/\houumUi%o.tMeU De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI In'dit seizoen komt het nogal eens vopr dat groenten als peentjes, schorse neren, enz. door de ouderdom taai en verwelkt zijn. Leg zulke groenten, voor schoongemaakt worden, eens een poosje in water, waaraan een koiiielepei maagzoui is toegevoeg, en ze zuilen er weer mooi en fris uitzien. Boter laat zich veel gemakkelijker ro mig roeren, wanneer men er vóór het roe ren een klein beetje bloem over strooit. Om.de volle aroma van paprika te behouden, moet men het altijd samen mei een uitje fruiten. Om een stuk kaas schimmelvrij te be waren, plaatst men onder de kaasstolp bij de kaas, een zoutvaatje gevuld met gewoon keukenzout. Het zout treKt net vocnt aan en üe kaas zal daardoor geen last krijgen van schimmel. Als het zout nat worcit, moet het nernieuwd worden. Dikwijls wordt er door de dokter een dieet voorgeschreven, waarbij men spijzen die veel zetmeel bevatten moet vermijden. In welke spijzen oevindt zien zetmeel 't Vooral in de volgende voedingsproüuK- ten aardappelen, rijst, bloem, havermout, griesmeel, maïzena, aardappelmeel, brooa en diverse deegwaren. Weet U dat een roggebroodje nooit in «en broodtrommel mag bewaard worden Het gaat daarin na korte tijd schimmelen Dit schimmelen kan u voorkomen door het brood gewoon op een bordje neer te leggen; liefst verpakt in zilverpapier, en dit ergens te plaatsen waar het koel is. SCHOONHEIDS WENKEN. Denk er aan dames, dat de komende sei zoenen veel japonnetjes zonder, of met een heel kort mouwtje zullen te zien geven. Ook U zal die dragen Het is dus van het groot ste belang, dat U nu reeds begint met uw armen een schoonheidsbeurt te geven. Om de spieren van de arm soepel te houden is massage een uitstekend middel. Masseer eerst de onderarm van af de hand naar de elleboog in strijkende beweging, steeds van pols naar elleboog (dus niet te rug); smeer er tegelijk een vette crème in, waardoor de huid gevoed wordt. Masseer de bovenarm door met de duim van de binnenkant naar de buitenkant, iets schuin omhoog, te wrijven. Gebruik de an- keuken Boent u nooit de vloer onder kleedjes en zo ja heeft u dan kleedjes met antislip Bergt u zoveel mogelijk uw bezittingen boven de vloer op, dus opgehangen of op planken Zijn de gaten en putten in de tuin goed afgedekt is de kelderdeur goed op slot, of voorzien van een bordje met «Kelder» VERWONDING. Stopt u tijdens het naaien geen spelden in uw mond Zit er op de laden van kasten een «stop» zodat zij nooit op onze tenen of, wat erger is, op de kinderen kunnen vallen Is uw EERSTE HULP BIJ ON GEVAL LEN-kastje goed voorzien en vult u de in houd geregeld bij Werpt u oude gilette-mesjes niet zo maai in de vuilbak Liggen de scharen buiten het bereik van de kinderen Heeft u goed huishoudmateriaal en tracht u niet een kroonkurk te verwijderen met een keukenmes Kunt U al deze vragen beantwoorden zonder u te schamen, dan bezorgt U uw kinderen en uzelf een veilig tehuis, waai het goed is te wonen. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. NIEUWE RUSSISCHE MODE Sedert de revolutie werden décolleté's in Rusland als een kenmerk van «burgerlijke verwording» beschouwd. Wat thuishoorde in de vorstelijke balzalen van Vadertje Tsaar, was «taboe» voor de kommunistische staat. Groot was dan ook de verbazing van het publiek, toen onlangs tijdens een modeshow in het Staatswarenhuis «Gum» te Moskou strapless (schouderloze) japonnen werden getoond. Meer dan één generatie lang was de Russische vrouw van deze mode versto ken gebleven. Een publiek van mannen en vrouwen, wier eenvoudige winterkledij scherp afstak tegen de nieuwe modellen, keken naar de mannequins, die de nieuwe kledingsstukken toonden onder begeleiding van Amerikaanse muziek. Deze muziek