'Vtomedm*M De zeven flessen van de Kanunnik. keukengeheimen. DE CIXKOEN IN DE KEUKEN in de moderne keuken wordt een veel vuldig gebruik gemaakt van citroensap, waar men vroeger azijn nam, in het bij zonder bij sla, marinades en mayonnaise, gebruikt men tegenwoordig citroensap, en uit niet alleen ornaat het een njnere smaak geelt, maar ook omdat het gezonder is. Vette gerookte vis verteert veel beter met enkele druppels citroensap, terwijl kook- en oraadvis, gevogelte en vlees sappiger en pi kanter worden door toevoegmg van dit sap. rtijst en bloemkool blijven mooi wit als men enkele druppels citroensoep bij het kook water voegt en ook net stijikloppen van eiwit kan men aanmerkelijk vergemakke- njken uoor toevoeging van een paar drup pels. Zelfs ae melk en de pap van baoy wordt rijker aan vitaminen en zal de groei meer bevorderen als er enkele druppeis citroensap aan toegevoegd zijn, terwijl au sap tevens weerstand tegen uesmettelijke aandoeningen verhoogt. Zoals men merkt, neeit men steeds maar enkele druppels citroensap van doen. En daarom is het niet nodig de vrucht maar dadelijk aan te snijden. Veel beter is het een klein gaatje in de citroen te boren 01 en met een scherp voorwerp in te prikken, net nodige sap kan men er dan gemakke lijk uitknijpen. De vrucht kan daarna des noods met een stukje leucoplast atgesloten worden. Heeit men het sap van een hele citroen nodig, weet dan dat er veel meer sap uitkomt wanneer de vrucht gedurende 10 sekonden in heet water is gelegd 01 wanneer men ze even krachtig heen en weer heeit gerold op een harde oppervlak te. Tenslotte kan men ook met de uitgeper ste citroenheliten nog wel het een en ander doen. Handen, die naar vis ruiken of die door het schoonmaken van nieuwe aardap pelen en groenten vlekken vertonen, wor den ermee ingewreven en zowel reuk als vlekken verdwijnen, terwijl de huid tevens mooi blank en zacht wordt. NUTTIGE WENKEN. Strijken vooral als het de grote was betreft is en blijft een vermoeiend werkje, tenzij men over een moderne strijk plank met bijpassend krukje beschikt. Be zit U deze laatste benodigheden niet, leg dan eens een zacht kussen op de grond en ga er blootvoets opstaan. U zult spoedig on- I dervinden dat het strijken aldus veel min- der vermoeiend is. Moltondekens zijn van katoen ver vaardigd en kunnen daarom gemakkelijk met de grote was worden afgekookt en gewassen. Het is echter aan te bevelen ze na het drogen even op te kloppen zodat ze j weer luchthoudend worden. Ammoniak is in de huishouding en vooral in deze schoonmaaktijd onmis baar. Hoe uitstekend ammoniak echter is voor het reinigen van verschillende voor werpen, dit bijtende vocht is voor de han den en nagels van de huisvrouw eerder schadelijk. Daarom is het aan te raden na elk gebruik van ammoniak, de handen even in azijnwater te dompelen. Azijn neutrali seert namelijk de schadelijke werking van de ammoniak. NIEUWSJES UIT DE MODEWERELD. De mantelpakken met rondom de hals afstaande kragen schijnen er voor het ko mend seizoen grif in te gaan. Volgens het voorbeeld van Parijs behoren we bij deze pakjes blousjes te dragen met boordjes sjaalkragen of draperieen, daar anders de hals wat al te kaal aandoet. De grote mode vormen blouses van mous seline of zijden imprtmé organza, bijzon der doorzichtige materialen, die de hoogste eis stellen aan de schoonheid van ue daaronder te dragen lingerie. Bijzonder luchtig voor de zomerse dagen en tevens zeer elegant zijn de blouses van hyperdoorschijnende organza. Dit materiaal heeft echter een groot nadeel; het mag niet gewassen worden met water en zeep, maar moet steeds chemisch of met benzine wor den gereinigd, anders gebeuren er onher stelbare ongelukken. Australische schapenkwekers bewaken zorgvuldig een koppel schapen met goudge le wol. Zij