/UiC4UM4tUióHieU Milac-Nieuws De zeven flessen van de Kanunnik. De Nieuwe Elektriciteitscentrale te Aalst. KEUKENGEHEIMEN. VAN ALLES EN NOG WAT Er zijn weer snijbonen en ze zijn zeer lekker. Dat wil dus zeggen, dat we weer vaak ons snij bonenmolentje gebrui ken. Het onaangename hiervan is dat de gesneden boontjes naar alle kanten vliegen. Hiertegen bestaat echter een goede reme die en wel in de vorm van een plastic zakje, dat met een elastiekje om het molentje wordt gebonden. De gesneden boontjes wor den op die manier prachtig in het zakje op gevangen. Stilaan komen ook de rode bessen vol op op de markt. En natuurlijk gaat U hier van profiteren om gelei of bessensap te ma ken. U zeeft waarschijnlijk zoals we dat vroeger altijd deden de bessen nog door een straminendoek. Neem daar*in de toe komst eens een oude maar natuurlijk zeer propere nylonkous voor. Span deze met enkele wasknijpers in het vergiet en gier daar de even opgewelde bessen door heen. Paardevlees wil onder het braden nog al eens inkrimpen. Wanneer men er even wel een klein scheuntje azijn toevoegt, zal het vlees niet zo sterk inkrimpen en tevens z'n enigszins sterke smaak verliezen. Bij het inmaken van aarbeien komt bramensap (van het vorige jaar) uitstekend van pas. Het mooie donkerrode sap gaat door het suikerwater op de aardbeien. Hier door zullen de aardbeien prachtig van kleur blijven. Een goed idee dus woont u dicht bij een bos of gaat u er met vakantie heen, dan moet u beslist bramen plukken, al is het maar voor twee flesjes sap. Bramensap is namelijk bijzonder goed als kleurstof te ge bruiken bij het maken van confituur en vruchtensausen. U hebt een feestje gegeven en U hebt een paar aangebroken flessen over. Giet al le resten van de wijn bij elkaar in dezelfde fles, zonder er naar te kijken of het rode of witte, Bourgogne of Bordeaux is. Sluit de fles goed af. Het mengsel zal uitstekend van pas komen als u een sausje pittig wil maken. Het zou jammer zijn om wijnresten weg te gooien Laat echter de wijnresten niet té lang staan. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Een van de onaangenaamste ontmoe tingen bij uw thuiskomst uit de vakantie is die met de familie Mot. Om haar te be letten zich tijdens uw afwezigheid te goed te doen aan uw kleren, karpetten, stoelbe- kledingen, enz. zorgen we ervoor, dat de winterkleren van top tot teen geborsteld tot in de naden, in een schone kast hangen, die voor de veiligheid wordt voorzien van mottengas of een ander motwerend middel. Gekuiste, dus propere nieuwe kleren lust de mot niet. Sluit, alvorens in vakantie te gaan, niet al de gordijnen hermetisch dicht. Een mot Jieeft een afkeer van zon en licht. Natuurlijk is niet iedereen in staat om verre reizen te gaan maken tijdens de va kantie, maar gaan pic-niccen kan elkeen weieens. Verspreid nu de thermosfles, dooi het lange ongebruik, een muffe geur doe ei dan een eetlepel ongekookte rijst en een tasje warm water in. Nu even heel goeo schudden en... de thermosfles is niet alleen brandschoon maar tevens volkomen reuk- vrij. Verlaat na een pic-nic de plaats niei alvorens alle papieren en andere romme. verwijderd te hebben. Laat niets liggen en zorg ervoor dat het schilderachtig stukje natuurschoon, dat u enkele uren afleiding heeft bezorgd, er even mooi uitziet bij uw vertrek als toen u er aanlandde. SCHOON HEIDSZOKGEN VOOR DE VACANTIETIJD Haartjes op de benen zijn voor dege nen die naar het strand gaan een ware er gernis. Scheer ze nooit weg. Veel beter is het om ze met een stukje fijn schuurpapier te verwijderen. Steeds in kringvormige be- DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. 