De zeven flessen van de Kanunnik. De Kinderaannemmg. LAAT U NIET BEETNEMEN Wanneer U vis koopt, kijk dan goed uit uw ogen, want er is verschil tussen ..TARBOT en GRIET. Tarbot is niet al leen fijner van smaak en duurder, maar on derscheidt zich van griet door een bredere, meer vierkante vorm en door uitstekende bobbeltjes of puntjes op de donkere zijde van het vel. ..TONG EN SCHARTONG. Het vlees van de tong is veel fijner van vezel, de smaak is veel beter dan die van schartong, die veel goedkoper is. ..gerookte KOOLVIS en gerookte ZALM. Koolvis heeft de roze kleur van zalm en is in gerookte toestand alleen door fijnproe vers te onderscheiden van zalm. De prijs van zalm ligt echter veel malen hoger dan die van koolvis. SCHELVIS en KABELJAUW; De kop van de kabeljauw is groter en stomper dan die van de schelvis. Beide vertonen ter weerszijde van het lichaam een midden- streep bij de schelvis een dun donker lijntje en bij de kabeljauw een brede streep. Ten overvloede kan men de schelvis herkennnen aan een donker vlekje ter weerzijden, vlak achter de kop op de mid den streep. AAL en PALING. Aal is dunne paling. HARING en BOKKING. Bokking is ge rookte haring. SCHOENHEID8PRODUCTEN UIT DE GROENTEWINKEL. SLA. Het aanbrengen van slabladeren op het gelaat werkt verzachtend en ver frissend na een zonneslag. Daardoor ver dwijnt de roodheid en zal vaak afvellen voorkomen. Neem jonge ,vers geplukte sla. TOMAAT. Het sap van een tomaat met een lepel glycerine en een snuifje fijn zout vermengd (het mengsel door een zeef doen) is uitstekende crème voor de handen. CITROEN Geef uw gelaat tweemaal per week een gevitamineerde citroenkuur. Snijd daarvoor een citroen in dunne schijf jes en leg deze op uw voorhoofd, wangen en kin. CITROEN maakt de huid ook blank. Voor wie een geelachtige huid, een grauwe tint, sproeten heeft, kan een citroenmasker wonderen verrichten. ZOMERSPROETEN en RODE VLEKKEN in het gezicht kunnen verholpen worden met komkommersapcompressen ze moeten gedurende een half uur op het gelaat blij ven liggen. UIT DE MOOEWERELD. ZOMERSE AVONDJAPONNEN Wanneer U met vakantie gaat houden in een mondain oord, waar U werkelijk eens «uit» wenst te gaan, dan is het noodzake lijk dat uw reiskoffer een avondjapon be vat. Alleen zij, die niet op geld hoeven te zien, kunnen zich de luxe permitteren om 't even welk avondtoilet aan te schaffen, desnoods kopen zij volgend jaar weer een nieuw. Voor de meeste andere vrouwen is het kie zen van een avondjapon echter een uiterst moeilijke zaak. Immers, een avondjapon verslijt men niet, maar toch kan men haar niet eeuwig blijven dragen deze wordt ou derwets en dikwijls is het ook aan te zien dat de japonnen aangeschaft zijn toen de draagster nog een stukje jonger en een beetje slanker was. Dit zal dan ook wel één van de oorzaken zijn, dat de lange avondjapon meer en meer terrein verliest en vervangen wordt door de kortere gekle de avondjapon, die men ook bij een schouw burgbezoek of cocktailpartij kan dragen. In ieder geval is de korte avondjapon veel goedkoper, praktischers en geschikt voor veel meer mogelijkheden; hij is gemakke lijker te hanteren, biedt meer bewegings vrijheid en vraagt minder plechtstatigheid. De korte avondjapon past bij onze tijd, die kleding vraagt, die flatteus en jeugdig is, maar niet hinderlijk of lastig. Wat de mode der avondjaponnen betreft de wijde crinolines met veel tule rokken ►©••©®e©®o©®e©©©o©©®©©© D96R JAN BOSCHMANS. Vit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. (weinig flatteus voor vrouwen, die niet overslank zijn) raken er de laatste sei zoenen steeds meer uit. Ook de avondjapon heeft een soepele, vloeiende lijn gekregen. Ongelijke rokken (van voren kort, van achteren lang) en sleepjes zijn in ere her steld. Hele dunne stoffen, zoals organza, mousseline e.d. zijn op het moment ook voor avondkleding «de» grote mode, ter