scheen op haar plaats, want afschoon de heren van het warenhuis niet vertelden, waar ze hun modellen vandaan hadden, le ken deze ontleend aan Amerikaanse mo detijdschriften. Er werden verscheidene japonnen in empirelijn getoond, o.m. een jurk, die door een aantrekkelijke Russische dere vingers als tegendruk. Maak ook een mannequin werd gedragen met een zwarte luchtige knijpbeweging in de hele boven- mantel met rode voering, zwarte nethand- arm van ai de elleboog naar de kom. schoenen en Franse schoentjes met naald- Geef ruwe ellebogen af en toe een warm hakken, oliebadje dat maakt de huid soepel en Ook de mannen kwamen aan hun trek zacht. Hiertoe doet men een bodempje olie de eerste smoking met sjaalkraag werd ge in twee kleine kommetjes, die> men op hun demonstreerd. beurt weer in een groter kommetje met Geen van deze toiletten en andere kle- warm water plaatst, zodat de olie dus dingstukken kan evenwel in de Sovjetunie warm blijft. Zet de beide ellebogen in de worden gekocht. Alleen de knippatronen olie en laat deze minsten 5 minuten inwer- zijn te koop en kosten gemiddeld 525 fr. per ken. Ook citroen mag bij deze behandeling niet ontbreken. Door met het snijvlak over de huid te wrijven, wordt deze blank en glad. HET ONGELUK LOERT IN EEN HOEKJE In onze vorige Vrouwen-Kroniek vestig den we Uw aandacht op het hoog aantai «huisongelukken» en hebben in verbana daarmede een reeks vragen gepubliceerd. Om deze reeks te sluiten, nu nog enkele vragen over «VALLEN» en «VERWON DING VALLEN. Ligt er in de douche een rubbermat zo dat u niet kunt uitglijden over zeepresten'. Is er in het trappenhuis goed licht er. niet een zogenaamde spaarbrander Zijn de roeden van de trap beveiligd, eventueel door stukjes rubberslang aan de uiteinden zodat uitschieten onmogelijk is Loopt u niet door op losse schoenscholen Gaat u nooit op een taboeret met drie po ten staan Legt u nooit iets op de trap neer Liggen de bezems niet kriskras door di 9900C900000990090S90009990909C'- DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. 11de Vervolg. Voder verdween. Waarschijnlijk om er gens op zijn eentje te gaan brullen. Wat den braven sergeant betreft, die werd zo mogelijk nog ernstiger. Hij begon opnieuw, thans in een ander dialect. Doch ook die taal bleef ons duister, duister als de meest duistere plaats in de heilige Schrift. Maar hier was mijn geduld uitgeput. Wou hij voor den drommel geen verstaanbaar En gels gebruiken, goed, dan liet ik hem aan zijn noodlot over. «Good night, sir grpette ik, en trek uw lijn Ik ging heen, bleef twee geslagen uren buitenshuis en, onderstellend dat alle gevaar geweken was, stapte ik terug binnen. Voor den dui vel, de sergeant was er nog. En Fifien ook. De beide kinderen lagen over een blad pa pier gebogen, hielden elk een potlood in de hand en leerden elkander de zo rijke maar halsbrekende taal van William Shakespea re. Dat eindigt nog op kisses, cp bruilofts- klokken en Anglo-Belgische babies, dacht ik vrolijk. Stellig zou ik den spijker op den kop hebben getikt, indien een zekere von stuk. Eens in het bezit van zo'n patroon moet de eigenares echter nog zien dat ze aan de stof kan geraken. DE ZOMERMODE IN HET TEKEN VAN DE BLOEMEN. Takjes lelietjes van dalen zullen deze zomer de zakken van onze kleedjes aksen- cueren of op de revers van tailleurs en mantels prijken. Feestélijke organdi japonnen zullen ge heel overtrokken worden met bloemen in kant. Daarbij behoren witte organdi waai ers, gegarneerd met fijne bloemetjes. Chignons, geheel bestaande uit lente bloemen, worden op de aangroeiende ha ren, hoog in de nek geplaatst. De moderne sierspelden nemen bijna al lemaal de vorm van een bloem aan. NOG STEEDS JERSEY Jersey blijft het modebeeld beheersen. Ook dit voorjaar zullen we veel kleding