Karncxvalflitsen... '57 COMMUNIEPRENTJES Sportnieuws Drukkerij De Gazet van Aalst St-Jorisstraat, 25. DRIE STAPPEN VOORUIT. DRIE STAPPEN ACHTERUIT In de late namiddag van karnavalavond brachten we een bezoek aan de rustplaats van wijlen heer Alfred Kelders, pionier on zer karnavalfesten en na een bloemenzet een vroom gebed», verlieten we den do denakker en togen naar het station om de eerste treinen te polsen over wat ze ons aanbrachten als bezoekers. Inderdaad de eerste bezoekers kwamen toe, maar zochten tevergeefs naar een welkom, een vlag, een spandoek, een karnavalboog... Daarna een snelle rondrit rond de stad, de karnavalsilhouetten hadden stand ge houden en op onze markt heerste de grote drukte, ze was in feesttooi... Iedereen was tevreden, er was een kentering... Als we nu nog de gebarioleerde brede linten wit- rood rond onze kolonen krijgen is het vol maakt. Spijtig dat den troon niet te mid den stond, misschien om wille van de pom piers, maar er liggen zovele wieltjes in het oud ijzermagazijn... De avond was prachtig en werd flink in gezet door de traditionele optocht van de oude garde met cantinière. De bals lukten opperbest, kortom, alles sloeg mede voor de grote dag. kennen, aan omzeggens alle gevels waren varieerende kleuren echte kunstbanieren aangebracht. Was de aankomst van de Ko ning midden een zee van volk, aan de statie indrukwekkend, het was een pakkend ogen blik toen de claroenen aan de Meense poort, het monument der Engelsen, de least post bliezen, zoals dit ten andere nog alle avon den geschied en de Vorst bloemen neerleg de. Beschrijven wat de sioet is, is totaal onmogelijk, de ene groep al sprekender dan de andere, de gekostumeerde muzieken indrukwekkend en wat de wagens betreft een enig vertoon. De veroordeling van kat en hekse, klokslag 18 uur, wijl duizenden en nog duizenden papieren lintjes van de toren in het ruim werden geslingerd, de visbedeling via de italiaanse braadpan te 20 uur, het concert van de luchtmacht, gratis te horen in de halle, te 21V2 u. en ein delijk het verbranden van de toveres te 22 uur getuigden van sterke en stipte organi satiegeest. Toen we leper verlieten, rond 23 uur, was het nog immer de grote massa. Onder geweldigen indruk verlieten we de stad, en ik stelde me waarlijk de vraag «en wij Aalsternaars, hoever hebben wij het gebracht met onze carnavalstoet en carna valfeesten. Trok de overgrote koekebakkepan de massa aan, wij konden de tuimelende 18- jarige tambour-majoorjuffer uit New-York I naar Aalst doen overkomen. Niets is on- Net als V/e schreven in een onzer vorige j mogeijjk ten huidige dage. En dit alleen artikels was de zon van de partij en brach- ZQU Qng een troef geweest zijn die eens en ten auto's treinen, trams, alle soort rij- en 1 voor gQed ons aan de spits zou gesteld heb- voertuigen duizenden bezoekers naar onze ken van kavalkades. stad. We mogen dus wel gerust zeggen dat het aan belangstelling niet ontbrak, want als we er maar enkelen konden ontcijferen zo waren voorzekers met duizenden. Het was een groot succes op gebied van volk maar het was een koud bad op gebied van ver toon. Op een paar na hebben de Aalste- naars ons ontgoocheld en mede de massa. We moeten het durven rechtuit zeggen en niemand mag het ons ten kwade duidenk als we klare taal spreken, behalve zij die het niet goed menen met onze stad. Onze stoet mist aan eigen rijkdom. En om me te overtuigen dat men ook elders kan zien wat wij hier te aanschouwen kregen, was ik zondag over acht dagen te Dendermonde. Edoch. We moeten het zeggen muzieken, groepen, omzeggens