'VMMv&iUio-MeU De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. U hebt een vanillevla bereid, maar door een onverwachte gebeurtenis is uw aandacht even afgeleid en de vla is aange brand. Wat nu Hopelijk heeft u poeder koffie in huis. Meng dan een koffielepeltje van deze koffie aan met enkele lepels van de aangebrande vla en voeg dit al roerende bij de overige vla. Resultaat de koffie- smaak heeft de aangebrande geur en smaak verjaagd en u zet nu in de plaats van een vanillevla een heerlijk mokka-vla op tafel. Salade van rauwe andijvie is zeer smakelijk en uiterst gezond. Ze is het lek kerst als ze heel fijn aangesneden wordt. Dit geeft nu, vooral wanneer de kroppen groot zijn, nogal eens moeilijkheden. Wan neer U echter een doodgewoon elastiekje om de krop bindt gaat dit werkje veel vlug ger, veel gemakkelijjker en... U krijgt geen kramp in de handen om de groente samen te houden. Weet U dat zilverpapier een uitste kende bescherming biedt tegen het uitdro gen van kaas Zelfs aan plakken gesne den kaas kan men, in zilverpappier gewik keld, dagenlang goed mals en vers houden. Wanneer U weer eens spek bakt, snijd er dan eerst de zwoerden af en... U zult geen last meer hebben van het on aangename spetteren. NUTTIGE WENKEN. WANNEER HET ERG HEET IS. Het kan best zijn dat we deze zomer geen hete dagen meer krijgen. Maar het kan ook dat in de maand augustus het warmterecord van de eerste julidagen nog geklopt wordt. In ieder geval laten we hier een dozijn wenken volgen, die het u wat gemakkelij ker zullen maken, wanneer de temperatuur wéér- ééns flink zal stijgen. 1. Vermijd zoveel mogelijk de zon. Om bruin te worden moet een koelere dag wor den gekozen. 2. Sluit de zon buiten door de gordijnen dicht te houden. Houd de vensters dicht. Bij gtote hitte komt er geen frisse lucht, maar wel warmte naar binnen. Alleen na zonsondergang worden de ramen geopend. 3. Meen niet dat ge ouderwets zijt door op straat een zonnehoed te dragen. Zo'n hoed is een heerlijke bescherming voor hersénen en ogen. 4. Denk niet, dat hoe minder kleren u aan heeft hoe minder warm u het zult hebben. Losse, wijd vallende kleren zijn koeler dan een onbedekte huid. r 5. Dit wil niet zeggen, dat ge 2 of 3 ny lon petit-CQats moet dragen. Nylon onder goed is trouwens helemaal niet aan te ra den bij heet weer. Een katoenen onderrok is veel frisser. 6. Neem nooit een koud douche dat sti muleert de bloedsomloop. Een lauwe dou che is het meest verkoelend. 7. Na het tlid het' lichaam inwrijven met fris-geurende eau de cologne en vervolgens poederen met gewone babypoeder. 8. Draag schoenen, die zeer gemakkelijk zitten. Tegen brandende voeten een weinig talkpoeder in de schoenen strooien. 9. Vermijd kleren met kokernauwe rok ken een wijde rok is veel koeler. 10. Wanneer ge nog een paar natuurzij de koüsen hebt, doe die dan aan. Nylon kousen absorberen niet en zijn bij grote hitte onuitstaanbaar. Wanneer ge nog jong genoeg zijt, loop dan gerust met blote be nen. 11. Vermijd het drinken van ijskoude dranken. 12. Eet matig en laat het voedsel vooral lichtverteerbaar zijn. Gebruik zo weinig mógelijk vët, zetmeel en suiker. KLANKJES UIT DE MODEWERELD VLEK VRIJE STOFFEN Er zijn tegen woordig stoffen in de handel, vervaardigd van een nieuw procédé, die geheel tegen vlekken bestand zijn. Silicone wordt daarbij toegepast. Veel voorjaarscreaties van Parijse collecties werden reeds ver vaardigd van stoffen, die dit proces hebben DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. 