stukken, zelfs mantels, zien welke vervaar digd zijn uit dit dankbare materiaal. Jer- Brauchitsch geen stokken in de wielen ge stoken had. Nog drie avonden na elkaar kwam de Londenaar sergeant James Hay over den vlcer. Toen werd het te heet in de buurt en wij, Fifien incluis, mochten op hoepelen. Ontruiming Fifien bezit nog zijn foto. Dat is alles.... Plots vliegt Bobs uit zijn mandje. Blijk baar wordt er gebeld. Inderdaad, Elsje snelt de gang in. Jos Opsomer, raadt Frans. Greta krijgt een kleur als 'n bellefleur. Dat is een maagdelijke blos. Er nadert een minnaar. De deur is opengebleven. In de opening verschijnt een jonge man, slank van ge stalte, mager, vermagerd bleek verbleekt maar overigens weinig ver anderd. Altijd nog dezelfde slappe jongen van vroeger. De heer apotheker Jos Opsomer, dient Elsje plechtig aan. De drommel glimlacht schuchter, beweert zeer vereerd te zijn aan den kanunnik te worden voorgesteld en laat zich daarna, ge dwee als 'n lam, door zusje naar de stoel naast Greta heenloodsen. Onze blonde guit weet drommels goed waar het paard ge bonden staat. Wel, sergeant-pilleman, vraagt Frans de ex-brigadier belangstellend, u niet verveeld in Duitsland Jawel, een beetje geeft Jos opsomer toe. sey immers vraagt weinig onderhoudszor- gen. Het is meer gebaat met een klopbeurt dan met een bewerking; met een borstel en een strijkijzer moet men er liever hele maal niet aankomen eventuele kreukels hangen er van zelf uit. Wie denkt dat jer sey een saai materiaal is, heeft het mis voor er is voldoende variatie in om zeer verschillende effekten te kunnen bereiken. Speciaal op het gebied van de jacquard- stoffen is zeer veel tot stand gebracht, er een jersey met gouddraad doorweven is werkelijk een waardig materiaal voor een cocktailpakje of gekleed japonnetje. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. SCHOOL VOOR GELUKKIGE HUWELIJKEN Voor de spotprijs van 100 Fr. per maand kunnen de Engelse verloofden nu leren hoe ze een gelukkig huwelijk kunnen verwe zenlijken. De cursussen worden gedurende de week ends gegeven in de gebouwen van een of- ticiële school, een tiental kilometer buiten Biimingham. De directrice van de cursus, vergezeld van zes chaperonnes, verwelkomt er de jonge koppels, die reeds meer dan één jaar verloofd zijn. De meisjes krijgen een gemeenschappelijke slaapkamer toege wezen, die fris geschilderd en bemeubeld is, terwijl de jongemannen in een andere slaapzaal verblijven op de verdieping daarboven. De lessen gaan over het verwerven van een goede betrekking, over de beste manier om een meisje het hof te maken, het voeren van een vlot gesprek, hoe de vrouw 's mor gens in een aangename kledij aan het ont bijt kan verschijnen; hoe men het echte lijk leven gezelliger kan maken door het nuiselijk werk samen te doen, en over de sexuele opvoeding. Alle vakken worden aan jongens en meisjes tezamen gegegevn, be halve het laatste. DE MEEST RATIONELE SCHOENEN De vorm van onze schoenen kan een grote invloed uitoefenen op onze fysische en morele ontwikkeling. De ideale schoen zou moeten breder worden in plaats van uit te lopen in een punt, zodat de tenen vol doende ruimte hebben. De echte mocas sin d.w.z. schoen waarvan de zool en het bovenleer uit één stuk zijn, blijkt de meest rationele schoen te zijn. ALLEEN VOOR VROUWEN. Voor de eerste maal in de geschiedenis van Egypte zal een moskee uitsluitend aan vrouwen worden voorbehouden. De minis ter van de WAKFS (kerkelijke goederen) heeft inderdaad zijn besluit bekendgemaakt om aan de vereniging der Egyptische vrou wen een terrein toe te staan waarop een aan de vrouwen voorbehouden moskee zal worden gebouwd én waarin de gebeden zullen worden geleid door een vrouw die de titel van Imar^Left. De moskee, die tire naam zal