1hoi De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. Bent U de gelukkige bezitster van een ijskast Weet dan, dat U nooit kokende melk of een schotel, die pas van het vuur komt in een koelkast mag zetten. Wacht altijd tot de spijs voldoende is afgekoeld. Om schorseneren mooi blank te hou den, werpt men ze onmiddellijk na het schoonmaken in water, waaraan men een scheut azijn heeft toegevoegd. Ook in j karnemelk blijven de stukjes schorseneren i mooi blank. Weet U dat fruit langer gaaf blijft als men de overgebleven exemplaren niet op en tegen elkaar in een fruitschaal laat liggen, maar ze zo weglegt dat ze elkaar niet ra ken. Gedroogde pruimen, die een tijdje be waard zijn gebleven, willen wel eens wit uitslaan. Deze witte uitslag heeft niets te matten met schimmel iets wat door ue Huisvrouwen wel eens wordt veronder steld maar is een onschuldige kristalli satie van de in de pruimen aanwezige suiker. Deze vruchten kunnen dus zonder ae minste bezwaren worden geconsumeerd. Verse groenten zetten we steeds op met kokend water, maar ingemaakte en gedroogde groenten moeten altijd met koud water op het vuur worden gezet. Het is verleidelijk nu de oude aardap pelen echt oud beginnen te worden een voorraadje op te slaan als u in de gelegen heid oent een partijtje nog goede op de Kop te tikken, Maar doe het niet Aardappelen goed bewaren is een kunst, het vereist een koele donkere plaats met constante temperatuur en veel koele frisse buitenlucht. En meestal hebt u dat niet al lemaal in één. En die oude aardappelen van dit jaargetijde hebben het helemaal nodig, anders gaan ze zeer snel in kwaliteit achteruit ,en dat is duurder en minder lek ker dan wanneer u regelmatig in de winkel uw een paar kilo'tjes koopt. Laat dat be waren maar aan de groenteman of aardap pelhandelaar over, die zijn er voor inge richt. Koop nooit meer dan hoogstens voor drie dagen tegelijk. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. GEBLOEMDE CREPE GEORGETTE Coco Chanel, de Parijse couturière, die in de dertiger jaren, de toon aangaf van de Eranse mode, omstreeks 1940 van het mo detoneel verdween en nu sinds enkele jaren weer regelmatig haar collecties toont, heeft wonderlijk weinig veranderd aan haar mo delijn van 25 jaar geleden. Desondanks doet deze toch biezonder modern aan. Zij maakt vooral korte feest jurkjes en luchti ge zomerjaponnen. Ook wat het weefsel betreft heeft Mademoiselle Chanel terugge grepen naar 1930, namelijk naar de ge bloemde crepe Georgette. REVOLUTIE OP SCIIOENENGEBIED. Alhoewel we de laatste jaren wel wat gewend waren op het gebied van schoenen, weten ze ons toch steeds weer te verrassen. Aan de leest zelf is weinig veranderd, de spitstoellopende neuzen blijven up-to-date evenals de naaldhakjes, al zijn deze wel een tikje lager geworden. Wat ons wel heeft verrast Het mate riaal Er wordt niet meer uitsluitend leder gebruikt voor het moderne schoentje, maar veel meer faille, linnen en naturel gewe ven rafia. Bovendien is genoemd materiaal meestal bedrukt, genopt en zelfs gebor duurd. Bij de bovengenoemde crêpe geor gette japonnetjes zullen we zelfs muiltjes uit hetzelfde materiaal kunnen dragen. ONS WEKELIJKS PRAATJE. HET ONGELUK LOERT L\ EEN HOEKJE De ongelukken op de openbare wegen zijn beslist onrustbarend; iedere keer weer lezen we in de dagbladen «Deze week eis te het verkeer zoveel mensenlevens». Maar wist. U wel, dat er binnenshuis per jaar evenveel ongelukken met dodelijke afloop gebeuren als op de wegen Ziehier de cijfers, welke het veiligheids kortgeleden heeft instituut in Nederland bekendgemaakt Totaal aantal dodelijke ongevallen: 3.500, hiervan gebeurden er 1.500 in het verkeer 1.500 in huis en slechts 100 bij spoor en scheepvaart en 400 in bedrijven. 