De zeven flessen van de Kanunnik. ALLE GELUK EN TOCH PLATZAK KEUKEN-GEHEIMEN. VAN ALLES WAT. Tegenwoordig zijn er ook in ons land die heerlijke Gelderse rookworstjes te koop. Het lekkerst is deze worst wanneer ze gekookt is, d.w.z. wanneer ze 15 a 20 ral nuten in kokend water heeft gelegen. Het water moet alleen maar op het kookpunt gehouden worden. En denk eraan, Dames, NOOIT in de worstjes prikken, want dan gaat de fijne smaak verloren. Het vel is na het koken tamelijk hard. Wie hier met van houdt kan dit voorkomen door de worst tijdens het koken te verpakken in een vetvrijpapieren zakje. Op deze manier blijft het velletje zacht. Om het onaangename spetteren bij het braden van verse worst te voorkomen, kunt u als volgt te werk gaan overgiet de worst met kokende melk en wentel ze vervol gens door wat bloem alvorens ze in de heet- gemaakte boter of het vet te gaan braden. Sommige huisvrouwen klagen erover, dat wanneer zij karnemelkse pap koken deze zo vlug aanbrandt. Welnu, dit aan branden kan gemakkelijk voorkomen wor den door de bodem van de kookpot te be strijken met een weinig boter of margari ne. En natuurlijk in dergelijke pap altijd roeren. Het «bouquet garni» speelt in onze keuken een belangrijke rol. Voor een geu rige bouillon, zowel voor soepen, sausen als voor ragouts, is dit hulpmiddel zo goed als onmisbaar. Hoe maken we een «bouquet garni» We leggen 5 a 6 takjes peterselie plat neer op de aanrecht of keukentafel en leg gen hierop achtereenvolgens een schijf ui, een laurierblad, een kruidnagel, een klein stukje foelie en een mespuntje gemengde kruiden. Deze peterselietakjes worden nu met inhoud in en over elkaar dichtgevou wen en stevig met garen bij elkaar gebon den. Vergeet echter vooral nooit om het «bouquet garni» uit de bouillon te halen en in de bouilon uit te knijpen vóór het op dienen. Haal het er ook uit, voor het even tueel doorsteken van de soep. Duidt de 'lichtere of donkerder tint van de dooier op ouderdom van een ei Geenszins, de tint van de dooier wijst er alleen maar op, dat de kippen verschillend voedsel hebben gekregen. Alleen wordt wel eens beweerd, dat een donkergekleurde dooier meer A-vitaminen bevat, dan een lichter gekleurde. De versheid van het ei kan men kontroleren door bij het stukslaan op de dooier te letten Bij een vers ei loopt deze dan beslist niet uit, terwijl bij een minder vers exemplaar dit verschijnsel wèl optreedt 1 nuttige wenken. Wanneer men in plaats van een spel denkussen een stuk zeep zou gebruiken om er spelden en naalden in te steken, zou men nooit last hebben van een roestige naald of een slechtprikkende speld, wanneer we dan ook een lichtelijk verroeste naald of een weerbastige speld (en veiligheidsspelden voor de luier van baby) even in een stuk zeep prikken, glijden ze weer door de stof. Ook een propje staalwol (wanneer we allu- minium schoonmaken) in de opening van een garenklos gestopt, is een uitstekende bergplaats voor naalden. In die staalwol blijven ze mooi blank en scherp. Weet U dat de vlekken, waar de che mische wasserijen het meest last mee heb ben, deze van parfum zijn Ja, dames, parfumvlekken zijn om zo te zeggen niet te verwijderen. Wanneer U dus lekker wil ruiken, breng dan het reukmiddel nooit op uw kleren aan, maar wel een vleugje ach ter uw oren of op een zakdoekje, wat U in de zak van uw toiletje steekt. Bent U in het bezit van een echte bloedkoralen ketting Nu dan boft U, want nen