DtoweHkl6*dek> De zeven flessen van de KanunniK. VAN ALLES WAT. Om een ovenschoteltje een mooi korstje te laten krijgen, is het aan te ra den niet hier en daar een klontje boter op het paneermeel te leggen, maar als volgt te werk te gaan Smelt de boter even in een steelpannetje en voeg hierbij het pa neermeel. Roer dit even door elkaar en strijk het over de bovenkant van het scho teltje. Men krijgt nu geen vochtige en dro ge plekken, maar een mooi regelmatig ge heel. Wanneer straks de aardbeien komen, hopen we weer te smullen van aardbeien met slagroom. Dit laatste is evenwel nogal duur. Probeer daarom het volgende eens «Neem eenzelfde hoeveelheid slagroom en bussenmelk en klop dit samen stijf. Resul taat lekkere slagroom en veel goedkoper!» De nieuwe eierverpakking is zeer prak tisch, maar toch is het mij reeds overkomen dat een ei gebarsten was en dit met alle moeite niet uit de verpakking was los te krijgen. Nu weet ik er echter raad mee: ik giet in het bewuste pakje een beetje water en na een paar sekonden is het ei los en kan er zonder meer uitgenomen worden. Melk neemt spoedig luchtjes in zich op. Zet daarom de melk of de pudding nooit in de nabijheid van look, koffie, vis of andere sterk geurende eetwaren om af te koelen. Pudding met een looksmaak of melk met een visreukje is ver van smakelijk. HUISHOUDELIJKE WENKEN. BEDDELAKENS zijn moeilijk te hante ren stukken in de was en even lasting om strijken. U kan uw taak echter aanzienlijk lichter maken. Het strijken wordt veel ge- makkelij jker als u er op waakt de lakens degelijk te vouwen. Plooi de lakens in tweeen ter wil ze nog vochtig zijn en hang ze met de bovenkant aan de waslijn. Zodra ze droog zijn moet u dan vooral stevig de zomen platstrijken en ze dan plooien. Een goede raad leg de vers gestreken lakens steeds onderaan de stapel, zodat alle lakens regelmatig aan de beurt komen en ze geen kans krijgen geel te worden. EEN HANDDOEK MEER. Als x nog eens een serie handdoeken koopt, neem er dan een overschot, die zal dienst doen om op de bodem van uw linnenmand te 1 eggen. U snijdt hem zo, dat hij de juiste vorm van de bodem krijgt, waarna u hem weaer al- zoomt en van lintjes voorziet om hem er gemakkelijk te kunnen uit wegnemen. W ANNEER HET PLAFOND een nieuw wit toilet heeft gekregen, zijn er zeker ock witte plekken op de vloer terechtgekomen. Deze verwijdert men het best door ze zo- vlug mogelijk met koud water te beweeken. De rest wordt daarna weggewreven met een doekje dat in petroleum is gedrenkt. Ten slotte maakt boenwas de vloer weer keurig glanzend. Petroleum is eveneens een prima mid del om verfkwasten mooi zacht en soepel te houden. Hiertoe dient men ze dadelijk na het gebruik uit te wassen in genoemde vloeistof. Krijgt U het schroefdopje van de tu be tandpasta of wat dan ook met los lloua dan even een brandend stekje onder het dopje en... het laat zich verder heel gewil lig behandelen. De moderne plastic emmers zijn ideaal in het gebruik. Ze zijn licht en gemakke lijk te hanteren en beschadigen de vloei of andere oppervlakte niet. Ze zijn volko men bestand tegen alle zeepsoorten, even als tegen de inwerking van bleekwater. liet enige waar dit materiaal niet tegen kan i: verhitting men mag het dus nooit i p he> vuur zetten. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. KATOEN-FEE 1957. Zoals de vorige jaren eveneens het geval is geweest, zal ook dit jaar de kaioen-lee ons land met een bezoek vereren. Deze mo derne fee werd te New-York gekozen dooi de Amerikaanse Katoenraad onder 22 fina listen om als gezant van Koning Katoen een wereldreis te ondernemen. Haar uitzet is geheel van katoen. Veertig der meest be roemde Amerikaanse huizen hebben voor D0OR JAN BO&CUMANS. Uit- de oorlogskroniek van een YVcstvlaamse familie. haar gewerkt. Zij hebben haar een fantas tische kleerkast samengesteld waarvan elk stuk uit katoen is vervaardigd en die een twintigtal reiskoffers vullen. Zi zal in juni a.s. in ons land ontvangen worden en er de voornaamste steden bezoeken. De naam van de 19de Maid of Cotton is Helen Landon. Tennessee was met haar verkiezing zeer gevleid. Het is de eerste maal sinds tien jaar, dat deze staat de titel wegkaapt, want Helen is van Tennessee. Ze is lief en zeer elegant en ze houdt van reizen. Ze is vooral verheugd omdat ze het oude Europa zal kunnen bezoeken. In de cember werd Helen verkozen en ze kreeg slechts één maand om zich op haar wereld reis voor te bereiden. In België zal zij in de voornaamste steden ontvangen worden. Met pracht en praal Herinnert u zich nog het onthaal dat vorig jaar Patricia Ann Cowden, maid of cotton 1956 te beurt viel? MEN DENKT OOK AAN DE HEREN Niet wij, doch onze zonen en echtgenoten zijn het die het eerst de zomer in hun hoofd krijgen. Zij laten hun jas uit, steken een bloem in hun koopsgat, gaan fluitend naar buiten en voelen zich tien jaar jonger. En er moet natuurlijk iets nieuws komen voor de heren. Wat zal het zijn In Parijs heeft de «Groep der Vijf», be staande uit vijf bekende kleermakers, een collectie van modellen voor herenkleding voorgesteld. Zij hebben zich tot doel gesteld «van Parijs de hoofdstad te maken van waaruit nieuwe ideeën voor de herenkle ding zich over de ganse wereld zouden verspreiden Hun nieuwe collectie staat in het teken van de durf. Ze bevat een vijftiental mo- j dellen voor de lente en de zomer, waarvan I sommige inderdaad gewaagd zijn, vooral omwille van de kleur, zoals een kreeftrode- broek, gedragen onder een vest met havana en rode hanepoten op witte grond. Bijzonder opgemerkt werden de diner kostuums», bestemd om de traditionele smoking te vervangen, die door de-«Groep der 5» als een triestig kledingstuk wordt veroordeeld. Een van deze dinerkostuums was van grijsbeige wollen toile, een ander van schelpkleurig wolsatijn is een zeer fijn wollen weefsel, waaraan door speciale ap- pretuurbewerkingen een satijnachtige glans werd verleend. Het wordt echter veel meer verwerkt door couturiers dan door kleer makers. WAT DENKT U HIERVAN Intussen komt van Duitsland het bericht dat een ontwerper voor herenkleding een nieuw kledingstuk voor onze mannen heeft ontworpen, namelijk een slaapmantel. Ja, U hebt goed gelezen een slaapmantel De ze moet er, volgens het bericht uitzien als een kamerjapon verwezenlijkt in katoen, perlon-popeline, mengweefsels met wol, enz. Voortaan voor de heren geen verve lende pyjama's meer, waarvan de pijpen opkruipen in bed en met een jasje dat zo ver omhoog schuift dat de rug het koud krijgt. Een nachthemd is wat dat aangaat praktischer, doch geen voldoende kleding voor een heer, zegt de ontwerper, om zo mee uit het bed te wandelen. Met een slaap mantel is men integendeel over in huis wel- kleed. Laat het ons hopen ONS WEKELIJKS PRAATJE. EEN BLIK IN DE TOEKOMST COMBINATIE VAN KOELKAST EN FORNUIS LIJKT EEN SPROOKJE De «General Electro» in de Verenigde