50% van de «huisongevallen»» vinden plaats omstreeks ontbijt en diner. Drie j kwart van alle ongelukken is te wijten aan de mensen zelf. Daar staat U van te kijken hé Toch is het zo En weet U wat nog het ergste is Dat het grootste deel van deze «huisonge- 10rde. lukken» het gevolg is van slordigheid en nalatigheid van mij, van U én van ons alle maal. Hoewel we weten dat het gevaarlijk is, en niet met petroleum Sluit u een lucifersdoosje voordat u een lucifer aanstrijkt Zet u nooit een rek wasgoed zo dicht bij de kachel dat het bij omvallen vlam kan vatten Zijn de gangen in huis niet helemaal versperd door fietsen of andere obstakels Heeft u een klein schuimblussertje in huis Verstikking. Heeft de klep in de pijp van de kachel een gaatje, zodat er geen kolendamp-ge vaar is Laat nooit uw auto of brommer in de ga- gare «draaien» en laat de giftige uitlaatgas sen niet in een gesloten ruimte Is de afvoer van gaskachels- en geisers in Wast u slechts buiten met tetra, zodat u de giftige dampen niet binnenkrijgt Werkt u nooit met bleekpoeder en zout zuur in één ruimte omdat het samen een nemen we toch ons elektrisch kacheltje 1 giftige damp vormt weer mee naar de badkamer. En hoevelen van ons drogen hun gewassen haren niet vlak voor een brandende kachel. Geloof me, het is spelen met ons leven. Nemen we als voorbeeld eens het drogen van de haren vlak voor een elektrisch kacheltje, weet U dat één enkele aanraking van Uw natte haar met de gloeidraden dezelfde uitwer king heeft als de fameuze elektrische stoel in Amerika Dit voorbeeld is misschien wel het meest afschrikwekkende wat ik kan aanhalen. Maar er zijn tientallen kleine of grotere oorzaken te noemen, die het leven in huis bedreigen. Denk maar eens aan het roken in bed, aan het wassen met benzine, aan slecht afsluitende gaskranen, enz. Voor kin- -O0O- DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 24 FEBRUARI TOT 2 MAART De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 24 februari tot 2 maart werden er per dag gemiddeld 95.338 volledige werklozen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 1.453 tegenover de vorige' week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 49.687 gedeeltelijke en SPINOY TEGEN VERMINDE RING VAN LEGERDIENST Dhr Spinoy, Minister van Landsverdedi ging, heeft in de Kamerkommissie ver klaard dat in de huidige omstandigheden een vermindering van de militaire dienst tijd uitgesloten is. Het is waar dat deze verklaring intussen door de socialisten werd gelogenstraft dit bewijst ten hoog ste dat er in hun rangen dienaangaande geen eensgezindheid bestaat, want de mi nister heeft die verklaring wél degelijk af gelegd. De C.V.P. heeft daar onmiddellijk tegen geprotesteerd. Er is inderdaad een onder- zoekskommissie aan het werk, die inge steld werd op aandringen van de C.V.P.en die moet nagaan of het leger niet kan ge reorganiseerd worden, zodat er een vermin dering van de diensttijd uit zou voort vloeien. Het is waar dat die kommissie on voldoende werkt. Maar dat betekent daar om nog niet dat de minister zo maar inzake de diensttijd kan of mag beslissen zonder dat die kommissie er haar zeg heeft over gehad. De C.V.P. houdt inderdaad staande dat de reorganisatie van het leger mogelijk op op een manier die de diensttijd doet ver minderen. In Duitsland vormt men vijf di visies met 210.000 soldaten. In België ech ter zijn voor twee divisies 135.000 soldaten nodig. Daar is iets dat niet opgaat. En het is daarom dat de C.V.P. op de reorganisatie aandringt en zal blijven hameren. oOo MINISTER SPINOY LIEGT toevallige werklozen gecontroleerd, d.i. te- deren zijn de gevaren in huis nog talrijker. gen0ver de vorige week een vermindering In verband met het ontstellend hoog aan- mej. 23 248 tal «huisongelukken» heeft een Nederlands dagblad de volgende vragen samengesteld Zijn uw kinderen veilig Zijn de spijlen van het balkon stevig, staan zij niet te ver van elkaar. Kan uw spruit zonder dat u het merkt bij de wringer komen Is de transformateur van zijn elektrische speelgoed in orde en bent u