wijl de zware, uitstaande zijden stoffen enigszins op de achtergrond zijn geraakt. Kant, guipure, organdie en dergelijke luch tige materialen zijn beslist ook modern, ook al lenen zij zich minder voor de uitgespro ken «flou «-modellen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. KONINGIN ELISABETH EN HAAR KLEDING. Koningin Elizabeth van Engeland is min der vrij in haar keuze van kleren en ac cessoires dan men op het eerste oog zou denken, al zijn de meeste van de opgelegde beperkingen vrijwillig Zo draagt ze altijd kleine hoeden zonder rand, zodat iedereen haar goed kan zien. Om dezelfde redenen draagt ze witte handschoenen en dikwijls pastelkleuren. Om haar hand vrij te heb ben, draagt ze altijd een «hang»-tas en hoe wel ze van nauwe rokken houdt, draagt ze die nooit in het openbaar. Het is geen doen», zegt ze «met zulke nauwe rokken uit en in auto's te stappen onder het oog van de fotografen. ONS KOPJE KOFFIE. Het was in het begin van de 17de eeuw. dat de koffie in Europa werd ingevoerd. In 1696 bracht men de eerste koffieplantjes naar Java, maar het zou tot 1907 duren voor de eerste Java-koffie in Nederland en daarna in ons land werd aangevoerd. De verse koffievruchten worden van hel vruchtvlees ontdaan, waarna de bonen, na verschillende bewerkingen te hebben onder- gaan, worden gebrand. De opbrengst aan koffiebonen bedraagt niet meer dan 20-28% van het vruchtvolume. Caffeïne-vrije koffie is koffie, die met verschillende chemische stoffen is behan deld, zodat de caffeine, die voor sommigen schadelijk is, wordt opgelost. Er zijn talloze vervangingsmiddelen voor koffie, die door de zuinige huisvrouw soms met de echte koffie worden vermengd. Hiertoe behoren: de cichorei (de wortels van de cichorium intibus) de koffiestroop (aardappelmeel en melasse tezamen verhit) vijgenkoffie (van gedroogde en gemalen vijgen, die ge brand worden) en tenslotte de koffie welke ons in de oorlogsjaren moest «troosten» en die bestaat uit gebrande gerst of mout (malt). IIIJ WAST, VEEGT EN ZUIGT We hebben al heel wat gehoord en gele zen over een droomkeuken waar in een mi nimum aan tijd, de spijzen automatisch be reid worden. Nu zou U denken, dat een goede huisvrouw, na al die kokerij, toch de keukenvloer wel even moet aanvegen. Mis hoor In de Amerikaanse wonderkeuken hoeft dit niet. Want onder een van de eenheden bevindt zich een soort platte machine, die er als een moder ne weegschaal uitziet. Mevrouw drukt op een knopje en gaat dan verder met haar gasten praten. De platte machine komt te voorschijn gerold en begint de kruimels en het vuil zachtjes op te zuigen. Daarna be gint de machine te wassen en te wrijven, kriskas door de hele keuken heen, nooit te gen een meubel aanstotend, daar het door een elektronische «voelhoorn» gewaar schuwd wordt voor meubilair of muren. Het is een vreemd gezicht die machine daar zo vlijtig bezig te zien, terwijl geen mens er aan komt. Als de vloer smetteloos- schoon is, glijdt de boender-zuiger terug op zijn plaats. En de huisvrouw kan vcldaan zuchten «Gelukkig, dat is weer gedaan. ONS WEKELIJKS PRAATJE N BEETJE VRIENDELIJKHEID DOET WONDEREN Onder het moto 'n beetje vriendelij k- >©©©®C© ?C099009S09G09099«090800> RECHTSKUNDIGE KRONIEK 29ste Vervolg. Zeer zeker, kraait zusje, dat komt altijd van pas, een flinke echtgenoot Buiten, op straat, lopen de mensen, zorg vuldig ingeduffeld, beleidvol over de gladde sneeuw. De lucht ziet grauwgrijs, het vriest een steen dik. Lump licht zijn poot op tegen onze gevel. Indien dit geen uitdaging is, betekent het een blijk van sympathie tegenover Bobs. Maar meneer Porree glimlacht toegevend. Lumpie is tot zijn groten vriend terugge keerd. Nu kan de poedel weer doen wat hem lust, de rentenier is opnieuw een geluk kig man. En ook ik voel me vandaag in mijn nop jes. Vanavond krijgen we bezoek. De nieu we koster en zijn zus werden door