'VttoMUWHUtóMeU De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI Het is nog niet algemeen voldoende bekend aldus het Nederlands Voorlich tingsbureau voor de Voeding dat dag licht en vooral direct zonlicht, een onguns tige invloed heeft op melk: zowel de smaak als de voedingswaarde lijden er onder. Vooral 's zomers gaat door het stijgen van de temperatuur ook de houdbaarheid van niet gesteriliseerde melk door staan in de zon achteruit. De huisvrouw dient er zich dus wel rekenschap van te geven, dat het goed is melk in het donker te bewaren: dit komt zowel smaak als voedingswaarde ten goede. Rabarber is nu wel op zijn lekkerst Om zoveel mogelijk van dit product te ge nieten koken we de stengels zeer kort en ONGESCHILD. Ongeschilde rabarber blijft niet alleen veel mooier van kleur, maar ook de smaak komt beter tot zijn recht. Wan- meer de rabarber tot moes is gekookt, laten we het eerst wat afkoelen en voegen er eerst dan de suiker aan toe. Wanneer U een deeg met gist bereidt, weet dan dat gist nooit onmiddellijk met zout of met heet water in aanraking mag komen. Zowel door het een als het ander gaat de rijzende werking verloren en is de gist dus onbruikbaar geworden. Bananen mag men nooit in een ijskast bewaren, want dan gaat de geur, die de vruchten juist zo lekker maakt, verloren. KINDERKLEDING Kinderkleding moet in de eerste plaats eenvoudig en praktisch zijn. Gemakkelijk zittende jurkjes met zeer wijde rokjes zijn ideaal voor het kleine meisje. De stof moet goed wasbaar zijn. Veel moeders kiezen reeds een nylon-jurkje voor hun kleine dochters. Nylon is zo snel gewassen en hoeft niet eens gestreken te worden Ak koord, maar deze stof heeft toch een na deel voor kinderkleding het maakt het zo gauw té opgedoeft, té gekleed Een fris ka toentje dat naar hartelust gewassen en ge streken kan worden past heel wat beter bij de jeugdige draagstertjes. Kies voor kinderkleedjes ook bij voor keur heldere, lichte, primaire kleuren of pasteltinten en kleine dessins. SIERADEN Deze zomer zullen we halssnoeren dra gen van verscheidene rijen paarlen. Men spreekt zelfs van 7 tot 11 rijen. Een nieu- wigheidje dus dat geld zal kosten. Voor verlovingsringen, komt eveneens de parel terug; hij wordt gedragen als «so litaire» ofwel als hij van middelmatige grootte is, omzet door briljanten in de vorm van bloemen, wat een romantische noot geeft. Ook de gevlochten ringen in wit of goudgeel komen fel in de mode. Sommige zijn daarenboven nog georneerd met biljan- ten. De heren krijgen grote manchetkno pen, die zeer opvallend zullen zijn. Ook mo gen ze weer een dasspel gaan dragen; hier komt de parel evenwel niet terug, zij zul- 1 len tevreden moeten zijn met lakstenen en halfedelstenen, die afgestemd zij op de kleur van de strikdas. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. LICHT EN LUCHTIG. De Franse vrouw verlangt op het ogen blik van haar handtas, dat hij een lichte luchtige indruk maakt, maar dat hij toch voldoende ruimte biedt om al haar benodig- heden (en dat zijn er heel wat in tc herbergen. Daarom zijn de nieuwe tassen tamelijk groot van formaat, vooral in de lengte, maar toch uiterst luchtig. Men zoekt dat langs verschillende wegen te bereiken tere tinten, wazige langharige wildleersoorten, gevlochten materialen zo als stoelenmattersvlechtwerk en kleine des sint j es in zachte kleuren gedrukt op mat wit leer. SCHOENEN VAN 75 GRAM. Alle elegante dames, zowel in Amerika als in Europa, wensen tegenwoordog Ita- BOOR JAN BOSCHMANS. Uit d* oorlogskroniek van een WestvlaaMse familie. 