gerust in een zeepsop je worden gewas sen Na het spoelen zijn ze weer al nieuw. Als men ze daarna dan met een doekje, waarop enkele druppels fijne olie, op wrijft, komen de bloedkoralen weel in al hun glans en schoonheid tot hun recht. Er zijn tegenwoordig echter ook onechte bloedkoralen. Pas op, deze kunnen geen zeepsop verdragen Zijn ze vuil geworden, dan alleen spoelen in koud water en met een linnen of leren lapje goed afdrogen. Wanneer uw paraplu door de vele bui tjes, die hij al heeft moeten trotseren, er grauw en vaal gaat uitzien, geef hem dan eens een opfrissertje. Zet de paraplu daar toe helemaal gespannen open en neem de zijde af met een linnen doekje, dat vooraf gedoopt werd in wat brand-spiritus (alco- hol-brulé). Door deze eenvoudige bewer king krijgt de zijde haar oude glans terug. deze sieraden worden volop mode. Echte KLANKJES UIT DE MODEWERELD. ZAL ITALIË DIT JAAR DE MODE AANGEVEN IN PLAATS VAN PARIJS Terwijl we dit schrijven is de Parijse mode voor het aanstaande seizoen nog een vraagteken voor ons. Op dit ogenblik ge beuren alle voorbereidingen nog achter angstvallig gesloten deuren. Maar zoals al tijd is er toch wel één en ander uitgelekt. Wat we daarvan gehoord hebben getuigt van een blijmoedig optimisme, want zowel de schoenen als de handschoenen en de voorjaarshoedjes doen denken aan zon cn blauwe luchten. De ontwerpers hebben hun verlangen naar de nieuwe lente uitge drukt in de stoffen én kleuren, die zij ge bruikten voor hun nieuwe modellen. Men vraagt zich dan ook terecht af zou Parijs een oogje hebben geworpen op de zo suk- sesvolle Italiaanse collecties Zou Parijs zijn gaan inzien dat de Italianen met hun typisch vrouwelijke, fleurige en vooral draagbare kleding veel meer navolging vin den, dan met buitenissige nieuwigheden Kortom zal Italië dit jaar de mode aan geven, in plaats van Parijs Spoedig zul len wij het antwoord op deze vraag kennen. AMERIKAANSE VROUW KLEEDT ZICH IN JEUGD-MODELLEN Volgens Dior kleedt de Amerikaanse vrouw zich té opzichtig. Inderdaad, wan neer deze grote couturier te Parijs zijn nieuwe modellen getoond heeft, dan wor den die door de Amerikanen «vertaald». Maar bij deze «vertalingen», waarin de Amerikanen meesterlijk zijn, denken zij bijna uitsluitend aan de jonge meisjes en aan het vrouwtje van even twintig jaar, dat het idool is van de gemiddelde Amerikaan. Deze «vertalingen» worden tenslotte door de confectie in alle mogelijke maten in de handel gebracht. Vandaar dat deze indus trie die in de Verenigde Staten zeer bloeiend is, omdat bijna alle vrouwen zich met confectie kleden een grote keus van jonge-meisjes klederen voortbrengt, dat de boothals favoriet is en de japonnen zonder mouwen al jaren in de mode zijn. En de oudere vrouwen dan vraagt u zich wel licht af. Ook zij dragen vrij lang deze jeug dige modellen enDior's uitspraak ten spijt ze misstaan haar niet. Trouwens in de Verenigde Staten is alles erop gericht om de vrouw zo lang mogelijk jong te houden. Ook de «make-up» en de haarmode. In de make-up bedienen zij zich van tamelijk felle kleuren, grijze haren worden geverfd of gebleekt en de klederen worden van tamelijk fel gekleurde stoffen vervaardigd. ONS WEKELIJKS PRAATJE. DE KINDERBALLON IS EEN EEUW OUD Het lijkt wel of het verlangen van kinde ren naar helgekleurde luchtballonnen, wier lust om op te stijgen door het kleine handje beteugeld kan worden, eeuwig jong blijft, ook al is die luchtballon zelf een ou de heer geworden van juist een eeuw oud Het was inderdaad op het einde van het bloedkoralen, die vuil geworden zijn, kun- S0000000000000009 DOOR JAN BOSCMMANS. Uit de eorlogskroniek van een Westvlaanse familie. 