dezelfde als hier. Men zal mij aanwrijven kritikeren is gemak kelijk, maar doen is wat anders. En om de proef op de som te zetten nam ik de uitno- 1 diging aan van de feestbestuurder-Aalste- naar van Dendermonde, de heer A. D'Herde om aan zijn stoet deel te nemen. Men hadt me een mooi open tilburieken met net paardje ter beschikking gesteld, die flink in 't wit gestoken, Wij met tweën tot in de minste kleine détails vermond als Hardy en m'n vrouwtje Laurel, geladen met geschen ken in papier van firma's geamballeerd, fij ne koordjes aan, speelden we onze rol als twee volslagen acteurs. De minste onzer gesten uitgemeten, lokten we talrijk ap plaus uit bij de massa. Want deze begreep wat we verbeelden en op ieder wezen zagen we de goedkeuring, de lach om ons vertoon. Iets fijn, iets luimig, iets spiritueel On middellijk voor ons waren «vuile jeannet- ten» die met hun valiezen allerlei toeren in de bevolking wisten te bolwerken maar of die wel insloegen dit zou men de toeschou wers moeten vragen. Het lijkt me dus over tuigend, wij moeten hoger met onze zwans. Desnoods moet de feestkommissie naar een opgegeven thema laten optreden. Had de groep eendrachters maar een reuzekieken gemaakt, kleuren wit-zwart, wier bek open en toe ging, die zong en sprak, gezeten op een hele grote platte mand, omringd van reuzen eieren uit wier van boven gebroken schelp kleine een- drachtertjes te voorschijn kwamen met op het hoofd een wit-zwart gebreid mutsje a la pompom «Het moederhuis» kon men bijvoorbeeld de uitgang verbeelden langs waar tientallen moeders, van alle genre, dikke dunne, lange, kleine dit gesticht verlieten, dragende een «baby». En wat eet baby de dikke een heel kleintje, de kleine een super groot, de korte een lange, enz. maar allen in Aalsters babykostuum De groep, die de schouwburg vertoonde kon evengoed succes oogsten met een der tigtal in acteurs geklede personagen als lustige boer, de z\vansbaron, het lustig weeuwken, prins Danilo, de zigeunerbaron en zovele andere, maar elk voorzien van een om te eigenaardige brandende lantaar- ne, op zoek naar de schouwburg. Wat zou er niet gelachen geweest zijn met de Won derdokter, met de mannen uit «Waar de sterre bleef stille staan» en zo meer. Men moet ook op tijd van wal steken met de or ganisatie. Nu is het al kwart over vier. Nu al moet men onderzoeken waaraan het lag dat den dinsdag bijvoorbeeld, het mangel de aan belangstelling. Was het Lede die ons de loef afstak of wat De ene stoet volgt nu de andere op, Halle, Brussel, de lentestoet van Schaerbeek, nog vóór Pasen zullen ze ons het beste laten zien aan ge kostumeerde fanfaren en groepen. Verleden zondag was ik te leper waar ik sinds vier maan geleden vensters besprak. Gesteund door een machtige reklaam, artikels in de bladen, prachtaffichen, zegels en zo meer, een vertoon van de bovenste plank Het was NIEUWSTE TEKENINGEN GROTE KEUS IN ALLE PIJZEN Laat ons van heden af de beste fanfaren en groepen in't oog houden en kontrakteren Laat ons biezonder een keuze doen te Rij- sel op tweede sinksendag om dan die groe pen, samengeordend, met speciale trein, naar België te laten overkomen, laat ons de Aalsterse zwanzers flink subsidieeren en hun werk concentreren in een stadsatelier, om hen in 't oog te houden met wat- ze wil len voorkomen, hen helpen, want ook zij moeten als acteurs in onze stoet fungeren. Ieder van hen moet zijn rol spelen. We moeten absoluut de kanker van dees jaar bestrijden. De talrijke personen die me spraken over onze artikels treden deze te volle bij. We moeten alle hulp aanvaarden van