ty4owe*kl6*Uek Voor- en nadelen van de gemeenschappelijke markt voor onze landbouwers De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI Nu het seizoen met de verse groenten weer in het verschiet komt, mogen we de provisiekast niet vergeten. Het wordt nu hoog tijd alles op te maken voor er volop nieuwe groenten zijn. Laat liever geen bo kalen met inmaak staan; overjarige in maak gaat zowel in smaak als in voedings waarde sterk achteruit. Sausijsjes bij een bloemkool-schotel is een fraai en smakelijk gerecht. Maar he laas, die kleine worstjes vertonen vaaK barst-neigingen als ze in het hete boter worden gebraden ;een euvel dat hen veei aan schoonheid doet uitboeten. Daarom de ze raad kook ze eerst heel even, ot houa ze een minuutje in heet water. Dan sprin gen ze niet meer uit hun velletje. De onaangename lucht, die er in uw keuken blijit hangen na het koken ol baK- ken van uien, verdwijnt spoedig wanneei u een geopende pan met wat water en azijn (gelijke delen) laat koken. Moeders van grote gezinnen, die veei aardappelen moéten koken, ondervinden bij het algieten van dit gerecnt wel eens moei lijkheden, namelijk dat men aan de ont snappende stoom gemakkelijk de handen kan branden. De stoom vliegt echter mei iangs de handen, wanneer men de aardap pelen oi andere gerechten naar zich toe al- giet. Wanneer het U in een onbewaakt ogenblik eens gebeurt, dat het vlees aan brandt, voeg er dan eens enkele druppels citroensap bij. De bittere smaak verdwijnt dan bijna geheel. Peterselie laat zich veel gemakkelij ker fijn hakken, wanneer ze vooraf even in heet water is gedompeld. NUTTIGE WENKEN. Melk helpt ons niet alleen in de keu ken bij het bereiden van lekkere desserts en heerlijke sausjes, maar kan ons ook bij huishoudelijke werkjes goede diensten be wijzen. Barsten in porselein b.v. worden onzicht baar gemaakt, als u het voorwerp een uui lang in melk kookt (heel kalm aan natuur lijk en het daarna erin laat liggen tot de melk is afgekoeld. Bij wijnvlekken in servet of tafellaken, wordt de bemorste plek strak gespannen en kieten we er kokende melk doorheen tot de vlekken verdwenen zijn. Verse inktvlekken moeten net zo lang met steeds nieuwe melk worden gedrenkt en gewreven tot de vlek verdwenen is. Leren tassen en schoenen worden prach tig schoon met een in melk gedrenkte wol len doek. Vruchtenvlekken krijgt men weg met ko kende melk. Als de stof het toelaat kan een «klein stukje» opgekookt worden in een pannetje melk. Zeer doeltreffend Vlekken van lippenstift in handdoe ken en servetten of zakdoeken gaan er ge makkelijker uit, als u de plekken voor hei wassen even met wat glycerine aansmeert. Gebreide handschoenen hebben we nu niet meer nodig. Maar voor we ze opbergen tot hét volgende koude seizoen worden zt eerst gewassen. Weet U dat ze door dezt handeling niet stug worden, wanneer U aai. het laatste spoelwater een weinig glycerine toevoegt Wannee r U matrassen hebt van schuimrubber of schuimplastic, bewerk, ze dan nooit met de matteklopper. Zeil: niet met de grote schoonmaak. Deze ma trassen kunt u wei met de stofzuiger be handelen, maar echt nodig zal dat niet zijn Afborstelen van het tijk is meestal reed: voldoende. En nog een goede raad laa dergelijke matrassen nooit lang in de zoi luchten, want dat verdraagt noch de plastic noch het schuimrubber. U kunt ze wel bui tenzetten, maar dan altijd in de schaduw en liefst op een winderige plaats. Gebruik bij het ontvlekken van het tijk bij schuim rubbermatrassen ook geen tetra of benzi ne, maar neem hiervoor een koud sopje van een alkalivrij wasmiddel. Het innemen van een verkeerde medi cijn kan rampzalige gevolgen hebben. Neem daarom deze voorzorg vernis de etiketten van de medicijnflessen even met wat blan ke nagellak, dan blijven ze altijd goed lees baar. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. FLUWEEL VOOR KLELVE ONDERDELEN VAN HET TOILET. De Duitse modehuizen verwerken mo menteel zeer veel fluweel, vooral voor on derdelen van japonnen en tailleurs. Cein tuurs, kwieke strikjes, zakklepjes, knopen, Kragen en manchetten (deze laatste ook voor mantels) worden er in alle soorien en maten van zacht fluweel vervaardigd. z,eer biezonder vonden we een steengrijze tail leur van het huis «Gekringer en Glupp», waarbij een nauwsluitend ondervest van beige fluweel werd gedragen, terwijl Kraag en manchetten van het jasje van netzenae iluweel waren gemaakt. FEUTRINE IN DE MODE. De Franse en Italiaanse Haute-Couture, evenals de Duitse confectiehuizen maken een steeds groter gebruik van leutrine. De- i ze nieuwe modestof is niets anders dan het jongste elegantste en meest vrouwelijke de- rivant van het vilt, dat zelf de eerstgebore- I ne is van de koningin der vezels de wol. De feutrine wordt gemaakt van de fijn ste, mooiste en witste wolsoorten en daarna geverfd in een eindeloze gamma van zuive re, helle en subtiele tinten van lavendel tot matrozenblauw, van zilverbeige tot co gnac en mink, van robijn- tot tomaat- en nanekamrood. Alle tinten die een feest zijn voor de ogen, omdat ze spreken van vreug de, vrouwelijkheid en fantasie. Bovendien lijkt de stevige, doch lichte feutrine speciaal bedacht voor het verwe zenlijken van die soepele, vlotte modellen, welke de mode tans zo sterk aanprijst ruime jonge rokken, bolero's en vestjes, originele blazers en mantels, die het top- punt van hun sukses hebben bereikt. SCHOOL EN GEZIN GEBALDE VUISTEN. Mensen hebt u er aan gedacht dat de tweede verjaardag van 26 maart 1955 ge passeerd is. Nog zindert die schok door de verdere strijd om «School en Gezin». Zon der 26 maart 1955 zouden we de uitslagen van 26 maart 1957 niet kennen. Men zegge het voort, dat de zwartkijkers, de kritikas- ters het goed horen. Nu hebben we weer eens de bedenkingen van de socialisten ter zake mogen verne men. Merkwaardig genoeg hebben hun ga zetten die fameuze verjaardag onthouden Het moet zijn dat er in de rode bureaux en Koppen ook nog iets natrilt van die weerga loze manifestatie, waarvan Pietje De Leu- genaaar zei, dat het een onbeduidende be toging was van enkele heetgebakerde scnool jongens. Men troost zichzelf zoals men kan. Dezer dagen verscheen in een rode krant een grote kop «26 maart: in 1955 gebalde vuisten, in 1957 fluwelen pootjes O neen, kameraad volksgazet, wij heb ben nooit gebalde vuisten getoond in pu blieke manifestaties. Maar gij weet beter wie met gebalde vuisten op straat ver schijnt. Uw tot haat opgehitste kameraden, die in 1 meistoeten de schaamteloosheid zo ver drijven een spandoek mee te dragen «Ook het volkskind heeft recht op onder- wijs Uw rode kameraden, die thans gelijk 'Demany, Van Hoorick, Gerlo, de commu- jnistische partij verlaten, de gebalde vuis ten laten zakken, om met fluwelen pootjes de hand te komen drukken van de socialis ten en zo maar direct leidende kolommen mogen volschrijven in de B.S.P.-pers. Van die gebalde vuisten «kunnen de kris- telijke arbeiders in de fabriek, de kristelij- ke leerkrachten in de scholen, de kriste- lijke ouders met gezinslast meespreken, kameraad, Of zoudt ge de spreuk vergeten hebben «Rood of geen brood.» Het is begrijpelijk dat de landbouwmi- lieus zich afvragen welke weerslag voor hen de instelling van de Gemeenschappelij ke Markt zal hebben. Welnu alleen de toe komst kan uitwijzen of deze akkoorden, éénmaal door de verscheide parlementen bekrachtigd, een gunstig of ongunstig ge volg zullen hebben voor de landbouw in het algemeen en voor de Belgische landbouw in het bizonder. Al wat we op dit ogenblik kunnen doen, is de voor- en nadelen opsom