moeder op 'n bakje koffie uitgenodigd. Onze huurders kennen nog geen levende ziel in 't dorp,» vond ze, «twee jonge lieden al leen is maar triestig. Bovendien, Nolla is precies het kameraadje dat bij Elsje past.» Moeder verdient dat ze honderd-en-vijf jaar \vor<jt. Zulks heb ik haar vanmorgen nog toegewenst. Middelerwijl roept mijn nieuwjaarsplicht me naar de Waterdreef. Kom, Bobs De wereld is wit, stil en koud. Uit de schoorstenen krinkelt rook, de mensen zit ten binnen. Misschien kijken ze door de ra men en zien hoe schoon alles is de witte heuvels, de donkerder lijn van de heggen, de onbeweeglijke, wit-zwarte bomen; de la ge, somber grijze lucht, maar vooral de stil te, de oneindige stilte van het weidse sneeuwlandschap. Bobs en ik zijn moederziel alleen op stap, we ontmoeten niemand. De kille lucht bijt me in de oren, doch ik zou kunnen zingen van lust zo prachtig is de aarde Ginds vlucht een haas over 't witte veld naar het donkere bos toe. Hij rent als beze ten, een klein bewegend stipje in een roer loze, bevroren wereld. Waarom loopt dit zo hard, de haas Waartoe al die spoed Alles is vrede, stilte en geluk 1 Bobs bast, springt en verdwijnt meteen in de sneeuw, die hem de diepe greppel ver borg. Hij is er wat van geschrokken, ver trouwt het niet verder meer en blijft be hoedzaam in het spoor van den baas. De grote molenvijver ligt dik inge sneeuwd. Maar de zestig ratelpopulieren er omheen staan trouw op wacht. Eenmaal zal de lente terugkeren. Dan zullen ze zich weer kunnen spiegelen in de klare ziel van den rustige vijver. Gelukkige bomen Goliath blaft. Bobs gromt. Al zou het overdreven zijn te zeggen dat «kinderaanneming» zeer frequent voorkomt, toch heeft het wel zijn belang in grote lij nen te schetsen wat ze is en hoe ze gebeurt, Inderdaad, steeds zijn er mensen, vooral in kinderloos gebleven huwelijken, die zich de vraag stellen onder welke voorwaarden ze een persoon, gewoonlijk alhoewel niet noodzakelijk een kind, kunnen aanne men. Aanneming van een kind wordt geregeld door het Burgerlijk Wetboek. Zoals reeds gezegd is het niet noodzake lijk een kind dat ervoor in aanmerking Komt. Ook een meerderjarige kan aangeno men worden, zelfs een gehuwde. Daarom ware het wellicht klaarder te spreken van aanneming «als» kind. Aan welke voorwaarden moet een per soon voldoen om een ander persoon te kun nen aannemen 1. Hij (of zij) moet minstens 35 jaar oud zijn. Het is niet nodig dat men gehuwd is. 2. Hij (of zij) mag geen wettige afstam meling hebben noc erkende natuurlijke kin deren op het ogenblik van de aanneming. De geboorte van een kind hetzij een wettig, netzij een natuurlijk, na de aanneming, blijft op deze laatste zonder gevolg en laat ze bestaan. Wettige afstammelingen t.t.z. kinderen geboren uit het huwelijk van de twee echt genoten, en de afstammelingen van die kin deren, eveneens uit huwelijk geboren echt genoten. Erkende natuurlijke kinderen t.t.z. kin deren geboren van 'n persoon die ongehuwd is, en die de kinderen heeft erkend bij au thentieke akte. N. B. Bloedschendige kinderen kunnen niet erkend worden, evenmin als overspeli ge kinderen. Indien er zijn, verhinderen zij derhalve de kinderaanneming niet. 3. Minstens 15 jaar ouder zijn dan per soon die men wil aannemen. 4. Indien hij (of zij) gehuwd is, moet de mede-echtgenote (-noot) toestemming ge ven tot de aanneming. 5. Hij (of zij) moet een goede faam ge nieten. Aangaande de persoon van degene die moet aangenomen worden, zijn de volgende voorwaarden vereist 1. Minstens 15 jaar jonger zijn dan de aanemende. 2. Indien minderjarig, is de toelating van j de beide ouders nodig. Zo een der ouders overleden is of in de onmogelijkheid zijn wil uit te drukken, dan volstaat de toestem ming van de andere ouder. Zijn beiden overleden, dan geeft de familieraad de toe stemming. 3. Indien gehuwd ,is de toestemming van de mede-echtgenoot (-ote) vereist. 