20ste Vervolg. Op zijn rug hangt de rotte stengel van een waterlelie te bengelen. Waar is de eend nu vraag ik hem. brandend van belangstelling. Gij, verrr Het vochtige element heeft hem blijk baar geen deugd gedaan, heel wat van zijn nochtans rijke woordenschat is in den vijver achtergebleven. Meer krijgt hij niet over de versteven lippen. Wat zijt ge nat, jongen schrikt Rosa, in haar schone ogen een wereld van mede lijden. Broer grijnst afschuwelijk. Nat, ik Loop naar... Boer Pamel neemt de leiding krachdadig in de handen Hallo, beveelt hij dadelijk in de keu ken. Andere kleren en een stevige grog. Vooruit Alleen gebleven met vriend Goliath, wan del ik peinzend langs den vijver. Die eer ste proefneming heeft me niet voldaan. De volgende maal ga ik op m'n eentje op jacht. liaanse schoenen. Dit spreekt duidelijk uit de statistieken Italië's export van luxe da messchoenen is namelijk de jongste vijf jaar van 300.000 paar gestegen tot ruim 3.300.000 paar. De onweerstaanbare charme van dit schoenwerk ligt hoofdzakelijk in, zijn vederlichtheid van conceptie en uit voering. Het gemiddelde gewicht van een Italiaans damesschoentje, dat tot nu toe 200 gram bedroeg, is dit jaar verminderd tot 75 gram. De voorkeur gaat dit seizoen naar de volgende kleuren beige, zandkleur, koning- geel, blauwgrijs en schimmeigroen. NIEUWSJES VOOR DE HUISVROUW. PRAKTISCHE BESTEKBAKKEN. Al bezit U geen casette met enkele dozij nen zilveren tafelcouverts, toch bestaat er geen reden om uw eenvoudige vorken, le pels, messen, enz. stiefmoederlijk te behan delen. De plastic bestekbakken, die sedert kort in de handel zijn, zijn, zijn niet alleen praktisch, maar tevens een lust voor het oog. In deze bakken kan ai het tafelgerief overzichtelijk en ordelijk gerangschikt wor den, terwijl de bak zelf gemakkelijk in een lade van het buffet geplaatst kan worden. PLASTIC TAART-KLEEDJES. En nu geen gepruts meer met papieren taartranden. Wanneer het gebak klaar is, leggen we het op een keurig plastic kleedje, wat we na het gebruik gewoon meewassen met de kopjes en schoteltjes. Het is een Engels produkt «plastic lace» geheten en is zeer voordelig om aan te schaffen. WOL OPWINDEN OVERBODIG. Voor de degelijke huismoeders is er nu breiwol in plastic zakjes. De kluwen is breiklaar, d.w.z. bij opening van het plastic zakje springt de draad vanzelf los. De klu- wen blijft tot de laatste steek schoon in de j plastic zak. VLUCHTIGE AANTEKENING. OP UW GEZONDHEID Meer dan 60 procent van de Oostenrijkse bevolking geeft de voorkeur aain alcohol boven iedere andere drank. Aldus een sta tistiek, die onlangs is gepubliceerd. Het verslag zegt, dat vrouwen nog meer van al cohol houden dan mannen. Meer dan 76 procent van de Oostenrijkse arbeiders zijn van mening dat het dagelijks gebruik van bier of wijn voor hen nodig is. 55 procent van de Oostenrijkse bevolking is van me ning, dat alcohol geen invloed heeft op de gezondheid. ONS WEKELIJKS PRAATJE. WEET WAT GE EET ROOMIJS OF IJS Op het stuk van roomijs zijn de vergis singen niet uitgesloten. Er bestaat inderdaad roomijs en gewoon consumptie-ijs, maar in de volksmond he ten ze allebei «ijskreem». Men gebruikt de benamingen door elkaar, hoewel de twee soorten alleen dit gemeen hebben dat ze beide in bevroren toestand worden ver bruikt. Het onderscheid dat wij tussen roomijs en ijs tout court moeten maken is noch tans van groot belang, vooral daar het hier om een voedingsprodukt gaat... De samen stelling van beide produkten wordt bij ko ninklijke en ministeriële besluiten geregeld. Wij willen u de saaie lektuur ervan bespa den, doch ziehier in 't kort wat zij dienaan gaande bepalen. Voor gewoon «ijs» bepaalt de wet slechts wat er NIET in mag worden verwerkt, en laat onderverstaan dat voor de rest gelijk wat mag worden gebruikt dat niet in het lijstje voorkomt. Men kan zich best voor stellen waartoe dergelijke vrijheid van handelen leiden kan. Inderdaad, voor ge woon ijs mag dus alles worden gebruikt dat niet in strijd is met de hygiëne, de gezond heid te regelen der scheikunde, der bacte riologie en conservering. Stippen wij ver der aan dat zij doorgaans niet meer dan 3</o plantaardige