erzelf bij als hij ermee speelt Heeft u een hekje voor het trapgat zolang de kinderen klein zijn Wijst u de kinderen op de gevaren van het verkeer Zorgt liggen Let u bij het kopen van speelgoed op kwaliteit, scherpe randen of punten Is het kussentje in de wieg niet te zacht? Liggen de lucifers op een veilige plaats Elektriciteit en gas. Zijn de fittingen van de lampen goed ge ïsoleerd door een lamphouder Is uw wasmachine geaard Is uw gasslang in orde en niet van ver teerd rubber Zijn alle schakelaars en contactdozen in huis in orde, zijn de leidingen door een ex pert aangelegd Heeft u reserve-zekeringen bij de hand en staat er op een vaste plaats een zak lantaarn Als hij maar een gemakkelijk parlemen tair succesje kan behalen, neemt Minister Spinoy het met de waarheid niet zo nauw. Dat heeft hij nog bewezen toen hij zonder blikken of blozen beweerde dat de Heer daling is voornamelijk Spaak in 1949 te Limburg slechts 4 di- Deze gevoelige 0 I te danken aan de geleidelijke terugkeer van visies aan de NATO had beloofd' dat tth- 'een normale toestand in de buitenbedrijven i ter Minister van Zeeland daar in Lissabon 7 van maakte en aldus de schuld werd als gevolg van de verbetering van de weers omstandigheden. oOo GODSDIENSTKURSUSSEN PER BRIEFWISSELING. Onze samenleving is tegenwoordig ge mengd en verdeeld. Vele katolieken die hun dat ze niet op de tocht staan of êeloof persoonlijk willen beleven, voelen het gemis aan doorzicht in de werkelijkhe den waarin het geloof hen plaatst. Tevens zijn zij door een veelvuldig en veelzijdig kontakt met niet-katolieken, zich meer be wust geworden van hun verantwoordelijk heid de eigen overtuiging te kennen en on geschonden mede te delen. voor de invoering van de 24 maanden dienst. Deze beweringen kunnen niet anders dan als leugenachtig gekenmerkt worden. Het staat inderdaad vast dat dhr Spaak zich te Luxemburg verbonden had voor 5 2/3 di visies. Reeds in de volgende regering moest de liberale minister van Landsverdediging, dhr. Devèze bekennen dat die verbintenis vaak ter goeder trouw, vreemde dingen over katolieken gezegd. Zo bijvoorbeeld dat zij geloven'^ert alle niet-katolieken ver doemd zij na de dood; dat zij Kristus ver waarlozen; dat zij Maria als een godin ver eren; dat zij beelden aanbidden; dat zij aan gewijde voorwerpen een toverkracht toe schrijven; dat zij de Bijbel niet mogen le zen; dat de Kerk een winkel is; dat zij zo- Grijpt u nooit een kraan of verwarmings- veeI moSel«k kinderen moeten hebben; dat buis beet wannneer u met een elektrisch f'J ®odsdlenst verwarren met machtswei- apparaat bezig bent lust; dat de paus een dictator is; dat de ka- Zorgt u er altijd voor dat de hoofdkraan ^ek geen eigen gedacht mas hebben; enz' van een butage-cylinder goed gesloten is Zoekt u een lek in de gasleiding niet niet kon worden nageleefd zonder verho ging van het aantal soldaten. En het is dus wel degelijk de verbintenis van dhr. Spaak die de C.V.P. ertoe verplichtte de 24 maan den in te voeren, iets wat in het voorjaar van 1951 gebeurde. Hoe kan dhr Spinoy staande houden dat de verbintenissen van In kringen van andersdenkenden worden, Lissabon daar ook maar voor iets tussen zitten Inderdaad, die verbintenissen da teren van 1952 en ze sloegen geenszins op 7 divisies maar op 5 divisies als vaste be lofte, en op 5 1/3 divisies als vooruitzichten voor het jaar daarop. Dhr. Spinoy moet ook tot verdere oefeningen en wederoproe- pingen in de daaropvolgende jaren. De re gering heeft aldus met één pennetrek de maatregelen ten gunste van de gezinnen, zoniet helemaal afgeschaft, dan toch ern stig aangetast, ze bewijst eens te meer dat het zinnetje in de regeringsverklaring vol gens hetwelk zij om het gezin zou bekom merd zijn, er alleen voor de vorm werd in gezet of, juister nog om haar ware bedoe lingen die anti-familiaal en anti-sociaal zijn te kamoufleren. In dezelfde lijn ligt nog dat het recht