mensen die het goed menen met onze Vastenavond en ze zijn er bij de vleet, zo bijvoorbeeld een bankdirecteur beloofde me een pracht- reus, indien men onze richtlijnen wil vol gen, want hij ook is een Aalstenaar en stond in bewondering voor de vooruitgang welke onze marktversiering ondergaan had, een vrouwelijke chiiieese generaal Mulan van de Tsang Dynastie en die de eerste prijs wegkaapte op het bal der «Ou de garde» zegde me «stelt een wit paard ter mijner beschikking en toekomend jaar ben ik van de partij in de stoet. Waarom niet een platformwagen ter beschikking ge steld van de enig mooi verklede chineese dames die er iets tot nog toe niet gezien in de stoeten, zouden van maken. Ik kreeg het bezoek van een leider van ene goeie geor ganiseerde dekenij, die me eenvoudig zeg- le, geef ons een platformwagen, stadshulp, stadsatelier en u zult zien wat we zullen presteren. Moet ik de acteur van een onzer toneelkamers noemen die bereid is in de arena te treden ter betwisting van den titel van de prins der prinsen, mits jury samen gesteld is uit afgevaardigden van deke nijen en wijkcomité's naar letter van een onzer vorige artikels. Hier geen supportersverkiezing meer, geen ingangsgelden, de tijd is ons voor bijgegaan, en treurige voorvallen als dees jaar moeten volstrekt vermeden worden. In Aalst is er goeie wil bij de vleet, het moet een deel eigen rijkdom zijn die we met karnaval moeten zien voorbij trekken. Moge de les van dees jaar de organisatie van de stoet volledig onderste boven schudden, want omzeggens iedereen was bitter ontgoocheld. Mogen we ook een gedachte opwerpen I Dm met ene andere traditie van wal te ste- ken op kermiszondag, namelijk met een ijrote kinderbloemenparade. We hebben met halfvasten reeds tiental len mooie gekostumeerde kinderen op hun bal, voeg daarbij talrijke voorzekers per soonlijke initiatieven, een oproep tot de scholen, biezcnderlijk de kindertuinen, een machtige reklaam, een schat van prijzen met voor tien duizenden franken, als rij wielen, boekentassen, poppen, een vijftal jeugdmuzieken uit ons land, een oproep tot allen die willen medewerken om van nu af bloemen te kweken. Nu dat het kwart voor vier is, ene gratisbedeling van bloe- menzaden en bollen te beetalen, maar soms weergekeerd bij deelname, een mede werking van alle bloemenhandelaars, kort om iets tot in de puntjes verzorgd. Kroning van de schoonste bloemenfee We hebben onze tribunen en troon, gebruiken we hem, laat dit een algemene repetitie zijn voor wat Aalst zal aanbieden in '58 aan onze stadsgenoten, aan de omliggende inwoners en aan de talrijke bezoekers van de We reldtentoonstelling. Laat ons niet afbreken maar opbouwen, de karnavalpijpleiding moet gedreneerd worden en blijven naar BURGERLIJKE STAND der STAD AALST VAN 13 TOT EN MET 19 MAART 1957. GEBOORTEN Mannelijk 30, Vrouwelijk 25, Totaal 55. OVERLIJDENS Victorina Van der Niepen, 55 j., echte van Theo Seminck, Watertorenstraat, 5. Judoca Joanna Moerenhout, 76 j., wede. van Frans Lievens, Guldenboomplein, 21. Remi Arthur Janssens, wever, 47 j., echt. van Maria Van der Cammen, Begijnhof 15. Maria Ida Vermeir, 63 j., echte van Al- fons Tanckere, Immerzeeldreef, 39. Josephus Franciscus Mertens, 76 j. echt. van Maria Gillade, Oude-Mannenhuis, Kat- testraat, 33. Alfons Huylebroeck, spoorwegarbeider, 35 j., ongehuwd, Erembodegem, Ninove- straat, 50. Jan Georgius Nieuwlandt, helper-stoker, 44 j., ongehuwd, Ternat, Keizerstr., 22. Henriette De Vos, 41 j., echte van Petrus De Wolf, St. Katherina-Lombeek, Heyde- straat, 22. Rosalia Flips, 81 j., wede van