4. Nog niet aangenomen zijn door een an der persoon. Men kan inderdaad geen twee maal of meer aangenomen worden. Op deze regel is één uitzondering twee echtgenoten kunnen eenzelfde persoon aannemen. 5. Er moet een billijke reden zijn voor de aanneming. De wet geeft geen voorbeeld. Als billijke reden kan aanvaard worden bij voorbeeld het feit dat echtgenoten kinder loos blijven, en een opvolger wensen voor hun handelszaak. 6. De aan te nemen persoon moet een voordeel halen bij de aanneming. Zozou de aanneming terecht geweigerd worden, indien vaststaat dat de aannemende persoon belast met een erg lichamelijk en blijvend letsel, iemand aanneemt om geholpen te zijn, zonder dat een redelijke vergoeding voor die dienst mag verwacht worden we gens ontstentenis van een zekere fortuin bij de aannemende. Hoe geschiedt de aanneming Is de aan te nemen persoon ouder dan 16 jaar, dan verschijnt hij persoonlijk met de aannemende voor een 'notaris of de vre- I dererchter van de woonplaats van de aan nemende; in acht nemend de nodige instem- i mingen die vereist zijn voor minderjarigen I en gehuwden zoals in de hoger vermelde voorwaarden gezegd. Is de aan te nemen persoon jonger dan 16 jaar, dan verschijnt hij niet persoon lijk doch door zijn vertegenwoordiger. De aanneming is geen eenzijdige wils uiting, doch een overeenkomst, een contract. Is dit contract tot stand gekomen, dan kan men er door geen eenzijdige verklaring af stand van doen. De akte van aanneming moet vervolgens bekrachtigd worden door de rechtbank van eerste aanleg. Dit geschiedt bij wijze van vonnis. Binnen de 4 maanden na deze be krachtiging dient het beschikkend gedeelte van het vonnis medegedeeld te worden aan de ambtenaar van de Burgerlijke stand der woonplaats van de aannemende persoon. Deze ambtenaar is gehouden in de registers heid doet wonderen» zal van 20 juli tot 3 augustus in geheel Nederland een grote vriendelijkheidsactie gevoerd worden. Deze actie, die georganiseerd wordt door een speciaal daarvoor -in het leven geroepen «comité vriendeijjkheidsactie zomer 1957 in nauw overleg met het Verbond voor Vei lig Verkeer en toeristische instanties, heeft ten doel de vriendelijkheid van de mensen onderling en vooral in het verkeer te bevor deren. Het is immers voornamelijk het ge brek aan vriendelijkheid en wellevendheid, aldus het vriendelijkheidscomité, dat er de oorzaak van is, dat in het dagelijks leven •zovel dingen stroef en moeilijk verlopen. Wanneer men probeert in het onderlinge verkeer een beetje meer vriendelijkheid te betrachten, gaat alles veel vlotter en pret tiger. In het kader van de actie zullen «vriende lijkheidsinspecteurs» het land doorkruisen en betoonde vriendelijkheid belonen. Wan neer zij op straat, in trams, bus of trein staaltjes van bijzonder vriendelijk gedrag en behulpzaamheid constateren, zullen ze degene, die de vriendelijkheid bewijst, met een attentie verrassen. Verder zullen de hoffelijkheidsambassadrices van de Brus selse wereldtentoonstelling een bezoek aan Nederland brengen, terwijl de slagzin van de actie door middel van plakplaatjes on der de ogen van miljoenen Nederlanders zal worden gebracht. Voorwaar een actie, die navolging ver dient, ook in ons land ©O©©©©©©©®©©©©©©®©©©©©©©©©©©©©© 'n Zalig nieuwjaar Gusten. M'n dank. Ook zoveel, jongeheer. De boerin groet vriendelijk. Ik wens haar nog vele jaren toe van voorspoed en gezond heid. Mogelijk duurt de oorlog nog wel vijf jaar. Cies de stalknecht zit aan tafel en drinkt genever. Hij neemt de korte pijp van onder zijn weemoedig neerhangenden knevel en bromt Waarom niet evengoed tien jaar Boer Pamel schuift me den tabakspot toe, schenkt mij een borrel duivelsnat. We klinken. Proost, Cies. En... gelooft ge inderdaad aan uw tien jaar Zeker. Zo Krijgt ge al familie Wat 'n soort vraag is dat nu Of ik al familie krijg Familie Ah... En