7de Vervolg. Moeder glimlacht. Haar glimlach doet me altijd denken aan morgenzon over een bloeienden boomgaard. Hij is net zo opwek kend, fris en vol kleur. Apropos, jongen, informeert vader, hoe begon dat allemaal voor u, soldaten, op dien 10 Mei Maar het paard is het draven moe. Met bommen begon het, knort broer met vijf bommen en drie doden. Dan was het schieten, al wat we geven konden. .Boem Baaf Boem Baaf En de laatste boembaaf galmt reeds uit de gang. Broer is de gaten uit. Die kerel heeft 'n baantje nodig, op pert de baas bezorgd. Kon ik hem op het distributiekantoor krijgen Frans achter 'n schrijftafel gekt Els je, zo'n kanonnier van boembaaf Ook zusje kent broer uitmuntend. Eensklaps slaat Bobs aan. Mijn huisge noten spitsen de oren. Wat is er nu gaande? Weer geruchten aan het Kanaal Dat is 'n auto Ijaar 1856 dat de Engelsman Pellen voor de 0900000C99009 99099099900900000i Inderdaad, vader heeft juist geraden een deftige, zwart geverfde Oakland rijdt het binnenhof op. Oom kanunnik juicht Elsje. Moeder si hrikt En we hebben geen vers vlees meer Haar eerste gedachte van gastvrouw in oorlogstijd. Begeleid door een vrolijk blaf f enden Bobs en een blij meisje aan den arm, doet de heer kanunnik Dr. August Devuyst zijn intrede. Hij is ietwat minder groot dan vader, minder breed van borst, minder stevig uit de kuiten gewassen. Vroeger was zijn haar glanzend zwart, doch zo stilaan komen er steeds meer herfstdraden doorheen lopen. Zijn neus is groot en krachtig, maakt die pe indruk. Ook zijn kin zou een gevoelige natuur licht van haar stuk brengen. Maar vooral de ogen bruin en ernstig, boei en u, kijken u vermoedelijk tot achter de nieren. Zijn glimlach is de glimlach van den geleerde, die peinzend van zijn boek opziet. Geleeid is hij inderdaad, de kanun nik, een kléin bibliotheekje heeft hij reeds bij elkaar geschreven. Literatuur om een boer van zijn paard te slaan. In geen geval dingen voor goochemerds als Frans bij voorbeeld. Doch wel voor denkende men sen, voor opvoeders voor vaders en moe ders voor allen die weten hoe vreselijk se rieus het leven is hier beneden. Daarenbo- ven is hij ik heb het nog altijd over den {kanunnik, tevens zo iets als hoofdin- eerste maal het zonlicht op het glanzende velletje van een luchtballon liet spelen en op dit stukje speelgoed, dat vreugde van de kinderen én van de volwassenen tot aan de wolken steeg, het Britse patent verwierf. Volgens de overlevering was het vol strekt niet het oorspronkelijk doel kinde ren te vermaken; een veel ernstiger taak had de kleine luchtballon te vervullen.Hon derd jaar geleden was het probleem hoe de lucht te veroveren nog onafscheidelijk ver bonden met de met gas gevulde ballon. Wie een andere mening toegedaan was, scheen rijp te zijn voor een krankzinnigengesticht. Een bezwaar was echter, dat de ballon zich door ieder koeltje uit de richting liet drij ven. En hier begon het werk van de uitvin ders. Men probeerde een bestuurbare bal lon uit te vinden. Ook Pellen hield zich be zig met het uitwerken van plannen, die de man in de gondel niet tot beheerste maar tot beheerser van het luchtruim zouden ma ken. Zoals men zegt, had hij daarbij vleu gels op het oog, die met een handbeweging