vetstoffen (dus geen bo ter) bevatten. Voor wat ROOMIJS betreft is de wet zeer Waar men met velen samen is, spreekt de ijdelheid een woordje mee. Men is bang een bok te schieten en men schiet zo doende helemaal niets. Ofwel wil men ie dereen ovei troeven en komt men bij de gladde snoeken terecht. Nu zijn de lieve eenden gevlogen, maar ze zullen terugko men. En ik ook, ik zal terugkomen Een watei hoentje verdwijnt in het riet. Ik sta stil. Goliath staat stil. Hij kijkt me aan, knipoogt in verstandhouding. Den boog heb ik nog en vijf pijlen. Opgepast, daar is het waterhoentje weer! Geruisloos vliegt de pijl uit den boog. Geraakt Hoera Goliath en ik snellen tegelijk vooruit. Nochtans is onze haast overbodig. Het vo geltje zal nooit meer vliegen. Wat kan een dood diertje een man vreemd ontroeren, wanneer hij het eigen handig heeft koudgemaakt. Fier als Nimrod, de scherpschutter uit de bijbel, die nooit een poedel maakte, treedt ik de boerenkeuken binnen. Juist komt Frans van de opkamer, waar hij zich verkleed heeft Zijn verschijning verwekt zo'n opschudding, dat niemand op mij acht slaat. Iedereen brult het uit. Zelfs Gillis probeert te lachen, maar het kriekappeltje in zijn nek staat zijn vrolijk heid in den weg. Om zijn hals heeft broer een rode zakdoek geknoopt; aan zijn voe ten draagt hij een stel klompen, die aan slakkruisers doen denken, terwijl de broek, positief. Hier verbiedt zij strikt het gebruik van produkten of grondstoffen die niet zou den beantwoorden aan zekere vereisten die duidelijk en klaar zijn omschreven alléén botervetten (minstens 8%) en zuivere melkprodukten, in bepaalde hoeveelheden; verder suiker (zoniet zou het geen des sert meer zijn), eieren, aroma's en kleur stoffen (natuurlijk alléén deze aroma's en kleurstoffen die onschadelijk zijn voor de gezondheid, zoals in de algemene warenwet voor voedingsprodukten is vastgesteld) en een hoeveelheid water. Verder bepaalt de wet dat de gebruikte grondstoffen doeltreffend moeten worden gepasteuriseerd vooraleer te worden ge bruikt en stipuleert de voorzorgsmaatrege len die voor wat de hygiëne betreft moe ten worden in acht genomen bij de berei ding (zowel voor de lokalen als voor de apparaten en de personen...) Het zal eenieder wel duidelijk zijn dat er niet alleen wat betreft de voedingswaar de en het caloriëngehalte, maar ook en niet in het minst op gebied van fijne smaak een enorm verschil dient gemaakt tussen een portie IJS en een gelijke portie die onder de naam RÜOMIJS wordt verkocht. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN In de week van 13 mei te 0 uur tot 19 mei te Middernacht jiebben zich op de we gen of in de agglomeraties onder toezicht der rijkswacht 70 verkeersongevallen voor gedaan met 18 doden, 97 zwaargewonden en 355 lichtgewonden. Tijdens het week eind gebeurden er 302 ongevallen met 10 doden en 35 zwaargewonden. De oorzaken der dodelijke ongevallen zijn overdreven snelheid 3 doden; geen voorrang verleend aan de omgekeerde drie hoek 1; andere weigeringen van voorrang 1; niet rechts houden 1, andere oordeelfou- ten of gebrek aan aandacht bij de manceu- vers 1, geen of onvoldoende verlichting 1, klaarblijkelijke dronkenschap 1, slippen 1, onvoorzichtigheid van voetgangers 7, an dere omstandigheden 1. Per provincie ziet de spreiding der onge vallen er als volgt uit Brabant 107, West- Vlaanderen 86, Oost-Vlaanderen 99, Ant werpen 54, Limburg 64, Luik 111, Luxem burg 43, Henegouwse 128 en Namen 79. oOo KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking van de 7e tranche van de Koloniale Loterij: Winnen 200 frank de nummers eindigend op 0. Winnen 500 fr. de nummers eindigend op 37. Winnen 1.000 frank de nummers eindi gend op 924, 571. Winnen 2.500 frank de nummers eindi gend op 9592, 1897, 5509, 3531, 4160, 9800. Winnen 5.000 frank de nummers eindi gend op 8990, 67rP**lF?4, 0803, 6701. Winnen. 