ik doe alsof het me begint te jeuken, alsof ik «iets» vang en tussen de duimna gels «iets» kapot druk. Is het dat wat ge bedoelt De bedaagde paardenknecht vertrekt geen spier, doch knikt ernstig het verweer de hoofd. In dat geval, nee, dan heb ik goddank nog geen familie, al gevoel ik, alleen maar door er aan te denken, reeds overal ge kriebel. Het is een poosje stil. Cies ledigt zijn borrel tot op den nagel DE STAND DER WERKLOOSHEID WEEK VAN 7 TOT 13 JULI. De rijkdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 7 tot 13 Juli werden er-per dag gemiddeld 65.480 volledig werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermeerdering met 159 tegenover de vorige week. Verder werden er tijdens dezelfde week per dag gemiddeld 40.150 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, d.i. te genover de vorige week een vermeerdering van 3498. Dit ongunstig verloop is te wijten aan de aan gang zijnde stakingen de rechtstreeks of onrechtstreeks bij de staking betrokken arbeiders melden zich op de gemeentelijke controle aan om eventueel hun rechten op de werkloosuitkeringen of de ziekteverze kering te vrijwaren. Tijdens de beschouwde week werden in het totaal per dag gemiddeld 105.630 werk lozen gecontroleerd, d.i. een vermeerdering van 3.657 tegenover de vorige week. QQQ BISDOM GENT BENOEMINGEN. Zijn benoemd tot onderpastoor te St- Laureins, E. H. L. Hoste, onderpastoor te Zelzate (center); te Bevere (Oudenaarde), E. H. L. Müller, onderpastoor te Eke; te Belsele-Waas, E. H. N. De Baere, onderpas toor te Schorisse. 9©©©©©©©©«©©©©©©©©®t®©©©©©©®©©®® Wel, klinkt de kraakstem, wacht op de luis. De Luis zal den vrede brengen, niet de duif. Verstaan Wat 'n doorrookte zwartkijker, die oude Cies Gusten Pamel schudt het hoofd, lacht vro lijk maar zonder geluid. Dan meesmuilt hij: 't Kan juist zijn, vriend. Maar waarom is het eigenlijk oorlog volgens u Dat staat in de gazet is het gevatte antwoord. We drinken genever, lachen en geksche ren. Wat kunnen we anders uitrichten op deze eersten dag van het tweede oorlogs jaar Politiek gaat ons boven de pet. Hier zitten we een landbouwer, een arbeider en een burgerman. We zijn drie gezonde, normale mannen, we geloven aan God en verlangen niets anders dan te leven in een wereld waar het voor allen zo aange naam mogelijk is om leven. Maar Cies de stalknecht is stellig de schranderste van ons drieën. Hij heeft nog nooit een kamerzitting bijgewoond, noch tans kent hij een «recept» om de wereld te verbeteren. Schaf de armoede en den rijkdom af, betoogt hij en 't wordt hier beneden een paradijs. Hoe zou de uitgeslapen Cies dit nu aan boord leggen Luister goed en houd u maar aan de lucht vast, het wordt iets van de bovenste plank, van de burgerlijke stand de overschrijving te doen. Welke zijn de gevolgen van de aanne ming Betreffende de NAAM van de aangeno- menen. In principe wordt aan de familie naam van de aangenomene, bij voorbeeld i Jansens, de familienaam van de aannemen de persoon, bij voorbeeld Pieters toege voegd, zodat men bekomt Jansens-Pieters. Indien aangenomene en aannemende echter dezelfde familienaam bezitten (hetgeen zeer goed mogelijk is, in geval ze familie zijn van mekaar bij voorbeeld) dan behoudt de aangenomene zijn familienaam zon der verdubbeling. liet is ook toegelaten dat in de akte van aanneming wordt overeen gekomen dat de aangenomene de naam van de aannemende zal dragen. Dit moet echter uitdrukkelijk bedongen worden. Door de aanneming ontstaat er tussen de aangenomene en de aannemende een band van verwantschap met verstrekkende gevol gen. Ook de wettige afstammelingen van de aangenomene worden in deze verwant schapsband opgenomen. Merken wij noch tans onmiddellijk op dat de aangenomene in zijn oorspronkelijke familie al zijn rech ten en verplichtingen behoudt. Hij zal er dus blijven erven, evengoed als hij gehou den blijft tot