in de vereiste richting geplaatst konden worden. Hiertoe had hij een reeks kleine modellen vervaardigd, die hij, bevestigd aan een lang touw, op liet stijgen, ten ein de de luchtstroomingen te bestuderen. Op zekere dagen klommen buurkinde ren, die dit gezien hadden, door het open raam naar binnen en stalen enige ballons van de haak, waaraan ze bevestigd waren. I Pellen, die dadelijk wist in welke richting de daders gezocht moesten worden, was op die bewuste dag al in een bizonder slecht humeur. Nauwkeurige berekeningen had den hem het nutteloze van zijn pogingen doen inzien. Woedend ging hij op zoek naar zijn modellen en vond de kleine dieven,om ringd door een joelende kinderschaar. Voorzichtig gingen de draden, waaraan de balonnen zaten, van hand tot hand. De tranen, die enige ogenblikken later vloeiden vonden niet alleen hun oorzaak in de klap pen, die Pellen met kwistige hand uitdeel de, doch ze werden ook vergoten om het verloren speelgoed. Midden op de terugweg verhelderde plotseling het gelaat van de te leurgestelde uitvinder; hij keerde zich om en gaf de ballons aan de verblufte kinde ren. Reeds de volgende dag vroeg hij pa tent aan op dit stormachtig begroete stuk speelgoed. Deze «overlevering» is niet geschiedkun dig vastgelegd, doch bevat grond genoeg om waar te zijn. Eén feit weten wij echter met volstrekte zekerheid Het verlangen van kinderen naar rode, groene, blauwe en gele balonnetjes is nog steeds even groot, terwijl al het ander speelgoed in onze ver lichte tijd gemoderniseerd moest worden. eOo De regering Acker heeft alle geluk van de wereld gehad. 1955 en 1956 waren vette jaren, met een algemene aangroei van de welvaart. En als het waar is dat ook de werkgevers daarbij ferm verdiend hebben, geen enkele toch zoveel als de Staat. Sedert 1954 14,4 miljard fr. meer inkomsten aan belastingen En een viertal miljard minder uitgaven aan werkloosheid en landsverde diging. Alles samen beschikte Van Acker dus over 20 miljard waarmee hij kon doen wat hij wilde. Hoe heeft hij de 20 miljard gebruikt Heeft hij iets opzij gelegd tegen een moeilijke tijd Heeft hij een cadeautje gedaan aan de min-begoeden Niets van dat alles. Hij heeft een kleine 4 miljard cadeau gedaan aan de groot-industrie. En de rest heeft hij gestopt in putten die hij anders niet kon dempen de niet rende rende kolenmijnen, de afgrond van de ziek te- en invaliditeitsverzekering, de spoor wegen, de provinciën en gemeenten, enz. Hij heeft al dat geld zo doeltreffend uitge geven dat hij op 31 december jl. geen geld meer had om de ambtenaren te betalen. En hij was verplicht om de bankiers tevoet te vallen en 2.5 miljard van hen te gaan afbe delen op de platste manier... Stel U eens voor dat een gewone sterveling in het pri- véleven zo moest tewerk gaan Wat zou men ervan zeggen In ieder geval is het ze ker dat men aan die man geen vers geld en geen nieuwe verantwoordelijkheden meer zou geven. EEN NIEUWE BELASTINGSWET Nochtans is het dat wat de regering ge daan heeft nieuw geld vragen en ruimere verantwoordelijkheden en ingevolge de on waardige kapitulatie van de liberalen heeft ze én het geld én de verantwoordelijkheden gekregen. Het is begrijpelijk dat de minis- fers in hun handen wrijven. Ze hebben im mers al wat ze willen. Ze hebben nieuwe belastingsinkomsten die hun allicht zullen toelaten de bankiers terug te betalen en nog een klein overschotje laten. Met dat over schotje kunnen ze nog