'Ifoóuuyehkïtodek Alostum Religiosum De zeven flessen van de Kanunnik. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Een rubber badmatje, dat hard is ge worden, kan men op de volgende manier weer soepel maken laat het een paar uur weken in een oplossing van water en am moniak (reken 2 soeplepels ammoniak per liter water) en laat het in de schaduw op drogen. Geverniste koperen voorwerpen blij ven dan hun mooie glans behouden, wan neer men ze regelmatig oppoetst met een wollen doek, die gedrenkt werd in wat lau we wonderolie. Weet ge dat het bevuilen van de bin nenkant van pantalonpijpen grotendeels kan vermeden worden, door op het stoot- bandje aan de binnenzijde een knoop te naaien Moeders met opgroeiende zonen ma ken tegenwoordig een dankbaar gebruik van geribt veloeren broeken. Deze broeken zijn ijzersterk, maar ze hebben het nadeel dat ze op de knieën tamelijk gauw kaal worden. Deze slijtage wordt veroorzaakt doordat de binnenkant van de stof regel matig langs de knieën schuurt. Maar daar om aan de binnenkant van de pantalon, op de hoogte van de knieën, een paar flanel len lapjes en ge zult ondervinden dat die lapjes wél slijten, maar dat het fluweel der broek mooi blijft. Natuurlijk dienen die lapjes met onzichtbare steken in de broek genaaid te worden. Maar vooral bij geribt fluweel (velour) geeft dit geen moeilijkhe den. ge vraagt om een kleurige noot; als cein tuur of sjerp van koraalrood of helder blauwgroen. Zwart, doftkerblauw en grijs blijven nog aanbevelenswaardig als basis- kleur van de garderobe, maar vragen om een licht violette sjaal of een roze anjer in het knoopsgat. De grijzende vrouw met een slank figuur kan zich nog veel permitteren om er knap en aantrekkelijk uit te zien. Het enige wat zij zich absoluut ontzeggen moet zijn ja ponnen, vervaardigd uit broderie anglaise, organdi of dergelijke. Ook pofmouwen en grote strikken moet zij vermijden, want daarmee maakt zij zich gauw belachelijk. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. DE ELEGANTE ITALIAANSE DE IDEALE ECHTGENOTE Voor de Spanjaard betekent de ideale .echtgenote, dat zij stipt is als een klok, huiselijk als een karakol en dat zij spreekt zoals de echo, d.w.z. wanneer haar iets ger vraagd wordt. Daarentegen hangt zij niet alles aan de grote klok, draagt zij niet heel haar bezit op haar rug zoals de kara kol en heeft zij nooit het laatste woord zo als de echo ONS WEKELIJKS PRAATJE. AMERIKANEN VOEDEN ZICH SLECHT. De Verenigde Staten is ongetwijfeld het land van de overvloedige voedselvoorraden. Maar de bewoners van dit land trekken er niet genoeg profijt uit. Leest U maar eens wat een correspondent uit Amerika van het Nederlandse Handelsblad daarover schrijft Hoewel de Verenigde Staten worstelen met het probleem van landbouwoverschot ten, gaat de voedingswaarde van het le- Het is al lang geen geheim meer dat op vensmiddelenpakket der Amerikaanse ge- het gebied van de mode Italië bezig is Pa- zinnen langzaam achteruit. Voedseldeskun- rijs de loef af te steken. En terecht de Ita- digen zoeken op het ogenblik naar nieuwe liaanse modecreaties zijn werkelijk zeer middelen om de bevolking te leren goe zij charmant. Bekijken we maar eens even z*ch hef beste moet voeden. Een aantal de etalages van de modehuizen: de mooiste vooraanstaande voedingsexperts is onlangs jumpertjes, de mooiste mantels, rokken, bijeen geweest ter bestudering van een vesten enz., ze zijn allen van Italiaanse schat aan gegevens, verschaft door het de- makelij. Is het dan te verwonderen, dat on- partement van landbouw. Daaruit bleek ze jonge meisjes (en ook vrouwen) zich o a- da^ üen percent der Amerikaanse ge- een beetje Italiaans willen voordoen zinnen zich absoluut onvoldoende voedt. Helaas, deze imitaties is veelal slechts z*jn n°S veel meer gezinnen, die bene een pover vertoon en zeker niet altijd den de