dragen van de Vrouwenmoskee, zal eveneens een ge hoorzaal, een blibjiotheek en een kinder kamer omvatten. BROODVERBRUIK IN NEDERLAND Volgens een rapport van de Nederlandse Stichting voor Statistiek wordt in Neder land per persoon per dag 290 gram brood gebruikt. Van de vrouwen in de hoogste welstandsklasse eet 34% uitsluitend wit brood, voor de laagste welstandklasse is dit percentage aanmerkelijk hoger, name lijk 47%. oOo HET INTERNATIONAAL LANDJUWEEL TE DIEST De «Hoge Gilderaad van Brabant» heeft dit jaar het «Landjuweel» toegewezen aan de stad Diest. De inrichting van dit Gilden- tornooi werd toevertrouwd aan de aloude Diesterse Gilden ter gelegenheid van het 500-jarig jubileum van de Koninklijke St. Barbaragilde aldaar. In samenwerking met al de gilden van het gewest Diest en met de plaatselijke kul- turele kringen werd er besloten de na tionale traditie van de Gildentornooien eer aan te doen en het LANDJUWEEL te Diest tot een machtige prestatie op te voeren. Met de goedkeuring en de steun van de plaatselijke overheden werd met de orga nisatie van wal gestoken. Een centraal ko- mitee werd gesticht en de eerste sub-komi- tees werden samengesteld. De «Hoge Gilderaad van Brabant» heeft als volgt een voorlopig programma samen gesteld een aangepast toneelspel in het openluchttheater der Waranda, een histori sche optocht doorheen de oude stad, het ei genlijke gildetornooi in het modern stadion en een tentoonstelling van gildeschatten in de middeleeuwse onderbouw van het stad huis. Alle gilden van België, alle gilden van de naburige landen worden hierbij opgeroe pen om aan het Landjuweel te Diest deel te nemen. Binnen afzienbare tijd zullen zij daartoe de uitnodiging en de vereiste for mulieren ontvangen. 1-Iet GILDETORNOOI - LANDJUWEEL is in de laatste jaren tot een der bekoor lijkste uitingen van de oude folklore uitge groeid. Een dergelijke herleving van de nationale tradities kan slechts de samenho righeid ten goede komen en de vreedzame betrekkingen tussen de enkelingen en tus sen de volkeren bevorderen. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Gedurende de periode van 11 maart tot 17 maart hebben op de wegeen of in de aglomeraties, waar het toezicht op het ver keer door de rijkswacht wordt uitgeoefend. 602 ongevallen plaats gehad, waarbij 9 do den, 96 ernstig en 264 lichtgewonden zijn te betreuren. Tijdens het weekeinde waren er 268 on gevallen, met 2 doden ter plaatse en 33 zwaar gewonden. I?e oorzaak van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk voorbijste ken een dode; geen voorrang van rechts verleend een; afslaan zonder voldoende aandacht een; niet rechts houden twee; geen of onvoldoende verlichting een; rij weg zonder aandacht oversteken een; an dere omstandigheden twee. De ongevallen per provincie worden ver deeld als volgt Brabant 83; West-Vlaan- deren 78; Oost-Vlaanderen 67; Antwer pen: 64; Limburg 57; Luik 76; Luxem burg 24; Henegouwen 106; Namen: 47. oOo VERKEERSONGELUKKEN IN 1956 Met dit doel voor ogen en buiten alle partijbelangen om heeft Diest de zware, maar verdienstelijke taak op zich genomen om op 17 en 18 augustus e.k. het hoogfeest van het oude en nieuwe gildeleven in een groots en schiderachtig kader te vieren. oOo KOLONIALE LOTERIJ LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. De uitslag van de 484e trekking van de Lening tot Wederopbouw (1ste schijf) luidt 1.000.000 frank Reeks 801 Nr. 235. DERDE SCHIJF. Bij de 358e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 7625 nr. 345. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. SS©©©©©99©GO9©GSe9O«OS0©9©f9©9C Hij zwijgt alweer. Godlof zijn er hier da mes genoeg voorhanden, die de kunst ken nen het gesprek gaande te houden. Met der gelijke overdreven gezellige jongens als Jos zou men gemakkelijk staande in slaap kunnen vallen. Fifien neemt hem een soort van verhoor af Wat denkt hij over den oorlog Wat is een stalag' Hoeveel keren eet men dagelijks in een stalag Enzovoort, enzovoort. Onderdanig als 'n schoolknaap beantwoordt hij zo nauwkeurig mogelijk haar zeer vrouwelijke vragen, drinkt on dertussen onzen laatsten port uit en rookt meteen een Henry Clay uit heerooms ko ker. Wat Greta aangaat, die kan het moei lijk nalaten bijwijlen naar hem te lonken, zo onderduims, tussen twee oogopslagen in. Hetgeen ze aan den kerel ziet, is mij ei genlijk een raadsel. Jos Opsomer draagt een uilebril, kamt zijn donker blonde haar achterover met een keurig getrokken luizenpad in 't midden is volmaakt ge schoren en wanneer hij lacht, blinken zijn gepoetste tanden. Netjes, steeds een plooi in zijn broek, zijn vader is meester kleermaker, bezit hij de voornaamheid van een zoon van goede huize. Meer niet. Verstandig mogelijk. Maar zeer zeker zachtaardig van inborst, wat zenuwachtig en bovenal buitengewoon bedeesd in de luchtige zaken van de liefde. En daarop, op deze goedaardige soort van planteneter, is onze mooie, schrandere Greta nu verslin gerd. Ja gewis, tot het huwelijk toe - Zeg, Jos, roept Elsje, ge zijt toch Hier volgen de uitslagen van de 4e tran che van de Koloniale Loterij Winnen 200 frank de nummers eindigend op 7. Winnen 500 frank de nummers eindigend op 81. Winnen 1.000 frank de nummers eindi gend op 254, 632. Winnen 2.500 frank de nummers eindi gend op 1907, 9937, 8967, 7761, 3889, 4657. Winnen 5.000 frank de nummers eindi gend op 8039, 5742, 3876, 9879, 0377. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 1058, 9321. Winnen 25.000 fr. de nummers eindigend op 69407, 13833, 84956, 75664, 76534, 09871, 81179, 02907, 16522, 67055, 33709, 57948, 78053, 85127. Winnen 50.000 frank de nummers eindi gend op 86999, 82771, 05263, 96520. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 24901, 72947, 50209, 70041. Winnen 500.000 fr. de nummers 270315, 117394. Wint 1 miljoen het nummer 370604. Wint 2 miljoen het nummer 429863. Wint 3 miljoen het nummer 385771. oOo LOTENLENING 1953 .Bij de 206e trekking van de Lotenlening 1953, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 104, nummer 307; en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 1421 nummer 406. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. Op een parlementaire vraag van een se- nator omtrent de omvang van de verkeers ongelukken tijdens het voorbije jaar, wer den volgende inlichtingen verstrekt. Het aantal verkeersongevallen op de we gen of in de agglomeraties, waar het toe zicht door de rijkswacht verzekerd is, be liep in 1956 38.868. Hierbij vielen niet min der dan 710 doden te betreuren. Er werden 5.900 personen zwaar gewond en 17.944 licht gekwetst. Bij de verdeling per provincie komen de provincies Brabant en Henegouwen aan de spits met elk ongeveer een zesde der onge vallen, terwijl de provincies Antwerpen en Limburg, in acht genomen hun oppervlakte en bevolkingsdichtheid, amper een 12de van de verkeersongelukken op hun grondgebied zagen gebeuren. oüo K.A.J. TELT 32.000 LEDEN Naar wij vernemen, heeft de K.A.J. zopas de 32.000 leden bereikt. Dit betekent een aanwinst met meer dan 1.000 leden gedu rende de laatste 2 maanden. En thans wordt in voorbereiding van de Rome bedevaart, een grote veroveringsactie begonnen met als leuze «Naar de 35.000 leden Terloops mag zeker opgemerkt worden dat deze 32.000 leden zeker heel wat meer dan 100.000 jonge arbeiders beïnvloeden. En met allerhande activiteiten bereikt de K. A. J. veel meer de jonge mannen dan al leen maar haar leden; de K.A.J. beïnvloedt meer dan de helft van de Vlaamse arbei dersjeugd. oOo BLIKJESMELK en LUCIFERS DUURDER BESPREKINGEN