1h<M»4hkïO*tUk Direct en indirect loon De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. STEURGARNALEN Steurgarnalen zijn grote garnalen, die op kleine kreettjes lij- Ken. Ze worden tegenwoordig diep bevro ren of vers op de markt georacnt. Zij neb ben een iets langere kooktijd aan garnalen omdat ze ook groter zijn. Ze moeten worden gepeld en in stukKen gesneaen. Gemengc met wat slasaus oi mayonnaise en eei blaadje sla oi wal gele andijvie vormen z. oen heerlijk slaatje. EEN LEUK EEi-EKT Een zeer leuk ef i'ect van een tweekleurenvla verKrijgt mei door twee soorten vla, die verschillend vai kleur zijn bijvoorbeid chocolade- en va nillevla de ene van links en üe anden van rechts tegelijk in een glazen schaal U gieten. De kieuren vloeien dan mooi meen UIEN SCHILLEN ZONDER 'IRANEN Uien schillen en snijden veooorzaakt bi. velen een ware tranenvloed. Probeert l eens voor het schillen van de uien eers aan beide zijden een klein kapje al te snij den, ze vervolgens in een kom met kokern water te overgieten en hier een paar minu ten in te laten staan. U bespoelt ze ten slotte met koud water. De schilletjes, die ei af moeten, laten nu gemakkelijk los. YOGHURT Laat yoghurt een voornam, plaats bekleden in uw menu's. Yoghurt i. heel gezond en, daar het licht verteerbaai is, een uitstekend voedsel voor maagpatiën ten, terwijl het ook zeer geschikt is vooi kinder- en ziekenvoeding. HOUD BLOEDKOOL BLANK On bloemkool tijdens het koken mooi blank tt houden kan men haar van te voren met eer scheutje melk overgieten. Zet de kool mei de bloem naar boven gekeerd op en vergee* niet een korstje wit brood mee te koken dit laatste om de onaangename koollucht tt vermijden. NUTTIGE WENKEN. TER VOORKOMING VAN HET GEEL WORDEN VAN WITTE NÏLON Of onze textielweefsels nu vervaardigt zijn van natuurlijke, dan wel synthetischi vezels, ze neigen steeds eerder tot het aan hangen van een kleurtje, dan van het ge liefde hagelwit. Zo zullen bij het reinigen met zeep stellij restjes kalkzeep achterblijven evenals eei hoeveelheid ijzer- en mangaatzouten, dit steeds gelukkig in kleine hoeveelheder in het water dartelen, terwijl zelfs oj pas gewassen stoffen nog enige vuildeellje achterblijven. Dit alles veroorzaakt op he weefsel een geel of grijsachtig waas. Ook kunnen wij bij het wassen van nylon nog het best gewone huishoudzeep hante ren, mits we het eerst ontharden met so da; ook tegen het gebruik van synthetischt wasmiddelen bestaat geen enkel bezwaar wel echter tegen zelfwerkende waspro dukten, die een quantum optisch wil bezit ten, wat zelfs een rose tot rode kleur teweeg brengt. En het nylonweefsel wordt ook be slist agressief bij prikkende zonne- of licht stralen. Dit soort vergeling kan gelukkig met supernylonwit volkomen verwijdert worden, maar in het algemeen tracht dt kleurenboog in de witte was te voorkomen ofwel door minstens éénmaal per maand tt bleken met echt blekend nylonwit, of dooi een veelvuldig bad in betrekkelijk heet wa ter (tot 50 gr. C.), want te koud water is eveneens funest. VLIEGENVLEKJES VERWIJDEREN Met de mooie dagen komen ook de vlie gen weer. En deze beestjes hebben de ver velende gewoonte voorwerpen te ontsieren door er kleine vlekjes op te maken. Voora' op lampekappen hebben ze het gemunt. U kunt deze vlekjes met een