gewenste standaard blijven. In 1955 Wanneer uw echtgenoot klaagt, dat de kraag van zijn vest vettig is en u hebt toe vallig geen benzine of een ander middel in huis, neem dan maar een rauwe aardappel. Snijd deze aan stukjes, leg ze in een dun droog doekje en nu maar wrijven over de kraag. Lichte roestvlekjes op messen of ander keukenmateriqal verdwijnen als sneeuw voor de zon, wanneer er met een schijfje rauwe ui over heen gaan. Tenslotte nog een tip voor warme da gen. Wanneer U geen koelkast hebt, zet dan flessen melk en pannen met inhoud op een vensterbank waar de zon niet komt. Wikkel om de flessen en pannen een klets natte doek. Door het vocht dat uit de doek verdampt, wordt de warmte, die voor dit verdampen nodig is, aan de inhoud van de j pan of de fles onttrokken. Daardoor blijft de inhoud extra koel. Natuurlijk moet men naaldhakken draagt de doeken van tijd tot tijd opnieuw goed alle kleding zelf maakt of het laat ma ken, want goede confectie is er bijna niet smaakvol te noemen. Onze jonge garde denkt ten onrechte dat Italiaans be tekent hoe bonter, hoe mooier Nochtans zouden zij moeten weten, dat de elegante Italiaanse nimmer bloemetjesjurken of kakel bonte rokken met daarop helgekleurde vesten of blouses draagt; I veel zachte, effen pasteltinten of rok ken in romantische grote bloemmotieven, en, daarbij een zwart of wit truitje draagt; verder heel veel deux-pièces van zwaar linnen, in wit of een diepe, warme kleur draagt; daarop als sieraad een klein, gouden monogram draagt; uiterst bescheiden is opgemaakt, in zachte kleuren, die haar, bij haar donkere huid en ogen buitengewoon flatteren; j vrijwel nooit een hoed draagt, alleen' bij officiële gelegenheden, en dan meestal een sierlijk bouwsel van tule met romanti sche bloemen erop; of kokernauwe, of in vele plissé's wijd uitwaaierende rokken, en altijd pumps met nat maken. SCHOON HEIDSWENKEN. VOOR DE OUDER WORDENDE VROUW. hebben de gezinnen weliswaar driemaal zo veel geld voor levensmiddelen uitgegeven als in 1948, terwijl de prijzen slechts met 7 percent stegen. Maar de extra-uitgaven werden blijkbaar besteed aan duurdere, doch minder nuttige levensmiddelen. De hoeveelheden calcium en vitamine C in het I levensmiddelenpakket verminderden, de hoeveelheid vitamine A bleef ongeveer op 'peil. Natuurlijk betekent dit alles niet dat het Amerikaanse volk aan ondervoeding lijdt. Vergeleken met de crisistijd van 1936 is de situatie aanzienlijk verbeterd. Toen voedde ongeveer de helft der Amerikanen zich on toereikend, thans slechts tien percent. Maar die verbetering vond plaats tussen 1956 en 1948, daarna is er op zijn best stilstand in getreden. De experts zien de oplossing in een ge heel nieuwe campagne voor betere voe ding. Daarbij zal men ongetwijfeld stui ten op zware concurrentie van andere ar tikelen in het gezinsbudget. Men wil zich in de eerste plaats gaan richten tot groe pen, die men voor een dergelijke propagan da, het meest gevoelig acht. Daartoe rekent men op aanstaande en jonge moeders, die KOLONIALE LOTERIJ Hier volgt de uitslag van de trekking van de 11e schijf van de Koloniale Loterij, die zaterdagavond te St-Vith plaats vond. Winnen 200 F de nummers die eindigen op 2. Winnen 500 F de nummers die eindigen op 04. Winnen 1.000 F de nummers die eindigen op 599, 227. Winnen 2.500 F de nummers die eindigen op 4747, 1470, 4262, 4614, 2634, 8110. Winnen 5.000 F de nummers die emdi- gen op 5802, 7504, 6607, 4108, 0478. Winnen 10.000 F de nummers die eindi gen op 4445, 7359. Winnen 25.000 F de nummers die eindi gen op 89497 06757, 07876, 98540, 61082, 16578, 18171, 44708, 37952, 59728, 69354, 50969, 96067 75336 Winnen 50.000 F de nummers die eindi gen op 06737, 09229, 01462, 95618. Winnen 100.000 F de nummers die eindi gen op 62856, 18408, 13422, 74176. Winnen 500.000 F de biljetten 184663, 421349. Wint 1.000.000 F