25ste Vervolg. Nu, dan zullen we zien. In elk geval zijn we nu weer van een zorg af. Nu zullen de Quartiermeister van de Wehrmacht geen begeerige blikken meer hoeven te werpen op dat kleine, prettige huis, daar onder de schaduw van den kerktoren. Vader erfde het van een oude, deftige tante, die, thans een goede tien jaar geleden, haar testa ment maakte en spoedig daarop rustig in den Heer ontsliep. We gingen naar de be grafenis en stelden toen het huis te huur. Maar de laatste huurder verhuisde even voor Mei. Een leegstaand huis nu oefentJ een onweerstaanbare aantrekkingskracht uit op de Duitsers. Daarom hadden we de gordijnen voor de ramen laten hangen en het onderhouden, net alsof het wel bewoond was. Tot nog toe was de list geslaagd. Doch eenmaal zouden de kerels lont hebben ge roken. En dan De nieuwe koster is van Bredene-aan-Zee vandaan. Naar het schijnt, gaat het er ginds niet al te kalmpjes toe. De Britten komen er regelmatig bom men gooien, vlak in de buurt. Alles bij el- weging over de behaarde plekken gaan. Wanneer op uw armen de haartjes erg opvallen, omdat ze een donkerder tint heb ben dan uw huid, bleek ze dan. Hiervoor voegt u aan een halve koffielepel vlokken - zeep een paar druppels peroxide toe plus enkele druppels ammoniak. Roer het zaakje flink dooreen en smeer dit zalfje over de haartjes. Spoel na zes minuten de armen zeer goed af, eerst met lauw, daarna met helder koud water. Gebruik wat anti-zonne brand olie na Wen uw huid reeds voor de vakantie aan de zonnestralen. U kunt het thuis doen, voor een open raam of anders op een bal- konnetje.Er is altijd wel een zonnig plaatsje te vinden. Geloof niet dat in de grote stad de zonnestralen hun verking verliezen door de onzuivere lucht en de rookslierten, want maar een deel van de zonnestralen wordt daardoor tegengehouden. Ga evenwel nooit op een winderige plaats in de zon zitten. Ga nooit op vakantie met een ingewik keld kapsel. Neem, wanneer U dus dit no dig heeft tevoren een lichte permanent, maar gun uw haar ook eens verlof ttz. laat de wind er doorheen waaien en gun het gerust de zon. Wanneer U het geluk hebt een bad te kunnen nemen in de Middellandse Zee, be denk dan dat deze meer gepekeld is dan het zeewater bij Oostende. Na zo'n bad moet ge vooral flink douchen. Er zijn daar vaak standdouches en doe het anders direct na aankomst in uw hotel of pensioen. Is daar geen douche, dan is gewoon wassen ook voldoende (niet met zeep). Als het haar nat geworden is, uitspoelen en om de paar dagen met een goede shampoo wassen. Zonneolie is onmisbaar tijdens de zo- mervakatie. Mocht U nu vakantie gaan ne men in een gehucht, waar ge geen zonneolie kunt bekomen, vraag om olijfolie van goe de kwaliteit, doe er een paar druppels ci troensap in en uw huid zal er wel bij varen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. IN NAUWE ECHT VERBONDEN On langs heeft een gerechtshof in Milaan be slist, dat een echtgenoot volkomen het recht heeft om een muur op te richten tussen hemzelf en zijn vrouw. Het hof wees een aanklacht wegens ver lating, door een vrouw ingediend, van de hand. Bij de behandeling van deze zaak kwam uit, dat de man zijn vrouw en huis niet had verlaten, maar eenvoudig een muur had ge bouwd om het appartement in tweeën te verdelen, om van zijn vrouw geïsoleerd te kunnen zijn. Mijn vrouw beledigde mij voortdurend en gaf mij het ene pak slaag na het andere. Ik was werkelijk bang voor haar!» zo ver dedigde de man zich. Het gerechtshof besliste, dat de man vol komen het recht had die muur tussen hem 2n zijn vrouw te bouwen en dat er geen sprake was van verlating. TROUW Enkele weken geleden werd in Oalifornië het huwelijk voltrokken tussen de 72-jarige Ben M. Callister en de 68-jari- ;e Nina Dudan. Dit was het einde van een romance, die 44 jaar heeft geduurd. Beide mensen ontmoetten elkaar namelijk in 1903. De toen achttienjarige jongen werd op slag op het meisje van veertien verliefd. Tien jaar later besloten zij