30ste Vervolg. Hoeveel ogenblikken bevatte dit ogenblik van geluk Nolla weet het niet. En ik ook niet. Maar plotseling vaart een koude tocht ons tussen de benen. De deur is opengevlo gen en daar staat Elsje Zusje lacht Is dit hier nu *n plaats om te vrijen, deugnieten Komt gauw, Oberfeldwebel Folgmann is thuisgekomen en hij is zat, de vent Nolla heeft "n wijnkleurtje gekregen. Ze wordt boos, ze mort Gij spook Wie stond hier te... vrijen? Niemand. Dat was geen vrijen. Toenie heeft ons tegen elkaar gegooid. Elsje ziet ons leukjes aan. Dan haalt ze luchtig de schouders op Wat kan het mij schelen wat ge uit haalt. Voor m'n part En lachend verdwijnt ze zoals ze ver schenen is. Nolla en ik zijn weer alleen. ondergaan. Zo bracht Dior bijvoorbeeld enige cocktailjurken met deze wel heel praktische eigenschappen, die eens, op ver zoek, in een Parijse bar werden gedramati seerd. Twee schoonheden, in feite manne quins, begoten hun kostbare avondtoilet ten achtereenvolgens met champagne en vijf kopjes koffie, waarna ze doodkalm het geval bewerkten met een handdoek; en ten slotte bleef er geen vlekje van over. GEKLEURDE HERENKLEDING BLIJKT IJDEL DROOMBBELD «De vrouwen kle den zich in overeenstemming met het sei zoen, waarom zouden de mannen dat ook niet doen vroeg mevr. Mary Padgett, burgemeester van Bridlington in Engeland, in een rede, die ze onlangs heeft uitgespro ken op het Nationale Congres van de En gelse Kledingsindustrie. Voor hete zomer dagen stelde zij voor een kostuum in blad groene shantung; voor de lente in zacht blauwe wollen crepe; voor de herfst in een mooie robijnrode stof. De heer Carl Sumrie van de Federatie van Grossiers in de Kledingnij verheid stond haar te woord. Hij was van mening, dat de voorstellen van de burgemeester een ijdel droombeeld zouden blijven. «De mees- Jte mannen, zegde hij, willen alleen rnaar vrolijke kleuren dragen als zij in het bui tenland zijn of lange tijd ver van huis ver toeven.» Wat dat betreft zullen de Belgi sche mannen wel niet veel van de Engelse verschillen. MODEKLEUREN VOOR DE KOMENDE WINTER Wanneer we de voorspellingen mogen geloven, zullen we de komende win ter volgende kleuren dragen I Voor mantels, tailleurs en dagelijkse ja- ponnen is bruin gelenceerd. Zwart wil men voor geklede namiddagtoiletten houden. Al- I le mogelijke nuances bruin zullen mode zijn zowel molbruin, als koffie- en choco ladebruin, terwijl ook alle tabakskleuren van licht tot donker gelanceerd worden. Voor het eerst zal marineblauw ook j 's winters worden gedragen, maar dan in nuance die ravenblauw wordt genoemd. Voor sweaters en blouses zullen licht en donker barnsteen geel, alle beigen stopverf- wit en zilvergrijs mode zijn evenals laven delblauw, is zeegroen en licht amandel- groen. Onder de kleuren, die voor het avondtoilet zijn voorbehouden, behoren robijn- en granaatrood, het blauw van sa- fieren en van email, barnsteengeel en topaas. Voor accessoires zoals tassen, schoenen en ceintuurs wordt een warm licht bruin gekozen, verder het bruin van kastanjes in een heel donker rood dat bijna bruin zwart is en dat nagenoeg bij alle kleuren past. Zoals men ziet komt het zwart en grijs deze winter niet in aanmerking. ONS WEKELIJKS PRAATJE. Eindelijk de goede methode voor het reinigen van Suede kleding Een Zweeds Patent. Ook in ons land is de laatste jaren de voorkeur voor suède (daim) kleding, voor al voor het korte vestje en de driekwart mantel, sterk toegenomen. Nu levert het aanschaffen en het dragen van deze vestjes en mantels praktisch geen moeilijkheden op vooropgesteld dat men over de nodige contanten beschikt om ze te kopen want dergelijk kledingstuk van goede kwaliteit kost altijd nog een hand vol geld. Wat echter al vaak een probleem is gebleken, is het reinigen van deze vesten. Suède wordt gemaakt van gelooide die renhuiden, die door behandeling volgens een bepaald procédé, een zacht en fuweel achtig aanzien krijgen. Goede suède voelt derhalve zacht en soepel aan en heeft een egale zijdeachtige pool. Voor een kleding stuk van eerste kwaliteit worden de vellen tevoren nauwkeurig op kleur en kwaliteit 'gesorteerd. Daar leer