op uitstel voor een reeks kategorieën werd aangetast. Geen wonder dat de C.V.P. te gen die nieuwe militiewet moest stemmen. oOo WAT DE C.V.P. TOCH HEEFT WETEN TE VERHOEDEN De meerderheid heeft dus toch de vrou welijke vrijwillige legerdienst goedgekeurd. Al het verzet van de C.V.P. tegen de voor gestelde regeling mocht niet baten, Maar het heeft dan toch de gevaren weten te be perken. Het is inderdaad aan het aandringen van de C.V.P. te danken dat de meisjes in plaats van op 16 pas op 18 jaar vrijwillige dienst zullen kunnen nemen. Het is aan de C.V.P. te danken dat de dienstneming en wederdienstneming in pteats van op 3 jaar, zoals voor de mannen, slechts op twee jaar werd bepaald. Het is aan de C.V.P.amende- menten te danken dat van de vrouwelijke vrijwilligsters een getuigschrift van goed I gedrag en zeden wordt geëist alsmede een zekere technische bekwaamheid *voor de te vervullen funktie. Het is aan een C.V.P.- amendement te danken dat de dienstverbin tenis in geval van zwangerschap zal kun nen verbroken worden. De minister wilde hierop eerst niet toegeven, maar moest na dien toch de gegrondheid van de stelling van de C.V.P. inzien. Hetzelfde was het geval wat betreft het C.V.P.-amendement om de vrouwen niet alleen buiten alle strijdende posten maar ook buiten alle ope rationele gevechtseenheden te houden. Het C.V.P. standpunt mocht dus ook hier zegevieren. De vrouwen zullen inzien voor welke erge kwalen de- vrijwilligsters dank zij het aandringen van de C.V.P. werden behoed, en ze zullen het niet vergeten. -oOo LOTENLENING 1953 Bij de 205e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 0255 nummer. 0375 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 0384 nummer 0205. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr. eOo met een lucifer, maar met een kwastje zeepsop Brandgevaar. Heeft u voor uw strijkhout een roostertje om hem op te zetten Liggen er geen kleedjes vlak voor de haard en hangt er geen schoorsteenloper vlak boven Stofzuigt u nooit in een kamer waar een los petroleumkacheltje of een elektrisch kacheltje staat dat door het snoer omver getrokken kan worden Hangt u nooit met wijde mouwen boven de gasvlammen Heeft u «veilige» d.w.z. ruime asbakken Zijn de micaruitjes van uw kachel heel Maakt u de kachel aan met droog hout enz.. Om de katolieken te gemoet te komen in de behoefte van te kunnen antwoorden op deze nare verhalen en van hun geloof gron dig te leren kennen; en tevens om anders denkenden de gelegenheid te bieden zich over de katolieke leer in te lichten, wor den voor het vlaams taalgebied sinds ver leden jaar kursussen per briefwisseling ter beschikking gesteld. Een geïllustreerde kursus voor niet-katolieken is te verkrijgen tegen 75 frank en een niet-geïllustreerde voor katolieken tegen 50 frank. Beide kur sussen beslaan twintig lessen van zestien bladzijden, die om de veertien dagen onder blanco-omslag worden toegezonden. Beide kursussen kunnen besteld worden op het adres L.O.S.P., Postbus 135, Post I, Gent. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de periode van 4 maart te 0 u. tot 10 maart te 24 u. hebben zich 696 ongeval len voorgedaan op de wegen of in de agglo meraties waar de rijkswacht toezicht houdt niet denken dat hij zijn zaak met zulke leu- 1 op het verkeer. Elf personen bleven ter gens dient. plaatse dood, 96 werden zwaar en 366 licht -oOo-gewoond. Tijdens het weekeinde vielen er 242 on gevallen aan te stippen, die aan 2 personen ter plaatse het leven kostten en 40 perso nen zwaar verwondden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken: 2 gevallen; overdreven snelheid 2; ver keerde beoordeling of gebrek aan aandacht bij het sturen: 1; technisch defect van het voertuig 1; slippen 1; zonder uitkijken oversteken 1; andere niet bepaalde om standigheden 3. Per provincie waren er 124 ongevallen in Branbant, 65 in West-Vlaanderen, 92 in Oost-Vlaanderen, 81 in Antwerpen, 47 in Limburg, 81 in in Luik, 25 in Luxemburg, 116 in Henegouwen en 65 in Namen. .