het biljet 143012. Wint 2.000.000 F het biljet 119390. Wint 3.000.000 F het-biljet 357908. Deze loten worden uitbetaald van 13 au gustus '57 af op het NIEUW ADRES van de KOLONIALE LOTERIJ LEOPOLD- STRAAT, 27, te BRUSSEL. -oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID UIT BEELDEN EN SCHETSEN UIT DE BESLOTEN TIJD, door PETRUS VAN NUFFEL. Tijdens de week van 28 juli tot 3 augus tus werden er per dag gemiddeld 63.896 volledige en 24.884 gedeeltelijke en toeval lige werklozen gecontroleerd, hetzij een to taal van 88.780 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering met 313 volledige en een vermindering met 1933 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. oOe LENING TOT WEDEROPBOUW 35ste Vervolg. LUCAS JAN wiens naam bij onze grootouders, en bij de bevolking van uren in den omtrek op de lippen lag, die als een Heilige aanbeden wierd verborg zich langen tijd aan het MOUTMEULENGAT, waar hij zich ver huurde als bakkersknecht. Hij was zeer spitsvondig en vindingrijk: onder zijn bak- kerspluntje droeg hij immers den gewijden stool; de christenen wist hij door eenvou dige en ontwijfelachtige teekens aan te kondigen wanneer en waar de H. Mis zou plaats hebben, waar het Eerste Communie was, waar hij zou doopen enz. Zoo plaatste hij vóór de vitrien van den winkel zijns meesters een langwerpig bakje zout, vier brooden stonden neven elkander recht twee brooden lagen plat dit bediedde dat- de Mis dien nacht gelezen wierd om twee uren, in het vierde huis der Lange Zout- straat. Hem stond krachtig ter zijde, de baljuw der Hoofdkerk, die door het sluiten des tempels zich van zijn ambt beroofd zag en uit dien hoofde het beroep van glazen maker had aangevangen... De menschen, bij wien een stervende lag, hadden niets anders te doen, dan eene ruit uit te slagen en seffens stond de glazenmaker daar bin nen met al het benoodigde voor de berech ting, die de bakkersknecht weldra zou ko men doen. EERSTE GROEP Bij de 505e trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2798 nummer 077. DERDE GROEP. Bij de 379e trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep is een lot van 1 Pater Lucas wierd door een adjunct-po litiecommissaris verraden, terwijl hij in eene woning der Sluierstraat de H. Com munie uitdeelde aan verscheidene kinde ren; de gendarmen kwamen echter te laat om hem te vatten, en, beschermd door twee bierkruiers, kon hij ongehinderd de stad verlaten. Hij vluchtte naar Meldert, doch kwam nog dikmaals het H. Misoffer opdragen te Moorsel (Waver) in het huis van Jacobus Bosteels, (later bewoond door den burge meester Caudron en nadien door Freêr Caudron). Zekeren nacht wierd hij ge roepen op Kruisabeel, naar de hofsteê van I Judocus van Cauter, die, zegde men, in stervensgevaar verkeerde; de fransche' sol daten, die er zich hadden verscholen, vie len den priester verraderlijk te lijve en sleurde hem langs de Affligemsche bos- schen weg. M. Caudron en de koster der een trotse houding heeft be^ uiteraard meer belangstelling voor juiste voedingsmethoden hebben dan anderen Voorts wil men zteh, met behulp van het onderwijs, richten +ot de jongeren beneden de 20. Deze groep Woedt zich over liet alge meen bijzonder slecht, zo oordelen de des kundigen. Vooral de bakvissen houden er heerste sierlijke gang, waardoor ze, ook in Naarmate de vrouw ouder wordt, zou zij eenvoudigste katoenen overhemdblou- meer naar de coiffeur moeten gaa"-- Nietjst-^je e^n onmisbare chic heeft', om een ingewikkeld kapsel te hebben, maar,' nog steec,s de waaier in ere houdt, vooral om de regelmatige verzorging van s^er^j^e gevalletjes van ivoor of kant of het haar. Haar, dat gezond, glanzend, los beschilderde zijde, waarmee zij in schouw en proper is, geeft de vrouw iets fris, jeug- burg of restaurant hoogst elegant weet te afkeurinêswaardige voedingsgewoonten op digs en flatteus. Veel