een paar verkieziegs- beloften financieren. Langs de andere kant hebben ze alle machten om het sociaal en ekonomisch leven te regelen volgens hun grillen. Ze hebben de macht om alle lonen te blokkeren en ze zullen hoogst waar schijnlijk die macht gebruiken. Ze hebben alle macht inzake prijzen en zullen ook daar op onnatuurlijke manier de domper op zetten. Ze hebben alle macht op gebied van kinderbijslagen en ze zullen niet aar zelen ten koste van de grote gezinnen meer voordelen te geven aan de familietjes met een of twee kinderen inderdaad veel andere zijn er niet in het Wallonië dat on ze regering zo lief heeft. Vervolgens hebben ze alle macht inzake ziekteverzekering. En of het nu op kosten van de mutualiteiten, of op kosten van de dokters of ten koste van de vrije keuze van dokter en hospitaal, of ten koste van de schending van het ge neeskundig geheim zal zijn, ze zullen langs daar wel een brutale weg vinden om enke le uitgaven minder te doen. Ten slotte heb ben ze alle macht over de parastatalen, dat wil zeggen over de 40 miljard waarover die parastatalen beschikken. Op die manier, met het geld van andere, zal de regering er wel in slagen haar financiële moeilijkhe den te overwinnen... En ondertussen zal ze de instellingen kunnen socialiseren en naar hartelust benoemingen doen van rode en ook een paar blauwe kreaturen kwestie van judasgeld aan de liberalen. SOCIALE CAMOUFLAGE En hoe is de regering nu aan dat geld en aan die macht geraakt Simpel door enke le zo gezegde sociale beloften te doen. Die sociale beloften zijn populair, zo was hun berekening, en op die manier gaan we de mensen gans de wet doen slikken. Men kan zich echter nog afvragen of de mensen wel zo naïef zijn in de val van die sociale be loften te lopen. In ieder geval zijn er toch velen die zich zullen herinneren dat in het voorjaar van 1955 de C.V.P. een reeks wets voorstellen indiende tot verbetering van de sociale toestand. Zo vroeg de C.V.P. o. m. 20% verhoging van de kinderbijslagen, en dat niet voor de loontrekkenden alleen; 10 t.h. verhoging van de werklozen vergoeding, dat geeft Van Acker nu nog niet; 45.000 fr. pensioen voor de bedienden, en verbetering ook voor de reeds gepensioneerden het geen in de pensioenwet van Mijnheer Tro- clet ook niet het geval is. Al die voorstel len werden in de commissie tegengewerkt door de minister, die telkens opnieuw be loofde zelf een ontwerp te zullen indienen, zonder dat er iets van in huis kwam. Ten einde raad diende de C.V.P. dan in februari 1956 een wetsvoorstel in om alle sociale vergoedingen aan de index aan te passen. Ook dat werd door de regering tegenge werkt, want vergeten we het niet de stij ging van de levensduurte werd door Van Acker en Cie pas in Oktober 1956 ontdekt en de noodzakelijkheid tot aanpassing van de sociale vergoedingen pas in december 1956. Dus twee jaar nadat de C.V.P. er op was beginnen aandringen. En hoe gemakke lijk had de regering niet enkele miljarden van de 20 waar ze speciaal over beschikte, voor die sociale doeleinden kunnen gebrui ken. Dat ware wat anders geweest dan ei volmachten voor nodig te hebben, een nieu we belasting, en nog een hoop geld van het bedrijfsleven en de arbeiders erbij. DE REKENING WORDT GEPRESENTEERD AAN DE KLEINE MAN Want men zou het verkeerd ophebben als men moest denken dat de nieuwe be lasting alleen volstaat om de sociale voor delen toe te kennen. Eigenlijk zou ze vol staan maar de