Staten, zo lezen we, houdt zich niet alieen bezig met technische problemen, maar ook met hun invloed op het dagelijks leven en de economie. Zij heeft b.v. laten nagaan wat de waarschijnlijke gang van zaken zal zin voor de keuken in de huishouding van de toekomst. Voor een deel zal het koken gemakkelijker gemaakt worden door veel vuldige toepassing van diep bevroren, kant en klaar gemaakte spijzen. Ze zullen uit de winkels, waarin zij in vrieskasten opgesla gen liggen, naar huis worden meegenomen, om daar in de ijskast te wachten, lot de huisvrouw ze wil klaarmaken (of liever wil opwarmen) voor het maal. Voor een ander deel dient de kokerij thuis zo te worden ingericht, dat de huis vrouw, op de tijd, dat het haar het beste uitkomt, de spijzen klaar kan maken om ze dan weer in de vrieskast te conserveren, tot zij ze wil opwarmen voor de maaltijd. Wij moeten ons dat «opwarmen» niet voor stellen in de ongunsige zin, die men er te genwoordig nog dikwijls aan hecht. Het zal zo moeten gebeuren, dat de volle geur en smaak in de spijzen aanwezig blijft, tot ze warm op tafel worden gebracht. Evenals thans vrijwel elk gezin in de Verenigde Staten over een koelkast be schikt, zal men volgens de mening der ex perts moeten streven naar de aanwezigheid van een vrieskast in elke huishouding. De deskundigen van de «General Electric» me nen, dat men naast de electrische koel- en vuesxasten ook de beschikking moet heb- Den over een goed electrisch fornuis met oven. Dat zal dan niet meer moeten wer- Ken, zoals de tegenwoordige, die berusten op de warmteuitzénding door geleiddraden. Om sneller en veel secuurder te kunnen functioneren, zullen ze moeten werken met micro-golven, die b.v. een pyrex glazen pan met de inhoud er in snel tot de juiste tem peratuur brengen. Om het nog gemakkelijker te maken meent men nog iets verder te moeten gaan, zodat de huisvrouw, door op een knop te druKken, de spijzen in de glazen dekschalen uit de vrieskast naar de koekafdeling kan verplaatsen, om ze daar te doen ontdooien en b.v. na een half uur kant en klaar voor de tafel uit te kunnen nemen. Om aan te 'tonen dat dit mogelijk is, heeft men een dergelijke combinatie van vrieskast met ovenfornuis geconstrueerd de vries-kook- kast Het ziet er uit als een glanzen luxe meubelstuk. De huisvrouw kan het bedie nen terwijl haar gasten reeds aanwezig zijh en zelfs reeds gekleed is in groot toilet ie dere kans op vlekken is uitgesloten Tijdens de demonstratie waren 14 ver schillende spijzen in de vriesafdeling van de nieuwe combinatie opgeborgen en door een druk op bepaalde knoppen, werden de schotels met roastbeef, purée, paddestoelen- saus, appeltaart en broodjes uit de vriesaf deling naar de oven gebracht. Alles was na 25 minuten klaar voor het opdienen. Na de goedgelukte demonstratie in New York is de installatie overgebracht naar Washing ton in de «National Housing Center», om belangstellende fabrikanten de gelegenheid te geven met het denkbeeld kennis te ma ken. DE STAND DER WERKLOOSHEID De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede, dat tijdens de week van 28 maart tot 4 mei 1957 er per dag gemiddeld 76.819 volledig werklozen werden- gecontroleerd, .d.i. een verminde ring van 505 tegenover de vorige week. De vermindering^:amt voornamelijk tot uiting in de landbouw (begin van de cam- i pagne van het hakken der bieten en de bouw. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 22.613 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermindering van 2.131. Deze vermindering is grotendeels te dan ken aan de verbetering van het weer te genover de vorige week, wat een regelma tiger activiteit in de openluchtbedrijven mogelijk maakte, eveneens wordt een da ling van de werkloosheid onder de dokwer kers in de haven van Antwerpen waargeno men. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 100.432 werklo zen gecontroleerd, d. i. een vermindering van 2.636 tegenover de vorige week. oOo LOTENLENING 1963 Bij de 214e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 3053 nummer 61 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 2336 nr. 880. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. 19de Vervolg. Inderdaad, beaam ik, en gelooft u nu nog dat Europa zo spoedig tot een oase van vrede en welvaart wordt De Oberfeldwebel ziet me een poos on derzoekend aan. Dan zegt hij, met een stem trillend van bedwongen hartstocht, ietwat bars En toch zal Duitsland zegevieren Wees er zeker van, Duitsland zal zegevie ren Nu, indien het met dezen beroerden ke rel zo gesteld is, valt er helaas weinig zalf aan te strijken.Sommige Duitsers zijn wer kelijk voor geen redenering vatbaar. Het vraagt waarachtig soms een recht enge lengeduld om hen een tikje te demoralise ren, of om een puntiger Nederlands woord te gebruiken: te ontnuchteren. En nochtans is dit voor ons, eenvoudige burgers, het enige genoegen dat we aan de inkwartiering kunnen beleven. Maar de kenspreuk van de Britten luidt: Wait and see Goed, knik ik dan ook tegen Herr Folgmann, we zullen afwachten. Hij mompelt nog even 'n knorrige goe denavond en besluit ondertussen te gaan slapen. Wat kan hij ook anders doen, niet waar. 14. FRANS VANGT EEN SNOEK. Elsje legt de laatste hand aan haar kap sel. Haar prachtige haren zijn goudblond, maar buitengewoon vrijheidlievend van aard. Ze hebben maling aan alles wat naar orde zweemt. Zusje zou echter geen hups ding zijn, wanneer ze niet wist dat ze er het leukst ihtziet als haar kopje op een raagbol gelijkt. Dan heeft ze 't voorkomen van 'n rechte kwapoets, iets wat de oude heren op stiaat glimlachend doet omkij ken. Roger Lamaker weet maar al te wel waarop hij verslingerd is. Zeg, Stefaan, raad even wat Udo me den vorigen keer toegefluisterd heeft Dat ge 'n erg ijdele jongedame zijt Dwaze jongen Hij fezelde me toe, dat ik het mooiste meisje van de wereld ben, gezien in... In een toverspiegel Neen, in profiel Vandaag gaan we er weer op uit, met de ganse bent. Alleen Frank Meersonne kan niet mee. Een van zijn vaders koeien moet kalven. Nu, een boer mag ook wel even den wind op kop hebben. Greta en haar apoteker zijn naar het station om vader Opsomer van den trein te halen. Meneer Antoon Opsomer is meester kleermaker te Gent. een welvarend man naar het blijkt. Hij komt natuurlijk om ken nis te maken met de familie van de bruid. En meteen om de zaak een grondig te hel pen bespreken. Hij schijnt althans dat Jos, nu hij eenmaal besloten is in 't bootje te stappen, dit zo spoedig mogelijk wenst te doen. Misschien om gezondheidsredenen, misschien doodgewoon uit liefde, of in dien we hm mogen geloven omdat hij het beu is met een vijftigjarige huishoudster den boel drijvend te houden. Ze heet Mela- nie, zijn meid, ze heeft geel haar, ze is klein rond en dik en heeft een humeur verander lijk als de wind. Vooral wanneer ze hem 's morgens met een zoetsappig «goedendag, meneer