■3ÏS550S595#e555SÖ C50«55S©C555 DOOR JAN B O S C 11 M A N S. Lit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. Ö©®£3G©©©©©©©©©©©®©«SS©©©®©©©©© mogelijk zo maar door den beugel kon, •was zijn ochtendkledij. Of liever het ont breken van een kledij. Unterleutnant Karl welke nationaliteit ze beide zijn, daar stellen fox-terriers nu eenmaal prijs op. Doch hetgeen Unterleutnant Karl Kühler 10de Vervolg. - Anders hadt ge me zo'n uitbrander gekregen, meisje. Gij met uw Engelse vloot altijd I Dat onze huisvrouw den ongewenste gast» van heden aldus prijst, is niet zozeer te verklaren in haar vreugde om de twee- literbus olijfolie die hij haar, tegen een schappelijk prijsje bezorgde, maar veeleer wijl ze met den vorigen hoegenaamd niet over de baan kon. De vorige, een onderluitenant, Sakser van geboorte, was een merkwaardig speci men. Een Pruis van top tot teen. Steeds sprak hij van «de volgende week» naar En- l va. en, om mister Churchill de sigaar uit het gezicht te slaan Hij ver bruikte een ontstellende hoeveelheid siga retten, ging zich van verveling 's middags op zijn bed uitstrekken, kreeg brieven fcö hopen en beantwoordde er nooit een enkele. Zulks waren echter dingen waar wij na tuurlijk niets mee te stellen hadden. Het geen bij de meesteres des huizes, als moe der van drie jonge meisjes, nochtans on- Kühler kwam 's morgens de trappen at' in i vermoedelijk nooit begrepen heeft, is waar- een soort van zeer vereenvoudigd zwem- om «madame» 's morgens zo zelden een I pakje, helrood van kleur, niet zoveel om- j woord tot hem richtte, hem zelfs ternau- vangrijker dan het bekende, klassieke vij- 1 wernood een blik waardig keurde. Alleen genblad. Aldus uitgedost, in zijn van ge- wanneer hij eindelijk gekleed liep in een zondheid sch,. terende huid, zonder helm of I plunje, waaraan we een soldaat van het revolver, stapte hij de matinale keuken Derde Rijk konden herkennen, werd de binnen. Zonder daarom de eeuwige sigaret huisvrouw lichtjes toeschietelijker. Tevens uit den mond te nemen, knikte hij een sla perigen «Cl aten Morgen» En plets-plets deden zijn vceten, de deur uit, de koer op. Zijn eerste gezondheidswandeling betrof het W. C. Daarna zon of geen zon den tuin, vergezeld van een even ongegeneer- den Bobs. Ruggnde het toevallig, dan was de zaak rond. Regende het niet, dan vroeg hij om een emmer. Zolang bleef hij pom pen tot het water de temperatuur van ijs bezat. Zijn opvatting van een stortbad was, zoals al zijn denkbeelden, oerkrachtig, na- tuur-eenvoudig. Gewoonweg nam hij den emmer op, tilde hem in de lucht boven zijn hoofd, en pardaf 1Deed hij het opzet telijk of niet, in elk geval was Bobs nader hand al zo vochtig als hijzelf. Daarop weer een verse sigaret, een nieuwe wande ling in den tuin. Tot hij, opgedroogd, lust kreeg in een flink ontbijt met Duits brood, Deense worst en Hollandse kaas. Trouw hield Bobs hem gezelschap kwispelde diplo-het Evangelie kreeg hij, aleer het zover was, nooit de jon gedames onder den horizont. Al zal hij zich wel vaak afgevraagd hebben waarom er soms achter de deur werd geproest. Enkel één ding heeft hij ten slotte moeten nala ten. En dat was met zijn stortbademmer den boomgaard op te gaan. Telkens dacht de gulzige Toenie dat men hem en tweede ochtendmaal in den emmer aanbracht. Er zat den stevigen Sakser dan niets anders op. dan het op een lopen te zetten, zo hard hij kon, met een als dol geworden ram op de hielen. Moeder dankte den Vader, den Zoon en den Heiligen Geest, wanneer ze te langen laatste van haar nudist bevrijd werd. Har telijk wenste ze den merkwaardigen snuiter goede reis, in de oprechte hoop hem hierbe neden nooit meer terug te zien. Doch wie weet misschien had Herr Karl Kühler nimmer iets gehoord over den molensteen matisch zijn staartje en hielp hem bij het