men van de verscheidene bepalingen van het Verdrag, steeds in de veronderstelling dat ze ook werkelijk worden toegepast, zon der buitensporige aanwending van de vrij waringsclausules. VOORDELEN. Ziehier hoe het rapport over de land bouwbegroting de verklaringen van minis ter Lefèbvre daaromtrent samenvat Het toltarief van de Gemeenschap is aan zienlijk hoger dat de Benelux-tarief. Dit dat de Belgische producenten niets te vrezen hebben van hun mededingers, op voorwaarde dat zij met gelijke wapens kunnen strijden; en daar deze voorwaarde zal vervuld zijn, mogen wij gerust aanne men dat de Gemeenschappelijke Markt ons voordeel zal opleveren; want zij stelt ons in staat de produktie op te voeren tegen re delijke en stabiele prijzen, en met verze kerde afzetmogelijkheden die tegen con currentie van buiten zijn beschermd. Wij ballen geen vuisten, want dat is ver dacht en loens: men weet nooit wat er in schuilt. Wij slaan niet op de kop van de anderen. Wij gaan met open hand naar ai wie van goede wil is, als broeder en zuster. Wij Het merendeel van de teutrinestoft'en zijn geh°°Pt dat de g6Pa" motvrij, kleurecht en waterdicht. Zij waar-'l'J1th" T <<volkskind» borgen een totale krimpvrijheid een uit-®V 'eerde schermers ™t de zonderlijke duurzaamheid en een perfecte gebalde vuisten en reactie op overvloedige regenbuien g^'" P JeS EamengesIa^ woon drogen op 'n kleerhangr en alle spo- 1 j regeren> v00r het volkskind en ren zijn verdwenen de vrljheid wat meer eerbied zouden gehad hebben. Ook de heren houden van feutrine. Een fantasie-ondervest van deze stof brengt een levendig, vrolijk detail in hun soms ietwat sombere kleding. VLUCHTIGE AANTEKENING. ITALIAANSE VROUWEN NEMEN IN- SOMMIGE STREKEN EEN VRIJE ÜAG PER JAAR. 1.200 vrouwen van Fara Novaresa, 65 ■cm. ten Westen van Milaan, hebben on langs weer van hun jaarlijkse vrije dag genoten. De traditie, reeds 300 jaar oud, wil dat de vrouwen op 10 februari, St. Damiaansdag, hun voorschoot afleggen en een wandelingetje maken, een babbeltje slaan en in de herbergen een partijtje maarten, kortom een luilekker leven, terwijl de man thuis blijft, kookt, schuurt, afstoft en kousen stopt. De dag werd besloten met een nachtbal, waarbij de mannen waren toegelaten LOTENLENING 1953 Bij de 209e trekking van Lotenlening 1953 is een lot van 3 miljoen gevallen op obligatie reeks 0.701 nummer 613 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 1.826 nummer 931 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 8803 nummer 651. Wij reiken de hand aan allen die het ge weten, het ouderlijk recht en het menselijk bestaan van onze schoten en hun leer krachten willen erkennen. Wij reiken de hand aan alle mensen, die nu sedert meer dan een jaar, elke maand geven voor School en Gezin Wij blijven de hand uitstrekken als schooiers voor wat ons heilig en lief is: on ze kinderen, onze vrijheid en ons geluk. Duizende «fluwelen pootjes» van collec tanten en edelmoedige schenkers zullen het kind beschermen tegen de gebalde vuisten van zijn belagers. oO. LENING TOT WEDEROPBOUW lste SCHIJF. De uitslag van de 487e trekking van de Lening tot Wederopbouw (lste schijf) luidt 2.000.000 fr. Reeks 2461 Nr. 850; 1.000.000 fr.: Reeks 2819 Nr. 080. 