Benedic ts De Moor, Van der Nootstr., 10. Laura Bruyndonckx, ongehuwd, Espla- nadestr., 38. HUWELIJKEN Maurice Van den Berghe, plafoneerder, St. Kamielstraat, 71, met Josephina Nichels St. Kamielstraat, 71. TE HUUR. Schoon BURGERSHUIS aan station te Aalst, kunnende even eens dienen voor handelshuis. In zeer goede staat van onderhoud. Zeer bij zondere voorwaarden. Zich wenden Kluiskensstraat, 8, Aalst, na 6 uur 's avonds. MECHANIEKERS en HALVE GASTEN MECHANIEKERS worden GEVRAAGD voor verstandig doch gemakkelijk werk. Schrijven of zich aanbieden: 102, Waelhem- straat Verboeckhovenplaats) Schaarbeek. T6 HUREN OF TE KOOP. Nijverheidseigendom met wel onderhou den woonhuis, werkhuis 120 m2 met ver diep. Garage en Remisiën. Grote ommuur de hof met boomgaard. Groot 25 aren. Bij zondere ligging. Moorselbaan 202, Aalst. Telef. 24651. EEN APRILGRAP maar een dolle Amerikaanse BIJ VOLHARDEN. EREMBODEGEM 2 VOLHARDEN 3. Niettegenstaande een echt hondenweer waren nog een paar honderd voetballief hebbers opgekomen om deze derby te vol gen. Door de aanhoudende regen was het ter een echte glijlfeén geworden en het verwonderen dat er tjes niet veel in huis jOnze stad, naar ons Aalst, onze karnaval, de overgrote massa. Toen we rond 9 uur zo begeerd door zo vele andere steden. rein zal dan ook niemand van mooie voetbalstaa kwam. Volharden won de opgooi en Erembode gem startte met wind op kop doch ging on middellijk resoluut ten aanval. Men zag het de thuisspelers aan dat ze er op stonden een sportieve revanche te nemen voor de zware nederlaag die ze in de heenronde op de Asserendries hadden opgelopen. Na een tiental minuten kwam Volharden zich eveneens in het debat mengen en Mar cel De Kerpel wist met een prachtschot het eerste doelpunt der partij aan te tekenen 0—1. De rood-witten lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en kwamen met gevaarlijke doorbraken, bijzonder langs de rechtervleu gel, de Aalsterse verdediging aan de tand voelen. Ei zo na kwam Volharden aan een twee de puntje, doch de scheidsrechter stopte het spel wegens ingebeeld buitenspel. Het zou integendeel Erembodegem zijn dat aan de 42e minuut de bordjes gelijk zou brengen 11. Na de rust, het bleef steeds regenen, wafe Erembodegem weer eerst aan bod, doch na een zevental minuten nam groen-zwart de teugels in handen en reeds aan de 54e mi nuut kon Van Langenhove de bezoekers weer voorsprong bezorgen 12. Hierop volgde een offensief van Volhar den, doch doelpunten bleven uit. Aan de 80e minuut zou Erembodegem, wegens hands-spel van back Goossens, een straf schop bekomen die mooi omgezet werd. 2—2. De thuisspelers, de overwinning weer in hun bereik ziende, drongen nu geweldig aan, en de Aalstenaars dienden op ontsnap ping te werken. Een dezer zou nochtans, een mimuut voor het einde aanleiding ge ven tot een doelworsteling waaruit Jean Schollaert een derde doelpunt voor onze Aalsterse titelkandidaten aantekende.Door- nat, maar gelukkig om de overwinning waarvoor ze tot de laatste sekonden hadden moeten doorgeven verlieten onze jongens het veld. Erembodegem, hoewel het de match verloor, kwam niet onverminderd uit de strijd. Alles bij mekaar een sportief betwisttte derby, waarin Volharden door het oog der naald kroop. RES ERVEN II-D De reserveploeg van Volharden, die ver leden zondag haar laatste wedstrijd diende te betwisten, kreeg het gemakkelijk aange zien Lebbeke forfait gaf. Onze eerste re serveploeg legde aldus, evenals de tweede reserveploeg (III-E) beslag op de titel van gewestelijk kampioen. Proficiat jongens s morgens te leper aankwamen