watje, gedrenkl in tetra, wel wegwerken. Een zeepsopje o' ammoniawater zijn eveneens zeer bekend< middelen om deze vlekjes te bestrijden. Vai beschilderd papier zijn ze moeilijker te ver wijderen. Probeert het eens met een zach' gummetje of met oude broodkruimels. Var vergulde schilderijlijsten of andere voor werpen haalt U ze weg met een lapje, da '♦©©©©©©©©©©©©©OC9©©©©©©©©©©©©© DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamsc familie. in zeepwater is gedrenkt. Gebruik hierbi. nooit spiritus, want het zou de lijst aantas ten. Zijn de vlekken nog niet allemaal ver wijderd, dan wrijft U er nog met wat alco hol 90% over heen en dan zal het geringste spoortje vuil verdwenen zijn. ALLERLEI, Losse punaises, die zo maar in een laadje of in een doosje gedaan worden be zorgen ons vaak onaangename gewaarwor dingen. Om dit te voorkomen, kan U ze voortaan, na gebruik, op een grote kurk prikken. Wilt u uw kookboek schoonhouden En u niet meer ergeren aan steeds terugval lende bladzijden Schuif dan, opengevou wen op het gewenste recept in een plastic huls. MODE-K ALEIDOSCOOP. DE DRIE FONTEINEN VAN ROME Kijk voortaan niet minachtend neer oj: doodgewone aardappelen. Want drie Ita liaanse meisjes hebben er roem door ver worven. Een zak aardappels vormde vlak na de oorlog het enige bezit van een paar Ita liaanse zusjes. Maar omdat men voor etens waren in die tijd mee kan krijgen dan voo: geld .ruilden ze die aardappels in tegen enkele lappen stof, waar ze jurkjes var maakten, die ze weer tegen een betere prij: verkochten. En tegenwoordig hebben de gc j zusters Fontana een zeer bekend modehui; in Rome en ze mogen beroemdheden al; i prinses Maria Pia van Savoye, Margare- Truman, Myrna Loy, Linda Christian er Ava Gardner tot haar klanten rekenen. Ze zijn nu zelfs zo bekend, dat ze eer bijnaam hebben: «De drie Fonteinen var Rome». WARMTE-ISOLERENDE WERKKLEDING Uit Bielefeld in Duitsland komt het be richt ,dat het laboratorium van een tex tielfabriek aldaar beroepskleding voo landarbeiders en huisvrouwen, zowel al' voor monteurs en fabriekmeisjes heeft ge maakt uit 'n heel nieuw weefsel, dat dc naam «ceolon» draagt. Wat dat voor soort materiaal is, toont dt omschrijving Ceolon is een weefsels, da bestaat uit smalle, dicht naast elkaar lig gende strepen. Het is vermengd met celwol licht, poreus en toch warmte-isolerend, ter wijl het volkomen ongevoelig is voor olie vet of transpiraties, waar het heel gemak kelijk te wassen is. Enige jasjes en vestje in «ceolon» zijn onlangs reeds in de hande gekomen doch nog niet in ons land. Vermoe delijk wordt er ook ondergoed van gemaakt zodat men zonder een dik pak kleren aar te trekken, afdoende beschermd kan zijr tegen de kou. DE PANTALON AAN HET STRAND. Voor het strand is de lange broek er nog Zij hield haar splitten, werd zo mogelijk nog nauwer en beslist korter. De blouse wordt er meest niet meer in maar op ge dragen wat een grappig effekt geeft en sil houet. En niei onverstandig is. want waar in zo'n nauw broekje de blouse te laten, al die broek van katoen is niet b.v. van rib fluweel. ONS WEKELIJKS PRAATJE. HUISVROUW MAAKT IIET U WAT GEMAKKELIJKER Het is uitgewezen, dat de dag van van daag al evenveel overwerkte huisvrouwen zijn als een 50 jaar geleden en dit ondanks het feit, dat de