10.000 fr. de nummers eindigend po 9971, 5019. Winnen 25.000 fr. de nummers eindi gend op 33932, 85653, 68247, 17376, 21963, 52223, 06905, 64204, 43786, 64135, 33120, 18181, 08479, 74726. Winnen 50.000 fr. de nummers eindigend op 89451, 90696, 95721, 51185. Winnen 100.000 fr. de nummers eindi gend op 19330, 47218, 12312, 28960. Winnen 500.000 fr. de nummers 241049, 155084. Wint 1 miljoen het nummer 418784. Wint 2 miljoen het nummer 210242. Wint 3 miljoen het nummer 152420. OQO LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP. Bij de 493ë trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2998 nummer 275. DERDE SCHIJF. Bij de 367ste trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 9133 nummer 34. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. die hij aangeschoten heeft, enkele maten te ruim is. Hét petje echter op zijn kabuis- hoofd maakt, door zijn nietigheid, alles weer goed. Neergebliksemd door den lach valt de dikke boerin op een stoel. En daar barst Rosa onverwacht in tra nen uit. Ze verbergt haar hoofd in de ar men en begint te huilen, te snikken, ge wonnen verloren. Wat scheelt er nu j Hoe is dit nu psychologisch te verklaren? Al dat vochtig verdriet Stomverbaasd kijken we elkander aan. Maar, Rosa, roept Elsje, wordt ge gek Toetoe, sust de gevoelige Gillis, be daar, kind, ge verscheurt me het hart... Allemaal beproeven we haar te troosten, zonder te weten waaraan die olotse uitbars ting van smart te wijten is. Sakkerloot, Rosa, bromt broer, ge moet om mij niet ween en, ik ben toch nog niet verzopen Ziedaar, moet ge ook Frans heten om te denken dat de meisjes om hem zouden hui len Och, glimlacht boer Pamel, niets anders dan zenuwtjes. Eindelijk licht het arme wicht het hoofd op 'k Kan het niet verhelpen snikt ze nog na, nooit kan ik luid lachen of erg vro lijk zijn, of 't slaat opeens om en dan schrei ik zonder enige oorzaak, helemaal zonder WERELDTENTOONSTELLING 1958 Op het Kommissariaat-Generaal van de H. Stoel bij de W. T. zal op Maandag 3 en Dinsdag 4 Juni een bijeenkomst plaats hebben van het beperkt internationaal werkkomitee dat belast is met de uitwer king van de deelname van het Universeel Katoliek Leven in het paviljoen van de H. Stoel. De vergaderingen van dit komitee, dat onder voorzitterschap staat van dhr Paul Heymans, oud-minister en kommissaris-ge- neraal van de H. Stoel zullen eveneens wor den bijgewoond door Z. E. Mgr Forni, Apos tolisch nuntius, Mgr. Theeuws, vertegen woordiger van Z. Lm. de Kardinaal. Mgr. Zupi, raadsheer bij de Apostolische Nuntia tuur, alsmede door de leden van het kom- missariaat-generaal van de H. Stoel. Voor de verschillende afdelingen van het Paviljoen zal achtereenvolgens het woord worden gevoerd door dhr Paul Rome,hoofd- architekt van het Paviljoen; door Mgr Mund (Duitsland) en Mgr Rodhain (Frank rijk) voor de inrichting van de kerk van net Paviljoen door Z. E. P. Joos (België) voor de afdeling «Mens en God» (gelijk vloers); Prof. Maltarello (Italië) voor de afdeling «Pausdom» Z. E. H. Basagoiti (Spanje), Mgr Gongalves (Portugal), Z. E. H. Sireau (Latijns Amerika) en E. Pater Smeets (Indonesië) voor de afdeling van «Evangelizatie», Mej. S. de Nave (België) voor de afdeling «Carita»; dhr Zwaenepoel (Belgie) voor de afdeling «Kristelijke So ciale Aktie»; Mgr Op de Coul (Nederland) voor de afdeling «Opvoeding»; Mgr Hoster (Duitsland) voor de afdeling «Schone Kun sten» en Prof. C. Heymans (België) voor de afdeling «Wetenschappen». De tweede dag van hun bijeenkomst zullen de leden van het internationaal beperkt werkkomitee een bezoek brengen aan de terreinen van de Heizei, waar ze zich zullen kunnen verge wissen van de vorderingen van het Pavil joen. Een kampagne van onthaal, ingericht door Onthaal '58» begint op Zaterdag 1 juni te Brussel en eindigt op maandag 17 juli. Ze is