zich te verloven. Ni- na accepteerde de ring, maar vroeg M. Cal lister nog even te wachten met trouwen. Beiden hadden nog familieleden waarvoor zij moesten zorgen en zij wilden slechts huwen wanneer zij helemaal «vrij» waren. Dat was in 1913. Tot 1924 leefde de een aan de Westkust en de andere aan de Oost kust ,doch zij schreven elkaar trouw. In maart stierf een invalide zuster van M. Cal lister. Enkele dagen later ging hij Nina op zoeken en zei «Het ziet er naar uit, dat wij kunnen trouwen gesteld dat jij dat kaar genomen, wie houdt er nu van bom men, zelfs Engelse Hoofdschuddend om die bommen, waar niemand feitelijk iets aan heeft, stap ik de deur uit. Meneer Porree wandelt onder de linde kens heen en weer, de handen in de broek zakken, de pijp in den mond. Tegenwoor dig is hij meer buiten dan binnen te vin den. Hoe gaat het nog met uw blaffende kostganger wou ik graag horen. De rentenier glimlacht schelms. Lump is n et verlof naar Duitsland afge reisd in gezelschap van zijn meester, weet meneer Porree te berichten. Zijn vrouw Flavie is in de wolken. Herr Haufstangel heeft haar beloofd, als het doenlijk is, Lum- pie bij moeder thuis achter te laten. Nu ligt «de dragonder» hem van 's morgens tot 's avonds uit te lachen. Maar wie lest lacht, best lacht. Over zeven dagen is de soldaat terug. Zonder Lump Mijn vriend de rentenier knipoogt sluw. Maar aan een knipoogje heb ik niet veel. Ik ben niet zo pienter als hij. Dan geeft hij mij, onder de zegel der geheimhouding, den gewensten uitleg. Voorwaar genial gevonden Oberfeldwebel Haufstangel, blijkbaar een stuk boerenslimmerd, zal doodgewoon Lum- pie zelf laten kiezen, ginds te blijven of met hem weerom te komen. Begrijp ik het fijne van de grap wilt. Miss Nina, met een vrijwel geheel versle ten verlovingsring om haar vinger, stemde toe. ONS WEKELIJKS PRAATJE. OP BEZOEK BIJ HET JONGE MOEDERTJE Wanneer U binnenkort Uw dochter, schoondochter, zuster of vriendin mag gaan feliciteren ter gelegenheid van de geboorte van haar kindje, neemt dan eens wat an ders mee dan de traditionele bloemen, bon bons, taarten en bavetten Ze krijgt er al zo veel van. Zij zal zo heel gelukkig zijn met Een mooi fijn portretlijstj'e voor de al lereerste foto van haar baby. Zij kan die dan op haar nachttafel of elders in haar xamer zetten. Een bus heerlijk geurende talkpoeder of een fles fijne lotion. In bed liggen maakt warm en plakkerig. Iets «luxueus»: een paar oorknoppen, een kleurig sjaaltje, een ketting. Naar niets nongert een kraamvrouw, na een periode van zwangerschap, meer dan naar wat élé- gance en aandacht van haar uiterlijk. Een goede fles wijn voor de eerste avond thuis of beneden. Wanneer zij zelf weer in de familiekring vertoeft is dit im mers weer een feest op zichzelf en dat moet toch een beetje gevierd worden. Een mapje mooie correspondentiekaar- ten in een zacht pastelkleurtje, met enve loppen. Dan kan ze de laatste dagen in de kliniek vast bedankjes gaan schrijven. En doe er wat postzegels bij, dan hoeft de «kraamheer» die niet te kopen, hij moet toch al aan zoveel denken Wilt U toch een bloemetje geven Denk er dan aan, dat in vele klinieken potten met bloemen in aarde niet zijn toe gelaten, omdat die aarde veel bacteriën be vat en bij omrollen of knoeien infectiekan sen biedt. Bij een eerste kind, thuis geboren, staat het huishouden meestal op zijn kop. Die ou derwetse gewoonte om de kraamvrouw een heerlijk pannetje soep of een gebraden kip petje of iets anders lekkers zelf klaar ge maakt te brengen is helemaal zo gek nog niet. Een eigen gebakken cake, een groot rozijnen brood, u helpt zo ook nog de uit gave van de kraamvisites te bestrijden Denk er tenslotte aan dat, ter voorkoming van vermoeidheid van de jonge moeder, het bezoek niet langer dan een kwartier mag duren en dat U met