moderne huisvrouw thans over vele nuttige electrische apparaten be schikt. Hoe komt dit We weten het niet Maar we hebben wel de indruk, dat er veel huis vrouwen zijn, die zich haar taak veel moei lijker maken dan zij in feite is. Deze in druk wordt ook gedeeld door drie beroeps huishoudsters uit een bekend hotel te Chi- cago, die 50 jaar dienst achter de rug heb ben, en dus wel één en ander op gebied van huishouden kennen. Zij verklaarden eenpa rig, dat het besparen van tijd bij kleine werkjes het leven van de huisvrouw veel ©■©©©«©CC®©©©©©©©©©©®®©©©©®©©©©' Met moeders reservebril op de neus, volgde broer, vol vurige aandacht, het groeien van i Het Denkbec ld in Fifiens knetterenr brein. 27ste Vervolg. Ge moet weten dat ze reeds weken lang met een peinzenden blik over den aardbol dwaalde, als onder een soort hyp nose. Steeds zoekend, speurend naar de op lossing van Het Probleem: waar en hoe een recept gevonden voor een nieuw volksge recht met drie hoedanigheden. En nu was ze opgesprongen, met een verblindend licht in haar oog. «Bonen!» schreeuwde ze, schier nog geestdriftiger dan broer daarsrtraks, «bonen, eureka Bonen zijn goedkoop, voedzaam, gemakkelijk te verkrijgen. Bra vo de bonen Dan werd ze weer stil ler, bad ingetogen «Heilige Geest, sta mij bij, verlicht mijn wankel verstand... Bo nen met... Bonen met... Met kikkerbil- len, hielp Frans, «met paardenstaart, met smeerwortel, met...» Fifien stampvoette «Zwijg toch, gij kwast!» Ze stond te trillen als een te strak gespannen snaar «'t Komt 't Komt 't Boort door mijn her sens... In de keuken, waar het wonder plaats greep,was het een poosje stil als in een graf. Daar is het brulde hij het plots uit, daar is het Inderdaad, Fifiens verwrongen trekken verloren langzamerhand hun gru welijke spanning. Een triomfantelijke kin derlijk naïeve vreugde verhelderde nu haar anders zo schrander, droef-ernstig gelaat. Vooruit!» gilde ze jubelend «we proberen het Bonen met bouilli, ajuin en beschuit. De vleesmolen Waar is de vlees molen «Ziedaar!» meesmuilde Frans, diep teleurgesteld «bergen baren een muis wordt geboren! Maar de vlegel was mis, dat zou hij aldra gaan leren. Niet een muis, maar een paard van een idee was het dat de regentes ter wereld bracht. Op moeders vraag om opheldering, verklaarde het geniale kind dat hetgene waarna ze zocht, een recept was voor het samenstellen van een eenvoudige, goedkope paté zonder vet. Op 't ogenblik was ze overtuigd het gevonden te hebben. Men zou dadelijk de proef op de som nemen. Om te beginnen het bouilli op het vuur gezet met wat tijm, kruidnagel en laurier (voor 't aroma), daar na is het aldus verkregen vleesnat een ge lijk gewicht aan bonen, gekookt tot volle dige gaarheid. Zo gezegd, zo gedaan. Een uur nadien stond Frans reeds ijverig aan de vleesmolen te draaien. De bonen, het bouilli, en in stede van de ontbrekende be schuit, een paar sneden oudbakken brood dat alles ging door de molen. Inmiddels gemakkelijker maakt. Neem bijvoorbeeld bedden opmaken men bespaart veel tijd door eerst het bed gans langs een zijde op te maken alvorens de andere zijde te doen. Dit is evengoed waar voor een appartement van slechts een kamer als voor een hotel met duizend kamers. Wie praktisch is en met overleg te werk gaat, spaart zich niet alleen