mooier dan geverfd maniPuleren- na' veelaI door haar overdreven angst, dat is het van nature haar. Met het grijs wor- VLUCHTIGE AANTEKENINGEN, den, wordt het haar gewoonlijk steviger, er 7 GEBODEN VOOR DE SCHOONMOEDER valt heel wat mee te ondernemen, en van j Het state-college van New-York voor dit voerdeel moet gebruik gemaakt worden. huishoudelijke ekonomie aan de universi- Een viouw, die de moed heeft geregeld van teit van Cornwelll suggererde enkele re- kapsel te veranderen, leidt de aandacht af J gels om een «goede» schoonmoeder te zijn: «gezondheid» gelijk zou staan met dikte en een slecht figuur. 1 oOo— van dingen, die ze liever vergeten ziet Wie grijs is moet een lichte, maar geen bescheiden kleur van lippen stift gebrui ken, fletse en donkere kleuren geven het gezicht wat vermoeids.. Kersrood, en een fel en licht rozerood doen het goed, het lip penrood moet gelijkmatig en niet te dik aangebracht worden, maar dat geldt au fond voor al het aanbrengen van lippen rood. Van één ding moet iedere grijsharige vrouw overtuigd zijn men kleedt zich niet uitsluitend naar de leeftijd, maar wel naar 1- Behandel uw grote kinderen en hun VOOR DE POSTZEGEL LIEFHEBBERS Ter gelegenheid van de Wereldkam pioenschappen voor Wielrenners te Ware- 1 huishoudelijke plichten en verantwoorde de gestalte, en vergeet nooit dat de aller-liikheden> in verhouding met de tijd, eenvoudigste coupe de elegantste is. i kracht en bekwaamheid die elke persoon echtgenoten op basis van een vriendelijke Sem zal het automobielpostkantoor aldaar gelijkheid liever dan te trachten ze te be-°P 17 dezer, van 15 tot 18 u., en op 18 dito heersen. van 10 tot 12 u. en van 15 tot 18 u., in 2. - Beschouw uw kinderen als een een- dienst worden gesteld. heid en vermijd partij te trekken in hun Dat kantoor zal belast worden met de meningsverschillen. .verkoop van postzegels en de afstempeling 3. Aanvaard uw kinderen zoals ze zijn. der afgegeven poststukken, die bovendien 4. Wees voorzichtig met uw wenken. naast de postzegels zullen voorzien worden 5. Wees bescheiden. Ga niet klappei- van een afdruk van een datumstempel ter en van de ene familie naar de andere. I herinnering aan deze gebeurtenissen. 6. Indien ge samen leeft, deel dan de De postzegelverzamelaars, die de afstem- moet bijdragen. Wijs niet klakkeloos kleuren af. experimenteer eens. Elk helder rood doet Denk eraan dat moeilijkheden en. het goed tegen grijs haar. Ook geelgroen, Pruisisch en korenbloemblauw en wit. Bei- JAN BOSCHMANS. ■it de oerloffskronlek van een Westvlaamse familie. 31ste Vervolg. Met alle kracht beproef ik ernstig te blij- Vfen, want meneer Porree meent het in al len ernst. Iemand naar de hel jagen om een hond te hebben opgeknoopt, schijnt me nochtans een grein te gepeperd toe. Een paar maand op water en brood, dat zou reeds een mooie vergelding zijn. Hoe dan ook, vrouw Porree verdient toch een fer- men opsalamander Is er iemand thuis bij u vraag ik. Nee, niemand. Goed. Geef me dan even uw sleutels. Wat gaat ge doen Het kadaver in een zak stoppen en het hierheen brengen om het in onzen tuin te begraven. Dan houdt ge u voor dom en zegt dat Lump verdwenen is. Waarom niet Hij k-an meegelopen zijn met de andere solda len. 't Zou niet de eerste maal zijn dat een hond verdwaalt.. Meneer Porree staart me een poosje aan, dan haalt hij gelaten de schouders op. Al les is hem nu om 't even geworden. Lump is dood. Maar ik zal den Feldwebel nooit meer kei door overeenkomsten kunnen opgelost worden. in 't gezicht durven kijken, kreunt hij. Ik plaats den tabakspot bij zijn elleboog: Blijf rustig zitten en stop een pijp. Over tien minuten ben ik terug... Het is een heldere Februaridag, gelukkig heeft het niet gevroren. De dode Lumpie is maar een klein ding, een groot graf heeft hij niet vandoen. En om een hond te begraven maakt men niet zoveel