3de SCHIJF. Bij 361e trekking van de Wederopbouw- lening, 3e groep, is een lot van 1 miljoen frank gevallen op obligatie reeks 7881 NADELEN. De verhoging van het toltarief buiten de Gemeenschap,, slaande op bepaalde grond stoffen voor de landbouw, dreigt hier en daar een stijging van de kostprijzen te weeg te brengen. Het landbouwbeleid zal overigens een prijsstijging tot gevolg hebben. De stijging van de landbouwprijzen zou een ongunsti ge terugslag hebben op de mogelijkheid tot iuitvoer van deze produkten buiten de Ge- geldt vooral voor de dierlijke produkten, Lflan D [meenschap. Dit bezwaar is voor Belgie met basis van de Belgische landbouweconomie.' zo belangrijk, omdat ons land zijn over- Op het gebied van de vissenjprodukten zal i r 1A .schotten toch nagenoeg integraal afzet in een douanerecht van 10 tot 15% ons mi de landen van de Gemeenschap, staat stellen deze sector beter te bescher- men dan tot dusver mogelijk was. De tabak j oprichting van de Gemeenschap zal zal door een recht van 30% worden be- aanleiding geven tot een zekere mate van schermd, tegen 10% in Benelux-verband. J sPecialisatie der produktie. Ofschoon wij Sommige bepalingen van het Verdij I v00r de meeste produkten in een gunstige voorzien in diverse vormen van marktor-POSlt'e staan om ons te verdedigen, is ganisatie, en met name in de mogelijkheid 1 emstlge crIsls n°cMans uitgesloten ten nummer 238. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. «0«eeo9ee-S9aS93es3essG99asess fS®°®®®®sïooooo®ooeaos«oo«®o©o®( B©OR JAN BOSGHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaanise familie. 14de Vervolg. Een klein kwartier later was ik reeds op de markt. Er stond een grijze auto voor het stadhuis, begeleid door een vijftal motor rijders, Duitse soldaten. Over hun borst hing hun snelvuurgeweer, handgranaten staken tussen hun laarzen. Ze lachten, maakten grapjes en namen kiekjes van Breydel en de Coninck. Dit was inderdaad het einde. Op minder dan geen tijd werd de stad aldra overstroomd door onze eigen solda ten die, hier in 't verraste Brugge, de wa pens kwamen neerleggen voor de voeten van den glimlachenden overwinnaar. Staalhard klonken de bevelen in het Duits. Ik ging post vatten aan 't hekken van 't hotel Memlinc. Hier moest alle wapen tuig ingeleverd worden. Honderden en hon derden gezichten zag ik, doch niet het ge zicht van mijn broer. Honderdmaal stelde ik dezelfde vraag, kreeg steeds hetzelfde antwoord. Niemand van zijn strijdmakkers wist waar Frans Devuyst te vinden was. In de namiddag begon het te regenen. En [onder het pletsenden regen hield het gros van het vijandelijke leger zijn intocht in het treurende Brugge. Voor ons was de oorlog gedaan. Morgen naar huis Op dezelfde wijze als we vertrokken wa- ren keerden we terug. Vader en moeder in een niet zonder moeite gevonden huurauto, en wij, mijn zusters en ik, weer per fiets. De taxi read gelijktijdig met ons den weg op, doih kwam ruim een uur na ons aan. De Brugse chauffeur beweerde, dat dit ezelritje hem tot op zijn sterfbed heu gen zou. Tienmaal was hij opgehouden ge worden, drie uur lang had hij een slakken- gangetje meden rijden in een onafzienbare karavaan vluchtelingen. En om alles mooi af te ronden, had hij bovendien tweemaal bandpech geleden. Dat er inderdaad in Vlaanderen slag werd geleveid, bemerkten we zonder van de baan af te komen. Overal het gewone, diep aangrijpende beeld van den oorlog stukgeschoten huizen, opgeblazen bruggen, afgebrande hoeven en soldatengraven. Graven langs de straat... We waren niet de De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. dwaald hondje onder zijn hoede genomen. Hij schonk het mij en ik doopte het dade- lijk Jïobs. Maar bovenal, voor vader en moeder was alles weer goed. Frans riep moeder, toen ze den fris geschoren, opgeruimde kerel in 't peil kreeg Frans o m'n jongen En ze viel in zwijm. Voor twee minuten, uurwerk in de hand. Ze was te gelukkig om- lang afwezig zijn. Hier kijk ik op van mijn cahier. 