regering verkiest dat geld zelf te houden om de bankiers terug te be talen, en verkiezingspropaganda te voeren. De sociale voordelen zullen in feite gefinan cierd worden met het geld van het bedrijfs leven, van de arbeiders zelf. De pensioe nen Maar daar is ongeveer anderhalf mil- jard reserve in kas. Dus waarom naar an- der geld gaan zoeken... De kinderbijsla gen Maar daarvoor moeten de werkge vers 1% meer bijdrage betalen; en dat geldt ook voor de middenstanderkes en de boeren die het ongeluk hebben iemand te werk te stellen. En de dest van de sociale aanpassingen Wel daarvoor wordt ferm de zak geschoten van de werkman zelf: de loongrens voor de bijdrage wordt inder daad verhoogd en op die manier zullen de arbeiders 650 miljoen bijdragen. Ze finan cieren dus voor een groot gedeelte zelf, wat ze krijgen. Wat'blieft Wat ze krijgen? Als of de werkman die niet gepensioneerd is, niet werkloos, niet gebrekkig en geen huis vader iets zou krijgen Niets krijgt hij. Zijn loon wordt geblok keerd door de brave regering. En de levens duurte die dank zij diezelfde brave en o zo sociale regering al meer dan een jaar aan 't stijgen is, blijft stijgen Hij kan zich troosten met de solidariteit onder de arbei ders. Dat is de werkelijke sociale beteke nis van de nieuwe belastings- en volmach ten wet. DE C.V.P. WEIGERT AAN DIE HYPOCRISIE MEDE TE DOEN En omdat de socialisten hun belastings wet en hun volmachtenwet zo geniepig ge camoufleerd hebben echter schijnbare so ciale voordelen, zou de C.V.P. niet tegen die volmachten en tegen die belastingen heb ben mogen stemmen De C.V.P. weigert met de hypocrisie van het wetsontwerp 639 mee te doen. Zij noemt een kat een kat en die wet en bleasting -en volmachtswet. Bij een eerlijke voorstelling van de zaken had de regering die wetsontwerpen moeten in dienen een op de nieuwe belasting, een op de volmachten en een (desnoods verschil lende) om de sociale vergoedingen toe te kennen. Ze heèft het niet gedaan 1°) omdat ze niet durfde (want ze wist wel dat ze er dan noch belastingen noch volmachten doorkreeg); 2°) in de hoop de C.V.P. voor een moeilijkheid te plaatsen. Ze wisten ook wel dat de C.V.P. de volmachten zou verwerpen en hoopten dan te kunnen rond strooien dat de C.V.P. tegen de sociale ver goedingen was. Maar de C.V.P. heeft niet moeten aarzelen. Haar wetsvoorstellen, die stuk voor stuk gunstiger zijn dan de voor delen die de socialisten bieden, spreken dui delijke taal. En ook nu houdt ze staande dat al de sociale voordelen kunnen worden toegekend zonder volmachten en zelfs zon der nieuwe belastingen. Die oprechte en vierkante houding van de C.V.P. is nogal wat waardiger dan die van de liberalen die voor de zoveelste keer bewezen hebben al leen nog een filiale van de B.S.P. te zijn. Men mag hun tien herzieningen van de kieswet beloven, het zal hun zieltje niet ba ten hun rol in de Belgische politiek is uitgespeeld. «O» JEF POTJES SPEKULEIRT ...ten bate van de Missie van E. P. Diego Van Schuylenbergh, onze stadsgenoot, op zondag 24 februari 1957, te 7 u. Zaal Eerw. Paters Capucijnen. 