omslag. Lump was echter een leuk, dartel diertje. Met zijn dood heeft hij een goed mens ver driet aangedaan. Daarom laat ik de aarde niet al te hard op zijn lijk neerkomen. Er zijn mensen die geen hart hebben. Er zijn er zelfs te veel op de wereld die geen hart hebben. Maar ik zal meneer Porree op whisky vergasten. Whisky maakt iemand onbezorgd, ze drijft alle nevels weg uit de ziel. Whisky, dat is vuur, vlam, bloed levenslust De rentenier zit nog steeds op zijn stoel zoals ik hem verlaten heb. Hij schrikt bij mijn binnentreden. Vragend ziet hij mij aan. Ik knik: In orde. En nu zulten we een grote pijp roken en lekker whisky drinken. Allebei hebben we er een aannemelijke verontschuldiging! voor. Misschien zou een mop een goed begin zijn. Ik vertel Er zat een Engelsman in den trein. Toen stapte er een boer op. De boer plaat ste een korf in 't net boven het hoofd peling van al dan niet op briefwisseling ge plakte postzegels wensen te bekomen, kun nen zich op voornoemd kantoor aanbieden of ze vóór 16 dezer, onder gesloten en ge frankeerde omslag aan het postkantoor Brussel 1, Dienst der Verzamelaars, over maken. «MMSSseMtMCWHeeNHMNH van den Engelsman. De trein reed door. Opeens begon het te druppelen uit den korf. De Engelsman hield de hand open, proefde met de tong Whisky infor meerde hij Nee, fox-terrier, zei de boer. Meneer Porree glimlacht met ongeveer dertig seconden achterstel. Maar hij glim lacht toch. De eerste borrel is van weinig invloed. De tweede doet het hem al beter. Meer dan zeven zullen er stellig niet nodig zijn. 't Doet me oprecht deugd, bekent mijn gast na het derde glaasje. Ge zijt een goede vriend, Stefaan. Ziezo, we zijn op den goeden weg. We hebben het over honden over 't alge meen. Voor meneer Porree bestaat er geen twijfel aan, dat honden «beschaafde» die ren zijn. Bovendien zijn de honden, naar zijn bescheiden mening, de enige schepse len die werkelijk iets vergeven en vergeten kunnen. Er bestaan nagenoeg geen kwade honden, er bestaan alleen verkeerd opge voede honden. En een hond weet altijd wanneer hij er nodig of te veel is; daarin voornamelijk verschilt hij enorm van den mens. De honden zijn slim, verstandig, leer zaam, altoos goedgemutst, waakzaam, ge zellig en trouw tot in den dood. Slechts een ware heilige onder de kinderen van Adam bevat zoveel bewonderenswaardige deug den tegelijk... De anders niet al te levendige ogen van den rentenier schitteren van geestdrift. De whisky van den dapperen kapitein verricht maar aldoor wonderen. f gemeente werden, wegen samenzwering te mpoen fr. gevallen op obligatie reeks 9567 ge„ de Republiek, voor drie maanden in de nr. 655 en een lot van 500.000 fr. op obli- ijzers geklonken. - De Pater ging de weg gatie reeks 9676 nr. 339. op naar Luxemburg, bleef daar Lige De andere obligaties van die reeksen zijn maanden gekerkerd, vertrok vandaar naar Rochefort, om ten slotte, den 29 October 1799, op het eiland Rhé aan te landen. Hij keerde den 20 Februari 1800 naar zijn va- terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. o*_>o- STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Gedurende de periode van 5 augustus te 0 uur tot 11 augustus te middernacht, heb ben zich op de wegen of in de bebouwde kommen, waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt waargenomen, 948 verkeersongevallen voorgedaan, waar bij 11 personen om het leven kwamen, 154 personen zwaar en 581 personen licht ge wond werden. Gedurende het weekeinde waren er 370 ongevallen waarbij drie personen om het leven kwamen en 68 personen zwaar ge wond werden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk inhalen, twee doden; buitensporige snelheid, één dode; niet-naleving van voorrangsregelen, één dode; verkeerde maneuvers, oordeelsfouten of onoplettenheid, drie doden; onvoorzich tigheid van voetgangers, vier doden. De ongevallen