veel tijd, maar ook moeite, zegt de hoofdhuishoudster van het bewuste hotel en daarom heeft zij, sa men met haar twee assistenten de volgende «raadgevingen aan huisvrouwen» samenge steld, die wij volgaarne aan U doorgeven Regel uw werk en werk volgens uw regeling; Plaats uw benodigdheden en gerief na bij de plaats waar u ze nodig hebt, dit om onnodige stappen te vermijden; Ga nergens met lege handen, neem steeds iets mee terwijl u voor uw huishou delijk werk rondloopt; Houd geen waardeloze dingen in huis; Houd geen verschillende producten die hetzelfde resultaat geven; gebruik produc ten, die voor het doel gefrabriceerd zijn; Doe kleine werkjes, die vlug en regel matig kunnen gedaan worden; ze worden groot indien ze in lang niet meer verricht worden; Zorg er voor, dat uw huishoudelijk werk niet vervelend en eentonig wordt luister naar uw geliefd radioprogramma maar weersta aan de verzoeking van een televisieuitzending Kies uw meubelen en garnering zo, dat ge ze gemakkelijk kunt onderhouden. Schik uw huisraad zo, dat de kamer ei niet rommelig uitziet, en gemakkelijk is te onderhouden. VLUCHTIGE AANTEKENING. BELGISCHE VROUW VERSLIJT 6 PAAP NYLONS PER JAAR Hoeveel paar kousen verbruiken wij ge middeld per jaar Het antwoord op deze vraag bezorgt ons meteen een maatsta voor de zorg en aandacht welke de dame: der verschillende landen hun elegantie toe dragen. Ook hier spreken de statistieken Voortaan komt de Amerikaanse vrouw met een verbruik van 12 a 13 paar kouser per jaar Volgen daarop de dames ir Nieuw-Zeeland met een jaarlijks verbruil van 9 paar kousen per persoon. Komt daa bescheiden achter aan de Australische vrouw met 7 jaar per jaar. De Europese vrouw blijft over de ganse lijn ver beneder deze cijfers in Duitsland en in Nederland met 6 a 7 paar, in België niets eens 6 paai per jaar; in Frankrijk 4 a 5 paar OQ© 4e BI ENNALE VOOR BEELDHOUWKUNST Het Stadsbestuur van Antwerpen heeft beslist tijdens de 4e Biennale voor Beeld houwkunst een foto en filmprijskamp ir te richten. Deze competitie^Jfcop 12 Oktober a.s. ge sloten worden, uiterste datum waarop d< foto's dienen ingeleverd bij de Dienst voo propaganda en toerisme, Pelikaanstraat 6 te Antwerpen. De ingezonden foto's moeten één van d( in de Biennale tentoongestelde beelden o' beeldengroepen als onderwerp hebben. D» bekroonde en door een jury van kuns tenaars en kunstfotografen uitgekozen wer ken, zullen door de zorgen van de Stad ten toongesteld worden op een later te bepalei datum. Zijn toegelaten foto's, zwart-wit of ir kleuren, 13 X 18 cm. tot en met 30 X 4f cm., en diapositieven al of niet in kleurer 24 X 36 mm. en 60 X 60 mm. kinofiln al of niet in kleuren 16 8 9,5 mm. pro jectietijd 10 min.) Verschillende prijzen worden uitgeloofd Gedurende de 4e Biennale voor Beeld houwkunst mogen zonder bijzondere toela ting foto's en films opgenomen worden, be halve van die beelden, warrop opnamever bod bestaat. De lijst hiervan ligt ter be schikking van de deelnemers bij de diens' voor Propaganda en Toerisme, Pelikaan straat 6, tel. 32.01.03, waar alle verdere in lichtingen kunnen bekomen worden. $©©©©s©©©©©©©©©ö©©©ese©©©©©©©s® hield ik mij, het gezicht nat van tranen, onledig met het ontkleden van de uien. Ook de uien gingen door den molen. Het resul taat was een