9999999999090099009099990000001 specteur van de scholen van dit bisdom. Kortom, een exemplaar waarmee de fami lie gerust op straat kan komen. Morgend August, groet de huisheer gewoon, verheugd u te zien. En uw rheu- matiek Heeroom glundert. Alles in orde. Knusjes zit hij weggedoken in den diepen clubzetel. Ergens uit een der talloze plooien van zijn soutane, tovert hij een marokijnen koker voor 't licht. Sigaren En de onze die allemaal naar de maan zijn Veel zoekgeraakt informeert de wel kome gast. De drie Henry Clay's geuren hemels. Het leven wordt licht, blauw, luchtig als si garenrook. Of we veel kwijt zijn herhaalt va der. Reusachtig, jongen. Te veel om op te sommen. Nog alle dagen ontdek ik dat er dingen verdwenen zijn. Maar gisteren vond ik toch de hegschaar weer. Misschien vinden we ook den barometer, de kool- schup, den hamer en de bijl terug. Hoop doet leven. Wat de bollen kaas, het spek, de koffie en de suiker betreft, koester ik minder illusies. Men mag van een mens niet te veel verlangen. En de vrouw zoekt nog altijd waar een deel van haar potten winkel mag terechtgekomen zijn. Greta werden haar handschoenen gestolen, Fifien haar naaikistje, Elsje haar raket, Stefaan zijn karabijn, Frans zijn motorfiets. Ieder- >9000000099000999009900999000009 een heeft zijn tol aan den oorlog betaald. En dan hadt ge eens moeten zien, August- vriend, wat 'n boeltje 't hier was toen we van de vlucht thuiskwamen. De serre een berg van glas. Honderden pannen van 't dak. De piano in den boomgaard. De poort ingebeukt, een tank in den tuin te midden van de radijzen Overal gaten, blutsen en bulten. In huis zelf alle laden tegen den grond, alles ondersteboven ge keerd, van kamer tot kamer, van kelder tot zolder. Acht dagen lang hebben de vrouwtjes geschrobd en geschuurd, tot ze er bijkans bijvielen. Zo 'n totale oorlog zou iemand ten slotte het land opjagen... Moeder knikt. Ze vindt echter dat het nog erger had kunnen zijn. Allemaal dood en één oog uit, bij voorbeeld, oppert Elsje onschuldig. Heeroom glimlacht vaderlijk In elk geval, troost hij, we leven nog en niemand is 'n oog kwijt. Zijn opmonterende woorden zijn schier zo goed als de sigaren uit zijn koker. Maar waar halen we nu 'n biefstuk van daan komt de gastvrouw weer om den hoek kijken. Dr. August Devuyst wuift onbezorgd de hand Wat de pot schaft... Elsje wipt recht Geef me geld roept ze kordaat ik krijg er wel biefstuks. Waar Bij Roger I... ooooooooooooelOOOOOOOOOOOOOOOOO Roger Lamaker is een kranige jonge ke rel. Hij is pas twintig jaar, te leelijk om te helpen donderen lang en mager, met haar rood als 'n vlam. Van beroep is hij slager. Vóór Mei bracht hij dagelijks zijn waar aan huis. Altijd eerste-klasse vlees. Omdat Elsje de deur opende. Voor Elsje zou hij, zonder verpinken, door een vuur springen. De liefde kent geen hinderpalen. En ver liefd is hij tot over zijn uitstaande oren heel en al versnoekt op onze blonde guit. Helaas, ik kan moeilijk geloven dat hij ooit met Elsje om 'n trouwboekje zal gaan. Om reden van zijn sproeten. Om zijn rode haar. Omdat de barmhartige God hem door liefdesmart een stoel in den hemel wil la ten verdienen. Eén ding echter staat als een paal boven water voor mooi zusje zal hij biefstuks vinden. En zonder zegeltjes dan nog, daarop wil ik een rondje bier verwed den. Greta draagt port rond. Wel, hoe gaat het, nichtje Nog altijd niet getrouwd Aangezien Greta me op 't ogenblik zo hulpbehoevend toeschijnt, spring ik haar gereedelijk bij We verwachten alle momenten een ernstig kandidaat, verklaar ik heeroom na der, een apotheker. Hij is pas terug uit Duitsland. Ten minste drie briefkaarten heeft hij haar gestuurd. Bij hem thuis kre gen ze er twee. Ah Greta werpt me een onheilspeilenden

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2