begroet, mag hij oppassen. Het is een beetje vreemd, maar bij Melame gaat kwade luim steeds gepaard met glimlachjes Glimlachjes die hem koude rillingen over den rug jagen. Want hij weet al lang wat ze te betekenen hebben. Niet meer en niets minder dan dat de arme Melanie weer door schoonmaakkoorts is aangegrepen. Zo iets gebeurt bovendien altijd onverwacht, het liefst op een onmogelijken dag, bij een on mogelijk weer, laat ons zeggen als het on barmhartig stortregent, flink sneeuwt of als de noordenwind storm blaast. Dan staat ze vroeg in den ochtend op, zegt liefjes «Goedenmorgen, meneer glimlacht hart verscheurend, trekt haar grote blauwe schort aan en gaat aan den slag.Het hele huis moet er dan aan geloven, dan is hij helemaal van tel meer, dan kookt ze wat HET MARIA HALFUURTJE VAN DE RADIO TWINTIG JAAR OUD. Naar aanleidingvan de 20e verjaring van het zaterdags Maria-halfuurtje dat in onze gewestelijke omroep te Kortrijx ont stond op 17 april 1937 verklaarde W. E. P. Leopold O.C.D. in zijn radio-kroniek dat er geen kwestie was aan deze heuglijke ge beurtenis een feestlijke herdenking te v.:ij- den. Met de hoge goedkeuring echter van Z. Exc. Mgr. De Smdt, bisschop van Brugge, en van Mgr. Suenens, voorzitter van het Katoliek Radio- en Televisie-centrum, zal er rond deze verjaring veeleer geijverd worden om een ruime gebedsaktie in bewe- fing te brengen tot het bekomen van hemel- zegen over radio en televisie. De opzet in kwestie wordt thans doorge voerd met behulp van een bidprentje in kleurdruk met een zeerkeurig en suggestief mariaal omroepmotief en een kerkelijk goedgekeurde gebedsformule op de keerzij de. Mgr. De Smedt, bisschop van Brugge, schonk als volgt zijn hoge steun «De ge bedsaktie ten voordele van de verkristelij- King van radio en televisie draagt onze her derlijke goedkeuring». Mgr. Suenens, voor zitter van de Katoliek Radio- en Televisie centrum, betuigt zijn steun aldus Wij keuren deze aktie goed en wensen Gods overvloedige zegen over de werking De ze aktie wordt ingezet met het oog op een ruime verspreiding. Een aktieve medewer king van velen wordt verwacht. Het bidprentje in kleurdruk wordt in omloop gebracht aan de banale prijs van 1 fr. Wie bereid is aan de verspreiding mee te werken doe een postcheck-o ver schrij ving van 5 tot 10 fr. aan P. Ch. 40.73.20 Maria-half uurtje E. P. Leopold, Kortrijk. Per kerende post ontvangt hij 5 of 10 dezer kleurpr entjes met gebedstekst en een voorlichtingsblaadje over het hele opzet. Wie over geen postcheck beschikt kan het doen met postzegels onder gesloten omslag. Alwie aan deze oproep bantwoort, verleent in hoofdzaak aan het Maria-half uurtje uit de vlaamse gewestelijke omroep een niet te onderschatten morele steun en betuigt met een dat hij zin heeft voor de behoeding van katholiek geloof en katolieke zeden in de wereld van radio en televevisie. -oOo- WERELDTENTOONSTELLÏNG 1958 Eerlang zullen postzegels uitgegeven worden, warop de voornaamste buitenland se paviljoenen der tentoonstelling 1958 zul len zijn afgebeeld. De minister van Verkeerswezen zou voor nemens zijn het posterijmuseum in het centraalstation te Brussel in te richten. Het Philips-Paviljoen op de Wereldten toonstelling wordt ontworpen door de be roemde architekt Le Corbusier, in samen werking met ingenieurs en technici van de fabrieken en ook de Franse komponist Ed gar Varèse, die o.a. voor zijn aktiviteit op gebied van elektronische muziek bekend staat. Het paviljoen, dat tot een originali teit uitgroeien moet, zal geïnspireerd zijn door de nieuwe fascinerende perspektieven in de geluidstechniek gekombineerd met lie van het licht. Het zal zowat een voorafbeel ding zijn van de toekomst op dit gebied. 