dikke, grijswitte brij. We proefden. Peper en zout vergeten, zei Frans, «het smaakt naar oostenwind.» Peper en zout werden er bijgevoegd. Op nieuw gekneed. Nu smaakte het deeg niet naar wind, doch naar iets dat gezouten was «Misschien met 'n ideetje paprika.,, op perde ik na diepzinnige overwegingen Broer deed zijn arm brein geweld aan om ook iets te vinden. Een nieuw gerecht, waar niets van zijn vinding inging, kon onmoge lijk iets betekenen. Bovendien had hij mi; graag, zoals gewoonlijk, den baard afge daan. Reeds begon ik te hopen dat hei hem niet lukken zou. Helaas, daar werd mijn hoop den bodem ingeslagen. Nog een ei brieste hij zegepralend, «nog een ei er in en klaar is Kees Hij grinnik te van leedvermaak doordat ik niet dade lijk mijn spijt verbergen kon. Nog zo kwaad niet bedacht oordeelde Fifien prij zend. Onaangenaam getroffen, maakte ik er haar opmerkzaam op dat broer het dan ooi- eenvoudig voor 't grijpen had gehad. Lag er immers toevallig geen ei in 't korfje Was het misschien onzichtbaar voor u klonk de wedervraag. Alles goed en wel, maar wie stond er het dichtst bij die vent of ik Fifien en Frans wisselden een poosje van gedachten. Het ging over de vraag, of mijn hersens nog gezond waren of reeds aan ver- Bij de bespreking van het wetsontwerp op de konj unktuurbelasting en bij de recen te stakingen, die niets anders dan een ge volg zijn van het goedkeuren van dit wets ontwerp, is er zeer veel gesproken over in direct en uitgesteld loon. Deze begrippen worden zowel door werknemers als door werkgevers als dooddoener aangewend. Nochtans bestaat hieromtrent heel wat dub belzinnigheid die blijkbaar opzettelijk on derhouden wordt. Anders is het maar moei lijk te begrijpen dat de loonbladen die aan de arbeiders worden overhandigd niet over zichtelijker worden opgesteld. Senator J. Meurice heeft in een nota dit probleem uit gediept en aan de hand van een voorbeeld trachten te verduidelijken. Hij neemt het voorbeeld van een geschool de arbeider die 300 Fr. per dag verdient; gemakkelijkheidshalve wordt verondersteld dat het loonblad op het einde van de maand wordt opgesteld voor een prestatie van 24 werkdagen. De basis van de berekening is dus 24 da gen aan 300 Fr. of 7,200 Fr. Welke andere elementen staan dan nog op het loonblad opgetekend Alleen het geen men noemt de bijdrage van de ar beider» aan de R.M.Z., in dit geval pensioen 3.5 t.h. (zonder plafond): 252 Fr. ziekte en invaliditeit 3,5 t.h. (id.): 252 Fr Werkloosheid 1% (met plafond 6.000 Fr.) 60 Fr. Totaal 564 Fr Op deze manier kan de arbeider slechts over de volgende elementen oordelen to taal loon 7,200 Fr.; R.M.Z.-bijdrage 564 Fr.; netto-loon (nog onderworpen aan fis- kale afhoudingen) 6.636 Fr. De arbeider weet wel dat zijn patroon nog een andere storting doet aan de R.M.Z Maar hoe kan hij hierover een juist begrip hebben gezien zijn loonblad er geen mel ding van maakt Juist zoals de 564 Fr. is de «patronale bijdrage» een uitgesteld loon verdiend door de arbeider, bestort op zijn rekening bij de R.M.Z. en ingeschreven als loon. Welk is in ons voorbeeld het bedrag van BISDOM GENT BENOEMINGEN Werden benoemd tot onderpastoor te Huise, E. H. Alois Uyttendaele, onderpas toor te Ouwegem; Te Aalter E. H. Achiel Beussem, leraar aan het college te Eeklo te Stekene E. H. Mattheeuws, onderpastoor te Belsele. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 23 TOT 29 JUNI. De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 23 tot 29 juni wer den er per dag gemiddeld 66.379 volledig werklozen gecontroleerd, d.i. een verminde ring met 126 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 26.968 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering mt 3.771. Deze vermeerdering van een volstrek uitzonderlijke aard, is te wijten aan het feit dat arbeiders die rechtstreeks of on rechtstreeks bij de uitgebroken stakinger betrokken zijn, zich op de gemeentelijke stempelcontrole melden, ten einde hun eventuele rechten op de werkloosheidsuit kering of met betrekking op de ziekte- en invaliditeitsverzekering te vrijwaren. Tijdens de beschouwde week werden in totaal per dag gemiddeld 93.347 werklozen gecontroleerd, d.i. een vermeerdering met 3.645 tegenover de vorige week. SS©Ö©©ÖS©©©&r>©0©©©©©©©©©®©©©©8 kalking begonnen te lijden. Hierna werd het ei eventjes geklopt op een klein deel na, werd het door het deeg gewerkt, terwij! het overblijvende gebruikt werd om boven op de deeg te worden gesmeerd. Wanneer nu, een flink uur later, de paté uit den oven te voorschijn kwam, geurde ze door 't ganse huis. Een veelbelovende geur, zo iets als de geur van 't Optimisme. De artis tiek gevormde korst glom mooi bruin, op monterend. Nog o verheet proefden we er 'n hapje van. «Machtig fijn verklaar de de baas. «'t Is dat ei riep Frans, «smaakt ge het ei «En, de paprika riep ik op mijn beurt, «Smaakt ge de paprika Ja knikte moeder, «'n beetje te veel Aldus vond Fifien de Bonenpastei uit, werd de lijdende mensheid gezegend met een nieu gerecht. Een nieuw gerecht dat voedzaam is, goedkoop en eenvoudig om bereiden. Zulks geschiedde op Sinterklaasdag 1940. Maar vandaag is het Dinsdag, en morgen is het Kerstmis. Ik verwacht Nolla Kantjes en haar bakmeel. 't Sneeuwt reeds sedert den ochtend. Langzaam wordt de wereld wit en stil, on eindig wit, oneindig stil. Van den hemel is niets meer te bespeuren de ganse lucht wriemelt van de vlokjes, die neerdwarre- len, neerdwarrelen, onverpoosd, altijd maar aan, alsof het wonder nooit meer ophouden lzou. Van achter een raam gezien, de blo zende kachel in den rug ,is dit schoon, voor de «patronale bijdrage» Ziekte en invaliditeit, 2.5 t.h. (zon der plafond) f80 Fr. Pensioen 5,5 t.h. 396 Fr. Jaarlijks verlof 5 t.h. 360 Fr. Bijkomend verlof 1,5 t.h. 108 Fr. Gezinsbijslagen 8,5% (plaf. 6.000): 510 Fr. Werkloosheid 1% (plafond 6.000) 60 Fr. Totaal 1.614 Fr. Het globale loon van deze geschoolde ar beiders is bijgevolg niet 7,200 Fr. zoals het op de loonbon staat aangegeven maar wel 7,200 Fr. 1.614 Fr. of 8.814 Fr. Op het krediet van zijn rekening bij cle R.M.Z wordt niet 564 Fr. gestort maar wel 2.178 Fr. of 564 Fr. 1.614 Fr. Om de loonarbeider een juist beeld te ge ven van deze stand van zaken, waarop hij trouwens recht heeft, zou het volstaan bo venaangehaalde cijfers te vermelden. De arbeider zou aldus telkens hij een loonblad ontvangt kunnen zien dat zijn werkelijk loon als volgt wordt onderverdeeld Totaal loon 8.814 Fr Stortingen aan R.M.Z. 564 Fr. 1.614 Fr. totaal van uitgesteld loon 2.197 Fr. Netto-loon (onderworpen aan fis- kale afhoudingen) 6.636 