bedoeld om tussen de Belgische bevolking en de buitenlanders een gezon de atmosfeer van warme sympathie te doen ontstaan. Een wegkonvooi «Onthaal-Voorlichting» bestaande uit vier grote tentoonstellingswa gens zal in België 1500 km. afleggen en de meeste steden bezoeken. Aan enkele belangrijke pleisterplaatsen zijn ontvangsten voorzien en zal de bevol king voorgelicht worden over de stand van, werken voor de tentoonstelling en over wat van haar wordt verwacht in haar betrek kingen met de buitenlanders. Nog andere middelen zullen worden ge bruikt o.m. op het gebied van de dokumen- tatie. Een op 500.000 exemplaren gedruk te folder zal het publiek duidelijk maken, hoe de initiatieven ter verbetering van het onthaal het best kunnen worden bevorderd. Aan de buitenlandse toeristen zal een folder «come back in 1958» gedrukt in vijf talen worden uitgereikt. Er zal ook een tekenfilm, vervaardigd door dhr Voihon, gedurende zes weken in de 300 voornaamste zalen van het land worden vertoond. Bij de toeristen zal in 1957 een bijzonde re inspanning worden gedaan. In het grens pa vilj oen te Wuurstwezel zullen fairhostes- ses de buitenlandse toeristen ontvangen, helpen en voorlichten. Vooraanstaande be zoekers zullen bij hun aankomst te Brussel zoveel mogelijk begroet worden door fair- hostesses. Een bezoek aan de werken op de Heizei zal van Juni af mogelijk zijn voor al wie toegangsprijs betaalt. Van het bezoek aan de W.T.-werken wordt zelfs een attraktie apart gemaakt. Baantreintjes op banden zullen ten gerieve van de nieuwsgierigen op de Heizel een toertje van 4 a 5 km. doen zodat dezen in een half uur tijd een over zicht krijgen van al wat er al te zien is. Er zijn een twintigtal treintjes voorzien. Ieder gespan bestaat uit een motorwagen en twee aanhangwagens en biedt 70 komfortabele zitplaatsen. Een toerticket zal 10 fr. kos- 9CCOSOCCC©©©r2©©©©©©©©©©©®©©©©© reden... Joviaal klopt Gillis haar op den schou der Dat is omdat ge te weinig eet, ver klaart hijj overtuigd, ge zijt 'n beetje te zwak, te bleekjes. Veel smikkelen, dage lijks uw maag op de leest slaan. Dan zult ge sterk worden en dik, een sappige jonge dame met merg in de pijpen, dan zult ge met uw sterrenogen ons, de povere man nen... Udo Gallant begint waarschuwend te hoesten. Wanneer Gillis het eenmaal over vrouwen en liefde heeft, is het geraden al le overgevoelige kinderen uit de buurt te verwijderen. Frans, uw grog, jongen Als een kozak te paard spoelt broer het hete drankje in één gulp door zijn keel. En nu recht naar huis, raadt boer Pa mel aan, onmiddellijk onder de wol Wacht, Frans roept Rosa 'k zal u mijn fiets lenen... z Het meisje vergezelt broer naar buiten. Enkele ogenblikken daarna zien we Frans op het rijwiel springen. Het spreekt vanzelf dat hij in zijn opval lend kostuumpje een omweg langs de dorp straat zal maken. Zo'n dwaas hart heeft hij. Op onze beurt wensen we eenieder een goedenavond toe. Tot een volgende keer 15. EEN INTERNATIONALE ten. Halten zijn voorzien aan het groot au ditorium, aan het paviljoen van Kongo en Ruanda-Urundi, aan de buitenlandse afde lingen, aan het Leopold I-monument en in het Bospark. De Helihaven op de W. T. zal voorzien zijn van een gebouw van 1,700 vk m. waar van de helft voorbehouden wordt aan het feitelijk luchtverkeer en de andere helft aan Douane-kantoren en andere burelen en technische diensten. Vanop een terras van 350 vk m. en van in een café-restaurant van 500 vk. m. zal het publiek het komen en gaan der hef schroef vliegtuigen kunnen vol gen. Het vliegveld is 7.000 vk m. groot en de landingsbaan is 300 m. lang. oQo UITVOER VAN EIEREN Volgens net jaarverslag van de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouw- produkten is de Belgiscne uitvoer van eie ren in 1956 gestegen met 135% tegenover net vorig jaar n.l. van 65.642.520 stuks m 1955 tot lo3.006.142 stuks