niet meer dan twee tegelijk mag gaan. Vindt het kind ALTIJD mooi, ook al is het in uw ogen een gevild konijntje of een rimpeldig oud mannetje. Want vooral als U zelf ook moeder oent, zult U weten dat een pasgeboren kind in de ogen van zijn moedertje het SCHOONSTE is, dat er op de aarde bestaat oOo STATISJJMEK DER VERKEERSONGEVALLEN Van 17 juni tot 23 juni deden zich op de wegen en in de agglomeraties, waar het ver keerstoezicht aan de rijkswacht is opgedra gen 830 ongevallen voor, warbij 18 per sonen om het leven kwamen en 147 ernstig en 473 licht werden gewond. Tijdens het week-end gebeurden er 299 ongevallen, waarbij 5 personen om het le ven kwamen en 49 ernstig gewond werden. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken 1; overdreven snelheid 4; veronachtzaming van het stopsignaal 1; geen voorrang verleend bij verkeersteken «omgekeerde driehoek»: 2; andere vormen van niet naleven der voorrangsreglemen ten 3; nalaten rechts te houden: 1; klaar blijkelijke dronkenschap: 1; slippen 1; oversteken van rijweg zonder voorzorgen 2; op rijweg of berm lopen 1; andere om standigheden (voetgangers) 1. Over de provincies zijn de ongevallen als volgt verdeeld Brabant 125, West-Vlaan- deren 98, Oost-Vla anderen 104, Antwerpen 76, Limburg 78, Luik 95, Luxemburg 40, Henegouwen 138 en Namen 76. ;C©©S®©^©©©®©©©©©©©O©©©®®©©©®©©1 Opgeruimd wrijft meneer Porree in zijn handen. Hij is een dappere kerel. Zonder zelf getrouwd te zijn, is het me niet onbe kend dat om 't even welk man liever in oor- log is met de lui aan gene zijde van de landgrens dan met zijn wettige huisvrouw. Als Rus, Amerikaan of Brit, staat men im mers met velen tegenover den vijand, ter- wijl ge tegenover uw ega moederziel al- |leen in 't veld staat. Ge moet een leeuwen hart hebben om zo iets aan te durven. Nog maals, ik bewonder meneer Porree hij is een held Hallo, goeden moed, kameraad. Aan een venster in de bovenverdieping van 't gemeentehuis staat Frans verveeld te geeuwen. Hij krijgt me onder den hori zont en zet een neus. Op dezelfde wijze beantwoord ik zijn groet. Indien hij echter durft onderstellen dat ik met zijn lief over de sloot zal sprin gen, vergist hij zich schromelijk. Zo'n scha vuit ook Wanneer ik, zonder pakket, van het sta tion terugwandel, is meneer Porree nergens meer te bespeuren. 't Begint te donkeren. Door de eenzame dorpsstraat blaast nijdig de noordenwind. Onze eerste oorlogswinter is al over den drempel heengestapt. Meneer He, meneer Ik keer me om, sta voor een jongedame. Ze is blond, goudblond als rijpend koren in de zon. Onder den opgeslagen rand van haar hoedje glinsteren een paar grote, blau- Bij de vermindering van dienstplicht zucht men wel eens, «wat een geluk» toch weer zoveel vlugger thuis». En de oud-sol daat denkt terug aan die laatste dagen van zijn eigen legerdienst. Velen denken terug aan hun «Demob» en lachen eens gelukkig, anderen worden rood en pogen eens te glimlachen. Het komt veelal neer op een grijnslach. Ze zijn niet erg fier op die laat ste dag, toen ze zwijmelend de Brusselse boulevards ronsleurüen hun kidzak achter zich aansleurend. Ze verlieten de D.V.T. trein, reeds met een stukje in de kraag... Ze weten niet meer hoe ze thuis geraakten, en evenmin herinneren ze zich het gezicht van nun moeder of echtgenote of meisje toen hun dronken soldaat thuis kwam. Gans zijn legerdienst gedroeg mijn jongen zich zoals het hoorde en de laatste dag.