Fr. Wanneer een loonbon aldus zou zijn op gesteld, zouden de arbeiders een veel beter overzicht hebben van de wijze waarop de werkgevers hun werk waarderen. Ander zijds zouden de arbeiders heel wat meer aandacht gaan besteden aan de werking van de R. M.Z. en aan het beheer der 30 miljard die jaarlijks aan dit organisme worden toevertrouwd. Deze noodzakelijke inlichtingen betref fende het indirect en uitgesteld loon, zou de belanghebbenden waarschijnlijk doen inzien dat het beheer van de zeer grote be dragen, die de arbeiders toevertrouwen aan de R.M.Z., niet meer in de handen mag blijven van een minister, maar wel van een zelfstandig paritair orgaan. Want niet door de etatizatie van dit fonds zullen de werknemers krijgen wat hun toekomt I. D. LOTENLENING 1953 Bij de 222e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 5 miljoen Fr. gevallen op obligatie reeks 2963 nummer 343 en een lot van 1.000.000 Fr. op obligatie reeks 3498 nummer 125. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 Ir. oOo DE DOOD OP DE WEG Van 1 juli tot 7 juli hebben 1.021 ongeval len op de Belgische wegen of binnen de ag glomeraties, waar het toezicht op het ver keer aan de rijkswacht is overgelaten, 18 doden te plaatse, 197 zwaar- en 583 lichtge wonden geëist. Gedurende het weekeinde hadden 380 on gevallen plaats met 11 doden en 85 zwaar gewonden. De oorzaken der ongevallen met dodelij ke afloop zijn de volgende gevaarlijk voor bijsteken 4; de snelheidsbeperking niet nageleefd 2; geen voorrang verleend bij het verkeersteken «omgekeerde driehoek» 1; nagelaten rechts te houden 2; andere duidelijke oordeelfouten of gebrek aan aan dacht: 1; geen of onvoldoende verlichting: 1; vermoeidheid, gebrek aan ervaring of li chamelijk gebrek 1; slippen: 2; voetgan gers die de rijweg zonder voorzorgen over steken: 2; andere omstandigheden (voet gangers) 3. Volgens de provincies worden de onge vallen als volgt onderverdeeld Brabant 164; West-Vlaanderen 99; Oost-Vlaande- ren: 117; Antwerpen 94; Limburg 84; Luik: 145; Luxemburg: 66; Henegouwen 132; Namen 120. 9©9©®®®©©©©®®QS©©®©©©©©©©©©©©©© waar buitengewoon schoon Frans en Elsje dromen als van een sneeuwpop zo machtig en gedurfd als 'n wolkenkrabber. Dit is een andere manier om van de sneeuw te genieten, maar alle manieren zijn goed. Eindelijk wordt het middag. In den haard van het bakhuis dansen lustig de vlammen. Alles is klaar. En daar is ze Mejuffer Nolla Kantjes met Elsje. Ze loopt over de sneeuw, de sneeuw valt op haar, langs haar, links en rechts, voor en achter haar. Ze loopt in de sneeuw. Nu steekt ze haar tong uit, ze eet sneeuw. Net roomijs zonder vanille, lees ik van haar lippen. Oorlogssurogaat, lacht Elsje. Zij gieren als dwazen. Meisjes die lachen in de sneeuw heel mooi Dag, meneer Stefaan. Hier ben ik. Aan haar voeten draagt ze gummilaars jes. Ze heeft een korten, nauwsluitenden pelsmantel aan. En op haar blond hoofdje staat leuk, studentikoos schuin, een pels muts. Waarheen met dit kozakkenmeisje Treedt binnen, dames Mijn paleis is ter uwer beschikking. Nolla drukt me de hand, de gehele hand, flink en krachtig. Uw paleis is niet zo ruim, meneer, maar behoorlijk gemeubileerd. Stijl Lode- wijk nummer hoeveel Nee, rococo, mademoiselle.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2