hopen, dat hun nakomelingen dezelfde kleur zullen hebben, om weldra een goudwol op de markt te kunnen brengen. Goudkleurig is eveneens de nieuwste kleur voor de kousen, die voor deze zomer worden gepropageerd. Namen als champa gne, sahara, iridescente geven de nuance goed weer. Het ideaal vormt een kous, die gebreid schijnt te zijn van de zijde-achti- ge blonde haar van Mélisande. De voorjaarsmode heeft een snufje gebracht voor heren. Het is een vierkant doekje van lichte stof, bedrukt met Perzi sche dessins. Het is geen halsdoek voor het kamperen en het is ook geen stropdas. Men heeft er namelijk leggen en dan van voren één of tweemaal aan de eisen daarvoor voldoen Want, zo lazen we, er is een jonge Amerikaan die een instrumentje heeft bedacht, dat de geluiden van de zee nabootst. Je schakelt het precies zo in als een wekker en je wordt dan naar verkiezing in slaap gewiegd door zoet kabbelende of omstuimig beukende golven. Verder ontwierp de jongeman ook spe ciaal voor vrijgezellen, die het niet willen bekennen, maar die eigenlijk de eenzaam- neid moe zijn, lampjes, die een romantische rose toets geven aan hun grauwe kamer. Deze «schijn» maneschijn doet de arme vrijgezellen misschien gemakkelijker insla pen En wat is er moeilijker dan opgewekt te ontwaken na een heerlijk zoete rust Ook hier hebben de Amerikanen listigheden op bedacht, in de vorm van een straal, die over nun neus speelt. Heeft dat geen resultaat, dan gaat er een poosje een zacht klokje Klingelen. Voor wie 's nachts telkens wakker schrikt omdat hij bang is de volgende dag een trein of een afspraakje te missen, is er een sys teem dat op elk gewenst uur met grote cij- ïers het juiste tijdstip op het plafond pro jecteert. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. NAUWE MODE Het aan het Engelse hof gebruikelijke eerbetoon van de kleine reverence met Kniebuiging is tijdens een modeshow ko men te vervallen. Sommige mannequins Konden onmogelijk hun reverence voor ko ningin-moeder Elzabeth en prinses Marga ret uitvoeren, daar hun kokernauwe jurken net eenvoudigweg niet toestonden. GEMAKKELIJK. De vrouwen van Sydney in Australië Kunnen 's middags gezellig naar de cinema gaan. Aan de kassa leveren zij hun bood- scnappenlijstje in en terwijl zij rustig van ae film genieten, zorgt de bioscoop-exploi tant ervoor dat de gewenste zaken gekocht worden, is de film afgelopen, dan staat een netjes gevulde boodschappenmand voor ae aames klaar. NIEUWE HOOFDTOOI TE VOLENDAM De trotse hoofdtooi van Volendamse scnonen, de bekende kanten hul, maakt van het vorige jaar, geeft men nu weer de voorkeur aan het korte haar. Het ontwerp heet «Rondeel» omdat het bovengedeelte als een rond geheel werd gecomponeerd. Van voren blijft het haar kort en bedekt dan het voorhoofd en daar met speelse en wind. Geef ze liever een beschutte dro- den boze. Aan de zijkanten verloopt Laat uw houten trapleren niet onbe- j franjes. Alles is echt en natuurlijk en reeds hun intrede in het dorp gedaan. Het schut buiten staan, blootgesteld aan regen «aangeplakte» golven of krullen zijn dan dorp bleek er in eerste instantie wel op te zijn gesteld, maar over de vorm van het Kapje liepen de meningen nog uiteen. Een groot voordeel van de nieuwe hoofdtooi is, dat het veel van het kapsel laat zien. Bij de hul is dit geheel bedekt, hetgeen v oor al bij de jonge Volendamsen nogal wat kritiek ondervond. ge bergplaats en U zult hun levensduur aanmerkelijk verlengen. Een goed zeemvel kost 'n handvol geld. Wanneer U het goed behandelt, zult ge er echter lang plezier van hebben. Zeemvellen mag men nooit drogen bij de het kapsel in twee grote vlotte golven, die boven de slapen beginnen en dan, het oor vrijlatend, even onder de halswortel in elkaar vloeien. Genevieve Fath, echtgenote van de overleden