een levend materiaal is en elk huidje verschilt in aanzien en 1 kwaliteit en bovendien anders reageert op een verfband, zijn er veel velletjes nodig voor een vest in een egale tint. Hoe hoger ©©©©«scoc*©©©©©®©©©®©©©®®©©®®©® Nu begint ze nog meer te blozen, er komt een grote schrik in haar ogen. De afgrond gaapt aan haar voeten. Ziet ge 't nu Nu zijn we aan de pan. Allemaal uw schuld, Stefaan. Dat alles mijn schuld is, aangenomen. Doch het laat me verduiveld koud. Mijn ge weten verwijt me niets. Wat zou het mij verwijten ook Ik heb slechts de zuster van Ernest Kantjes gekust, heb niet iemand anders lief. En Nolla staat mij aan te kijken, hulpe loos, verslagen. Toenie en Tana zitten op hun knieën om te eten. Ze trekken zich van den toestand !geen zier aan. Van hen hebben ze geen hulp meer te verwachten. Toenie heeft reeds ge daan wat in zijn macht lag. Hadden we nu beter gehoord, gij en ik Kalm trek ik mijn das terug recht, die Nolla in haar verliefdheid in wanorde heeft gebracht. Wanneer zij niet de moedigste is, zal ik de held zijn. Vooruit, spreek ik opgewekt, we treden binnen alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Kom liefje, de harten omhoog O, 'k ga rood worden als 'n kriek Goeden moed, kind Durvers beheer sen de wereld. We snappen elkander onder den arm als- .of we het reeds jaren gewoon zijn. Zo ze- ker is ons gebaar. Kijk eens, wat sterren Prachtig he M'n hart klopt te hard. de kwaliteit van het leer, hoe fluweliger en eenkleuriger het kledingstuk zal zijn. In de praktijk is gebleken dat het schoon maken van de suèdekleding geen senicure is. Na chemisch reinigen kan het voorko- I men, dat de kleur van het vest voorgoed is bedorven of dat de inwerking van chemi- 1 sche stoffen de soepelheid en zachtheid van (het leer verloren heeft doen gaan. Zelfs I kan men met een zacht borsteltje beperkte resultaten bereiken, maar men kan er een konderder geworden vest niet mee in de oorspronkelijke kleur krijgen. I In Nederland bestaat een Zweeds patent, dat nadat men er anderhalf jaar mee heeft I geëxperimenteerd, thans goede resultaten I blijkt af te werpen. Hoe de reiniging pre cies geschiedt, blijft het geheim van de fa- 1 frikant. Zeker is dat er geen chemische stoffen aan te pas komen. Men is in staat j het kledingstuk weer in de oorspronkelijke kleur af te leveren, waarbij de fluwelen zachte greep van de Suede volkomen blijft behouden. Het reinigen volgens de Zweedse methode kost ongeveer het dubbele van een I gewone chemische reinigingsbeurt. In na- genoeg alle Nederlandse magazijnen, waar Suèdekleding wordt verkocht kan men deze ter reiniging brengen. Na enkele dagen ontvangt de klant dan van bovengenoemde fabriek een rapport, waarin de toestand van het jasje bij ontvangst op de fabriek staat beschreven en waarin de kansen op een algehele reiniging zijn vermeld. Het kan namelijk voorkomen, dat een vest of mantel zo vuil is gedragen of lichtelijk be dorven is door een chemische behandeling, dat de fabriek de oorspronkelijke kleur niet kan garanderen. De eigenares kan dan altijd nog beslissen of zij het kleding stuk wil laten reinigen of niet. In het alge meen kan gezegd worden, dat hoe beter de kwaliteit van de Suède is, hoe meer kans er op een terugkeren van de oorspronkelijke kleur bestaat. Hopelijk zal men ook in ons land spoe dig deze Zweedse methode in toepassing brengen. En wij twijfelen er niet aan of dit zal er in grote mate toe bijdragen het suede kledingstuk een nog groter populari teit te verschaffen. Immers heel veel da mes, die tot nu toe terugschrikken voor het lastige onderhoud van een suede mantel of vest, zullen dan besluiten tot deze overi gens zo charmante dracht. oOo LOTENLENING 1S63 Bij de 226e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1218 nummer 541, en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 2158 nummer 378. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP. Bij de 504de trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2.116 nummer 604. DERDE GROEP. Bij de 378e trekking van de Wederop- bouwlening 3e groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 8.390 nummer 851. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo BSSDOSV! GENT WIJDINGEN. Mgr Calewaert heeft op 4 augustus de Heilige Wijdingen toegediend in de kapel van het Grootseminarie een frater assumptionist tot priester; E. H. Godfried Rooms, van Hamme, stu dent aan de Gregoriaanse Universiteit te Rome, tot diaken; twee fraters Karmelieten-Discalsen de twee laatste mindere Orden. BENOEMING. Mgr. Calewaert heeft benoemd tot direc teur der Dochters van Liefde van de Verre zen Zaligmaker (St. Carolusinstituut) te St. Niklaas. E. H. A. Van Steen, doctor Phil, en Litt., godsdienstleraar aan het Athe neum aldaar. 9®SS00©C5®®0C590©öö05ö©©0ö090Cr' Weer knerpt de sneerw onder onze voeten Het is stil buiten .oneindig stil. En hoe hoog, onmetelijk ruim de hemel is. Zeg, Stefaan Ja, katje. Kunt ge 't niet aan mijn bemerken Wat bemerken Domme jongen We blijven staan. Ik onderzoek haar van boven tot beneden, langs voren en langs achter. Er hapert niets aan Nolla, geen spiertje. Mijn kus is spoorloos verdwenen. En mijn kapsel. Eventjes streel ik haar blonde haren glad, schik ook wat haar kraagje recht; maar overweldigd door een dwaas-gek gevoel stuur ik alles weer in de war. Verrassend vlug geeft ze me mijn zoen terug, dient me dan een tik toe tegen de ribben en moppert, tamelijk luid Maar, jongen toch, kunt ge uw fat soen niet houden Nu is het genoeg. Ver staan Nog eentje, liefje, toe Nee, 't is uit. Goed. Krijg ik het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Ze is een ogenblik ver rast... Achteraf schudt ze kwaad de lokken, brengt terug haar haren in orde en sist Gij deugniet 1 Haar schone ogen stralen donker, fonke len van drift, vol dierlijke lust om me een muilpeer toe te dienen. j Lang kijken we elkander onder de ster- 1 DE BEVOLKING VAN ONS LAND PER ARRONDISSEMENT. In aansluiting bij de officiële opgave van 's Krijks bevolkingscijfer op 31 december 1956, dat zopas in het Staatsblad werd ge publiceerd en waarvan we in een vorige editie reeds het totale bevolkingscijfer van het Rijk en het bevolkingscijfer per provin cie gaven, grasduinen we thans even in de bevolkingscijfers per arrondissement. De provincie met het hoogste bevolkings cijfer is Brabant, met 3 arrondissementen: Brussel (dichtst bevolkt arrondissement van het land): 1.371.816; Leuven 3337.658; Nijvel 192.414. Dan volgt de provincie Antwerpen, even eens drie arrondissementen arr. Antwer pen 833.177; arr. Mechelen 264.110; arr. Turnhout 278.826. Henegouwen komt op de derde plaats met zes arrondissementen Charleroi 461.024; Bergen 267.985; Zinnik 170.436; Doornik 148.440; Thuin 137.878; Aat 80.184. Volgt dan Oost-Vlaanderen, eveneens met zes arrondissementen: Gent: 451.856,; Aalst: 249.920; St. Niklaas: 189.586; Dendermonde: 166.992; Oudenaarde: 114.217; Eekol: 80.637. De provincie West-Vlaanderen neemt de vijfde plaats in met acht arrondissemen ten Kortrijk: 288.919; Brugge: 210.876; Roselare: 130.423; leper: 122.207; Oostende: 115.441; Tielt: 75.503; Diksmuide: 48.804; Veurne: 45.874. Op de zesde plaats heeft men de provin cie Luik met vier arrondissementen Luik: 598.056; Verviers: 236.123; Iioei: 94.549; Borgworm: 69.833. Hierna volgt Limburg met drie arrondissementen: arr. Hasselt: 258. 