't Publiek schijnt aandachtig te hebben geluisterd. Indien ik ze verveeld heb, heb ben ze het enkel aan zichzelf te wijten. Genoeg, niet waar Iedereen gaat er mede akkoord. Jos Opsomer oordeelt dat zijn bezoek lang genoeg geduurd heeft. Sinds vele maanden heeft hij nog geen dergelijke aan- genamen avond gesleten, stelt hij vast. Daar Elsje stillekens zitten blijft, is het Greta die hem den weg helpt te vinden door den reglementair verduisterde corri- dor. De gang is niet veel langer dan tien tot eersten thuis, maar ook twaalf schreden. Aangenomen dat men vijf niet de laatsten. Karei Bolsen's fordje stond reeds op nieuw bij 't oud ijzer. De motor had ge houden, ook de wielen, de banden. Slechts de voorruit vertoonde een kogelgaatje. Meneer Porree, zijn eega en dochter arri veerden met den kinderwagen laat in den avond. De goede man had een klein ver seconden behoeft om zijn overjas aan te schieten en den hoed op de hem voorbehou den plaats te zetten, bovendien nog zeven seconden om een hand te drukken (het geen reeds een flinken handdruk betekent) en dan nog drie seconden om de deur uit te stappen, dan heeft men, alles bij elkaar ge teld ,riog slechts vijftien seconden kostba- een beroep te doen op bepaalde mechanis men tot stabilisering van de prijzen, op voorraadvorming, en op reglementering voor invoer en de uitvoer. De Gemeenschap zal aldus bij machte zijn aan de landbouwers de billijke levens standaard te bezorgen, die zij als een van de doelstellingen van haar landbouwbeleid vooropzet. Een ruime markt met deelneming van landen met een zeer uiteenlopend klimaat is op zichzelf reeds een gunstige factor voor stabiliteit van de prijzen, vermits over een zo grote uitgestrektheid goede en slechte oogsten elkaar in de meeste gevallen nage noeg zullen compenseren. Bovendien is een ruime markt minder onderhevig aan hefti ge schommelingen van de economische con junctuur, waarvoor bijzonder de landbouw- produkten zeer gevoelig zijn; vandaar een grotere stabiliteit van de inkomsten de prijzen en de afzetmogelijkheden. Wat meer in 't bijzonder de Belgische landbouw betreft van sommige produk ten blijft er geregeld een overschot, van andere sporadisch; deze overschotten wor den haast integraal aan de man gebracht gebracht in de landen die deel uitmaken van de Gemeenschap. Druiven, vis en eie ren zijn nagenoeg de enige uitzonderingen op deze regel. Na de overgangsperiode kunnen deze produkten in bedoelde landen tolvrij wor den ingevoerd en zonder enige belemme ring van andere aard, tenzij men zijn toe vlucht neemt tot een bijzondere organisatie van de markten. Zij zullen er een gunst regime kennen ten opzichte van de produk ten van niet-leden, niet alleen met betrek king tot de tolrechten, maar tevens ten aanzien van de andere protectiemaatrege- len. In sommige gevallen, en met name in de sector van het witloof en in die van de sierplanten, waar onze specialisatie reeds ver is doorgedreven, mogen wij rekenen op een aanzienlijke uitbreiding van de produk tie; een algemene opvoering van de produk tie lijkt evenmin uitgesloten, vooral voor de produkten waaraan de Gemeenschap een tekort heeft, zoals suiker bij voorbeeld. Onze landbouwverenigingen hebben steeds beweerd, en er bestaat geen reden om hun beweringen in twijfel te trekken, >©©S©©«®SSe©©©©a©S©®ö©Ö©S®S©©©Oi ren tijd verloren. Doch Greta en Jos Opso mer kunnen het klaarblijkelijk in zo'n mild berekende spanne tijds niet klaarkrijgen. Wanneer dat een zoen is, valt er stellig weinig op af te dingen. Eindelijk verschijnt zus terug op de prop pen. Ze bloost een beetje. .Dag, Greta, groet Frans vriendelijk hoe gaat het We hebben u in geen eeu wigheid gezien Jos zijn schoenveter was losgeschoten, verontschuldigt het kind zich. Maar ze liegt zo tastbaar, dat we er allemaal van opkijken. Goed gevonden, prijst de baas. Moe der zegt niks. ze lacht niet ook. Liefde is een ernstig avontuur, vooral voor de meis jes. Doch ze moeten toch eenmaal van de markt geraken. Dat besefft moeder uitste kend. Juist hierom zegt ze niets. Geen woord. 