onderhoud bij voorbeeld aan zijn behoeftige ouders. Hij zal zelfs in zijn oorspronkelijke familie blijven wonen voor zover dit mogelijk is en behoudens natuur lijk andersluidende overeenkomst tussen de oorspronkelijke familie de aangenomene en de aannemende persoon. Indien de aangenomene of zijn wettige af stammeling in nood verkeren, is de aanne mende verplicht in zijn onderhoud te voor zien, en omgekeerd. De aangenomene kan dit onderhoud ook eisen van zijn oorspron kelijke familie, indien de aannemende het hem niet kan geven. De wet zegt dat het aangenomen kind en zijn wettige erggenamen GEEN recht van erfopvolging hebben op de goederen van de bloedverwanten van de aannemende. Dit is logisch, gezien door de verwantschap slechts op een fictieve wijze wordt geschapen en deze fictie niet kan opgedrongen worden aan anderen dan degenen die partij zijn ge weest bij de akte, en wellicht zelfs niet ak koord waren met de aanneming gedaan door hun verwant. Maar zij hebben op de nalatenschap van de aannemende persoon zelf, dezelfde rech ten als een kind of de wettige afstammelin gen zouden hebben. Voor het geval dat de aangenomene sterft; wat gebeurt er met zijn nalaten schap Indien hij afstammelingen achterlaat er ven deze alles. Indien hij er geen achterlaat, maar wel bloedverwanten (bij voorbeeld broeders en zusters en diens afstammelingen). Indien de aannemende nog leeft, of afstammelingen in leven heeft, dan wordt, ten behoeve van dezen, uit de nalatenschap van de aangeno mene weggenomen alles wat door de aan nemende geschonken is geweest en nog in natura in die nalatenschap bestaat. De rest gaat naar de bloedverwanten. Alies gaat naar de bloedverwanten indien noch aannemende, noch afstammelingen er van in leven zijn. Het spreekt van zelf dat hiermee niet al les gezegd is, doch alleen het voornaamste. Tenslotte weze opgemerkt dat de aanne ming kan herroepen worden, op verzoek van hetzij de aangenomene, hetzij de aan nemende, hetzij op initiatief van het Open baar Ministerie. Dit is echter alleen om zeer gewichtige redenen bij voorbeeld mis handelingen, zeer slechte opvoeding. De vordering tot herroeping wordt dan behan deld voor de rechtbank van eerste aanleg volgens de gewone regels. R. GUNS, advocaat. P. S. «De Gazet van Aalst», verhoopt regelmatig een Rechtskundige Kroniek te laten verschijnen. Onze lezers die be paalde vraagstukken zouden behandeld zien, kunnen ons aanschrijven. ©©o ©®&©©®»a<&a»&*©©©©®«gt©©e©©©©o< Verondersteld wordt natuurlijk dat de slimme paardenknecht dictator is in het land. Nu, daar gaat hij Jaarlijks, laat ons zeggen op dertien Juli (dan is het doorgaans moei weer), zou Meester Cies, te midden van de Gro.te Markt te Brussel, twee stevige galgen laten oprichten. De ene zou dienen nogmaals houd u goed vast om den rijksten man van 't land op te knopen en de andere om den armsten duivel eens en voor altijd van zijn ellendig lot af te helpen. Het klinkt misschien een beetje verschrikkelijk, maar we mogen het einddoel niet uit 't oog ver liezen. Want wat zou het gevolg zijn van deze jaarlijkse, niet bijster vrolijke verto ning Een kind kan het snappen: De rijke heren zouden er zeer zeker alles op zetten, ten einde niet DE rijkste te worden en de armen om niet DE armste te zijn. De eer sten zouden maar al te graag de min be deelden daarvoor een handje toesteken, al dus zouden ze zichzelf van den strop weten te redden. Na enkele jaren, na een kwart eeuw bij voorbeeld, zou de zaak wel voor elkaar zijn gekomen. Deze nu zo beroerde wereld zou opnieuw een Hof van Eden geworden zijn. Geen armen en geen rijken meer. Alle economische problemen opge lost. En dit alles slechts ten koste van twee slachtoffers per jaar, een peulschilletje. Beterkoop dan een oorlog in elk geval. En stellig probaat, terwijl een oorlog... Cies zwijgt.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2