250 Fr. per dag zal tijdens de Wereldten toonstelling de prijs zijn voor een kamer met tweepersoonsbed inde Motelexpogebou- wen. Deze prijs ontbijt niet inbegrepen bedraagt 225 fr. vóór de opening. Van 27 tot 29 mei zullen te Brussel de kommissarissen-generaal voor de wereld tentoonstelling in algemene zitting bijeen komen. Andere vergaderingen zijn nog voorzien voor November 1957 en Maart 1958. Zes dubbele sporen van 150 m. lengte zul len op een daartoe voorbehouden plaats van W. T. aangelegd worden. Ze dienen niet voor het vervoer der bezoekers maar voor de tentoonstelling van spoorwegmateriaal door de verscheidene deelnemende staten. ©©©e© ©®c?©©©«r water met zout en een busje groente er in en beweert dat het soep is. En nergens is hij dan nog veilig: van de zitkamer wordt hij naar het salon gedreven, van het salon naar de keuken, overal zit ze hem achterna met haar dweil en poetslap. Deuren en ven sters staan open, het tocht door het huis als in een trein zonder ruiten, en struikelt hij onbedacht ergens over een borstel, dan gnif felt Melanie en schudt afkeurend het gele hoofd. Ten slotte blijft er hem niets anders over dan hoestend en proestend zijn toe vlucht te gaan zoeken in zijn officina. Daar altfans is hij de baas... Wanneer dat alle maal nu zo'n paar dagen geduurd heeft, langer dan driemaal vier-en-twintig uren duurt het gelukkig nooit dan komt ein delijk de reactie. Melanie zakt in elkaar, pomp-af, bergt haar borstels, dweil en lap weg, legt tegelijk met haar bokkepruik haar grote blauwe schort af, wordt terug vrouw en besteedt dan weer alle zorgen aan haar keuken. Voorlopig is de nachtmerrie voor bij, tot Melanie haar rampzaligen meneer opnieuw met 'n onheilspellend glimlachje den morgengroet toestuurt en de wilde aap weer door het huis aan het sproken valt. Helaas, soms volgen die waanzinnige schoonmaakvlagen om het zo uit te drukken, elkander op den voet. Buiten gewoon zeldzaam is het wanneer er een ge hele trimester voorbijschuift, zonder dat het arme mens het te pakken heeft. Overi gens, dat gaf Jos Opsomer graag toe, was ze een kranige huisdame, die met kennis van STATISTIEK MB VERKEERSONGEVALLEN 8 DODEN TIJDENS HET WEEK END. Twaalf personen hebben de dood gevon den in gevolge verkeersongevallen op de wegen of in de agglomeraties waar de rijks wacht toezicht oefent op het verkeer, tij dens de periode van 6 Mei te 0 uur tot 12 Mei te 24 uur. Er waren 164 zwaar- en 418 lichtgewonden. Tijdens die periode hadden er 884 ongevallen plaats. Tijdens het weekeinde gebeurden 347 on gevallen met 8 doden terwijl er 78 zwaar werden gewond. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn overdreven snelheid 2 doden; wei gering te stoppen aan het stoplicht', een weigering rechts voorrang te laten 2; zwenken zonder voldoende voorzorgen: 1; niet rechts houden: 1; andere verkeerde oordelen of gebrek aan aandacht bij ma noeuvres 1 kennelijke staat van dronken-» schap 1; slippen 1; andere omstandighe den 2. Over de provincies zijn de ongevallen als volgt gespreid Brabant 149; West-Vlaan- deren 96; Oost-Vlaanderen 115; Antwerpen 64; Limburg 79; Luik 120; Luxemburg 46; Henegouwen 141; Namen 