„ En hoe daaraan verhelpen Toch wel Moeder Uw jongen is content omdat zijn legerdienst gedaan is. Hij is ge lukkig er van af te zijn Dat geluk moet hij uiten en hij pakt er een potje op. Begrijpt U dat, maar denkt U niet mevrouw dat uw jongen zich zou haasten bij U thuis te zijn, ais hij wist dat, daar, in eigen huiskring een familiefeestje ter zijner ere zou gege ven worden. Schrijf nu aan uw jongen-sol daat dat ge hem verwacht en zijn terug keer in het burgerleven zult vieren. En waarom niet een flesje erop te kraken, maar dan in eigen familiekring. Kom die nood van Uw jongen tegemoet en bied hem een gezellige sfeer bij zijn te rugkeer. Haal uw soldaatje af aan het station en geef hem een feest in eigen huiskring opdat de legerdienst van uw jongen niet zou uit groeien tot een vernieuwde uitgave van «De parabel van de verloren zoon oOo INDEX VOOR JUNI 106,42 Hoewel alle prijsvaststellingen voor de maand juni nog niet konden gedaan wor den, beschikt men toch reeds over genoeg aanwijzingen o.m. betreffende de grote cen tra ,om zich een getrouw beeld te vormen van de ontwikkeling van het indexcijfer der kleinhandelsprijzen. Een nieuwe stijging voor de maand juni is zo goed als zeker. Men verwacht in be voegde kringen een stijging van 0,14 p., zo dat de indexcijfer van 106,28 zal stijgen tot 106.42. De voornaamste elementen van de stij ging zijn naar het heet de stijging van de bierprijzen en van de aardappelen. Anderzijds werden ook enkele prijsdalin gen vastgesteld nl. voor olie, zachte zeep en kaifsblanket. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 9 tot 15 juni werden er per dag gemiddeld 66.181 volledig werk lozen gecontroleerd d.i. een vermindering met 709 tegenover de vorige week. Deze vermindering betrof vooral de groe pen voeding (conserven-fabrieken) en ho tels-spijshuizen. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 25.423 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een verhoging met 1395. Deze verhoging is voornamelijk te wijten aan de invloed van Pinkstermaandag op de bedrijvigheid van de in Frankrijk wer kende Belgische grensarbeiders, alsmede aan de onregelmatige arbeid in de textiel- en iedernijverheid. Bovendien werd een lichte afneming van de activiteit opgete kend onder de dokwerkers in de haven van Antwerpen. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 91.604 werk lozen gecontroleerd, d.i. een verhoging met 686 tegenover de vorige week. Het stadsbestuur van Aalst werd door het beheer van de «Société Intercommuna le Beige d'Electricité» uitgenodigd om een officieel bezoek te brengen aan de nieuwe centrale. We bemerkten er het College van burge meester en schepenen, verschillende ge meenteraadsleden en de hh. Berlo, direc teur van de Centrale en ir. Gréro directeur van de E.N.B., die de uitleg verschaften over de werking. Met de bouw der oude centrale werd een aanvang gemaakt in 1922, zij trad in wer king op 28 april 1923. Op enkele jaren tijd nam de centrale een grote uitbreiding en in 1929 werd de tiende stookketel een poe- derkoolketel gebouwd. In die jaren werd net rendement van deze turbo-alternatoren en ketels als uitstekend beschouwd, doch met de latere jaren werden ze voorbijge streefd door moderne installaties. Met de totstandkoming der onderlinge verbindingen van de verschillende elektri sche centrales langs de hoogspanningslij nen en de oprichting van een verdeling s- dienst, was net vanzelfsprekend dat het de minst economische machines waren die eerst stilgelegd of in reserve gehouden werden. De centrale verviel dan ook van basiscen- trale tot top- en resercentrale en was ver oordeeld om op lange termijn volledig stil gelegd te worden, wat zou betekend hebben dat vele arbeiders en bedienden uit het Aalsterse werkloos zouden geworden zijn. Het was dan dat de idee rijpte om een stoomverdelingsnet in de stad op te richten en bij de studie van dit project kwam men op de gedachte om eveneens een voordelig nieuwe centrale te bouwen, die zou werken op heel hoge druk en met een overhittings- temperatuur. Eens dit besluit genomen en het nieuwe project uitgewerkt, ging de cen trale een nieuwe toekomst tegemoet. De bouw der nieuwe centrale werd