zijn per provincie aldus verdeeld Brabant 145, West-Vlaanderen 113, Oost-Vlaanderen 105, Antwerpen 85, Limburg 72, Luik 134, Luxemburg 62, He negouwen 140 en Namen 92. En dan leven er wijven, glijdt hij plots uit, die een Lumpie een strop om den hals durven doen. Is dat geen schande? Natuurlijk, een grotere schande bestaat er niet. Ik geef den man volkomen gelijk. Weet ge wat, Stefaan Zeg maar ronduit. Trouw nooit, jongen, trouw nooit Bah, alle vrouwen zijn toch geen heksen. Meneer Porree drinkt zijn vijfden borrel leeg en geeft toe, dat niet alle vrouwen hek sen zijn. Inderdaad, niet alle vrouwen zijn heksen. Anders zouden wij, de mannen, het al te gemakkelijk hebben: we zouden ons immers niet meer vergissen kunnen. Onge lukkige huwelijken zouden niet meer ge sloten worden, misschien wel helemaal geen huwelijken meer. Begrijpelijk. Wie zou er in koelen bloede, volmaakt bij zijn verstand, met 'n heks scheep gaan Nog eens, jongen, trouw nooit Trek liever ten oorlog, dat is zo gevaarlijk niet. En om een bepaald plezier moet ge 't ook niet doen. Alle vlees is gras. Maar... Doch ik zwijg snel. Kan ik het nu me neer Porree aan 't verstand brengen, dat ik niet helemaal akkoord ga met zijn nuchtere opvatting van 't huwelijk Alle vlees is gras, zeer juist. Juister kan het niet. Dit zei echter een heilige, bovendien een grote heilige. En toen hij dat zei, over het vlees dat maar gras is, had hij het nu precies niet over ge weet wel wat ik bedoel. Nee, met meneer Porree ben ik het vol- derland wéér en stierf te Aalst. NERINCKX SEBASTIAAN-JOZEF geboren te Beerthe, den 12 Januari 1756, een der volksgeliefde onderpastoors van' Aalst, die om der wille van zijn Geloof de gruwelijkste mishandelingen te verduren had. In den loop van Frimaire jaar VII, op bevel van Chompré, aangehouden en tot ballingschap veroordeeld, vertrok hij, sa men met Coppens en van Zeebroeck, naar 't rasphuis van Gent (Juni 1798); naar Ro chefort en vandaar naar 't eiland Rhé (17 November 1798). Een ooggetuige van het lijden der drie martelaars, schreef over hen «lis nou sapparaissaient comme des spectres ambulants...» (Précis Historiques 1856, bl. 552). 'T VERVOLGT. LOTINLENING 1M3 Bij de 227e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 931 nummer 944 en een lot van 509.000 fr. op obligatie reeks 1401 nummer 283. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. sooceecocosoeoooc«cceceoe»esoos strekt niet eens, Nolla Kantjes is vooi mij; geen gras. Nolla is voor mij krek 't tegen deel van gras. Hetgeen nu weer niet bedui den wil, dat ze mij enkel aan den buiten kant belang inboezemt, verre van daar. Het hart, niet de benen van het beminde meis je, is de hoofdzaak. Ik heb Nolla lief op alle mogelijke manieren, zelfs met mijn ver sta nd.Dus ook met een verstandige liefde. Ik schrijf geen gedichten over haar, tot nog toe heb ik haar nog geen enkele maal «en gel genoemd. Waarom ook Vrouwen zijn geen engelen, vrouwen zijn vrouwen. Wat wüt ge nog meer van haar Wanneer ge man zijt, hoeft ge van de vrouw niets te vrezen. En moest ik nu Nolla laten fluiten, alleen maar om een ontgoochelden echtge noot genoegen te doen, wat zou het lieve ding van mij gaan denken Ze zou be kwam zijn natuurlijk om mij te pesten,. ^rans 2ee *e kiazen, of misschien met Gillis twee kerels die van haar zeer ze -er geen gelukkige moeder zouden weten e maken. Nee-nee, ze zal met mij trouwen en met niemand anders. Ze mag me voor ogenblik beproeven te ontlopen. Niets, geen zier geloof ik van haar ontvluchtings- poginge®. Allemaal manoeuvers. Taktiek, urn mij nog meer van streek te brengen, f ,iS drommels goed op de hoogte van de wetenschap der liefde. Maar ik ook. Wacht maar, kmd, tot de lente weer Gods lieve bomen m groen zal verven, tot de maan opnieuw naar den nachtegaal zal luiste 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2