12. EEN BOER IN ZIJN HEMD. We zijn op wandel. Met een ganse bent: Gillis Vanderpereboom, Frank Meersonne, Udo Gallant, broer Frans en ik. Iewat achteraan komen Jos Opsomer, Greta en Elsje aangeslenterd. 't Is een mooie Zondag in October. Een witte zon glanst aan den grijzen hemel. De wereld is vol stilte, vol van een weemoedi gen ernst. Kijk de bomen eens aan, glimlacht Udo Gallant, ze hebben verdriet. En hoe schoon ze zijn in hun zwijgend ver- aanzien van enkele produkties, die slechts dank zij een ver doorgedreven protectie stand konden houden. Zij zijn evenwel niet van vitaal belang voor onze land- en tuin bouw in zijn geheel. Tijdens de overgangsperiode zoude moei lijkheden kunnen rijzen indien sommige Staten-leden een verkeerd gebruik maken van het stelsel der minimumprijzen. De in lassing van bepalingen waarbij aan de sta ten toelating wordt verleend hun produktie door deze methode te beschermen heeft na tuurlijk ook een schaduwzijde. Waar wij er aldus toe zijn gemachtigd ons zelf op deze wijze te beschermen, aan vaarden wij door het feit zelf dat ook onze partners over dezelfde mogelijkheid be schikken. De marktorganisatie dreigt ons voor be: paalde produkten te voeren naar een zekere vorm van dirigisme, wat in België niet zeer populair is. Daar het landbouwbeleid ge meenschappelijk zal zijn, moet de op na tionale plan gevoerde politiek verdwijnen en zullen bepaalde praktijken verboden zijn. De Regering zal nog slechts over geringe actiemiddelen beschikken ter bevordering en ter bescherming van de produktie. Zij zal immers moeten afzien van andere dan gemeenschappelijke contingenteringen, het heffen van belastingen en rechten zal tot de bevoegdheid van de organen dér Ge meenschap behoren, en voor de subsidië ring zullen laatstgenoemde machtiging moeten verlenen. NIET NEGATIEF. In het licht van wat voorafgaat, aldus de minister van Landbouw, is het niet ge makkelijk de balans van winst- en verlies op te maken. Wij hebben goede redenen om te verwachten dat zij gunstig zal uitvallen, of in elk geval niet negatief. Want dank zij onze tussenpositie inzake natuurlijke omstandigheden, kostprijzen en technische ontwikkeling, meen ik dat al le door de Gemeenschap genomen beslissin gen voor ons draaglijk zullen zijn, te meer dat ons streven naar een steeds verder doorgedreven technische vooruitgang on verminderd voortduurt en onze landbou wers zeker niet de minst vooruitstrevende zijn. ©5©©es©ö©5®©r driet, waardig als oude, wijze mannen. Gillis Vanderpereboom meesmuilt Begrijpelijk, zegt hij. Neem even Stefaan. Kleed hem helemaal uit en laat hem daar dan staan schilderen te midden van de kale vlakte. Hoort ge hem nog la chen Ziedaar Gillis Ziedaar Udo Ziedaar mijn twee beste vrienden Udo Gallant, een fijnzinnige jongen. Gillis, een tactloze vlegel. De ene een idea list, de andere een materialist. En toch, nee, geen van beide kan ik ze missen. Bei den samen vertegenwoordigen ze voor mij het edele genot der vriendschap. Met Gillis deel ik zijn liefde voor malse biefstuks, voor schuimend bier en voor zonnige meis jes. Met Udo zijn liefde voor boeken, voor nobele denkbeelden en voor een stil droom- plekje langs den oever van den stroom. Wanneer Udo Gallant, de jonge onderwij zer, Gillis Vanderpereboom, de handelsver tegenwoordiger, en ik, Stefaan Devuyst, boven op den top van een groenen heuvel naar de lentewolken liggen te kijken, ge beurt steeds hetzelfde. Gillis begint te geeu wen, strekt loom zijn elledig lange benen uit en gaat onder zeil. Terwijl Udo en ik onder den indruk gekomen van het schone dezer heerlijke aarde, zwijgend onze pij pen roken en de bewonderenden blik la ten dwalen over het opgetogen landschap van Vlaanderen. De verten spreken tot ons hart en wij zijn diep gelukkig, zonder he vigheid. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2