modekoning Jacques Fath, die de kachel of in de zon; ze zouden verdrogen j modezaak van haar echtgenoot na zijn dood en ineenschrompelen. Mocht u de zeem metbijna drie jaar lang bestuurde, deelde me- zeepsop gebruikt hebben, spoel haar dan de dat zij de zaak «voor gezondheidsrede met veel water na, zodat er geen zeepdeel tjes in achterblijven; anders zou zij hard worden en onbruikbaar. Nooit mag u een zeem ineengefrommeld wegleggen. Het best rolt men haar op, terwijl ze nog lichtjes vochtig is. Stilaan komt de tijd, dat we het wol len goed mogen opbergen. Om het geel worden van wit wollen goed te voorkomen is het nodig erop te letten, dat het goed na het wassen zeer zorgvuldig wordt nage- speld en nooit in de zon te drogen wordt ge hangen. Daarna wordt het best opgeborgen in blauw papier gewikkeld. DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. 17de Vervolg. Nu dan... Voor vele mensen in de wereld bracht de oorlog een min of meer grote verandering in hun leven teweeg. Velen verloren er heel wat aan, weinigen vonden er baat bij. Doch onder deze weinigen kan meneer Por ree misschien gerangschikt worden. Ten minste voorlopig. Een van zijn dierbaarste wensen is zo pas in vervulling gegaan. Se dert de laatste Duitsers zijn aangekomen, is buurman in de wolken. Te zijnent is er, evenals bij one thuis, op 't ogenblik een Oberfeldwebel ingekwartierd. Hij heet Puzzi Haufstangel, heeft den naam een uit muntend musicus te zijn, en hetgeen be wezen is, koestert een grote liefde voor alle honden die fatsoenlijk bassen kunnen. Lump nu in de wandeling Lumpie, is daarin een hele kei. Hij is een poedel, pikzwart van pels, lang van ruggegraat en buitengewoon speels van karakter. Zijn wieg stond in Warschau. Toen de vijand de stad binnenrukte liep hij verloren langs de nen» op het einde van juni zal sluiten. Het huis Fath zal voort handschoenen, parfums, kousen en andere benodigheden verkopen maar zal geen modeklederen meer op de markt brengen. ONS WEKELIJKS PRAATJE. INSLAPEN BIJ ZEEGERUIS EN ONTWAKEN DOOR EEN ZONNESTRAAL. In Amerika, waar alles mogelijk blijkt, heeft men toch nog geen afdoend middel gevonden tegen slapeloosheid en... tijdig ontwaken. Of zou het volgende misschien van een schotel ratjetoe schonk hij, naar hondengebruik Puzzi Haufstangel zijn vriendschap. Steeds trouw op de hielen van den Oberfe! Iwebel verliet hij Polen, zijn vaderland, wachtte met de Wehrmacht een ganse winter achter de Siegfriedlinie, om dan in de lente deel te nemen aan den on- stuimigen veldtocht in het Westen. Aldus veroverde Lump het recht, tafel en bed met Herr Haufstangel te delen. Een recht dat hij werkelijk het zijne meent, waarop hij staat of valt. In het leven echter speelt het toeval graag de jolige rol van nar. Op den dag dat de officier met Lump op het dorp kwam, werd hij eerst bij monsieur Moncul, den koster gehuisvest. Helaas, in het doorluchtige huis van den Waal-met- den-leuken-naam tochtte het toch zo af schuwelijk. En hetgeen de kroon op hei werk zette, noch mevrouw noch meneer vooral mevrouw niet toonde zich bizon der ingenomen met hun gedwongen gast. Nooit sprak monsieur Moncul een gebene dijd woord tot den soldaat. Terwijl Frau Moncul van haar kant liever in duizend stukjes zou gevlogen zijn, dan de Duitser te groeten. Misschien niet zozeer uit patrio- time, maar om diens hond. Om Lump! Ja, dierf ze het niet aan om hem, Oberfeldwe bel Puzzi Haufstangel, een geslagen kwar tier lang vóór een potdicht gesloten deur te laten staan schilderen Verflucht dat ging 'n beetje over zijn hout. Schier zo WONDEROLIE VERRICHTTE «WONDER» De heer George Houseley, die 96 jaar is en dus vast niet meer liegt, heeft verteld, dat hij kort geleden in een zotte bui, bij wijze van proef, zijn kale schedel heeft in gewreven met wonderolie. Nu heeft hij twee en halve centimeter haar. ooo LOTENLENING 1953 Bij de 212de trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen gevallen op obligatie reeks 116 nummer 983. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. 9999999.99999999999999999999991 luitenant op logist zou krijgen, liet op staanden voet alle meubels uit de gasten kamer verwijderen. Alles wat de luitenant nog aantrof, was een borstbeeld van Ko ning Albert, dat hem van op den schoor steenmantel ijskoud aangluurde. Natuurlijk maakte hij zich onmiddellijk klaar om het notaris Bening eens stevig in te peperen. Maar daar, in de huiskamer, hing aan den wand de foto van een Belgisch sergeant door een rouwfloers omgeven. Hij begreep, klikte netjes de hakken samen en maakte rechtsomkeer. En zo, na rijp beraad, be sloot ook Oberfeldwebel Puzzi Haufstangel te handelen. Hij vroeg de toelating aan den majoor, kreeg die dadelijk, pakte zijn boel tje bij elkaar en verhuisde daarop naar de mooie villa van mijn buurman, meneer Porree. Kwam hij nu van den regen in den drop Toch niet. Hier ontmoette hij altans een meer toeschietelijk gastheer, die hem, den soldaat, maar bovenal Lump met open armen ontving. Op stel en sprong was het de grote vriendschap tussen de drie, tussen de twee mannen en de hond. Een vriend schap, die degelijk gepantserd bleek te zijn tegen de onverholen vijandigheid van Flavie, de kribbige meesteres des huizes. Hoe vrouw Porree ook, op aanstoken van madame Moncul, een bijkans nog vernufti ger uitdrijvingstaktiek toepaste, niets baat te. Oberfeldwebel Puzzi Haufstangel be- I zweek niet, hij bleef, Lump bleef. Meneer DE BEDRIJVIGHEID DER NIJVERHEID IN BELGIE Uit de jongste beschikbare nijverheids- statistieken blijkt, dat in Maart ongeveer 120.000 ton kolen meer werd voortgebracht dan in Februari. Dit is waarschijnlijk toe te schrijven aan het groter aantal werkda gen, want het daggemiddelde der voort- brengst daalde. In Februari bedroeg het 99.000 ton en in Maart 97.000 ton. Verder wordt vernomen dat sedert Oktober het aantal mijnwerkers met ongeveer 1.000 per maand toeneemt. In de ijzer- en staalnijverheid blijft de vraag van de markten der Kolen- en Staal gemeenschap op een vast peil. Er komen echter minder bestellingen uit andere lan den. De Belgische voortbrenging van ruw staal bleef in Maart op een hoog peil, nl. 566,200 ton. Daarmede werd het rekordcij- fer van Oktober 1956 benaderd. Het rekord- cijfer bedroeg 569.800 ton. In de metaalbewerking schijnt men een zekere stabiliteit te hebben bereikt. De scheikundige nijverheid wordt nog steeds gehinderd door moeilijkheden, voortvloei end uit het Suez-konflikt. In de textielnijverheid was de toestand over het algemeen gunstig. oOo DER DE STAND WERKLOOSHEID een nieuwe naam voor bedacht, kans in liet vissersdorp te gaan verdwijnen. «sjaaldas». Gewoon om de hals'ue hullen zijn n.l. steeds moeilijker te krijgen, ook al omdat de prijzen ervan knopen. Handig om de halsuitsnijding van 1 steeds hoger worden. Om die redenen heett een kamerjas ol iets dergelijks op te vullen 1 een Volendamse hoedenfabnek een vlot en er meteen gekleed uit te zien. Kapje gecreëerd, dat echter nog niet op de Voor de komende zomer hebben de j markt is verschenen. Deze hoofdtooi is ge- J Weense figaro's een kapsel ontworpen dat1 mspireerd op het vleugelkapje, dat in de °P I pikant en tegelijkertijd praktisch is. In te- i/ue eeuw in Noord-Holland werd gedra genstelling met 't lange «Helleense» kapsel gen. Het is een strak wit kapje dat met een veer om het hoofd wordt geklemd. Aan de voorkant steken halfronde vleugeltjes naar voren, w««e$ep het nylonkant in klei ne boogjes is geplooid. Enige meisjes die op de hoedenfabriek te Volendam werken, hebben met dit kapje Tijdens de week van 14 tot 20 april wer den er