was de stad in volle feesttooi en ik moet het eerlijk be- Aalstenaars waak erover de massa is met ons PIERRE DE WINTER. DRtTKK. DE GAZET VAN AALST. Gustaaf SANDERS. Neen... klucht is HAAR ANDERE MAN opgevoerd door «'t Land van Riem» in schouwburg Groen Kruis op zondag 31 maart, te 19 uur en maandag 1 april, te 20 uur. Kaarten ten lokale. o9o FILTERIE IMPERIALE D'ALOST Société Anonyme. Convocation de l'assemblée générale extraordinaire du 13 avril 1957. L' assemblée générale extraordinaire du 16 mars 1957, n'ayant pas réuni le quorum requis pour délibérer valablement, Mes sieurs les actionnaires sont priés d' assister une seconde assemblée générale extra ordinaire qui se tiendra le 13 avril au siège de la société a Alost, place impériale n° 23 a 11 h. 30 précises. ORDRE DU JOUR. Modifications suivantes a faire aux sta- tuts I. Remplacement de l'article 14 par La société est surveillée par un ou plusieurs commissaires dont un doit être commissaire-reviseur; tous sont nommés par l'assemblée générale et peuvent être révoqués par elle. En cas de révocation d'un commissaire-reviseur, l'ordre du jour de l'assemblée générale précisera clairement qu'il s'agit d'un commissaire ayant cette qualité. La durée du mandat de commissaire est de trois années; le mandat peut être re- nouvelé. L'assemblée générale fixe le nombre des commissaires et détermine leurs émoluments, qui consistent en une som- me fixe établie au début et pour la durée du mandat. Ces émoluments peuvent être modifiés avec 1' accord des parties. II. Dans l'article 15, remplacement du 2e alinéa par Le cautionnement a fournir par chaque commissaire non reviseur, est fixé a quinze actions nominatives également. III. Dans l'article 22 remplacement du 2e alinéa par Les actes de gestion journalière peu- vent être signés, soit par un administra- teur-délégué, soit par un administrateur- directeur-gérant, soit par un administra- teur et un directeur ou un fondé de pou- voirs, soit par un directeur et un fondé de pouvoirs. Toutefois il suffira de la seule signature d'un administrateur, d'un directeur ou d'un fondé de pouvoirs, lorsqu'il s'agira de pièces et décharges pour les postes, chemins de fer, télégra- phes, téléphones, messageries, roulages, lignes de navigation et douanes. IV. Dans l'article 27, remplacement du premier alinea par II sera tenu chaque année au siège so cial, le dernier samedi du mois d'avril a dix heures et demie, u»e assemblée géné- rale ordinaire des actionnaires de la so- ciété. Si ce jour est un jour férié légal, l'assemblée sera tenue le premier jour ouvrable suivant. V. Dans l'article 40, dernier alinéa, suppression des mots Au Conseil d'Administration et aux Commissaires» qui sont a remplacer par «aux administrateurs Pour assister a l'Assemblée, les action naires sont tenus de se confprmer a l'arti cle 30 des statuts et de déposer leurs titres au moins cinq jours avant la date de l'Assemblée, soit au siège Social, soit a la Banque de la Société Générale de Belgique, ses Sièges Administratifs et ses Agences a Bruxelles et en provimee. ETABLISSEMENTEN CHARLES BAEY- ENS EN C°, Naamloze Vennootschap, Hoogstraat, 21, IDDERGEM. Gewone vergadering, op zaterdag 6 april 1957, te 10 u., ten maatschappenjken zetel. DAG ORDE 1° Verslag van beheerraad en com missaris; 2° Goedkeuring van balans en winst- en verliesrekening; 3° Ontlasting te geven aan beheerders en commissaris; 4" Verscheidene. Neerlegging der titels vol gens art. 26 der statuten. 