in PRIJZENCOMMISSIE De prijzencommissie te Brussel hield een vergadering om de aanvraag tot prijsver hoging van blikjesmelk en lucifers te on derzoeken. Daar voor de kwestie van blikjesmelk een heftige discussie ontstond werd geen beslissing genomen, zodat het ministerie van Economische Zaken en van Landbouw, de kwestie eerst nog eens grondig zullen onder ogen nemen. Naar verluidt hebben sommige leden van de commissie betoogd, dai de prijs van de blikjesmelk dient te worden geregeld naar de prijs van verse melk, waarvoor ook een aanvraag tot prijs verhoging werd ingediend. Andere leden betwistten de bevoegdheid van de commis sie om deze kwestie te behandelen. Daar de prijzen van het hout gestegen zijn, werd ook een aanvraag gestuurd om de prijs van de lucifers aan te passen. Over deze vraag bestond in de commissie wel eensgezindheid, ofschoon zij aan Eco nomische Zaken gevraagd heeft, het bedrag van de verhoging zelf vast te stellen. swcsssssessesssMeessseossses sssssssssssssssssscesssssesssce haar schone ogen was ik thuisgekomen, had me stilaan voelen dromerig worden en was toen met een gelukkig gevoel slapen gegaan. In de bijna vaste overtuiging dat mijn hart nu eindelijk gesproken had. Maar 's anderendaags reeds bij 't ontbijt, ontdekte ik dat ik mij alweer vergist had. Natuurlijk was Rosa een aardig kind, en natuurlijk dacht ik graag aan haar. Doch het was weer de gewone geschiedenis, terwijl ik aan haar dacht, dacht ik meteen aan de andere meisjes, aan al de hupse meisjes die ik kende en liefhad. Op één nacht was ze reeds van haar voetstuk ge haald en bij de andere bloemen gezet. Doodgewoon 'n bloem geworden tussen de vele andere bloemen uit mijn zonnigen liefdetuin. Mijn hart is mijn noodlot. Ik zal wel een stuk romanticus blijven, een dro mer die steeds te vroeg uit den droom ont waakt. Hetgeen andere jongelui zoals Jos Opsomer aangaat, voor hen is het leven veel eenvoudiger, minder boeiend, meer prozaïsch. Op een mooien dag ontmoeten ze een bepaald meisje, ze voelen een myste- rieuzen schok, weten dadelijk dat ze het te pakken hebben, maken de juffrouw op een hoffelijk-deftige manier het hof en worden al spoedig, schier zonder overgang, fatsoen lijke, degelijke huisvaders. Hun geschiede nis is uit aleer ze begon. Ook met Frans zal 't aldus vergaan. Reeds zie ik hem, voor het oog mijner verbeelding ,met zijn Wjfde zoontje op den arm, dat schreeuwt o zo hard En middernacht slaat de klok. Papa wel blij zeker terug thuis te zijn Dat kunt ge denken Oost west, thuis best. Daarover zijn we het allen volkomen eens. Ook Greta. Hier waagt de apotheker het eindelijk een vluchtige blik te werpen in de richting van bruine Zus. Gelijktijdig verschieten ze beiden van kleur. Komisch Is dat nu de liefde Boer Pamel zei me eens de liefde, Ste- faan, is een droom. Het kan een gelukkige of een ongelukkige droom zijn. Zulks doet niets ter zake. Het ontwaken is steeds het zelfde, een vraag ten duivel, wat 'n dwa zen droom heb ik nu weer gedroomd Ben ik ook een dromer, een dromer van dag slag Misschien wel, In elk geval ben ik, be houdens enkele amoureuze bevliegingen zonder belang, tot dusver nog nooit tot over de oren verliefd geweest. Altijd ontwaak ik te vroeg uit den droom. Wellicht is zulks te wijten aan een teveel aan temperament. Of misschien aan een volslagen gemis aan levensernst (zo beweert Fifien ten minste). De zaak zal vermoedelijk wel zijn, dat mijn hart te ruim is. Ik houd nu eenmaal van AL de meisjes die niet te lelijk zijn, te deugdzaam en te stram. Nog steeds ben ik de dwaze vlinder, die van de ene bloem naar de andere fladdert, die denkt dat Gods lente eeuwig duurt. Kijk eens Rosa Mar tens, het lieve nichtje van boer Pamel. Met

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2