eten. Soldaten en worsten om *t even van Dr. August Devuyst glimlacht even om het geschiedenisje van het rode apen- DE REGERING TORNT AAN DE VRIJSTELLINGEN Door de herrie rond de vrouwelijke vrij willige legerdienst werd de aandacht afge leid van andere belangrijke aspekten van de nieuwe dienstplichtwet die onlangs door de Kamer werd goedgekeurd. Het belangrijkste van die aspekten is wel dat de linkse meerderheid een einde heeft ge maakt aan de vrijstellingen op morele gronden. Voortaan geen vrijstelling meer voor de oudste van zes kinderen. Voortaan geen vrijstelling meer voor drie broeder diensten. Voortaan geen vrijstelling meer voor de kostwinner van een groot gezin. Al deze kategorieën die sedert onheuglijke tijden waren vrijgesteld worden thans inge lijfd in het speciaal kontingent. Zij kunnen worden opgeleid gedurende 15 maanden en zijn gehouden tot ten minste 48 oefeningen van twee volle uren en een gezamenlijke oefening van ten hoogste zes dagen, als- ^as5S&SSS15iCSi55S5SSSSS5SÏ5SsissaSi#esee»ts#sssst55ssesasoeS( broekje. Dan zegt hij, zeer ernstig Ook de vijandelijke inkwartiering is een van de onaangenaamste zijden van den oorlog. Nooit weet ge wie ge in huis krijgt en natuurlijk, wat er ook voorvalt, door gaans bekomt ge ongelijk. Gelooft me, mij zijn reeds andere, minder grappige verha len bekend dan de humoreske, die Stefaan me daar komt op te dissen... Frans rookt een Henry Clay, hij heeft met veel smaak geavondmaald en is goed geluimd. Nu barst hij onverwachts in lachen uit Wel, gnuift hij, is dat meteen niet een van de meest onbegrijpelijke kanten van den huidige oorlog, dat we, ik bedoel ons, oud-soldaten, nu met onze tegen standers van gisteren verplicht zijn onder hetzelfde dak te wonen Dat we hen, wil len we in geen belabberde avonturen ver wikkeld worden, moeten behandelen als gasten Loopt dat niet de spuitgaten uit Is het leven tegenwoordig niet drollig Is zelfs de oorlog wel een ernstig iets Bhoer grinnikt luidruchtig en herinnert zich tegelijk een anekdote, een leuk geval letje uit de nochtans niet zo erg vrolijke Meidagen. 't Gebeurde met een van zijn kameraden. Hij vernam het uit diens eigen mond. Voor het historische er van kan hij volledig in staan. Dito kameraad, koksmaatje bij een in- fanterie-veldkeuken, reed met zijn dam- JEHANNE D'ARC, de nieuwe succesfilm van volgend jaar, weldra in de oorspronkelijke toneelbewerking in onze stad opge- voerd. g pende «soeptrien-op-wieltjes» over den weg.Naar een uitkijkpost ietwat verderop gelegen. Waar het corps lag, was het een tamelijk rustige sector. Het vliegend front had hem nog niet bereikt. Patattenjasser Jefke Decorte rookte goedsmoeds een Tur key, zonder achterdocht genietend van de zon, de volgels en de bloemen. Alleen vond hij het ronduit ellendig zat zijn verlof nu voorlopig was ingetrokken. Net alsof ze de grote kloppartij niet een paar dagen buiten zijn onbetekenende hulp op gang konden houden En onverhoeds zo, zonder de ge ringste verwittiging, floot hem daar een woedende kogel langs de oren. Ze schoten! Geen tijd te verpraten Met veel tegen woordigheid van geest liet de piot zijn soeptrein in den brand, duikelde hol over bol de sloot in. Zoals alle soldaten op 't oorlogspad, voelde hij zich dadelijk veili ger nu hij in de sloot zat. Behoedzaam loer de hij eventjes over den rand heen. Verdo rie, wat waren dat nu voor streken Nam men thans, bij gebrek aan beter wild, ei gen volk op den korrel Gewoon beestig 1 Maar bommen en granaten waren dat geen Duitser Daar langs den over kant van de straat, in het bloeiende rogge veld 't Koksmaatje wreef zich ont hutst de ogen uit. Was hij wel wakker Sakkerloot en hadden die kinkels geen gat gemikt in zijn ketel Gelukkig te hoog' overwoog Jefke, liever de soep naar de haaien dan 'n gaatje in eigen pantser. Ie dereen wordt graag oud... De knallen had-

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2