in 1956. Meer dan de neut van deze eieren ging naar EranxrijK. en zowat 37% naar Vvest- Duitsland. Andere belangrijke afnemers waren Spanje, Zwitserland en ais nieu we klant Italië. Volgens hetzelfde verslag werden 250 zendingen eieren dij de export geweigerd terwijl 40 vrijstellingen van net vooraf gaandelijk merken bij de uitvoer werden verleend. Bij uitvoer werden 8.505.053 broedeieren, praktisch, uitsluitend uit Nederland, ge- Keurd. De invoer steeg met nagenoeg een nali miljoen stuks. Voor ai deze handelsverrichtingen wer den bij de uitvoer 600 en bij de invoer 188 aanvragen om vergunning geadviseerd. Het totaal aantal erkende firma's bedroeg ein de 1956 772. Er werden 25 firma's er kend en 12 geschrapt. In 1956 werden lo.033.382 eieren gekon- serveerd waarvan 10.357.142 stuks in kalk- water en 4.675.240 stuks in koelhuizen. oUu VLAAMSE TOERISTENBOND DE V.T.B.-V.A.B. OP BRUEGEL'S BIERFESTIVAL TE GENT. In het raam van Bruegel's Bierfestival, dat plaats heelt in het Floraliapaleis (Park) te Gent, worden op zondag, 26 mei de V.T. B.-V.A.B.-leden vergast op een voor hen speciaal verzorgd feestprogramma te 15 u., samenkomst van alle V.T.B.-V.A.B.-ers op het St-Pietersplein; te 15 u. 30, ontvangst in de biertent Meiresonne, waar hun een uur gezonde ontspanning wordt aangebo den; te 16 u. 45, ontvangst in de biertent Excelsior en een tweede uur gezelligheid en jolijt. Deelnemingskaarten worden aan de V.T. B.-V.A.B.-leden kosteloos afgeleverd op het sekretariaat te Antwerpen, Kon. Astridplein 2-3, en op de kantoren te Brugge, Brussel, Gent, Hasselt, Kortrijk en Leuven. oUo LOTENLENING 1953 Bij de 215e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van één miljoen fr. geval len op obligatie reeks 1115 nummer 430 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 819 nummer 349. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. oQo DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 5 tot 11 mei werden er per dag gemiddeld 74.352 volledig werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 2.467 tegenover de vorige week. Deze vermindering kwam voornamelijk tot uiting in de sectoren landbouw (bieten- hakcampagne), bouw en voeding. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 23.629 gedeeltelijk en toevallige werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een verhoging met zestien eenheden. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 97.981 werklozen gecontroleerd, d.i. een vermindering met 2.451 tegenover de vorige week. »©©9©©©©©©©©©©©©9©©©©©Ö©©©©©©®© VERMAGERINGSKUUR. Alles gaat voorbij... Het lijden behoort den tijd, de Glimlach de eeuwigheid Uit den mistigen donker geworden hemel begint het nu aarzelend te druppelen. De muisjes wateren op zolder, zegt Udo Gallant puntig. Gillis stoot me op dit ogenblik met den elleboog aan. Vóór de deur van «De Dorstige Draak» staat vrouw Priesters in de straat te kij ken. We groeten stil, eerbiedig. Vrouw Priesters immers is de moeder van den verdwenen soldaat, de enige soldaat van het dorp waarvan niemand weet of hij nog onder de levenden behoort, of gesneu veld is. In het algemene leed, waaronder het land thans gebukt gaat, is haar geval misschien een van de treurigste. Ze kan maar niet geloven dat haar zoon, de flinke* opgewekte Staf, nooit meer terugkeert. Alle avonden staat ze zo vóór de deur op de uit kijk. Steeds hoopt ze dat hij, haar geliefde1 jongen, daar aan de bocht zal verschijnen* plots op haar zal komen toegelopen, 't Mag regenen, waaien of stormen, alle avonden houdt ze trouw de wacht. Udo Gallant schudt peinzend het hoofd: Och, bedenkt hij indien de wereld slechts uit mannen bestond, zou de oorlog niet half zo erg zijn. Een bloedig vermaak, een kolossale jachtpartij, wat meer Vrou wen en kinderen, ziedaar de struikelstenen!

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2