder daalden we De recente schooloorlog is reeds noodlot tig genoeg geweest voor gans ons onder- wijsapparaat. Dat men van de hervor mingsplannen gebruik make om die school kwestie eens «n voor goed uit de weg te ruimen in gelijkheid en vrijheid. Dan pas zal men ernstig de grootse taak kunnen aanvatten het vormen van een nieuwe generatie. H. oOo KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking van de 2e snede van de Koloniale Loterij Winnen 200 fr. de nummers eindigend op 8. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 35. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 783, 718. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend op 8147, 7497, 2935, 5424, 3996, 8077. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend op 9954, 6512, 9229, 3738, 9211. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 7962, 0327. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 52168, 55169, 07874, 32315, 59519, 07786, 75335, 91228, 81662, 20048, 19553, 24361, 52154, 14956. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 59946, 90496, 90109, 85578. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 12081, 60258, 96004, 83021. Winnen 500.000 fr. de biljetten 454462, 332349. Wint 1.000.000 fr. het biljet 121206. Winnen 2.500.000 fr. de biljetten 259258, 478645. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID doorheen de meersen neer naar het jaag pad. We wandelden door tot we de krom ming van den stroom bereikten, ongeveer tussen Ooigem en Harelbeke. Even rondgespeurd. Alles veilig. Klaarblijkelijk was hier verwoed ge vochten. Het land was als doorsneden van loopgraven, 'n Zwaar Engels machinege weer stond aan den rand van een bosje. Er omheen lagen bergen afgeschoten hulzen. Daarnaast een graf. Verderop nog drie gra ven. Ginds acht bij elkaar. Hier Engelse, daar Belgische helmen. Op het water een doorzeefde vouwboot. Sporen van kogels in de boomen, overal achtergelaten ammu nitie, flarden van kledingstukken, bebloed linnen, en nog graven. Een bruine vlek in 't grasveld een soldatengraf. Zo is de oorlog Tijdens de week van 27 januari tot 2 fe bruari 1957 werden er per dag gemiddeld 100.244 volledig werklozen gekontroleerd, d.i. een vermindering van 1750 tegenover de vorige week. Deze vermindering betreft voornamelijk het bouwbedrijf. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 58.419 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, dit is tegenover de vorige week een vermindering van 58.593. Deze belangrijke afneming is vooral te danken aan de buitengewoon zachte weers omstandigheden die de terugkeer tot een normale aktiviteit in de openluchtindus trieën mogelijk gemaakt hebben. Tijdens de béschouwde week werden in 'het totaal per dag gemiddeld 158.663 werk lozen gekontroleerd d.i. een vermindering van 60. 343 tegenover de vorige week. «O* LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. De uitslag van 479ste trekking van de Lening tot Wederopbouw (eerste schijf) luidt 1.000.000 fr. Reeks 2070 Nr. 61. DERDE GROEP. Bij de 353e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie, reeks 8.7781, nummer 934, en een lot van 500.000 fr. op obligaite reeks 10.192, nr. 266. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 201e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1301 nr. 128 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 1350, nr. 472. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. 9999999999999999999999999999999 Maar waarom, meende Walter onze broek nat maken 't Duurt een uur aleer we weer droog zijn. Verstandig gesproken. Misschien was er wel een middeltje op te vinden. Indien we 'n plank vonden, of... Of 'n doos juichte kanonnier Devos. En hij nam de halflege bus van den mi trailleur, gooide de patronen er uit en daar hadden we een vaartuig. Voor onze spul len, wel te verstaan. Uitkleden I beval ik. Ik, ik zwem zo, zei Frank, mij maakt het geen spier, nat te zijn. De eeuwige idioot. Net alsof wij op hem zouden wachten tot de lieve zon zijn broek had uitgestoomd. Dertig seconden tijd ga ven we hem. Of anders speelden wij,Walter en ik, eens mooi kamenier. Dat baatte. Ook Frank stond aldra in zijn gezonden boeren- huid te blinken. Walter kon het best zwemmen. Hij zou de waterdichte bus met ons goed in, de ri vier overloodsen. Voorzichte stapte hij in water, waadde een paar passen, zwom... De bus dreef achter hem aan, met een stuk touw aan zijn schouder bevestigd. Het ging. Maar sakkerloot koud dat die Leie was Klappertandend zwommen we, Frank en ik, zo hard we konden. Ginds kroop Walter reeds op modder- voeten, den anderen over op,

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2