aan gevangen in 1952 en op 17 april 1955 trad zij in werking. Voor de bouw dezer centrale werden volgende materialen gebruikt 482 pijlers werden in de grond geslagen, die elk een gewicht van 70 tot 100 ton kunnen dragen; voor de fundering werd er 195 ton beton ijzer gebruikt en er werd 2.072 m3 beton be goten. De hoogte van het ketelhuis is 34 m. vanaf het gelijkvloers, de oppervlakte be draagt 1.608 m2. Het ijzere geraamte van het gebouw weegt 1.350 ton en voor de bouw werden 2.300 m3 steen gebruikt. Aalst bezit hierdoor de eerste en tot nu nog de enige hoogdrukcentrale in Europa. De demineralisatiepost, de eerste van zijn soort, werd volgens de plannen van de Di rectie gebouwd en zijn werking werd in de eigen laboratoria op punt gesteld. Ten slot te is de stad Aalst de eerste Vlaamse stad en de tweede stad in België die over een stoomverdelingsnet beschikt. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW DERDE SNEDE. Bij de 372e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 704Ü nr. 634 ee een lot van 500.000 fr. op obliga tie reeks 8513 nr. 364. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1000 frank. ooo LOTENLENING 1953 Bij 220e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van één miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1904 nummer 860 en een lot van 500.000 ir. op obligatie reeks 1781 num mer 468. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr. ©G©©©©©©©©©©©©©©©©®©©©©©©©©©©©^ we ogen, ogen diep genoeg om er met hart en ziel in te verdrinken. Tevens merk ik op dat ze slank is, slank en sportief. Maar dit meisje ken ik niet, het is de eerste maal dat ik het geluk heb haar op deze planeet te ontmoeten. Ik tik tegen mijn alpenmuts, buig hoffe lijk op staanden voet bereid haar aanvallig persoontje onder mijn bizondere bescher ming te nemen. Tot uw dienst, juffrouw. Kunt u me niet zeggen, meneer, waar er ergens een bakkerij is Een luide knal galmt op dit ogenblik in de straat. Een monster van 'n vrachtauto stuift op dit ogenblik in de straat. Een mon ster van 'n vrachtauto stuift ratelend voor bij. Geschrokken wipt de jongedame op het voetpad. Haar instinct tot zelfbehoud is ex tra-sterk ontwikkeld. Ze moet een levens lustig iemand zijn. Och, mens, hijgt ze, 'k dacht dat ze weer schoten. Met dien oorlog, niet waar Juist allemaal die oorlog. Als het nog wat langer duurt, worden we nog alle tureluurs en zenuwziek. Prettig vooruitzicht. Me dunkt dat ze, terwijl ik spreek, een studie van mijn gezicht maakt. Pardon, meneer, wat zei u over den bakker Over den bakker Heb ik iets over den bakker gezegd Welnee. Dus, dit aardige, interessante meisje is... hardhorig 1 Met een nieuwe kleine buiging Ook ik, juffrouw, hoor niet te best. Maar over een bakker heb ik niet gespro ken. Haar blinkenre, azuurblauwe ogen kijken me verrast aan U zijt OOK doof, meneer Jawel, beetje. Welwel, wat toeval Ik linkeroor, oti tis. Ook otitis, rechteroor, om u te dienen 1 Haar heldere lach spuit omhoog als een fontein te midden van een bloemenhof. In de zilveren druppels glanst de lentezon. Vervelend, he, doof zijn Ja, voor de anderen. Nu klinkt haar lacht je kort, grappig, vol onverholen, echt kinderlijk synisme. 't Lie ve vogeltje is waarachtig in haar knollen tuin. Op een lotgenoot te botsen, iemand die ook bezwaarlijk zou kunnen beschrijven hoe leeuwerik en merel Gods lof bezingen, moet haar een niet onaangename ontmoe ting zijn. Ze is immers een vrouw. Een wereld van sympathie straalt me uit haar waterklare kijkers tegen. En wat 'n boel mensenkennis ge dan opdoet, niet waar beproef ik haar op dreef te krijgen. Allemachtig giert ze, boeken vol, 'n Bibliotheek per week... Ze loopt lichtvoetig als 'n hinde. Haar mooie hoofdje is geen ogenblik met rust. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2