0O0 Naamloze Vennootschap BROUWERIJ en MOUTERIJ DE ENGEL, Meerbeek. Algeme ne vergadering, op Maandag 1 April 1957, te 14 u., ten maatschappelijken zetel. Dagorde 1° Verslag van beheerraad en toezichter; 2° Goedkeuring der balans en winst- en verliesrekening; 3° Ontlasting aan beheerders en toezichter; 4° Statutaire benoemingen. Zich gedragen volgens de standregelen. Neerlegging der titels, ten maatschappelijken zetel. 0O0 THE BUFFALO SHOE. Naamloze vennoot schap. Maatschappelijke zetel, 65, Pieter Coeckestraat, Aalst. Handelsregister. Aalst nr. 1157. De jaarlijkse algemene vergadering, ten maatschappelijken zetel, zal gehouden wor den den 6" april 1957, te 14 uur. Dagorde 1° Verslagen van den raad van beheer en toezichter. 2° Goedkeuring der balans, winst en verliesrekeging per 31 de cember 1956. 3° Ontlasting aan beheerders en toezichter. 4° Varia. Bede zich te gedragen naar art. 18 der standregelen. Deponeren der aandelen ten maatschappelijken zetel. 0O0 BANK VAN DE SOCIETE GENERALE DE BELGIQUE Naamloze Vennootschap gevestigd te Brussel, Warandeberg 3, Handelsregister Brussel nü 76.034. De Raad van Beheer heeft de eer de He ren Aandeelhouders op te roepen tot de Buitengewone Algemene Vergadering wel ke zal worden gehouden ten Maatschappe lijke Zetel op donderdag 4 april te elf uur. AGENDA A. 1° Verhoging van het maatschappe lijk kapitaal van fr. 1.000.000.000 tot fr. 1.200.000.000 door toevoeging van een be drag van fr. 200.000.000 uit de beschikbare reserve; 2° creatie van 200.000 volgestorte nieuwe aandelen zonder vermelding van waarde ter vertegenwoordiging van de'ize kapitaalsverhoging, welke aandelen van hetzelfde type zijn en van 1 januari 1957 af dezelfde rechten als de oude aandelen zul len genieten, met dien verstande dat zij niet zullen delen in de winsten over het boekjaar 1956; 3° kosteloze toewijzing van deze 200.000 nieuwe aandelen aan de eigenaars van de oude aandelen naar rato van 2 nieu we aandelen voor 17 ouden; 4° bevoegdheden te verlenen aan de Raad van Beheer voor de uitvoering der beslissingen over 1°, 2° en 3° hiervóór. B. Wijzigingen in de Statuten 1° Wijziging van art. 5 der statuten om het in overeenstemming te brengen met de beslissingen uitgebracht over de punten van de agenda voorkomende onder A hier boven; 2° wijziging van art. 22 der statuten betreffende de borgstelling van de beheer ders, om het aantal aandelen dat zij moe ten deponeren ten waarborg van de uitvoe ring van hun mandaat van 160 op 180 te brengen. Om aan genoemde vergadering deel te nemen moeten de Heren Aandeelhouders zich gedragen naar artikel 27 der statuten. Met het oog op deze Vergadering dienen de aandelen te worden gedeponeerd bij de verschillende Administratieve Zetels, Ze tels, Bijbank en Agentschappen van de Bank van de Société Générale de Belgique, bij de Bank van Antwerpen, de Bank van Belgisch Congo en de Banque Générale du Luxembourg. Volmachtsformulieren, waarvan de in houd door de Raad van Beheer werd be paald overeenkomstig artikel 28 der Statu ten, worden mits bewijs van hun hoedanig heid, in voornoemde Instellingen ter be schikking van de Heren Aandeelhouders gehouden. Om zich op deze Vergadering te laten vertegenwoordigen moeten de volmachten vóór 30 maart worden gedeponeerd. Mocht de Vergadering van 4 april het door de wet vereiste quorum niet bereiken, dan zal op dinsdag 23 april te 11 u. 30, ter zelfder plaats en met dezelfde Agenda, een tweede Buitengewone Algemene Vergade ring worden behouden die geldig zal be raadslagen welke het aantal aanwezige of vertegenwoordigde aandelen ook zij. De Raad van Beheer,

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 4