per dag gemiddeld 78.833 volledige werklozen gekontroleerd, d.i. een vermin dering van 887 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 23.326 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering van 911. Tijdens de beschouwende week werden in het totaal per dag gemiddeld 102.159 werk lozen gekontroleerd, d.i. een vermeerdering van 24 tegenover de vorige week. De gunstige invloed van de seizoenople ving die aanhoudt in de sectoren Bouw- en Hotels-Spijshuizen, wordt tegengewerkt door het werkloos worden van ongeveer 3.200 arbeiders van een belangrijke firma in de scheepsbouw ingevolge staking van het bediendenpersoneel. oOo- KOLONIALE LOTERIJ Hier volgt de uitslag van de trekking van de 6e snede van de Koloniale Loterij Winnen 300 fr. de nummers eindigend erg als dat geval bij den Herr Notar. Deze Porree bezorgde zijn Duitsen gast een twee- Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 12. Winnen 1.000 fr. de nummers eindigend op 890, 648, 555, 422, 849. Winnen 2.500 fr. de nummers eindigend op 626. Winnen 5.000 fr. de nummers eindigend op 7569, 3203, 3943, 5384, 9886, 7899, 5909. Winnen 10.000 fr. de nummers eindigend op 1138, 4658 2717, 8097. Winnen 20.000 fr. de nummers eindigend op 7768, 2090, 5787. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 3469. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 92045, 30582, 14135, 91556, 39783, 30542, 02326, 11097, 99223. Winnen 250.000 fr. de nummers eindi gend op 84684, 28829. Winnen 1.000.000 fr. de biljetten 232163, 120036, 334130, 227213. Wint 2.000.000 fr. het biljet 184393. Wint 3.000.000 fr. het biljet 191074. Wint 4.000.000 fr. het biljet 142159. Wint 5.000,000 fr. het biljet 393369. oOo NEEN 1 HET TONEELSEIZOEN IS NOG NIET AFGESLOTEN Immers, op zondag 5, maandag 6 en donderdag 9 mei komt nog GROEP TIJL aan de beurt met DE OPENBARE AANKLAGER van Fr. Hochwalder. aan te schellen. Vergat zijn eega het scheer water te warmen, aanstonds herstelde hij het verzuim. Alles saboteerde hij, meneer Porree, alle boze plannen van de tegenpar tij stuurde hij, sluw en moedig in 't hon derd. Van een pantoffelheld was hij een gewikst vrouwenbeul geworden, steeds op voet van oorlog met het schepsel dat hij, in een onbewaakt ogenblik, tot zijn echtgeno te had verkozen. En denk even dit al les om een hond. Hannibal was groot, maar als de nood aan den man komt, zult ook gij misschien over de Alpen gaan. Voor nog minder dan een poedel En Herr Puzzi Haufstangel, de nog onervaren vrijgezel, vond dit alles normaal, volmaakt in de puntjes. Speelt de vrouw trouwens, in rech te en in feite, niet de tweede viool aan den haard Geen haartje op zijn Duitsen sche del dacht er dienvolgens aan, andermaal het veld te ruimen. Niet enkel om bij zich zelf geen verkeerde gewoonten aan te kwe ken, doch ook omdat hij oprecht en waar achtig van meneer Porree hield, dezen een- voudigen, strikt eerlijken man, die hem, den vijandelijken soldaat, onomwonden had verklaard dat het Lump was, Lump en nie mand anders die hen beiden in vriendschap tot elkander had gebracht Dezelfde Lumpie helaas, die ook de grote oorzaak was van den storm die thans onder zijn dak woedde en dreigde zijn huiselijk geluk jammerlijk ten gronde te richten. Buurman wenst slechts één ding dat de straat, geeuwend van den honger. In ruil immers, wanneer hij vernam dat hij een'den huissleutel, zodat hij nooit behoef de soldaten nog lang op 't dorp mogen blijven. LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE SCHIJF. De uitslag van de 490e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt: 1.000.000 fr. Reeks 1829 Nr. 129. De andere obligaties van deze reeksen zijn berugbetaalbaar tegen 1.000 fr. DERDE GROEP. Bij de 364e trekking van de Wederop- bouwlening (3e groep), is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie Reeks 7049 nummer 827. De ander obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. Daarenboven zijn 173 reeksen, waarvan de nummers in het Staatsblad zullen ver schijnen terugbetaalbaar a pari. ooo- 33.000 VLAAMSE KAJOTTERS IN ONS LAND Zojuist werd bekendgemaakt dat de Ka- tolieke Arbeidersjeugd voor het Vlaamse land thans het cijfer 33.000, wat het aantal leden betreft, heeft overschreden. De jong ste telling wees uit dat de K.A.J. 33.147 le den telt. Onder hen bevinden zich 13.646 Jong-Kajotters (14 - 17 j.), 15.624 jongelin gen ouder dan 17 jaar, 3.645 soldaten en 232 zieken. Ter gelegenheid van de Rome-bedevaart der wereld-K.A.J. in Augustus a.s. voert de K.A.J. thans in het Vlaamse land een aktie om het aantal leden op 35.000 te bengen. BESTEL TIJDIG UW COMMUNIEPRENTJES in de Drukkerij «DE GAZET VAN AALST» ST. JORISSTRAAT, 25, AALST. NIEUWE BROCHURE «ARBEI DERSPENSIOEN» Tegen 15 mei e.k. zo wordt ons aange kondigd, zal er een nieuwe brochure be treffende de ingewikkelde pensioenwet voor arbeiders verschijnen. De naam van de auteur, de Heer Jos VAN GEEL, Sekretaris van de Kristelijke Lands bond der Gepensioneerden, die reeds meer dere werkjes in verband met de pensioen wetgeving in België heeft geschreven, staat er borg voor dat het een ware hand leiding wordt voor al wie belang stelt in de techniek van deze wet. De brochure kan van nu af besteld wor den door overschrijving van 32 Fr op P.C.R. Nr. 1092,26 Landsbond der Christelijke Mutualiteiten te Brussel met vermelding «Arbeiderspensioen». Ze wordt onmiddellijk bij haar verschij nen verzonden. ®o® STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 23 april te uur tot 28 april te 24 uur hadden op de Belgische wegen of in de agglomeraties waar het toe zicht op het verkeer aan de rijkswacht is overgelaten, 606 ongevallen plaats waarbij 8 doden, 77 zwaar- en 322 lichtgewonden waren te betreuren. Tijdens het weekeinde vielen er 236 on gevallen voor, met 2 doden en 31 zwaar gewonden. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende buiten sporige snelheid 2; nagelaten rechts te hou den 1; oordeeltouten of gebrek aan aan dacht 1; geen of onvoldoende verlichting 1; voetgangers die zonder voorzorgen de riweg oversteken 2; andere omstandighe den 1. De onderverdeling der ongevallen per provincie is de volgende Brabant 98, West-Vlaander en 82, Oost-Vlaanderen 70, Antwerpen 56; Limburg 44, Luik 79, Lu xemburg 26, Henegouwen 101, Namen 50. ©©©©©©©«©©©©©©©©ee®e3QQQs~39e0, Wat er gebeuren zal wanneer ze zullen, heengaan, daaraan durft hij niet te den ken. En wel beschouwd, ik evenmin Vader staat in de huiskamer vóór het raam zijn pijp te roken. Elsje, in een muzi kale bui, geeft de piano er van langs. De luchtige tonen van de Frühlingsstimmen nuppelen me tegemoet. Bobs krabt zich verdrietig den kop. Hij heeft altijd oorpijn wanneer hij op een wals vergast wordt. Zeg, Stefaan, wendt vader zich tot mij weet ge het al Dat de kraaien gekomen zijn Nee. Dat de pastoor van Waregem gisteren een Mis las ter intentie van den vrede en dat er absoluut geen enkele boer in de kerk aanwezig was I Ziedaar weer een van die cafégrapjes, opnieuw een mooi staaltje van den onster- felijken volkshumor. Tijl Uilenspiegel leeft nog, Vlaanderen zal niet zo spoedig ver- gaan. Ah, de pijlen... De baas voelt de stalen punten aan, be- proeft er een tegen het achterste van den verbolgen Bobs en oordeelt ze schitterend. Kijk, zegt hij, dat treft juist. Mor gen komt er konijn op tafel. Kom ik leer u schieten... Inderdaad, de oude heer is een befaamd boogschutter^Us lid van de St-Sebasüaans- gilde werd hij reeds tweemaal tot keizer gezalfd. Een bekwamer leermeester zou ik derhalve moeilijk kunnen wensen.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2