74. Tijdens April 1957 werden door 4e rijkswacht 3.097 ongevallen vastgesteld, tegenover 2.742 in 1956. Het aantal doden bedroeg 54 tegenover 56) het aantal zwaar gewonden 464 (tegenover 425). oOo MILAC REIZEN Als uw zoon, gekazerneerd In Duitsland, thuis komt met verlof, dan bekijk je hem eens bezorgd, is het niet moeder, en U luis tert naar wat hij allemaal beleefd heeft in de kazerne. U zag hem in uw verbeelding enkele dagen geleden, toen zijn brief toe kwam na een oefening in zijn kamer bin nenvallen en de modder v. zijn battle-dress kloppen nog... dagen dacht hij toen. U zoudt hem willen omringen met uw moe derlijke zorgen maar U zuchtte er bij, want dat ging niet. En toch is het mogelijk uw zoon eens be zig te zien in zijn dagelijks kazerneleven. Zoudt U hem eens een dag in de kazerne willen zien Hij zal U trots zijn kamer to nen, de hindernisbaan iegt hij U volledig uit en U zult moeten toegeven dat er geen stofje in de loop van zijn geweer te vin den is. Hoe is het mogelijk hem te bezoeken in de kazerne Wel, Milac Nationaal richt autocar-reizen in van 1, 2, 3 dagen naarge lang de afstand. De reizen gaan naar en kosten (reis) AKEN 235 Fr. DUREN 260 Fr. EUSKIRCHEN 280 Fr. KEULEN 290 Fr. LUDENSCHE1D 225 Fr. SIEGBURG 290 Fr. SPICH 290 Fr. ALTERRATH 290 Fr. ARNSBERG 370 Fr. NEHEIM 370 Fr. WERL 405 Fr. SOEST 405 Fr. BENSBERG 295 Fr. SIEGEN 345 Fr. Alle inlichtingen over deze reizen zijn te krijgen Milac-Nationaal, Poincarélaan, 78, Brussel. Tel. 21.71.58. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 492ste trekking van de Wederop- bouwlening, 1ste groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 0170 nummer 638. DERDE SNEDE. Bij de 366e trekking van de Wederop- bouwlening (3de snede) is een lot van 1 millioen fr. gevallen op obligatie reeks 9754 nr. 489 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 9885 nr. 610. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. »e©©©©«©©©©©©cc©o©c©o©o©c©©©©©© zaken den pollepel voeren kon, werkzaam was (al te werkzaam zelfs en tamelijk bescheiden van aard. Maar om de kat een kat te noemen, ze was hem 'n grein te oud, te geel van haar en te wispelturig van hu meur. Hij hunkerde met zijn hele hart naar verandering. Dat konden we toch wel be grijpen niet waar Inderdaad, Greta vat te het onmiddellijk. Ze verklaarde zich be reid, zonder uitstel den schepter in de apo- tekerswoning over te nemen. Doch de ou ders van de bruid zijn minder gehaast, een huwelijk is geen peulschilletje, zelfs niet in vredetijd. Daarom dus: ten einde aan de beraadslagingen te kunnen deelnemen, komt meneer Antoon Opsomer ons heden, Zondag met een bezoek vereren. Wij, het jonge volk, ruimen voor enkele uren het veld. De ouwe lui krijgen dan alle kans om op hun duizend gemakken de be langrijke zaak af te babbelen. Alleen Fifien blijft thuis. Ze is zo degelijk, onze Fifien, zo verbazend verstandig, dat we ze op een eendenjacht onmogelijk kunnen gebruiken. Gillis Vanderpereboom en Udo Gallant zijn binnengetreden. De lange Gillis houdt het hoofd strak, spreekt zonder zijn befaamde luidruchtig heid en heeft zijn halsboord moeten afleg gen. In zij nek is er een soort heuveltje te voorschijn gekomen. Het is mooi rond en het bloost dat het een aard heeft. Toch blijkt het Gillis niet bizonder te bevallen, want dadelijk verwittigt hij ons dat, wan ner we hem aan 't lachen durven brengen,

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2