419; Tongeren: 152.579. Op de achtste plaats komen, eveneens met drie arrondis sementen: Namen: 222.438; Dinant: 85.380; Philippeville 57.891 en tenslotte de pro vincie Luxemburg, de minst bevolkte van het land, met vijf arrondissementen Neuf- chateau 54.142; Aarlen 43.737; Virton 40.379; Marche-en Famenne 39.892 en Bas- tenagen 38.048. VLAANDEREN 4.5 MILJOEN WALLONIË 3 MILJOEN EN BRUSSEL 1,3 MILJOEN INWONERS Zoals men ziet worden de laatste plaat sen vooral ingenomen door de Waalse pro vincies, met uitzondering van Limburg, dat, met zijn hoogste geboortecijfer van het land, nog in volle groei is. Wanneer men een vergelijking maakt tussen Vlaanderen en Wallonië, ziet men dat ongeveer 4.5 mil- ijoen van de bevolking van het Rijk in het (Vlaamse land woont, 3 miljoen in het Waal- se land en 1,3 miljoen in het arrondisse ment Brussel. De juiste cijfers zijn de vol- Igende Vlaamse land (provincies Antwer- pen, Limburg, Oost- en West-Vlaanderen en van Brabant het arrondissement Leu- 'ven): 4.500.808; Waalse land (Henegouwen, Luik, Namen, Luxemburg en van Brabant arrondissement Nijvel 3.038.819; arr. Brussel 1.371.816. MEER VROUWEN DAN MANNEN. Over het algemeen zijn er in het ganse rijk en in ieder arrondissement meer vrou- 1 wen dan mannen. Uitzondering hierop ma ken: het arrondissement Eeklo (40.804 mannen tegenover 39.833 vrouwen)arr. Zinnik: 86.014 mannen en 84.422 vrouwen. In de provincie Limburg maakt elk arron dissement uitzondering (totaal voor de pro vincie 275.722 mannen tegen 260.060 vrou wen). Voor deze mannelijke meerderheid zor gen waarschijnlijk de buitenlandse mijn werkers. Ook in Wallonië zijn er arrondis sementen waar meer mannen dan vrouwen zijn Aarlen 22.013 mannnen tegen 21.724 vrouwen; Bastenaken 19,287 mannen te gen 18.761 vrouwen. ANTWERPEN EN ZOUTEN A AIE De grootste gemeente van het land (wat de bevolking betreft) is Antwerpen met 256.075 inwoners; Brussel, met zijn 172.009 inwoners, komt op de tweede plaats; dan volgt Gent met 162.366, Luik met 155.670 en Schaarbeek met 119.080 inwoners. De kleinste gemeente van het land is Zoutenaaie in het arrondissement Veurne, 5©©©©©©©©©©®©©©©©©®©©©©©©©©©©©©< ren aan. Ja, Nolla, en wat verder Niets Geef me dan de hand Nog steeds staat ze in beraad, of ze me niet liever een oorvijg zou verkopen. Zulks schijnt haar echter per slot van rekening al te gewaagd toe. Ik ben trouwens geen kater om zonder handschoenen aan te pak ken. Gaat ge dan braaf zijn stelt ze als voorwaarde. Nee, dat kan ik haar niet beloven. Ik houd al veel te veel van haar om ze nog met bizonder e plichtplegingen te bejegenen. Tussen ons is het voortaan alles en nog wat, of niemendal. Weigerend schud ik het hoofd Hetgeen ik mijn bruidje vóór en in het huwelijk stellig kan beloven, fluister ik, is dat ik haar een trouw kameraad zal zijn. Niks meer. Gij en ik, Nolla, we zullen te zamen vechten... Heug Ze is zo geen klein beetje verrast. Klaar blijkelijk had ze een meer plechtige ver klaring verwacht. En nu, voorwaarts Ze zouden ons an ders wel geheel vergeten zijn daarbinnen. Zonder ongevallen bereiken we de deur. Plots legt Nolla de hand op mijn arm Stefaan Ja Gij en ik... Wel, we zijn nog niet ge trouwd, weet ge met 31 inwoners. Ook hier nog zijn de vrouwen het sterkst in aantal 16 vrouwen tegenover 15 mannen. De bevolkingscijfers van de andere pro vinciehoofdsteden, naast Antwerpen, Brus sel, Gent en Luik die we reeds vernoem den, zijn de volgende Kortrijk, 41.569 Hasselt, 33.902; Namen, 32.307; Bergen' 25.625; Aarlen, 12.415 inwoners. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN 25 DODEN, 125 ZWAARGEWONDEN In de loop van de week van 29 Juli tot 4 Augustus deden zich op de wegen en in de agglomeraties waarvan het toezicht aan de rijkswacht is toevertrouwd 908 ongeval len voor waarbij 25 personen om het leven kwamen en 152 zwaar en 560 licht gekwetst werden. Tijdens het jongste weekend kwamen bij 425 ongevallen 13 personen om terwijl 80 ernstig gewond werden. De oorzaken van de ongevallen met dode lijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken één dode; overdreven snel heid vier; niet stilhouden voor signaal «stop» twee; geen voorrang van rechts verleend twee; slippen twee; onvoorzich tigheid van voetgangers: twee; andere om- i standigheden vier. Per provincie zijn de ongevallen als volgt Brabant 160, West-Vlaanderen 113, Oost-Vlaanderen 112, Antwerpen 84, Lim burg 76, Luik 117, Luxemburg 52, Henegou- j wen 128 en Namen 66. I In de loop van de maand Juli 1957 stelde I de rijkswacht 4.339 ongevallen vast tegen 3.989 in Juli 1956. Hierbij kwamen 65 per sonen om het leven (74 in 1956), 773 wer den ernstig gewond (721 in 1956) en 2.456 werden licht gekwetst (2.193 in 1956). oQ& I HET AANTAL FIETSEN IN BELGIE Blijkens officiële statistieken telde Bel gië met zijn 8.950.000 inwoners in 1956 2.913.462 fietsen. Daarvan waren er 3.568 met meer dan een zitplaats. In 1955 waren de overeenkomstige cij fers 2.977.226 en 10.736. De kleine achteruitgang van het totale aantal fietsen wordt toegeschreven aan de toeneming van het aantal bromfietsen, dat van 64.347 in 1953 in 1956 was gestegen tot 188.371. Het aantal bromfietsen met meer dan een zitplaats steeg in dezelfde periode van 303 tot 1.131. -oOo- 643 GENEESHEREN IN KONGO Einde 1956 waren er in Belgisch-Kongo 643 geneesheren tegenover 614 einde 1955. Dit aantal kan als volgt worden verdeeld gouvernement 340 dokters, (tegenover 342 in 1955), partikuliere maatschappijen: 158 (tegenover 136) Belgische en buiten landse missiën 59 (tegenover 55), filantro pische instellingen 22 tegenover 24) parti- kulieren of kolonisten 64 (tegenover 57). Het gouvernement heeft voorts 16 apo thekers, 9 tandartsen en 13 biologen in dienst. De particuliere maatschappijen be schikken over 46 apothekers. Einde 1956 waren 28 tandartsen voor eigen rekening gevestigd. Bij het globale cijfer van de geneesheren moeten nog 581 Europese medische helpers worden gevoegd, benevens 1084 zusters- en lekenverpleegsters en 4600 inlandse medi sche assistenten en verplegers. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 21 TOT 27 JULI. De Rijkdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 21 tot 27 juli werden er per dag gemiddeld 63.583 volledige en 26.817 ge deeltelijke en toevallige werklozen gecon troleerd, het zij een totaal van 90.400 werk lozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 755 volledig en een vermeerdering met 715 gedeeltelijke en toe vallige werklozen genoteerd. ©©©©©©©©•©©e©®©©®©®©®®®®®®®®®®®® Is dit reeds een teken van opstandigheid Kordaat druk ik de klink neer en we tre den binnen. In het schotelhuis is het duis ter als in des duivels hol. Nolla loopt te gen een stoel, iets klettert tegen den grond. Maar ik laat haar aan haar lot over. Tam zal ik haar wel krijgen In de zitkamer is het een drukte van be- lang. Herr Heinz Folgmann staat wijdbeens in het midden van de kamer. Hij slingert ver vaarlijk heen en weer, met moeite kan hij zijn evenwicht bewaren. Nochtans zijn wij op vasten grond, de vloer ligt onbeweeglijk. Het moet het bier zijn in den soldaat, dat hem zo doet zweven. In waarheid, hij weert zich dapper, maar het onderspit zal hij delven, iedereen ziet het aankomen. In zijn arm houdt hij een geopende bus biscuits met volle hand deelt hij het speculoos uit. Blijkbaar is hij tamelijk erg in de olie. Zo vrijgevig heb ik nog nooit een Duitser ge weten. Door dit alles veroorzaakt onze behouden terugkeer geen bizonder opzien. Nolla gaat haastig weer op haar stoel zitten. Ze zucht van opluchting. Schielijk grist Greta, met een bliksem snel gebaar, iets van vóór mijn mond weg. In 'n flits zie ik, dat ze een blond haartje tussen de vingers houdt. Gelukkig, niemand van de heren heeft er acht op geslagen. Alleen Nolla en Elsje heb ben het bemerkt. Nolla wordt dadelijk knalrood. Op dit ongenblik moet ze mij

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2